Machteloos Oranje niet verder dan gelijkspel ATP macht stuit protesten tegen Fillol Manchester United naar tweede ronde Oefenwedstrijd tegen Russen (0-0) belooft weinig KNVB beslist over PEC-MVV Flyer voorop Gelukkige zege Sanders Bouw tv-toren in Moskou stagneert Winst (2-0) tegen Saint Etienne Karpov alleen aan de leiding Chili Comité noemt tennisspeler wel degelijk aanhanger van generaal Pinochet DONDERDAG 6 OKTOBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet p 11 - R 17 - H 19 S 13 door Johan Woldendorp ROTTERDAM Zelden is het Nederlandse elftal zo diep door het publiek vernederd als gis teravond in het Feyenoordsta- dion. In het laatste kwartier van de armoedige wedstrij te gen Rusland (0-0) striemden genadeloze fluitconcerten over de ruggen van de Oranje-spe lers. Het Russische team daar entegen, werd toegejuicht als of het een thuiswedstrijd speelde. De afgang van de Happel-brigade, aan de voor avond van de cruciale wed strijden tegen Noord-Ierland (volgende week woensdag) en België(26 oktober), had niet duidelijker en pijnlijker geïllu streerd kunnen worden. De afwezige Ernst Happel had. nu hij op Rep na alle „buitenlanders" moest missen, het elftal opgebouwd rond de aankomende „vedettes" Jan Peters. Tscheu la Ling en Kees Kist. Afgaande op deze kardinale case ziet het er niet bemoedgend uit voor de toekomst van het Neder landse voetbal. La Ling speelde te wisselvallig om indruk te maken, Kist blijft een specifieke clubvoet baller en Peters had het drukker met draai- en kap-bewegingen dan met het verstrekken van splijtende passes. Daar kwam bij, dat René van de Kerkhof in de eerste helft een opvallende aanvaller geen bal meer goed raakte en Hugo Hoven- kamp een van de slechtste wedstrij den uit zijn carrière speelde. Kor tom, het was een verloren voetbal avond. Hoewel PSV-doelman Jan van Be- veren zaterdag tegen NEC zo ern stig geblesseerd raakte, dat hij gis teravond niet als poortwachter van het Nederlands elftal kon optreden, werd Eddie Treytel de kans ontno men zijn come-back (na bijna een jaar afwezigheid) te vieren. De Fey- enoordkeeper „verdraaide" dins dag tijdens de training zijn knie zo ernstig, dat interim-bondscoach Jan Zwartkruis genoodzaakt was om de kalende Rotterdammer te vervangen door de oudste doelman van het betaalde voetbal, Jan Jongbloed. Het was meer dan twee jaar gele den, dat de huidige goalie van Roda JC het vertrouwen van de KNVB-trainers kreeg. Op 30 mei 1975 verloor hij met het Nederlands elftal van Joegoslavië: 3-0. Jong bloed, die op 25 november 37 jaar wordt, brak in de Rotterdamse Kuip evenwel niet het leeftijdsre cord. Dat staat nog steeds, en wel sinds 4 november 1959 op naam van Piet Kraak. De destijds voor Elinkwijk uitkomende doelman trad die dag op in de ontmoeting tussen Nederland en Noorwegen. Is het met het oog op de toekomst al merkwaardig, dat Jan Jongbloed werd opgeroepen, helemaal bont maakte bondscoach Ernst Happel het toen hij een nieuwe reserve aanwees. De keus viel op de 32- jarige Pim Doesburg. Zuiver sport- technisch was dat idee geen ge- dachtenkronkel, maar wanneer jongeren als kees Kist, Tscheu la Ling en Jan Peters tegen Rusland moeten bewijzen, dat zij de spelbe palers en de scherpschutters van de toekomst zijn, had iemand als Harry Schellekens echt wel mogen aantonen, dat hij als sluitpost on miskenbare kwaliteiten bezit. Een plaats op de bank had de Nijmege- naar op zijn minst verdiend. Wie er ook speelden, het publiek liep er in ieder geval niet warm voor. Slechts vijftienduizend mensen vroeger nog goed voor een thuiswed strijd van Feyenoords jeugdelftal DEN HAAG Tussen de beide eer ste divisieverenigingen MVV en PEC. die op 9 november voor de tweede keer tegen elkaar moeten uitkomen om de eerste periodetitel in de eerste divisie, is een verschil vap mening over de plaats waar dit treffen moet plaats vinden. MW houdt vast aan het PSV stadi on in Eindhoven. PEC speelt liever iets noordelijker: De Goffert in Nij megen of het Adelaarsnest in De venter. De KNVB zal op zeer korte termijn een beslissing nemen. KAAPSTAD De Flyer van schip per/eigenaar Cornelius van Riet schoten is woensdagmorgen als eer ste van de vijftien deelnemers aan de tweede zeilrace om de wereld de haven van Kaapstad binnengelo pen. Het Nederlandse jacht had aan het eindpunt van de eerste etappe een voorsprong van twee uur op het Britse schip King's Legend. Als derde aankomende wordt de Great Britain II verwacht. Maar deze zal niet eerder dan vanavond of vrijdagmorgen arriveren. Oleg Blochin kopt op het doel van Nederland terwijl Ruud Krol klaar staat om in te grijpen. waren bereid om een gepeperde prijs voor deze gedevalueerde inter land te betalen. Zij logenstraften daarmee de door Zwartkruis uitge sproken smeekbede, dat het verrich ten van een goede prestatie mede afhankelijk is van een sfeervolle am biance. Welnu, die was er in het slechts voor een kwart gevulde Fey- enoord-stadion natuurlijk niet. Ook al niet, omdat de acteurs geheel in stijl bleven. In de tempoloze eer ste helft waren de hoogtepunten bij zonder schaars. Een van de weini gen, die zich boven het middelmati ge niveau uittilde, was René van de Kerkhof. De PSV-er stichtte op de linkervleugel onophoudelijk gevaar, maar zijn passes werden door Kees Kist maar zelden begrepen. De ge vaarlijkste actie kwam dan ook van de voet van Tscheu la Ling. De kwikzilverachtige Ajacied schoot de bal na een kwartier in het zijnet. Meer dan twintig minuten daarna aasde Nederland pas voor de tweede keer op een treffer. Kees Kist vuur de een harde kopbal af, maar vond doelman Bergparjev op zijn weg. Bij de Russen onderscheidden Blo chin en Konkov zich in de eerste periode het meest. Blochin, die zijn vijftigste interland speelde, was zon der meer de gevaarlijkste aanvaller van de Sovjet-ploeg, terwijl Konkov in de opbouw aardige staaltjes liet zien. Maar met de afwerking was het even droevig gesteld als met de pro- duktie van het ontzielde Oranje-elf tal. In de rust maakte Wim Jansen plaats voor Willy van der Kuylen. De voor de wedstrijd terecht ont stemde PSV'er hij is immers één van de gevaarlijkste spitsspelers in Nederland kreeg op papier alsnog de kans om zijn faam waar te ma ken. „Van Van der Kuylen weet ik genoeg," had Happel Zwartkruis maandag in het Zeister sportcen trum laten vertellen. Maar dat was voor de Helmonder niet voldoende. „Dat kan best zijn," vertelde hij. zonder een poging te doen zijn te leurstelling weg te slikken, „maar ik zou wel graag willen weten, of ik dat positief of negatief moet uitleggen." Afgaande op vijfenveertig minuten voetbal tendeert het antwoord in de richting van het laatste. De wisselingen in het Nederlands elftal zetten zich daarna in vlot tem po door. Eerst maakte Ruud Geels zijn opwachting ten koste van de in de eerste helft geblesseerd geraakte La Ling en vervolgens vierde Ernie Brandts te elfder ure in de selectie opgenomen zijn debuut. Dat hield in. dat Ruud Krol het laatste half uur niet meer als speler meemaakte. Met de entree van de voormalige Graafschapspeler had PSV, maan dag met één international begon nen, zowaar het grootste club aandeel in het Nederlands elftal. Maar een verbetering ten gunste was het niet. NEDERLAND-RUSLAND 0-0 Scheidsrechter: Mathias (Oost.). Toeschouwers 15.000. .NEDERLAND Jongbloed. Suurbier, Krol. (Brandts). Rijsbergen, Hovenkamp, Willy van de Kerkhol. Jansen (Van der Kuylen). Peters; La Llng (Geels), Kist, René van de Kerkhol RUSLAND: Bergparjev; Prlgoda, Kintsjlgasjvi- U. Bubnov. Makjavikov; Konkov. Burjak. Vere- mejev; Tsjeskonov (Kolotov), Bessonov. Blochin. GRONINGEN In het World Star Tennis-circuit heeft de Nederlander Louk Sanders op de eerste avond een gelukkige overwinning behaald op de Italiaan Adriano Panatta. Sanders won de eerste set met 6-2, verloor de tweede met 4-6 en stond in de derde achter met 1-2 toen Panatta wegens een rugblessure op moest geven. De Roemeen Ilie Nastase won zijn eerste partij tegen de Chileen Jaime Fillol in twee sets: 6-4, 6-4. In de tweede groep in Kerkrade be gon Tom Okker met een overwin ning tegen de Brit Mark Cox. In de Roda Hal had de Nederlander drie sets nodig: 6-7, 6-4, 7-6. In de tweede partij van die groep won de Amerikaan Vitas Gerulaitis van zijn landgenoot Bill Scanion. Gerlaitis had weinig moeite: 6-4,7-5. Op de tweede avond, in Zwolle, be gon Louk Sanders met een neder laag tegen de Roemeen Ilie Nastase. De Nederlander die goed tegenspel bood verloor in twee sets: 4-6, 4-6. In Amsterdam, waar de tweede groep was aangeland begon Tom Okker met verlies tegen de Ameri kaan Vitas Gerulaitis. Ook hier was de beslissing in twee sets bereikt: 4- 6. 3-6. MOSKOU Het Moskouse blad Sovjetski Kultura" spreekt in een artikel zijn be zorgdheid uit over de ernstige vertraging in de bouw van het tv-centrum, dat in 1980 de Olym pische Spelen wereldwijd zal moeten uitzenden. Volgens het blad ligt de bouw ver achter op het tijdschema. De „Sovjetski Kultura" verklaart, dat de ver traging terug te voeren is op „een gebrekkige organisatie en onbezonnenheid bij de toeleve ringsbedrijven". Een bedrijf in Leningrad leverde condensato ren met een levensduur van vier minuten en andere bedrij ven in Minsk, Lvov en Alek- sandgov leverden aanmerkelijk vertraagd of de verkeerde on derdelen. Volgens het blad is het de vraag of de Spelen in hun totaliteit kunnen worden uitge voerd. Een Amerikaanse onderzoek commissie, die de verslaggeving bestudeert van de Olympische Spelen van 1980 in Moskou, heeft de tv-maatschappij NBC gewaarschuwd niet aan de „on redelijke verzoeken van de Rus sen gehoor te geven". Deze vage formulering is gebaseerd op het feit dat de commissie vreest dat de Amerikaanse maatschappij niet vrij zal zijn in haar verslag geving. De directeur van NBC, Robert Muiholland verklaarde aan de commissie: -,,In onze gesprek ken die we in de Sovjet-Unie hebben gevoerd is niets geble ken van enige censuur. De eni ge vraag die ons gesteld werd was, „wat doet u als dissidenten rondom het stadion gaan protes teren". We hebben de Russen geantwoord dat we komen om de Olympische Spelen te ver slaan. Met dat antwoord stemde men in." Na een langdurige strijd tussen de drie grote Amerikaanse tv- stations, NBC, ABC en CBS bleek uiteindelijk NBC de hopg- ste bieder. Voor 250 miljoen gul den verkreeg zij de rechten om de Olympische Spelen exclusief in de VS in de huiskamer te brengen. Voor het begin van Manchester United-Saint Etienne neemt de politie het publiek met televisiecamera's op. PLYMOUTH Manchester United heeft zich gisteravond geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. De Britten wonnen in Plymouth het tweede duel tegen het Franse Saint Etienne met 2-0. De eerste wedstrijd was drie weken geleden in 1-1 geëindigd. TILBURG Anatoli Karpov is. met nog een ronde voor de boeg, alleen leider in het internationale schaak toernooi in Tilburg geworden. Kar pov won de afgebroken partij uit de tiende ronde tegen de in Cuba wo nende jZweed Ulf Andersson in de tweede zitting. De wereldkampioen uit Rusland heeft een halve punt voorsprong op de Brit Miles. Druk had de Joegoslaaf Gligoric het giste ren op de laatste rustdag. Hij diende twee afgebroken partijen uit te spe len, maar behaalde zo wel anderhal ve punt. Eerst kwam hij met Jan Timman remise overeen in een par tij uit de negende ronde. Daarna versloeg hij de Rus Balshov in een afgebroken duel uit de tiende ronde. Stand: 1. Karpov (Rusl) 7'/j, 2. Miles (Eng) 7. 3. Timman (Ned) 6, 4. Kavalek (VS). Hort iTsJ». Oligorlc (Joeg) 5'/a. 7. Hilbner (WDld) 5. 8 Bala- shov (Rusl). Smyslov (Rusli. Andersson (Zwei 4. ii Sosonko (Ned) 312. Olafsson (IJsli 2' j. Manchester United was oorspron kelijk uitgesloten voor het verdere Europa Cup toernooi naar aanlei ding van de ongeregeldheden die zich hadden afgespeeld bij de wed strijd tn Saint Etienne. Toen hadden de supporters van Manchester Uni ted zich ernstig misdragen. In eerste instantie was dat reden voor de UEFA om de Engelse club uit te sluiten van verdere deelneming, maar in hoger beroep kwam Man chester er met een forse geldboete van af. Bij de straf hoorde ook de verplich ting de tweede wedstrijd ver buiten Manchester te spelen. Vandaar dat in Zuid-Engeland, Plymouth werd gespeeld. Maar wel voor een uitver kocht stadion, want Manchester United had op het laatste moment besloten toch kaartjes te gaan verko pen aan de eigen, gevreesde fans. Zo zagen zo'n 31.000 toeschouwers gisteren hoe Manchester United zich verbeten naar de tweede ronde vocht. Via doelpunten van Stuart Person en Steve Coppell werd dat luid bejubelde resultaat bereikt. ENGELAND LONDEN Manchester City, dat na zondag nog zo fier aan kop ging in de Engelse leaque samen met Nottingham Forest heeft zijn top positie bij Coventry City verspeeld. De 4-2 nederlaag was er debet aan dat Nottingham Forest, dat op eigen grond Ipswich Town met 4-0 ver sloeg nu alleen aan kop staat. Peter White was dé grote man bij Coven try. Zijn hattrick bleek te veel voor Manchester City. Dennis Tueart en Peter Barnes scoorden voor de Man cunians. De vierde en beslissende treffer voor Coventry werd gemaakt door Ian Wallace. Nottingham Forest bejubelde na af loop van de wedstrijd tegen Ipswich door Ruud Verdonck AMSTERDAM Het meest opmerkelijke van het tenniscir- cuit dat op dit moment door Nederland trekt is het meespelen daarin van de Chileen Jaime Fillol. Bij de sportieve waarde van het hele gebeuren mogen forse vraagtekens gezet worden sinds de proftennissers, enkele toernooien nog maar buiten beschouwing gelaten, voornamelijk optreden als duur recla meobject van grote bedrijven. Des te opmerkelijker eigenlijk' dat een omstreden figuur als Fillol juist voor zo'n vorm van tennisexhibitie in Nederland wordt uitgenodigd. World Star Tennis, dit jaar onder de hoede van de Westland Utrecht Hypotheekbank, verzond de uitno diging naar Jaime Fillol volstrekt argeloos en niet bedacht op acties in Nederland. Die kwamen echter wel, met name van het Chili Comité Nederland, CUT (de Chileense vak centrale in ballingschap) en Ameri ca Latina Libre. De reactie van Sweitze Roffel en Frans Steur, de mannen achter World Star Tennis, was voor de protesterende organisaties opmer kelijk. Er bleek wel degelijk bereid heid te bestaan om een poging te ondernemen om Jaime Fillol van de deelnemerslijst af te voeren. Aan de ATP. de Associatie van Tennis Professionals, werd een te lexbericht gestuurd waarin onom wonden werd gevraagd om de ver vanging van Fillol door een andere speler omdat, zoals in het telexbe richt stond, men geen rekening had gehouden met de gevoelens in Ne derland voor wat betreft Chili Een nogal rechtstreekse benadering, die in de sportwereld niet veel voor komt. Heerser De ATP bleek echter in het geheel niet van plan te zijn om de naam van de vice-voorzitter, want dat is Jaime Fillol, te schrappen van het deelnemerslijstje aan het Neder-' landse circuit. De ATP heerst in de proftenniswereld met harde hand en is nog steeds aan het zoeken naar het plafond van de financiële mogelijkheden. Die grenzen zijn nog lang niet bereikt voor vol gend jaar zijn de schema's voor het prijzengeld opnieuw verhoogd, zo veel bedrijven zien er een lucratie ve vorm van reclamemaken in de tennissport zodat men harde ei sen kan stellen en zonder gevaar voor eigen mogelijkheden ook kan dreigen met een boycot. Dat is dan ook wat gebeurde. Het onmogelijk maken van het ten- niscircuit was niet de bedoeling van de protesterende groeperingen, hun protest betrof en betreft alleen de persoon van Jaime Fillol. Bij gebrek aan verdere mogelijkheden kan men dan ook niet meer doen dan protesteren, zeker als men daarbij ook bedenkt dat de organi satoren wel degelijk veel moeite hebben gedaan om Fillol alsnog uit te sluiten. Vandaar ook dat het protest in feite overgelaten wordt aan plaatselijke actiecomités die autonoom opereren. In Groningen werd bijvoorbeeld dinsdagavond buiten de zaal met spandoeken en pamfletten geprotesteerd tegen de aanwezigheid van Fillol. In andere steden kunnen die protesten dan ook een ander karakter dragen Tijdens een persconferenttie in Amsterdam gaf het Chili Comité gisteren tekst en uitleg over de acties tegen tennisspeler Jaime Fillol. Inmiddels blijven het Chili Comité Nederland, CUT en America Latina Libre bij hun protest tegen het meespelen van de Chileen Jaime Fillol. Fillol heeft zich in de afgelo pen jaren in woord en daad een aanhanger getoond van het regime van generaal Pinochet, de man die in 1973 via een bloedige staats greep die het leven kostte aan pre sident Allende en duizenden van zijn aanhangers, de macht in han den nam Maar in Groningen ontkende de zelfde Fillol plotseling dat hij een Pinochet-aanhanger zou zijn. „Ik heb nooit uitspraken gedaan over het regime en ik heb ook nooit iets te maken gehad met enige politie ke partij." Een uitlating die door de protesterende groepen ontzenuwd kan worden. Fillol nam op 9 juli 1975 deel aan de festiviteiten rond de door Pichonet in leven geroepen „Dag van de Jeugd". Een herden kingsdag van de in de vorige eeuw gestreden Salpeteroorlog tussen Chili, Peru en Bolivia. Daarbij sneuvelden 77 Chilenen en dat was ook de reden waarom 77 Jonge Chi lenen de erehaag vormden waar tussen Pinochet zich naar het ere podium begaf. De dag was en is in feite één grote aanhankeiijkheidsbetuiging aan Pichonet. Zo werd daar over de Verenigde Naties gezegd. „In het bijzonder willen we de Verenigde Naties diskwalificeren, die een symbool zijn van een decadente wereld en daarmee diskwalificeren wij al zijn organen en resoluties die heden ten dage de eerbiedwaardige gewetens van de mensheid onrecht aandoen." Het commentaar van Fillol op die overigens door het publiek slecht bezochte manifesta tie van 1975 was „Hoewel de klima tologische omstndigheden niet de meest gunstige zijn, zijn de geest van hartelijkheid, kameraadschap en inzet die wij hier voelen, er een bewijs van dat de jeugd één is en belang stelt in de toekomst van het land. Het is een voorbeeld voor de andere jongeren om ook deel te nemen aan de verheffing van de natie." Wapen Ook later, met name rond de finale om de Davis Cup in en tegen Zwe den in 1975, toonde Fillol zich be paald geen tegenstander van het huidige Chileense regime. Hij wordt door het regime-Pinochet dan ook naar voren geschoven als een voorbeeld van de vooruitgang in Chili, zoals ook andere regimes in Zuid-Amerika sportlieden en sportmanifestaties gebruiken als wapen tegen critici of ze in de vitri ne zetten om aan te tonen hoe goed de zaken marcheren. In het geval Fillol en World 8tar Tennis blijkt het protest niet ge stuit te worden door de organisato ren met motieven als: sport en poli tieke hebben niets met elkaar te maken, maar simpelweg door de ATP. Die macht bleek ook toen in plaats van Fillol een poging werd ondernomen de (nota bene) Pool Wojtek Fibak te engageren. Fibak bedankte echter voor de eer omdat hij vreesde dat zo'n wissel voor hem ernstige vooral financiële gevolgen zou kunnen hebben. Tijdens het nu lopende toernooi is het protest nauwelijks georgani seerd. Iedere afdeling van het Chili Comité bekijkt wel hoe men uit drukking geelt aan de gevoelens omtrent Fillol. De betrokken orga nisaties maken echter ook duide lijk dat in de toekomst het verzet mogelijk centraal georganiseerd en veel feller van aard zal zijn. als men opnieuw doet alsof er in Zuid-Ame rika en met name in dit geval Chili niets aan de hand is en sportlieden uit die landen van harte welkom blijken te zijn in Nederland Town Peter White. Vier doelpunten maakte White, een in de eerste helft, de andere drie na de rust. Opvallend is ook het herstel van Derby County, dat met zijn nieuwe zeer omstreden manager Tommy Docherty de weg omhoog is ingeslagen. In de uitwed strijd tegen The Wolves doelpuntte Derby tweemaal. De 1-2 overwin ning was een regelrechte sensatie. Landskampioen en Europa Cuphou der Liverpool is zijn draai kwijt. In Londen hield Arsenal Liverpool op 0-0. Het vertrek van Kevin Keegan naar HSV Hamburg heeft zijn spo ren duidelijk achter gelaten De stand aan de kop van de Engelse eerste divisie is I Nottingham Forest 8-15. 2 Man chester City en Liverpool 9-13. Arsenal-Liverpool 0-0. Coventry City Manches ter City 4-2, Everton-West Broniwlch Albion 3-1. Nottingham Forest-Ipswich Town 4-2. Wolver hampton Wanderers Derby County 1-2. Blr minghom City Queens Park Rangers 2-1 HONGARIJE BOEDAPEST Het Hongaarse na tionale elftal heeft in een vriend schappelijke wedstrijd in Boeda pest Joegoslavië met 4-3 verslagen. Bij rust leidden de Hongaren met 2- 1 dankzij doelpunten van Kereki en Toeroescik; Susic scoorde voor Joe goslavië. Na rust bouwde Hongarije in het Nep-stadion voor 10.000 toeschou wers zijn voorsprong uit tot 4-1 via Varadi uit een strafschop en wede rom Toeroecsik. Joegoslavië kwam in de laatste tien minuten nog ver rassend sterk terug. Susic en Nikolic zorgden ervoor dat de Joegoslavi sche nederlaag binnen draaglijke proporties bleef De 4-3 overwinning van Hongarije betekende de 15e overwinning op Joegoslavië in een reeks van 29 wed strijden. Joegoslavië won slechts vijfmaal. Negen ontmoetingen tus sen beide landen eindigden in een gelijkspel. STRAFFEN FRANKFURT De tuchtcommls- sie van de Westduitse voetbalbond heeft zware straffen uitgesproken over twee spelers van Bayern Mun- chen. Jupp Kapellmann en Josef Weiss werden belden voor acht wed strijden geschorst. Aanvaller Kapellmann had op 17 september in de wedstrijd tegen Saarbrückcn Lorant nagetrapt en werd ogenblikkelijk van het veld gestuurd. Josef Weiss verviel in de zelfde fout in de wedstrijd tegen Schalke '04 een week later, aanval ler Kapellmann kan op 2 november weer door Bayern worden ingezet. Dan speelt de ploeg van Dettmar Cramer de tweede wedstrijd voor de UEFA Cup tegen het Bulgaarse Di- mltrov. Welss mag drie dagen later weer spelen. Voor Nederlandse begrippen ls dit een zeer zware straf. Voor West- Dultsland niet. De voorzitter van de tuchtcommissie. Werner Kirsch, sprak na het vonnis: „We hebben Kapellmann en Welss de minste straf opgelegd. Tot nu toe waren zij nog niet in aanraking met de tucht commissie geweest." TENNIS - Na twee Jaar afwezig te zijn rcweert zal Björn Borg volgend jaar weer uitkomen voor hei Zweedse learn in hel toernooi om de Davit Cup. TURNEN Het bondsbestuur en de kring voorzitters van het KNOV hebben met de komst van de nieuwe Russische trainer Joe- ri Popov hun vertrouwen uitgesproken in het uitgestippelde topsportbeleid van de SCHAATSEN De Amerikaanse Shells (Ochowicz i Young heelt aangekondigd drli- nltief gestopt te zijn met haar sport In december verwacht zij haar eerste kind. Dit betekent ook dat zl) niet deel zal nemen aan de Olympische Wlnteripelen die in 1980 in haar woonplaats Lake Plar'd georganiseerd sullen worden VOLLEYBAL Het Dynamo Apeldoorn toernooi (eind decemberi zal zeer ste* Lezet zijn met de kampioenen uit Polen. Honga rije. Tsjechoslowaklje, Roemenie Joegosla vië. Nederland en ook een ploeg uit Zuid Korea BI) de heren bestaat de kana dal er ook nog een ploeg uit Cuba deelneemt WIELRENNEN - Tijdens een velling in Keulen voor de Westduitse InvaJIdensport bond heeft de fleta waarop Thurau in de Tour de France reed ruim 20 000 gulden opgebracht Thurau werd ook uitgrrorprn lot sportman van de maand Juli'' Ook een Ulei van gisteren

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 19