AZ'67 wacht uitdaging: Barcelona ,Geld spits maar aan mij geven EXAMEN VOLLEYBALLERS Ajax ontmoet in Europa Cup I oude bekende (Levski Spartak) LOTING europa cup ii europa cup i uefa cup Doelpuntenmaker Gerry Deykers ziet geen noodzaak meer in aankoop i'^ Sleutelwedstrijd moet plaats voor WK veilig stellen Amsterdam verliest ijshockey-geding Notten: toch Feyenoord Happel mist 'buitenlanders' Taiwan niet uit badmintonfederatie CRM op de bres voor werknemers in sport ZATERDAG 1 OKTOBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet25 Liverpool (Eng) Dinamo Dres den (Odl), FC Brugge (Bel)-Panat- hinaikos (Gri). LEVSKI SPAR TAK SOFIA (BUL)-AJAX (NED), Rode Ster Belgrado (Joe)- Borussia Mönchengladbach (Wdl), Benfica (Por)-B 1903 Kopenhagen (Den), Glentoran Belfast (Icr)-Ju- ventus (Ita), Celtic Glasgow (Sch)- Wacker Innsbruck (Oos). FC Nan tes (Fra) AÜetico Madrid (Spa). Auatria Wenen (Oos)-Lokomotiv Kosice (Taj), Hamburg SV (Wdl)- Anderiecht (Bel), FC Porto (Por)- St. Etienne (Fra) of Manchester United (Eng), Dinamo Moskou (SU)-Univeraltea Craiova (Roe). Dioagyoer (Hon)-Hajduk Split (Taj), Lokomotiv Leipzig (Odl)- Real Betis Se vil la (Spa). Vejle (Den)-Paok Saloniki (Gri), FC TWENTE (Ned)-Brann Bergen (Noo). Inter Bratislava (Tsj)-Grasshop- pera Zurich (Zwi), FC BARCELO NA (8PA)-AZ'<7 (Ned), FC Mag- denburg (Od»Schalke 04 (Wdl)- Baatia (Fra)-Newcastle United (Eng), Eintracht Frankfort (Wdl)- Zurich (Zwi), Dinamo Tiflis (SU)- KB Kopenhagen (Den), Aston Vil la (Bng)-Gornik Zabrze (Pol), La- «lo Rome (lta)-Lens (Fra), Ipswich Town (Eng)-Union Las Palmas (Spa), Start Kristiansand (Noo)- Eintracht Branschweig (Wdl), RWD Molenbeek (Bel)-Carl Zeiss Jena (Odl). WIDZEW LODZ (POL)-PSV (NED), Bayern Mün- cheo (Wdl>-Marek Slanke Dimi- trov (Bul), Ujpcst Dosza (Hong)- Aüetk Bilbao (Spa), AEK Athene (GrO-Standard Luik (Bel) Dinamo Zagreb (TsJ)-AC Turijn (Ita). ZÜRICH De loting voor diverse Europa Cups, die gisteren in het Zwitserse Zürich werd verricht, heeft voor Nederland enkele verrassende resultaten opgeleverd. Vooral de tegenstander van AZ'67 Barcelona steekt er bovenuit. De Alkmaarders kunnen voor de thuiswedstrijd in dit UEFA- Cupduel nu al zeker zijn van een uitverkocht stadion „De Hout". Verder is ook de tegenstander van Ajax opmerkelijk. De Amsterdammers lootten Levski Spartak uit Sofia, een ploeg die enkele jaren geleden nog een onoverbrugbare kloof bleek in de strijd om de UEFA-Cup. Voor PSV en FC Twente die respectievelijk het Poolse Widzev Lodz en het Noorse Brann Bergen uit de beker zagen trekken, ziet de toekomst er heel wat zonniger uit. AZ'67 is uit de diepte naar boven gevlogen. Na de „aanloop" tegen de onbekwame amateurs van Red Boys uit Luxemburg treffen de Alkmaar ders in de tweede ronde de absolute Europese top in de vorm van Barce lona. Spanjes meest Nederlandse club. De Nederlandse vereniging, die dit seizoen debuteert op Europees niveau, reageerde zoals kon worden verwacht. Geen angst, want dat past niet in de zelfbewuste groep, wel voldoening omdat de Alkmaarders de mogelijkheid geboden kregen zich te bewijzen op echt Europees niveau. Hans Kraay, AZ's manager, aanwe zig bij de loting in Zürich. was aan vankelijk ronduit gelukkig. Hij ver telde: „Barcelona eerst uit, het leek geweldig, maar dat voordeel, want zoiets is het toch, raakten wij al meteen kwijt. Ajax en wij hadden op dezelfde dag thuis moeten spelen en gezien de kleine afstand tussen Am sterdam en Alkmaar heeft Ajax het recht een omzetting te vragen voor de club. die in een lager gewaardeerd toernooi speelt." „Die club zijn wij en Ajax heeft gebruik gemaakt van dat recht en dan handelt de UEFA volgens zijn reglementen. Wij moe ten dus wijken. Eerst thuisspelen Jammer voor ons. Ik kan natuurlijk nog wel proberen of Barcelona naar dinsdag of donderdag wil uitwijken, maar daar heb ik eigenlijk geen hoop op. Ze zijn natuurlijk dolgelukkig dat zij door het toeval de eerste Cruyff en Neeskens. Zij zijnde grote vedettes uit de ploeg van Barcelona, de nieuwe tegenstander van AZ. Een betere publiektrekker hadden de Alkmaarders zich niet kunnen wensen. pioenen. Levski Spartak Sofia werd in het Amsterdamse spelershome nu niet bepaald met gejuich ontvan gen. Bob Haarms. de assistent-trai ner „Dat is een hele slechte. Vooral in Sofia. We zijn er nu al driemaal geweest en eigenlijk zijn we nooit succesvol geweest daar. Tweemaal tegen cska, eenmaal tegen Levski. Neen. ik had liever een andere ploeg gezien". thuiswedstrijd krijgen omgezet in een uit-wedstrijd„Dat betekent dus dat wij op 19 oktober thuis spe len voor een zonder twijfel uitver kocht huis en dat huls zal in principe Alkmaar zijn. Voor A.Z. is de ont moeting met Barcelona een geweldi ge uitdaging. Barcelona heeft de re putatie van een topclub en wij willen graag hetzelfde niveau bereiken. Het is een moeilijk karwei.'' De uitslag van de vorige wedstrijd: 4-0 in het toernooi Amsterdam 702 is geen graadmeter. Wij waren conditioneel veel verder dan Barcelona. Wij heb ben dus niet tegen de echte ploeg gespeeld. We hebben echter ook een goed elftal en daarom geloof ik dat niemand voor deze wedstrijd kan zeggen, dat er al op voorhand een echte favoriet is." Ajax De tegenstander van Ajax in de tweede ronde van het toernooi om de Europese Beker voor landskam- door Matty Verkamman EINDHOVEN „Dat is een zaak van het bestuur, bemoei ik me niet mee." Gerrie Deijkers haalde nog even de schouders op en zweeg verder. Toch verried die ene zin afgelopen zondag een vonkje irritatie, zo leek het. PSV had net korte metten gemaakt met FC WV. En Deijkers, min of meer bij toeval teruggekeerd in de frontlinie, was weer de maker van de eerste twee doelpunten geweest. Net als tegen Volendam, twee weken eerder. In topvorm en series doelpunten. Al zes in competitieverband en woensdag weer drie tegen de Noord ieren van Glenovan. En toch blijft die trainer maar zoeken naar een spits van internationale allure. Waarbij Joe Jordan van Leeds Uni ted de belangrijkste kandidaat lijkt om in de vacature Edström te voor zien Gerrie Deijkers is er de man niet naar om veel woorden vuil te maken over die aanhoudende oriëntatie van Kees Rijvers op de buitenlandse markt. Gehard door een jarenlange ervaring in het profvoetbal is hij niet gemakkelijk meer van zijn stuk te brengen. Hij is nu bijna 31 jaar: heeft al te veel meegemaakt om zich over zoiets nog druk te maken. Toch valt hij even uit zijn rol, wanneer hij zegt: „Ik zie op dit moment de noodzaak van een nieuwe spits niet zo in. het gaat tenslotte goed. Ze kunnen dat geld beter aan mij geven..." Omdat Rijvers de aardige gewoonte heeft om sportieve zaken niet louter op de korte termijn te bezien, is een mogelijke transfer van de Schot Jor dan lof een ander) nog lang niet van de baan. Door de huidige PSV-suc- cessen heeft de voormalige international alleen wat minder haast gekregen. „Het is gemakkelij ker geworden om geduld te oefe nen". zei hij zondag in Venlo. In theorie zou dat de druk op de huidige spitsen kunnen vergroten. Jordan als stok achter de deur. zo gezegd. Deijkers. plotseling feller: „Nou. als dat de bedoeling is... Maar daar kan ik toch niet in geloven. Ze houden ons niet voor de gek. Als Jordan toch komt, nou dan zien we wel verder. Voorlopig bestaat PSV's voorhoede (Deijkers: „Nou ja, voorhoede. Willy v.d. Kerkhof, staat net zo veel in de spits als ik") in ieder geval voor twee derde deel uit spelers die tot voor kort bestemd leken voor een plaats naast Rijvers. Op de bank dus: Har ry Lubse, en Gerrie Deijkers. De eer ste bleef ternauwernood PSV'er (NAC was in de recente transferperiode sterk geïnteresseerd in de eenmalige international) en Deijkers werd door Rijvers uit de verdediging verwijderd, zonder di rect uitzicht op een andere plaats. Inmiddels heeft dit onverwacht suc cesvolle duo al 14 van de 26 competi tiegoals gemaakt. De revival van Deijkers valt het meest op. Hij vertelt over de gang van zaken: „Vier jaar heb ik bij PSV als aanvallende linksback gespeeld. Eind vorig seizoen vertelde Rijvers echter dat hij een ander concept wilde. Daar zou voor mij als verdedi ger geen plaats meer in zijn. Het was allemaal te doorzichtig geworden, dat opkomen van mij. Ook al speelt Hovenkamp van AZ'67 nu precies hetzelfde." Rijvers' nieuwe concept betekende voor de verdedigers onder meer min der bewegingsvrijheid in offensieve zin. Logisch dus dat de aanvalslusti- ge Deijkers werd gepasseerd. Min der logisch was dat hij in de oefen- Gerry Deykers in actie tegen Volendam. Fred André, verdediger van de Volendammers, kijkt met open mond toe naar de verrichtin gen van de PSV-er. is het een rare stap. Want meestal is de ontwikkeling andersom. Hoe ou der de speler wordt hoe verder hij naar achter schuift. Maar ik ben nu eenmaal aanvaller van nature. Dat was ik bij de Baronie. NAC, Willem n, DWS, De Graafschap en ook bij PSV. Toen Rijvers me bij de Graaf schap haalde wist ik dat hij een aanvallende verdediger van mij wil de maken Daar stond ik verder niet bij stil. Ik vond het toen alleen maar mooi dat ik bij een topclub terecht kwam. Maar het echte verdedigen dat heeft mij nooit zo gelegen. Ik voetbal tegenwoordig in de eerste plaats voor het geld. Maar wanneer ik mag aanvallen dan kan ik ook echt nog plezier aan het spel be leven". Deijkers past wonderwel in het ..nieuwe' swingende PSV dat van avond in het geval van een overwin ning op runner-up NEC, bijna een zaam op kop komt. De ploeg draait prima, vooral in uitwedstrijden Deijkers: „Het gaat goed, ja. Maar ik vind dit toch niet het sterkste PSV. waar ik in gespeeld heb. Dat was het PSV van vier jaar geleden toen Ed ström begon. Het systeem was toen wel sterk op Edström gericht, maar ik heb dat nooit als nadelig ervaren. Een speler van die klasse is het waard om een systeem op te richten." Programma campagne voor de competitie nog wel als verdediger optrad. Deijkers: „Voor de eerste competitiewedstrijd tegen Vitesse stond ik er eigenlijk pas naast. Misschien heeft Rijvers wel gelijk. Hoewel: Ik heb toch ook genoeg aanvallers van naam uitge schakeld. Als verdediger haalde ik ook de selectie van het Nederlands elftal. Twee keer reserve geweest, onder Knobel, tegen Finland en Po len. Kennelijk heb ik toen verkeerd gezeten, want ik vloog er meteen weer uit". Door de-blessure die Ton Smits al vroeg in de wedstrijd tegen Vitesse opliep, kwam Deijkers als invaller toch in het veld. Tijdens de tweede competitiewedstrijd was hij vervol gens invaller voor Rene van de Kerkhof. En nadien werd hij als aanvaller prompt weer „vaste" keus (Deijkers. „nee. vaste keus, dat ben ik eigenlijk niet"). Een rentree dank zij blessures die desondanks prima uitpakte. Deijkers is gelukkig met zijn plaats in de voorhoede. Hij zegt: „Op zich Eredivisie HEDEN Sparta-FC Den Haag P8V-NEC NAC-Roda JC AZ'67-Feyenoord MORGEN FC Twente-FC VVV Haarlem-FC Amsterdam Ajax-Volendam FC Utrecht-Telstar Vitesse-Go Ahead Eerste Divisie door Koos Hamer TAMPERE - TURKU - De gro te vraag of beide Nederlandse volleybalteams iets hebben op gestoken van de vijf achtereen volgende nederlagen in de pou lewedstrijden tijdens de Euro pese kampioenschappen zal vanavond beantwoord worden. De Nederlandse herenploeg speelt dan in Turku tegen Frankrijk. Een kleine twee honderd kilometer ver derop moet de Nederlandse dames- ploeg het opnemen tegen Italië. Twee uitermate belangrijke wed strijden. omdat bij winst beide teams zeker zijn van deelname aan de Wereldkampioenschappen. Voor de dames vinden die plaats in Rus land, voor de heren in Italië. De organisatie van dergelijke evene menten is voor het organiserende land nog steeds een sportieve aan trekkelijkheid. Hoe betrekkelijk die overigens is. ondervond de Finse herenploeg Al meer dan een jaar heeft deze ploeg zich via vele trainin gen per week op de nu plaats vinden de Europese kampioenschappen voorbereid. Talloze oefenwedstrij den werden gespeeld. Vooral tegen Oosteuropese ploegen. Toch is het rendement er niet uitgekomen. Tij dens de Spring Cup wedstrijden werd een achteraf incidenteel suc cesje behaald tegen juist de Neder landse ploeg. Bij de Europese kam pioenschappen in eigen land werd geen enkel succes behaald, ondanks het feit dat de Finnen in de zwakste poule waren ingedeeld. Toch trad de Nederlandse heren ploeg tegenstanders als Olympisch en wereldkampioen Polen, Europees titelhouder Rusland, het weer sterk opkomende Tsjech cslowaklje, Bul garije en het hoog geclassificeerde, maar opnieuw falende, Oost-Duits- land, de Finnen hadden naast de mede Westeuropese landen Italië en Frankrijk, het aftakelende Roeme nië. het niet veel betere Joegoslavië en het in feite niet meer meetellende Hongarije. Hoe zwak het allemaal' was. gaf Italië aan. De Azzuri, die deze kampioenschappen meteen als oefenfase zien voor hun eigen we reldkampioenschappen werd zowaar derde in die poule Een succes, waar de Nederlandse ploegen mede door de matige voorbereiding niet konden ruiken. Ook voor Nederland golden de vijf poulewedstrijden als oefenduels Duels die overigens passen in de rubriek „korte termijn planning". Het enig? doel is namelijk te winnen van nummer vijf uit de andere poule. Dat is *eer uitgerekend Frankrijk geworden De ploeg waartegen in Kampen tijdens de kwalificatiewed strijden voor deze Europese kampi oenschappen de enige overigens verdiende nederlaag werd geleden. Een Frankrijk, dat evenals Italië, zich intemief voor deze kampioen schappen lad voorbereid. In tegen stelling tot in Nederland was er met de indeling van de competitie reke ning meegthouden. dat het Franse nationale team veel wedstrijden moest speltn. In Nederland was de situatie juiit omgekeerd: het natio nale team moest er maar rekening meehouden, dat de competitie voor ging. Geert Trompetter, de veteraan in de Nederlandse ploeg daarover: „We hebben nu het voordeel gehad, dat we onze wedstrijden volkomen ont spannen hebben kunnen spelen. Te gen elke tegenstander waren we bij voorbaat kansloos. Frankrijk daar entegen had alle kansen een plaatsje hoger te eindigen. De Fransen ken nende hebben ze daar beslist ook hun best voorgedaan. De berichten die uit Helsinki krijgen, spreken van een vermoeide Franse ploeg „Daarom zie ik vanavond dan beslist ook wel kansen. We hebben een prachtige gelegenheid gehad als ploeg in te draalen. Daar komt bij dat Bert Goedkoop zich tijdens dit toernooi tot een enorm sterke speler heeft ontwikkeld. Dat geldt ook voor Pim Raterink". Trompetter, die toch wel het einde van zijn internationale loopbaan ziet eindigen over de 20-jarige spelverde ler uit Doetlnchem: „Die jongen heeft het nu al helemaal in zijn vin gers Ik weet zeker, dat dit een prima opvolger voor mij is". HEDEN Fortuna 8C-De Graafschap MORGEN Excelsior-SC Amersfoort FC Dordrecht-Wageningen PEC-SC Cambuur FC Vlaardingen-Veendam FC Groningen-MVV Heerenveen-SVV Willem II-Heracles FC Den Bosch-Eindhoven HAARLEM De rechter in Haar lem heeft in het kort geding, dat drie spelers van de ijshockeyclub Utrecht Hendrik-Jan van de Kraak, Leo en Anton Collard te gen de Nederlandse ijshockeybond hadden aangespannen uitspraak ge daan. Daarin werd gesteld, dat de NLIB de overschrijving van de drie genoemde spelers naar de Amster damse ijshockeyclub terecht had geweigerd. Twee jaar geleden verloor Ajax in Sofia van Levski door strafschop pen. Na de verlenging was het 2-2, nadat Ajax vijf minuten voor tijd een 1-2 voorsprong had genomen. Dick Helling, toen opgetrommeld om een strafschop te nemen hij was niet in actie geweest tijdens de wedstrijd schoot de derde straf schop huizenhoog over. Ajax was gewipt: „Ivic: „Dat speelt nu na tuurlijk geen rol meer. Er zijn zoveel andere jongens in de ploeg. Die we ten daar niets meer van. Maar ik weet ook niet veel van Bulgaars voetbal. Ruud Geels had nieuws. Hij had de laatste wedstrijd van Levski te gen het Poolse Slask Wroclav op de band opgenomen. „Kunnen we op video alles gaan bestuderen", zei hij nogal opgetogen". Ik kreeg de indruk dat de defensie niet het sterkste punt is bij de Bulgaren. Aanvallend zijn ze echter wel sterk. Vooral Panov en Milanov exelleer- den, Panov scoorde trouwens twee maal. Hij is erg sterk aan de bal. Het zal een geweldige klus worden", al dus de Ajax-spits. ROTTERDAM - Het is zeker dat René Notten naar Feyenoord ver huist. De Rotterdamse club heeft met de bij trainer Ivic in ongenade geraakte Ajacied een overeenkomst gesloten voor een 'periode van tweeenhalf jaar. Directeur Guus F.ox zal vandaag alles in het werk stellen om bij de KNVB de overschrijvingsformulie ren in orde te maken zodat Notten voor de wedstrijd tegen AZ'6 be schikbaar is. Gisteravond deed ove rigens ook Go Ahead nog een poging Notten te strikken. Ajax-voorzitter Jaap van Praag hield echter vast aan de vraagprijs van circa 500.000 gulden. Een bedrag dat echter voor de Deventer club te hoog is. ZEIST Ernst Happel heeft giste ren de selectie bekend gemaakt van het Nederlands elftal voor de vriend schappelijke interland tegen Rus land. In het duel dat aanstaande woensdagavond in het Feyenoord- stadion wordt afgewerkt ontbreken in ieder geval Johan Cruyff en Jo- han Neeskens. De beide Johannen kregen geen vrij vanwege het zware Spaanse compe titieprogramma dat hun club Barce lona moet afwerken. Verder heeft Ernst Happel ook geen in België spelende Nederlanders kunnen se lecteren. Bij de Zuiderburen wordt woensdag een competitieprogram ma afgewerkt Doelverdedigers: Jan van Beveren (PSV) en Eddy Treytel (Feyenoord) Verdedigers: Wlm 8uurbler en Ruud Krol (Ajax). Hugo Hovenkamp (AZ'67), Wim Rijsbergen (Feyen oord). Middenvelders: Wim van Hanegem (AZ'67). Wim Jansen (Feyenoord). Willy van de Kerkhof (P8V). Jan Peters (AZ'67). Aanvallers: Johnny Rep (Bastia), Ruud Geels en Tscheu La Ling (Ajax), René van de Kerkhof en Wil ly van der Kuljlen (P8V), Kees Kist (AZ'67). LONDEN De internationale bad mintonfederatie heeft in Londen besloten dat Taiwan niet uit de or ganisatie wordt gestoten. Een voor stel om Taiwan uit de federatie te verwijderen werd met 36 tegen 19 stemmen verworpen door Joh. Woldendorp S1TTARD 1978 Moet het jaar van de doorbraak worden. Al thans voor zover het om de tot standkoming van een normale situatie tussen werkgevers en werknemers in de sport gaat. Die wens werd gisteren geuit door drs. J. Gorssel van het ministerie van CRM. Hij open baarde dat verlangen op een studiedag van de hond van afge studeerden aan het CIOS in Sit- tard. Van Gorssel verwacht, dat de organisaties van het sporl- technische kader en de overige werknemers in de sporl elkaar spoedig in een landelijk insti tuut zullen vinden. ..Wanneer zo'n instituut in 1978 /ou ontstaan en als dat boven dien door de Rijksoverheid en NSF zou worden erkend, dan rest er nog maar één stap op w eg naar relatief normale arbeids verhoudingen, namelijk het creëren van een overleg-plal- form werknemers-werkgevers in de sport. Zover is het nog niet. want niet alleen de werk- nemersgroep is onduidelijk, ook de werkgevers nemen zeer moeizaam hun rol op. De werk gevers zichtbaar maken moet dan ook een eerste taak van een werknemersorganisatie zijn," aldus Van Gorssel. De CRM-functionaris denkt de arbeidsbemiddeling aan een sectie of een dochterstichting van het landelijke instituut te kunnen delegeren. In ieder ge val staat minister Boersma van Sociale Zaken in principe posi tief tegenover het verlenen van een vergunning. Bovendien leg gen CRM en de Stichting Natio nale Sporttotalisator gezamen lijk bijna 2,3 miljoen gulden op tafel vobr de verdere ontwikke ling van de arbeidsmarkt en het verbeteren van de sociale en de rechtspositie van de werkne mers in de bedrijfstak sport. Het optimisme, dat Van Gorssel ventileerde, strookt beslist niet met de feiten. Het werkterrein van de sportleiders in het alge meen en die van het ClOS'ers in het bijzonder is een bijna ondoordringbare jungle, waar bijna niemand oog heeft voor rechtvaardigheid en solidariteit. In geen enkele bedrijfstak wordt zoveel zwart gewerkt als in de begeleiding van sportmen sen. In de stad Utrecht krijgt iedere club subsidie voor de sportleiders, die zij in dienst heeft. Wethouder Pot begon met 10% van het bruto salaris, sociale lasten inbegrepen. De verenigingen uit de Domstad moesten er hoe triest ook hartelijk om lachen. Van Gors sel: ..Er kwamen nauwelijks aanmeldingen. Toen is de subsi die opgetrokken naar 20%. Het aantal clubs, dat om steun vroeg was iets groter, maar nog altijd waren de sociale lasten hoger". De markt is dus wel degelijk verziekt. Slechts 15% van alle afgestudeerden aan het CIOS in Sittard kregen het werk, waar voor zij waren opgeleid. De gro lt rest vluchtte naar andere oor den: het onderwijs, zwakzinni genzorg en wat dies meer zei. In het vormingswerk zijn zij ech ter niet langer welkom. Hetgeen inhoudt, dat een derde gedeelte van de ClOS-leiders hun haan verliest. „Sportleiders zijn daar, waar metaaldraaiers en boekbinders 80 jaar geleden waren," stelde Van Gorssel vast. „Als ik zeg. dat de sportleiders problema tiek gepoliticerd moet worden, dan raken heel veel goedwillen de sportleiders heftig geëmotio neerd. Dat moet wel leiden tot het einde van de individuele vrijheid. Ik noem dat een poli tieke onbenulligheid. Het gaal erom, dal het probleem politiek bespreekbaar moet worden np de plaatsen waar belangrijke beslissingen vallen. Als een Cl- OS-directeur zegt, dat de poli tiek er buiten moet blijven, dan begrijp ik er niets meer van. Zelfs dc langzaamst denkende van de ClOS-familie moet nu toch wel door hebben dat er iels anders moet gebeuren". Vanzelfsprekend haakte vak- hondsbestuurder Witteveen (FNV) gretig in op de woorden van Van Gorssel. ..Het realise ren van een meer bevredigende arbeidssituatie vergt conflicten, bet vergt het doorbreken van machtsverhoudingen in de sport." Witteveen was van mening, dat de overheid de middelen voor de salarissen of tafel moet leggen. Het liefst ten koste van top sport. „Je moet", vond hij, „af wegen of je geld uittrekt voor Olympische Spelen en sponsors \an Europa Cup-deelnemers, die het uiteindelijk als aanvul ling op hun reclamebudget kun nen gebruiken of de sportlei ders. die niemand ziet staan".

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 25