Nietwaar, Nietwaar, beginner? Nietwaar, Yamaha? Yamaha de grootste. i*$ÊÈÈfÊÊiÊ& -temt Yamaha Electone orgels :J 'n muzikale openbaring, g "Dat ik uit dit orgel al zó vlot iets aardigs kan la ten horen? Had ik nooit verwacht. Natuurlijk, oefening baart kunst, en ik ben er nog lang niet Maar gelukkig heb ik wat hulp achter de hand als ik "voor publiek" speel. De ingebouwde ritme- sektie bijvoorbeeld - of het automatisch basak- koorden-8ysteem. Nagalm, of de pedaalsustain - nee, voorlopig ben ik nog niet uit geoefend B-5DR stemmen bovenmanuaal: - fluit 16'. 8*. 4* klarinet 16' hobo 8' - string 8' stemmen ondermanuaal: - fluit 8* hoorn 8' - cello 8' pedaal8temmen: bas 16'. 8 8 automatische ritmes (met variatie-mogelijkheid) tremolo/chorus pedaal-sustain vibrato perkuesie 4' (bovenmanuaal) nagalm hoofdtelefoonaansluiting kleur: Amerikaans noten "ik ben wat gewend.Zeg maar gerust: verwend. Maar wat dit type aan I speelmogelijkheden biedt - ongelooflijk! Na maanden intensief spelen kom ik dagelijks nóg nieuwe registraties tegen. Vaak bizonder ongebruikelijke of subtiele vondsten. Wat er allemaal op zit? Dat is niet te vertellen, dat moet je hóren. En 't kost dagen om het allemaal uit te leggen. Dit muziekinstrument is gewoon een halve computer - maar dan wel een die heel gemak kelij k is te bespelen en te registreren. Voor mij is dit het belangrijkste: ik speel met dit Yamaha orgel meer voor mijn plezier dan voor mijn boterham En dat merken de mensen die naar je luisteren wel degelijk! 70 - *sss "Laat de feiten voor zich spreken. U moet uitein delijk gefascineerd zijn - en blijven - door het ge luid, de kwaliteit, de registratiemogelijkheden en speelhuipen van de Yamaha Electone orgels. Wij kunnen niet meer doen dan u de weg wijzen. Als u de bon instuurt, krijgt u van ons een Ya maha dealerlijst. En als u'ook dokumentatie wilt hebben in één of meerdere prijsklassen, dan kruist u dat aan op de bon. Des te gemakkelijker wordt het zo om te kiezen uit de 24 Yamaha Electone orgels tussen de twee duizend en vijf en twintig duizend gulden Een kleine greep uit de vele mogelijkheden: - 9 voetmaten op het bovenmanuaal - 5 voetmaten op het ondermanuaal - 3 voetmaten op het pedaal - 18orchestra-stemmen op het bovenmanuaal - 12 orchestrastemmen op het ondermanuaal - 12 orchestrastemmen op het pedaal - 6 presets - sustain op boven-en ondermanuaal en pedaal - ABC fun blocks (auto matische basakkoorden-systemen) - 14 ritmes met variatie-mogelijkheid - auto-arpeggio sektie - wah-wah - tremolo/chorus - en nog veel. veel meer In envelop doen en deze als volgt adresseren: J. DompB.V., 'O.Z. Voorburgwal 143-145 Amsterdam o Stuurt u mij ook de dokumentatie toe van Yamaha Electone orgels in de volgende prijsklasse(n) o f 2000.—. 1 3500.- o f 3500.—.1 6000.— o f 6000,—./ 8000.— o f 8000,—. f 13500.— o 113500,— en hoger straat: plaats: Yamaha is 's werelds grootste fabri kant van muziekinstrumenten. Piano's, vleugels, blaas-, snaar- en slaginstrumen ten, (Hi-Fi stereo apparatuur) en elektro nische orgels. Yamaha Electone orgels. Daar gaat de ze advertentie over. Wij overdrijven niet als we stellen dat de elektronische orgels van Yamaha instrumenten zijn waarmee iedereen zijn oren op ontdekkingsreis kan sturen.inderdaad, iedereen. Met welke muzikale achtergrond of ge richtheid ook - scheppend, improviserend of her-scheppend bezig; beginner, gevor derde of virtuoos - iedereen. Wat maakt Yamaha Electone orgels zo bizonder? Wie zo'n orgel bespeelt als een gewoon orgel, zal zeggen: de klank, en de registratiemogelijkheden. Wie met een Yamaha orgel gaat experi menteren. zegt onmiddellijk: het is een muzikaal ruimtevaartuig. Om andere mu ziekinstrumenten perfekt na te bootsen - en om totaal nieuwe klankkleuren en ge luiden voort te brengen. De kwaliteit van elk Yamaha Electone orgel is ook boven alle twijfel verheven. Dat zal elke eigenaar van zo'n instrument najaren probleemloos spelen, bevestigen. Yamaha is niet zuinig met kwaliteit: het kleinste orgel in de Yamaha-reeks van 24(!) modellen profiteert er evenveel van als het grootste en duurste orgel Wie dus Yamaha kiest, kiest voor ze kerheid. Want Yamaha ontwerpt, ontwik kelt en maakt elk onderdeeltje - ook alle elektronika' - zelf. Naast de talloze speelmogelijkheden en de kwaliteit bouwt Yamaha nóg iets bi- zonders in zijn orgels. Dat is de overzich telijkheid - of als u het anders wilt zeg gen: het bedieningsgemak. Jaren ontwikkelingswerk en praktijk ervaring zijn daarvoor nodig geweest en nóg is Yamaha niet uitgestudeerd op zijn elektronische orgels! Voeg daaraan toe de ingenieuze speel- hulpen die in Yamaha Electone orgels zijn ingebouwd. Een uitkomst voor de begin ner die nog niet zoveel vingervaardigheid heeft - en een extra dimensie voor de ge routineerde speler. Zo wordt musiceren geen opgave, maar een feest. Want Yamaha zorgt voor zo min moge lijk barrières tussen de speler en zijn mu ziek bij het maximum aantal speel mogelijkheden. Dat is de veelzijdigheid van elk Yama ha orgel: kerkmuziek en klassieke mu ziek laten zich er evengoed op vertolken als bijvoorbeeld jazz Blijft over de vraag: welk orgel is voor u het meest aantrekkelijk. Daarop is maar één antwoord te geven: ga zelf luis teren, ga zelf spelen bij uw Yamaha dea ler. Dan lost deze vraag zichzelf op. Spe lenderwijs. Imp. voor Nederland: J. Domp B.V. O.Z. Voorburgwal 143-145 Amsterdam. Tel. 020-222469 YAMAHA nou od aa

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 32