Ëf Mulder bepleit teamstraffen TE BROKE NADERT DOEL e Sunday Manara, 't gezicht van nieuw en sterk Heracles Arbiter moet protesterend elftal met (blauwe) kaart kunnen aanpakken Goede kans op winst Jan Timman Basketbal team wint van Belgen Lekker lopen, geen blessures en successen Tanzaniaanse ster rijst snel TERDAG 24 SEPTEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet 25 door Johan Woldendorp ïn de iscale 1- en e van halve hun ÏLOCHTEREN Scheidsrechter Egbert Mulder heeft ooit de olgende stelling geponeerd: „Als ik strikt volgens de regels zou luiten, moest ik iedere wedstrijd vijf gele kaarten uitdelen." toewei de Groninger rechtspreker het afgelopen seizoen met ;estien keer geel en tweemaal rood hoog scoorde, bleef hij literaard ver onder dat „ideale" gemiddelde. Ook in deze compe- itie zal Mulder aanzienlijk lankmoediger optreden dan op >apier is gewenst. Dat neemt niet weg, dat de noordeling tot ongstleden zondag als een uiterst consequent fluitist door het even stapte en uit dien hoofde rücksichtslos bekeuringen uit- leelde. Iet lopende seizoen lijkt daarop geen uitzondering te maken. De punten- trijd is slechts acht wedstrijden oud. maar Egbert Mulder is druk doende im het record van vorig jaar omver te kegelen. Liefst zes spelers stonden nkele seconden oog in oog met het gele stuk karton. Drie voetballers /erden op een minder opzichtige manier aan hun wandaden herinnerd. Cortom, Mulder laat niet met zich spotten. kele In de wedstrijd Vitesse-Feyenoord tleed de internationale arbiter even- rel op een verschrikkelijke manier lit. De tweekamp ontspoorde door fcijn toedoen in het nadeel van de (zoekende club. Toen Feyenoord- loelman Eddy Treytel hem voor een lief uitmaakte, haalde Mulder te- ;cht zonder aarzeling de gele laart te voorschijn. Maar toen zeven 'itessenaren vuurspuwend, kokend van woede en verwensingen brallend )p hem afstormden, nadat hij ilweer terecht een doelpunt van Ie Arnhemse club had geannuleerd, stond hij er bij en keek er naar. Egbert Mulder had zonder gewetens- •eging zeven officiële waarschu wingen kunnen uitdelen; daarmee »en uitermate interessant proefpro- uitlokkend. Gesteld, dat de 'Aichtcommissie van de KNVB de kloeke beslissing van Mulder had (onderschreven, dan zou Vitesse mor gen met een versterkt C-elftal tegen Koda JC moeten uitkomen. Mulder [durfde die verantwoording niet op door Max Pam jele TILBURG In het moderne, prope- ft gebouw van een grote verzeke ringsmaatschappij, waar jonge ma nagers met een digitaalklokje om de pols van de ene afdeling naar de ander snellen, is gisteren onder grote belangstelling de eerste ronde van het internationale schaaktoernooi te Tilburg gespeeld. De speelzaal met zijn vijvers waarin siervissen traag hun rondjes draaien, doet ons welis waar niet de toernooien uit de twinti ger jaren vergeten toen Lasker en Capablanca hun partijen onder gi gantische kroonluchters uitvochten, maar niettemin is ervoor een heden daagse toernooi sprake van een bij zonder chic. Het ging natuurlijk gisteren om het duel tussen de wereldkampioen Ana toli Karpof en de Nederlandse groot meester Jan Timman. Het werd een lartverscheurende partij, helaas ook de enige ontmoeting van deze ronde, aarin werkelijk werd gevochten, loewel de wereldkampioen met wit speelde kwam hij met een pirc wat minder uit de opening, maar niets wees er in deze evenwichtige stand op. dat de partij mogelijkwijs op een sensatie zou uitlopen. Timman be schikte over het loperpaar, maar een ver opgerukt d-pion belemmerde hem in zijn bewegingsvrijheid. In het middenspel verslechterde de stelling van Karpof echter ziendero gen. maar op dat moment toonde de wereldkampioen zijn vindingrijk heid. Met een pionoffer riep hij zeer venijnige complicaties op en ten slotte schrok hij er ook niet voor terug een vol paard in zijn onderne ming te investeren. Terwijl Karpof nog een vol uur bedenktijd over had. beschikte Timman over nog een en kele minuut voor vier zetten. Maar volledig geconcentreerd werkte de Nederlandse grootmeester zich door de tijdnoodfade en toen de veertig ste zet voorbij was, was het duideljk dat hij zeer goede winstkansen had. Een eindspel van dame plus drie pionnen (Karpof) tegen twee torens en drie pionnen biedt Timman uit stekende winstkansen. Uitslagen eerste ronde: Karpov (Rusli-Timman 'Ned) afg.. Miles (Eng)-Hort (TsJ) 'h-'h, Sosonko 'Nedi-Andersson iZwci ''j-'v. Smislof (Rusll- Olafsson (IJsii Oligoric (Joeg)-Kavalek Balashof 'Rusli-Hübner (WDIdl1 LUIK Het Nederlands basketbal- eam heeft in de laatste wedstrijd 'an het toernooi om het Europees campioenschap revanche genomen >p België en tegelijk de zevende Jlaats in de eindrangschikking voor rich opgeëist. Verloor Nederland in de poulewedstrijd in Oostende met ■uim verschil in een ontluisterend luel. deze keer waren de rollen volle dig omgekeerd. Het was in Luik het team van Jan- broers dat de Belgische ploeg van het veld speelde Uiteindelijk be droeg het verschil zestien punten 104-88 Maar nog belangrijker was dat het team een revanche op zich- lf behaalde en ten minste iets van kritiek die de afgelopen dagen losgekomen weersprak. zijn schouders te laden. „Als je zeven gele kaarten geeft, moet je dat zeven keer kunnen verdedigen", is zijn verweer. Egbert Mulder staat natuurlijk niet alleen in deze problematiek. Het Ne derlandse betaalde voetbal is op dit ogenblik enthousiast bezig om zijn eigen, toch al wankele positie te on dergraven door „amusement" op te voeren, waar geen mens mee is ge diend. De kwaliteit daalt beangsti gend snel. omdat verreweg de mees te trainers hun belangrijkste subsi diegever (het publiek) met geestdo dend computervoetbal vervelen, ter wijl binnen en buiten het veld de agressie zienderogen toeneemt. De sectie betaald voetbal van de KNVB doet alsof haar neus bloedt. Ze rommelt in de marge (de elftallen moeten gezamenlijk het veld betre den. de scheidsrechter en zijn grens rechters mogen na de wedstrijd slechts een half uur in de bestuurs kamer van de thuisclub vertoeven), maar doet niets tegen het massaal protesteren van overgekookte voet ballers, het ontsteken van vuurwerk en het werpen van curieuze voorwer pen op het veld. Wanneer er onver hoopt tijdens de wereldkampioen schappen voetbal in Argentinië op de tribunes wordt geschoten, is het niet denkbeeldig, dat Nederland daarvan volgend jaar de première beleeft. Blauwe kaart Scheidsrechters plegen tijdens ex cessen dreigend om te laten roepen, dat de wedstrijd bij herhaling wordt gestaakt. De „onparlementaire" EGBERT MULDER: 'Het wordt de laatste tijd alleen maar erger en dat allemaal in het kader van de grote belangen die erop het spel staan'. spraak wel mogelijk moeten zijn. Vroeger hadden scheidsrechters re gelmatig bijeenkomsten met clubs om over gemeenschappelijke belan gen te discussiëren. Dat is nu niet meer het geval. Toch zou ik het erg fijn vinden, wanneer belanghebben den eens in de drie maanden allerlei zaken de revue kunnen laten pas seren." In theorie kan het sectiebestuur nieuwe stijl daartoe de eerste aanzet geven. Op gezag van de scheidende minister van CRM krijgen de belan genorganisaties en de clubs een be langrijke stem in het kapittel. Maar terwijl de voetballers en de trainers wel een kwaliteitszetel warm mogen houden, zijn de scheidsrechters in een isolement gemanoeuvreerd. Eg- bert Mulder: „Daar heb ik geen pro blemen mee. Wanneer wij in het sec tiebestuur zouden gaan zitten, zou den wij ons te veel met het beleid moeten bemoeien. Vooralsnog vind ik het juist, dat wij daar niet in zijn gekend." Intussen lijkt Mulder de klap van zondag al aardig te hebben verwerkt. „Het was de eerste keer, dat mij dit is overkomen. De eerstvolgende wedstrijd probeer ik gewoon mijzelf te zijn. Ik beschouw het als een inci dent. Dinsdag had ik bij wijze van spreken al weer een wedstrijd kun nen leiden." handelingen worden in de meeste gevallen feestelijk geprolongeerd, zonder dat de leden van het arbiters- corps vroegtijdig de pijp aan Maar ten geven. Wat dat betreft is het te betreuren, dat de als onwrikbaar be kend staande Mulder het niet heeft aangedurfd om Vitesse op zijn num mer te zetten. Mulder. „Ik kan me voorstellen, dat clubs naar middelen zoeken om hun misnoegen over scheidsrechterlijke beslissingen kenbaar te maken. Die oplossing is het collectief proteste ren. Wanneer één man op de scheids rechter scheldt, wordt hij genade loos aangepakt. Wanneer een hele groep op je afstormt, kun je de man. die voorop loopt een gele of rode ka^rt geven, maar dat lost het pro bleem niet op. Ik ben een voorstan der van een collectieve kaart, om mij een blauwe. De eerste blauwe kaart kan een algemene waarschuwing zijn. Moet een scheidsrechter voor de tweede keer een blauwe kaart trek ken. dan is het fini." Hoe hard is dat „fini"? Heeft een blauw biljet de waarde van een gele of rode kaart voor iedere betrokke ne? Staakt de scheidsrechter de wedstrijd? Mulder, voorzichtig: „Dat is een teer punt. Een wedstrijd mag alleen worden gestaakt, wanneer het onmogelijk is om verder te spelen. Een vereniging heeft het recht om eerst voor de gevolgen te worden gewaarschuwd. Dat geldt ook voor toeschouwers, die voorwerpen op het veld gooien. Wanneer het uit de hand loopt, moet je er vroegtijdig mee ophouden, maar je moet hoe dan ook trachten de wedstrijd uit te spelen." Inspraak Egbert Mulder is de mening toege daan, dat alle betrokkenen sugges ties moeten aandragen om de pro blemen de kop in te drukken De Groninger priemt de beschuldigende vinger vooral in de richting van de clubs. „Zij moeten inzien, dat dit geen goede zaak is. Het wordt de laatste tijd alleen maar erger en dat allemaal in het kader van de grote belangen, die er op het spel staan. Daar komt bij, dat ledereen in deze tijd inspraak heeft. Op het veld kun Je dat proces niet doorvoeren. Daar loopt maar één man, die de beslissin gen neemt. Buiten het veld zou in- Eredivisie Heden: FC Den Haag-AZ'67 (20.00) NEC-Sparta (20.00) Go Ahead-FC Utrecht (20.00) Morgen: FC VVV-PSV FC Amsterdam-FC Twente Yolendam- Haarlem Telstar-Ajax Roda JC-Vitesse Feyenoord-N AC Eerste Divisie Heden: SC Cambuur-FC Dordrecht (19.30) De Graafschap-FC Vlaardingen (20.00) MVV-Fortuna SC (19.30) Morgen: Wageningen-Excelsior - Veendam-PEC/Zwollc - SVV-FC Groningen - Heracles-Heerenveen - Eindhoven-Willem U - Helmond Sport-FC Den Bosch - door Theo Reitsma ARNHEM De lach neemt net zo gemakkelijk bezit van het gezicht van Gerard te Broke als het gaat over zijn blessures als wanneer hij vertelt van zijn successen. De wonderlijke atle- tiekcarrière van de Arnhem mer heeft hem nu aan het rand je van het vedettedom ge bracht. Daar staat hij als een vreemde eend in de bijt, vro lijk, blijmoedig, gek op lopen en hopend dat er nu eens een lange periode zonder blessures zal volgen. Te Broke geldt In de Nederlandse atletiekwereld al jaren als een goede lange afstand-loper die voorbestemd was om in de schaduw van Jos Her mens zijn successen en problemen uit te leven. Deze maand brak hij door. In Londen versloeg hij Her mens en pakte het nationale record op de 10.000 m (27.37.6). Met die tijd staat Te Broke nu vijfde op de werel dranglijst aller tijden over die af stand. Dat is een succes dat bijzon der hoog is aan te slaan. Hoger dan de waarde die de zege op Lasse Viren heeft gedurende de Rude Pravo-loop in Praag die later volgde. Maar die winst bezorgde weer een publicitaire lawine die Te Broke nooit heeft gekend. Terwijl Hermens al weer denkt aan volgend Jaar en aan de inleiding via een langdurig verblijf in de warmte van Nieuw-Zeeland, werkt Te Broke gewoon enkele dagen in een melkfa briek, snelt hij 's avonds naar een athenaeumopleiding en heeft hij op zijn Arnhemse kamers hoop dat blessures ook volgend jaar zullen uit blijven waardoor hij eindelijk eens toekomt aan een internationaal be langrijk duel als de Europese kampi oenschappen in Praag (1978). Tot dusver was er namelijk altijd wel iets mis met Te Broke. „Met Gerard weet je het nooit", is een vaststaande uitr drukking in de nationale atletiekwe reld. Enerzijds omdat hij zich vol strekt op z'n eentje in zijn sportbeoe fening uitleeft. Anderzijds omdat hij consequent hinderlijk achtervolgd wordt door blessures die hem her haaldelijk achteruit werpen Op 19-Jarige leeftijd meldde de nu bijna 28-jarige atleet zich aan bij de atletiekunie. niet via een club maar rechtstreeks. „In mijn omgeving was geen club. maar ik wilde wel graag lopen Toen heb ik de bond maar gebeld." Het ging al snel hard en langdurig dat lopen Maar nog voor Tijdens wedstrijden in Londen, twee weken geleden, maakte Te Broke de race maar werd kort voorde finish gepasseerd door de Brit Brendan Foster (voor) en de Keniaan Henri Rono. het goed en wel serieus begonnen was liep de hobby vast op een rug blessure. Een hernia, q§n beknelde zenuw laag in de rug, een combinatie van theorieën die Te Broke van arts naar arts voerde. Dat gebeurde in het Olympische jaar 1972. „Mij werd zelfs verteld dat ik het lopen maar moest opgeven. Toen heb lk geknikt en gedacht nou Ja, dat natuurlijk nooit. Zodra het weer een beetje beter ging dan liep ik weer" Te Broke werd geopereerd, miste zo'n jaar of drie. maar keerde terug door de vaste wil om zijn kilo meters te verorberen. In 1976 kreeg hij overigens geen kans op de Spelen van Montreal omdat hij opnieuw lang met blessures zat. Gevoelloos Nu nog zegt hij: „Ik heb dikwijls last. Soms gebeurt het dat ik een tien kilometer loop en dan merk dat mijn ene been gevoelloos wordt. Trou wens straks met slecht weer wordt het allemaal weer minder Ten min ste zo was het. Dit jaar gaat het eigenlijk voor het eerst sinds lange tijd goed". Juist van zo'n blessuregevoelig type als Te Broke verwacht je een begelei ding vol medische raadgevers, maar daar heeft hij geen tijd voor. Een keuring op z'n tijd, dat wel, maar een masseur, nee die rekent hij niet tot zijn kennissenkring. „Ach, dat strij ken, dat moet ik er zelf maar bij doen. Ik weet wel wat er op moet en dat wrijven kan ik ook wel". Het is niet zo dat de blijmoedige Gerard Te Broke zijn weg totaal alleen door atletiekland moest zoeken in de af gelopen jaren. Cees Koppelaar, de trainer met een begerig oog voor talent, speelde hem al eens adviezen toe en leidde hem in bij het rijk van Johan van der Haar. In dat NSF-rijk met maatschappelij ke begeleiding voor topsporters leeft Te Broke nu ook. „Die NSF-steun is heel goed. Ach, veel geld heb ik ei genlijk niet nodig. Ik ben met weinig tevreden. Maar een paar dagen in de week moet ik wel werken. Samen met die NSF-begeleiding kom ik er zo wel uit". Erkenning Te Broke is in zijn opvattingen geen representant van de internationale elite die de Europese atletiekaccom- modaties afreist In augustus nog .weerde Zürich hem nog uit de a-loop over 5 km. Een vedette had zijn koffers gepakt bij zo'n behandeling. Te Broke schikte zich, maar mok kend. In de weken daarna rende hij echter door naar de top en kreeg hij de behandeling in Londen die hem toekwam op grond van eerdere invi taties en prestaties. In Praag veroverde hij afgelopen week volledige erkenning met de triomf in de uiterst populaire Rude Pravo-loop. Een cross zonder echte moeilijkheidsgraad en daarom ge schikt voor de mensen die snelheid kunnen maken en zich niet gedwars boomd willen zien door ongemakken op het terrein Te Broke zegevierde voor de Fin Viren. die zicb voor het eerst sinds zijn triomfen in Montreal en de daarna volgende blessures in het buitenland durfde te vertonen. Viren werd onaangenaam verrast door de kwaliteit van Te Broke Dat is duidelijk De Nederlander verover de intussen met zijn zege een enorme goodwill in Tsjechoslowakije. Vol gend jaar hoopt hij in Praag terug te zijn voor de Europese kampioen schappen Dan kan hij rekenen op groot enthousiasme bij het Tsje chisch publiek want vier dagen na zijn zege in Praag bleek dat al Toen liep hij in Jablonec in een wedstrijd over 5 km Opnieuw werd hij win naar en het publiek droeg toen al borden met zich mee waarop de naam van Te Broke was aange bracht. door Matty Verkamman ALMELO Heracles vreest nu al het vertrek van sterspeler Sunday Manara; de rijk getalenteerde aanvaller uit Tanzania, die de zwakste club uit het betaalde voetbal van vorig jaar. op het eind een niet meer verwachte opleving bezorgde. In decem ber '76 dook Manara via de toen nog bij Go Ahead werkzame Peter Stephan in Almelo op. Medio maart gaf de Tanzaniaan se voetbalbond hem echter pas vrij voor het spelen van wedstrij den in Nederland. Toestemming die Manara, tot verbazing der Tukkers, direct aangreep om aan te tonen dat een club als Heracles eigenlijk niet bij zijn kwaliteiten paste. Manara was wekelijks de uitblinker. Zoals hij dat ook nu nog is. De vraag is evenwel: voor hoelang nog? Heracles' Fred Hoogstraten: „Tanza nia roept hem na dit seizoen vermoe delijk terug. Het zal heel moeilijk worden om dat tegen te houden. We proberen allang van alles om hem te behouden. Zelfs de ambassadeur spant zich voor ons in. Maar Tanza nia zal waarschijnlijk geen toestem ming geven voor een langer verblijf. En in dat geval houdt het voor de KNVB ook op. Manara is In zijn land ongelooflijk populair. Hij is daar, wat Cruijff hier is. En zo'n speler willen ze niet graag missen in het nationale elftal." Helmwee Sunday Manara (24), zelf zou hij maar wat graag in Nederland willen blijven. Ook al knaagt soms de helm wee naar echtgenote Rehima. doch ter Hamida (3) en zoon Hayij (1 „Ik verlang naar hen, naiuurlijk Maar straks komen ze misschien over. wanneer ik een nieuw huis krijg. Nu ga ik maar regelmatig naar mijn zuster in Delft. Die is met een Nederlander getrouwd" Hij zou hier ook best op een hoger niveau willen spelen „FC Den Haag zou mooi zijn. in de buurt van Delft" maar is desondanks tevre den met Heracles. „Zeker nu we zo goed draaien. We hebben praktisch een nieuwe ploeg Vorig jaar was Heracles toch wel een zwak team. Er wordt nu veel beter voetbal ge speeld". Dat laatste blijkt uit de cijfers Sterk verbeterde cijfers, waar de komst van Manara snel uitgegroeid tot de lieveling van het publiek veel mee te maken heeft. Enkele voor beelden: vóór de Afrikaan in de vori ge competitie op 20 maart tegen Wa- geningen zijn debuut maakte, had Heracles welgeteld 7 punten uit 25 wedstrijden verzameld. Een schame le score die was opgebouwd uit 1 overwinning en 6 gelijke spelen. Op die bewuste 20ste maart hield Mana ra praktisch in zijn eentje Wagenin- gen van de derde periode titel af Hij scoorde ondermeer twee schitteren de doelpunten in de met 4-0 gewon nen wedstrijd. Onder zijn leiding verdubbelde Heracles vervolgens in de laatste periode de totale punten- score: 7 uit de eerste 25. tegen 8 uit de laatste 11. Publiek Een opgaande lijn, die nu wordt doorgetrokken. Heracles draait op dit moment zo maar mee in de top van de eerste divisie. Nog net niet goed genoeg voor de dit weekeinde te verdienen eerste periodetltel, maar toch zeer krap achter clubs als PEC-Zwolle, MW en Heerenveen. Heracles kan morgen de beslissing inzake die eerste titel trouwens beïnvloeden, wanneer het thuis te gen Heerenveen aantreedt Een wed strijd die volgens Fred Hoogstraten zo'n zes a zevenduizend toeschou wers zal trekken. Ook dat is opval lend. Vorig jaar kwamen in totaal 35.500 toeschouwerd op de 18 thuis wedstrijden van Heracles af Wan neer er morgen 6000 mensen komen, dan is de Almelose club na 5 thuis duels inmiddels de 20 000 kijkers gepasseerd. Kortom, Heracles leeft weer De aanhang droomt weer van de zestiger Jaren, toen Henny van Nee. Joop Schuman en Herman Mor- sink némen waren in de Nederlandse voetbalwereld. Sunday (zijn vader gaf hem die voor naam omdat hij op zondag werd geboren) Manara is niet louter voor het voetbal van continent verwis seld. Over zijn vertrek en plannen vertelt hij: „Via een Deense trainer in Tanzania kwam ik in contact met. Peter Stephan. Ik heb in Deventer enkele proeftrainlngen gemaakt, maar kreeg geen contract omdat Go Ahead al genoeg buitenlanders had Stephan heeft mij wel verder gehol pen en zodoende ben ik bij Heracles terecht gekomen. De studie is voor mij ook een belangrijke reden ge weest om naar Europa te gaan. Ik wil elektronica gaan studeren. En tevens trainerscursussen gaan vol gen. Maar voorlopig is het Neder lands (Manara spreekt vloeiend En gels. red.) een te groot probleem om te kunnen studeren Die taal pro beer ik nu eerst onder de knie te krijgen." Derhalve liggen de accenten nu toch op het voetbal. In enkele maanden is er in dat opzicht wel iets veran derd voor Manara Heracles trok praktisch een geheel nieuw a-team aan. De nauwe samenwerking met FC Twente leidde tot de komst van Kalle Oranen, Eddy Titulaer. Rob Polle en doelman Mare de Clerc. die overigens ook de laatste maanden van het vorige seizoen al voor Hera cles uitkwam. Voorts werden Her man Voshaer, Wiebe Bos en Geke van Dijk van Go Ahead aan getrok ken. terwijl Licbe van Borssem Waalkes (ex-Vroomshoopse Boys) en Jos Bakker (ex-Enschedese Boys) inmiddels ook krachten voor het a- team zijn geworden. Ruud Geest man, Bert Prijs. Jo Lempers de re serves Tonny van Duiven en Warry Grobben zijn nog over van het vorig jaar De langdurig geschorste Guus Hoevenberg is op 20 oktober weer speelgerechtigd. In dat vrijwel nieuwe team is Mana ra nu een meer teruggetrokken rol toebedeeld. Hij zegt: „Aan scoren kom ik nauwelijks meer toe Ik creëer de kansen voor Van Dijk en Poll en dat is ook plezierig" Fred Hoogstraten vult aan: „Een talent als Manara wordt onmiddellijk hard aangepakt in de eerste divisie. Voor al omdat hij zelf niet kleinzerig is en voor niemend uit de weg gaat. Hij heeft een uitstekende mentaliteit Als teruggetrokken rechtsbuiten krijgt hij wat minder tikken" Techniek Manara over het niveau in de eerste divisie „Er wordt veel kracht ge bruikt en dat ligt mij niet zo Mijn basis is techniek Ik heb de indruk dat Je daar in de eredivisie verder mee komt". Techniek was volgens hem ook de basis van Panafrica. zijn club in Dar-es-8alam „In Oost-Afri- ka is dat een echte topclub, die per wedstrijd zo'n 20 000 toeschouwers trekt. Voetbal is erg populair in Tan zania. BIJ wedstrijden van het natio nale elftal zit het grootste stadion altijd vol." Manara speelde twintig maal in de nationale ploeg Broer Kitwana was geruime tijd keeper van dat elftal, terwijl een andere broer. Kasim, op het punt staat om te debuteren Manara. „Tanzania gaat vooruit Guinee is op dit moment echter nog het sterkste land in Afrika Het zou mooi zijn wanneer ik mijn Neder landse ervaringen later in Tanzania kon gebruiken"

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 25