Voorstellen informateurs |iW:U:IH*VEBlKRl You can take a White Horse anywhere =UWBOEKBINDER= Commentaar Lance en Watergate Op belangrijke onderdelen gewijzigd Regio stiefkind Boekbinder maakt er wat van promotie MAAKT ERWArMOOIS\AN =n scriptie, een jaargang\ftn uw- Favoriete Tijdschrift, dereraratie ==\an Een dierbaarboek btc= sportplaat lord studie 4 g. =5 VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet ■5 Het toch nog verrassende aftreden van Bert Lance als directeur voor de begroting in de regering-Carter laat de min of meer onpartijdige buitenlandse toeschouwer wel met enkele vragen zitten. Heeft de Amerikaanse pers opnieuw haar vi taliteit bewezen door een niet be trouwbare regeringsfuntionaris te dwingen zijn hoge positie op te geven? Of is Lance slechts het slachtoffer van een heksenjacht door journalisten die nog steeds lijden aan een Watergate-complex? Eén van de boeiendste kenmerken van het Watergate-schandaal is dat de hele zaak aan het rollen is ge bracht door twee oplettende en ij verige journalisten. Hun speurwerk zette het proces in gang dat eindig de met het aftreden van de presi dent van de Verenigde Staten. Wie kan het een Amerikaanse jour nalist kwalijk nemen dat hij diep in zijn hart hoopt dit spektakelstuk nog eens te zuilen evenaren? In elk geval is na Watergate het journalis tieke onderzoek enorm opgebloeid. Bekleders van hoge ambten leven meer dan ooit in een glazen huis. Ieder van hen, die vroeger wel eens met zijn vingers in de suikerpot heeft gezeten, loopt kans op een kwade ochtend in zijn krant over zijn vroegere zonden te zullen lezen. Op zichzelf is een actieve en waak zame pers iets waar oprechte demo craten alleen maar blij mee kunnen zijn. Maar er zijn ook voor een onafhankelijke pers in een vrije wereld normen van fatsoen. Het ontmaskeren van politici als leuge naars, vervalsers of machtsmisbrui kers is één ding. Het wroeten in iemands verleden om toch vooral maar iets belastends te kunnen vin den is heel wat anders. Wie de onbarmhartigheid en de gretigheid heeft gezien waarmee de Ameri kaanse pers zich de afgelopen maanden stortte op de affaire Lance vraagt zich af of iedereen dat onder scheid wel steeds voor ogen heeft gehouden. Niet dat wij behoefte hebben te gaan weeklagen over het lot van Bert Lance. Per slot van rekening Raat het hier om een man die bij al ADVERTENTIE FINE OLD SCOTCH WHISKY ANDRÉ KERSTENS WW* zijn doen en laten zijn persoonlijke belangen nooit over het hoofd zag. Nee, van meer belang lijkt ons de vraag wat voor effect de hele affai- re-Lance zal hebben op het politie ke klimaat in de Verenigde Staten. Zal de pers tevreden zijn nu zij heeft aangetoond dat de ploeg die president Carter naar Washington bracht ook maar bestaat uit gewone mensen, die tot alle kwaad geneigd zijn? Of zal men op zoek gaan naar nieuwe slachtoffers en staan ons nog een hele reeks „affaires" te wachten? Op den duur kunnen dergelijke za ken een verlammende uitwerking hebben op het hele regeringsappa raat. De zaak van Lance heeft de afgelopen zomer tientallen ambte naren, stafleden van het Congres en een flink aantal volksvertegenwoor digers (en niet de geringsten) bezig gehouden. Was de zaak al die moeite waard? Het ging hier immers niet om een man die de waardigheid en de macht aan zijn ambt verbonden misbruikte (zoals in het geval van Richard Nixon) maar om iemand die als particulier bankier probeer de er zelf wat beter van te worden. (En dat schijnt in het particuliere bedrijfsleven van de Verenigde Sta ten niet ongewoon te zijn.) Voorwaarde voor democratie is dat er een zekere mate van vertrouwen bestaat tussen machtsdragers en de rest. Het Watergate-schandaal heeft aangetoond dat dat vertrou wen door de machtsdragers erg ge makkelijk werd geschonden. De voor buitenstaanders interessan te vraag is nu of in de Verenigde Staten dat vertrouwen kan worden hersteld zonder dat iedere machts drager viermaal binnenstebuiten wordt gekeerd. Als dat kan, dan is de Amerikaanse democratie inder daad zo vitaal als haar propagandis ten ons willen doen geloven. Die vitaliteit is niet bewezen met het bestaan van een leger journalisten die voortdurend door de kamers van de bestuurders en de hallen van het parlement kruipen om te ruiken of er nog iemand viezigheid aan zijn schoenen heeft. DEN HAAG De definitieve program-voorstellen van de infor mateurs Veringa en Den Uyl wijken op enkele onderdelen aanmerkelijk af van hun aanvankelijke voorstellen, zoals wij die vorige week in hun geheel in de krant opnamen. De in belangrijke mate gewijzigde onderdelen, en de paragrafen die de afgelopen week de voornaamste inzet van de onderhande lingen tussen PvdA, CDA en D'66 vormden volgen hieronder. ENERGIE- EN MILIEUBELEID Kerncentrales 1. De verminderde groei van het energieverbruik en de onder II. 1. om schreven uitvoering van een energie besparingsprogram maken een op schorting van de uitvoering van het beginselbesluit van 1974 tot bouw van een drietal kerncentrales met een totale capaciteit van 3000 MW mogelijk en gewenst. 2. Het onderzoek naar een verant woorde methode van berging van radioactief afval, een probleem dat mede ten grondslag ligt aan het be sef dat ten aanzien van de toepas sing van kernenergie uiterste terug houdendheid geboden is, zal worden voortgezet 3. Beslissingen met betrekking tot de uitvoering van het beginselbe sluit zullen eerst dan worden geno men, nadat voor het vraagstuk van de methode van berging van radio actief afval, eventueel in samenwer king met andere landen, een aan vaardbare oplossing is bereikt en nadat omtrent de toekomstige be hoefte aan elektriciteit, de uitkom sten van het program van energie besparing en de aspecten van aan wending van andere energiedragers meer zekerheid is verkregen. Tegen deze achtergrond zal de in gang zijn de procedure van het aanvullend structuurschema elektriciteitsvoor ziening worden opgeschort. 4. De kennis van technologie, sociale en veiligheidsaspecten van kern energie zal op peil worden gehouden. De regering zal nieuwe initiatieven nemen teneinde een breed opgezette maatschappelijke discussie over de toepassing van kernenergie te bevor deren. In dat kader zal zij over de ontwikkelingen in punt 3 bedoeld aan de Kamer rapporteren. UCN I. De regering heeft een eventuele uitbreiding van de produktie van verrijkt uranium volgens de ultra- centrifugemethode in het kader van het verdrag van Almelo aan een aan tal voorwaarden gebonden en de mi nisters van Economische en van Bui tenlandse Zaken daaromtrent on derhandelingen doen voeren met de verdragspartners. Essentieel daarbij is, dat voldoende garanties worden verkregen dat leveranciers en afne mers van het verrijkt uranium deug delijke nonproliferatienormen in acht nemen. Bovenbedoelde onder handelingen zijn echter nog niet af gesloten. 2. Mochten de onderhandelingen op bevredigende wijze kunnen worden afgesloten, dan zal overeenkomstig de eerder genomen beslissing en de daaraan verbonden voorwaarden, het nieuwe kabinet een voorlopig besluit nemen tot uitbreiding van Almelo en dit besluit ingevolge een eerder gedane toezegging aan de Ka- ,mer voorleggen. VEILIGHEIDSBELEID 1. De Defensienota van 1974 wordt aanvaard als uitgangspunt voor het de komende jaren te voeren defen siebeleid. De minister van Defensie wordt gevraagd binnen enkele maanden aan te geven op welke wijze de in de Defensienota 1974 neergelegde doelstellingen binnen de meerjarenramingen kunnen wor den verwezenlijkt en welke knelpun ten daarbij om een oplossing vra gen. In dit kader wordt het beleid versterkt gericht op taakverdeling en standaardisatie. Bondgenoot schappelijke verplichtingen worden nagekomen. ONDERWIJS 1. Het onderwijsbeleid blijft ook in de komende kabinetsperiode ge richt op de verbetering van de on derwijskansen voor allen en op ver groting van de mogelijkheid om de eigen verantwoordelijkheid van ou ders, personeel, leerlingen' en stu denten voor het schoolgebeuren ge stalte te geven. 2. Het kabinet zal ruime mogelijkhe den scheppen tot verdere ontwikke ling van onderwijs en vorming, zo danig dat openbaar en bijzonder on derwijs in gelijkwaardigheid kun nen bijdragen tot de optimale ont plooiing van de leerlingen. 3. Het tot stand brengen van een basisschool voor 4-12-jarigen zoals voorzien in w.o. 14.482 wordt met kracht bevorderd. 4. Experimenten met betrekking tot het nieuwe basisonderwijs geschie den op basis van de experimenten wet. In het w.o. 13.603 worden alsnog beperkingen aangebracht met be trekking tot het aantal en de aard van de te verlenen ontheffingen en met betrekking tot de duur waar voor die ontheffingen gelden. l Informateur Veringa 5. Het beleid inzake de ontwikkeling en vernieuwing van het voortgezet onderwijs, o m. gericht op de ont wikkeling van een middenschool voor 12- tot 15- a 16-jarigen, wordt voortgezet. De evaluatie zal geschie den door onafhankelijke instituten. Indien daaruit blijkt, dat ook anders opgezette experimenten overweging verdienen, zal zulks mogelijk wor den gemaakt, alvorens eventueel in een wettelijke structuur een mid denschool als enig type van voortge zet onderwijs zou worden voorge steld. 6. De onderwijsvoorzieningen wor den uitgebreid met 2-jarige beroeps gerichte full-time opleidingen bin nen het m.b.o. en het beroepsbegelei dend onderwijs. 7. Er zal een wettelijke regeling van de verzorginsstructuur, w.o. de schoolbegeleidingsdiensten tot stand worden gebracht, waarbij de eigen verantwoordelijkheid van de scholen voor de inrichting van hun onderwijs, op aan de plaatselijke si tuatie en mogelijkheden aangepaste wijze, wordt gewaarborgd. 8. Onderzocht zal worden of en op welke wijze mogelijkheden kunnen worden geboden ten behoeve van het beheer en de versterking van de deskundigheid van het bestuur van het onderwijs. 9. Het onderwijsstimuleringsbeleid ten behoeve van leerlingen in een achterstandsituatie wordt voortge zet en zo mogelijk uitgebreid 10. Bij de verwezenlijking van het beleidsvoornemen tot uitbreiding van de nieuwe lerarenopleidingen wordt er binnen de grenzen van de financiële mogelijkheden ernstig naar gestreefd de capaciteit van de bestaande opleidingen zo min moge lijk te beperken. 11. De verdere ontwikkeling van een open bestel voor onderwijs en vor ming van volwassenen (w.o. part-ti me voortgezet en hoger onderwijs, open school en open universiteit) wordt met kracht bevorderd 12. Er wordt spoedig een wet op de studiefinanciering ingediend con form hoofdlijnen van de nota studie financiering. VOLKSHUISVESTING EN RUIMTELIJKE ORDENING 1. Het volkshuisvestingsbeleid wordt in hoofdlijnen voortgezet De prioriteit voor stadsvernieuwing blijft gehandhaafd. Daarbij wordt steun gegeven aan daardoor in moei lijkheden gerakende midden- en kleinbedrijven. Maatregelen worden genomen voor het behoud van oude en kleine kernen. Het beleid waarbij wordt voorzien in de toegenomen behoefte aan eigen woningen wordt binnen het in deze conclusies nader aangegeven kader voortgezet Het meerjarenprogram voor de woning bouw. als neergelegd in het Struc tuurschema Volkshuisvesting wordt telkenjare bijgesteld in het licht van de meest recente ramingen van de woningbehoefte en voortgezet wo- ningbehoeftenonderzoek. Teneinde de financiering van het woning- bouwprogram als geheel en in zijn samenstellende delen veilig te stel len, is het beleid erop gericht voor de komende kabinetsperiode meerjari ge financieringscontracten met in stitutionele beleggers af te sluiten. 2. Het kabinet stelt zich ten doel een goede en betaalbare huisvesting te realiseren voor minderdraag- krachtigen en groepen met bijzon der woonbehoeften. In verband daarmee wordt een daarop afge stemd aandeel van de woningwet- bouw veilig gesteld en wordt ook voor lagere inkomens de mogelijk heid tot verwerving van een eigen woning vergroot door verdere bevor dering van beschut eigenwoningbe- zit in de koopsector 3. In het kader van het huurbeleid blijft het streven woonlasten van de huurder af te stemmen op draag kracht en woonkwaliteit Daartoe zullen de reeds ontwikkelde subsidie-instrumenten voor huur woningen worden benut met inacht neming van de mogelijkheid van onderlinge verschuivingen. Bij de hantering van de subsidie-instru menten wordt de in de Nota Huur- en Subsidiebeleid neergelegde toet singsnorm voor het toekennen van de verschillende soorten subsidies gehandhaafd Binnen het stelsel van individuele huursubsidies wordt met name de positie van de laagst betaalden niet aangetast De huurverhoging in 1978 zal plaats vinden op basis van de tot stand te brengen huurprijzenwet woonruim te. die een geheel van regelen tot normering van de huren van wonin gen met inachtneming van de kwali teit daarvan beoogt. Voorts zal bij de vaststelling van de trendmatige huurverhoging nauw worden aange sloten bij het trendmatige verloop van bouwkosten, prijzen en inko mens Aan de hand van de uitkomsten van lopend onderzoek zal worden nage gaan in welke mate niet te recht vaardigen verschillen in woonlasten van huurders en eigenbewoners be staan en hoe deze op de meest doel treffende wijze kunnen worden weg genomen 4. Op korte termijn wordt nagegaan of en in hoeverre de handel in huur woningen de belangen van de zitten de huurders aantast en een doelma tige verdeling van woonruimte door kruist. Waar dit het geval blijkt zul len maatregelen worden getroffen om deze handel aan banden te leg gen. Het voorkeursrecht van de huurder bij verkoop van zijn woning zal worden geregeld, terwijl in het eerderbedoelde geval zowel het scheppen van een voorkeursrecht voor gemeenten als van waarborgen voor de voortzetting van de exploi tatie van de woning als huurwoning zal worden overwogen. De verkoop van woningwetwoningen kan slechts plaatsvinden met inachtne ming van nadere regels van de cen trale overheid. 5. In het kader van de ruimtelijke ordening zal het beleid gericht op een meer evenwichtige spreiding van de werkgelegenheid worden voortgezet. Bij de voortzetting van de spreiding van rijksdiensten zal met inachtneming van het uitge stippelde beleid sterker nadruk wor den gelegd op nieuwe overheids diensten en -bedrijven. HET WEER door Hans de Jong "V. Er is de laatste tijd heel wat te doen geweest over de weersverwachtingen van het KNMI. Stukjeschrijvers vin den er een gretig aanknopingspunt in. Niet vanwege interesse voor de verwachting an sich, maar omdat er afgelopen zomer namelijk veel mis sers zijn geweest. De gemiddelde Biltse score in de junimaanden van 1972 tot en met 1975 is 21 geweest, die in juni '77 bleef daaronder met 19. De cijfers voor augustus zijn res pectievelijk 26 en 23. Het is nu eenmaal zo dat van het KNMI, een wetenschappelijk insti tuut met gedrukte en door de ether overgebrachte, in officiële taal ge stelde weersverwachtingen, meer verwacht wordt dan van de gewone man die miskleunen niet worden aangerekend Dat niet iedereen met zijn kritiek maat weet te houden blijkt uit volgende regels van een zekere E. V. in de Schager Courant, mij toegestuurd door een belangstel lende lezer. „De eigen barometer is vaak betrouwbaarder dan het weer bericht, de natte vinger in de lucht directer aansprekend dan de weten schappelijk gefundeerde meldingen in De Bilt," De mensen slaan zo gauw door .dat geldt ook wel een beetje ten aanzien van die roep om regionale verwachtingen. („Ik meen, dat ze die in Zwitserland al hebben", schrijft abonnee Gerritsen uit Wie- ringerwerf). Natuurlijk, ik zal het niet ontken nen het regionale element is ui termate belangrijk. Sinds jaar en dag nemen de Leeuwarder Courant en het Fries Dagblad (uitsluitend) en Groninger Nieuwsblad van het Noor den (ook) eigen weersverwachtingen voor de provincie van een eigen weerkundige medewerker op. Zelf heb ik de Friese bladen al vanaf respectievelijk de begin jaren vijftig en de mid-jaren zestig bediend. Maar leg je dan je oor te luisteren bij het lezers-publiek in Noord-Friesland dan zeggen zij die regionale berich ten veel en veel beter te vinden dan het weerbericht van De Bilt. „Ze weten er daar niks van", heet het. De werkelijkheid is natuurlijk min der gekleurd:.regionale berichten ko men soms wel beter uit de verf, zijn meer afgestemd op bijvoorbeeld het feit dat het in het noorden en noor doosten vlugger sneeuwt dan elders en harder waait dan in Uirecht en soms buiten bereik blijft van storin gen die tot in Utrecht en Apeldoorn en soms Zwolle de goten doen overlo pen. Maar nogmaals het wordt alle maal vaak zo overdreven. Ik heb de indruk, dat men in de Groninger noordoost-hoek de verschillen ook wel wat extra pleegt aan te zetten en als het er sneeuwt zonder dat De Bilt er weet van had direct alle registers ver opentrekt. Maar goed: regionaliteit in de ver wachtingen is op het ogenblik „in". „Zouden bij radio en tv de moeilijk heden bij omschakeling op versprei ding van regionale weerberichten groot zijn?" aldus Ton Flinck uit Rotterdam, die voor zijn eindexa men atheneum een scriptie maakt over regionale verschillen in weers gesteldheid. Ik dacht van niet. Er zal wel een wat langere formulering nodig zijn en het kost meer zendtijd, maar vlak na de oorlog heeft men Nederland ook al eens in drie regio's verdeeld: het wes ten, het midden en het oosten en dat kon toen. althans via de radio ook Naar ik meen liet m^p toen dat sys teem vrij snel weer varen omdat daar in de praktijk bij de klanten weer andere moeilijkheden opdoem den in de trant van: „Waar hoor ik eigenlijk bij.1" De ene keer voelde hij zich bij het westen horen en dan weer bij het midden van het land. Het zijn echt die grensgevallen die een moeilijk punt uitmaken. Zeg maar eens pre cies waar een regenfront of een bui ophoudt en waar het begint Dat het KNMI in de nabije toekomst zon enorme hagelbui als die in Tricht op 7 augustus 1977, een dag van tevoren zou kunne voorspellen (tweede vraag van de l^zer in Rotter dam) lijkt mij uitgesloten. Wel kan de fruittelers tijdig worden gewezen op de vergrote kans op dergelijke buien maar dan zit je alweer in de algemene terminologie en is er geen sprake van de regionaliteit als be doeld bij deze vraag. HOOGWATER zaterdag 24 sep tember: Vlissingen 0.12-12.45. Haringvliet- sluizen 0 20-12.59, Rotterdam 2.22- 14.41. Scheveningen 1.22-1359, IJmuiden 2 01-14.36, Den Helder 5 54-18 13. Harlingen 8.07-20 40. Delf zijl 10 15-23 05 onder redactie van Loes Smit Voordat iemand naar de boekbin der stapt om er wat moois van te laten maken zoals de afbeelding van het affiche dat in boekhandels, bibliotheken, universiteiten en leeszalen opgehangen wordt, be doelt te zeggen moet het onder werp van de mooimakerij er wel lelijk aan toe zijn. En dat zal ook wel: de boeken die je het liefst leest en het vaakst ter hand neemt zul len er veel slordiger uitzien dan een boek dat je één keer leest en daar na nooit meer aankijkt. Waar schijnlijk zijn juist de mooiste, spannendste en ontroerendste boe ken stukgelezen, en daar willen de boekbinders iets aan doen. Ze, dat wil zeggen ruim dertig klei ne boekbinders in het land. vesti gen er met hun affiche de aandacht op. dat zij van zo'n lievelingsboek altijd wel weer iets moois kunnen maken Najaar en winter hebben ze gebombardeerd tot een soort grote schoonmaak voor de boekenkast, een opknapbeurt, waarbij het hun niet gaat om het uitmesten van de boekenkast dat kan trouwens op z'n tijd ook geen kwaad maar om het laten opknappen van versleten en uit elkaar gevallen boeken. Een boek, vinden ze. is een waardevol bezit, en verdient net zo goed een goeie beurt als de keuken, de auto of de tuin en welke boekenlief hebber zal dat durven tegenspre ken? Wie ergens het affiche ziet hangen, zal daarop meteen ook het adres van een boekbinder in de buurt vinden. En wie zo'n plaats nergens tegenkomt kan informeren bij de organisatie van fabrikanten van grafische eindprodukten in de Vondelstraat 172 in Amsterdam (tel. 020-161761). De organisatie met die lange naam weet altijd wel een geschikt adres, waar overigens natuurlijk ook jaargangen van tijd schriften en dergeljke kunnen wor den ingebonden Het zal trouwens niet iedereen die een fraai boek van een nieuwe band laat voorzien, om de inhoud van het werk gaan. Het oog wil ook wat en je zal de mensen de kost moeten geven bij wie de boekenkast gevuld is met rijen prachtbanden, liefst dikke boeken met mooie ruggen en nog liever uit een en dezelfde serie, zodat ze allemaal even hoog. even prachtig en even dik zijn. Niet voor niets prijzen sommige uitgevers in advertenties hun boeken aan met een zinnetje als "in prachtband, rood leer met goudopdruk", of zoiets. Zo'n band trekt blijkbaar nog altijd een bepaalde categorie klanten aan ,die het boek zónder roodleren prachtband met goudop druk misschien niet zouden aan schaffen. Nog niet overtuigd? Zie dan de advertentie die de heer A. Fraanje uit Den Haag in de krant Het Va derland vond „Te koop gevraagd voor decoratiedoeleinden ca. 500 tot 1000 antieke boeken. Mooie banden belangrijker dan inhoud". Dick van Bommel. 25 jaar bij de NCRV, vertelt in de gids van deze omroep: „Toen ik pas hoofd van de afdeling Gevarieerde Programma's was. werkte ik samen met de or kestleider Juan Petro, die eigenlijk Jan Pet heette. Na een paar jaar werd Pet opgevolgd door Ad van den Hoed. Toe zei mijn baas Peter Koen: Je kunt toch zien dat je vooruit gaat". Nog even een aanvulling op de vei ling van bijzondere hoofddeksels die vanavond ten bate van de Ne derlandse Invaliden 8portbond en de International Sports Organisa tion for Disabled in het Amster damse Hilton hotel plaatsvindt We meldden al dat prins Bernhard daar het eerste exemplaar van een grammofoonplaat krijgt aangebo den, waarvan bijna de helft van de opbrengst ook voor de NIS en de ISOD bestemd is. Die plaat heeft een lange titel: „7 7: dubbel geluk voor duizenden gehandicapte sportmensen." Dat zal nog moeten blijken, want dan zullen eerst de (voorlopig) vijftigduizend exempla ren van de plaat allemaal verkocht moeten worden (alleen bij de Rabo banken en V. en D.) De plaat kost 15.- waarvan 7.- naar de beide sportbonden gaat „7 7" slaat op de veertien nummers van zeven buitenlandse artiesten onder wie Vicky Leandros. Burt Bacharach en Petula Clark en zeven Neder landers. waarvan Rita Reys, Ge rard Cox en Thijs van Leer er een paar zijn Vanaf zaterdag is de plaat op de genoemde adressen verkrijgbaar Daarmee heeft men een objectieve aanwijzing dat de vis het gevangen worden als onaangenaam ervaart Volgens De Waarheid heeft de Utrechtse hoogleraar Verheijen dat zo aan een gezelschap van sportvis sers uitgelegd op een studiedag van hun Nederlandse vereniging van sportvissersfederaties. Je vraagt je af of verwoede hengelaars (en ook niet-vissers) een studiedag en een professor nodig hebben om er ach ter te komen dat een vis „het ge vangen worden als onaangenaam ervaart". Je moet als vis toch wel een enorme masochist zijn, wil Je een metalen pin met vlijmscherpe weerhaken door Je lip of verhemel te lekker vinden Een vis die na eenmaal te zijn ge vangen is teruggezet, laat zich een tweede keer moeilijker vangen. De man die in de nieuwe t.v.-serie, Lord Peter Wimsey speelt De Britse acteur Ian Carmichaei vindt de typlsch-Engelse 'lord' ver re van belachelijk. In Televizier zegt hij een tikje verontwaardigd: „Uitstervende dieren worden in be scherming genomen, maar de Brit se lord verliest langzaam maar ze ker de zekerheden en rechten die hem historisch toekomen De club waar hij vroeger kon ontbijten of in alle comfort dineren, is het slacht offer van de emancipatie gewor den In sommige clubs mogen zelfs dames komen, bijna net zo erg als buitenlanders".

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5