Veel andere uren voor televisie van de NOS tussen twee werelden Tegen de oorlog Herman Wigbold met nieuw informatief programma ricture of the future. een satire 22.20 (S) nternationale Kompostiewedstrijd 1977 voor elektro-akoestische muziek I. NOS 23 00 (S) Met het oog op morgen: 23.05 Actualiteitenoverzicht Radio-TV, 23.10 De krant ven morgen; 23.20 Den Haag vandaag. Uwaardappelen houden van gebakken makreel in roomsaus. ee Even puzzelen DINSDAG 20 SEPTEMBER 1977 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet TV COMMENTAAR door Ton Hydra KRO en NCRV doen hun best om kijkers en luisteraars ervan te doordringen dat wij in hun Vredesweek zitten. Of het wat uithaalt? Van Wim Ramaker (chef literaire sectie NCRV-radlo) zijn de volgende woorden:„Ik ben zo gek dat te geloven, ik wil graag zo gek zijn. Ik wil blijven geloven in dromen die werkelijkheid worden als Je ze maar aan elkaar meedeelt en doorgeeft." Hij schreef dit ter inleiding van de door hem samengestelde bundel Oedlchten tegen de oorlog. Deze in opdracht van de NCRV geschreven en bij Kok-Kampen in druk verschenen verzen zijn gisteravond in Li ter am a voor de microfoon gebracht. Bij het schrijven van dit stukje was het nog niet zover, maar ik had de gedichten wel reeds gelezen of aangehoord. Dit laatste vergt enige verduidelijking. Een huiselijke hobby heeft ons geleerd dat een stuk proza of po&ie het best voor Je gaat leven als Je de tekst hardop leest Zo zijn wij ook uit de antl-oorlogsbundel aan het voordragen geslagen. Voorzichtige conclusie: er zit wel wat gelegenheidswerk tussen. Moeizaam geconstrueerde zinnen die lastig „bekken", of modieus kortschriften in belde gevallen word Je nauwelijks aangesproken. Tal van andere gedichten echter hebben een voelbare spankracht, zijn raak van uitbeelding en duidelijk in de bedoeling. Om er een paar uit deze klasse te noemen: „Gij zult niet doden", van Simon Vinkenoog. Ramakers bijdrage „Binnen mijn keelholte" en het als een aanklacht klinkende gedicht „Straaljagers" van Jaap Zijlstra. Ik kan het niet laten, het eveneens iets aan de kaak stellend vers van Wim de Vries over te schrijven „Oorlogsinvalide", luidt de titel. „Hij had geluk gehad/verloor slechts belde benen. Maar met veel wilskracht en protheses zich mentaal er boven op gehaald. Het geld voor 't linker heeft hij moeten lenen. Het rechter werd na veel gebedel door het vaderland betaald". (De bundel kost 8,90). Wim Ramaker heeft een brok van zijn creatieve werkdrift geleend aan een omroep-buurman. Vanavond zendt de KRO zijn lulsterspelsatlre uit, waarvan de titel een deel is van de uitspraak van de Britse schrijver George Orwell. „If you want a picture of the future". Niemand zal naar het geschetste toekomstbeeld verlangen. Het spel is een absurde schildering van het definitieve einde. Absurd, omdat Ramaker „de laatste ronde" concreet maakt in slechts drie figuren. De generaal die de grote klap bedacht heeft, een soldaat die op de knop mocht drukken en een meisje dat stammoeder zou moeten worden van een nieuw geslacht. Deze versimpeling van het onherroepelijke werkt uiterst suggestief. Je moet daardoor als luisteraar wel positie bepalen. Je komt er niet onderuit. Indruk maken onder andere de cijfers die de verheviging van het oorlogsgeweld aangeven. Het aantal doden per dag bedroeg in de Napoleontische oorlogen 233, in de Krimoorlog 1075. in de Balkanoorlog 1941, in de Eerste Wereldoorlog 5449, en in Wereldoorlog II7738. Uit deze escalatie kan worden afgeleid dat bij elk volgende oorlogsperiode het aantal salchtoffers tien maal zo hoog zal zijn als in de voorgaande botsing het geval was. Hoewel ik het spel slechts mono heb gehoord via een cassetterecorder en de uitzending in stereo vanavond als klankbeeld nog suggestiver zal werken heeft mij dit terugbrengen van een wereldcatastrofe tot een handvol mensen mij bijzonder geboeid. Over een paar kleine onvolkomenheden wil ik dan niet vallen. Misschien kan de majoor nog worden recht gedaan door hem niet bij de subalternen maar bij de hoofdofficieren te rekenen. Van onze radio- en tv-redactle HILVERSUM Een ingrijpende wijziging In de uitzendtijden is het eerste dat opvalt bij de televisieprogramma's voor het komende seizoen van de NOS. Na half negen op de zondagavond zal de VPRO de televisie-uren van de NOS overnemen. Maar van zondagmiddag vier uur tot 's avonds half negen zal de NOS op Nederland 2 onafgebroken kunnen uitzenden. De NOS krijgt verder zendtijd terug op de dinsdag- en donderdagavond na het journaal van vijf over half tien, op Nederland 1. Het aantal televisie-uren op woensdagavond blijft zoals het was. Het vervallen van de zendtijd op zondagavond houdt verband met het verlangen van de C-omroepen, EO en VPRO, naar een vaste avond. Voor de VPRO wordt dat voortaan de zondagavond na half negen op Nederland 2. Voor de EO wordt dat de dinsdagavond. Nieuw in het NOS-pakket is het in formatieve programma dat Herman Wigbold zal presenteren. Formule 3 plus. Wigbold ontvangt drie gasten plus publiek, vandaar de naam For mule 3 plus De voornaamste gast zal Iemand zijn die directe Invloed heeft op belangrijke ontwikkelingen die bepalend kunnen zijn voor onze sa menleving De andere twee gasten zullen kritische vragen stellen en hun eigen visie geven. Het publiek betaat uit in het onderwerp geïnte resseerden en zal ln de tweede ge spreksronde aan de beurt komen. Formule 3 plus komt eens In de zes weken op donderdagavond. Frontaal Datzelfde is ook het geval met het bekende Frontaal, dat zowel wordt gepresenteerd als geredigeerd door Herman Wigbold. Onderwerpen die alvast verwacht kunnen worden zijn: de functie van hulzenmakelaars en het nut van de Jacht. Tot de andere Informatieve pro gramma's op donderdag behoort de opvolger van Zienswijze. Dit seizoen zal worden besteedt met het zoeken naar een nieuwe opzet. Dat gebeurt onder andere in vier lange interviews waarin geestelijke stromingen aan dacht knjgen Voor het nieuwe pro gramma zullen de samenstellers in contact blijven met geestelijke groe peringen en genootschappen die in de afgelopen tien seizoenen ln Ziens wijze naar voren zijn gekomen Zienswijze was na al die tijd aan vernieuwing toe. Met zes nieuwe programma's zal de serie Markant over bekende Neder landers worden voortgezet. De pro gramma's besteden aandacht aan ar chitect Aldo van Eyck. de oud-secre taris-generaal van de Wereldraad van Kerken, dr J. Visser 't Hooft, de criminoloog dr W. Nagel, de historica dr Annie Romein-Verschoor, de me dicus prof A de Froe en de sterren kundige prof. J. H. Oort Documentaires De zondagmiddag die een volwaardi ger bestemming zal krijgen wordt voor een belangrijk deel gevuld met documentaire series Na 1 oktober tot en met 23 oktober zal dat zijn met "De strijd tegen de slavernij", waarvan zondag het eerste deel werd drie over Marokko, drie over Tur kije, drie over Portugal en twee over de Kaap Verdische eilanden (Spanje). Kunstprogramma's staan op de dinsdagavond drie maal ln de vier weken ingetekend. Op woensdag avond is er een televisiespel of ge dramatiseerde documentaire. Te verwachten is een televisiefilm van en met Dlmltri Frenkel Frank „Een heel dun laagje goud". Verdere me despelenden Robert Long en Lies- beth List. Het gaat over een beroem de popzanger, zijn bewonderaarster en het ware gezicht van de amuse mentsindustrie. Verder is op komst „Gezichtsverlies voor volle buik" van en over Surinamers en de ballet film „Vlinders ln de wind". Onderwerpen ln Beeldspraak-pro gramma's zijn: kunst ln de Amster-, darase metro, de renovatie van de Heideree visbuurt. de dichter Her man Gorter. „Eight songs for an mad king" is een van de muziekdra ma's die de NOS uitzendt De NOS- sport programma's voor televisie blijven op zondagmiddag en -avond Speciaal vandaag De opening van de Staten Generaal is op televisie en radio rechtstreeks te volgen. Ned. 1/13.00 en Hilv. 2/13.06 In de Franse film uit 1950 speelt de markante acteur Bour- vil "De man die door de muur ging". Ned. 1/19.04 Troonrede en Miljoenennota spelen de hoofdrol in VARA's Haagsche Kringen. Ned 1/20.35 Van de dectective verhalen van Dorothy L. Sayers geba seerde BBC-serie Lord Peter Wimsey is de eerste aflevering ,e 2ien' Ned. 1/21.5» Na deel drie van Boots - Wij Zwarten (21.15) volgt Televizier Magazine. Onderwerpen: Het nieuwe verkeersplan in Gronin gen, de affaire Lance in de VS en reacties uit Haagse politieke kringen op Prinsjesdag. Ned 2/22.05 Het symfonie orkest van Chi cago voert de negende symfonie van Gustav Mahler uit Hilv. 2/20.15 In Theater kan men luisteren naar 'If you want a picture of the future', een satire, geschre ven en geregisseerd door Wim Ramaker. Hilv 2/21.45 en de regionale rubriek Van Gewest tot Gewest op woensdagavond en zondagmiddag. Of het nu een schaal aardappelen is of een schaal rijst. Macaroni erf aardappelpuree... Zo gauw ze kennis hebben gemaakt met vis is er geen houden meer aan. Toscaanse makreel of makreel in 't groen. Gebakken schelvisfilet met gember of wijting op z'n Italiaans. Kabeljauwfilets a la douce France of makreel Hawaii. Gekookte schelvisrolletjes met peterseliesaus of gegrilde schol... Tja, als ze eenmaal verkikkerd zijn op vis, dan is er geen houden meer aan. En geef ze eens ongelijk. Doe meer met vis, omdat't zo lekker is. Produktsdup voor Vis en Visprodukten, J avast raat 2b, Den Haa& Radio vandaag Hll VERSt M (291 m ro FM kanalen» AVRO 7 00 Nieuws 7 02 (S) AVRO-klok (7 30 Nieuws 7 41-7.55 Radiojournaal8 30 Nieuwa. 8 36 Gymnastiek voor de huis vrouw. 8 45 De Groenteman. 8.50 Morgen- w ijdmg 9 00 (Sl De pietenkeuze van Willem Strwtmtn. Klassieke muziek NOS 9 30 Spiegel van Belgie AVRO 10 00 Radio La- w j.ipapegaai. 10.10 Arbeidsvitaminen Po pulair vcrroekplatenprogramma (18.38 Nieuws 10 33 Radiojournaal11.30 (S) Ron- dom twaalf Gevarieerd programma 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12 30 Nieuw» 12 41 Radiojournaal 12 55 Knip perlicht Vcrkeersmagazine 13 25 Beurs plein 5 13 30 'n Middagje AVRO Muziek, informatie en service (15.30 Nieuws 15 33 Radiojournaal.) 17.00 Gesprek met de Mi nister President 17.30 Nieuws 17.31 Prins jesdag Instuif. P.P. 18.19 Uitzending van het CDA. 18 30 Nieuws 18 41 Per Saldo NOS 18 15 (S) Let the peoples sing. AVRO 20 00 (S) Hoogtepunten uit operettes 21.00 Mijn naam is Cox Hoorspelserie. (5) 21.32 (S) Pirn Jacob's Platenscala. 22 30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal 22 55 (S) Dichter bij de muziek. 23 20 De Derde Kamer extra. Caba retprogramma over landspolitiek en rand- gebeuren. 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 tn en FM-kanalen) KRO: 7 00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnas tiek 7 20 Het levende Woord. 7.25 Badinene. 7 54 Overweging. 8 00 Nieuws 8.11 Echo. 8 30 Aubade klassieke muziek. 9.00 De let ter M (I). 8 30 Scheepspraat informatie voor schippers 9 35 WAtersUndea 9.40 De letter M (2». 10 30 Ik sla hier niet voor de banken te praten informatief programma (II 00 Nieuws 11 30 Ouder worden we alle- maah bejaardenprogramma. 12 00 Vijf tel len na nu lichte muziek. OVERHEIDS VOORLICHTING: 12.49 Uitzending voor de landbouw NOS 13.00 Nieuws. 13 06 Ope ning Staten Generaal, met om 14.40 School radio en om 15 05 Nieuws KRO: 16 00 Nieuw». 16.03 Spreekuur. NOS: 17 00 Het zal mijn tijd wel duren informatief pro gramma. 17.20 (S) Euroüght 17 40 Informa tie uit de regio. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws KRO: 18.11 Echo 18.30 (S) Op vleu gels: pianomuziek. 18.50 Verkenning: infor matief programma 19.00 (S) Bel Canto op de zomeravond 19.30 Kerk in meervoud. 20 00 Nieuw». 20.05 Overweging. 20.13 (S) Klassieke orkestmuziek. 21.45 I you want a HILVERSUM III (445 m en FM kanalen) VARA: Tussen 7 00 en 8.00 Actualiteiten via Dingen van de Dag. 7.0? (S) VARA's lijn TV vend ing 10» NOS/MOT 5 13» NOS OpevtngStMnGwwaai 14 00 MOS/MOT StfiooWele i* 18 15 TELEAC Bedr*gde landechappen (3) 18 48 Oe Fabedjeskrare 18.56 Joumeil 18» VARA Oe mandw dow de muur ging 20» Haagse kmgen 21 35 NOS: Journaal 21.50 VARA; Lon) Peter Wensey drtectn»e-sene 22.35 NOS: Journaal 22.40 Basketbal-Be)gie NEDERLAND 8 11.15 NOS: SamenvattngOpervng 9Wen Generaal 16 45 Fabeftiesfcram 18.55 Journaal 19» AVRO: AVRO S Toppop preserveert de Nationale Hitparade. 20.00 NOS: Journaal 20 25 AVRO: Gamev-man 21.15 Roots wij zwarten 22.05 Teiev.z*r-Magazine 22.50 NOS: Oen Haag vandaag 23.05 Journaal Asterix en de grote oversteek uitgezonden. Zondagmiddag 30 ok tober. volgt de serie De Christenen van de Engelse maatschappij Grana da, de Duitse ARD en ZDF, de Ierse televisie en de NOS. Bekende pro gramma's die terugkomen zijn: Sprekershoek, herhalingen van Kij ken naar kinderen. Horizon met po pulair-wetenschappelijke onderwer pen, Artsenij. Het programma met de MAP. Oten hoe zit het nou met Sien. Den Haag Vandaag zal voortaan op dinsdag, woensdag en donderdag om tien voor tien aansluiten op het Journaal op Nederland 1. Een be langrijk nieuwtje zal zich voordoen als in november de studio ln Den Haag is veranderd, dat de program ma's in kleur worden gebracht Pa- noramlek blijft op woensdagavond en zal meer analyserend te werk gaan Sesamstraat, het leerzame en leuke programma voor peuter en kleuter zal twee maal per week worden uit- gezonden en wel op de woensdag- en zondagavond van vijf voor half ze ven tot tien voor zeven. In de afgelo pen proefperiode verscheen Sesam straat op de zondagmiddag. Herha lingen van de Fabeltjeskrant zullen de NOS-klnderprogramma's vor men aan het begin van de avond. Fabeltjeskrant vervalt echter op zondag en woensdag als Sesam straat er is. Met Ingang van Januari wordt voor kinderen van 8 tot 12 jaar de pro gramma-reeks „Waar kom ik van daan?" uitgezonden. Getracht wordt de problematiek uit te leggen van die landen waarvan de werkne- Liesbeth List en Dimitri Frenkel Frank in het televisiespel „Een heel dun mers ln Nederland verblijven. Er laagje goud" over een beroemde popzanger en zijn bewonderaarster, dat de zijn dertien afleveringen, waarvan NOS binnenkort uitzendt. 132: De binnenkomende vreemde ling ging gekleed in een woestge- blokt paniekhemd en riep vrolijk uit: „Mijn naam Bruine Joe! Hou- doejoedoe?" „Dank u wel zeer beleefd." sidderde de Mongoolse trainer, die nog nooit zo'n grote Amerikaander van vlak bij had ge zien. Ook toonde hij een duidelijke angst voor de enorme hand van de neger. Een hand als een ham, beves tigd aan een arm als een eik. Zelfs Kareltje Knetter werd een beetje bleek om de neus en dacht: „Goeie grutjes.moet ik boksen tegen deze reus?" Maar toen over won hij zijn angst en legde zijn klei ne handje vol vertrouwen in de grote knuist van Bruine Joe. En Bruine Joe was dól op kinderen. Daarom bukte hij zich en beurde Kareltje voorzichtig van de grond. „Wees jij maar niet bang, kleine man," lachte hij vriendelijkIk doe jou toch niks. Of hebben ze je soms wijsge maakt, dat Amerikaanse negers slechte mensen zijn? Wil je een lek ker stukje chocola?" „Niet doen! Zit vèst vergif in!" piepte de Mon goolse trainer. Maar Kareltje luis- FERD'NAND terde niet en zei: „Ik moet te boksen, meneer Bruine J< „wat!!??", riep Bruine Joe v< uit. „Laten jullie me helema: Barreberië komen om tegei klein jochie te boksen!? Zijn nou helemó&l een haartje terd? Ik wil wel boksen, maar tegen de kampioen van Barreb „Maar dat IS het hem nou zei Kareltje. „De kampioen va reberië.dat ben IK!"- Ltsrh, moet Je ophouwen." zei Bruin Tv"' en hij barstte uit in een dav 6elach'ffï verm jen, d Sen dooc lof enhul Bebe a over nsch: veel een •on i door rtndlr drie uit het noordwesten van Noord-Bra bant NOS: 18 03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. VARA 19.02 (S) Popreconstruc tie. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Popdonder. 23 02 <S> Wachten op middernacht 0.02 (S) Nacht drie-draai. 1.02 (S) Nacht drie- draai en nog zo het een en ander. 2.02 (S) Peter Holland. 5.02-7.00 (S) Truck. HILVERSUM IV (FM-kanalen. TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Capriccio. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Actua-klankbeefd. 9.30 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf: Gelders Orkest met solisten. 12.00 (S) Intermezzo: klassieke piano- en orkestmuziek. 13.00 (S) De meest verkochte klassieke tien. 13.30 (S) Koren en korpsen. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Om de kunst. 14.30 (S) Guitanteiten. 15 00- 17.00 (S) Belcantorium: Der Rosenkavalier, opera van Strauss (fragmenten). STAD/RADIO AMSTERDAM (240 ml. 17.00-19 00 Actualiteiten en muziek, met om 17.15 Uit in Amsterdam en om 17 .30 Amster- dam Sociaal. 92 „Kom nou, oom Franz, u bent toch niet zó benauwd voor een nieuwe socialistische regering?" „De socialisten hebben er ditmaal niets mee te maken. De Tories mo gen dolblij zijn, dat zij niet aan het bewind zijn". „Maar wat is dan de reden?" „De Amerikaanse beurs. Je dacht toch zeker niet, dat wij de werelde conomie nog beheersen? Er staan ons afschuwelijke tijden te wachten". „Dan zullen de boeren wel weer de eerste slachtoffers zijn". „Maak dat een ander wijs. Ik heb nog nooit een echt-arme boer gezien en in elk geval heeft die nog altijd te eten. Voor het een Jaar verder is. zal eten luxe zijn voor de werklozen". „Maar waarom zet u dan die zaak ln Birmingham op? Zou u er dan ook niet verstandig aan doen om te be zuinigen?" De oude man glimlachte en stond op: „Ik heb altijd beweerd, dat jij geen zakenman bent en zeker geen verstand hebt van de schroothan- del. Binnen een maand zitten die jongens van Jou goed. De schroot- markt is altijd de aasgier. Daarom ruik ik aas lang voor Iemand anders iets merkt. Verkoop dat land aan je zwager. Ik zou Je kunnen raden: toon Je terughoudend, maar dat doe Je niet, want dat zou tegen je gewe ten Ingaan. Ik weet zeker, datje hem eerst alles overbrieft wat lk Je ver teld heb. Maar iets anders: hoe laat dineren Jullie in deze wildernis?" „Wij dineren niet; wij hebben een uitgebreide thee om half zeven, maar verwacht vooral geen delica tessen". De oude heer keek op zijn horloge: „Dan heb ik nog tijd voor een dutje. Een half uur met Jou Is even ver moeiend als een dag werk thuis", zei hij lachend. Paul bracht hem naar een van de logeerkamers. Toen hij naar bene den kwam, stond de hele familie hem op te wachten. Zij keken als een stel kinderen, die hun bal over een haag hebben gegooid en zich afvragen, of zij die terug zullen krijgen. HOOFDSTUK TWAALF 1 De crisis na de Ineenstorting van de New Yorkse beurs in 1929 trof het dal niet zo massaal als de industrie gebieden, maar ze liet zich er wel degelijk voelen. En in enkele geval len waren de gevolgen ook fataal. De Maagdepalm kon het niet bolwer ken en een conflict tussen het grote Huis en De Bovenste Vallei liet een litteken achter, dat bleef zo lang Paul en zijn vrouw leefden. Echo's van de Ineenstorting van Wall Street bereikten het dal via de kranten. In het najaar vertrokken üe Boekerij Baarn Stevie en Andy naar het industrie gebied, dat volgens Paul het hart van de depressie was. Maar toen zij met kerstmis terugkwamen zagen zij er beslist niet als de overlevenden van een financiële catastrofe. Zij kwamen aanzetten in een rode race auto, vol met bagage, o.a. golfstlcks en zij gaven onophoudelijke rondjes weg in de café's in Paxtonbury. Nie mand wist. hoe zij aan het geld kwamen en waar zij hadden leren golf spelen. Het was een barre winter en toen het eindelijk een beetje ging dooien, kreeg Paul het bericht, dat vossen in één nacht zevenendertig jongehen- nen hadden opgevreten bij de onge lukkige Elinor Codsall van De Maagdepalm. Paul ging naar haar toe om haar schadeloosstelling uit te betalen. Hij was wel gewend aan Elinors pessimisme, maar dit keer was zij radeloos, vooral ook omdat haar zoon Mark met een gebroken been zat. Paul probeerde haar er bovenop te helpen, maar voor het jaar ten einde was, wist hij, dat De Maagdepalm het niet zou ref Hij overwoog ernstig het voi van John Rudd om het land va Maagdepalm te verdelen tussej Kluis en De Vier Winden. Marl baantje te bezorgen bij een andere boeren en Elinor een staand huisje aan te bieden. Het was het laatste voorsi Rudd hem deed en de kwestij De Maagdepalm werd heel al opgelost dan hij had kunnen) ken, maar toen was Rudd al leden. Als er iemand vredig stierf, wal John Rudd. Hij overleed in zij gen kamer in het rendmeesten omringd door de drie mensen hem het liefst waren: Maureen, zoon en Paul Craddock. In het najaar vatte hij kou en door ging zijn hart, waarvan I, eerder last had gehad achterlij drie dagen vond Maureen het hem naar het ziekenhuis in mouth te laten overbrengenl vroeg Paul langs te komen, vcK ambulance John kwam halen.l J vond hem erg verouderd. Hi alleen nog maar fluisteren. Maf aanvaardde met filosofische' dat zijn einde nabij was. „Ik Maureen gevraagd me hier tel sterven, maar zij wilde het tocj proberen. Ik zou liever hier zij storven". Paul zei, dat Mauree naar het ziekenhuis wilde brengen om hem zuurstof te toedienen, maar hij deed gee ging om John voor te houdeij het niet zo erg was. Daarvoor hij Rudd te goed. Na een hi zei John: „Ik zou het leuker 1 gevonden om jou in een period opgang achter te laten; denk jl je het redt?" Wordt ved 1 2 3 U 2 3 4 Horizontaal woorden invulle dal verticaal dezelfde betekenis he <0_ 1. verschoten, 2. zangstuk, 3. tDr?k van Verdi, 4. gemeen. Oplossing vorige puzzel. Hor.: 1. krat, 4. adem, 7. lai, 10. ai, 12. egel, 14. eind, 16. mi lans, 20. ar, 21. Saar, 23. adé, 2! 27. Eire, 29. ana, 30. eend. 32 Anne, 36. Eris, 38. Lokl, 40. s te. 43. Este, 45. eer. 47. rata, 48. Vert.: 1. ka. 2. riet, 3. toe, 4. Deen, 6. man. 7. lama, 9. El idee. 13. gast, 15. Isar. 17. en aren, 22. Asen, 24. demi, 26. ra idem. 29. aalt. 31. eest. 33. As J60?1 niet. 37. riem. 39. oer. 41. eer. 46. e.p sprek den: u doet 8 het i ïlk kunn ledei iet ir 'ordi We zi als d •pree koeU den. den, muzi

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4