Met de kunstkar vooruit Nieuw kantoor voor Haagse ambtenaren in GS: „meer geld voor restauratie woningen Leiden niet eens met verwijten minister B. en W. hebben huurcontract al op zak Provincie kan subsidie verhogen Haagse agenten arresteren man Collinsland? Droge zomer te veel voor beuk Grote achterstand bibliotheekwerk in Zuid-Holland KORT woensdag 14 september 1977 REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet »oen: Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het ziet er naar uit dat het in aanbouw zijnde kantorencomplex aan de Laan van Meerdervoort verhuurd wordt aan de gemeente Den Haag. Het is de bedoeling dat de ambtenaren van de dienst stadsontwikkeling in het nieuwe complex worcjen ondergebracht. Burgemeester en wethouders van Den Haag hebben al overeenstem ming bereikt met de eigenaar van het gebouw, de Bank Onroerende Zaken N V te Amsterdam De ge meente kan het kantoorgebouw hu ren voor een bedrag van 1 690.000 gulden per Jaar. B en W hebben de plannen voor de huur nu voorgelegd aan de gemeenteraadsleden. Van daag bespreekt wethouder Wallis de Vries de mogelijke huurovereen komst met zijn raadscommissie voor openbare werken, verkeer en vervoer De gemeentelijke dienst voor de stadsontwikkeling is een sterk groei ende afdeling omdat het stadsbe stuur van Den Haag de komende jaren veel mankracht en geld wil steken in de stadsvernieuwing. De afdeling dreigt dan ook uit zijn hui dige werkruimte in het stadhuis te groeien Het stadhuis aan het Burge meester De Monchyplein heeft toch al niet te veel ruimte meer over nu daar ondermeer op de secretarie-af deling stevig is uitgebreid Het kantoorgebouw dat momenteel aan de Laan van Meerdervoort in aanbouw is moet eind 1978 opgele verd worden. Het complex wordt op getrokken in zeven verdiepingen. De gemeente moet de werkruimte in het kantoor zelf indelen met verplaats bare scheidingswanden De inrich ting van het gebouw zal totaal op een bedrag van ongeveer 1.7 miljoen gul den komen, zo verwachten B. en W. Voorlopig heeft het college van B en W een overeenkomst met de Bank Onroerende Zaken voor tien jaar ge sloten. Na de periode heeft Den Haag het recht om de huur met twee keer vijf jaar te verlengen. B. en W. verwachten dat de totale kosten voor het gebruik van het gebouw (inclusief huur, kapitaalslasten. elektriciteit, gas en water, etc.) jaar lijks op ongeveer 3,5 miljoen komen te liggen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Provinciale staten van Zuid-Holland zullen eind deze maand beslissen of er meer geld beschikbaar kan komen voor de monumentenzorg. De extra provinciale subsidies zijn alleen bedoeld voor de restauratie van woonhuizen. Het kantoorgebouw dat b. en w. willen bestemmen voor de dienst stadsontwikkeling is nog in aanbouw. Op de achtergrond het smalle gedeelte van de Laan van Meerdervoort met ondermeer zicht op de bioscoop Metropole. De kosten van een woningrestaura tie die voor subsidie in aanmerking komen, worden in de huidige rege ling voor 30 procent opgevangen door het ministerie van CRM, voor 30 procent door de gemeente en voor 6 procent door de provincie Het col lege van gedeputeerde staten van Zuid-Holland heeft nu voorgesteld om daar 5 procent bovenop te doen, dus het provinciale aandeel op 11 procent te brengen. Als de nieuwe regeling er door komt dan kan een huiseigenaar in de toekomst 71 pro cent van de subsidiabele kosten van een restauratie terug krijgen. De provincie heeft voor 1977 onge veer drie miljoen gulden nodig om de subsidiekraan voor monumentenres tauratie op ongewijzigde stand open te kunnen houden. Er is door een aantal wijzigingen op de begroting echter meer geld beschikbaar geko men. een bedrag van 4,25 miljoen. Ongeveer de helft van het geld dat de provincie jaarlijks bijdraagt in de restauratiepot wordt besteed aan kerkrestauraties. De andere helft wordt gelijk verdeeld onder de mo numentale openbare gebouwen en de woningen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Een 52-jarlge Hage naar uit de Waalstraat heeft deze week ruim twee uur onschuldig in een politiecel gezeten omdat hij zich bij het verhuizen „verdacht ge droeg" Terwijl de heer A. Remmerswaal Lv m een verhuizing zijn meubilair aan het verzamelen was. kwam er op de alarmcentrale van de Haagse po litie een tip binnen dat er in de Waalstraat iemand met (waarschijn lijk) gestolen goederen liep te sjou wen. Twee agenten die er op uit gestuurd werden, troffen de heer Remmerswaal en sommeerden hem een doos die hij bij zich droeg open te maken. Toen de man dit weigerde- werd hij door de agenten meegeno men naar het bureau aan de WUhel- mina van Pruisenweg. Daar zat hij precies twee uur en tien minuten in de cel alvorens het bij de politie doordrong dat het een misverstand betrof. De heer Remmerswaal bleek achteraf zeer verbolgen over het feit dat hem geweigerd was om een tele foontje naar zijn advocaat te plegen. ..Maar." Zo verklaarde een politie woordvoerder, „bij een vermoeden van diefstal laten we verdachten nooit telefoneren zonder dat de re cherche bij is geweest. Voorko men moet worden dat medeplichti gen gewaarschuwd worden." ZOETERMEER De samen stellers van het eenmaal in de twee weken verschijnende blaadje ,,Zoetermeer-stad" heb ben de gewoonte om per afleve ring een drietal straatnamen on der de loep te nemen. ..Bijna alle straatnamen zijn wel goed voor een verhaaltje over de per soon, de landstreek, het bos of de rivier die op dat straatnaam bordje staat" zo menen de sa menstellers, die ook wijzen op het nut van al die namen. Zo heeft een postbode er veel ple zier van, terwijl het ook erg gemakkelijk is als iemand de weg wil weten. In het laatste nummer van „Zoermeer-stad" zitten de sa menstellers de voorlichters van de gemeente echter met een probleem. In de wijk Meer zicht ligt het Collinsland, een straat en naar mag worden aan genomen een landstreek in ons land. Echter, zowel de ANWB als de Topografische Dienst in Delft als het Naam-, Dialect- en Volkskundigbureau in Amster dam bleken de naam niet in de registers te hebben, terwijl ook de aardrijkskundige woorden boeken in alle talen zwegen over het Collinsland. Het ziet er naar uit dat de Zoetermeerse commissie straatnaamgeving uit de dagen dat de straten in Meerzicht vernoemd werden, zich schromelijk vergist heb ben. Voorlopig hebben de sa menstellers van ..Zoetermeer- stad" een beroep op de bevol king gedaan. Misschien dat daar iemand tussen zit die iets weet over of van het Collinsland. LEIDEN De gemeente Leiden vraagt zich af op welke bevoegdheden minister Gruijters (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) doelde toen hij de gemeente verweet geen gebruik te hebben gemaakt van bevoegdheden om te bereiken dat op de hoek Lage Werfsteeg/Van der Werfstraat de beoogde premiewoningen zouden worden gebouwd in plaats van duurdere gesubsidieer de woningen. De firma De Bolster heeft op de genoemde plaats een complex van negen woningen van twee tot vijf kamers gebouwd, welke maximaal 117.000,- zouden gaan kosten en in de premiesector worden gebouwd. De woningen worden nu echter tegen prijzen variërend van 150.610,- tot 206.000,- te koop aangeboden. Het Tweede-Kamerlid Hans Kombrink (PvdA) stelde naar aanlei ding hiervan de minister een aantal vragen. De gemeente Leiden meent nu, in een brief aan het presidium van de Tweede Kamer, dat het antwoord van minister Gruijters ,,De toedracht en de werkelijke situatie ten aanzien van het betreffende bouwplan niet geheel juist weergeeft." Naast het verwijt van de minister dat Leiden geen gebruik heeft gemaakt van haar bevoegdheden om te bereiken dat er toch premiewoningen op de hoek Lage Werfsteeg/Van der Werfstraat zouden worden gebouwd, meent de minis ter in zijn antwoord dat de bouwfirma gerechtigd is binnen het door de gemeente vastgestelde bestemmingsplan een dergelijk bouwplan te reali- De gemeente wijst er echter op dat voor het betreffende gebied nog geen bestemmingsplan geldig is, zodat het bouwplan daar ook niet mee in strijd kan zijn. Wel geldt een z.g. voorbereidingsbelsuit voor dit gebied Maredorp-Oost, doch de aanvraag om bouwvergunning was reeds voordien ingediend. ,,Het bouwplan," aldus de brief, ,.kon derhalve slechts worden getoetst aan de bouwverordening, welke slechts algemene regels over bijvoorbeeld de bouw hoogte inhoudt." B. en W. van Leiden vinden de veronderstelling van de bewindsman dat het gemeentelijk beleid door de overschakeling naar vrije sectorwoningen niet zou zijn doorkruist .pertinent onjuist". De gemeente heeft aan de planontwikke ling voor het gebied meegewerkt in de verwachting dat er premiewoningen zouden worden gerealiseerd. Ook de wijkvereniging, Maredorp is akkoord gegaan met de bouwplannen in de veronderstelling dat de woningen in de premiesfeer gebouwd zouden worden. Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG In oktober 1975 trekt voor het eerst de Kunstkar de Haagse wijken in met een expositie over het werk van Escher. Aan de uitvoering van dit experiment, waarmee onder meer geprobeerd wordt een koppeling tot stand te brengen tussen het museum en de wijken, is een hele geschiedenis voorafgegaan. Reeds In het begin van deze eeuw waren de cultuurspreiders van me ning dat de kunst, en vooral die met een „grote K" naar het ..volk" ge bracht moet worden, waardoor het volk „opgevoed" kan worden. Een drietal bewegingen in de cultuur spreiding worden vanaf 1900 merk baar De eerste komt voort uit de kringen van de bourgeoisie en op voeders die bijv de lagere standen en middelbare scholieren tot de kunst willen voeren vanuit de vaste overtuiging dat kunst het levensge luk kan verhogen In 1909 komt een Commissie van de Vereniging van Leraren bij het Middelbaar Onder wijs op het idee rondreizende ten toonstellingen van wandplaten te or ganiseren Uit museaal bezit wordt een tentoonstelling van reproduk- tles samengesteld, waaruit de school ten eigen bale een keus kan maken Nog een stapje verder gaan Otto Neurath en Gerd Arntz. die in 1934 gedwongen door de nazi's in Den Haag komen werken. Zij organiseer den de tentoonstellingen „Rondom Rembrandt" (1938» en ..Het rollende rad" (1939). Vanuit het museum ge zien was vooral ..Rondom Rem brandt" een uniek initiatief Voor het eerst wordt „klassieke kunst" op een educatieve wijze ingeleid en dat tegelijkertijd op drie plaatsen ais de Bijenkorfwarenhuizen, in Den Haag. Amsterdam en Rotterdam, waar door een breed publiek kan komen kijken Via kaarten illustreert ..Rondom Rembrandt" de histori sche gebeurtenissen en de sociaal- economische achtergronden in de J7de eeuw Met beeldstatistieken en foto's wordt een overzichtelijke uit leg gegeven van Rembrandts leven, de onderwerpen van zijn schilderen etc Op deze tentoonstelling wordt alleen met reprodukties gewerkt: het is de bedoeling dat de bezoekers de originelen in het naburige Maurits- huis of het Rijksmuseum echter nog niet rijp voor dit soort tentoonstel lingen en het duurt tot ongeveer 1975 voordat de werkwijze en inzichten over democratisering van kennis van Otto Reurath en Gerd Arntz weer actueel worden in de museumwe reld. Kontakt Wel richt het Haagse Gemeentemu- seum als één der eerste musea in Nederland in 1952 een afdeling op. die de contacten met het publiek zal gaan stimuleren. Ook dit is op zich geen nieuw verschijnsel bij het Haags gemeentemuseum, want van af 1914 werd door de toenmalige di recteur van het museum, dr H. E. van Gelder, veel gedaan om contact te leggen met delen van de Haagse bevolking, voor wie het museum tot dusver niet of nauwelijks functio neerde Zo bezochten schoolklassen (vanaf 1914). vakverenigingen (vanaf 1920) en het Instituut voor Arbeids- ontwikkeling (1927) het museum on der de persoonlijke leiding van een museummedewerker of soms ook van Van Gelder zelf Terwijl het van af 1939 mogelijk was met een goed kope jeugdmuseumkaart het mu seum te bezoeken Een van de eerste bezigheden van de pas opgerichte „pedagogische afdeling" was het or ganiseren van de eerste wijktentoon- stelhng. die gehouden werd in Moer- wijk onder de titel „Den Haag vroe ger en nu". Deze expositie werd mede georganiseerd door de afd. Haagse Historie van het Gemeente museum. de Moerwijkgemeenschap en het Instituut voor Arbeidsontwik- keling. Vanaf 1952 tot 1960 worden dan regelmatig wijktentoonstellin- gen gehouden, soms in een schoolge bouw zoals het Grotiuslyceum of de Zuiderpark H.B.S., vaak ook voor enkele maanden in een tentoonstel lingswagen, die men in 1955 verwor ven had. Deze (Amerikaanse) wagen was een uitschuifbare oplegger, die vrolijk gekleurd met een expositie de Haagse wijken afreed. Uitgaande van het feit, dat toentertijd de af stand tussen de kunst en het volk als iets geografisch werd beschouwd, werd de tentoonstellingswagen om gebouwd tot een compleet minia tuurmuseumpje. Met het nare ge volg. dat de schilderijen op den duur bol stonden van het vocht. In de huidige Kunstkar is ook „kunst" geweest, de expositie van Escher. maar ook een langdurige tentoonstelling over straatmeubi- lair. terwijl hij ook gebruikt is voor wijkondersteunende activiteiten. Wethouder P. Vink. (jeugd, sport, recreatie en kunstzaken) van wie het idee voor de Kunstkar afkomstig is. zegt over de cultuurspreiding het volgende: „Tegenwoordig zijn we er zo langzamerhand wel achter geko men dat „mensen naar de kunst brengen" niet zomaar aanslaat. Cul tuurbeleid past meer in een welzijns beleid. Wij. hier in Den Haag willen dat er op verschillende fronten inte resse wordt gekweekt. Niet alleen voor de kunst, maar ook voor de wijken, de beleving van die wijken, voor de musea etc. In een dergelijke visie wordt het kunstbegrip veel rui mer in dat spreldingsbeleid geïnter preteerd." Wat is nu echter de publieke opinie over de Kunstkar? Medewerkers van DEN HAAG De langdurige droogte in de zomer van 1976 is er de oorzaak van dat ongeveer 130 volwassen beuken, met een stamdiameter tussen de 40 en 90 centimeter, gerooid moeten worden. De droogte van vorige zomer heeft in het gehele land aan zienlijke schade aangericht. In Den Haag zijn, ondanks de goede zorgen van de Gemeen telijke Plantsoenendienst en de Haagse brandweer, vooral veel volwassen beuken de ge volgen van de droogte niet te boven gekomen. Naast de beu ken zijn in de zogenaamde bos achtige gebieden een groot aantal halfwas en volwassen berken, populieren en lijster bessen afgestorven. De rooiwerkzaamheden begin nen binnen niet al te lange tijd en duren tot het einde van het jaar. Uit veiligheidsoverwegin gen zijn op enkele plaatsen, zoals langs de trambaan Sche- veningseweg en op de Jacob Catslaan, al enkele bomen uit hun lijden verlost. De Plant soenendienst verwacht ook in 1978 nog naweeën van de zo opmerkelijk droge zomer. Naar verwachting zullen er volgend jaar nog eens zo'n 150 bomen gerooid moeten worden. De bo men die binnenkort al zullen verdwijnen staan met name in Clingendael/Bosjes van Zan ten, Scheveningse Bos/Nieuw Scheveningse Bosjes, Ocken- burgh en Overvoorde. De bo men zullen worden vervangen door aanplant van tenminste hetzelfde aantal nieuwe bo men. De kosten van het rooien en het aanbrengen van vervan gende beplanting bedragen ruim 200.000,-. t)e Kunstkar in zijn nieuwe jasje,zoals hij al weer enkele maanden te bezichtigen valt in de Haagse wijken. het Sociologisch Instituut van de Utrechtse Universiteit hebben tij dens de tentoonstelling „Kijk op straatbeeld", waarmee de Kunstkar van april tot september 1976 zes wij ken bezocht, een onderzoek gehou den. Door middel van interviews met bezoekers wilde met proberen ant woord te krijgen op de volgende vra gen: Wat voor publiek komt er in de Kunstkar en is dat publiek een an der dan het reguliere museumpu- bliek? 2. Wat verwachten de bezoe kers van de Kunstkar en wat vinden zij ervan? en 3. Wat vinden de bezoe kers van de tentoonstelling? Hieruit kwam naar voren dat het overgrote deel van het Kunstkarpubliek wei nig of nooit naar het museum gaat en ook ouder is dan het doorsnee museumpubliek. Over de opzet van de Kunstkar wordt nogal verschil lend gedacht: 37% vermoedt dat men Kunst naar de wijken wil bren gen. 19% neemt aan dat men via de Kunstkar mensen naar het museum wil hale* en 28% geeft het beter leren kennen van de eigen stad als opzet aan. Wat betreft het antwoord op de laatste vraag is het opvallend dat de ondervraagden de tentoon stelling minder positief beoordelen dan de Kunstkar. Toch mag wel gezegd worden dat de Kunstkar eenge6laagde poging is an dere bevolkingsgroepen dan voor heen vaak het geval was, te interes seren voor kunst en cultuur. Bij het onderzoek zijn tevens een aantal wensen en suggesties naar voren gekomen over wat men zoal in de Kunstkar tentoongesteld zou wil len zien. Dit varieert van suggesties voor Kunst (vooral van mensen be neden de 40 jaar) en „andere dingen" (overwegend ouderen). Bij een on derverdeling komen dan de volgende onderwerpen naar voren: Tentoon stellingen over Den Haag als stad en leefomgeving, exposities over Kunst met een grote K en hobby's en expo sities over maatschappelijk engage ment Hieruit blijkt dat men de Kunstkar beschouwd als een soort kruising tussen een mobiel mu seumpje. een buurthuis, een actie centrum en een voorlichtingsbureau waarmee het in grote lijnen voldoet aan de wensen van zowel de gemeen te Den Haag en het museum, als het publiek uit de wijken. DEN HAAG (ANP) In de voorzie ningen op het terrein van het Open bare Bibiotheekwerk in Zuid-Hol land bestaat een grote achterstand, zowel in vergelijking met andere provincies als in vergelijking met normen die de rijksoverheid han teert. Via een gericht plan kan de overheid binnen een afzienbare pe riode, mede door de wet op het bibli otheekwerk, deze achterstand weg werken. Aldus de plancomfhissie van de Stichting Culturele Raad van Zuid- Holland in haar rapport over de her structurering van het Openbare Bi bliotheekwerk in de provincie, waar een kwart van de Nederlandse be volking woont en werkt. De plan commissie constateert dat zowel op het platteland als in de steden nog een groot aantal bibliotheekvoorzie ningen ontbreken. Ook de onder steunende en aanvullende functies vertonen de nodige hiaten. Naarma te de achterstand wordt ingelopen komen problemen van structurele aard naar voren. Aan de analyse van de knelpunten en mogelijke oplos singen ervoor heeft de commissie ook aandacht besteed. Zij heeft een model ontwikkeld voor twee groot stedelijke hoofdbibliotheken die elk ook bibliotheekcentrale en cen- (trumbibliotheek zijn. De twee func tioneren voor de gehele agglomera ties Den Haag en Rotterdam. Daarnaast wordt een samengaan bepleit van de verenigde en de chris telijke provinciale bibliotheekcen trales. Daaruit komen dan twee nieuwe centrales voort, die buiten de agglomeraties werken: één in het noordelijk en de andere in het zuide lijk deel van de provincie, aldus de plancommissie van de Stichting Culturele Raad van Zuid-Holland. Etei Regiodag zal P* De nieuwe Stichting Provin Vrouwen Raad Zuid-Hollam legt vandaag vanaf 10.00 uui regiodag in het Provinciehij Den Haag. 's Morgens zal vrouw drs N. Rempt-Halman Jongh, presidente van de N< landse Vrouwen Raad, het la 'REI lijk aspect van deze raad be tude: ten. Mevrouw G. K. Hesselin [eidsl Mondria, voorzitter van ze Zeeuwse Vrouwen Raad, gaal prfj der in op het provinciaal as en mevrouw P J. de Rooy-J P uit Dordrecht licht het werl plaatselijk niveau toe. Na 30- lunchpauze zal een forum, luidaf vormd door spreeksters en ee te Sa van het dagelijks bestuur, eve black ele vragen beantwoorden. en or a ingVi Informatie us Het. gemeentebestuur van Le anP^ wil in het voorjaar van 1978 be ,etten nen met de reconstructie vai egen walmuren langs de markten *orge te: Botermarkt, Vismarkt, markt en Boommarkt. Teg( met de reconstructie wordt ,lk0 2 ter de te vernieuwen walmi we' riolering aangelegd. De mede kers van de Dienst Gemeente [cra ken van Leiden hebben een le P°' tal voorstellen opgesteld voor 1 ae gefaseerde aanpak van de w J^el° zaamheden. Vanavond om Laa"s! uur is er in de foyer van de St,verllJ gehoorzaal een informatie-av 0 waarop de plannen nog eens ieiaer der worden toegelicht. aans eümc Zwart Ïfnkï In de Nieuwe Kerk aan de Q straat te Scheveningen is donL dagavond om 8.15 uur een orv s£ concert door Dirk Jansz. Zf;!?1,? ter herdenking van de 100st< boortedag van Jan Zwart. Ha e." "J wege het concert houdt de certgever een kort herinnen woord. Naast de bewerkii over geestelijke liederen, psal f/rLJI en gezangen staan er werker vj?I het programma van Sweeli Gehardt. Reger en Vierae. avond zal worden besloten samenzang. Het orgelconcer ten bate van het Orgelfonds ii ïnkel Nieuwe Kerk. jood Immanuelkerk J°°r5 In de Immanuelkerk aan de K bensl straat te Rijnsburg geeft Nic »c'in8 Raad donderdagavond om uur een orgelconcert. Op het ^d h gramma van de organist r®r001 eind juni de jïrix d'Excelli "®vei kreeg toegekend staan wei|5baa van Franck, Alain, Messiaeifwart' Bach. L„ Minis Nieuwe Kerk De orgelconcerten in de Ni» Kerk te Delft worden dond* gavopd voortgezet met een oi den van Jan J. van den B»_ Medewerking wordt verier door de Cantorij van de Hi Kerk te Naaldwijk o.l.v. Ge: Dm h Bal. Het programma bevat de üete^ gende werken: de Cantorij v werken van Buxtehude, Badjas Fauré uit, terwijl Jan J. van Berg o.a. werken van B deze val vi Zwart, Reger en Young zal h ^en.^ horen. De toegang bedraagt ;oa11 en er is reductie voor CJP'erf^J 65+'ers. Elias overb de bu Zij ei jenlij In de St Bonifaciuskerk aaif011 Paradijslaan te Alphen aan Rijn is donderdagavond om uur een uitvoering van Elias Mendelssohn. De uitvoeren nebbi zijn Christine Harvey (sopraCenti Joke de Vin (alt), Hein Meens spart nor), Ruud van der Meer basket i C.O.V, Hosanna en het Nejverlie lands Begeleidingsorkest, gent is Barend Schuurman, toegang bedraagt 10. Zelfs een t lüen veel serva Een i gistei Hartebrugkerk In de Hartebrugkerk te Leid< >1^° vrijdagavond om 8.15 uur een "J111 gelvoordracht door leerlingei neen de orgelklas van Jan Schmit JaaJ" weten René Guldenmund. A <Ji van der Heiden, Jan Willem "s f1 der Jagt, Arie Plomp, Hans geest en Simon de Zee. De^ brengst van het concert is bate van de Stichting Orgelfqf Hartebrugkerk voor de rests tie van het kerkorgel. Oosteuropees Onder de vleugelen van de 01 nisatie Orgelconcerten vindt dagavond om 8.15 uur een orgj" cital plaats op het Klais-org ÖOO de Houtrustkerk aan de Beeki- 535 te Den-Haag. Het re( wordt gegeven door de Hal. organist Ben van Oosten, di gelmuziek uit Polen, Hong SCnJ Tsjechoslowakije, Rusland NiCJ Oost-Duitsland ten gehore nier brengen. De toegang tot dil jaarsconcert bedraagt CJP'ers, 65+'ers en HCT- betalen 3,50). Avondmuziek SEd" Ronald Stolk geeft vrijdags om 8.15 uur een orgelconcert Fonteinkerk van Voorburg. programma van „Avondm a in de Fonteinkerk" omvat van Böhm, Bach, Hindei Andriessen. Het vens bewijs van toegang, kos }anp( Wandelen Het Instituut voor Natui jk schermingseducatie organi J™3 in samenwerking met de meentelijke Dienst School u Kindertuinen het komende einde een natuurwandeling c het Zuiderstrand Deelne aan de tocht worden verzoch j**re 13.30 uur aanwezig te zijn o| JjJ"° Deltaplein te Kijkduin, voc van laarzen. lijder ilt taal-

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6