Produktief NEC werkt hard voor nieuwe spitsen Ook Tanzania gaat resoluties volgen 'Overheid moet desnoods sportgeweld beteugelen' schakelt Stöve uit Tallin krijgt nieuw voor de Olympische gezicht Spelen m Best is opnieuw te huur Opvallende aankopen maken dure verkoop helemaal goed Terugtrekkingen wegens Zuid-Afrika Protest tegen komst Fillol van Soycot Nieuw-Zeeland opgeheven Congres in Brussel neemt resoluties tegen wangedrag aan Amerikaanse tenniskampioenschappen Eredivisie Eerste Divisie Miljoenen voor modern zeilcentrum ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet 31 door Matty Verkamman HIJMEGEN Samen zullen ze NEC net drie ton hebben gekost. Amper een kwart van het bedrag dat AZ'67 voor Jan Peters naar Nijmegen overmaakte. Ronald Hendriks (ex-PEC Zwolle) en Frans Janssen (ex-Willem II) waren koopjes, zo gezegd. Zoals ook de andere nieuwelingen in „De Goffert", Dries Visser. Guus Hiddink, amateur-international Willy Melchers, Johan Vlietstra deze week van Veendam overgenomen niet al te duur waren. NEC kocht meer dan een half nieuw elfta) in en hield zelfs toen nog geld over van Jan Peters* transfersom. Manager Willie Jansen: „Ach, we zijn altijd uit op voordeeltjes. Hou het daar maar op". Jansen wil geen exacte bedragen aoemen. Maar bekend is dat Frans Janssen voor honderdvijftigduizend lulden van Willem II werd gekocht. .Hendriks ligt ook in die richting, hoewel hij eerst veel duurder was. Door bepaalde omstandigheden kre- jen wij hem echter goedkoper", al dus Willie Jansen. Ronald Hendriks en Frans Janssen. Meer nog dan Guus Hiddink mis schien, hebben deze vleugelspitsen tot dusyerre hun waarde bewezen voor NÉC. Profiterend van hun snel heid én de bereidheid van apderen om keihard te werken (centrumspits Hans Posthumus) hebben zij van NEC een produktief team gemaakt. Hendriks scoorde al 2es maal, Jans sen drie keer. Dat gevoegd bij het sterke collectief en de reeks van zes achtereenvol gende overwinningen, heeft weer' le ven gebracht in De Goffert. En extra inkomsten. Want wanneer hét vana vond tijdens het topduel tegen het AZ'67 van Jan Peters inderdaad erg druk wordt (Willy Jansen. „Of het helemaal vol wordt, betwijfel ik, maar er komen zeker njeer dan twin tigduizend toeschouwers"), dan biedt NEC's toeschouwersgemiddel- de inmiddels een ongekend floris sant beeld. Vermoedelijk reikt NEC vanavond in de vierde thuiswed strijd al tot een totaal van zo'n vij fenzestig duizend kijkers. Ter verge lijking: in NEC's vorig „ramp"-sei- zoen, leverden de zeventien thuis wedstrijden in totaal honderd drieenvijftig duizend toeschouwers «P Taig naar Hendriks en Janssen. Set tweetal heeft de stap van de /erste naar de eredivisie kennelijk moeiteloos gemaakt. Beiden maken een zelfde kanttekening. Hendriks: ..Het is alleen harder in de eredivi sie. Je krijgt meer schoppen. Het gebeurt regelmatig dat ik louter op mijn enkels wordt aangevallen". Janssen: „Ik dacht eerst dat de eer ste divisie harder was, maar nu blijkt toch het tegendeel." In kwalitatief opzicht was de over stap voor Janssen veel groter dan voor Hendriks. De laatste meent: „PEC zou zeker mee kunnen op dit niveau. Niet alleen jn de onderste regionen. Er zat echt veel kwaliteit in dat team. Doodzonde dat PEC niet naar de eredivisie is gepromo veerd. Wanneer dat was gebeurd, dan had ik zeker niet voor NEC gekozen; dan was ik gewoon in Zwolle gebleven. Nu heeft het spor tieve element zeker een rol gespeeld. Ik wilde graag op het hoogste ni veau spelen." Via de voetbal-makelaar Kovacs kwam Hendriks in Nijmegen te recht. De blonde aanvaller kan dus ruimschoots mee op dat hoogste ni veau. Dat is inmiddels gebleken Dat mag best opmerkelijk worden genoemd, want vorig seizoen speel de de thans al 27-jarige sprinter („Ik heb dp honderd meter in 10.8 gelo pen") bij PEC/Zwolle voor het eerst betaald voetbal. Hij was door PEC overgenomen van de amateur-vier deklasser Epe. Na een produktieve oefenperiode belandde hij recht streeks vanuit de vierde klasse in de eerste divisie. Een late en merk waardige doorbraak. Ronald Hen driks, aanyankelijk grijnzend: „Ik keek eigenlijk nogal hoog op tegen dat betaalde'voetbal. Bij PEC viel het echter mee. Ik ben daar ontzet tend goed opgevangen Met dat laatste geeft hij iets van de achtergronden prijs, waarom hij zo laat betaald voetbal is gaan spelen. Na enige aandrang wil hij uit eindelijk wel kwijt: „Ik heb een nog al wilde periode achter de rug. Ik heb altijd graag een biertje gedron ken en soms wel eens eentje te veel. Dat wisten de betaalde clubs zeker ook. Sparta en Gó Ahead hadden eerder ook al eens belangstelling voor me, maar dat werd toch niets". De vrijbuiter Hendrik? i§ evenwel tot rust gekomen. Binnenkort stapt hij in de huwelijksboot en verruilt hij het Veluwse Epe voor Nijmegen. Hendriks: „Men zegt dat het huwe lijk voetballers rustiger maakt. We zullen Zien". Over NEC's huidige toppositie meent hij „Het collectief staat na tuurlijk voorop. We kunnen mis schien wel mooier voetballen, maar dat zou dan ten koste van het resul taat ga?n. De resultaten zijn goed, dus de sfeer ook. We moeten maar afwachten of het zo fclijft, wanneer we ook eens verliezen. De bereidheid pm voor elkaar te werken is er in ieder geval volop. Kijk eens naar Posthumus. Die knapt veel vuil werk voor ons op. Het publiek waardeert dat mis- ANTIBES Vier Oosteuropese lan den. te weten de Sovjet-Unie, Tsje- cboslowakije, Oost-Duitsland en Polen, hebben zich teruggetrokken van deelneming aan de wereldkam pioenschappen kleiduivenschiéten (skeet en trap), die in de Franse plaats Antibes gehouden worden! Ais reden geven de Oosteuropese landen de aanwezigheid van Zuid- Afrika op de kampioenschappen op, aldus George Vichos, president van de Internationale Schietfederatie. Ook Cuba heeft zich, om de zelfde eden. teruggetrokken en de Hon- ;aarse delegatie overweegt een zelf- le beslissing. Volgens programma zouden 38 lan den present zijn bij de openingswed strijden. DEN HAAG - Het comité America Latina Librè in Den Haag heeft krachtig geprotes teerd tegen de deelneming van de Chileen Jaime Fillol aan hét tepnisprofcircuit dat van 4 tot eh met 9 oktober in Nederland wordt gehouden Fillol zal spe len in de voorronde in Gronin gen. ZWolle en Arnhem. De fi nalewedstrijden vinden plaats in Rotterdam. America Latina Libre sfelt, dat Fillol een vertegenwoordiger is van de militaire junta in Chili. Hij heeft herhaaldelijk in het openbaar verklaard dat het een „eer" voor hem is om voor de junta uit te komen en dat hij de junta trouw is. Het comi té protesteert tegen de komst van Fillol en eist van de orga nisatoren dat zijn naam uit het programma zal worden ge schrapt. >AR ES SALAAM Volgen? het dagblad The Daily Neus uit Dar en Salaam ebben atleten uit Tanzania weer toestemming gekregen om in wedstrijden !gen atleten uit Nieuw-Zeeland uit te komen. Sinds de Olympische Spelen ran Montreal waar vrijwel alle landen uit Afrika verstek lieten gaan wegens de ttlneming van Nieuw-Zeeland dat sportcontacten onderhield met Zuid- Irika. was het Tanzaniaanse atleten niet toegestaan om uit te komen tegen Rruw/eelanders. Daily News haalde de woorden van de Tanzaniaanse minister voor uiicnlandse zaken, Ben Mkapa aan die verklaard zou hebben dat Tanzania de «solutie die de Gemenebestlanden onlangs in Londen hebben aangenomen uilen volgen. Ook de resolutie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid zal foor Tanzania opgevolgd worden. In beide gevallen werd e» opgeroepen om 'ieuw-Zeeland niet langer te boycotten wegens de kwestie met £uid-Afrika. h- rccsoluties kwamen tot stand na een langdurig pleidooi van de Nieuwzee- raise regering waarin men zei dat men er alles aan zou doen om de sportlieden Ir lust te ontnemen deel te nemen aan sportwedstrijden in Zuid-Afrika. h»c Daily News meldde echter wel dal de Tanzaniaanse atleten nog steeds de 'cdhtrijdvn waar Nieuw zeelanders aan meedoen zullen boycotten. BRUSSEL (Belga) Aan het eind van het tweedaags Europees con gres 'Geweld in de sport', dat werd gehouden in Brussel, heeft de ver gadering een aantal resoluties aan genomen, waarin men zich fel kant tegen het verschijnsel geweld in de sport. De gezonde sportbeoefening, die bijdraagt tot de volledige ontplooi ing van de menselijke persoonlijk heid, wordt steeds meer bedreigd en aangetast door de olievlek van het geweld", heet het in de perste resolutie, die de afgevaardigden en vertegenwoordigers van veertien regeringen van lidstaten van de Raad van Europa aannamen. Ech ter, men kan het geweld in de sport niet uitsluitend op zichzelf be schouwen. Vandaar dat in de twee de resolutie wordt gesteld dat "ge weld in en om de sport een belang rijk facet is van een algemeen feno meen". principe geen agressief geweld kent", dienen de verantwoordelij ke mensen zorg te dragen dat het geweld in de sport wordt terugge drongen. „Het is geboden", stelt resolutie een. „dat allen die aan werkzaamhoden op het congres hebben deelgenomen en de resolu ties hebben goedgekeurd, alsmede zij die ter zake enige verantwoorde lijkheid dragen (bijvoorbeeld sportverenigingen, openbare over heid. pedagogen, wetenschappers, media) in een geest van brede sa menwerking de handen ineen te slaan om het kwaad te bestrijden". Maar omdat het toenemende ge weld een algemeen maatschappe lijk verschijnsel is geworden moe ten 09k "diegenen, die, de opvoe ding in handen hebben (ouders, school-, jeugd- en sportorganisa ties) waken over een verantwoorde opleiding, die ook de sportethiek en de bestrijding van het geweld in de sport omvat". Omdat de sportbeoefening "in Omdat in bepaalde activiteiten zo- overl wel voor deelnemer ah» toeschou wer wel de kiem tot geweldpleging ligt, ziet het congres voor de over heid een taak om eventueel in te grijpen. „Desnoods moet de open bare overheid gepaste maatregelen nemen om bepaalde vormen van gewelddadigheid te bestrijden. Want hoewel de sportbeoefening streeft naar een gezonde beleving van de levenskracht in de mens. hiedt zij niettemin in bepaalde dis ciplines gelegenheid tot geweldple ging. Hetzij voor de sportman zelf, hetzij voor de toeschouwer of voor beiden." Tenslotte waarschuwt het congres oog tegen de toenemende invloed van „de aan sport volledig vreemd zijnde financiële belangen, die in het spectaculaire karakter van be paalde sporttakken publiciteit zien. „Om de ze invloeden te kana liseren, moeten concrete maatrege len worden uitgewerkt, zowel door de sport zelf als dóór de openbare •beid." M „i V -V-.' 1 - FOREST HILLS De Nederlandse Betty Stöve is in de halve finales van het toernooi om de Open Amerikaanse tenniskampi oenschappen uitgeschakeld. De Nederlandse profspeelster ver loor gisteren in twee sets van de Amerikaanse Chris Evert met de cijfers 6-3, 7-5. Ronald Hendriks en Frans Janssen: er wordt toch harder gespeeld in de eredivisie. schien niet zo, maar het is wel een feit". Frans Janssen kwam bij NEC te recht nadat Feyenoord een half jaar eerder al warme belangstelling voor hem had getoond. De gemakkelijke wijze waarop hij voor Willem n doel punten maakte had de Rotterdamse club geirhponeerd. Tot een transfer kwam het toen echter niet, omdat Willem II volgens Janssen hem een loer draaide. Janssen: „Ik had in mijn contract een clausuJe laten op nemen, die inhield dat ik voor 125.000 gulden weg mocht. Toen dat rond was. vroeg ik Willem II om een kopie van het contract dat ik al had getekend. Dat bleek evenwel niet mogelijk. In heel Tilburg was er ken nelijk geen copieerapparaat. Toen ik later echter een doorslag van dat contract van de KNVB kreeg tpege- Stuurd, blepk dat Willem II achter dat bedrag van 125.000 gulden het volgende had getikt: „Indien het een eerste divisie-club betreft". En Feyenoord haakte af op de vraag prijs (ongeveer 450.000 gulden) maar NEC heeft kennelijk toch vast ge houden aan die clausule." Tot opluchting van met name Frans Janssep. Hij zegt: „Ik heb het prima naar mijn zin hier. Natuurlijk, het gaat nu erg goed. Toch kijken we niet te veel naar de stand. We leven gewoon van wedstrijd naar wed strijd. We zien wel". Programma In deze halve finale werden aan bei de kanten veel fouten gemaakt maar Stöve bleek tactisch vooral in het nadeel tegen Evert. Stöve ging regel matig naar het net om daar haar sterke volley in de strijd te brengen, maar de Amerikaanse had die speel wijze snel door en begon de Neder landse met goed geplaatste passeers- lagen snel in moeiljkheden te bren gen. Daardoor werd het uiteindelijk toch een vrij gemakkelijke zege voor de sterkste tennisspeelster van dit moment. Jimmy Connors, tweede op de plaatsingsranglijst, heeft zich in Fo- Vp^e.n7.t, ret Hills geplaatst voor de halve fina- NfcCAZb/,es heren enkelspe, Van dp opcn Heden: Go Ahead-Haarlem (20.00) NAC-VHe*se (26.00) FC VW-FC Den Haag FC Amsterdam-Sparta Amerikaans tenniskarppioenschap- p«v Pen De 24-jarige Amerikaanse ver- c ïïo^h.^rjaaehetit «gebracht, 6-2 die hem in 1975 in de eindstrijd een 8-3. Connors speelde tegen de Spaanse nummer een een voortreffelijke par tij. „Nog nooit heb ik Connors zo goed zien spelen op een gravel- baan". luidde het commentaar van Orantes na afloop. „Hij legde onge looflijk veel kracht in zijn slagen en Heden: SC Cambuur-SC Amersf. (19.30) De Graaf sch.-FC Dordrecht (20.00) MW-PEC/Zwolle (19.30)de ballen waren bijzonder moeilijk Eindhoven-FC Gron. (18.00)te retourneren." Morgen: Betty Stöve bereikte met de Zuidaf- Veendam-Excelsiorrikaan McMillan de kwart finales SW-FC Vlaardingenvan het gemengde dubbelspel door Heracles-Fortuna SCeen zege over de Amerikaanse com- Helmond Sport-Heerenveen binatie Fox-Winitsky. De cijfers wa- FC Den Bosch-Willem IIren 6-4 6-3. Het Amerikaans/Mexicaanse duo Gottfried-Ramirez zegevierde in de halve finales van het heren dubbel spel met 6-4 8-1 over de Australiërs Ball en Warwick. In de eindstrijd ontmoet het tweetal het Zuidafri- kaanse dubbel Hewitt-McMillan. Betty Stöve en Martina Navratilova, als eerste geplaatst in het dames dubbelspel, hebben in deze discipli ne de halve eindstrijd bereikt Zij versloegen in de kwartfinales de Australische dames Matison en Whytcj-oss met 6-4, 4-6. 6-2. Betty Stöve had zich eerder al geplaatst voor de halve finales van het dame senkelspel. ZUID AFRIKA De president van de Zuidafrikaanse Tennis Unie (SATU). Blen Franklin, heeft in Johannesburg verklaard, dat Columbia bereid is om voor de Davis Cup competitie in 1978 tegen Zuid-Afrika uit te korpen. in tegen stelling tot Canada, Mexico, Vene zuela en de Caraibische Common wealth eilanden Deze staten trok ken zich reeds voor de loting terug in verband met de deelneming van het Zuidafrikaanse tennlsteam in hun zone. Volgens Franklin heeft SATU een brief ontvangen, waarin wordt be vestigd dat Columbia zijn wedstrijd voor de Noordamerikaanse zone in Bogota wil spelen. De Zuidafrika- nen stellen 16. 17 en 18 december 1978 als mogelijke speeldata voor Van onze sportredactie TALLIN De Olympische Spelen kunnen een stad een nieuw aanzien geven. Sinds vele jaren geldt het mooier, beter en duurder als motto voor de bouwers aan de faciliteiten voor de Olympische Spelen. Drie weken sport in het zoeklicht brengen sommige steden er toe een groot aantal nieuwe bouwwerken aan te pakken en de infra structuur te verbeteren om organisatorisch maar zo goed mogelijk voor de dag te komen. Zelfs één onderdeel yan de moderne Spelen kunnen een stad al een stevige duw omhoog geven: kijk naar Tallin in Rusland, over drie jaar plaats van handeling voor de Olympische zeilregatta. Tallin is de hoofdstad van het voor malige Estland. Een stad die jaren lang vooral was aangewezen op Fin se reizigers die er een nacht bleven. Maar niet de Spelen in het vooruit zicht krijgt Tallin langzaam het beeld van een moderne toeristen plaats die hier en daar mondain ge noemd mag worden. Er is de Russen veel aan gelegen om de Spelen van 1980 goed te organiseren. Geld lijkt daarbij nauwelijks èen rol te spelen. Ih Tallin dienen Olympische facili teiten, zoals een zeilcentrum, een zeilclub, een hotel, restaurants en een perscentrum te komen. Kosten: 22 miljoen roebel (zo'n 110 miljoen gulden). Mooier, beter en duurder. De stad Tallin bouwt samen met het natio nale toeristenbureau Intourist een hotel met een capaciteit van 800 bedden Verder komt er een nieuw vliegveld- Er komen nieuwe snelwe gen die Tallin moeten verbinden met Leningrad en Riga Er komt een nieuw sportcentrum met een capaci teit voor 6000 mensen. Er komt een communicatietoren van 314 meter (nu al voor twee-derde klaar» die het mogelijk moet maken beelden van de zeilwedstrijden over de hele we reld uit te zenden En dan werken er technici aan een nieuw systeem dat het mogelijk moet maken om alle boten gedurende de race op een beeldscherm te kunnen volgen Tallin zal het weten dat het zeilcen trum is in 1980. Toen de Olympische Spelen aan Moskou werden toege wezen was het nog niet zeker waar de zeilwedstrijden gehouden zouden worden: in Odessa, Riga of Tallin. De laatste plaats had en hield de beste papieren al was het maar op historische gronden, want in 1882 werd er in Tallin al een zeilwedstrijd gehouden. Nu nog wordt er voor de Baltische havenplaats druk gezeild Juist vanwege die ervaring kreeg Tallin de zeilregatta. Al voor 1976 begon men te werken aan de organisatie en de bouw. De plannenmakers hebben weinig aan het toeval over gelaten Zo was bij voorbeeld het grote hotel oorspron kelijk naast het zeilcentrum gepro jecteerd Maar bij proeven In de windtunnel bleek dat de 26 verdie pingen de wind in de baai zouden beïnvloeden ten nadele van de zei lers. Dus werd er uitgeweken naar het centrum van de stad en werd besloten voor de deelnemers (naar verwachting zo'n 650 mannen en vrouwen) een kleiner hotel bij het zeilcentrum neer te zetten Bij de bouw 1* men overigens voor internationale wedstrijden! Toen een niet onbelangrijk deel afhanke lijk van vrijwilligers. Er waren in totaal 1500 arbeiders nodig, men kon er slechts 110 krijgen. Dus werd een prijs gezet op het vrijwilligers werk. Voor één uur werk krijgt men één punt. Wie 25 punten heeft krijgt een bronzen medaille. Voor 75 pun ten krijgt men een zilveren medaille en voor 225 punten een gouden De Olympische plannenmakers hebben al een man naar voren geschoven die geeerd werd met twee gouden medailles: voor 450 uur vrijwilligers werk in dienst van het Olympisch ideaal. Er worden nog meer vrijwilligers ge zocht. Er zijn tijdens de Spelen zo'n 3000 medewerkers nodig die op moe ten treden als chauffeurs, vertalers en jury-leden. Inmiddels zijn de op leidingen voor deze baantjes gestart. Er zijn meer. opmerkelijke plannen. Als de internationale zeil-organlsa- tie ermee accoord gaat wil Rusland de boten voor alle deelnemers aan de Spelen bouwen. Die boten zullen dan uitgerust worden met elektroni sche apparatuur zodat men aan de wal de wdstrijden volledig op het beelscherm kan volgen. Tallin krijgt een nieuw gezicht door de Spelen. Niet alleen omdat de stad wordt opgesierd met een groot hotel en een groot zeilcentrum. In 1976 besloot de gemeente Tallin om de stad met het oog op 1980 een face lift te geven. De oude stad dienst een goed onderhouden aanzicht te krijgen en daar wordt op dit mo ment al hard aan gewprkt. In 1979 moet alles klaar zijn als de pré-Olympische Spelen, een invita- tle-zeilregatta, worden gehouden Daarvoor heeft Tallin al enkele ke- ]ren geoefend. Zoals onlangsjiog Wj Hel embleem voor de Olympi sche Spelen van 1980. raakten deelnemers onder de indruk van wat men allemaal voor de Spe len van plan is. 'Het is nog moeilijk te zien hoe het er uiteindelijk uit zal zien', zei de Canadees Steve Tupper, coach van het Olympisch zeilteam van zijn land, 'maar het ziet er naar uit dat alles tijdig gereed zal zijn en het zal een fantastische plaats zijn'. Er is maar één probleem. Bij dezelf de wedstrijden kwamen enkele deel nemers te laat aan omdat Ze aan de grens Werden opgehouden omdat de visa-regeling daar niet bekend was Daar, zo heeft Moskou beloofd, zal in 1980 niet* mis mee kunnen gaan Maar dan dient men met de onder linge communicatie tussen de Russ- cieh officials toch ook nog le oefenen George Best bij zijn aankomst in Los Angeles. LOS ANGELES Qeorge Best heeft de Engelse club Fulham verla ten omdat hij nog een aanzienlijk bedrag van deze club te goed zou hebben. De EngeUe voetballer zei dit bij aankomst in Los Angeles, nadat hij donderdag onverwacht bij de Londense club was vertrokken. „Ik krijg nog zeker 10.000 pond (45.000 gulden)", aldus Best in de Verenigde Staten. „Dit is een onder deel van een overeenkomst, ik heb contractueel recht op dat geld. Dat waren we voor ik vorig seizoen be gon te spelen voor Fulham overeen gekomen. Sinds die tijd wacht ik er al op" Best werd op zijn terugreis naar Los Angeles vergezeld door John Chaf- fetz, de eigenaar van de Los Angeles Aztecs, de Amerikaanse club waar George Best in de zomermaanden voor speelt. Chaffetz: „We krijgen nog een aardig bedrag volgens een overeenkomst die we vorig jaar met Fulham hebben afgesloten. Ze heb ben die overeenkomst dikwijls ge schonden en nu ontkennen ze zélfs dat er van een contract sprake is. Ik noem dat ongelooflijk". In Londen bleef Fulham ook giste ren bij monde van voorzitter Ernie Clay ontkennen dat er sprake zou zijn van een overeenkomst. Best zou vandaag met Fulham hebben moe ten spelen in de competitiewedstrijd tegen Tottenham HoUpur. Volgens het contract dat de Aztecs met Fulham zouden hebben zou de Engelse club 30.000 pond per duel dat Best niet voor de Los Angeles Aztecs zou kunnen spelen moeten betalen. Die clausule is opgenomen in het contract omdat de Engelse en Amerikaanse voetbalcompetitie el kaar gedeeltelijk overlappen. Vol gens Aztecs-baas Chaffetz heeft Ful ham slechts een klein deel van de schuld betaald. Hij zei dat het onge veer vijftien of twintig procent van de totale som was. Chaffetz wacht in Los Angeles nu nieuwe aanbiedingen voor Oeorge Best af. Daarbij is bekend geworden dat ook Feyenoord nog steeds voor de uit Ierland afkomstige speler in teresse heeft. Maar, aldus Chaffetz. het ls ook mogelijk dat Best voor een club in Australië of Nieuw-Zee land gaat spelen Chaffetz zei ruet bang te zijn voor het moment dat Fulham naar de rechter zou stappen om via die weg te proberen Best terug te halen of te voorkomen dat hij voor een andere club zou gaan spelen. „Ik zou gTaag zien dat ze naar de rechter stapten", aldus John Chaffetz. Een probleem is er nog voor Best, zijn registratie berust bij Fulham Dat is ook de reden waar om Fulham in feite rustig wacht op de terugkeer van Besl want zonder zijn registratie us hij bij geen enkele van de bij de FIFA aangesloten bon den speelgerechtigd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 31