Arabische Liga vraagt wereld: boycot Israël Het blijft spannen om Belize Minister stapt op in Australië Suarez wil relatie met socialisten verbeteren Leerlingen van scholen in Soweto blijven thuis PLO vraagt Bonn ander beleid Begin heeft nieuw vredesplan Wegens zaak tegen oud-premier Senegal breekt met Zuid-Afrika Schumachers 'kleine boodschap' Moskou weert boeken van beurs De 'bananenrepublieken' van Midden-Amerika(3) WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartet CAIRO, JERUZALEM (Reuter, UPI, AP) - De Arabische landen hebben gisteren aan het slot van de bijeenkomst van de Arabi sche Liga de wereld opgeroepen de economische en militaire hulp aan Israël stop te zetten. De ministers van buitenlandse zaken van de Arabische landen zijn vier dagen bijeen geweest. Eenstemmig werd aan het slot van de conferentie een resolutie aan vaard waarin werd verwezen naar „de verslechterende situatie in het Midden-Oosten als gevolg van de voortdurende Israëlische bezetting van Arabische gebieden en de esca latie van de Israëlische schendingen en praktijken die ingaan tegen de vredespogingen in het gebied." De secretaris-generaal van de liga Machmoed Riad deelde na de slotzit ting op een persconferentie mee dat de conclusies van de ministers over het Midden-Oosten en Israëls neder- zettingenbeleid waren opgenomen in een werkdocument dat aan de VN- assemblee zou worden voorgelegd na overleg met de ministers van buiten landse zaken van islamitische en niet-gebonden landen in New York later deze maand. De Arabische ministers legden de nadruk op wat zij noemden het recht van het Palestijnse volk om terug te keren en een onafhankelijke staat in Palestina te stichten. Zij zeiden dat alle Israëlische maatregelen, die ge richt waren op de vestiging van ne derzettingen en toepassing van wet ten op de burgers van de bezette Arabische gebieden van nul en ge nerlei waarde waren. In de resolutie werd ook een beroep gedaan op alle VN-lidstaten om de emigratie van hun burgers naar „Palestijnse en an dere bezette Arabische gebieden te beëindigen met het oog op de ernsti ge gevolgen van de emigratie voor de oorspronkelijke bewoners." Compensatie Israël heeft een vredesplan voor het Midden-Oosten opgesteld dat in de loop van deze maand bij de Ameri kaanse rearing zal worden inge diend. zo heeft premier Begin mee gedeeld. Het behelst voorstellen voor de grenzen en regeling van aanspraken voor compensatie voor eigendom men die tot Palestijnse vluchtelin gen en Joden behoorden die na het ontstaan van de staat Israël in 1948 Arabisehe landen hadden verlaten. Het plan zal door minister van bui tenlandse zaken Mosje Dayan naar de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Cyrus Vance wor den gebracht. Het begint met de verklaring dat „de staat van oorlog tussen Israël en de Arabische landen is beëindigd". Op bijzonderheden wilde Begin niet ingaan. Hij zei dat de Israëlische voorstellen inzake de grenzen slechts in algeme ne termen zijn gesteld, maar wel volgens de lijn die Begin in juli tijdens zijn besprekingen met presi dent Carter in Washington heeft uit eengezet. De exacte grenslijnen zullen moeten worden vastgesteld bij rechtstreek se onderhandelingen tussen Israël en de Arabische landen, zei hij. CANBERRA (AP/AFP) De Australische minister van justitie Robert Ellicott heelt plotseling zijn ontslag ingediend uit protest tegen de wijze waarop premier Malcolm Fraser de zaak tegen oud-premier Gough Whitlam aanpakt. Hoessein Koning Hoessein van Jordanië en president Valery Giscard d'Estaing zijn in Parijs hun overleg begonnen over de wijze waarop het conflict in het Midden-Oosten zou kunnen wor den bijgelegd. Het eerste doel van Hoessein is de Franse steun te krijgen voor een Arabische campagne tegen de uit breiding van het aantal Joodse dor pen op de bezette Westelijke Jor- daanoever. De Jordaanse koning, die maandag voor een bezoek van twee dagen in Parijs aankwam, wil ook de steun van Frankrijk en haar partners in de EG voor versnelde onderhandelin gen over een duurzame vrede in het Midden-Oosten. Bij de nu in behandeling zijnde rechtzaak zijn ook drie voormalige ministers van Whitlam betrokken: Wijlen Rex Connor, oud-minister, James Cairns, ex-minister van Fi nanciën Lionel Murphy. De advocaat Danny Sankey spande in november 1975 een civiele proce dure tegen dit viertal aan. Sankey beweert dat zij in de regering hebben samengezworen om de gouverneur- generaal, sir John Kerr, te misleiden en de wet hebben overtreden toen zij probeerden in het buitenland een lening van vier miljard dollar te krijgen. Dit zou in strijd zijn met een over eenkomst van 1927 tussen de centra le overheid en de verschillende Aus tralischs staten. De socialistische re gering Whitlam zou het geld willen hebben gebruiken voor vergoedin gen bij onteigeningen op grote schaal. Als reden voor zijn ontslag gaf Ellicott dat hij als aanklager minder goed kan optreden nu de huidige regering heeft besloten de verdedigingskosten van het viertal te betalen. MADRID (Reuter, UPI, AP) De Spaanse regering is gisteren begonnen met het verbeteren van de relatie met de socialisten om zo verzekerd te worden van het „gedogen" door de socialisti sche fractie van de centrum-minderheidsregering van premier Adolfo Suarez. Dit leiden politieke waarnemers af uit het besluit van de regering om een demonstratie te verbieden van de extreem-rechtse groepering Fuer- za Nueva (Nieuwe Macht), die steun wilde betuigen aan de politieman nen, die ervan beschuldigd zijn een' socialistisch parlementslid te heb ben afgerost. De gouverneur van de stad Madrid deelde gisteren mee dat de betoging „om technische rede nen" niet door kon gaan. De Fuerza Nueva heeft heftig tegen het besluit geprotesteerd en gezegd dat linkse demonstraties in het Baskenland wel konden plaatshebben. De Spaanse regering probeert tot een goede verstandhoudding met de socialisten te komen om zodoende verzekerd te zijn van voldoende steun in het parlement voor de wets ontwerpen, die de komende weken worden ingediend. Premier Suarez pleegde maandagavond overleg met de socialistische leider Felipe Gon zalez over de huidige situatie. Over eengekomen werd dat de regering de JOHANNESBURG (UPI) Er zijn bijna geen leerlingen komen opdagen voor de 40 middelbare scholen in Soweto die voor de eerste maal onder regeringstoezicht zijn opengesteld, zo heeft ondercommissaris van politie generaal David Kriel meegedeeld. voorstellen onder het motto~„we zien wel" bij het parlement zal indienen. De verstandhouding tussen het cen trum en de socialisten was door het incident met het parlementslid dui delijk slechter geworden en de socia listen hadden zelfs het ontslag van de minister van binnenlande zaken Rodolfo Martin Villa geëist. De toestand van de voorzitster van de Spaanse communistische partij Dolores Ibarruri (La Passionaria) ls goéd genoemd nadat haar in een ziekenhuis in Madrid een hartstimu- lator was ingeplant. Ibarruri was en kele dagen geleden met hartklach ten in het ziekenhuis opgenomen. Een rechtbank in de Franse stad Aix-en-Provence heeft gisteren de militante Baskische nationalist Mi guel Angel Apalate voorwaardelijk in vrijheid gesteld. Het hof bepaalde TT. dat Apalategui zijn intrek moet ne- U ltgenOulgQ men in een religieus centrum in Mar seille en dat hij zich tweemaal per week moet melden bij de politie. Hij zei dat de politie in de zwarte stad Soweto ten zuidwesten van Jo hannesburg dinsdag 200 leerlingen heeft verspreid die demonstreerden in de Jabulaniwijk. In een ander gebied werd een meubelzaak in brand gestoken en elders werd voor 8000 Rand schade aangericht. Arres taties zijn niet gemeld en Kriel gaf geen bijzonderheden over de demon stratie. Naar de lagere scholen in Soweto ging wel 60 procent van de leerlingen. Nog geen honderd van de naar schat ting 27.000 leerlingen van de middel bare scholen hadden zich aan het eind van het weekeind laten inschrij ven en er waren er dinsdag slechts zeer weinigen in de klassen. De zwar te scholen waren drie weken geleden in regeringshanden overgegaan. De militante studentenraad van Soweto had aangedrongen op het boycotten van de lessen uit protest tegen het slechte onderwijs voor de zwarten in Zuid-Afrika. 1 Senegal, een van de laatste landen in Zwart Afrika die nog niet-officiele betrekkingen met Zuid-Afrika on derhielden, heeft die banden nu ver broken. Tezelfdertijd heeft president Leopold Senghor de pas maandag gekozen voorzitter van de nieuwe Zuidafrikaanse oppositiepartij, Pro gressieve Federale Partij (PFP), Co lin Eglin, uitgenodigd voor een be zoek aan Dakar. Ook de president van Ivoorkust, Felix Houphouet- Bolgny, één van de voorvechters van een dialoog met Zuid-Afrika, heeft naar in Pretoria verluidt, verdere contacten met de regering van pre mier John Vorster afhankelijk ge steld van ingrijpende veranderingen in het beleid van de gescheiden ont wikkeling. Hiermee lijkt het dat Vor- sters offensief van ontspanning in de betrekkingen met de zwarte staten dat hij in 1974 ontketende, is stuk gelopen. ADDIS ABEBA (UPI) Ethiopië heeft gejuicht dat het een „beslis sende overwinning" heeft behaald op het buurland Somalië. De twee landen betwisten elkaar de zeggen schap over de Ogaden-woestijn. Ra dio Abeba liet weten dat aanvallen tegen de steden Dire Dawa, Jijiga en Dolo waren afgeslagen. De Panamese leider Torrijos en de Amerikaanse minister van buiten landse zaken Vance begroeten elkaar in Washington. Gisteren is het nieu we verdrag over het kanaal bekend gemaakt, dat door de twee landen ondertekend zal worden. Erkend wordt dat Panama zeggenschap krijgt over de kanaal-zone. Deze wordt nu beheerd door de VS, die het recht krijgen tot 1999 het kanaal te besturen en te onderhouden. Daarna neemt' Panama die taken over en zal aan de Amerikaanse aanwezigheid in de ka naalzone een einde zijn gekomen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - De Palestijnse Bevrijdingsbeweging (PLO) heeft de Westduitse regering indirect ge waarschuwd dat het niet langer be reid is genoegen te nemen met de manier waarop Palestijnse politieke vluchtelingen in de Bondsrepubliek worden opgevangen. De Palestijnse leider 8alach Khalaf deed dit deze week in een vraagge sprek met een Libanees weekblad toen hij refereerde aan het feit dat Palestljnen die in het bezit zijn van lidmaatschapskaarten van de guer rillaorganisaties Al Fatach of van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina huisvesting en ar beidsvergunning in de Bondsrepu bliek krijgen. Volgens de PLO-vertegenwoordiger in Bonn, Franjleh, worden Palestlj nen in West Duitsland als politiek vluchteling erkend wanneer zij kun nen aantonen dat zij tot het Pales tijnse verzet in het verleden behoort hebben maar inmiddels hun lid maatschap hebben opgezegd. Deze mensen worden dan volgens Fran jleh „misbruikt" door hen „te dwin gen voor de Westduitse gpheime dienst te werken uit dankbaarheid voor de hen verleende huisvesting en arbeidsvergunning". Franjleh benadrukt dat de in het vraaggesprek met Salach Khalaff vervatte „indirecte waarschuwing" aan het adres van West-Duitsland niet begrepen moet worden als aan zegging van gewelddadige acties. De PLO zal wanneer de Bondsregering deze activiteiten niet stopzet via de Arabische regeringen proberen poli tieke druk op Bonn uit te oefenen. Franjleh zegt voor zijn beschuldi ging van Westduitse politieke chan-' tage Jegens Palestijnse vluchtelin gen bewijzen te hebben. Reagerend op de Palestijnse beschuldiging no digde de woorvoerder van de West duitse ambassade in Den Haag de PLO uit om eens „de bewijzen aan de pers voor te leggen" door Nico Kussendrager Éénmaal heb ik de Britse eco noom E. F. Schumacher ontmoet. Tijdens een studiebijeenkomst in Nijmegen droeg hij met veel verve zijn ideeën uit over de derde we reld en over economische en tech nische ontwikkeling. De afgelo pen maanden was hij op reis door de Verenigde Staten om zijn me ningen uiteen te zetten Daar werd de schijnbaar onvermoeiba re Schumacher tijdens een trein reis getroffen door een hartaan val. Hij werd 67 Jaar. Schumacher voorspelde al aan het begin van de zestiger Jaren, als directeur van de Britse steen- koolproduktie, tot in details de energie-crisis. Veel bekender werd hij als de man van „houdt het klein" ..Small is beautiful" was de Utel van zijn boek dat inmiddels in vijftien talen Ts ver taald. Daarin ontvouwde hij de „intermediaire technologie", er gens tussen de hoog ontwikkelde technieken van de industrielan den en de zogenaamde „primitie ve" technologie van de ontwikke lingslanden in. Tijdens studiereizen naar Birma en India raakte Schumacher on der de indruk van de kennis en kunde van ambachtslieden in de derde wereld, als directeur van de Britse Coal Board ontdekte hij dat een aanpak op grote schaal in steeds groeiende bedrijven nade len heeft. Niets wijst erop. vond Schuma cher, dat met de westerse techno logie een einde kan worden ge maakt aan de armoede in de we reld. Daarom moeten nieuwe we gen worden gezocht en de tot En gelsman genaturaliseerde Duitse econoom baande het pad. Noch in de westerse landen, noch in de derde wereld werden aan vankelijk zijn ideën met gejuich begroet. De industrielanden vreesden dat Schumacher hen wilde „terugzetten" en techonolo- gische ontwikkelingen wilde te genhouden, de derde landen wa ren bang dat Schumacher hen zou opschepen met een „tweedehandstechnologie", waar bij het westen in zijn vuistje zou lachen. Ook werd hem verweten dat hij niet de oorzaken van on derontwikkeling („uitbuiting" van zuid door noord) aanpakte. De huiver van beide kanten is in de loop der jaren grotendeels ver dwenen. Veelzeggend is mogelijk dat Schumacher het afgelopen jaar heeft gesproken met zowel de president van de Verenigde Sta ten als de eerste minister van India. Niet toevallig De ontvangst in India was niet toevallig. In zijn pleidooien van een techniek met een „menselijk gezicht" vond Schumacher veel aanknopingspunten in Azië. Bij de man van het spinnewiel. Ma- Schumachers hatma Gandhl. en In Boedhisme en Hindoeïsme. Graag haalde hij Gandhi aan. dat het in de derde wereld niet moet gaan om massa- produktie (met weinig arbeids plaatsen) maar om prod uk tie door de massa (zodat zo veel mo gelijk mensen werk en inkomen zouden kunnen vinden). Het „overplanten" van fabrieken naar de derde wereld en industriële 'ontwikkeling naar westers voor beeld. vergroot volgens Schuma cher eerder de kloof tussen arm en rijk dan dat hij haar verkleint. De tijd heeft hem daarin gelijk gegeven. Door overijlde industria lisatie wordt vaak de landbouw verwaarloosd, kleine lokale am bachtsbedrijfjes worden kapot gemaakt en er ontstaat een elite van fabrieksarbeiders waardoor ook in derde landen het verschil tussen arm en rijk groter wordt. Industrialisatie vergroot de af hankelijkheid van de ontwikke lingslanden tegenover het westen. Eigen, aangepaste, „intermedia- re" technieken, betekenden vol gens Schumacher de kans op wer kelijke „ontwikkeling" in de der de wereld. Daarbij moet de nadruk worden gelegd op het platteland. In plaats van wilde groei van steden. Die werkt alleen maar ten nadele van mensen en dorpen en gehuchten en verleidt hen naar de stad te trekken, waar ze doorgaans te rechtkomen ip de meest erbarme lijke sloppenwijken. Ook steden hadden volgens de Britse eco noom een „menselijke maat", een half miljoen inwoners ls mooi. Maar kom daar nu nog eens om in New York. Tokio of zelfs Am sterdam. Schumachers ideeën hebben vooral de laatste Jaren steeds meer belangstelling gekregen, ook al omdat andere wegen tot ontwikkeling op niets bleken uit lopen. In Nederland werd de stichting TOOL opgericht die zich bezig houdt met technieken voor ontwikkelingslanden. En in het land waar Schumacher over leed de Verenigde Staten ontstaan steeds meer werkgroe pen die zijn werk willen voortzet ten. Schumacher heeft niet dé op lossing voor het armoede-pro- bleem aangedragen wie wel? Maar wel gezorgd voor een aantal nuttige bouwstenen. MOSKOU (UPI) De Sowjetrussische autoriteiten hebben enkele boeken weggenomen van de internationale boekenbeurs in Moskou. De omstreden tentoonstelling wordt geboycot door de vooraanstaande Italiaanse uitgever Giulio EinaudL Groepjes speciale agenten van de dienst voor invoerrechten en accijnzen namen aan de vooravond van de opening van de negendaagse beurs in twee grote zalen de inzendingen van ruim 1300 uitgevers in 64 landen in ogenschouw. De Russen hadden al van tevoren laten weten dat zij geen boeken zouden accepteren op het gebied van pornografie of bet geweld of werk dat oorlog, ras of nationalisme ophemelde. Voorts deelden ze de standhouders mee dat zij geen boeken ten geschenke mochten geven aan de bezoekers. „Onder de tienduizenden boeken zijn er een paar gevonden die niet in de geest van de tentoonstelling waren", vertelde Boris Stoekalin, voozitter van het staatsuitgeverscomité op een persconferentie. De Britse onderminister van buitenlandse zaken Ted Row lands bracht eind vorige maand een bezoek aan Guate mala om met de regering van dat land te spreken over haar aanspraken op de Britse kroon kolonie Belize die aan de oost kant van Guatemala grenst. De geruststellende woorden die minister Rowlands aan het einde van zijn bezoek sprak, wettigden de hoop dat zijn ont moeting met de leiders van Guatemala een einde had ge maakt aan de vijandelijke hou-' ding tegenover Belize. Die hoop lijkt echter ijdel. In een toespraak die de Guatemal teekse president Kjell Laugerud Garcia hield kort na het vertrek van minister Rowlands noemde deze de Britse militaire aanwezigheid in Be lize een fysieke agressie tegen Gua- temalteeks grondgebied. De harde houding van de president lijkt te worden ingegeven door druk van uiterst rechtse politieke krachten en van het leger. Deze zijn van mening dat de Guatemalteekse minister van buitenlandse zaken, Adolfo Molina Orantes, een veel te slappe houding aanneemt tegenover de Britten. Spaanse tijd Bovendien is duidelijk geworden dat er geen nieuwe afspraken zijn ge maakt voor een voortzetting van het overleg tussen Guatemala en Groot- Brittannië over het lot van de Britse kroonkolonie, waarvan Londen eigenlijk zo snel moeeliik af wil. Guatemala vindt dat de Britse kroonkolonie Belize, het voormalig Brits Honduras, bij zijn grondgebied behoort. In de Spaanse tijd vormden de nu afzonderlijke staten van Mid- den-Amerika grotere gehelen. In de vorige eeuw kreeg Groot-Brittannië in de strijd tegen Spanje het beheer over Belize. In 1859 kwam er al een verdrag tot stand tussen Guatemala en Groot-Brittannië waarbij Guate mala afzag van zijn aanspraken op Belize in ruil voor een door de Brit ten bekostigde goede verbinding tussen Guatemala en de Atlantische kust. Guatemala bestrijdt sedert die datum steeds de geldigheid van het verdrag omdat het onder dwang zou zijn tot stand gekomen. Bovendien heeft Engeland zich van zijn kant nooit aan de afspraak gehouden, zo dat de Guatemalteken nog steeds wachten op een goede verbinding met de Caraïbische Zee. De afgelopen jaren is de kwestie Belize herhaaldelijk opgevlamd, met name als de binnenlandse situatie van Guatemala eigenlijk wel wat af leiding nodig maakte. Ook de huidi ge opleving van de vijandelijke hou ding moet gezien worden tegen de achtergrond van de verkiezingen die volgend jaar in het land moeten wor den gehouden. Tot dat tijdstip zul len de spanningen dan ook zeker wel voortduren. Zelfstandigheid De aanspraken van Guatemala op Belize stoelen niet op enige toeschie telijkheid van de kant van de Belizi- anen. De 135.000 inwoners van de kroonkolonie, die ongeveer even- groot als Nederland is, pleiten voor onafhankelijkheid. Ze krijgen daar bij de steun van vele landen. In de cember 1975 nam de algemene ver gadering van de Verenigde Naties met 110 tegen 9 stemmen een resolu tie aan voor onafhankelijkheid van Belize, nadat Groot-Brittannië een maand eerder militaire versterkin gen aar het gebied had gestuurd in verband met de dreigende houding die Guatemala ook toen innam. Ook Groot-Brittannië stemde voor onaf hankelijkheid van de kroonkolonie. Dat het ondanks alles nog niet tot een zelfstandig Belize gekomen ls, is uitsluitend te wijten aan de dreige menten van Guatemala. Premier Price van Belize ziet onafhankelijk heid niet zitten wanneer dat bete kent dat zijn land de bescherming van de Britse troepen kwijt raakt. door Herman Amelink Op eigen kracht is Belize niet ln staat zich te verdedigen tegen Gua temala dat als het moet 21.000 mili tairen op de been kan brengen en evenzoveel reservisten. De bevolking van Belize, die voorna melijk uit negers bestaat, voelt bij zonder weinig voor toenadering tot Guatemala, dat gekenmerkt wordt door een Spaanse cultuur. Belize heeft bovendien het genoegen door burgers te worden geregeerd en niet door de harde hand van militairen zoals in het grote buurland. Econo misch moet het land in staat geacht worden op eigen benen te staan Oliemaatschappijen geloven dat er belangrijke olievoorraden zitten ln de bodem onder de zee voor de kust van Belize, en ze zijn daar al driftig naar op zoek. Premier Price van Belize heeft Guatemala er ook al van beschuldigd eigenlijk alleen maar uit te zijn op deze oliebronnen. Supporters Voor eigen zelfstandigheid strijden de staten kunnen tegenwoordig re kenen op sympathie van de wereld en van de nauwelijks verholen steun van een aantal Latljnsamerikaanse landen voor de Guatemalteekse aanspraken ls dan ook weinig meer over. President Omar Torrijos van Panama bracht in mei van dit Jaar een bezoek aan Belize ter ondersteu ning van de onafhankelijkheldseis van dit land. Ook Cuba ondersteunt de positie van de regering-Price. De enige steun waarop Guatemala mo menteel nog schijnt te kunnen reke nen is die van El Salvador en Nicara gua. Zowel Belize als Guatemala doen momenteel hun best suppor ters te werven. Zo bracht de Guate malteekse vice-president Mario Sandoval Alarcón onlangs een be zoek aan Argentinië om bij de daar regerende militairen steun te vragen in de strijd tegen het Cubaanse bol werk Belize. Een minister uit het kabinet van premier Price is on langs in Costa Rlca geweest en heeft daar uitdrukkelijk verklaard dat de vriendschap tussen premier Price en Fidel Castro zeker niet betekent dat Belize een soort Latijns-Amerikaans Angola zal worden De dreigende taal van Ouatemala Jegens Belize is voor een belangrijk deel te beschouwen als verkiezings propaganda van een regering die zich niet al te stevig in het zadel voelt zitten nu nieuwe verkiezingen naderen. Guatemala zou Inmiddels beschikken over een aantal Mirage- bommenwerpers die gestationeerd zijn in de aan Belize grenzende pro vincie Petén. Mocht er in het zuiden van Belize Inderdaad op grote schaal olie gevonden worden dan is de kans dat de happigheid van Gua temala op dit gebied toeneemt Militair Toch lijkt de kans op een militaire verovering van Belize door Guate mala niet groot. Belize kan namelijk voorlopig rekenen op de steun van het Britse leger, ook aJs het op korte termijn zelfstandig mocht worden Guatemala zou zich bovendien de toorn van een groot deel van de wereld op de hals halen met een openlijke militaire confrontatie Een oplossing zal dan ook zonde* twijel aan de conferentietafel gevon den moeten worden Costa Rica heeft al eens voorgesteld dat Groot- Brittannië de aanspraken van Gua temala erkent terwijl Guatemala van zijn kant op hetzelfde tijdstip van die aanspraken afziet In ruil voor zo'n regering zou Ouatemala moeten kunnen rekenen op finan ciële steun van Londen als schade vergoeding voor het akkoord van 1859. Voor het tot zo'n definitieve regeling kan komen zullen eerst wel de verkiezingsperikelen ln Guate mala voorbij moeten zijn. Tot ln 1978 zal het daarom nog wel blijven spannen om Belize Dit is het derde artikel in een serie acht over de Middenamerikaanse sta ten. De vorige artikelen stonden op 3 en 6 september in de krant.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7