NMB-girosparen: meer vangen, minder doen. 2 NMB-girosparen: weggelegd voor iedereen met een bank- of postrekening. „Wild West" Bovendien staat uwgeld niet vast en betaalt u geen retourrente. Fv la Meer rente. Eenvoudig, via de brievenbus. Pak de pen. Neem de stap. Uw geld staat niet vast FAMILIE BERICHTEN MAANDAG 29 AUGUSTUS 1977 TROUW/KWARTI HET WEER door Hans de vJong De statistiek zegt, dat hozen in au gustus vaker voorkomen dan in wel ke maand van het Jaar ook. Deze overweging zal ongetwijfeld ook hebben meegespeeld toen KNMI-er Joop den Tonkelaar in het radio- en telefoon weerbericht van vrijdag morgen de zinsede „kan op een windhoos" deed opnemen. Verder weegt natuurlijk in die vroege och tenduren de luchtdrukverdeling en atmosferische toestand in die rich ting: Kou in de bovenlucht, toene ming van de zuid zuidwesten wind met de hoogte. Bijna alle hozen in Nederland plegen zich voor te doen in een zuidwestelijke stroming en zijn verbonden aan een koufront of trog uit noordwest Frankrijk komende. Stimulator van die verwachte on weer- hagel- hoos-verwikkelingen van vrijdag zou in dit geval een randstoring moeten zijn, op dat mo ment nog bij zuidwest Engeland, maar waarvan men aannam dat hij met de algemene hoogtestroming naar ons land zou komen. Toen na het binnen komen van computer analyse. representatief voor midder nacht van vrijdag op zaterdag, bleek, dat de storing niet linea recta naar Nederland zou gaan maar met een boog via noordwest Frankrijk, was het duidelijk dat er een dag uitstel zou komen. Vandaar ook dat ik het telefonisch weerbericht na half negen die morgen niet meer gerept werd van „een windhoos en zeer krachtige windstoten", maar van buien met onweer. Die kwamen er dan ook en plaatselijk brachten ze veel regen: op Marken vrijdag in de vooravond 22 mm in iets meer dan een half uur. Maar zaterdagmid dag en vooral -avond was het dan zo ver. Vraag dat maar eens na bij Jan Visser op Marken. Zo hevig gingen in de late avonduren tot circa half één in de nacht onweersbuien van uit het zuid-zuidwesten boven het voormalige eiland te keer, dat deze waarnemer van Wild-West" sprak. Een bijzonder fel knallend en nabij onweer met keer op keer treffers onder andere in zee met hagelval en in totaal 26 mm neerslag leverde dat op. De totale hoeveelheid neerslag op Marken was tussen vrijdagmid dag twaalf uur en gistermiddag twaalf uur (dus over twee etmalen) bijna 49 mm. (Totale augustusneers- lag daar nu 144 mm). In Rozenburg (augustusneerslag nu al 178 mm) werd zaterdag om kwart voor zes een enorme rolwolk waarge nomen. Drie kwartier eerder was er in Noord-Nederland ook onweer bin nengevallen in dit geval vanuit het noord noordwesten na een warme middag met maximaal 23 graden. Tijdens één zo'n bui werd ja u hoort het goed een slurfechte windhoos waargenomen. Dat was omstreeks vijf uur nabij het Friese Oldeberkoop. Hij was gedurende vijf minuten zichtbaar onder een onweerswolk maar bereikte de grond (gelukkig) niet. Opmerking verdient dat een week eerder een waterhoosje enige paniek had ver oorzaakt tijdens een zeilwedstrijd in Enkhuizen. Een A2oren-hogedrukuitloper over West-Europa trekt vandaag vooral aanvankelijk partij voor de zon waarbij het kwik tot 19 22 graden op loopt. Daarna wordt het weer minder bestendig door de werking van een IJslandse stormdepressie maar vooral door een secundair mi nimum dat vanaf het midden van de oceaan (positie gisteravond S3 noord, 25 west) snel op weg was naar het noordoosten. Het weer wordt dus wisselvalliger maar erg veel re gen lijkt voor de komende dagen niet erg waarschijnlijk omdat het zwaarste geschut vermoedelijk ten noorden en noordwesten van ons langs zal gaan. temeer nu een hoge- drukgebled ten zuidwesten van Ier land wat blijft talmen en in dit op zicht enige neerslagremmende func tie uitoefent. STRANDWEER Ooed strandweer met vooral aan vankelijk zon. Morgen matig, tijde lijk vrij slecht strandweer met re genkans en meer wind. Weerrapporten Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlisslngen Zd-Limburg Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Oenive Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wener. ZQrlch Istanboel Tunis half bewolkt zwaar bew. zwaar bew. half bewolkt half bewolkt half bewolkt half bewolkt zwaar bew. zwaar bew. half bewolkt regen onbewolkt half bewolkt half bewolkt licht bew. zwaar bew. licht bew. half bewolkt onbewolkt 18 17 17 17 18 17 regen Ucnt be hall bewolkt half bewolkt licht bew. zwaar bew. half bewolkt zwaar bew. half bewolkt HOOGWATER dinsdag 30 augustus. Vlissln gen 345-1555. HaringvlleUluizen 3.51-18.15. Rotterdam 5 53-17.57, 8cheveningen 4.40-17.15. IJ muiden 5.22-1748. Den Helder 10.07-32.07, HarUngen 12.08- Delfzijl 1.48-1154. i Als u ervan afziet, om uw spaargeld persoonlijk te komen storten of opnemen, dan krijgt u er van de NMB in het vervolg een vol procent extra rente voor. Dus5% inplaats van 4% en ....uw geld staat niet vast. Want de NMB introduceert het „NMB-girosparen." U hoeft niet speciaal naar de bank te gaan. dus wachten aan de balie is er niet meer bij. Wilt u storten, dan boekt u van uw bestaande bank- of postrekening (bij welke instelling i->€i I QStuur mij meer infunnnlie overhel NMB-Kinispnren. J llhr. mevr. iitej. OOpen vuur mij een NMIvKinispnarTekening. I I f~lA;inkruix'ii wal gcivensi dan ook) een bedrag over naar uw NMB-girospaarrekening. Wilt u opnemen, dan gebruikt u het speciale formuliertje van de NMB om het gewenste bedrag van uw NM B-girospaarrekening terug te boeken naar uw gewone bank- of postrekening. U vult het bedrag in, zet uw handtekening en doet het betreffende formu liertje in de brievenbus. De rest gaat vanzelf. i Tot een bedrag van 5000 gulden per maand is uw geld dagelijks opvraagbaar. Voor het vrijmaken van hogere bedragen geldt één maand opzegtermijn. En dat alles zonder retourrente, rente- reduktieof boeterente. De eerste inlage dient ten minste 400 gulden te bedragen. Wilt u alle feiten nog eens duidelijk op een rijtje zien, vraag dan door middel van bij gaande coupon om meer informatie. Maar we kunnen ons goed voorstellen, dat u die zelfde coupon liever gebruikt om direkt met het NMB-girosparen te beginnen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Mairiët Kloosterhuis Sigismondo Ceo Ede aug. '77 Modagno-Italië p/a Via G. Oberdan 2 In vast vertrouwen op zijn Heer en Heiland is op 26 augustus 1977 overleden Bastiaan Los Hij mocht 88 ja worden. Voor ons was hij een trouwe broer en zwager. Namens de familie Les, C. Los Zwijndrecht Prins Mauritsstraat 57. De Vereniging van Hulppredikers geeft met leed wezen kennis van het overlijden van haar be stuurslid, de heer Fedde Eenshuistra Zijn inzet voor onze vereniging en met name als penningmeester van de Stichting Hulp- en Wedu- wenfonds is groot geweest en zijn naam zal in dankbare herinnering onder ons voortleven. J. van den Hoek, voorzitter J. J. van Dongen, secretaresse Stichting Hulp- en Weduwenfonds 26 augustus 1977. SINT JOSEPH ZORG! Enige maanden na zijn gouden priesterfeest moe ten wij met dankbaarheid en droefheid kennisge ven van het overlijden van een priester, die zijn leven als een gave heeft aanvaard en als een opdracht heeft voltooid de hoogeerwaarde heer Monseigneur Willem Hubert Simons praeses van de Sint Josephs Gezellen Vereniging Amsterdam I huisprelaat van Z. H. de Paus ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij werd 76 jaar. Namens da familie: J. M. Simons-Groenewegen L. A- Heesakker Raad van Bestuur en Leden Sint Josephs Gezellen Vereniging Mgr. A. H. Hu ij boom. exec.-test Amsterdam-Osdorp, 26 augustus 1977 Ruimzicht 36 Correspondentie-adres: J. C. G. Koot, Heemstedestraat 11 huis. Amsterdam-west Gelegenheid tot afscheidnemen dinsdag van 14-15 uur tn het Uitvaartcentrum Bouwenc, Startbaan 7 hoek Van der Hooplaan, Amstelveen-zuid. Avondmis dinsdag te 19.30 uur in de parochiekerk Sint Lucas, Osdorperban 130, Amsterdam-Os dorp, waarna eveneens gelegenheid tot afscheid nemen. De uitvaartplechtigheid zal gehouden worden woensdag 31 augustus te 14 uur in de parochie kerk Sint Lucas, waarna de bijzetting in het graf van Praeses van Nispen te 16 uur zal plaatsvinden op het r k kerkhoj Sint Barbara, Spaarndammer- dijk 312. Amsterdam-west „Hij is verlost, God heeft hem welgedaan." Na een moedig gedragen lijden nam God heden tot Zich mijn lieve, zorgzame man en onze vader, schoonvader en grootvader Dirk Troost op de leeftijd van bijna 83 jaar; eerder gehuwd geweest met Eli2e van Beest. Zeist: F. E. Troost-Klinghardt Wageningen: A. Troost D. Troost-Rustenburg Nagele: G. A. Troost K. W. Troost-Boschloo Luttelgeest: H. v. d. Veen-Troost K. v d. Veen Arvin (Californiê): A. Reijnevëld-Troost J. W Reijneveld Wieringerwerf: D. Troost M. Troost-Knibbe Kaapstad (Z.-Afrika): J. J. Troost J. Troost-Bakker en kleinkinderen Zeist, 27 augustus 1977 „De Looborch" Woudenbergseweg 42 Gelegenheid tot condoleren te Zeist in „De Loo borch" op dinsdagavond a.s. van 20.30-21.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 31 augustus a.s. om 13.30 uur op de Algemene Be graafplaats te Middenmeet. Vooraf zal een dienst van Woord en Gebed in de conversatiezaal van „De Looborch" worden ge houden, welke aanvangt om 11.00 uur en waar voor belangstellenden worden uitgenodigd. Condoleren te Middenmeer is mogelijk na de begrafenis in „De Meerbaak" te Middenmeer. „Vaste rots van mijn behoud" In volle overgave na een blij en arbeidzaam leven nam God tot Zich. onze lieve man en vader Cornells Johin Arnold Fllippo op de leeftijd van 58 jaar B. Filippo-Smitt Nolleke Kees Anja en Bert Arno Ireen Hilda Koudekerk a.d. Rijn, 28 augustus 1977 Van Poelgeestlaan 52 De rouwdienst in de aula van de algemene be graafplaats aan de Hoogmadeseweg te Leider dorp is bepaald op donderdag 1 september a.s. om 2 uur nam. waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden. Thuis liever geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de teraardebestelling in de ontvangkamer van de begraafplaats. Vertrek van Poelgeestlaan 52 om ca. 1.30 uur. In de verwachting van Gods komende rijk is van ons heengegaan mijn man en onze vader Kees Fris op de leeftijd van 55 jaar. Zijn wijze van leven met en voor de ander geeft ons troost en steun om verder te gaan. Magda Fris-Wegeling Sonja Taco Driebergen, 26 augustus 1977 Melvill van Carnbeelaan 70 Liever geen bezoek aan huis Zij die van Kees afscheid willen nemen, worden hiertoe in de gelegenheid gesteld op dinsdag 30 augustus van 19.00-19.30 uur in de aula van „Spar- renheide", Melvill van Carnbeelaan 77, Drie bergen. In de kapel van het klooster Area Pacis, Engweg 44 te Driebergen, zal op donderdag 1 september om 12.00 uur een dienst van Woord en Tafel worden gehouden, waarvoor u hartelijk wordt uitgenodigd. Na de dienst is er gelegenheid om te condoleren. De crematie zal daarna in besloten kring plaats vinden. In plaats van bloemen graag uw bijdragen aan de „Stichting Mensen in Nood" te 's Hertogenbosch; gironummer 111222. De Federatie van Vormingscentra heeft met ver driet kennis genomen van het overlijden van haar secretaris, financiële zaken, Kees Fris De federatie verliest in hem een medewerker van het eerste uur, die gedurende ruim 30 jaar grote verdiensten heeft verworven voor de uitbouw van het werk, dat in de binnen de federatie samenwer kende centra geschiedt. Ook het vormings- en ontwikkelingswerk in het algemeen heeft veel aan hem te danken. Het zal moeilijk zijn Kees weg te denken uit de kring van zijn vele collega's en vrienden. Zij zullen hem in herinnering houden als een hard werkende en inspirerende persoonlijkheid. Namens de federatie bestuur en staf. Driebergen, 26 augustus 1977. Plotseling ging van ons heen, in vol vertrouwen in zijn Heer en Heiland, mijn innig geliefde man, onze lieve vader en grootvader Thomas Dijkstra op de leeftijd van 71 jaar na een gelukkige echtvereniging van bijna 50 jaar. „In het huis mijns Vaders zijn vele woningen". Winsum (Gron.), 28 augustus 1977 Winsumerdiep 4 Winsam: A. Dijkstra-Gjaltema Assen: P. Dijkstra P. Dijkstra-Dijkenga Thomas en Petra Rein en Celia Al-y, Simon, Greetje Klaas en Mirjam Tiet jerk: R. Dijkstra T. Dijkstra-van der Meulen Margriet en Kees Frank en Nynke Velp: W. Dijkstra A. Dijkstra-Zaagman Cora, Anita en Elvira Au (Zwitserland): S. Th. Dijkstra K. Fischer De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 31 augustus om 2 uur op de Alg. Begraafplaats te Winsum, vanuit „Ons Centrum", Hoofdstraat 36 te Winsum, alwaar om 1.30 uur een rouwdienst zal worden gehouden. Na de begrafenis is er in „Ons Centrum" gelegen heid tot condoleren. Aan huis liever geen bezoek. Met leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van mevr. C. de Lezenne Coulander-Moennan Heer Daniëlstraat 108 b Dankbaar herinneren wij ons de arbeid die zij als diaken in onze gemeente heeft verricht Wijkkerkeraad 1 van de Gerefor meerde Kerk. Rotterdam-Zuid/Pa- pendrecht. E. Grocnenberg, praeses N. Kussendrager, voorzitter wijkdia- konie 1. Rotterdam, 27 augustus 1977. Wat de toekomst brengen moge mij geleid des Heren hand. Ingegaan in de vreugde van zijn Heer onze lieve broer, zwager en oom Klaas van Riet op de leeftijd van 54 jaar. Goes: G. van Riet Utrecht: M. J. de Jonge-van Riet A. de Jonge W. F. van Riet M. J. van Riet-Voogt J. P. Bos-van Riet W. Bos Maarssen: M. J. van Riet N. van Riet-Reijnders Rotterdam: N. J. Dammann-van Riet C. Dammann Goes: A. H. van Riet M. E. van Riet-Steijvers neven, nichten en bewoners van hui ze „De Branding" Utrecht, 25 augustus 1977. Correspondentieadres: Mr. Tripkade 36, Utrecht. ïrar h i In Zijn onbegrijpelijke wijsheid nam Godej._ Zich, na een moedig gedragen lijden, mijn lieve vrouw, onze zuster, schoonzuster en tair gl an Wilhelmina Reinetta van Veelen-Dullemond op de leeftijd van 62 jaar. Haar leven was liefde Dieren: D. W. van Veelen Apeldoorn: A. C. Dullemond N. Dullemond-Bosman Laag Soeren: H. W. Dullemond D. Dullemond-Willems Dieren: Cl. G. Brinkhorst-van Veelen C. D. van Veelen A. van Veelen-Verloop Velp: Th. van Veelen-Hoebink neven en nichten ran )e en nin )en for Ure< en Der uri Dieren, 26 augustus 1977 Zutphensestraatweg 38 Mijn vrouw is thuis opgebaard. De dienst van Woord en Gebed zal gehoda£ worden op woensdag 31 augustus a.s. om l0ri -uur in _de Opstandingskerk, Zutphensest^^ prs weg te Dieren. De teraardebestelling zal plaatsvinden om uur op de Algemene Nieuwe Begraafplaats,3 c boslaan te Dieren. ËUt ver ërd Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voorDOg heeft betekend, geven wij u kennis van het ov^in 1 den van mijn man, onze vader en grootvadefott Daniël Blankespoor oud-secretaris der Gemeente Veenendaaleie Ridder in de Orde van Oranje-Nassau aid! eerder weduwnaar van J. C. Konings op de leeftijd van 79 jaar. „Zie, ik heb u in beide handpalmen gegraveèlai Rhenen: Wee G. C. Blankespoor-van Hardevelruê Veenendaal: E. Blankespoor Wageningen: A. Blankespoor Veenendaal: J. C. de Ruiter Scherpenzeel: C. J. de Ruiter G. de Ruiter-van Laar Anneke en Géke Rhenen, 27 augustus 1977 Huis „ten Dale" Rozenlaan 69 ie Irre I iJ« In - in i ierk ftari fcns' Hós ére! tatf iid) De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 3Lj gustus a.s. om 11.30 uur op de Algemene Beft plaats te Veenendaal. Daaraan voorafgaande zal om 10.30 uur een il dienst worden gehouden in de Ned. Herv. I „Sola Fide" aan de Eikenlaan te Veenendai Na de begrafenis is er in „Sola Fide" geleged tot condoleren. ite flat da Geen toespraken. Geen bloemen

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8