Ruud Geels beschikbaar voor Oranje Ajax te jfingstig roor NAC Jeugd loodst Feyenoord door kritieke periode h larke profiteert r Ernst Happel brengt selectie voor IJsland terug tot 17 spelers ISerste verliespunt a ïT» blessure Wellerdieck Haarlem na vijf duels nog zonder treffers Eredivisie Eerste Divisie Topscorers Vitesse en Utrecht: veel inzet Jeugdcom petitie Sporttoto Lotto Opnieuw zege hockeysters AANDAG 29 AUGUSTUS 1977 SPORT T rouw/Kwartet11 BREDA Ajax-spits Ruud Geels,' —de topscorer van het afgelopen sei zoen die zich tijdens het interim- bewind van bondscoach Jan Zwart kruis niet meer beschikbaar stelde ivivoor het Nederlands elftal, heeft 'artoegezegd de resterende kwalifica- 'oftiewedstrijden van Oranje in de 'aivoorronde van het wereldkampi oenschap voetbal van 1978 alsnog ierte zullen spelen indien hij daarvoor ijstyordt opgeroepen. Ruud Geels endeed deze toezegging voor de nog leitesterende wedstrijden tegen IJs- 'anand. België en Noord-Ierland za- enterdagavond na afloop van de wed- lulfctrijd NAC-Ajax aan bondscoach ld^rnst Happel. ,,Ik ben blij. dat ngGeels zich weer beschikbaar heeft oo^esteld." zei Happel na het per- gesoonlijke gesprek dat hij met Geels zavoerde. „Verder dan de kwalifica- tiewedstrijden hebben we nog niet et%ekeken. omdat de kwalificatie nog ak-geen feit is." vaiRuud Geels stelde zich overigens topnder Zwartkruis niet meer be- onschikbaar omdat hij er niets voor irgf oelde alleen dan goed genoeg voor dPranje te zijn, wanneer Johan zetjCruijff er niet voor voelde mee te tempelen of door andere verplichtin- eiBen nie^ aanwezig kon zijn. JOt «rs^Ruud Geels is na zijn toezegging reiden van de voorlopig nog zeventien tespelers, die vandaag op het KNVB pe^portcentrum in Zeist hun op- :ni| J zen omdat hij nog niet weet of hij ook over de zaterdag nog met een dijbeenblessure op de tribune zit tende Tcheu La Ling kan beschik ken. „Ik heb in overleg met de medische staf van Ajax besloten, dat Ling vandaag in Zeist door dokter Kessel wordt onderzocht. Kan hij spelen dan blijft hij, kan hij niet spelen, dan keert Ling te rug naar huis." Erg veel moeite heeft Happel giste ravond in Breda overigens niet ge had om na samenspraak met de vier full-time coaches van de KNVB de selectiegroep van 22 te rug te brengen tot 17. Doelman Piet Schrijvers, Anderlecht-aanvailer Rob Rensenbrink en Roda-spits Dick Nanninga vielen zonder meer door blessures weg. De zaterdag falende Martin Koopman van Go Ahead en RWDM's Jan Boskamp completeerden de afvallers. „Het is misschien wel niet de meest ideale selectie die een bondscoach zich zou wensen," aldus Happel, „maar door omstandigheden was er wei nig keus voor mij." Opmerkelijk is overigens het feit, dat Johnny Rep in de groep is gehandhaafd. Zowel dinsdag als vrijdag speelt zijn nieuwe Franse club Bastia voor de competitie. De selectie van Ernst Happel bestaat uit: Johnny Dusbaba (Anderlecht), Johnny Rep (Bastia), Wim Suur- bier, Ruud Krol, Ruud Geels en Tscheu La Ling (allen Ajax), Eddie Treytel, Wim Rijsbergen en Wim Jansen (allen Feyenoord), Hugo pachting maken voor de wedstrijd van woensdagavond in Nijmegen tegen IJsland. Ernst Happel heeft bevoorlopig zeventien man aangewe- ita var l^oor Peter Onvlee va lijiREDA Later, toen de te lankmoedig optredende arbiter Van ;te>ijken allang voor het eindsignaal van het vinnige gevecht 'wassen NAC en Ajax had gefloten, kwam ook bij de Amsterdam- landskampioenen het besef, dat er méér dan een doelpuntloos lt€plijkspel uit Breda te halen was geweest. Dat het vooraf als jenvredenstemmende resultaat feitelijk een onnodig eerste ver- veèspunt in dit alweer vijf duels op gang zijnde voetbalseizoen 177-1978 moest worden beschouwd. Of, zoals de weer sterk rsttterende Ruud Krol stelde: „Te laat misschien kwamen we ^achter, dat we meer mogelijkheden hadden." x was niet zonder vrees naar Bre- afgereisd. Vorig seizoen was de isterdamse formatie er ondanks 0-1 overwinning door het oog van naald gekropen. Een treffer van H^ne Notten vormde toen een veel te Ko,Vale beloning voor een wanverto- ig, waarin het echte voetbal alleen ,jr NAC werd gespeeld. De angst A?or NAC- dat zeker het afgelopen .Afzoen in eigen omgeving een nage- n*$eg niet te kloppen tegenstander ddfeek, was bij Ajax ook dit keer v rug te vinden. Ruud Krol: „Niet zo eefwonderlijk, want je weet, dat je vak nog eens verzwakt naar Breda ttePet in verband met blessures en je svajk met "een nieuwe doelman aan- opfedt. Maar na een twintig minuten lijipg het al beter; was de stijgende geP er." En Ruud Geels, de veelvul- dai ver van NAC's laatste man Budi- 1 (d opererende teruggetrokken Ajax- eejts: „NAC is altijd een moeilijke c zienstander. Maar met wat meer ,p Jlurfder spel was er dit keer inder- npd meer mogelijk geweest." kansen, die Ajax inderdaad kwamen vooral in de tweede _«v. Zuidema, alleen voor doelman 5 q Jong, miste evenwel, en het rol- ™tje dat de door de Bredase defen- ,1 solerende Simon Tamahata uit- .^delijk losliet, kon nog geen pupil- "n-keeper verontrusten. Een fraaie afyiaal van de eindelijk ook eens in r® voorste linies opgedoken Ruud 'c fels werd tenslotte door Budisic de doellijn getrapt. laa die fase van de strijd was Ajax lidelijk de betere ploeg. Met daar aan, negentig minuten lang op het ïnsiddenveld René Notten, met daar- !ns 1 negentig minuten lang ook Rob- Tervoort als vervanger van de is jel: rw \SEN Het ene punt dat Telstar leder geval aan de thuiswedstrijd J^jen Sparta had willen overhouden cfd de ploeg ontnomen toen cen- al-verdediger Arno Wellerdieck in 10 negentiende minuut na rust ge- *ci£seerd raakte na een actie met b<z« van Staveren. ns i 1 dat moment had Wellerdieck de ï-ojaarlijke Ray Clarke geen schijn !k™l kans gegeven. Wellerdieck bleef „"JJiswaar op het veld (Telstar-trai- Petescu had al twee wissels uit- Joerd, vandaar), maar moest de Jyraking van Clarke overlaten aan «i teamgenoot Hegeman. Van af- t< nd kon Wellerdieck, die nauwe- 1W nog vooruit kon komen, al snel msulstateren dat de opgave voor He geman te zwaar was. Tien minuten nadat hij zich naast de Engelsman had opgesteld moest Hegeman al toelaten dat Clarke de bal uit een hoekschop voor de eerste maal langs Van der Meeren kopte: 0-1. Negen minuten later was Clarke ter plaatse toen Van der Meeren de bal na een schot van Weerdenburg liet glippen. In de rebound zorgde hij simpel voor 2-0. TeMar-Sparta 0-2 (0-1). 74 Clarke 0-1, 84 Clarke 0-2. Scheidsrechter Derks. Toeschouwers: 3000. Telstar: Van der Meeren; Driessen, Wellerdieck. Van Essen. Van Oorschot, De Wit (Bischot), Hegeman. Jonker; P Hendriks (Staats), Stam, Mlkkelsen. Sparta: Doesburg: Jansen. Weerdenburg. Bal- kenstein, Meutstege; Henson, De Ooey, Valke; Van der Meer. Clarke. Van Staveren. Hovenkamp, Willem van Hanegem, Jan Peters en Kees Kist (allen AZ '67), Jan van Beveren, René v. d. Kerkhof en Willy v. d. Kerkhof (al len PSV) en Pierre Vermeulen (Roda JC). Hollink ALMELO Hennie Hollink, de trainer van de eerste divisieclub Heracles, kon zich na afloop van de wedstrijd Heracles-PEC Zwolle niet beheersen. Hij gooide de trai ner van PEC, Frits Korbach, een glas limonade in het gezicht. Dit was blijkbaar nog niet genoeg, want daama gaf Hollink Korbach nog eens een tik in diens gezicht. Korbach reageerde niet, maar vol gens PEC-manager Henk van Gin- kel zal Korbach een klacht indie nen bij de vereniging van oefen- meesters. Loting DEN HAAG In Volendam is gis teren de loting verricht voor de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker. De wedstrijden moeten op zaterdag 8 of zondag 9 oktober worden gespeeld. De zater- dagamateurclubs spelen in ieder geval op 8 oktober. De loting had het volgende resultaat (de eerstge noemde club speelt thuis): PEC/Zwolle-Eindhoven SC Cambuur-Den Bosch IJsselmeervogels-Heerenveen Wageningen-SC Amersfoort FC Groningen-Ede SVV-Limburgia DOVO-Volendam (zaterdag) Heracles-MVV FSC-De Graafschap Veendam-Helmond Sport Willem II-DWV Excelsior-Rheden FC Dordrecht-BW FC Vlaardingen-Enschedese Boys Ajax (1) AMSTERDAM Ajax-supporters hebben de spoorwegen zaterdag middag grote overlast bezorgd. Ze vertrokken om 15.30 uur van Am sterdam-Centraal richting Den Bosch voor de wedstrijd tegen NAC, maar tussen de stations Am- stel en Bijlmer trokken ze aan de noodrem. De trein bleef een half uur staan. Het gevolg was dat de erop volgende stoptrein naar Utrecht 25 minuten vertraging, kreeg en een tweede stoptrein tien minuten, dat de Intercity Amster- dam-Nijmegen moest worden opge heven en dat twee andere treinen moesten worden omgeleid over Hil versum: de Intercity Amsterdam/ Heerlen en de Holland-Wien Express. Vlak voor Utrecht sneden de sup porters vijf kussens kapot, en sme ten er twee het raam uit. In Utrecht kregen ze gezelschap van de spoor wegrecherche die hen verder naar Den Bosch begeleidde. Verder kon de spoorwegpolitie niets doen om dat niemand zich als getuige aan meldde. Ajax (2) AMSTERDAM Tijdens de alge mene ledenvergadering van Ajax hebben twee bestuursleden af scheid genomen. Het waren pen ningmeester J. Timman en de com missaris van het amateur voetbal A. Kraan. Zij waren resp. 13 en 16 jaar in functie. Zij werden opge volgd door de heren A. Brandsteder en E. Eijden. Zon ROTTERDAM - Tijdens de af- scheidsrecptie, die de eerste divi sieclub Ecelsior de scheidende voorzitter Henk Zon heeft aange boden, is de jubilaris (hij was 25 jaar voorzitter) benoemd tot Bondsridder van de KNVB. De ge meente Rotterdam onderscheidde Zon met de Wolfert van Borsselen- penning. Kist DEVENTER In navolging van supporters van de FC Groningen zijn ook de Deventer supporters overgegaan om met luchtreclame te trachten hun doel te bereiken. Voor de wedstrijd Go Ahead-PSV vloog er boven de Adelaarshorst een reclamevliegtuigje met de tekst: „Wij willen Teun Kist". Go Ahead-manager Maaskant, die sinds de ziekte van trainer Wiel Coerver de verantwoordelijkheid heeft over de opstelling, liet zich niet „kisten" en had Teun Kist toch uit het elftal gelaten. In de tweede helft gaf hij pas gehoor aan het verzoek van de supporters door Kist in te zetten voor de Deen Kris- tansen. Notten BREDA René Notten speelde za terdag in Breda met Ajax de gehele wedstrijd tegen NAC mee. Ondanks dat optreden is de middenvelder nog steeds van mening, dat zijn toe komst niet langer bij de landskam pioenen ligt. „Aan mijn spelen moet je dan ook niet de conclusie verbin den, dat er niets meer aan de hand is. Integendeel. Vandaag en morgen wordt er weer verder gesproken tus sen Ajax en Go Ahead en mogelijk ook Feyenoord. Ik heb gespeeld om dat ik vind. dat je het sportieve en zakelijke moet kunnen scheiden. Dat heb ik vooraf ook gesteld. Ook tegen voorzitter Van Praag. Ivic vroeg me mee te spelen tegen NAC omdat er wat blessureproblemen zijn. Ik ben sportief genoeg om dat te doen." En over zijn optreden: „Ik zal het waarschijnlijk nooit goed kunnen doen. Speel je goed dan drijf je je prijs weer op, speel je slecht dan zegt men dat het rancune is." En tot slot: „De gehele zaak speelt nu alweer bijna drie weken. Deze week moet de beslissing in ieder geval vallen." geblesseerde doelman Piet Schrij vers. Zes weken voorlopig zeker zal Schrijvers vrijdag geopereerd; aan het einde van de komende week uit het ziekenhuis en daama nog tenminste vier weken in het (loopj- gips zijn plaats onder de lat niet kunnen innemen. Tervoort verving hem zaterdagavond in ieder geval goed, ook al deed zijn eerste actie weinig goeds voorspellen. Pas in tweede instantie stopte hij de inzet van de sterk spelende Ad Brouwers. Tervoort terugkijkend: „Een lekke re wedstrijd om te beginnen. In de eerste helft enkele leuke balletjes; in de tweede helft weinig werk. Er werd goed in de mandekking gespeeld." Tervoort het afgelopen seizoen stond hij ook al twee keer in de hoofdmacht van de Amsterdamse ploeg met Roda JC en NEC als te genstanders vormde in ieder ge val hei sluitstuk van een fors ingrij pende defensie, die het duw-, trek en pakwerk niet schuwde. Vooral Jan Everse had zijn handen meer dan nodig om Ad Brouwers enigs zins aan banden te leggen. Van Brouwers kwam aanvallend ook het meeste gevaar, maar meer dan een wegens buitenspel afgekeurde tref fer zat er niet in. Het gebrek aan stootkracht is overi gens met meest in het oog springen de van het NAC in het begin van deze competitie. Twee treffers in vijf duels is de oogst. NAC-AJAX 0-0 Scheidsrechter Van Dijken. Toe schouwera: 14.500. NAC: De Jong; Krijnen, Dierckx, Budisic, Bak ker; Neeskens, Qua ars, Damen; Brouwers, Storm, Mohorovic. AJAX: Tervoort; Suurbler. Van Dord, Krol, Everse; Schoenaker, Notten, Zuidema; Tamaha ta (Amesen.i. Geels, Lerby Krol en Van Dord kijken toe hoe Brouwers in buitenspelpositie het leer achter Ajax-doelman Tervoort werkt. FC VW-AZ 67 2-2 FC Amstcrdam-NEC 0-3 Volendam-FC Den Haag 1-3 TelstarSparta 0-2 Go Ahead-PSV 1-4 Roda JC-FC Twente ï-ft Feyenoord-Haarlcni 4-0 NAC-Ajax 0-0 Vitesse-FC Utrecht 1-0 NEC 5 5 0 0 10 15- 3 PSV 5 4 1 0 9 15- 2 Ajax 5 4 1 0 9 9- 3 Sparta 5 3 2 0 8 9- 2 AZ'67 5 2 2 1 6 17- 8 FC Den Haag 5 3 0 2 6 12- 9 FC VVV 5 2 2 1 6 9- 6 Feyenoord 5 1 3 1 5 8- 5 Volendam 5 2 1 2 5 8- 6 Roda JC 5 2 1 2 5 6- 9 Vitesse 5 2 1 2 5 5- 8 FC Twente 5 1 2 2 4 4- 5 NAC 5 1 2 2 4 2- 3 Go Ahead 5 1 1 3 3 7-14 FC Utrecht 5 1 4 2 5- 9 FC Amsterdam 5 1 1 2 4-19 Haarlem 5 0 1 4 1 0-11 Telstar 5 0 0 5 2-15 Woensdag: Nederland-IJsland (Nijmegen, 20 00 v uur).Zaterdag: NECFC VW, FC Den Haag FC Amsterdam. Sparta-Volendam. PSV Telstar Zondag: FC Twente-Qo Ahead. Haarlem Roda JC. Ajax-Feyenoord (Olympisch Stadion). FC Utrecht-NAC, AZ'67-Vltesse Vccndam-Wagcningen De Graafschap-SC Amersfoort MW-Excelsior SW-FC Dordrecht Hcracles-PEC Zwolle Eindhoven-FC Vlaardingen Helmond Sport-Fortuna SC FC Den Bosch-FC Groningen Willem II-Heercnvccn 1-0 0-0 2-1 M 1-1 2-0 MVV PEC Fortu na/SC Hcerenveen Excelsior FC Den Bosch Willem II De Graafschap Eindhoven Heracles SVV SC Cambuur Veendam FC Groningen Wageningen SC Amersfoort FC Vlaardingen Helmond Sp. FC Dordrecht 4 3 1 0 7 9-0 5 3 1 1 7 9-5 4 2 2 0 6 5-2 4 3 0 1 6 5-3 5 1 4 0 6 8-3 5 2 2 1 6 7-5 5 2 2 1 6 5-4 5 3 0 2 6 7-10 5 2 1 2 5 6-7 5 13 15 5-6 5 2 1 2 5 7-9 4 2 0 2 4 6-7 4 12 14 4-5 5 2 0 3 4 9-7 5 1 2 2 4 5-6 5 1 1 3 3 3-7 5 1 1 3 3 5-10 5 0 2 3 2 3-8 5 0 14 13-8 Zaterdag: Fortuna SC-Eindhoven. Zondag. Wagemngen-SC Cambuur. SC Amers foort-Veendam. Excelsior-De Graafschap. FC Dordrecht-MW. PEC-SVV, FC Vlaardingen Heracles, FC Groningen-Helmond Sport. Heerenveen-FC Den Boach door Richard Matthijsse ROTTERDAM De crisis bij Feyenoord is aan het wegebben. De blessure-problemen (Mansveld, Van Deinsen, Jansen en Schneider) zijn wat naar de achtergrond verdrongen, nu de jeugd met een verbeten wilskracht de Rotterdammers door de huidige kritieke periode heen loodst. Woensdaga vond kwam er in Enschede tegen FC Twente een redelijk resultaat (1-1) tot stand. Gisteren volgde een duidelijke 4-0 zege op Haarlem. En dat was meer dan de technische leiding ooit had durven hopen, temeer omdat ook Michel van de Korput (geschorst) zich bij het legertje van afwezigen had gevoegd. ,Een geweldige voetballer", er- Wim Jansen, van welk een onschat bare waarde is hij in de gegeven omstandigheden voor zijn club, kwam daardoor opnieuw op de posi tie van libero terecht. Met een groot gevoel voor verantwoordelijkheid leidde hij de laatste linie van de Rotterdammers. Daarbij voortreffe lijk ter zijde gestaan door Wim Rijs bergen. „Ik had een paar keer de neiging mee naar voren te trekken, maar op tijd hield ik me in. Ik reali seerde me dat ik Wijnstekers en Brard niet in de steek kon laten". Een opmerking die Wim Jansen ten voeten uit typeert. Altijd wenst hij zich ondergeschikt te maken aan het collectief, altijd weer cijfert hij zich zelf weg. Trainer Boskov die door gaans na afloop van de wedstrijden de grootste onzin uitkraamt, had het dit keer bij het rechte eind toen hij gewag maakte van de goede discipli ne en de kameraadschap die met de inbreng van de Clyde Best de basis vormt van de overwinning op Haar lem. Best, wiens conditie ziender ogen vooruit gaat, stal de show. Piet Huyg, de Haarlemse verdediger die kwa lengte voor de „zwarte parel" geen centimeter onderdoet, moest het voortdurend tegen Best afleg gen. kende Huyg die met een gele kaart werd bestraft nadat hij Melis had neergelegd. Best had in Feyenoords verrassend grote produktie een be langrijk aandeel. Bij het eerste door Kreuz schitterend ingekopte doel punt had Best uit vrijwel onmogelij ke hoek de bal voor het Haarlem- doel getrokken en bij de derde tref fer was hij knap om De Vries heenge- draaid, waardoor Harry Melis raak kon schieten. De wijze waarop de sympathieke neger vrijwel de gehele wedstrijd zich vrij liep en zijn spelin zicht, stempelen hem tot een klasse speler die het duo Brox-Stephan gis teren deed glimmen van trots. Feyenoord heeft overigens zijn in middels tot 17.000 man geslonken aanhang lange tijd in het onzekere gelaten. Pas acht minuten voor rust had een ijverige Kreuz succes, maar in de tweede helft toen Haarlems tegenstand volkomen wegschrom- pelde, konden Vreijsen, Melis en Van der Lem de eerste competitie-over winning vorm geven. Reden vooi Boskov om uit te roepen dat hij zijn elftal voor de confrontatie aanstaan de zondag met Ajax niet zal wijzigen. Barry Hughes, de trainer van Haar lem, keek na afloop nogal bedrukt. Haarlem staat na vijf wedstrijden op één punt. Het acteerde tegen de Rot terdammers niet slecht, maar het tempo was uitermate laag. De Engel se inbreng op het middenveld (Maes- field en George) was onvoldoende. George werd dan ook onmiddellijk na rast vervangen door De Kip. In de frontlinie zorgde alleen de van EDCO overgenomen Danny Lensen voor de nodige speldeprikken in de defensie van Feyenoord. Centrumspits Piet van de Berg was meer achter dan voor te vinden „Ik ben blij dat we deze vijf wedstrijden achter de rug hebben. Voor Haarlem is twee ontmoetingen in de week te veel", bromde Hughes die het vol gende week zonder Huyg zal moeten stellen. De Haarlem-verdediger be greep er niets van dat de inconse quent leidende scheidsrechter Beuk- man hem bij zijn eerste de beste overtreding zo waar moest straffen, terwijl Best bij een identieke actie ongestraft bleef. Fey«ioord-llaarlcni 4-0 (141). 36. Kreuz 1-0, 51. Vreijsen 2-0. 68. Nells 3-0. 88. Van der Lem 4-0. Scheidsrechter; Beukman Toeschouwers 17 500 Feyenoord: Treytel. Wijnstekers, Rijsbergen, Jansen, Brard, Vreijsen, Kreuz, Snoeck (Ver- heyen); Melis. Best, Van der Lem Haarlem: Boerxma, De Vries, Huyg, Wlldbret. Wentlnk, Haar, Van den Ban, George (De Kip); Maesfleld, Van den Berg, Lensen ARNHEM - Vitesse-FC Utrecht stond in het teken van puur aanval lend voetbal. Wat de kijkers aan technische verworvenheden moes ten ontberen werd ten volle gecom penseerd door de totale inzet van beide elftallen. Desondanks leidde het optimale gebruik van de fysieke kracht niet tot wanverhoudingen binnen de lijnen en daarvoor verdie nen zowel Vitesse als FC Utrecht een compliment. In het uitermate boeiende treffen, waarin zich voor beide doelen soms de vreemdste ta ferelen afspeelden, had FC Utrecht op het middenveld doorgaans het laatste woord, maar daar tegenover stond dat de aanvalsacties van de Arnhemmers een veel verrassender karakter droegen. Na een doelpunt loos verlopen eerste helft bleek Vi tesse na rust met de voor Bleijen- berg ingevallen Bursac aan stoot kracht te hebben gewonnen en dat leidde in de 69e minuut tot het enige en winnende doelpunt. Linkerspits Meyers leidde de treffer in via een vlekkeloze één-twee met Mellaard, die Bursac een niet te missen kans bood (1-0). De niet versagende formatie uit Utrecht probeerde in de slotfase van alles, perste er nog een offensiefje uit, maar omdat het raffinement in de aanvallende acties nagenoeg ont brak, kon Vitesse zich zonder veel extra inspanning staande houden. Vitci»r-FC Utrecht 1-0 (0-0), 60. Buruc 1-0. Scheidsrechter Draaisma. Toeschouwers: 10 500 Viieitc: Beukhof; Zaayer. Mulderij, Heezen, Mellaard, Veenatra, Bosveld. Wlerta; Oerdaen. Bletjenberg (Bursac), Meyers FC Utrcrhi. latatov; Schubert, Wtckel. Cabo, Tervoort; Co te. Flight, Van Veen; Hamberg lOozem»), Van Maurlk (De Kntyk), Hulshorst EREDIVISIE Kees Kist blijft aan dc leiding van de ranglijst van topscorers uit de eredivisie Zijn concurren ten wisten slechts ten dele te profileren van het feit. dat Kist zelf niet tot scoren kwam Ronald Hendriks naderde tot op één doelpunt en vier spelers bezetten de derde plaats met vijf tref fers. 1 Kees Kist AZI7.2. Ronald Hendriks (NECi 6. 3/6. Johnny Medgod (AZ). Kees van Kooten (Oo Ahead), Ray Clarke (8parta) en Lorenz Hilkes (FC WV) 5, 7 en 8 Henk van Leeuwen (FC Den Haag) en Harry Lubse iPSV) 4, 9/13. Ruud Oeels (Ajax), Kristen Nygaard (AZi, Lex Schoenma ker (FC Den Haag). Frans Janssen (NECi en Willy v.d. Kuylen (PSV) 3. Eerite divisie Er werd op de vijfde speeldag van de eerste divisie betaald voetbal, met bijster veel ge scoord negentien treffers In negen ontmoetin gen Daarbij geldt dat negentien verschillende spelers hel net vonden De Cambuur-speler Van der Ham bljfl topscorer met vijf treffers, vóör Roggeveen (Excelsior) en Pellsman (8VV), die ieder vier maai scoorden. 1. Van der Ham (SC Cambuur) 5,2/3. Roggeveen (Excelsior) en Pettsman (8W) 4, 410 Blsh (Wageningen), Kreekels (Eindhoven), Polko (De Graafschap). Smeets (MVV), Waalderbos (Oro- ningen), Houtman (Groningen) en Peters (FC Den Bosch), 3, 11/27 Banhoffcr (PEC), Bruins- ma (Heerenveen). Engbertsen (FSCi, Kasperskl (PEC). Kowallk (MVV). Pijl i Vlaardingen), Schapendonk (Eindhoven), Brinks (Graaf schap), Israel (PEC), Klijnjan (FC Dordrecht), Verbong (Helmond 8porti. Molendijk (Veen- dam), Poeil (Heraclesi, Hoogmoed (SVV), Veld mate (Groningen), Visser (Hecrenveen) en Zwaans (Willem II) 2. Eerste klasse A: Ajax-Volendam 2-3, Haarlem- AZ '67 1-3, PSV-Feyenoord 2-1. Sparta-NAC 0-0, FC Den Haag-FC Amsterdam 2 1. NEC De Graafschap 2-0 Tweede klasse A: Hcerenveen Wageningen 0-2. Vllesse-PEC Zwolle 4-1. Hera- cles-8C Amersfoort 0-2, Go Ahead Eagles-Veen- dam 6-1, ïelstar-SC Cambuur 1-1 Tweede kl»s- se B: FC Vlaardingen-FC VW 2-0, Fortuna 8C- Willem it 1-0, Eindhoven-Helmond 8port 5-1, Roda JC-Êxcelslor 2-1. MVV-SVV 2-1. Toto 35: Aantal deelnemers 204.219. Inleg ƒ655.023, prljzenbedrag: 311 135, eerste prijs 124 454, tweede prijs: 77 784, derde prijs: 108 897 Een juiste kolom: 3-2-2-2-2-1-1-3-1-3-1-3-3 Lotto 35. Aantal deelnemers 809 605 Inleg: ƒ3.310.153. prljzenbedrag 1 572.322, eerste prijs 550.313, tweede prijst 157.232, derde prijs 235 848. vierde en vijfde prijs: ƒ314 464. Wln- aende getallen Reservegetal 1 HAMBURO - In de Weitduitsc lotto zijn de volgende winnende getalien getrokken: 3 7 9 14 22 35 reservegetal 48 Spiel 77 DUSSELDORP Het winnende getal in de loterij 8piel 77 luidt als volgt 8 8 17 8 2 6 MELBOURNE Het Nederlandse dameshockeyteam, dat deelneemt aan een toernooi ln Melboune (Aus) blijft winnen. Zaterdag versloegen de Nederlandse meisjes Victoria met 3-0, De doelpunten, <Jie allemaal in de eerste helft vielea, werden gescoord door Toos Bax (Zxren Ine Poelsma. Het was de vierde) overwinning op rij van het Nederlandse team in Mel bourne.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11