Ethiopië verliest op fronten terrein -*olen wil prijzen verhogen zonder onrust I Les in Russisch volkslied fV eer geruchten over Roemeense initiatief ji Midden-Oosten Mogelijk VN-macht naar Rhodesië Apartheidscongres strandt in papieren China en VS willen normale betrekkingen b(_egin op bezoek bij Ceaucescoe Onthullingen over nieuw plan Bomaanslag in Libanon: acht doden Aanbevelingen blijven nog uit Tsjoednowsky mag Sowjet-Unie uit Wanneer en hoe nog onbekend Bisschoppen VS naar Hongarije Doodstraf voor veertienjarige r^euw probleem door tegenvallende graanoogst DAG 26 AUGUSTUS 1977 BUITENLAND Trouw/Kwartèr éOSKOU (UPIDe vijftig mil- Russische schoolkinderen die week neer naar school IRoeten, hebben als eerste opdracht "ie nieuwe tekst van het volkslied ae leren. Het ministerie van onder- öpijs heeft hiervoor een opdracht cgeven. s )e zangles vindt plaats aan de uitand van bandjes De nieuwe tekst ees- moet in de gangen van de scholen worden opgehatigen. Als de kinde ren het goed kennen dan zullen ze uitvoeringen moeten geven voor hun ouders, onderwijzers en verte genwoordigers van de partij. Overigens moeten niet alleen de schoolkinderen maar ook de mili tairen het volkslied gaan instude ren. Miljoenen soldaten en matro zen hebben van Breznjew de op dracht gekregen zelfs tijdens hun officiële vrije dagen het volkslied te oefenen. Ook moet het gezongen worden bij militaire parades en tijdens de appèls van regimenten en bataljons. In de afgelopen twintig jaar is het volkslied nooit gezongen omdat de tekst, die dateerde van 1944. loven de woorden bevatte aan het adres van kameraad Stalin. Samen met de onlangs gepubliceerde tekst van de nieuwe grondwet, ver scheen ook een nieuwe tekst van het volkslied, waarin Stalin niet meer voorkomt. (Reuter, UPI, AFP) Ethiopië begint steeds meer terrein te verliezen. Dat geldt zowel jgeir de Ogadenwoestijn, waar tegen Somalië wordt gevochten als voor Eritrea, waar Ethiopië d^n moslemse seperatisten strijdt. De militaire leider van Ethiopië Mengistoe heeft toegegeven zijn mannen niet alleen tegen de tegenpartij vechten maar nu ook tegen de tijd. en toespraak op een grote bijeen lost zei de militaire leider dat de ind ieder uur vorderingen maakt itrategische posten veroverd. „We ,ee£ten zeer snel handelen en moreel de vijand terugdrijven", JS Mengistoe de massa toe. De ujpopische leider heeft de afgelo- hij onder meer opgeroepen tot een algehele mobilisatie in het land. Ook heeft hij de plattelandsbevolking op geroepen desnoods met pijl en boog te strijden tegen de andere partij. Woordvoerders van de Ethiopiscne afscheidingsbeweging hebben in de Syrische hoofdstad Damascus mee net weken getracht het moreel van gedeeld dat de beweging de strategi- ieui volk op te vijzelen. Daarbij heeft sche stad Mandafara hebben ver- na' wo- leei niet de trol r di di?<lEKAREST, CAIRO (Reuter, UPI, AP) De Israëlische J^Jmier Menachem Begin is gisteren voor een vierdaags bezoek hui^toemenië aangekomen temidden van geruchten dat dit land vinj poging zou doen zijn diensten aan te bieden voor een igeneling van het conflict in het Midden-Oosten. 1 en :in, die gisteren van het vliegtuig d gehaald door dé Roemeense dé™01" Manescoe, zal vandaag on- bes{ meer spreken met president hareucescoe Westelijke waarnemers r0epcn er op dat Roemenië het twee- ezenland is dat Be6in als premier je oekt. Eerder bezocht hij de Vere- 3e Staten. Roemenië is het enige land dat diplomatieke met Israël onder- aanlomaten sloten het gisteren niet stuit dat Roemenië een poging zal lingn Israël en de Sowjet-Unie weer lleeihter bij elkaar te brengen. Mos- verbrak na de oorlog van 1967 de met Israël. De Libanese ïigemt An Nahar meldde vorige week udei Ceaucescoe aan Begin zijn goede illigflsten zou aanbieden, aan :ij demeense en Israëlische functiona- i varen hebben gisteren niets gezegd irr de gesprekken tussen Begin en Roemeense leiders. Wel probeer- Israëlische woordvoerders met woorden de indruk te wekken er geen sprake zal zijn van Roe- IJl inse bemiddeling. Premier Begin tlaarde dat er inderdaad ver- --iilen van mening bestaan tussen en Israël over het Midden- Oosten. maar dat dit meningsver schillen van vrienden zijn. De Sow jet-partij- en -regeringsleider Leonid Breznjew gaat op 1 septem ber naar Libië voor de viering van de achtste verjaardag van de omver werping van de monarchie in dat land. Dit werd gisteren door een Li banese krant gemeld. Breznjew zou daarna bezoeken willen brengen aan Algerije, Ethiopië en mogelijk ook bezette westelijke Jordaanoever op de agenda te plaatsen van de alge mene vergadering die volgende maand bijeenkomt. Het gaat over het besluit van de Israëlische rege ring nieuwe nederzettingen te vesti gen in bezet Arabisch gebied en de beslissing dat de bevolking van dit gebied voortaan valt onder Israëli sche wetten over gezondheid en openbare diensten. Kurt Waldheim, die eergisteren een ontmoeting had met de Palestijnse leider Jasser Arafat, heeft gisteren gezegd dat de PLO in principe bereid is het bestaansrecht van Israël te erkennen, als Israël de politieke sta tus van de PLO erkent. Een woordvoerder van de PLO in de Syrische hoofdstad Damascus zei gisteren dat de PLO geen plannen heeft te gaan praten over aanvaar- overd en de haven Massawa aan de Rode Zee hebben omsingeld. Man dafara ligt 53 kilometer ten zuiden van de Eritrese hoofdstad Asmara langs de weg naar de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Asmara wordt nu bevoorraad door de lucht. Volgens de bevrijdingsbeweging viel Mandafara eergisteren na fellé ge vechten van twee weken. De val van Mandafara betekent dat Ethiopië nog het beheer over drie steden in Eritrea behoudt, namelijk Asmara. Assab en Massawa maar het is twijfelachtig of dit nog lang zal duren. Volgens een in de Soedan verschijnend dagblad heeft de af scheidingsbeweging achthonderd Ethiopische soldaten, die per vlieg tuig naar het strijdtoneel waren ge bracht uiteengedreven. Een deel is om het leven gekomen en de rest zit gevangen, aldus het blad. Hereniging Eén van de leden van het bevrij dingsfront voor West-Somalië heeft in de Somalische hoofdstad Moga- disjoe gezegd dat de Ogadenwoes tijn op het komende congres van de Somalische eenheidspartij met het land zal worden herenigd. Achmed Hoessein Haile stelde dat iedereen uitziet naar de hereniging van dit omstreden Ethiopische gebied met de vorige eigenaar Somalië. Het volk zal wel worden geraadpleegd over de hereniging maar verkiezingen zijn volgens de woordvoerder van het front een luxe, die men zich niet kan veroorloven. Een ander lid van het front zei geen aanwijzingen te heb ben dat er troepen uit de Sowjet- Unie aan Ethiopische kant strijden. Dit kan niet worden gezegd over de bemoeiingen van Cuba met het Oga- denconflict. MOSKOU (UPI) De jonge zieke Sowjet wiskundige Grigoryi Tsjoed nowsky, zijn broer David en zijn bejaarde ouders hebben gisteren toestemming gekregen om naar Is raël te emigreren. De familie is van plan op 13 september het land te verlaten. De zaak van de zieke wis kundige werd in de aandacht ge bracht door de Russische kernge leerde Sacharow, nadat de ouders van de 26-jarige Tsoednowsky bij hun woning in Kiew op straat in elkaar waren geslagen. ding van de 242-resolutie. Gister avond is een bijeenkomst begonnen van het centrale comité van de PLO. Het staat niet op de agenda en er is ook geen reden om er over te praten, aldus de PLO-woordvoerder. Met name de Verenigde Staten zijn van mening dat aanvaarding van de 242- resolutie door de PLO het vredesini tiatief in het Midden-Oosten een eind op weg zou helpen. Syrië. De Russen zouden de reis van Breznjew wel nodig vinden na de recente trip van de Amerikaanse mi nister Vance door het Midden-Oos ten. SALISBURY (Reuter, UPI, AFP, DPA) - Groot-Brittannië en de Verenigde Staten zullen de Rhodesische premier Ian Smith hoogstwaarschijnlijk verzoeken af te treden en plaats te maken voor een topambtenaar. fl IROET (Reuter, UPI,AP) De ploffing van een bom op een voorrkt in Beiroet heeft aan zeker niet mensen het leven gekost. De islag heeft onmiddellijk geleid felle verwijten tussen de ver- d, Sjllende groeperingen in het land, buelkaar de schuld van de aanslag >m ren. het (bom ontplofte gistermorgen op »uurtlbelangrijkste groentemarkt van waar op dat moment vrijwel en kooplieden aanwezig waren, wijkenarkt ligt precies op de scheids- best van de christelijke en de mos- 0 de-wijk in een gebied dat zwaar iliothchadigd is tijdens de burgeroor- vooi De politie verklaarde dat de aanzienlijk meer slach- recreisrs zou hebben gevergd wanneer e enige tijd later had plaatsge- tcentiden. Wie voor de aanslag verant en oprdelijk is, was gisteren nog niet tl het end. ;n deelp. De Syrische eenheden van het Ara bische vredesleger dat sedert de burgeroorlog de situatie in Libanon onder controle probeert te houden, patrouilleerden gisteren intensief door het centrum van Beiroet. Ontkenning Israël heeft gisteren ontkend toe stemming te hebben gegeven voor de stationering van eenheden van de Arabische vredesmacht in het zuiden van Libanon. Een woord voerder van de Israëlische regering herhaalde een onlangs gedane uitla ting van premier Begin dat Israël zich zal blijven verzetten tegen' de legering van Syrische eenheden in het zuiden van Libanon. In dat standpunt is geen verandering geko men. Eerder deze week werd in Bei roet gemeld dat Israël toestemming had verleend voor een Syrische actie om een einde te maken aan de ge vechten tussen Palestijnen, linkse moslims en christenen in het zuiden van Libanon. Libanon heeft gisteren gevraagd om verlenging van zes maanden van het mandaat van de Arabische vredes macht in het land, die sedert okto ber vorig jaar de partijen in het land gescheiden probeert te houden. Dit is meegedeeld door minister van buitenlandse zaken Boetros. Een internationale vredesmacht zou de zorg voor veiligheid en verdedi ging moeten krijgen, aldus door gaans welingelichte kringen. De in houd van de plannen zal morgen pas officieel worden bekendgemaakt door de Britse minister van buiten landse zaken David Owen en de Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties Andrew Young. De legering van een vredesmacht, mogelijk samengesteld door de VN, zou één van de neteligste problemen van de overgangsfase in het land namelijk wie de controle heeft over politie en leger oplossen. Volgens de informanten zou de vredesmacht zes maanden lang de orde moeten hand haven en intussen zou Groot-Brit tannië algemene verkiezingen vol gens het één man-één stem systeem moeten voorbereiden. De berichten over de vredesmacht zijn in strijd met de berichten, die Van een medewerker De conferentie tegen apartheid in de Nigeriaanse hoofdstad Lagos dreigt vast te lopen in verklaringen en papieren, zonder dat vooruitgang wordt geboekt. Belangrijk doel van de bijeen komst is een algeheel wapenembargo tegen Zuid-Afrika, maar het is zeer de vraag of dat erin zit. Vertegenwoordigers van meer dan honderd landen bieden tegen elkaar op als het erom gaat de apartheid op de meeste harde manieren te veroor delen. Maar tot aanbevelingen voor de algemene vergadering van de Ver enigde Naties is het tot nu toe niet gekomen. Uiteindelijke besluiten zullen door die algemene vergaderin gen, volgende maand in New York, moeten worden genomen. De zwarte landen in zuidelijk Afrika en de bevrijdingsbewegingen stellen dat als het het westen menens is dat de apartheid moet worden opge ruimd, dat kan op twee manleren: alles nalaten wat blank Zuid-Afrika nu nog overeind houdt en het opvoe ren van de steun aan de bevrijdings beweging. Dat betekent onder ande re een verplicht wapenembargo en economische dwangmaatregelen te gen Zuid-Afrika. Oliver Tambo van het zwarte Afri kaanse nationale congres beweging (ANC) in Zuid-Afrika, San Nujoma van de bevrijdingsbeweging SWAPO in Namibië (dat door Zuid-Afrika on wettig wordt bestuurd) en Joshua •Nkomo van het Patriottisch Front in Rhodesië waren belangrijke zwarte sprekers tot nu toe. Zij poogden de westerse landen duidelijk te maken dat ze actie moeten ondernemen te gen Zuid-Afrika, willen ze niet als vrienden van dat land beschouwd worden. De eisen van de zwarte vertegen woordigers komen echter in de vol tallige vergadering nauwelijks aan de orde. Daarvoor zijn als gebruike lijk op dit soort conferenties aparte commissies ingesteld, waarvan de zittingen echter slecht bezocht wor den. Steeds meer wordt eraan ge twijfeld of voorstellen van de com missies nog in een voltallige bijeen komst zal worden besproken. Actie- en steungroepen hebben aan de voorzitter van de anti-apartheids conferentie, de Nigeriaanse minister van buitenlandse zaken Garba. ge vraagd plannen voor actie tegen Zuid-Afrika in te brengen in het ge heel van de conferentie, en niet voor lopig te beperken tot de commissie vergaderingen. Nederland wordt vertegenwoordigd door staatssecretaris Kooymans van buitenlandse zaken, die zei dat nie mand aan de kant kan blijven be staan om de Zuidafrikaanse regering „tot rede" te brengen. Verder ver schuilt de staatssecretaris zich ech ter tot nu toe achter het belang van een gemeenschappelijk standpunt van de westerse en met name de EG-landen. Dat blijft vooralsnog uit. Overigens moet wel worden bedacht dat door gaans op dit soort conferenties pas op het laatste moment, na eindeloos palaveren, vooruitgang wordt be reikt. In Lagos ontbreken echter nog aanwijzingen dat dat inderdaad staat te gebeuren. In vrolijke kleuderdracht maar met argwanende blik en het machi negeweer in de aanslag patrouilleren vrouwelijke leden van het Westsomalische bevrijdingsfront door de straten van de door het front veroverde stad Moestahil. PEKING (Reuter, UPI) De Verenigde Staten en China zijn het er over eens dat de diplomatieke betrekkingen tussen beide landen hersteld moeten worden. Over het wanneer en het hoe bestaat echter na afloop van het bezoek van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Cyrus Vance nog geen duide lijkheid. het Britse dagblad The Daily Tele graph over de inhoud van het plan publiceerde. De Daily Telegraph meldde dat het huidige leger zou worden ontbonden en vervangen door een nieuw. Volgens het Britse blad is het de bedoeling dat de guerrillastrijders van het Patriottisch Front van Ro bert Moegabe en Joshua Nkomo wor den ontwapend en dat er een ontwik kelingsfonds van 2,5 miljard gulden wordt opgericht, waarin de VS door het grootste deel bijdragen. Tenslotte moet er een economisch plan worden ontwikkeld, waardoor blanken in Rhodesië zullen afzien van vertrek naar elders. Blanke Rho desische regeringsfunctionarissen hebben de berichten „weinig bemoe digend" genoemd. Minister Pieter van der Byl van defensie sprak zelfs van „totaal onaanvaardbaar". Minister Vance, die gisteren een on derhoud had met de grootste Chine se leider, Hoe Kwo-feng, verklaarde dat de leiders in Peking een beter begrip hadden gekregen van het Amerikaanse standpunt met betrek king tot het herstel van de diploma tieke betrekkingen. China stelt steeds als voorwaarde dat de Vere nigde Staten hun banden met Tai wan verbreken. Vance zei dat er geen definitieve afspraken waren ge maakt maar dat de besprekingen later zullen worden voortgezet. De minister ging verdere vragen van journalisten uit de weg. Tijdens de ontmoeting tussen Vance en Hoea waren beiden het erover eens dat de verdere ontwikkeling van de betrekkingen gebaseerd moet worden op het zogenaamde commu- BOEDAPEST (Reuter) Drie voor aanstaande leden van het Ameri kaanse episcopaat zullen in septem ber een bezoek brengen aan de nieu we primaat van de Hongaarse ka tholieke kerk, bisschop Laszlo Le- kai. Het bezoek wordt in Hongarije gezien als een teken dat de betrek kingen tussen kerk en staat in dat land verbeteren. In juni bracht de Hongaarse partijleider Kadar een bezoek aan de paus. mque van Sjanghai, waarin de toen malige president Nixon en wijlen premier Tsjoe En-Lai overeenkwa men dat normalisering van de be trekkingen in het belang van belde landen is. Minister Vance en zijn Chinese ambtgenoot zullen de be sprekingen hierover voortzetten tij dens de algemene vergadering van de Verenigde Naties die dit najaar jn New York wordt gehouden. Er zijn tijdens het bezoek van Vance afspra ken gemaakt voor economische en culturele uitwisseling. Vance gaat vandaag naar Tokio om de Japanse regering verslag te doen van zijn bevindingen In Peking. SINGAPORE (Reuter) Het hoog gerechtshof van de staat Penang in Maleisië heeft een schooljongen van veertien jaar ter dood veroordeeld wegens bij de wet verboden bezit van een vuurwapen en munitie. Het is het eerste vonnis tegen een minderjarige sinds de amendering van de wet inzake de binnenlandse veiligheid van 1975. Het amende ment stelt de doodstraf verplicht voor overtreding van de vuurwapen- wet en is bedoeld om de misdaad te bestrijden. 5r J. den Boef et •id i. tie, zit de Polen niet mee. Terwijl vrijwel overal ter wereld goede graanoogsten worden verwacht, overschotten te zien geven, is het al zeker dat hun land dit jaar als gevolg van zware rstromingen opnieuw met grote tekorten zal worden geplaagd. De kans dat de economische en ale problemen, waarmee men in Warschau nog altijd wordt geconfronteerd, binnen afzienbare opgelost kunnen worden, is daardoor weer kleiner geworden. het eind van het jaar is het al zeven jaar geleden dat de arbei- in het noordelijke industriege- van Polen in opstand kwamen een forse verhoging van de ismiddelenprijzen. Deze rege- maatregel was in die december- n van 1970 al noodzakelijk, de bevolking keerde zich erte- omdat zij weigerde een belang- stuk materiële verworvenheid te geven. jleider Edward Gierek, opvol- van de onder een storm van k afgetreden Wladislaw Go- ka. kon met een schone lei be- n. In plaats van (inmiddels af- te) prijsverhogingen op te leg- voerde hij loonsverhogingen in e rust in het land te doen weer- i. Meer dan vijf jaar wachtte hij |d af, waarop het mogelijk zou en om de al vele jaren onvermij- :e prijsverhogingen te verwe ken. Jaar in juni was het zo ver, en Gierek en zijn raadgevers. De nieuwe prijsverhogingen waren echter nog maar net aangekondigd, of er ontstonden ernstige arbeidson- lusten, met name in en rondom de steden Radom en Ursus. Evenals in december 1970 hadden de autoritei ten zich verkeken op de bereidheid van de werkende bevolking, de eco nomische noodzaak van de prijsver hogingen te erkennen. Verkeerde aanpak Ook nu werden de aangekondigde hogere prijzen niet ingevoerd. Men wilde voorkomen, dat de onlusten die zich over geheel Polen zouden uitbreiden. Tegelijkertijd trad de po litie ter plaatse echter ongewoon hard op tegen de stakende arbeiders, van wie een aantal werd gearres teerd of ontslagen. Te laat onderken de men in Warschau, wat in Radom en Ursus was gebeurd. De vrijlating van enkele arrestanten kon in dat stadium niet meer ongedaan maken wat er was aangericht. De spontane vorming van een „Co mité voor de verdediging van de ar beiders" belette degenen in de par tijleiding, die voorstander waren van een harde aanpak van de overgeble ven arrestanten, hun plannen uit te voeren. Wel werden na verloop van tijd leden en sympathisanten van het Comité in hechtenis genomen, maar de reactie daarop bracht de partijleider in Warschau in een nete lige situatie. Monsterprocessen le ken niet meer mogelijk, maar zwich ten voor het verzet uit de bevolking zou ook een riskante onderneming zijn. Uit het feit dat de vijf arbeiders en de negen leden en sympathisanten van het Comité voor de verdediging van de arbeiders die gevangen wer den gehouden, onlangs toch in vrij heid werden gesteld, mag worden afgeleid hoe ernstig de situatie in Polen ook in de ogen van de partijlei ders was. De vrijlating geschiedde in het kader van een algemene amnes- Zorgelljke tijden voor premier Plotr Jaroszewicz van Polen, van wie ge zegd wordt dat hij zal worden ver vangen. tie, waarbij enkele duizenden ge straften waren betrokken, maar dat nam niet weg dat een belangrijke stap in de goede richting was gezet, temeer omdat alle beschuldigingen werden ingetrokken. Opvallend was de vrijlating ook. om dat zij zou kunnen worden uitgelegd als een toegeven aan de in westelijke landen geëiste naleving van de in het Helsinki-akkoord van 1975 opgeno men bepalingen inzake de rechten van de mens. Nog veelzeggender was echter dat de vrijlating een feit werd door de klaarblijkelijke instemming van de Sowjet-Unie. hoewel deze zelf haar dissidenten hard blijft aan pakken. Problemen blijven Het was de situatie in Polen zelf, die leidde tot de opzienbarende stap van de leiding in Warschau en pas in de tweede plaats zal men zich wel dege lijk gerealiseerd hebben dat de vrij lating veel van de kritiek zou wegne men, die in de westelijke landen leeft ten aanzien van de kwestie van de mensenrechten in Polen. Wat dit laatste betreft, beseft men in War schau evenwel dat zich binnen enke le maanden weer een ontwikkeling kan voordoen, die tot herleving van die kritiek leidt. In de eerste plaats moet er mee wor den gerekend dat er aan de universi teiten onrust kan ontstaan, als de studenten van vakantie terug ko men en hun studie moeten hervat ten. De mogelijkheid bestaat dat zij aangemoedigd door de gebeurte nissen van de laatste tijd acties gaan voeren voor democratisering van de universitaire samenleving en voor erkenning van een eigen vak bond. Veel zal dan afhangen van de houding der arbeiders, die sinds vo rig jaar samenwerken met intellectu elen en studenten. Niet uitgesloten is dat de arbeiders zich als het er op aankomst zullen onthouden van werkelijke solidari teitsacties. Het is nu de vraag of zij de politieke winst van het afgelopen jaar in de waagschaal zullen stellen voor doeleinden, die op zichzelf van groot belang'zijn, maar bulten de directe interessesfeer van de meeste arbeiders vallen. Want die wordt nog altijd bepaald door het verdedigen van de levensstandaard, die met veel moeite werd verkregen. Dit laatste is het grote probleem, waarmee Gierek in de komende maanden te kampen krijgt. De prij zen van de belangrijkste levensmid delen moeten mede als gevolg van de te verwachten tegenvallende oogstresultaten binnen betrekke lijk korte tijd omhoog. En opnieuw staat men in Warschau voor het pro bleem, hoe de prijsverhogingen doorgevoerd kunnen worden, zonder dat opnieuw onlusten uitbreken, die Polen in nog groter moeilijkheden kunnen brengen. De grote kunst zal nu zijn, de bevol king duidelijk te maken, dat de prijsverhogingen die nu al bijna ze ven jaar werden uitgesteld, terwijl de lonen gemiddeld met ongeveer 40 procent stegen, niet langer op de lange baan geschoven kunnen wor den. Daarvoor is een open overleg nodig en niet een beraad in de top alleen dat zich slechts baseert op blijkbaar niet altijd betrouwbare rapporten van in de bedrijven opere rende partij-functionarissen. De fouten van december 1970 en juni 1976 mogen niet worden her haald, maar hoe moet het dan wel? Enkele weken geleden zijn regering en partij begonnen de gevolgen te schetsen van de tegenvallende oogst. De slechte oogst van vorig Jaar noodzaakte Polen, zeven mil joen ton graan en veevoer te impor teren. Dit Jaar zal dit misschien op nieuw het geval zijn. De deviezen- schulden van Polen zijn al opgelo pen tot boven de 20 miljard gulden. Mogelijk zal een verschuiving in de regering voorafgaan aan nieuwe po gingen om nu langs de weg van de geleidelijkheid de onvermijdelij ke prijsverhogingen door te voeren. Als opvolger van premier Plotr Ja roszewicz is Stefan Olszowski. secre taris van het centrale comité van de communistische partij, al genoemd,. Een eventuele aanwijzing van ÖJs- zowski wordt uitgelegd als wh mèu- we stap in de goedé richting..

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 7