ndonesië kijkt naar buren tfieuwe beurs roor een weede vakantie Spaanse vakanties wellicht duurder Onverwacht aftreden voorzitter Nederlandse dierenbescherming Boeking maanreis SEAN hoeksteen voor buitenlands beleid idsen Prinses opent in Ede nieuw raadhuis Winst voor De Zwervers Maatregelen tegen oneigenlijk gebruik van sociale wetten TROUW/KWARTET „AHIS ihV Sir*» r Eric Ouwejan i op 8 augustus 1967 vijf niet-communistische landen in loost-Azië, Thailand, Maleisië, Singapore, Indonesië en de ipijnen, besloten tot de oprichting van de Association of ;h-East Asian Nations (ASEAN), werd dit bericht in de Bte hoofdsteden van Europa, Noord-Amerika en AZië met de ge scepsis ontvangen. ras niet zo verwonderlijk: al in ren vijftig en zestig waren er in >ost Azië pogingen ondernomen komen tot een grotere regiona- nenwerking. Al deze sanffenwer- verbanden ?ijn mislukt, reden e nieuwe ASEAN met lauwheid groèten. klaring lidien was het oprichtingsdocu- niet meer dan een verklaring, rerplichtte de ondertekenaars tot bepaalde handelingen of Iracht van bevoegdheden, toe waren de deelnemende sta- ok niet bereid, gezien hun ver ende politieke en culturele ach- ïnden. In 1967 waren Thailand ft Filippijnen als bondgenoten imerika in de verdragsorganisa- 3AVO nog sterk betrokken bij jrlog van Vietnam, terwijl de •e drie landen zich min of meer gebonden" opstelden. Daarbij nog dat Indonesië kort tevo- ias overgegaan van de „Oude onder Soekarno naar de „Nieu- de" onder Soeharto, dat Singa- zich in 1965 had afgescheiden ie Maleise Federatie en dat de a tie met de Filippijnen in moei- iden was over Sabah op het nalige Brits-Noord Borneo (se- 1963 behorende tot de Maleise fatie). t ras dan ook niet verwonderlijk, dat de ASEAN de eerste jaren een zwakke organisatie was. Opgericht met de wens om bij te dragen aan vrede, stabiliteit en welvaart in de regio Zuid-oost Azië en te zoeken naar gemeenscheppelijke karakte ristieken voor de ontwikkeling van deze regio, beperkten de vijf landen zich tot enige samenwerking op eco nomisch en cultureel terrein. Over het buitenlandse beleid van de vijf lid-staten bestond geen eensge zindheid. Een belangrijke poging om hierin verandering te brengen werd, voornamelijk op initiatief van de Maleise premier Tengkoe Abdoel Rachman en de Indonesische minis ter van buitenlandse zaken Adam Malik, ondernomen in november 1971. Dit initiatief kan gezien wor den als het eerste keerpunt in de geschiedenis van de ASEAN. Bevoegdheden Deze ontwikkeling hing ten nauwste samen met de ontwikkeling van het Indonesische buitenlands beleid. Op 5 juli 1966 had de voorlopige Indonesische Volksassemblee de „Oude orde" uitgeluid en de „Nieu we orde" geproclameerd. Hoewel Soekarno formeel de titel president van de republiek behield, nam gene raal Soeharto zijn bevoegdheden over. Het nieuwe bewind legde in haar beleid de nadruk op „herstel van de binnenlandse rust en orde en De Associatie van Zuidoost-Aziatische landen vergaderde be gin deze maand in Koe- ala Loempoer. Over de betekenis van de asso ciatie voor Indonesië praatte Eric Ouwejan tijdens zijn bezoek aan dat land met regerings functionarissen, onder wie minister van bui tenlandse zaken, Adum Malik. De schrijver van dit artikel is politico loog en medewerker van de Tweede Kamer. van de Indonesische economie", die op een dieptepunt verkeerde. Het buitenlands beleid richtte zich voornamelijk op een herstel van het vertrouwen van het Westen in Indo nesië en op een terugkeer naar de politiek van „niet-gebondenheid", zoals deze door de toenmalige vice- president Mohammed Hatta in 1948 was ontworpen. Deze politiek was officieel altijd het richtsnoer voor het Indonesische buitenlands beleid geweest, maar Soekarno was sinds 1960 zeer duidelijk van deze lijn af geweken. In 1966 trad Indonesië weer toe tot de Verenigde Naties en werd door een aantal westerse landen, later bekend als de IGGI-landen. een fonds opgericht, ter herstel en onder steuning van de zwaar verwaarloos- »r de eerste maal wordt i 23 tot en met 27 septem- i in de Julianahal van de echtse jaarbeurs de beurs eede vakantie" gehouden. i ideeënbeurs voor toerisme en eatie is opgezet op verzoek van eiswereld, die graag een beurs e hebben gewijd aan winter-, 5t- en lentevakanties en die een ts moest krijgen naast de s die alleen maar de zomerva- ;ie als onderwerp heeft. reiswereld baseert deze wens i e op de uitkomsten van een -rapport, waaruit blijkt dat Wet i al aantal wintervakanties in elijking met 1966 meer dan ver- roudigd is: in 1966 40.000 en in 1,4 miljoen. Het aandeel van i vintervakanties in het totaal i| al vakanties is in die jaren >4 ubbeld (7 procent in 1966 te- ver 15 procent dit jaar). Ig ieuwe beurs zal zich met name M en op wintersport, overwinte- §3 (in de zon), weekendreizen naar het buitenland (zon, winkelen, cultuur), maar ook weekendreizen in eigen land. sport en uitrusting ervoor, verre afstandsreizen en spe ciale, voordelige, „buitenseizoen- arrangementen." hen, die na de grote vakantie een korte stedentrip willen in, zijn er drie interessante i tn over Parijs en Londen uit- men. leem nou Parijs" is de titel de door Jacqueline Wesselius i reven (en bij Br una voor 15 in uitgegeven) gids over de stad: 240 pagina's vol actuele matie. Niet alleen over mu- ook over eetgelegenheden, els, gekke buurten voor een dje uit, cafés (en wie daar n te komen) en prijzen. Wie ian veel foto's en tekeningen it ene boekje voor vertrek heeft en komt degelijk voorbereid in heeft er bovendien een paar lige avonden aan overgehou- want het werd met vlotte pen l reven. I die een shopping-tour naar en willen maken kan de „Lon- Shopping Guide" (Penguin: worden aanbevolen. Een voor bezoekende oliesjeiks, akke studenten en iedereen lussen. Schrijfster Elsie h Donals laat geen branche Sproken: van rommel- en an- iarkten tot het chique Har warenhuis, het is er allemaal vinden. n wat uitgebreidere gids over ritse hoofdstad heeft men aan de to London" (ook een Pen- f 11,25): 590 pagina's met de- te informatie over transport, en pensions, bezienswaar den (van Buckingam Palace 3bo en de dierentuinmusea Vel een letterbrij (behalve wat gronden komt er geen enkele ratie in voor), maar zeer in- itief. Auteur F. R. Banks er een vademcum van ge- t voor meer dan „zomaar- i n-gangers". Het ziet er naar uit, dat Spaanse vakanties volgend jaar niet alleen niet goedkoper worden maar zelfs sterker in prijs zullen stijgen dan normaal. De devaluatie met 20 procent van de Spaanse peseta is nu al zo goed als te niet gedaan door de direct ingevoer de prijsverhogingen door de hotels en daarboven willen de hoteliers er nog eens 15 procent opgooien om de 30 procent inflatie te corrigeren. Wellicht zullen zij nog meer eisen nu overeenstemming is bereikt over een niet onaanzienlijke loonsverho ging van hotelpersoneel. Veel hoteliers hebben hun contrac ten met reisorganisatoren (ook Ne derlandse) al verbroken onder het motto, dat het hier gaat om een zaak van overmacht. Commentaar van het Spaanse ver keersbureau in Madrid: de tourope rators kunnen daar kwaad over zijn, maar ze zullen zich wél realiseren, dat het beter werken is met een goed draaiend hotel dan met een blut hotel. Caravanreizen naar wijnstreken Tussen 3 september en 23 oktober organiseert de ANWB drie negen- daagse clubreizen voor caravan- ners naar wijngebieden in Duits land en Frankrijk: in Duitsland de Pfalz en het Odenwald, in Frank rijk Bourgondië. De arrangementen, in prijs va riërend van 450 tot 500 gulden per persoon, bestaan uit een gereser veerde plaats op de camping, maal tijden en vrijwel dagelijkse excur sies, folklore-avonden en, uiter aard, wijnproeven. Het Deense reis-consortium Spies heeft een eerste boeking gekregen voor een trip naa de maan en heeft de storting daarvoor van 200 gulden vastgelegd. ,,Echt gebeurd", heeft Spies' directeur Poul Tasinge gezegd. „We houden er ook rekening mee, dat we vroeg of laat vakantiereizen naar andere planeten in onze programma's zullen opnemen. Alleen kunnen we nu nog niet een prijs en de vertrekdata garanderen." Op de kaarten (prijs: 3,50) worden Vrijetljdkaarten alle toeristische attracties, cam pings, jeugdherbergen, jachtha vens, horecabedrijven en andere punten, die voor de trekkende toe- De Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingen Verkeer (de ANVV, het overkoepelend or gaan van alle VVV's) is begonnen met het uitgeven van kaarten voor vakantie en vrije tijd. De eerste in de serie van dertig is dezer dagen uitgekomen en betreft de Zuid-Ve- luwe. rist van belang zijn, aangegeven. Ze kunnen worden gebruikt door wandelaars, fietsers, ruiters en automobilisten omdat de voor elk van deze groepen bestemde wegen en paden duidelijk worden onder scheiden. de Indonesische economie. Van 1967-1969 werd door deze IGGI1425 miljoen dollar aan economische hulp aan het land verstrekt, van 1969-1974 3 miljard dollar, een re cord in internationale hulp. In 1976 was de jaarlijkse IGGI-hulp al ge stegen tot bijna 1 miljard dollar. Het eerste vijfjarenplan van Indonesië (Repelita 1) werd dan ook voor het overgrote deel uit buitenlandse bronnen gefinancieerd. Samenwerking De nauwe economische samenwer king tussen Indonesië en het Westen en de sterke nadruk op binnenland se politieke en economische stabili teit leidde in de jaren 1966-1971 tot een zekere passiviteit in het Indone sische buitenlands beleid van niet- gebondenheid. In 1971 werden de richtlijnen voor een nieuw buiten lands beleid geformuleerd: een op ontwikkeling gericht beleid, waarin voor het eerst de ASEAN de hoek steen werd genoemd voor de buiten landse politiek van Indonesië. De samenwerking in ASEAN-verband zou moeten worden versterkt om de regionale stabiliteit en veerkracht te bevorderen. De nieuwe „regionale oriëntatie" van Indonesië vond zijn bevestiging in het gezamenlijke ini tiatief van Malik en Rachman: de ASEAN-declaratie van november 1971, waarin de vijf landen zich uit spreken voor het instellen van een zóne van vrede, veiligheid en neutra liteit in de regio van Zuid-Oost Azië die vrij zou moeten zijn van elke inmenging van machten van buiten de regio. Van 1971 dateert ook de actieve rol van Indonesië in de regio, dat op deze wijze de spil is geworden van de ASEAN. De politieke samenwerking tussen de vijf landen werd versterkt in 1971 besloot de ASEAN een ge meenschappelijk standpunt in te nemen tegenover de nieuw ontstane situatie van een geheel communis tisch geworden Indo-China. In mei 1975 werden de vier staten van Indo- China uitgenodigd lid te worden van de ASEAN. Na de weigering van de kant van de communistische landen om lid te worden, riepen de vijf ASEAN-landen op tot samenwer king: een vreedzame coëxistentie. In 1976 kwam het inderdaad tot een opmerkelijke verbetering van de be trekkingen tussen de ASEAN-lan den enerzijds en Vietnam en Laos anderzijds. Het initiatief hiertoe was genomen door Indonesië, dat als enige van de ASEAN-landen vanaf 1955 diplomatieke betrekkingen on derhield met Hanoi. Kenmerkend was het verzet van de zijde van Indonesië tegen het Amerikaanse veto in de Verenigde Naties, dat in 1975 de toelating van de beide Viet- nams verhinderde. Keerpunt De eerste topconferentie van staats hoofden en regeringsleiders van de ASEAN-landen in februari 1976 op Bali werd een tweede keerpunt in de geschiedenis van de ASEAN. Op 24 februari 1976 sloten de vijf landen het Verdrag van Vriendschap en Sa menwerking in Zuid-oost Azië, ter bevordering van „duurzame vrede, vriendschap en samenwerking tus sen de volkeren van de betrokken landen". Het verdrag is bindend voor de vijf lid-staten, maar staat open voor toetreding van andere staten in de regio. De internationale erkenning van de ASEAN als regionale organisatie heeft eigenlijk pas sedert 1971 plaatsgevonden. De regionale iden titeit en potentie van de ASEAN is erkend, niet alleen in Azië, ma&r ook in het bredere internationale forum: door Amerika, door de Sowjet-Unie, door China (sedert 1974), door de EG en door de Verenigde Naties. Op internationale conferenties zoals de UNCTAD-conferentie in Nairobi, de conferentie van niet-gebonden landen in Colombo en de Algemene Vergadering van de Verenigde Na ties treden de ASEAN-landen als eenheid op. De belangstelling van met name West-Europese zijde voor de ASEAN is de laatste jaren wat toegenomen. In 1971 besloten de Eu ropese Gemeenschap en de ASEAN tot de instelling van gemeenschap pelijke commissies in Brussel (ABC) en Bangkok (SCCAN). Regelmatig vindt ministerieel overleg plaats tussen de EG-commissaris voor bui tenlandse betrekkingen en de ASEAN-ministers van handel. In 1975 werd een gemeenschappelijke EG/ASEAN-studiegroep in het le ven geroepen en in april 1977 werd in Brussel een conferentie gehouden van industriële en financiële leiders van beide blokken. Invloed Japan Niet alleen tussen de Asean en Euro pa is de samenwerking geïntensi veerd, sterke nadruk wordt de laat ste tijd gelegd op de samenwerking tussen ASEAN en Japan, Australië en Nieuw-Zeeland. Dit is niet zo op merkelijk als we de Japanse econo mische invloed op de grpotste ASEAN-lid-staat Indonesië in acht nemen. Het is dan ook duidelijk dat vooral Indonesië heeft gezorgd voor de band tussen ASEAN en Japan. Japan neemt, evenals Amerika, on geveer eenderde van alle IGGI-hulp aan Indonesië voor zijn rekening en de Japanse investeringen nemen in djt land de eerste plaats in. Japan is ook de belangrijkste handelspartner van Indonesië: 40 procent van de export gaat naar Japan en van de import is 35 procent uit Japan af komstig. In Indonesië zelf bestaan Sterke weerstanden tegen de Japan se economische invloed in het land. Deze bereikten bij het bezoek van de toenmalige Japanse premier Tanka in 1974 een hoogtepunt en leidden tot een groot aantal arresta ties van oppositionele elementen (de "Malari-affaire"), onder wie Mochter Loebis en leidende figuren van de in 1960 verboden socialistische partij en Masjoeml ^Moslem-partij). Ook nu nog wordt het economisch impe rialisme van Japan in Indonesië en de gevolgen die het voor Indonesië heeft, met argusogen in dit land gadegeslagen. De vijf ASEAN-landen zijn een be langrijk afzetgebied voor de Japan se consumptiegoederen en tevens een belangrijke leverancier van de voor Japan zo essentiële grondstof fen. De Japanse protectionistische economische politiek werkte zeer frustrerend op de regeringen van de ASEAN. Zo maakte Japan het Sin gapore bijna onmogelijk om zijn in dustriële goederen op de Japanse markt te brengen. De contacten tus sen ASEAN en Japan richtten zich voornamelijk op de Japanse pro- duktie van synthetisch rubber in de relatie tot de rubberproduktie van de ASEAN-landen. Topconferentie De topconferentie tussen de staats hoofden en regeringsleiders van ASEAN-landen en de Japanse pre mier Foekoeda in Koeala Loempoer deze maand leidde tot de zo lang verwachtte vergroting van de Ja panse financiële hulp aan ASEAN Japan stelde 2,5 miljard gulden ter beschikking voor een aantal indu striële projecten in de vijf landen. Ook verklaarde het. zich eindelijk bereid tot medewerking aan de uit voer van ASEAN naar Japan De besprekingen tussen de ASEAN-lei- ders en Australië's premiers Fraser hebben nog niet tot het gewenste resultaat geleid. Het nationalistische dagblad Mer- deka te Jakarta vergeleek de aange kondigde economische samenwer king tussen ASEAN en Japan met het na-oorlogse „Marshall"-plan. met dien verstande dat het Japan te doen is om geweldige voordelen te behalen uit deze samenwerking. De scepsis in Indonesië over deze sa menwerking is dan ook zeer groot. Toch ziet secretaris-generaal Dhar- sono van ASEAN de rubberovereen komst tussen ASEAN en Japn als een nieuwe start van een meer ge lijkwaardige samenwerking tussen deze landen en de topconferentie in Koeala Loempoer als een bevesti ging van de grote waarde die landen als Japan, Australië en Nieuw-Zee land aan de kracht van de ASEAN hechten. Er is tussen de ASEAN- landen in februari 1977 een „econo mische basis-overeenkomst" geslo ten, die als zeer belangrijk wordt gezien. De ASEAN is nog geen vrij handelsorganisatie, het ontstaan hiervan is afhankelijk van het ont wikkelingsproces in de vijf landen. ASEAN heeft onder de huidige om standigheden niet de bedoeling uit te groeien tot een militair bondge nootschap. Wijziging van de huidige situatie in Zuidoost-Azië zou in dat standpunt echter verandering kun nen brengen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De sinds.geruime tijd bestaande onrust bij de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren is nog niet ten einde. Dat is duidelijk geworden nu de heer Joh. D. van Dijk uit Gouda heeft laten weten niet langer voorzitter meer te willen zijn van het hoofdbestuur van de vereniging, een functie die hij overigens maar kort heeft bekleed (in mei van dit jaar volgde hij de heer F. B. B. Verlaan op die vijf jaar voorzitter was). In een mededeling van het hoofdbe stuur van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, opge steld in nauw overleg met de heer van Dijk, wordt gesteld dat de reden van het aftreden is, dat de heer van Dijk te veel moeite heeft met het karakter van dierenbeschermers van sommige afdelingen, die een goede relatie met het dier verkiezen boven een zeker zo belangrijk intermense lijk contact." Moeilijke mensen De heer F. J. L. Pikkemeyer, vice- voorzitter van het hoofdbestuur, die tijdelijk de dagelijkse leiding op zich gaat nemen, vertelde ons er gister middag in een nadere toelichting over: „Je heb in een vereniging als de onze nu eenmaal vaak te maken met moeilijke mensen. Er zijn figuren die het dier boven alles stellen en wat dat betreft over lijken gaan. We heb ben dat enige tijd geleden gezien bij een conflict in het asiel aan de Am sterdamse Polderweg. De onenig heid liep daar zo hoog op dat als de aanwezigen messen bij de hand had den gehad ze elkaar overhoop gesto ken zouden hebben. Dat is een heel merkwaardige mentaliteit, maar zo liggen de zaken nu éénmaal. In Roosendaal zitten we ook met een moeilijk geval. Daar zijn wel vier groepen die het met elkaar oneens zijn. Het is heel teleurstellend als je na een reis van vier uur en daar tot 's nachts een uur of drie te hebben gepraat nog geen stap dichter tot elkaar bent gekomen. Dat is de heer van Dijk kennelijk te veel ge worden." Naar aanleiding van de problemen in diverse afdelingen van de 90.000 leden tellende vereniging werd vorig jar de commissie Sijthoff ingesteld, die orde op zaken moest stellen. Een van de aanbevelingen van deze com missie, die in maart van dit jaar werd overgenomen door de algeme ne ledenvergadering, was het hoofd bestuur overzichtelijker en daarmee kleiner te maken. Het hoofdbestuur trad daarop af en de heer van Dijk werd als nieujve voorzitter gekozen. „Hij had zich als doel gesteld de problemen binnen een jaar uit de wereld te helpen. Als niet met die renbescherming besmette man dacht hij dat wel voor elkaar te krijgen. Hij heeft zich er duidelijk aan vertild. Het is hem naast zijn drukke werkzaamheden als raadslid en statenlid te veel geworden", al dus de heer Pikkemeyer. Vandaar dat de heer van Dijk nu heeft laten weten dat de daaruit voortvloeiende problemen en extra werkzaamhe den naast de reorganisatie van de vereniging, die in volle gang is „te veel van zijn tijd vergden om deze zaken goed te kunnen volbrengen." Het besluit van de heer van Dijk is voor zijn medehoofdbestuursleden, naar de heer Pikkemeyer vertelt, ook als een „volkomen en bijzonder onaangename verrassing" gekomen. „Vorige week donderdag hebben we nog 'samen vergaderd en was er geen vuiltje aan de lucht. Dinsdagoch tend kregen we de brief van de heer Van Dijk in de bus, waarin hij schreef er mee te zullen stoppen. Bij de leden heeft dat de nodige onrust veroorzaakt. Dat is ons uit de reac ties die tot nu toe zijn binnengeko men wel gebleken. Men verwachtte zoveel van de heer Van Dijk dat tal van leden zijn vertrek toeschrijven aan nieuwe onenigheid in het hoofd bestuur en dat is echt niet zo." Volgens de regels zal er begin sép- tember een nieuwe vooreitter wor den gekozen, tijdens de dan te hou den algemene ledenvergadering Er gaan echter al stemmen op een bui tengewone ledenvergadering uit te schrijven waarop de kwestie Van Dijk aan de orde zal worden gesteld 'EDE (ANP) Prinses Beatrix heeft gisteren In Ede het nieuwe gemeen tehuis geopend. De prinses verricht te de openingshandeling met een druk op een knop, waardoor zij een •waterkunstwerk van de kunstenaar P. Siegers in werking stelde. Na deze handeling maakte de prinses een wandeling over het raadhuisplein, waar verschillende oude ambachten werden gedemonstreerd. Het Edese gemeentehuis is gebouwd riaar een ontwerp van de architect prof. J.B. Bakema. Het gebouw heeft 25 miljoen gulden gekost en biedt plaats aan driehonderd amb tenaren. Op de foto maakt de plaatselijke bevolking een dansje In kleder-"* dracht voor de prinses. ROTTERDAM De Zwervers heeft gisteravond een oefenwedstrijd te gen Alblasserdam met 2-1 gewon nen. Na een 0-0 ruststand zorgden Hans van Neck en Wim van der Graaff in de tweede helft voor de Rotterdamse wapenfeiten. Kozakken Boys was weinig succes vol tegen NOAD. De Werkendam mers, die de geblesseerde Leo Leeg- gangers en Krijn Vonk misten, moesten in Tilburg genoegen nemen met een 3-0 nederlaag. Nieuw Lekkerland ging op eigen ter rein met dezelfde cijfers ten onder tegen zondagclub Papendrecht (0-3). De ruststand was 0-1. Bij Nieuw Lekkerland debuteerde Gerard Smit. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het oneigenlijk ge bruik van sociale verzekeringswet ten moet verder teruggedrongen worden. Die mening bleek een meer derheid van de Tweede Kamer giste ren toegedaan. Die meerderheid sprak zich uit voor enkele maatrege len, waarmee mazen in de wet ge dicht kunnen worden. Die maatregelen betreffen dus niet fraude of misbruik, maar het benut ten van de wetgeving door zowel werkgevers als werknemers op een manier die de wetgever nimmer bedoeld heeft. Met name CDA, VVD en D'66 vroegen staatssecretaris Mertens (sociale zaken) meer maat regelen te ontwerpen. Zij voerden daarbij aan, dat het stelsel van soci ale zekerheid „aan geloofwaardheid zal winnen en beter bestand zal zijn tegen borrelpraat en Indianenverha len over het profiteren van uitke ringen." De heer Rietkerk (WD) en mevrouw Van Leeuwen (CD vroegen onge duldig hoe het sta: t met een onder zoek, dat mogelijkheden moet aan geven om het „doorsluizen" van an dere werknemers naar de ziektewet en de arbeidsongeschiktheidswet te beperken. Evenals de WD en het CDA kon de PvdA gisteren instem men met het wetsontwerp, dat on der meer een eind maakt aan de zogeheten spaartruc (de eigen in komsten van studerende kinderen zullen voortaan van invloed zijn op het bedrag aan kinderbijslag, dat ouders ontvangen, óók als die eigen inkomsten gespaard worden) en het geven van uitkeringen aan werkloze werknemers, die onredelijke eisen stellen aan een mogelijke nieuwe baan. De PSP maakte bezwaar tegen het onderdeel van het wetsplan, waarin bepaald wordt dat een ten onrechte uitbetaalde uitkering teruggevor derd kan worden, ook als de fout bij de betalende instantie ligt. Me vrouw Beckers (PPR) miste in het wetsplan de „dwingende argumen ten" om het oneigenlijk gebrul^ aap t R te pakken en vreesde juist een ver- minderd vertrouwen in de wetge" ving, als effect van de aangekondig- I de maatreoeleo. - n

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15