Proef met Hilversum vier wordt geslaagd genoemd L .Invoering alpha hulp vindt zeker doorgang' De Kijkkast Man bekent wurging Kritiek op keuze van genres en vooral op gesproken woord Staatssecretaris Meijer: DINSDAG 23 AUGUSTUS 1977 TV-COMMENTAAR Hoe snel het leven verglijdt, is onder meer af te meten aan de vakantie. Je ziet er lange tijd naar uit, maar voor Je eraan gewend bent is het een kwestie van achterom kijken Gelukkig is de mens een wondertjk wezen: meestal kan hij zich vlug aanpassen Natuurlijk kost dat meer moeite naarmate hij van het dagelijks patroon is afgeweken. Mij hebben verhalen bereikt over campings waar de hele bevolking 's avonds naar de televisie zat te kijken. Voor mijn gevoel zijn die mensen niet echt eruit geweest, want zij konden zich niet losmaken van het ding dat ons het allermeest bindt de kijkkast. Hoewel ik mijn vakantie op eigen erf heb doorgebracht en dus als de kat op het spek gebonden was is het mij meestentijds gelukt die kast gesloten te laten. Dat werkt niet alleen heerlijk ontspannend, maar het is tevens een uitstekend middel om selektiever te leren kijken. Wanneer Je als een alleseter bij de rAdio en televisie door Ton Hydra Trouw/Kwartet buis tit, dreig Je gauw overvoerd te raken. Hoewel dit een realiteit is, blijft de meerderheid zich zat eten aan het seriewerk en wat zij de hitgevoelige produkties noemen. Neem bijvoorbeeld het prograrhma voor hedenavond. De documentaire over chimpansees in een voor hen vreemd leefklimaat verliest het waarschijnlijk van Avro's Toppop. En Geminiman, hoe onbeduidend ook, wint het van Jean Gabin en Jean-Paul Belmondo als De stuurloze twee. Land zonder drempels kan daar profijt van hebben en dat is dan een goede zaak omdat het gaat om de belangen van minder validen. Maar ik vermoed, dat het Familieportret het zal moeten afleggen tegen de Zomerkwis op het andere net. Zonder een kwaad woord te zeggen van die Avro-spelletjes, wil ik een goed woord laten horen over het gesprek van Jeanne van Munster met de familie De Gier uit Zoe term eer. Dit programma is een herhaling dubbel en dwars waard omdat het zo positief is en vol bemoediging voor ouders die worstelen met eigen handicap en met die van hun kinderen. Ank en Herman de Gier hebben behoord tot de zware astmapatiënten. Hun band ontstond in Da vos terwijl een ,Varaploeg daar was voor het opnemen van kerstgroeten. Toen zij zeer veel moeilijkheden hadden overwonnen, kregen zij een harde klap te verwerken. Angela, hun eerste kind, bleek aan dwerggroei te lijden. In het programma ontmoet u dit meisje als zevenjarige. Een ontmoeting die u niet licht zult vergeten, dankzij de hardveroverende onbevangenheid van de gehandicapte Angela en door de wijze waarop moeder en vader andere ouders proberen te bemoedigen. Daarbij komt dan nog het fijnzinnige contact dat Jeanne van Munster realiseert met haar gesprekspartners. U moet er bijvoorbeeld eens op letten, hoe zij, terwijl de camera's werken, Angela op haar gemak weet te stellen. Op dat moment wordt iets zichtbaar van de „taal van het lichaam". Een taal, die ook zo duidelijk tot klinken komt in hun herhaling die de NCRV woensdag op het scherm brengt. Ik bedoel de ontroerende reportage van de Josti Band. Daarover morgen graag meer. WINSCHOTEN (ANP) - De ge meentepolitie van Winschoten heeft de 21-jarige F. B. uit Winschoten aangehouden. Hij heeft bekend zijn 52-jarige huisgenoot Harm Dijk door wurging om het leven te heb ben gebracht. Beiden bewoonden een kamer in een pand aan de Gar- stestraat in Winschoten. Zondag morgen werd het stoffelijk over schot van Harm Dijk op bed gevon den. Een arts die erbij werd gehaald alarmeerde de politie. De motieven die tot de wurging hebben geleid heeft de politie nog niet bekend gemaakt. HILVERSUM (ANP) Hoewel er op enkele punten nog kritiek valt uit te oefenen kan het experiment met de zender Hilversum 4 over het algemeen als geslaagd worden beschouwd. Tot deze conclusie is de afdeling kijk- en luisteronderzoek van de NOS gekomen na een aantal onderzoeken. Hilversum 4 kwam op 28 december 1975 voor het eerst in de lucht, speci aal ten behoeve van uitzendingen van klassieke muziek. Het rapport van de dienst kijk- en luisteronder zoek zal, nadat een aantal program macolleges binnen de omroep advies erover zal hebben uitgebracht, door het NOS-bestuur worden beoor deeld Dit oordeel zal dan ter kennis worden gebracht van de minister van CRM, die uiteindelijk zal moe ten beslissen over het al dan niet voortbestaan van deze zender. Volgens het rapport voldoet Hilver sum 4 in het algemeen aan de tien criteria die het NOS-bestuur destijds ten aanzien van de nieuwe zender had gesteld. Zo is de beluistering van Hilversum 4 groter dan die van het culturele avondprogramma op ande re zenders (0,8 procent voor Hilver sum 4 tegen 0.6 procent), terwijl het totale klassieke aanbod tussen zeven uur 's ochtends en vijf uur 's middags door de komst van Hilversum 4 is verdrievoudigd Bovendien werd de klassieke mu ziek door de komst van Hilversum 4 uemiddeld twee maal zo lang beluis terd als voorheen Kritiek is er onder meer op de programmering van het gesproken woord op Hilversum 4 en AVRO, NCRV De kijker laat het koud HILVERSUM (ANP) Bij het oordeel over de muziekuitzen- dingen speelt slechts een zeer ondergeschikte rol welke om roeporganisatie uitzendt. Uit het onderzoek van de dienst kijk- en luisteronderzoek van de NOS blijkt dat tachtig procent van alle Nederlandse luiste raars van twaalf jaar en ouder het doorgaans niet belangrijk vindt te weten welke omroep er in de lucht is. op de uitgezonden muziekgenres. Vooral ten aanzien van het gespro ken woord is het oordeel van de luisteraars duidelijk negatief Dat er nieuwsbulletins en kunstru brieken op deze zender worden uit gezonden vindt het merendeel van de liefhebbers van klassieke muziek wel juist, maar meer dan tachtig procent staat aiwljzend tegenover de overige praatprogramma's. Van hen zet zelfs de helft de radio af als een dergelijk programma in de lucht komt. Bij het onderzoek is gebleken, dat gemiddeld 78 procent van de zend tijd op Hilversum 4 wordt besteed aan muziek. Maar gedurende de „muziekloze" uren op dit station is in een op de vier gevallen wel klas siek te beluisteren op een van de andere Nederlandse zenders. Klassiek Gemiddeld wordt 77 procent van de muziektijd van Hilversum 4 besteed aan „klassieke" muziek. Daarnaast komt acht procent opera, vijf pro cent gewijde muziek of oratoria, drie procent licht-klassieke muziek en twee procent lichte muziek, terwijl de rest van de zendtijd wordt ver deeld over operettes en andere mu ziekgenres. zoals eigentijdse mu ziek. Van al die muziek echter komt slechts twaalf procent „levend" de huiskamer binnen. De rest 88 pro cent dus is „ingeblikte" muziek. Onder de Nederlandse liefhebbers van klassieke muziek blijkt de ei gentijdse muziek het minst populair te zijn. Overigens vindt een derde van de luisteraars naar Hilversum 4 dat er te weinig muziek van de ro mantici en de klassieken wordt uit gezonden. Eveneens een derde vindt voorts, dat vooral te veel muziek van hedendaagse componisten ten gehore wordt gebracht. Uit het rapport blijkt ook. dat van de gehele Nederlandse bevolking van twaalf jaar en ouder iets meer dan de helft (53 pet) wel eens naar klassieke muziek luistert (de mees ten echter (tweederde) via Hilver sum 1 en 2). Moet blijven! Van de Hilversum 4-liefhebbers meent 56 procent dat de zender in zijn huidige vorm en inhoud moet blijven voortbestaan. Ook is nog eens veertig procent het eens met het voortbestaan maar dan wel met andere programma's. Die worden overigens door ongeveer 35 procent van de luisteraars als „zeer goed" en door zestig procent als „tamelijk goed" beoordeeld. Ontevreden is 55 procent van de luisteraars met de uitzendtijden van Hilversum 4. Men vindt de avondu ren geschikter om naar klassieke muziek te luisteren. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Staatssecretaris Meijer van CRM blijft bij zijn besluit de invoering van de nieuwe vorm van hulpverlening in de gezinsverzorging mogelijk te maken. Hij heeft dit in de centrale raad voor de gezinsverzorging laten weten. „De verhouding van de kosten voor traditionele gezinshulp en de nieuwe zogeheten alpha-hulp blijft interessant Ze is iets minder gunstig dan destijds werd becijferd, maar met dezelfde centen kunnen meer mensen worden geholpen", aldus de staatssecretaris. rast te zijn over het feit. dat de raad verbaasd en verontwaardigd is over de verbeteringen. Deze houden on der meer in: het afstemmen van het uurloon van de alpha-helpsters op het wettelijk minimumloon en een regeling voor doorbetaling bij ziekte. Bovendien legt de staatssecretaris in zijn brief aan de raad er de nadruk op. dat op aandringen van de centra le raad invoering van de alpha-hulp een vrijwillige aangelegenheid van de instellingen is geworden. De bewindsman deed in juni de toe zegging over de invoering van alpha-hulp. nadat duidelijk was ge worden dat er moest worden bezui nigd om de tekorten in te lopen. De raad voor de gezinsverzorging was aanvankelijk akkoord gegaan met het invoeren van de Alpha-huip, maar zegde zijn medewerking aan de invoering op, nadat staatssecretaris Meijer eind vorige maand bekend maakte. dat er enkele verbeteringen zouden komen ten aanzien van de rechtspositie van de alpha-helpsters. Bij de alpha-hulpverlening werken de helpsters part-time. Ze zijn niet in dienst van de instellingen, maar van de gezinnen, die om hulp gevraagd hebben. Op die manier zouden voor hen geen premies te hoeven worden ingehouden Over de rechtspositie van de helpsters zou de staatssecre taris nog overleggen met andere in stanties dan de centrale raad, die overigens met één van de overleg partners de werkgeversorganisa tie een directe relatie heeft. Staatssecretaris Meijer zegt nu ver- Gewapende overval op postkantoor Nistelrode NISTELRODE (ANP) Het post kantoor in Nistelrode (NB) Is giste ren overvallen door een gewapende man en beroofd van enkele honder den guldens. De overvaller is spoor loos. De overvaller had een bivak muts over zijn gezicht getrokken en bedreigde kassier en een postbestel- ler met een vuurwapen. Nadat de kassier het geld in een boodschap pentas had moeten doen, werd hij samen met de postbesteller opgeslo ten in een garderobekamer. Speciaal vandaag Jean Gabin en Jean-Paul Belmondo speelden in 1962 de hoofdrollen voor de film die hier werd uitgebracht onder de titel De stuurloze twee. Ned. 1/19.45 De AVRO vertoont een docu mentaire over het werk van de AVO-Nederland ten behoeve van minder-validen. Ned. 2/21.15 In het VARA-programma Fa milieportret wordt het gesprek met de familie De Gier her haald. Een van de kinderen is gehandicapt door groeistoor nissen. Ned. 1/21.50 Onderwerpen in Televizier- Magazine zijn: tentoonstelling van werk van zwakzinnigen in Singermuseum; problemen van bouwvakkers; congres en docu mentaire over de leukemie (bloedziekte). Ned. 2/22.40 Chris van Leeuwen presen teert een documentaire over het komende en het voorgaande proces tegen Zuidmolukse over vallers. Hilv. 1/18.55 De KRO zendt een radio-uit voering uit van Verdi's opera Falstaff met o.a. Tito Gobbi, Luigi Alva, Elisabeth Schwarz kopf en Anna Moffo. Dirigent: Herbert von Karajan. Hilv. 2/20.15 Luc Lutz speelt de titelrol in de door Rolf Becker geschreven hoorspelserie Mijn naam is Cox. Hilv. 1/21.00 Radio vandaag HILVERSUM I (290 n» en FM-lunalen) AVRO 07 00 Nieuws 07 0J <S) AVRO-klo* (07 S0 Nieuws 07 41 07 55 Radiojournaal). OH 30 Nieuws OH 36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 06.4 j De Groenteman. 08.50 Morgenwijding 09 00 (S) De platenkeure van Willem Stnetman: klaaaieke muziek. NOS 09 30 Spiegel van Belgi* muziek en informatie AVRO 10 00 Radio Lawaaipa- pegaai 1010 Arbeidsvitaminen, verzoek- platenprogramma (10 30 Nieuws 10 33-1035 Radio journaal) 11.30 (S) Ron- <l<-m Twaalf, gevarieerd programma. 1126 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 1130 Nieuw v 12 41 Radiojournaal 12 55 Knip perlicht. verkcervmagazinr 13.25 Beur- »jji< m 5 13 30 'n Midrt itje AVRO muziek, informatie en u-rvice (15.30 Nieuws) 17 00 Voor ons gemaakt (door ons gekraakt), kin derprogramma OVERHEIDSVOORLICH TING 17 L'O Staatsrechtelijke alternatieven v....r I. Nederlandse Antillen 17 30 Nieuws 17 32 Radiojournaal 17 45 Toppers van toen IR 19 Filmmuziek 1H30 Nieuws 1141 H. r Saldo 1H 55 Proceg Zuid Moluks, trein kaper, documentaire NOS 19 15 (S) Ac- oord krnnnk van .imateurivtische muziek- fi-ning AVRO ;n00'Si Hoogtepunten uit opcrrtU 21 UU Mijn naam Cox. hoor l* Nerte 21 35 (Si Pirn Jacob plaU-nscala .'2 30 Nieuws 22 40 Radiojournaal 22 55 (S) Dichter bij de munek 23.20 (S) Skymaiters Show 23.55-24 00 Nieuws HILVERSUM II (492 m en FM-kaulen) KRO 7 00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 Het levende woord. 7 25 Badinerie. klassieke muziek. 7 54 Overweging. 8.00 Nieuws 8.11 Echo. 8 30 Aubade. Klassieke muziek 9 00 De letter M- Informatief pro gramma (9.30 Scheepspraat Informatie voor schippers. 9 35-6.40 Waterstanden). 10.30 Ik sta hier niet voor de banken te pralen Informatief programma (11.00-11.02 Nieuws) 1130 Ouder worden we allemaal. Bejaardenprogramma 12 00 VLf tellen van nu, lichte muziek 12 49 OVERHEIDS VOORLICHTING Terzake. 13 00 Nieuw*. 1311 Echo 13 40 Vreemdeling m mijn Va ders Huis Herinneringen van missionaris sen 14 00 Lange vingers. Inlroductiepro- gramma over schoolradio 15 00 In de wachtkamer 16 00 Nieuws. 16 03 Muzikaal spreekuur NOS 17 00 Het zal mijn tijd wel duren Informatief programma l"20Euro- light Lichte muziek 17.40 Informatie uit de regio 17 55 Mededelingen 18 00 Nieuws- KRO 18 11 Echo 18 30 (S) Op Vleugels. piano-improvisatie» 18 50 Verkenning So ciaal maatschappelijk nieuws 19.00 (S) Bel canto op de zomeravond 19 30 Soms heeft I licht een andere kleur 20 00 Nieuws. 20 05 Overweging 20.15 (S) Falstaff. een opera van Giuseppe Verdi (in de pauze, za 21 35 22 05 De gele bloem, een monoloog!. NOS 2-1 00 (S) Met het oog op morgen 23 55- 24 00 Nieuw» HILVERSUM III (445 ra en FM-kanalen) VARA: (Van 07.00-08 00 Actualiteiten via Dingen van de dag). 07.02 (S) Gesodemeur- ders 09.03 (S) Pep op drie 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) VARA zoek- plaatje. 14 03 (S) Spitsbeeld (14 45 Engels popnieuws. 15.45 Nieuws uit New York). 16 03 (S) Willem van Beusekom. J7.03 (S) Alfred Lagarde NOS: 18.03 De vacature bank 18.10 (SI NOS-maal VARA 19.02 (S) Popreconstructie. 20.02 (S) Nashville. 21.05 (S) Popdondere, muziek en informatie. 23.02 (S) Wachten op middernacht (Nachlte- lefoonwacht Wubbo 't Hart 035-17855 van 22.00-03D0. persoonlijke hulpverlening). 00 02 (S) Nacht drie-draai 0202 (S) Peter Holland. 05 02-07 00 (S) Truck. HILVERSUM IV (FM-Kaaalen) TROS •7 00 Nieuws 07 02 (Si Capriccio klassieke muziek. 09 00 Nieuws. 0902 Aktua-klank- beeld. 09.30 (S) Van heinde en verre. 10 00 (S) Opus tien lot twaalf klassieke muziek 12 00 (S) Intermezzo 13 00 (S) De meest verkochte klassieke tien 1330 Koren en korpsen 14 00 (S) Nieuws 14 02 (S) Om de kunst 14 30 (S) Guitariteiten 15.00-17 00 (S) Belcantorium 19.04 VARA: Apenerfand. documentaire TV 16.46 NOS: Fi 18 55 Journaal 19.45 Un smge en hiver (de stuurloze twee) speelfilm 21.35 NOS: Journaal 21.50 VARA: Familieportret 22.45 NOS: Journaal NEDERLAND II 18.45 NOS: Fabeltjeskrant 18.55 Journaal 16.05 AVRO: AVRO s Toppop presenteert de nationale hitparade 20.00 NOS: Journaal 20.25 AVRO: Gemini-man, tv-sene 21.15 Land zonder drempels ot Ties Kruize en a drempels van Nederland, documentaire 21.40 AVRO's zomerkwis 22.40 Teievizier Magazme 23.20 Den Haag vandaag 23.35 Journaal 108: Sybilla van Sorcieren wist zich geen raad van pure ellende en barst te uit in een droevig gesnik. „Mijn jongevrouwen-tijd is bijna afgelo pen. huilde ze. „Elk ogenblik kan ik weer in een vieze, ouwe heks veranderen. Ik voel van binnen al iets hekserigs kriebelen.Och grutjes.daar groeit mijn rug al krom.mijn wangen worden ma ger en vaaL mijn huid wordt rimpelig.en mijn haar wordt wit en dof.En jawel, hoor! Toen het eerste ochtendlicht de volgende morgén de kooi binnenviel, was er van een jonge vrouw bij een sport wagen niet veel meer te zien. In plaats daarvan strompelde een oude heks door de kooi en waar de mooie sportwagen had gestaan, lag nu een vuile, oude bezem. Smidje Verholen en veldwachter Eelkema waren allebei vroeg opges taan en ze waren dan ook alweer spoedig in het bos te vinden. Toen ze de grote muizeval genaderd waren, zagen ze tot hun stomme verbazing, dat daarin geen jonge vrouw, maar een oude heks in morsige vodden rondliep.„Precies wat we dacht'n, Verhool'n!" riep Eelco Eel kema uit. „Die hippe zus was kunst matig! Van buut'n jong, maar vaiii binn'n zo afgeleefd als.als.- „Als een ouwe heks!" riep de smid! „En haar mooie wagen is óók weg! i In plaats daarvan ligt er het klassie ke vervoermiddel van de heksen!" 1 „Jonge, jonge, jonge, foei foei foei!"}! mompelde Eelco Eelkema hoofd schuddend. „Ouwe heks'n word'i jonge meid'n en beez'msteel'i) word'n luukse sportwaag'ns! vakbond'n staan vandaag de ook nergens meer voor, hè!?" „Laat me er nu asjeblieft uit. kraakte de stem van Ouwe Sybil. FERD'NAND Zij stond verbaasd over zijn gezonde jonge uiterlijk, toen hij uit de coupé sprong en met grote passen naar haar toe liep. Zij was zo gewend geraakt aan invaliden. Zij wist na tuurlijk, dat hij niet aan het front had gevochten en sinds een paar maanden in een kazerne had gesla pen, maar hij leek zoveel ristiger en monterder dan in de tijd, dat hij op het landgoed met de vele problemen had geworsteld. Hij kuste haar. maar niet intenser dan wanneer zij hem vroeger wel was komen afhalen na een van zijn zeldzame bezoeken aan Londen. Onderweg vertelde hij haar over zijn ervaringen van de laatste weken. Haar opwinding zak te weg, het leek wel, alsof haar taak zich zou beperken tot het luisteren naar oorlogsherinneringen. Maar toen ineens hield hij op een verlaten plek stil en kuste haar zo hartstoch telijk, dat zij pas na een paar minu ten kon zeggen: „Dat had ik op het perron verwacht, maar daar kreeg ik vrijwel niets, behalve een oorlogs communiqué". „Vergeet die verwenste oorlog nu maar", zei hij ernstig, „ik had het alleen nodig als een rookgordijn om me niet al te erg te laten gaan. Ik was blij, toen je schreef, dat je niet naar Londen wilde komen, maar wij hadden toch een afspraak moeten maken om elkaar te ontmoeten op een plek, waar wij door niemand gestoord konden worden". Hij had haar geen betere claus kun nen geven: „Paul, herinner Je je die vervallen hut bij het ravijn, waar je mijn hand hebt gevraagd? Ik heb die hut laten opknappen en daar kunnen wij nu heengaan; ik heb alles ln orde gemaakt. Daar kunnen wij een dag of wat blijven, want lk heb Maureen in vertrouwen geno men en die zou zorgen, dat alles gewoon doordraait. Als je niet wilt, hoeft het natuurlijk niet, maar dit leek me de enige mogelijkheid om aan een Invasie uit het dal te ont snappen". Tot haar schrik voelde zij, dat zij heftig bloosde onder zijn verraste blik. Zij pakte de teugels: „Vooruit, doe maar wat je wilt. Ik vind alles goed". „Natuurlijk gaan wij daarheen! Maar hoe komen wij er? Er is geen weg, of heb je die soms ook laten aanleggen?" Zij lachte en wees hem. hoe hij over de stoppelvelden naar de duinen kon komen. „Ik had eventjes gedachtnou ja, laat maar". „Zeggen, wat je gedacht had!" Hij keek haar grijnzend aan: „Door mijn achterhoofd spookte even de sombere gedachte, dat die brieven die je me hebt geschreven voortkwa men uit een gevoel van eenzaam heid en dat je, als wij elkaar onder ogen kwamen, je zou schamen dat je je naam er onder had gezet". „En waarom denk je nu, dat ik Lat niet doe?" „Je bent een duvel; zit me daar maanden lang voorbereidingen te treffen en wil je dan nog beweren, dat je niet gemeend hebt wat je schreef?" Claire, ik heb er geen spijt van, dat ik dienst heb genomen, .hoewel ik hier had kunnen blijven, maar ik geloof niet, dat ik tevoren heb beseft, wat hij betekende voor mijn zielerust en hoe wanhopig ik je zou missen. Vroeger dacht ik, dat jij me zo dierbaar was, omdat ik je identificeerde met het dal. Dat was het in het begin ook, maar nu hele maal niet meer. Het gaat om jou, Clalre Derwent en niet om het dal! Ik weet zeker, dat ik overal zou kunnen leven, als lk wist, dat jij elke nacht bij mij was!" Hij sloeg zijn arm om haar heen. Zij koos haar woorden zorgvuldig; „Ik heb mezelf altijd gedragen als de geest-van-het- dal, Paul, want ik wist, dat je zo'n vrouw wilde hebben en dat wilde ik zijn. Van het eerste ogenblik ai heb ik bewondering gehad voor de ma nier, waarop je een karwei van deze omvang aanpakte. Maar intense, echte liefde, dat is iets wat je moet leren en ik ben daarmee pas begon nen na die stomme ruzie over die arme Hazel. Sedertdien en sinds ik verantwoordelijkheid kreeg, omdat jij weg was, begrijp ik je bedoelin gen beter dan wie ook, met uitzon dering misschien van John Rudd. Ik weet zeker, dat je eens voorgoed terug komt, al was het alleen maar doordat het jouw taak ia dit verlaten plekje tot bloei te brengen. Daarom ben lk niet ziek geworden van angst, zoals de andere vrouwen, hoe af schuwelijk ik je ook gemist heb". Wordt vervolgd 1 3 4 5 6 7 8 9 10 Vul horizontaal in: 1. betekenis, 2. aalgeer. 3. loot, j verfbordje van de kunstschilder, I levendig, 6. gifslangetje, 7. vuurpif 8. vallei, 9 vrolijk, 10. vordering. Bij juiste oplossing vormen de IX ginletters de naam van een troskieü wige vis onder andere voorkomeri in de Middellandse Zee. Oplossing vorige puzzel. Hor. 1. kader, 4. belet, 8. os. 10. ge, kas. 15. order. 17. telen. 19. moet, i Abe, 22. alt. 23. akant. 24. tol. 26. en 27. bel. 29. stele. 30. Enare. 31. lol. ar. 37. de, 38. rente, 39. tenor. Vert. 1. kolom. 2. as, 3. es. 5. eb. 6. 7. teint, 9. ga. 11. adé, 12. krakeel, stengel. 14. ala, 16. robot. 18. elg 21. bar. 24. tsaar. 25 lek. 27. bas. leder. 32. Og. 34. re. 35. st. 36 Ee. do.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4