Uit brieven van lezers ve< FAMILIEBERICHTEN EMERITUS c< EMERITUS-PREDIKANT VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1977 TROUW/KWARTE p Moet het nu zo (1) Ds J. J. Buskes schrijft: er moet toch wel Iets niet in orde zijn met de gemeente en met de prediking wan neer zulke brieven geschreven wor den. Nu, dat vind ik een goedkope opmerking van ds Buskes. Als hij zich nu eens afvraagt: hoe komt het dat ik zulke brieven krijg, en zou ik toch ergens verkeerd zitten? Mis schien dat er dan nog wat te berei ken is voor ds Buskes. Korte duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar Secretans Hoofdredactie Trouw/Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij pubiikatie wordt de naam van de schrijver vermeld nog meer onschuldige burgers ge dood. De apartheid is een goede zaak. Het Joodse volk is apart gezet in deze wereld. Dat de negers zwart zijn, is niet toevallig. Toeval bestaat niet. Dat goede zaken als apartheid en militarisme elkaar steunen is dan ook niet te verwonderen. Iedere ge lovige is een militair en het wacht woord is: Maranatha. Andijk Jac. Bakker Moet het nu zo (2) Het artikel van ds Buskes schokte mij door het onbegrip dat er bij deze christenen bestaat voor mensen als Buskes, die door middel van hun politieke keuze iets trachten bij.te dragen aan de totstandkoming vaiy een meer rechtvaardige samenle ving. De verwijten die hem voor de voeten worden geworpen zijn ook mij niet vreemd. Als christen heb ik de keuze gemaakt voor het socialis me, omdat dit de enige wereldbe schouwing is die daadwerkelijk een eind wil maken aan de uitbuiting van de ene mens door de andere. Ik zie het socialisme dan ook als een praktische uitwerking van de bijbel se Idealen: naastenliefde en gerech tigheid. Alle zich christelijk noe mende partijen laten ons kapitalis tisch, op uitbuiten berustende, sys teem onaangetast, ja werken zelfs mee aan de instandhouding ervan, waarmee zij verraad plegen aan de geest van de bijbel. Culemborg Eric Bouwsma Moet het nu zo (3) Niet elk gemeentelid beschikt over de woordenschat en het taaleigen van dr. B en heeft evenmin zijn educatie; dit is mede oorzaak dat menige verontwaardiging in zo'n af schuwelijke vorm werd gegoten. Wanneer u zelf echter in een t.v.- uitzending van februari J.l. de heer Steenkamp een „politiek animator" noemt en Van Agt u deed denken aan „slagroom" (er schijnt echter in die uitzending geknipt te zijn), dan begeeft u zichzelf op dezelfde heillo ze en te veroordelen weg van beledi ging en insinuatie en zulke uitlatin gen van een man als dr. Buskes zetten in de gemeente kwaad bloed. Gelukkig geeft u „zelf toe, ook niet brandschoon te zijn". Ook naar m ij n stellige overtuiging is er iets mis met de prediking en de gemeen te, maar die fout ligt bepaald niet bij „rechts" alleen! Een voorbeeld van hoe het kan, vind ik en dat meen ik serieus in de prediking van dr. Buskes, alle valse aantijgingen ten spijt. Laten alle predikanten het wijze advies van de synode-praeses ds. Spilt opvolgen! Niemand zou blijer zijn dan wijlen dr. Til an us sr. Hoofddorp P. J. Rijpstra Moet het nu zo (4) De vraag van ds. Buskes zou ik aan Jac. B. Lootjen willen stellen: moet het nu zo? Waaraan heeft de VARA de ongevraagde knuffel van zijn kant te danken? Aan de door JBL veronderstelde „creativiteit"? Over igens roept bij mij elke zin in het bedoelde stukje vraagtekens op. „De beste TV-programma's" „Ei gen werk" met als voorbeeld Ta- dellöser! dat kreeg alle tijd, net als het Nederlands elftal: Koos Pos- tema kijkt niet zenuwachtig op zijn horloge. Deed hij het maar! De VARA noch Jac. B. Looijen weten blijkbaar hoe laat het is. Een naïef stukje. En jammer voor de NCRV. De laatste is toe te wensen dat er niet erg veel levende lidmaten als Jac. B. Looijen rondlopen, die stoten onder de gordel uitdelen. Te genover de gegeven VARA-„voor- beelden" staat een veelvoud van de NCRV-creativiteit Eigen werk, wel te verstaan. En zonder vloeken nog wel. De zucht slaak ik bij: Moet het nu zo? Ds. Buskes heeft gelijk: Re acties als de door hem genoemde zijn slecht, onchristelijk, en getui gen niet van aristocratisch christen dom". Maar zou het soms óók kun nen komen van een zich getergd voelen door het optreden van ds. Buskes? Wie ja zegt tegen een niet- christelijke partij zal toch eerst heel zorgvuldig zijn afwijzend nee tegen broeders en zusters moeten moti veren. En waar lering werd getrok ken uit de geschiedenis, waar daad- werklijk getracht wordt CDA te doen en te zijn gaan daar de argumenten van ds. Buskes nog wel op? Kort en goed: Mijnerzijds een handdruk voor Jac. B. Looijen en voor ds. Buskes. Nieuw Buinen H. P. Mulder geref. pred. Moet het nu zo (5) Met verbijstering heb ik kennis ge nomen van de tien illustraties van wat dr. van den Heuvel azijn en gif noemt, aan het adres van dr. J. J. Buskes. naar aanleiding van diens optreden, kort voor de verkiezingen in de tv-rubriek „Hier en nu" van de NCRV. Dat de doorbraakmensen, waartoe ik me zelf, komende uit CH kringen, sedert 1945, ook mag reke nen en dat is vaak met veel aan vechtingen er in de ogen van hen, die ik nu maar gemakshalve CDA- ers noem, niet best afkomen, was al lang bekend. Maar dat dat toon en vormen kan aannemen, als in de 10 illustraties weergegeven, is diep be schamend voor de Kerk in het alge meen en voor de briefschrijvers in het bijzonder. Wat een hovaardij, wat een verbittering, wat een gram schap en wat een verguizing. Zijn dit nu de „vruchten van het geloof", waaraan de Christen in de wereld herkend zal worden? Heemstede H. J. Verkouw Babyromantiek In de consumentenrubriek stond een artikel over zin en onzin van de babyuitzet. De aanschaf van textiel- luiers werd niet nodig gevonden, omdat wegwerpluiers 'praktischer zijn. Maar praktisch is vaak duur en wegwerp is meestal milieuvervui lend. Vooral dat laatste is iets om over na te denken bij de aanschaf van babyartikelen. Textielluiers zijn beter voor uw portemonnee en in dien ze met fosfaatvrij of fosfaatarm wasmiddel gewassen worden, zijn ze ook beter voor ons milieu. Als ze niet meer nodig zijn voor uw kinderen, kan een andere moeder ze overne men. Door ze in dezelfde vorm te vouwen als papieren luiers, zijn geen spelden nodig en passen ze precies in babyslips en strikslips. Leiden Klaske Schrijver- Wijkstra Kaapstad Een tweetal apartheidsapostelen spuide in deze rubriek z'n veront waardiging over de steun van de wereldraad van kerken aan de be vrijdingsbewegingen in zuidelijk Af rika. L. Janse uit 's Gravenpolder ging zich te buiten aan de bekende racistische kreten als „valse betich ting", „gehulchel", „oproerkraaiers" en „vertroetelde Swapo". L. M. van der Vlist te Ouderkerk a/d IJssel besloot zijn stukje met de vraag „well: eenvoudig, gelovig mens het verband nog zou zien tussen het evangelie van de zachtmoedige Ver losser Jezus Christus en de nieuwe uitkering van de bevrijdingsbewe gingen". En terstond konden we in hetzelfde blad lezen, hoe een krot tenwijk b.'J Kaapstad met de grond gelijk werd gemaakt, waar meer dan twintigduizend zwarten trachtten een schamel (zij het illegaal) gezins verband tot gastarbeiders in eigen land veroordeelde kostwinners in stand te houden. Hoe moeten deze eenvoudige, gelovige, evenwel zwar te, mensen het verband nog zien tussen het evangelie van de zacht moedige Verlosser Jezus Christus en de walgelijke gewelddaden van het apartheidsregime, dat steunt op en verweven is met de door rassen waan vergiftigde, evenwel door en door rechtzinnige, blanke kerken van Z.-Afrika? Doesburg B. J. Zwiers Militarisme (1) Naar aanleiding van de artikelen in Trouw betreffende het militaire wa pen gaarne het volgende. Het nieu we testament vergelijkt de strijd van het geloof met de strijd van een goed soldaat. (De goede strijd des geloofs.) In het oude testament heeft Israël vele oorlogen gevoerd. De heidense volken rondom deden telkens aanvallen op het Joodse land vanwege de welvaart, maar deze werden steeds weer afgeslagen en de aanvallers werden veelal ver slagen en vernietigd. Wanneer bij de laatste gijzelingsactie het militaire wapen niet had ingegrepen, waren Rotterdam J. Kloosterman Militarisme (2) 10 augustus 11. stelde H. Meijer abu sievelijk politie en krijgsmacht op één lijn. Daarbij werd hét verschil verwaarloosd dat de politie opereert in het kader van de rechtsorde, t.m. in een democratie, en het leger in de rechteloze Internationale Jungle waar onchristelijke dreiging met de afschuwelijkste wapens op de meest perfide wijze heel gewoon schijnt. Wie niet de politie met kernwapens wil uitrusten, zou, als politie en leger vergelijkbaar zijn, ook soldaten zul ke duivelse wapens niet in handen moeten geven, zelfs niet ze fabrice ren. Wie zich evenwel bijbels wil opstellen, moet met zijn vijanden omgaan als Gideon of Eliza, op grond van het gebod in Matth. 5. Zullen christenen ooit gezamenlijk afstaan van deze zonde in navolging van hun Heer die nooit dreigde? Zalig de vredestichters, maar niet met bommen en granaten. Wie ziet anders nog verband tussen evange lie en praktisch christendom? H. I. Ambacht L. Vermaas Militarisme (3) Het artikel over militairisme en ge weld in uw krant is betreurenswaar dig eenzijdig en getuigt van een ra dicaal linkse opstelling van de schrijver. Het gaat toch niet aan om te stellen dat juist het C.D.A. en het grootste deel van het Nederlandse volk graag geweld accepteert? Uit de opstelling van bedoelde groepen kan juist worden afgeleid dat men bewust of onbewust de Bijbelse norm wenst te hanteren dat de Overheid het zwaard niet tevergeefs draagt o.m. Inhoudt dat zij ons be schermt tegen geweld van binnen en buiten de landsgrenzen. Jammer dat de redactie van Trouw dergelijk geschrijf een plaats in de krant geeft. Ede A. A. van de Berg TV-dienst (2) Mag ik de heer Jac. B. Looyen, naar aanleiding van zijn TV-commentaar in Trouw van 16 augustus, vragen wat voor waarde het heeft om psal men uit de oude berijming uit het hoofd te kunnen zingen, als men zo duidelijk blijk geeft geen interesse te hebben voor het Woord. Weet hij niet dat de eredienst een geheel is van Woordverkondiging, gebed, zang enz. Het orgelspel in de ere dienst moet aan die eredienst onder geschikt zijn. De reactie van de heer Looyen bewijst alleen maar dat, al thans voor hem, dit orgelspel niet als zodanig heeft gefungeerd. Ook jammer voor al die organisten die op bescheidener wijze veel meer preste ren maar die u wel nooit in uw tv- commentaar zult noemen. Schcrpenzeel J. van de Kemp kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Allen, die op welke wijze dan ook, ons hebben geluk gewenst met ons 40-jarig huwelijk, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank D. Kooistra J. C. Kooistra-Mon Roy Amsterdam, augustus 1977 Adelaarsweg 82 19 augustus 1937 19 augustus 1977 God dankbaar delen wij u mede dat wij op 19 augsutus hopen te herdenken, dat onze geliefde ouders en groot ouders Egbert de Vries en Durkje Hoogeveen 40 jaar geleden in het huwelijk traden. „De Here zal uw uitgang en uw ingang bewa ren van nu aan tot in de eeuwigheid." Psalm 121:8 Dick en Dora Paula, Dorien, Erica, Annemarie Wytze en Ank Anneriek, Bert, Marleen Saska en Bram Maneken Nunspeet, Astridlaan 14. Soli Deo Gloria Dankbaar en blij hopen wij D V. op 31 augustus a.s. met. onze lieve ouders en grootouders T. de Koning en Chr. de Koning-de Leeuw de dag te gedenken, dat zij 50 jaar getrouwd zijn. Kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren 31 augustus a s. van 19.30 tot 21 uur in „De Rank", Reghthuijspiein 17, Nieuwkoop. Augustus 1977 Reigerstraat 2, Nieuwkoop. Voor de vele verkwikkende blijken van meeleven zowel tijdens de ziekte als bij het overlijden van mijn man Christiaan Verhage zeg ik allen die zich daar zozeer bij betrokken gevoelden, mede namens de familie, hartelijk dank. H. Verhage-De Bruijne Heden overleed onze onvergetelijke broer en zwager Jan Cornells den Broeder „Het is mij goed nabij God te zijn" (Psalm 73) De Lier, 18 augustus 1977 L. den Broeder A. den Broeder-Douma „Afijn genade is u genoeg" Met diepe droefheid, doch dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve, onvergetelijke vrouw, onze zorgzame moeder en oma Toontje de Jong-Jaasma Zij werd 59 jaar. Rotterdam: H. de Jong S. de Jong Capelle aan den IJssel: A. T. Blok-de Jong J. F. Blok Gemma Noordwijk-Binnen: T. A. de Jong Rotterdam, 17 augustus 1977 Sluiskreek 82. De overledene is opgebaard in het „Uitvaartcen trum", Worp Tjaardastraat 113 te Sneek. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 22 augustus a.s. om 13.30 uur op de Algemene Be graafplaats te Sneek. Vertrek vanuit het Uitvaartcentrum om 13.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het „Uitvaartcentrum". Na een ernstige ziekte heeft God uit onze familie kring weggenomen onze lieve schoonzuster en tante Tonny de Jong-Jaasma op de leeftijd van 59 jaar. „Mijn genade is u genoeg" Balk. D. de Jong T. de Jong-Bijlsma Sneek: T. de Jong Amsterdam: S. de Jong A. de Jong-Stoelenga Sneek: A. T. de Jong Workum: M. de Jong A de Jong-de Jong Siebren Alkmaar: W. de Jong T. de Jong-Leegwater Meindert Menno Harry Dorien Rotterdam, 17 augustus 1977 Overgegaan in Hemelse Heerlijkheid onze gelief de zwager en oom Ceus Westerhof Leeuwarden: A. Hogenhuis-Abma H. Hogenhuis en kinderen. Sneek: M. Koudenburg-Abma en kinderen. De Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Oosterbeek-Doorwerth heeft met ontroering ken nis genomen van het nog zo onverwachte overlij den van Ds. J. W. Slingenberg Dankbaar gedenken wede wijze waarop hij, gedurende ruim 16 jaar, als predikant van onze gemeente het Evangelie van Christus uitgedragen heeft. Voor velen is hij in die tijd, als ook daarvoor en daarna, tot grote steun en zegen geweest Mogen in het bijzonder zijn vrouw en kinderen vanuit ditzelfde Evangelie de kracht ontvangen om dit verlies te dragen en voort te kunnen. Namens voornoemde Kerkeraad: J. van der Klis, praeses h.t. D. Urbaan-Nijland, scriba. Ik zal in het huis des Heren verblijven tot in lengte van dagen. Psalm 23 6b Heden overleed, in vast vertrouwen op zijn Heer en Heiland, mijn innig geliefde man, onze zorgza me vader en opa Douwe Hofstra Czn op de leeftijd van 67 jaar. Rhenen: F. Hofstra-Jaarsma Cobourg (Can Wout en Diny Femhout Krommenie: Jaap en Dory Hofstra Apeldoorn: Jan en Marianne Vledder Gapinge: Hans en Elly Hofstra en kleinkinderen Rhenen, 17 augustus 1977 Asterstraat 4 Geen bezoek aan huis. Maandag 22 augustus wordt te 13.30 uur een dienst van Woord en Gebed gehouden in de Gere formeerde Kerk, Nwe. Veenendaalseweg 55 te Rhenen. Daarna vindt omstreeks 14.30 uur de begrafenis plaats op de algemene begraafplaats, Achterbergsestraatweg te Rhenen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het wijkcentrum „Rhenen-Hoog", Anjerlaan 1 te Rhenen. „Want indien wij geloven, dat Jezus gestor ven en opgestaan is, zal God ook zó hen, die ontslapen zijn, door Jezus wederbrengen met Hem". 1 Thes. 4 vers 14 Diep bedroefd geven wij u kennis van het overlij den van mijn lieve man, onze zorgzame vader en Bartholomeus Adrianus Johannes Overmars Hij werd 63 jaar. J. Overmars-Schaap Bart en Henny Fred en Miep Thea en Kees Dora en René Wim en Elly en kleinkinderen Amsterdam, 17 augustus 1977 Amstel 45 I Geen bloemen. Thuis liever geen bezoek. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek vrijdag 19 augustus van 19.00-20.00 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a., Vondelstraat 101 te Amsterdam. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maan dag 22 augustus om 12.00 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats, Kruislaan te Amsterdam. Vertrek vanuit het P.C.B.-gebouw, Vondelstraat 101, ongeveer 11.15 uur. In Jezus ontslapen onze geliefde broer, zwager en oom Bart. Overmars Amsterdam: F. Overmars C. Overmars-v. Zalinge Amsterdam: C. Overmars-Noordhoek Marum (Gr.): M. C. Dil-Overmars J. DU Noordwijk: G. A. Overmars üpendam: M. C. C. Wals-Overmars J. Wals neven en nichten Amsterdam, augustus 1977. Met grote verslagenheid vernamen wij het overlij den van onze diaken de heer B. A. J. Overmars Met grote dankbaarheid gedenken wij zijn werk in onze gemeenten. Schenke de Here mevrouw Overmars en haar kinderen de kracht dit zware verlies te dragen. Namens Funen- en Muiderkerk-gemeenten: Ds. H. A. van Olst J. van Dijk Wij, die zoveel van hem hielden, delen u mee dat onze lieve, dappere man en vader Willem Verhoef geboren 23 september 1927 in Jezus is ontslapen. Samen behoren wij Hem toe. T. Verhoef-van Rosmalen. Peter Marion en Johan Huib Frank Nicolette Eindhoven, 18 augustus 1977. Faunuslaan 5. Een dienst van woord en tafel zal plaatsvinden op maandag 22 augustus a.s. om 13.30 uur in de Morgenster Kapel aan de Mercuriuslaan (hoek Sterrelaan) daarna vindt de begrafenis plaats op de Algemene Begraafplaats de Oude Toren, Woensel (Oude Torenstraat) Papa is opgebaard in het Mortuarium van Dela, Amundselaan 2 te Eindhoven. Gelegenheid tot afscheid nemen zaterdag en zon dag van 15.00 tot 16.00 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het mortuarium van Dela, Amundselaan 2 te Eind hoven-. In vertrouwen op de Heer en Zijn toekomst op de nieuwe aarde is van ons heengegaan onze fijne vriend Wim Verhoef Wij zullen hem erg missen. De Heer vergezelle Truus en de kinderen. Leen en Miep Droppert Kees en Ineke Kramer Bouke en Joke van der Veen Koos en Avelien Veerman Daan en Cox Verbaan Rien en Gerda de Vries Kees en Greet van Zwet rEindhoven, 18 augustus 1977. Geheel onverwacht nam de Here tot Zich onze onvergetelijke, lieve Ronald Alexander op de leeftijd van 3 maanden. „Laat de kinderen tot Mij komen". H. W. Dethmers G. R. M. Dethmers-Henstra Jan Michiel Almelo, 15 augustus 1977 Staniastate 12 De begrafenis heeft inmiddels in besloten fami liekring plaatsgevonden. Heden heeft God thuisgehaald Zijn kind, onze schoonzuster Catharina van Egmond-Star weduwe van Maarten van Egmond in de leeftijd van 80 jaar. Familie van Egmond. Rijnsburg, 18 augustus 1977. Heden eindigde het aardse leven van onze mot en oma Jetske Zwaan (sinds 2 maart 1957 weduwe van Pieter Bruins» Heel veel heeft zij in haar leven, dat 92 mocht duren, voor ons allen betekend. Nu mag zij rusten bij de Here, die haar geleii op Wie zij vertrouwde. Doetinchem: O. Bruinsma C. Bruinsma-Stam Hoogeveen: G. Goris-Bruinsma J. Goris. Kampen: L. Bruinsma Glanerbrug: Sj. Ribberink-Bruinsma J. Ribberink. Brisbane: (Australië) J. Bruinsma R. Bruinsma-Braunius Amstelveen: J. Bruinsma M. Bruinsma-Stienstra Leeuwarden: J. Wesselius-Bruinsma Gees: Sj. Thomas-Bruinsma E. C. Thomas Den Haag: B. Veldkamp-Bruinsma B. Veldkamp. klein- en achterkleinkinderen Kampen: G. Kruithof Sneek, 17 augustus 1977. Geref. Verpleeghuis. Condoleantie adres: Mej. L. Bruinsma, Loi straat 262, Kampen. De begrafenis zal plaatshebben op maandag augustus, na een dienst van Woord en gebed, in Oosterkerk, Jachthavenstraat 1, Sneek, welke' gint te 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren vanaf 10.30 uur in kerk. Gij hebt mijn rechterhand gevat; Gij zult mij leiden door Uw raad, en daarna mij in heerlijkheid opnemen Ps. 73 Dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft be kend, geven wij u kennis dat heden na een ged dig gedragen ziekte uit ons midden door hi Heer en Heiland is weggenomen onze innig geli de moeder en grootmoeder Anje Deemter op de leeftijd van 7? jaar. weduwe van Harm Koekoek. Roden,18 augustus 1977 Zulthereschweg 73 R. Holtman-Koekoek J. Holtman Ritzo en Gerda Harry, Dick Grand Rapids (U.S.A.) J. Koekoek H. Koekoek-Adema Ann en Dough Margareth Roden: J. Koekoek H. A. Koekoek-Wolthuis Harry, Theo, Gréhilde Corr. adres: Valkenierslaan 4, Roden. Gelegenheid tot condoleren in de aula aan Leekstgrweg 44, te Roden, zaterdag 20 augusl van 19.00 tot 20.00 uur. Maandag 22 augustus a.s. om 13.15 uur zal rouwdienst worden gehouden in de Hervorm kerk aan de Brink te Roden. Deze dienst wo geleid door ds. P. S. Veldhuizen, Gereformei predikant te Roden. Daarna zal de begrafenis plaatsvinden te Ulru Vertrek vanaf de aula van de Asingahof, aldi om 15.00 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren deze aula. Onze lieve zuster, schoonzuster en tante Anje Koekoek- Deemter is door God bereid opge nomen in Zijn heerlijk heid. 79 jaar Ze mocht worden. Sauwerd: S. Deemter-Ausma Ulrum: A. Scholtens-Deem- ter P. Scholtens Scheveningen: J. den Hollander- Swets W. den Hollander Ulrum: K. S. Deemter J. A. Deemter-Bod- deüs en kinderen. Roden, 18 augustus 1977. De Bi ge: 1 Wi Be i als «s wil i ho rel De kerkeraad van de HERVORMDE WIJKGEMEENTE PRESIKHAAF te Arnhem. zoekt voor bijstand in het pastoraat voor 2 dagen per week. De kerkeraad zou graag iemand zien naast zijn wijkpredikant mede ver woordelijk wil zijn in het pastorale van zijn wijkgemeente. Brieven gaarne richten aan de wnd., scribi\ heer J. N. J. de Graatf, Onsteinstraat 16, An\\ j dei val eer gel vai all< Bu Lc Me: slol Sch aan

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10