Bevolking achter het tweede plan Minister kan bewoners Waardeiland niet helpen Katwijkse Voorstraat wordt verhoogd Bewoners Leidse Morssingel moeten panden toch ontruimen Beschutte 'doorloop' voor bezoekers van Leyenburg 3 Over zwembad/sportpark Scheveningen Bejaard echtpaar vangt tasjesdief Bar verwoest: huizen gespaard Sexclubs onder politiebewaking Talent gevraagd B. en W verleent medewerking aan bouwplan voor Britse school KORT Als onderdeel van „tweede stormvloedkering" L NAAICURSUS BEKWAME STUKADOORS h DINSDAG 16 AUGUSTUS 1977 Van een onzer verslaggevers SCHEVENIGNEN Zonder nu te mogen stellen dat de bevol king zich unaniem heelt uitgesproken voor hetzwembad/sport- halcomplex, mag het Werkverband Opbouw Scheveningen wél aan de gemeente Den Haag doorgeven dat Scheveningen liever de wat traditionele plannen voor de koepel ziet verrijzen aan de Seinpoststraat. REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet Dit bleek gisteravond op de Inder haast door de WOG georganiseerde hoorzitting over het tweede plan van de architecten Deurloo en Beekink. Die haast bleek noodzakelijk omdat de gemeenteraadscommissie voor Jeugd, sport en recreatie vóór woens dag een uitspraak van de bevolking van Scheveningen over dit plan wil de horen. En dat terwijl de bevolking van Scheveningen en daar is het complex voor pas een week gele- DEN HAAO (ANP) - Een bejaard echtpaar uit Den Haag heeft er alge lopen zondag zelf voor gezorgd dat een 18-jarige jongeman, die hen een tasje had ontstolen, aan de politie kon worden uitgeleverd. Het echt paar zat op een bankje op het Swee- linckplein in Den Haag, toen de jon geman het tasje van de vrouw weg griste en er vandoor ging. Hij werd echter onmiddellijk achtervolgd door de 68-Jarige vrouw en haar en kele Jaren oudere echtgenoot, die hulp kregen van een voorbijganger. De tasjesdief vluchtte de Schuyt- straat in. Toen het drietal daar hij gend arriveerde, was de straat leeg: een bewoner attendeerde hen echter op een openstaande deur. Binnen troffen zij inderdaad de jongen, die ontkende het tasje te hebben gesto len. De gewaarschuwde politie vond het voorwerp evenwel onder de ma tras van zijn bed. De Haagse politie onderzoekt of hij nog meer diefstal len op zijn geweten heeft. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Doortastend In grijpen van de Rotterdamse brand weer heeft er voor gezorgd dat een In een café aan de Hillestraat in Rot terdam-Zuid uitgebroken brand niet oversloeg naar aangrenzende woon huizen. De bar brandde nagenoeg volledig uit. De oorzaak wordt ge zocht in kortsluiting. De schade be draagt honderdduizend gulden. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. den op de hoogte kon worden gesteld van dit tweede plan. De architecten hadden de opdracht namelijk pas ontvangen nadat tijdens een in spraakavond in eind april de bevol king zich duidelijk had uitgesproken voor een alternatief ontwerp zodat er een echte keuze gemaakt kon worden. Op de hoorzitting bleek dat het ma ken van een keuze tussen beide ont werpen nog zo simpel niet is. De architekten Deurloo en Beekink moesten op deze rumoerige avond nogal eens het een en ander verdui delijken. Met name de heer Kuipers, bestuurslid van het in aanbouw zijn de bejaardencomplex „De Thuisha ven", maakte zich nogal zorgen over het feit dat de lawaaiierige sporthal zo dicht op het complex voor de bejaarden lag. „Maar," zo stelde men vanuit de bevolking, „we willen niet het koepelplan. De massa van Scheveningen is tegen de koepel, terwijl driekwart en veel meer voor dit nieuwe ontwerp is." Onder de aanwezigen gisteravond bestond wat wrevel over het feit dat zo hals over kop gekozen moet worden. „De gemeente wil de koepel er door drukken", zo kon men beluisteren vanuit de zaal. Overigens is het tweede plan van de heren Deurloo en Beekink niet alleen wat duurder, maar ook de bouwtijd is wat langer. ROTTERDAM Het college van B. en W. zal vanmiddag een beslissing nemen over de sex-inrichting aan de Atjehstraat 29, die dit weekeinde is geopend en die zonder vergunning, in strijd met de verordening op in richtingen van openbare vermake lijkheden en sex-inrichtingen ope reert. De college-beslissing zal worden ge nomen, nadat de exploitant van de sex-club gelegenheid heeft gekregen zich te laten horen. De sex-clubs op Katendrecht, die op last van B. en W. zijn gesloten, blij ven voorlopig onder politiebewa king. Deze beslissing is genomen om te voorkomen, dat de exploitanten het bevel tot sluiting negeren. Nadat bleek, dat de sex-clubs aan de At jehstraat 69. 73, 75. 18 en 8a, de Tolhuisstraat 10, de Delistraat 50 en de Veerlaan 64 geopend bleven, en dat de bevelen tot sluiting waren verwijderd, is in het weekeinde ver scherpt politietoezicht ingesteld. Een schets van het tweede plan voor het zwembad/sporthalcomplex aan de Seinpoststraat te Scheveningen. Op de tekening is duidelijk te zien dat de architekten Deurloo en Beekink geprobeerd hebben het plan in te passen in de huidige bebouwing. Tegen de gevel van het lager gelegen complex zijn kunstduinen opgeworpen, waardoor men van de straat het complex kan binnenlopen. Men bevindt zich dan op de zgn. wandeldekken, van waar men door de glazen ramen een kijkje kan nemen in het zwembad of de sporthal. De wandeldekken bieden geen toegang tot beide hallen: daarvoor moet men bij de hoofdingang zijn die een verdieping lager is. Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAO Is er dan hele maal geen talent in Den Haag?. Dit heeft de Stichting Algemeen Haags Comité zich de afgelopen dagen afge vraagd. Al diverse malen heeft deze stichting de Haagse be volking er op attent gemaakt, dat zij op het „Voorhout Festi val", dat op zaterdag 27 au gustus as. wordt gehouden, helemaal gratis hun creatieve, muzikale of acrobatische ei kwijt kunnen op een speciaal voor amateurs ingericht podium. Maar tot op heden hebben zich alleen nog maar popgroepen gemeld, wat echter niet direct strookt met de gedachte achter dit onderdeel van het Festival. Wat de Stichting graag wil, zijn aanmeldingen van men sen, die al jarenlang thuis be zig zijn en wier show nu rijp is voor een openbare opvoering. Amateurmuzikanten, toneel spelers of een optreden met een huisdier, dat kunstjes heeft geleerd. Afgaan kunt u niet, want een prestatie wordt niet van u verwacht. Het gaat er alleen maar om, dat u gedurende 15 minuten (langer hoeft niet) het aanwezige Festivalpubliek op eigen wijze amuseert en/of bezighoudt. En wie weet. wordt u nog be roemd! Tot twee dagen voor het Festival kunt u zich als deelnemer aanmelden bij het Algemeen Haags Comité, Nas- sauplein 41, in Den Haag, tel. 649854. Van een onzer verslaggeefsters LEIDEN De bewoners van het Leidse Waardeiland zullen zelf langs civiel-rechtelijke weg ervoor moeten zorgen dat projectontwikkelaar Nleman Holding eventuele klachten over de bouw en afwerking van hun huizen verhelpt. Dit heeft minister Gruijters van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening laten weten op schriftelijke vragen, die het Tweede Kamerlid Kombrink (PvdA) had gesteld. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De bewoners van de panden Morssingel 7 t/m 11 moeten uiterlijk 15 september deze woningen hebben ontruimd. Zo luidde de uitspraak, die de president van de Haagse rechtbank, mr. J. H. Blaauw heeft gedaan in een kort geding, dat door de gemeente Leiden tegen de bewoners was aangespannen. In zijn overwegingen stelde mr. Blaauw, dat de bewoners de panden „zonder recht en titel" gebruiken, zodat de gemeente het recht heeft om ontruiming te eisen. Het feit dat de gemeente enige jaren heeft toe gestaan. dat de voor sloop bestemde panden aan de Morssingel bewoond werden, brengt geenzins mee, dat daardoor voor de gebruikers een recht tot bewoning is ontstaan. Ook noemde hij het niet aannemelijk dat het bezwaarschrift tegen het ont- werp-bestemming8pian op grond waarvan aan de Morssingel 125 flats kunnen worden gebouwd zal wor den gehonoreerd. Mr. Blaauw achtte het evenmin aan nemelijk, dat het verzoek van de bewoners om de panden op de monu mentenlijst te plaatsen, zal worden gehonoreerd, nu het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or-! denlng ze reeds als „krot" heeft aan gemerkt en ook de rijksdienst voor monumentenzorg heeft al laten we ten plaatsing op de lijst niet waar schijnlijk te vinden. De bewindsman zegt er geen bemoei enis mee te hebben, omdat de klach ten betrekking hebben op overeen komsten, die tussen de bewoners en Nicman Holding zijn gesloten, en dat het uitoefenen van bouw- en woning toezicht een aan de gemeenten (in dit geval dus de gemeente Leiden) opgedragen taak is, die doorgaans behoorlijk wordt verricht. Het Twee de Kamerlid Kombrink had in zijn Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG Binnenkort kan be gonnen worden met de bouw van een elfklassig schoolgebouw voor „The British School in the Nether lands" op het terrein tussen de Ta- pijtweg. de Pompstationsweg en de Duinroos weg. B. en w. van Den Haag hebben gezegd te willen mee werken aan dit plan. Het bestuur van de school had het gemeentebe stuur in maart van dit jaar om die medewerking gevraagd. De grond is al in erfpacht aan deze school gegeven, maar krachtens de overeenkomst mag er op het terrein maar beperkt worden gebouwd. B. en w. hebben de Haagse gemeente raad nu voorgesteld de bouw van de school mogelijk te maken en in een nieuwe erfpachtovereenkomst te be dingen, dat voor de grond jaarlijks 14.800,- wordt betaald. Het verzoek van de Britse school en de bereidheid van het gemeentebe stuur aan het bouwplan medewer king te verlenen komen na de moei zame ontwikkeling rond het plan voor de bouw van een internationale school in het gebied Reigersbergen. Dit plan kan nog altijd niet worden uitgevoerd, vanwege de financie ringsmoeilijkheden en de bezwaren van de kant van de Haagse burgerij. In het schoolgebouw zou de Britse school samen met de Amerikaanse en de Franse en eventueel de Thorbecke-scholengemeenschap worden ondergebracht. vragen verwezen naar de ernstige klachten, die een aantal bewoners van het Waardeiland heeft over de bouw en afwerking van hun wonin gen. Een probleem daarbij was dat Nieman Holding de nog resterende bouwgrond aan de firma Van Wijnen heeft verkocht „teneinde niet meer achter de broek te worden gezeten door klagende bewoners", aldus Kombrink. Desgevraagd heeft mi nister Gruijters een overzicht gege ven van de klachten: krimpscheu- ren, dakconstructie, keukenkastjes, onvoldoende geïsoleerde leidingen van het centrale verwarmingssys teem en de riolering. De gebreken zijn volgens de minister alle te her stellen. Het is hem ook niet gebleken dat door gebrekkig toezicht op de bouw „vele" klachten zijn ontstaan. De Leidse wethouder Verboom van volkshuisvesting heeft inmiddels la ten weten niets meer te willen zeg gen over de moeilijkheden rond de tot nu toe op het Waardeiland ge bouwde huizen. Hij verklaarde dit, voordat hij de eerste paal sloeg voor de bouw van 450 woningen, die nu door Van Wijnen op het Waardeiland worden gebouwd. Deze woningen zullen over tweeeneenhalf jaar ge reed moeten zijn. De prijs varieert van een kleine twee ton tot een half miljoen, reden waarom het Waardei land inmiddels is herdoopt in Goud kust. DEN HAAG Als de plannen doorgang vinden, wordt het Ziekenhuis Leyenburg aan de Leyweg in de toekomst beter bereikbaar. De plannen voorzien namelijk in de bouw van een tweetal glazen „doorlopen", die de bezoekers van het ziekenhuis moeten beschermen tegen de weersomstandighe den. Wie met het openbaar vervoer naar het ziekenhuis vertrekt, moet vanaf de halte nog een flink stuk lopen voordat de ingang van het ziekenhuis bereikt is. Ook vanaf het parkeerterrein duurt het nog wel even voor men bij de hoofdingang gearriveerd is. De „doorlopen", te vergelijken met de glazen huisjes met de ronde kappen op de Scheveningse Boulevard, moeten de bewoners de nodige beschutting gaan bieden tegen de wind die vrij spel heeft op de kale vlakten voor het ziekenhuis. Bezoekers van het ziekenhuis zullen ongetwijfeld beamen dat de afstand nèt ver genoeg is om flink nat te regenen voordat de ingang bereikt is. Aanvankelijk speelde men met het idee om de lijn van tram 6 te verleggen en dichter langs het ziekenhuiscomplex te voeren. Dit bleek echter een dermate kostbare zaak dat er maar van afgezien is. Overigens belooft de uitwerking van de plannen met de „doorlopen" ook een kostbare zaak te worden. Op de foto de hoofdingang van Leyenburg met op de voorgrond de Leyweg. ltl B t m E Ds. B. C. de Geld Zondagmiddag nam ds. B. Gelder, na een verblijf van acht Jaar, afscheid van de vormde gemeente van Mat in verband met aangenomt roep naar Lisse. Hij deed dj de woorden uit Johannes 18 „Hebt goede moed, ik heb reld overwonnen". De pred wees op Jezus Christus, spr de met zijn discipelen ovei naderend afscheid en wat wachten staat als Hij niet de wereld staat. Een kruisTI0 de predikant, dat nochthansjsi martelpaal en een dood geen einde maar een nieuw K betekent. De geschiedend] God en de mensen blijft gaan, want Jezus Christus de wereld overwonnen. Daar de gemeente mee verder, df anno 1977, en dan is het nii langrijk dat een Dienaar d£ Woords weggaat, maar Woord blijft en wij Hem blijven volgen, die ons levenjpj gered. Na de dienst werd dejK dende pastor toegesproken j] ds. Van 't Hof uit Honseler de namens de Ring van Prediki ee en namens de Raad van Ki ve van Maasdijk. Ds. P. Holsda Naaldwijk is tijdelijk als ci lent benoemd. Ds. W. A. Kalkmai Het gaat om God's Kerk op aarde en in het bijzonder o )e plaatselijke gemeente, w~J wij de bouwstenen mogen wij ons mogen laten gebruil levende stenen tot de boi een geestelijk Huis, in verbose heid aan onze Heer. Aldi dagmorgen ds. W. A. Kalkfag gekomen uit Uithoorn, bij zijde trede in de hervormde genu lai van Noordwijkerhout-De Zill 5ui tekst gebruikte hij Efeze 3%e: 21 „Hem nu die machtig is dan overvloedig te doen bov|e wat wij bidden of denken, kracht die in ons werkt. Hefe0| de heerlijkheid in de ger* door Christus Jezus, in a slachten, tot in eeuwigheidKg', Kalkman werd bevestigd* zijn broer, predikant te- Paulowna. De gemeente w dert vier maanden vacantE^ het met emeritaat gaan vr_ Streefland. Ds. H. Moll Het gaat om de bediening verzoening. Prediken moet om een gebeuren zijn, waad levende Jezus Christus inl^g woord tot ons komt en dan b ne ven wij ons niet af te vragen deuren van ons hart wel wiT geopend, maar dan worden) harten ontsloten en ont< door de kracht van de Geest en wordt vrijspraal zegd aan al diegenen, die Christus in het geloof a; den. Aldus zondagavond Moll in een stampvolle kerk in De Lier bij zijn inl de gereformeerde kerk aJi Zijn intredetekst had hij geki uit Collossenzen 4 3 met als] ma „Samen gemeente-zijn gesloten deuren openen." D dikant was in de morgeni bevestigd door zijn collega S. van Leeuwen en is in de gekomen van ds. H. Torei 1 die naar Oosterhout vertrok an< bfli uiki I iOU« lei Ion dus nBe Amateurspalet De vereniging tot beoefeningfcelj: beeldenkunst in vrije tijd „i ain teurspalet" organiseert wedi Jon een tentoonstelling van werk ichj leden, uitsluitend vervaardigde t dens de studiebij eenkoml Deze expositie wordt geho#all van 17 tot en met 21 august het Verenigingslokaal Julia K( tje 28a te Rijswijk en is dagi pge te bezichtigen van 2.00 - 5.001 :aa middags. De toegang is vrij. en Dienstverlening Woensdagavond van 7.30 uur houdt het Bureau Diei lening van de P.S.P.-Rij spreekuur in het wij keen )e „Stervoorde" (hoek Chui js laan/Dr. J. J. van Mooklaan). ciaal voor de gemeentelijke^,"1 is raadslid Jan Brandsen wezig. doe Van een onzer verslaggevers KATWIJK Komend najaar zal een deel van de Katwijkse Voorstraat worden verhoogd in het kader van de realisering van de Deltawet. De Voorstraat maakt deel uit van een nog aan te leggen „tweede storm vloedkering" in de vissersplaats tus sen de gemeen te werf aan de School straat en de Noordstraat De gemeenteraad van Katwijk stel de einde Juli een bedrag van 224.000 gulden beschikbaar om de eerste fase van de aanleg van de storm vloedkering mogelijk te maken. De verhoging van de straat van 5.70 naar 7.05 meter is een urgente aange legenheid door het gereedkomen van de bejaardenwoningen aldaar. Van het beschikbaar gestelde bedrag zal ook de ophoging van het terrein Gast- en Weeshuis bekostigd wor den. De totale kosten van de tweede stormvloedkering worden geraamd op 2.736.000 gulden. Binnenkort zal de gemeenteraad van Katwijk moe ten beslissen over verhoging van de Zuidstraat en Tramstraat, omdat ook daar bouwplannen gerealiseerd moeten worden. De stormvloedkering zal tezijnertljd afgerond worden, wanneer een twee tal panden aan de Voorstraat zal zijn verdwenen: het gebouw dat nu in gebruik is bij het genootschap „Oud Katwijk" en een pand dat onderdak biedt aan de Stichting Open Jonge rencentrum 't Mallegat en aan de vereniging „Interkruis" Katwijk/Val- kenburg. Gelijktijdig met de uitvoe ring van de werken in de Voorstraat zal het hoofdriool in deze straat ver vangen worden. Omdat er een aantal panden In het gebied nog gehandhaafd moet wor den, dient de realisering van de twee de stormvloedkering fasegewijs uit gevoerd te worden, hetgeen Inhoudt dat er meerdere keren extra kosten gemaakt moeten worden voor tijde lijke voorzieningen. Ter hoogte van de panden op de foto zal de Voorstraat van 5.70 naar 7.05 meter verhoogd worden. Rechts de in aanbouw zijnde bejaardenwo ningen. ZAKENFLITSEN UITKNIPPEN T V.-reparaties bij u Ihuis, ook 's avonds, vooraf prijsopgaaf scnriftelijke garantie Finan ienng persoonlijke lening mogelijk. Levering van (zo mogelijk) elektrische artikelen. U wordt gehaald en gebracht Rijks-Erkend Bedrijf Aether. Bs 05550. Hammarskjoldlaan 213 - Tel. 070-935893. UITKNIPPEN Geldleningen voor elk doel Financieringen - Persoonlijke leningen - Hypotheken Rijks Erkend Bedrijf Bemiddelaar Aether, Bs. 05550 Hammarskjoldlaan 213, tel. 070-935893. Wep KUNSTGEBITTEN v.d. Waabstr. 44, Leiden. Telefoon 071-125566. GEOPEND VAN 8-17 UUR OF VOLGENS AFSPRAAK graszoden direci van onze kweken,. 3.25 per m2. tuinaarde en mest in zakken. aUes franco thuis. vd. Meer, graszoden. Noordwijk Tel. 01719-13939 DATSUN DEALER Gashaard Faber kolenvuur of Dru houtvuur ter overname gevraagd f 400,-, tel. 643211 na 17.00 uur 454806 Vrijdan de caravan, zomer huis. tent of boot. Gaskomforen butaan 4-vlams 159.50. Ir> kleur 189,50. Gasfornuizen bruin ol groen 398,-. Enorme sortering camping komlorerv, verl. olievertichting. koelboxen en kasten. Fittingmateriaal enz. De Speciaalzaak voor Leiden en omgeving: HOLVERDA Beatrixstraat 21-23, Leiden. Telefoon 071-126534. Chr. Scholengemeenschap „Maarsbergenstraat" Maarsbergenstraat 169, 's-Gravenhage tel. 070-29.31.56. Bij voldoende belangstelling start donó j5d! dag 25-8-1977 de naaicursus. Cursusavond: donderdag. Tijd: 19.30-21.30, tijdsduur 20 wkn 1-2-1978. Cursusgeld: 120,- voor personen 18 jr en ouder, 16 en 17 jarigen; (geboren voor 1-0-1959). Aanmelden: tussen 9 en 16 uur. Stukadoorsbedrijf MONKS vraagt Goed loon Heemraadlaan 46 - Tel. 071-893752 - leiden#1 m hai ebr Üjk] ten Jei n Cyp deze loei icht K)li! pen taoe Iaat en a krach *>et« ferl let u fatta eke *n di ivo eei «gen ypru leeft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 6