Slagploeg faalt in beslissend duel Europees kampioenschap voor Bettine Vriesekoop Italië leidt in Davis Cupstrijd Eddy Merckx moet rusten Europese honkbaltitel blijft in Italiaans bezit na driemaal winst Jimmy Woudstra terug in selectie Barry Sheene en Katayama wereldkampioen- Grootste succes Nederlands tafeltennis Forse boete voor Freddy Maertens ANDAG 1 AUGUSTUS 1977 SPORT Trouw/Kwartet P 8 RH 9 :door Co Matoc ^HAARLEM Het zo fel begeerde Europees honkbalkampioenschap is Nederland in Haarlem aan de neus voorbijgegaan. „Een gemiste kans", zo typeerde Nederlands eerste honkballer Boudewijn Maat het 1-0 verlies onmiddellijk na afloop van de vijfde wedstrijd; de apotheose van het Europese pioenschap. DEN HAAG (ANP) Basketbalco- ach Jan Janbroers heeft Jimmy Woudstra weer opgenomen in de Ne derlandse selectie. Woudstra maak te deel uit van het succesvolle team dat in Hamilton het voor-Olympisch toernooi speelde, maar reisde niet mee met Nederland naar Scandina vië, waar de ploeg zich kwalificeerde voor de eindronde van het Europese kampioenschap, dat half september in België begint. Janbroers heeft een selectiegroep van veertien man, die half augustus voor het eerst bijeen komt ter voor bereiding op het Europese kampi oenschap, twee man meer dan in Zweden en Finland speelden. Uit de groep die in het Europese B-kampi oenschap uitkwam zijn Toon van Helfteren (blessure) en Theo Krop man verdwenen, toegevoegd zijn be halve Jimmy Woudstra ook Kees Limmen, Jos Wolffs en Simon Bruyn, die wegens ziekte een be- 1 langrijk deel van het vorige seizoen heeft gemist. De veertien spelers, die werden uit genodigd zijn: Jimmy Woudstra (Punch), Cees Akerboom, Jan Dek ker en Al Faber (EBBC), Simon Bruyn en Dan Cramer (Twente), Emill Hagens, Cock van de Lage- maat en Kees Limmen (Flamingo's), Hugo Harrewijn (Mulhouse), Harry Kip (Leiden), Bert KragtwijkXLand- lust), Jos Wolffs (Kimbria)jen Renso Zwiers (Donar). IMATRA Net als een week tevo ren tijdens de grote prijs van Zwe den op het circuit van Anderstorp heeft de grote prijs van Finland op het circuit van Imatra twee nieuwe wereldkampioenen opgeleverd. De Brit Barry Sheene, tijdens een groot gedeelte van het seizoen ongenaak baar. had aan de zesde plaats in Imatra genoeg om zijn wereldtitel in de 500 cc-klasse te prolongeren, mede dankzij het feit dat zijn voor naamste concurrent, de Amerikaan i Steve Baker, zich nu niet bij de eerste tien kon plaatsen. De 500 cc-race werd overigens op superieure wijze gewonnen door de volledig van een armbreuk herstelde Venezolaan Johnny Cecotto, die het hele veld, inclusief Sheene en Baker, op grote achterstand reed. Wil Har- tog moest in de 500 cc-race uitvallen en duikelde in de stand om het we- 1 reldkampioenschap van de vijfde naar de negende plaats. Na de eerder gewonnen wedstrijden op woensdag- en vrijdagavond, wa ren de verwachtingen van honkbal- minnend Nederland hooggespannen. Er behoefde van de drie resterende wedstrijden nog maar één te worden gewonnen. Relaxed begon men dan ook aan het derde duel op zaterdag middag. Een partij die in feite al in de eerste twee innings werd beslist Wat de startende werper voor Neder land Carlos van Heijningën op de werpheuvel liet zien, was zeker niet imposant. De schade had echter be perkt kunnen blijven als de veldspe- lers niet volledig hadden gefaald. Vier veldfouten in de eerste innings legden de basis voor de 5-0 voor sprong en de uiteindelijke 7-4 winst voor de Italianen. Ook toonde de zaterdagmiddagafle vering van Nederland-Italië aan, dat er een tekort is aan goede werpers voor het Nederlandse team. Zater dagmiddag werd Carlos van Heijnin- gen na één inning plus vier man met de cijfers 0-0-6-4- al naar de dug-out teruggehaald. Zijn opvolger de Ha genaar Ferry Neuteboom, die twee jaar geleden tijdens het Europees kampioenschap nog de eerste wer perskeus van bondcoach Myers was, bezat geen enkele controle. Na één derde inning plus twee man was ook aan de rol van Neuteboom (1-3-0-0) In dit Europees kampioenschap een resoluut einde gekomen. Routinier A$e Fijth, die pas laat in de selectie- groep was opgenomen mocht de par tij uitwerpen, de linkshandige HCAW-speler verdient een compli ment. In zes tweederde innings (0-2- 3-1-) stond hij de Italianen slechts twee punten toe. De Nederlandse slagploeg liet zich in de laatste in nings pas gelden. Toen moest de Italiaanse coach Sylvano Ambrosio- nl ook nog een beroep doen op Ital- Amerikaan Greg Gioa die het werk op de werpheuvel overnam van Ri- cardo Giachetti. De prestaties van de Nederlandse slagmensen die laatste innings ga ven genoeg hoop voor de wedstrijd op zaterdagavond. Maar wederom ging het in de allerlaatste innings weer fout. Bart Volkerijk, zoon van een van de coaches van het Neder lands team, Leen Volkerijk, begon met vier wijd. Vervolgens greep Don Wedman, de tweede honkman, mis op een tik van Michele Romano die later tot de ster van de avond zou uitgroeien. Drie Italiaanse honksla- gen betekenden daarna 3-0 voor Ita lië. Nederland werd weer geconfron teerd met een snelle achterstand. Een homerun van Ben Richardson was het enige punt dat de Italiaanse defensie moest accepteren. Verder bleven de Italianen hun uiterst dege lijk veldspel demonstreren, want ge raakt werd werper Claudio Scerrato (1-3-4-1- in vijf innings) wel Stond de Italiaanse defensie in het verleden bekend om zijn grilligheid, dit jaar staat de zaak, ook aanval lend bij de azzurri degelijk in elkaar. Er werd honkbal gespeeld volgens het boekje. Dat een en ander het gevolg van de Amerikaanse scholing van de meeste Italiaanse spelers is, zal een ieder duidelijk zijn. Bart Volkerijk (4-2-6-2), lyist zich na de eerste inning overigens knap te herstellen. Ook hij moest echter na zeven innings het afmaken van de wedstrijd aan de uit Enschede af komstige Bertil Haage (2-0-0-1) over laten. Met Bertil Haage is een van de weinige constante goed opererende spelers van het Nederlands team ge- NEDERLAND-ITALIË 2-3 Tweede wedstrijd: Nederland: 0-0-0-0-0-0- 1-1-x 2 Italië: 0-0-0-0-0-1-0-0-0 1 Werpersresultaten: Nederland: Leurs (7 inn.) 4-0-6-3; Haage (2 inn.) 1-0-1-1; Italië: Gioia (8 inn.) 8-2-10-1. Derde wedstrijd: Nederland: 0-0-0-0-0-0-1-3 4 Italië: 1-4-0-1-0-0-0-1 7 Werpersresultaten: Nederland: Van Heyningen (1 inn. 4 man) 0-0-6-4; Neuteboom inn. 2 man) 1-3-0-0; Fijth (6 en inn.) 0-2-3-1; Italië: Giachetti (8 inn. 1 man) 5-5-5-1; Gioia 1 inn.) 1-0-1-0. Vierde wedstrijd: Nederland: 0-0-0-1-0-0-0-0-0 1 Italië: 3-0-1-0-0-0-0-0-0 4 Werpersresultaten: Nederland: Vol kerijk (7 inn.) 4-2-6-2; Haage (2 inn.) 2-0-0-1; Italië: Scerrato (5 inn.) 1-3-4-1; Di Rafaele (4 inn.) 3-1-1-0. VICHY (AFP) De bijna zestienjarige Nederlandse kampioene - Bettine Vriesekoop uit Hazerswoude heeft dit weekeinde in Vichy de Europese jeugd titel tafeltennis in de oudste categorie (Vm 17 jaar) veroverd. In de finale versloeg zij de als eerste geplaatste Valentina Popova uit de Sovjet Unie met 21-12,16-21, 21-12 en zorgde daarmee voor het grootste succes uit de geschie denis van het Nederlandse tafeltennis. De enige, die zich ooit zij het officieus Europese jeugdkampioen mocht noemen, was zo'n jaar of twin tig geleden Bert Onnes. Toen namen echter slechts enkele landen deel, terwijl in Vichy de gehele Europese jeugdtop aanwezig was, van wie het spelpeil vooral bij de meisjes, weinig onderdoet voor dat van de senioren. Geheel onverwacht kwam het succes yan de kleine pupil van trainer Ge- - rard Bakker niet. Bij de onlangs in Birmingham gehouden wereldkam- noenschappen won zij in de landen- redstrijden 12 van haar veertien partijen en bij de landenwedstrijden Vichy bleef het aantal nederlagen roor haar beperkt tot drie. Bij de persoonlijke wedstrijden in Vichy vas zij ongenaakbaar. Ze baande Üch een weg naar de kwartfinales door een zege op Westduitse Monika - (edlmair en schakelde in de halve en iele finale achtereenvolgens Jerina estifeva en Valentina Popova uit. - )pvallend was dat de beide nationa- e jeugdkampioenen Frits Kante- leen en Wilmie van Rijswijck in de erste ronde werden gewipt. Eenmaal bij de laatste acht geko men was Bettine Vriesekoop in het gezelschap van uitsluitend routi niers. Haar tegenstandster in de kwartfinales was Gabrielle Szabo, die deel uitmaakt van de nationale Hongaarse ploeg. Deze versloeg zij met 22-20, 24-22 Vervolgens stond zij in de halve fi nales tegenover de Russische Jerina Jestifeva, die zij met 15-21, 21-19, 21- 7 klopte. In de finale werd zij opge- vacht door de 17-jarige Valentina Popova, die momenteel eerste staat op de Russische ranglijst. Het werd ten finale, die op hoog peil stond. BETTINE VRIESEKOOP Bettine Vriesekoop startte overrom pelend. Met snel aanvalsspel nam ze in de eerste game een voorsprong van 7-3 en 14-8. Via 18-12 werd het 21-12. De gewaarschuwde Russin re ageerde onmiddellijk. Met haar soe pele backhand blokkeerde zij de aanvallende slagen van Vriesekoop en drukte de Nederlandse naar de tweede positie. Na 13-21 liep zij snel weg: 19-12 en 21-16. In de beslissende game bleek weer eens het nut van de aanwezigheid van coach Dus an Tigerman. Deze had het spel van de Russische gea nalyseerd en stippelde de winnende taktiek uit: een zo hoog mogelijk Vervangend werper Landucci leidde Italië naar de Europese titel, als beloning werd hij als eerste op de schouders genomen. Vijfde wedstrijd: Nederland: O-O-O-O-O-O-O-0-O 0 Italië: 0-0-0-0-1-0-0-0-0 I Werpersresultaten: Ronnenbergh (4 en 7i inn.) 2-3-5; Haage (4 en inn.) 4- 2-2; Italië: Romano (2 inn.) 1-1-0; Lan ducci (7 inn.) 5-2-0. België heeft de wedstrijd om de derde plaats tegen Spanje met 6-4 gewon nen. Het scoreverloop was: Spanje: 0-1-0-2-0-0-1-0-0 4 België: 0-2-0-0-0-3-04-1 6 Werpersresultaten: Spanje: Garcia (7 innings): 4-4-7-4; Fernandez (2 in nings): 0-0-1-0; België: De Vriend (4 innings): 0-2-5-1; Mertens (2 innings): 2-0-0-0; Weijenberg (3 innings): 7-2-2- 2. Eindstand: 1. Italië 8-12, 2. Nederland 8-10, 3. België 7-8, 4. Spanje 7-2, 5. Zweden 6-2. Beste werper van het toernooi: Bertil Haage (Ned). Beste slagman: Riccar- do Landucci (It). Homerunkoning: Ted Alfieri (It) met 3 homeruns. Waardevolste speler: Ted Alfieri (It). noemd. Op woensdag- en vrijdag avond had Myers hem ook al de niet geringe taak in handen gegeven de minieme Nederlandse voorsprong te consolideren. Na de wedstrijd op zaterdagavond was men weer terug bij het begin punt: 2-2 in de totaalstand In de serie. Alleen stonden de zaken er nu wat anders voor. Het zelfvertrouwen van Italië ontwikkelde zich omge keerd evenredig met dat van Neder land. In de laatste inning op zaterdagavond maakte de Neder landse ploeg al een uitgebluste in druk. De laatste drie slagmensen werden driemaal drieslag door de Italiaanse reliever Claudio di Raffae- le (3-1-1) in vier innings) naar bed gestuurd. De matige prestaties aan slag wilde de trainings- en coa- chingstaf van het Nederlands team verbeteren door een extra slagtrai ning op de zondagochtend. Na afloop van deze training werd tevens beslo ten Wim Hageman in het buitenveld op te stellen ten koste van Hennie Jenken. Hageman, wegens zijn bete re slag capaciteiten van dit moment ingezet, zou later een dramatische rol gaan spelen in de verdediging. De ingelaste slagtraining had klaar blijkelijk een averechtse uitwerking. Het Nederlands team was voor ze venduizend toeschouwers niet in staat om zelfs maar één honkslag te produceren. Op het werpen van al- leskunners Romano die als korte stop de dag daarvoor twee zeker lijkende honkslagen voor de neuzen van de Nederlanders weggriste. Door een teenblessure werd Romano door een in honkbal op dit niveau vrij ongebruikelijke wissel vervangen. De rechtsvelder Landucci werd naar de heuvel gedirigeerd. Maat: „Van die Landucci had ik nog nooit eerder gehoord. Onbegrijpelijk wat die man kan". Die man kan klaarblijkelijk toch nog meer, want op zaterdag avond speelde hij eerste honk ook op sublieme wijze. Zijn slagprestaties mogen bovendien ook niet onver meld blijven. Het zou wat te ver gaan het niet heroveren van de Europese titel in de schoenen van Hageman te schui ven. Feit was wel dat de gemiste tempo en aanvallen door het mid den. In een mum van tijd stond Bettine Vriesekoop met 8-2 voor. Bij 10-4 wisselde ze van helft en toen de Russische probeerde terug te ko men, antwoordde ze met een nieuwe tempo-verhoging, waarmee ze gede cideerd afstand nam. Aanvallend van zowel eerste als tweede positie liep ze uit naar 21-10. Ze nam daarmee op schitterende wijze revanche voor de nederlaag, die zij samen met de Britse Karen Witt in de derde ronde van het da mes dubbelspel had geleden tegen dezelfde Popova, die toen werd ge assisteerd door de kampioene uit de jongere categorie Antonian. De 17- jarige Ine Willems, die eveneens het hoofdtoernooi had bereikt, werd in de achtste finales uitgeschakeld door de Hongaarse Balogh. Theo van Gasteren en jeugdkampi oene Wilmie van Rijswijck bereik ten de enkelspelfinales van het troosttoemooi. Van Gasteren ver loor daarin van de Deen Weinrich en Wilmie van Rijswijck was niet opge wassen tegen de Turkse Poyra- zogen. Kampioen in de oudste jongenscate gorie werd de Pool Leszek Kuchars- ki, die in de finale met 15-21, 21-19, 21-19 won van de Joegoslaaf Iztok Frank. De uitslagen: finales: jongens junio ren: Leszek Kucharski (Pol) - Istok Frank (Jtl) 15-21, 21-19, 21-19 derde: Krzysztof Piechaczek (Pol) en Jln- drich Pansky (Tsj): meisjes junioren: Bettine Vriesekoop (Ned) - Valentina Popova (Sov) 21-12,16-21, 21-12. derde: Eva Ferenexi (Roe) en Jerina Jestifeva (Sov): jongens dubbelspel: Ove Bengtsson/Lara Franklin (Zwe) Erich Amplatz/Alexander Pokorny (Oos) 21- 15- 21-0; meisjes dubbelspel: Narina Antonian/Valentina Popova (Sov) Anne li Hernvall/Marie Lindblad (Zwe) 17-21, 21-15, 21-13. kadetten: Jon gens: Kent Christensson (Zwe) Jose Pales (Spa) 21-17, 21-13. meisjes: Nari- ne Antonian (Sov) Crlnela Sava (Roe) 21-17, 21-11. vangbal in de vijfde inning het enige Italiaanse punt inleidde. Verder hiel den werpers Martin Ronnebergh en Bertil Haage (twee lichtpuntje sin dit toernooi) de zaak schoon, hoewel dat af en toe gepaard ging met veel kunst en vliegwerk. Sportlef eindigde het toernooi voor de vele duizenden toeschouwers die het Europese kampioenschap tot een kassucces maakten, dus met een niet geringe kater. Uit een schijnba re knockout-positie kwam Italië sterk terug. Maar zelfs na het toer nooi bleven bondscoaches Myers en Richardson zich uitputten met su perlatieven voor de prestaties van hun spelers. „De instelling van deze groep jongens is honderd procent geweest. Ik ben dankbaar dat ik met zo een stel kerels heb mogen wer ken", aldus de vertrekkende bonds coach Myers. Zijn waarschijnlijke opvolger, de An tilliaanse Nederlander Hamilton Ri chardson had ook alleen lovende kri tiek: „Ik zou er trots op zijn om van deze groep coach te worden. Als mijn eerste taak zie ik het de aanvals- kracht van het Nederlandse team te versterken". Een betoog van Ri chardson, die zelf in vele jaren de beste slagman van Nederland was, dat werd onderstreept door het falen van de Nederlandse slagploeg in de laatste ontmoetingen tegen Italië. Westduitse honkbalbond gestraft HAARLEM Voorcltter Ben- necke van de Europese honk balbond heeft zaterdag op een persconferentie bekend ge maakt dat West-Duitsland voor vijf jaar van deelneming aan het Europees kampioen schap is uitgesloten. De West duitsers beloofden bij vorige kampioenschappen in Barce lona en San Marino in Haarlem van de partij te zullen zijn, maar stuurden op het laatste moment een bedankje. Voorts is een plan in ontwikke ling om een Europees team volgend Jaar tegen een team „rest van de wereld" te laten spelen. Wedstrijden in Neder land (2). Italië (2) en Spanje staan al min of meer vast. De leiding en coaching van het Europese team komt in han den van de Nederlander Voogd (organisatie), De Piere (Ita, technische leiding) en Hamil ton Richardson en de Italiaan Ambrosioni als coaches. Voorts werd zaterdag bekend gemaakt dat aan het wereld kampioenschap amateurs in Italië elf landen zullen deelne men. Drie Europese: Neder land, Italië en België, twee Azi atische landen, twee Noorda- merikaanse, twee Centraal- Amerikaanse en twee Zuida- merikaanse landen. Het ligt in de bedoeling dat aan de tiende Haarlemse honk- balweek, die van 12 tot 20 au gustus 1978 wordt gehouden, zes teams zullen deelnemen. Injniddels zijn uitnodigingen verstuurd naar de Verenigde Staten. Cuba, Nicaraqua, Ita lië, Noord-Korea en Japan. De finale van de strijd om de Europese beker voor lands kampioenen honkbal zal eind september in de Italiaansse plaatsen Parma en Rimini worden gehouden. De Neder landse kampioen Nicols is der halve afgevallen als kandidaat voor de organisatie. De Haar lemse ploeg speelt de eerste wedstrijd op 23 september. Lotto NUMMER 31; De Juiste getallen waren: 23 - 26 - 27 - 29 - 39 - 41. Het reservegetal was: I. Aantal deelnemers: 714.750. Inleg: 2.999.903 gul den. Prljzenbcdrag: 1.544.271 gulden. Eerste prijs (Inclusief Jackpot): 618.051 gulden. Tweede prijs: 142.495 gulden. Derde prijs: 213 743 gul den. Vierde en vijfde prijs: 284.991 gulden HAMBURG De winnende getallen In de Duitse lotto zijn: 11.15.24. 36. 40.42 Resevege- tal 4 Uitslag Splel 77; 7. 1. 2. 9, 9, 7. BARCELONA Italië heeft in de Europese finale, afdeling B, van het tennistoernooi om de Davis Cup de leiding genomen. Het koppel Adriano Panatta-Paolo Bertoluci zegevierde met 6-4, 7-5 en 6-4 over het Spaanse tweetal Jose Higueras-Manuel Monoz en die prestatie was goed voor een 2-1 voorsprong. De strijd tussen Italië en Spanje wordt vandaag voortgezet. Werper' Bertil Haage troost achtervanger Alfio Troeman; Neder land is er in de laatste wedstrijd tegen Italië niet aan te pas gekomen. De eerste dag, vrijdag was er een met hindernissen. De partij tussen de 24- jarige José Higueras in de halve finalewedstrijd van de vorige week tegen Hongarije maakte hij al een gedegen Indruk en Corrado Baraz- zuttl moest na de tweede set wegens regen worden afgebroken. Higueras leidde toen al met 2-0. De setstanden 6-4 en 6-4 waren daarvoor verant woordelijk. De laatste periode verg de de volgende ochtend nog geen half uur. Barazzutti was geheel uit vorm en verloor dan ook kansloos van de ontketende Spanjaard: 6-3. Higueras' tegenstander was zelfs zo danig van de kook, dat hij in de derde set geen enkele van zijn servi ce-beurten won. Wel doorbrak hij driemaal de opslag van zijn tegen stander, die in totaal dertien dubbe le fouten sloeg. In het tweede enkel spel won de Italiaanse nummer één, Adriano Panatta, in vier sets (6-4,3-6, 6-1) van Spanje's toptennisser Manu el Orantes. Laatstgenoemde was nog BRUSSEL Belgische artsen hebben Eddy Merckx voorlo pig rust voorgeschreven. De Belg, die veel last kreeg van zijn maag tijdens de voorbije Ronde van Frankrijk, heeft al vier aanbiedingen voor het rij den van vetbetaalde criteria, afgezegd. Merckx bleef ook na de Tour, waarin hij zesde werd, last van zijn maag houden. Rust schijnt nu de enige reme die te zijn. De Belgische wielerbond heeft we reldkampioen Freddy Maertens een geldboete van 8000 gulden opgelegd. Maertens kreeg deze straf, omdat hij op 13 Juli in het Franse Amiens in een wedstrijd uitkwam tegen het renpaard Fakir du Vivier. Maertens verloor die wedstrijd. De wielerbond had hem daarvoor toestemming moeten verlenen. De boete van 8000 gulden is hetzelfde bedrag, dat de wereldkampioen als startgeld ontving. SAS VAN GENT Cees Bal is ln uitstekende vorm uit de Ronde van Frankrijk gekomen. De Zeeuwse knecht van Eddy Merckx boekte ln het weekeinde twee overwinningen in Nederlandse criteria. Zaterdag won hij in Santpoort, gisteren was hij de sterkste ln Sas van Gent. LANDAU De Nederlandse ploeg heeft zich ln de ronde van Rijnland- Palts opgewerkt naar de derde plaats ln het ploegenklassement. In de eerste halve rit van de vijfde etappe, 90 km. van Ludwigshafen naar Belheim, zaten namelijk vier Nederlanders in een kopgroep van twaalf man, die vijf minuten winst veroverde op het peloton. Neder lands kampioen Piet Kuys, tweede in de eindsprint, was de beste van dat viertal De geslaagde ontsnapping kon tot stand komen door de grote rivaliteit tussen de rijders van de Duitse nati onale ploeg. Zaterdag had Trott zijn ploegmakker Von Löffenholz uit de leiderstrui gereden en gistermorgen profiteerden vooral de Polen van de wat gespannen verhouding ln de Duitse ploeg. Ritwinnaar Mleczys- law Nowicki het meest. Hij werd de nieuwe leider en bleef het in het weinig enerverende tweede traject van zondag. Hans Langerljs, die gistermorgen met de goede vlucht mee was, is de beste Nederlander ln het algemeen klassement. HIJ staat op de tiende plaats, met een achterstand van vijf minuten. den 2 Weibel (W Dl.) 14.43.55. 3 Mutter (Zwl) 14.44.10, 4 Von Löffelholz (WDL) 14.4549. 5. Trott (WD1) 14.46.05. 10 Luigerlji 14.48 14. 33 De Rooy 14.56 15, 38. Kuys 14.57.10. 49. Havik 15 08 58. 50. Ooiterboach 15.09.01. 54. Mutsaars 15.16.33. niet geheel hersteld van een onlangs ondergane operatie aan zijn linker elleboog. VICHY Frankrijk en Argentinië hebben zich in Vichy geplaatst voor de finale van het tennistoernooi om de Galeabeker. Frankrijk nam tegen Australië een beslissende voor sprong van 3-1. Argentinië had Span je uitgeschakeld. NOORDWIJK Louk Sanders ls er niet in geslaagd om het badgasten- toernooi in Noordwijk op zijn naam te schrijven. In de finale was hij kansloos tegen de Zuidafrikaan Ke vin Curran. De cijfers waren 4-6, 2-6. De eerste prijs was goed voor 5000 gulden. In de eindstrijd damesenkel spel, waar het ging om een bedrag van 2500 gulden voor de winnares, zegevierde Elly Vessies met 5-7, 7-5 en 6-3 over Nora Lautenslager. De uitslagen van de finales in de dubbelspelen zijn: Damesdubbel spel: Diane Evers/Urroz (VS/Spa) Marcella Mesker/Del Heez (Ned/Zwi) 3-6,6-1,6-2. Herendubbelspel: Fok en Laudin (Ned)-Denton/Curran (VS/ ZAF) 7-6, 3-6, 6-1: Gemengd dubbel spel: Evers/Kaskow (V8/GBR)- Mes- ker/Vletter (Ned) 6-4 7-6. VOORBURG - Jan Hordijk heeft het Leeuwenbergh-toemooi te Voor burg gewonnen. In de finale versloeg hij Paul van Min overtuigend met de cijfers 6-2 en 6-0. In de halve finale had Hordijk meer moeite gehad met Frits Don: 6-4 en 6-3. Van Min bereik te de finale door in de halve eind strijd Martin Koek te verslaan met 7- 5 en 6-3. Na zijn nederlaag tegen Hordijk ln het enkelspel, trok Van Min zich terug voor het dubbelspel. Daardoor werd het dubbelspel een demonstra tie-partij tussen Hordij k/Fleury en Thung/Gorter. Het laatste paar won met 4-6, 6-4 en 7-5. LEY8IN Een Nederlandse dames- ploeg is als derde geëindigd ln een Zwitsers tennistoernooi om de Hel- vetia-beker. De eerste wedstrijd te gen Zwitserland werd met 4-1 verlo ren. Alleen Kaxln Moors kwam tot een overwinning. De strijd om de derde plaats tegen Bulgarije werd met 4-0 gewonnen. De Nederlandse ploeg bestond uit Yvette den Bie- mann, Marianne van de Torre, Karin en Nanette Schutte.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9