Personalia Kleine hasj-gebruiker niet meer geregistreerd nederlandse hervormde kerf Recordomzetten bij grootste kunstveilingen Als boete minder is dan 100 gulden Herinrichtingsplan voor bosbrandgebied Brandstichting (uit wraak?) in huis politieman „Stop de jacht! op waterwild" Autoverkeer op oude IJsselbrug stagneert vaak Discotheekgeluid levert nauwelijks gehoorverlies op stafmedewerker publiciteit S en voorlichting FAMILIEBERICHTEN Brandweerauto's i worden vanuit de lucht herkenbaar •Goed niéuws voor mensen met aambeien: pijn kalmeert, jeuk stopt Sperti zalf en zetpillen Trakteer thuis eens op... aardappels! £ekkerVauder DONDERDAG 28 JULI 1977 TROUW/KWARTET PRS 10 LONDEN (ANP) De grootste twee kunstveilingen ter wereld Sothe- by Park Bernet en Christie heb ben gemeld dat hun omzetten nog steeds fors stijgen. Van de twee In Londen gevestigde Instellingen be haalde Sotheby Park Bernet de bes te resultaten met een omzet van 122,5 pond (ongeveer 505 miljoen gulden) In het boekjaar 1976-1977, terwijl Christie kwam tot 66,4 mil joen pond (ongeveer 275 miljoen gulden). Overigens brachten lang niet alle geveilde stukken grote bedragen op. Volgens Sotheby ging 68 procent van de voorwerpen van de hand voor minder dan 200 pond (880 gul den). Deze kunstveiling organiseer de in totaal 1.156 veilingen, tegen Christie 9U5 veilingen. De twee be drijven breiden hun activiteit voort durend uit, niet alleen geografisch belde werken onder meer ook in New York maar ook wat soort bedrijvigheid betreft. Zo richtte So theby in New York een maatschap pij in onroerend goed op en een postzegelveiling in Connecticut. Beide kunstveilingen meldden dat ongeveer 34 procent van de geveilde werken die in Londen werden ver handeld, uit het buitenland afkom stig was. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Iemand, die hasj of marihuana in bezit heeft voor eigen gebruik en daarvoor door de politie rechter is veroordeeld tot een boete van minder dan honderd gulden we gens overtreding van de Opiumwet, zal niet meer worden genoteerd door de justitiële documentatiedienst. Dit U een gevolg van de wijziging van de Opiumwet november vorig Jaar, waardoor een schelding werd aangebracht tussen gebruikers van hard en soft drugs (produkten af komstig van de hennep-plant). Voor bezit, binnenlandse handel of het vervaardigen van hennepprodukten tot en met dertig gram kan men maximaal één maand hechtenis of tienduizend gulden boete krijgen. Bovendien wordt het feit niet meer als een misdrijf, maar als een over treding beschouwd. Tot nu toe werd eik delict op het gebied van verdovende middelen ge registreerd in de Justitiële documen tatiedienst in Den Haag. In de prak tijk komt het er nu op neer. dat een hasj-roker, die slechts een paar gram op zak heeft en door de politierech ter een boete krijgt opgelegd van minder dan honderd gulden hier bui ten valt. In verband met de gewijzig de opvattingen ten aanzien van het gebruik van soft drugs heeft de mi nisterraad kortgeleden besloten daarom het besluit registratie Justi tiële gegevens te wijzigen. Processenverbaal Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) blijkt, dat de Nederlandse politie in 1974 tegen ARNHEM (ANP) - De Heidemaat schappij in Arnhem heeft een glo baal herinrichtingsplan gemaakt voor het vorig Jaar Juli door brand verwoeste natuurgebied ten noor den van Arnhem. BU deze grootste natuurbrand sinds de tweede wereldoorlog ging 370 hectare bos. heide en ruigte verloren. De schade werd op 1,4 miljoen gulden becij ferd. De eigenaren van de grond (gemeente Arnhem. Staatsbosbe heer en een pensioenfonds van Phi lips) zullen de komende weken be sluiten hoe het gebied er in de toe komst moet gaan uitzien. Uitgangspunt bij het herinrichtings plan Is het scheppen van een na tuurgebied. Wel zullen lichte vor men van recreatie mogelijk zijn, waarvoor de nodige voorzieningen zullen worden getroffen, zoals de aanleg van wandel-, fiets- en ruiter paden en picnicplaatsen. Afgewezen zijn eerder gedane suggesties om een deel van het gebied te bebouwen met bungelows of er een camping te stichten. Er zal naar worden gestreefd wat meer variatie In de soorten bomen te bereiken door meer loofhout te plan ten. Dit zal niet overal mogelijk zijn, omdat de grond zeer arm U. Er komt derhalve weer veel naaldhout, maar ook berk. lijsterbes en op sommige plaatsen elk. Enkele hectaren van het gebied zul len onaangetast blijven. Men wil be studeren hoe de natuur zich na een brand op natuurlijke wijze herstelt. Van de 370 verloren gegane hectaren zal volgens de plannen 193 ha wor den herbebost, op 92 ha komt hel en de overige 85 ha worden bestemd als kapvlakte. Inmiddels is het rooien van de hall en geheel verbrande bomen en boompjes op gang gekomen. Deze week is een groot aantal van de karakteristieke beuken langs de Apeldoomseweg omgezaagd. 2137 mensen een proces-verbaal heeft opgemaakt wegens het bezit van (soft en hard) drugs. Het jaar daarop werden 2782 processen-ver baal uitgeschreven en vorig jaar liep dat aantal op tot 3643. Van de 2137 in 1974 opgemaakte processen-verbaal kregen er 2061 een vervolg in de rechtszaal, aldus het CBS. In ruim driekwart (1530) van de zaken ging het om gebruikers van hasj en mari huana. Zij konden toen tot maxi maal vier Jaar of twintigduizend gul den boete worden veroordeeld. GELEEN (ANP) De gemeentepo litie van Geleen heeft gisteren een uitgebreid onderzoek Ingesteld om de daders te achterhalen die 's nachts brand hebben gesticht in de woning van rechercheur J. Janssen in Geleen. Volgens de politie betreft het hier vermoedelijk een wraakoe fening door personen, die uit rancu ne tegen de politie hebben gehan deld. Rechercheur Janssen werd ge wekt door een zware steen die de grootste ruit van zijn woning ver brijzelde. Hij wilde naar beneden lopen en zag toen dat de beneden woning in brand stond. Nog net op tijd kon hij met zijn vrouw en zeven- tien-Jarige zoon de brandende wo ning verlaten. Alles gebeurde in een minimum van tijd. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door in benzine gedrenkte doeken, die bran dend door de kapotte ruit naar bin nen zijn gegooid. De schade in de woning bedraagt minstens 50.000 gulden. Negen verenigingen: DEN HAAO (ANP) - Negen vereni-1 gingen op het gebied van natuür- en dierenbescherming hebben bij de Koninklijke Nederlandse Jagersve reniging aangedrongen op het stop pen van de Jacht op waterwild in verband met het de laatste Jaren toenemende botulisme. De verenigingen menen dat om de epidemie te bestrijden watervogels so veel mogelijk dienen te worden ontzien. ..Daarom is het voor allen die zich het wel en wee van de dieren aantrekken, bijzonder schrijnend te moeten constateren, dat uitgere kend in deze tijd tal van jagers het toch al zo zwaar geteisterde eenden en snippen-bestand gaan bejagen," aldus de verenigingen. De natuur- en dierenbeschermers vragen de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging haar leden op te roepen tot nader order niet op wa tervogels te jagen. Tevens stellen zij voor de minister van Landbouw te verzoeken de Jacht op watervogels tot nader order niet te openen en zij wekken de leden van dce Jagersvere niging op xlcb aan te sluiten bij de vele vogelbeschermers, die zich nu veel tijd en moeite getroosten om kadavers van de door botulisme ge troffen vogels op te ruimen en zieke vogels te verzorgen. ZUTPHEN (ANP) Het autover keer over de oude IJsselbrug in Zutphen loopt de laatste tijd her haaldelijk vast door de werkzaam heden aan deze oeververbinding. De politie wijt de opstoppingen aan de onoplettendheid van met name de vrachtwagenchauffeurs. Dinsdag avond nog negeerde een chauffeur de borden waarop staat dat de maximaal toelaatbare breedte twee meter is. De man probeerde zijn vrachtauto toch de brug op te ma noeuvreren, maar zijn te brede vehi kel raakte daardoor zo stevig be klemd dat er snijbranders aan te pas kwamen voor het verkeer weer op gang geholpen kon worden. De brug was twee uur onbruikbaar voor het wegverkeer. De plaatselijke politie probeert de weggebruikers over te halen zo veel mogelijk van de nieuwe IJsselbrug, zes kilometer zuidelijker, gebruik te maken. Tevergeefs, zo vertelt adju dant P. van Beekhoven: ondanks de vele borden en de obstakels die het oprijden van te brede voertuigen moeten voorkomen ontstaan dage lijks files. De IJsselbrug is in verband met een opknapbeurt sinds 4 april over de halve breedte afgesloten. Het ver keer kan er maar in een richting tegelijk overheen. Direct na de bouwvakvakantie is bovendien de maximale rijbreedte van twee meter afgekondigd. De werkzaamheden duren nog zes acht weken. UTRECHT (ANP) - Het luis teren naar harde popmuziek lijkt niet te leiden tot gehoor verlies, zoals vaak wordt ver ondersteld. Een verkennend onderzoek van het Instituut voor milieuhygiëne en gezond heidstechniek TNO heeft al thans geen bewijzen opgele verd voor deze veronderstel ling. Het onderzoek is vorig Jaar, In opdracht van het ministerie van Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne, uitgevoerd onder een groep sollicitanten bij de Nederlandse Spoorwegen. Bij het onderzoek werd uitge gaan van het verblijf in een discotheek. Het aantal decibel, dat daar wordt geproduceerd bedraagt 90 100, terwijl de „pijngrens" tussen de 110 en 130 decibel ligt. Tussen de ge- hoorverlie2en van jongens die wel en die geen discotheek be zoeken bleken geen verschillen te bestaan. Wel bleek, dat de achttienjarige discotheekbe zoekers grotere gehoorverlle- zen hadden dan de zestien- en zeventienjarigen. Dit zou een gevolg kunnen zijn van een „langdurige blootstelling aan discotheekgeluid." Nieuwe directeur NFB. Drs F. J. Muller uit Amstelveen is benoemd tot directeur van de Ne derlandse Federatie voor Bejaar denbeleid (NFB). Hij volgt op 1 ok tober drs J. Visser op die deze func tie dertien jaar heeft vervuld. De nieuwe directeur studeerde andra gologie, in het bijzonder organisatie- agologie. Hij is thans werkzaam bij het bureau Berenschot, adviseurs voor organisatie en beleidsvraag stukken. Generale Diaconale Raad Op het landelijke diakonale bureau van de Nederlands^ Hervormde Kerk, service- en stimuleringsorgaan voor 140C diakonieën, is de plaats vrij gekomen voor een Deze funktie omvat onder meer: - het verzorgen of doen verzorgen van de publiciteit ten behoev^ van de raad en al zijn onderdelen (werelddiakonaat, welzijn* rekreatie, hulpverlening enz.) - de eindredaktie van het maandblad "Diakonia" - het onderhouden van kontakten met hervormde en andere publiciteitsmedia - het samenstellen van informatie-materiaal - het geven van mondelinge informatie - het deelnemen aan de beleidsvorming van de G.D.R. J i Wij vragen: i middelbare opleiding, ervaring in journalistiek en/of voorlich ting, kennis van de Nederlandse Hervormde Kerk, belangstel-^ ling voor de ontwikkeling van het diakonaat. j, ji Wj bieden: c een salariëring liggend tussen Z3.237.63 en /4.214,57,o afhankelijk van leeftijd, ervaring e.d. een vakantietoeslag van1 8%, een vakantie van minimaal 23 werkdagen, opneming ti^ ons pensioenfonds. u Sollicitaties te richten aan het algemeen secretariaat van dec Generale Diakonale Raad der Nederlandse Hervormde Kerk/1 Maliesingel 26, Postbus 14100, Utrecht, telefoon: 030-332426. jj kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Met dankbaarheid berich ten wij u de geboorte van Liliane Astrld H. de Rooij-Nieland Ir. F. N. de Rooij Matthias Apeldoorn: Maria van Dalen de Rooij Adje van Daalen Heerlen: Josien de Rooij Henk van der Zee Son: Gerard de Rooij Machiel de Rooij Son (N-Br.), 24 juli 1977. Wij met onze kinderen en kleinkinderen danken u al len voor de gelukwensen die wij bij ons 50-jarig hu welijksfeest mochten ont vangen. F. Hildama W. Hildama-Kramer Alkmaar Dillenburgstraat 67. DEN HAAO (ANP) - De Nederland se brandweerauto's worden voorzien van een vanuit de lucht herkenbare registratie. De Inspectie voor het brandweerwezen in Den Haag heeft hiertoe besloten nadat met name bij grote bosbranden Is gebleken dat zo'n registratie de coördinatie van uit vliegtuigen en helikopters ten goede komt. In de omgeving van Amersfoort zijn onlangs proeven genomen met der gelijke registraties. Bovenop het voertuig wordt een bord bevestigd van een bepaalde kleur, waaraan de provincie is te herkennen. Op dat bord staat een combinatie van drie cijfers, waaraan ls te tien uit welke plaats de auto komt. wat de oproep- code van de mobilofoon la en welk j type brandweerauto het betreft Volgens Ing. J. W. O. de Groot van de afdeling organisatie van de brandweerinspecüe, wordt nu ge werkt aan een plan dat alle Neder landse brandweercorpsen nog voor het eind van dit Jaar deze registratie doorvoeren ..Omdat de brandweren onder de gemeenten vallen kan de brandweerinspecüe slechts drin gend vragen mee te werken; ver plichten kunnen we dat nooit. De verwachting ls echter dat vrijwel ledereen hierin zal meegaan," aldus Ing. De Groot Er een raiddel dat de eigenschap heeft de hinderlijke last van aambeien te verlichten. De pijn verdwijnt en de jeuk stopt. Dat middel teet Sperti preparation H.' Sperti preparation H is een sneldirekt cn afdoend middel bij de behandeling van aambeien. Het bevat bovendien wccfsdvcrnicuwcndc bestanddelen. Last van aambeien? Gebruik Sperti cn vergeet ze. Uiuhuteod bi| drofut of apotbctfc Ja*, de heerlijke aardappelsmaak maakt de warme maaltijd. Wees daarom extra kritisch met iets dat u elke dag op tafel brengt Vraag met grote nadruk om Lekkerlanders. Of om Doré. Dan wordt het stil. tevreden smullen. Ze rijn zó: j werkelijk overheerlijk van smaak r gaafrond en pitloos voor gemakkelijk schrappen of schillen geen afval, dus 100*» aardappel voor uw geld Noem goede aardappels bii hun naam. Zeg: QnrÓ aardappelen VA é#W\% als traktatie! 27 juli 1937 27 juli 1977 Gode dankbaar delen wij u mede dat wij op 27 juli 1977 herdachten dat onze geliefde ouders en grootouders Dik Goede Mi» Heinen 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Psalm 121 zij hun toegebeden door Ad en Judith Cornélie Aart en Anneke Geertje Mieke Dik Lotty Constant en Marijke Jöska Annemarie Marije Merel Wilma en Frank Bas Rens Ellen en Anton Landsmeer, Dorpsstraat 5. Heden heeft de Here tot Zich genomen mijn innig geliefde man Cornells de Kievit op de leeftijd van 74 jaar. A. de Kievit-Hoogendijk Rotterdam, 26 juli 1977 C. P. Tielestraat 14 b. Geen bloemen Aan huis liever geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7.30 tot 8 uur in de rouwkamer aan de Mathenesser- laan 470 en na de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. De rouwdienst wordt gehouden D.V. zaterdag 30 juli a.s. om 11.30 uur in de kapel op de algemene begraafplaats „Crooswijk", waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Vertrek vanaf het woonhuis circa 11 uur. G°d nam na kortstondige ziekte uit on familiekring weg onze beste Zwager en Oom Cornells de Kievit echtgenoot van Agatha Hoogendijk op de leeftijd van 74 jaar. Rotterdam: F. Hoogendijk Rotterdam: P. Hoogendijk Pijnacker: M. Hoogendijk H. Hoogendijk-Bras Rotterdam N. Hoogendijk Rotterdam: C. de Kievit C. de Kievit-Hoogendijk Schiedam: J. H. Kouwenhoven A. Kouwenhoven-Hoogendijk Zwijndrecht: W. Andeweg M. Andeweg-Hoogendijk Neven en nichten. Rotterdam. 26 juli 1977. God nam tot Zich Zijn kind, mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Jacobus Oudhof echtgenoot van Margrieta Schipper eerder weduwnaar van Maria Schuit in de ouderdom van 88 jaar. Psalm 891 oude berijming M. Oudhof-Schipper Huizen: G. Urban-Oudhof H. Urban Amsterdam: M. Kleine Deters-Oudhof R. Kleine Deters Hilversum: J. Oudhof J. Oudhof-Hennipman Australië: C. Oudhof G. Oudhof-Jongkoen Hattem: J. Oudhof J. M. Oudhof-Bakker Canada: G. Oudhof A. Oudhof-Woudenberg Utrecht: H. Roosendaal-Oudhof J. Roosendaal F. Verdonk-Schoemaker W. J. Verdonk Ermelo: E. Schoemaker R. Schoemaker-van Voorthuisen Dalfsen: M. H. Schoemaker A. Schoemaker-Hoeve Leusden: G. J. Schoemaker S. Schoemaker-van Slooten klein- en achterkleinkinderen Putten, 26 juli 1977. Schoolstraat 80. De overledene ligt opgebaard in de aula. Molen straat 33 te Putten. Gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag avond van 7.30 tot 8.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden zaterdag 30 juli a.s op de algemene begraafplaats te Har derwijk om 13 uur. Vooraf zal er een rouwdienst worden gehouden in de aula te Putten om 12 uur. Met diepe verslagenheid vernamen wij dat door een noodlottig ongeval in het begin van zijn va kantie in Oostenrijk is overleden Jan van der Veer medewerker van de technische dienst in ons zie kenhuis. Hij is 47 jaar geworden. Zijn persoonlijk heid zal ons allen in herinnering blijven. Direktie, Medische Staf en Personeel van het Van Dam Ziekenhuis, Westsingel 115, Rotterdam. Na een langdurig gedragen lijden is in haar Heer en Heiland ontslapen onze moeder en oma Johanna Christina Huurman weduwe van Johannes Theunis op de leeftijd van 65 jaar. Uit aller naam: J. C. Theunis Amsterdam, 26 juli 1977 Vasco da Gamastraat 20 huis Gelegenheid tot condoleantie-bezoek donderdag avond van 9-9.30 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. u.a. Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 29 juli om 10 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan. Vertrek van de Vondelstraat 101 te 9.15 Heden ontsliep zacht en kalm onze geliefde tant^ en huisgenote id Pieternella Cornelia van der Kulk g Op de leeftijd van 93 jaar. Slikkerveer, 27 juli 1977 Willemstraat 39 E. et ,t G. M. van Stigt B. J. van Stigt-Bentum A. B. Pot n Tante ligt thuis opgebaard, gelegenheid tot condfn leren vrijdag 29 juli vanaf 20.00 uur. De bijzetting in het familiegraf zal plaatsvindt zaterdag 30 juli op de nieuwe begraafplaats Vr. dehof te Ridderkerk om 11.00 uur. Vertrek van hpJ woonhuis om 10.30 uur. Met verslagenheid en droefheid geven wij kennP1 van het overlijden van de heer c ik P. van Noort tt op de leeftijd van 57 jaar. pr er Ruim twee jaar is hij verbonden geweest afct leraar aan de christelijke Mavo te Heerenveen.ie Hij zal in onze herinnering blijven als een goefo leraar en een fijne collega. fa Heerenveen, 24 juli 1977 Bestuur Vereniging voor christelijk onderwijs. Mavobestuur. s Direktie, medewerkers en leerlinge^ christelijke Mavo. Heden is van ons heengegaan onze geliefde ger en oom Joseph Paulus Chardon weduwnaar van E. M. Bukman, op de leeftijd van 83 jaar. Delft: C. Bukman Pijnacker: S. Bukman E. J. Bukman-Zeeuw Woerden: C. Koetsier-Bukman Delft: D. A. Bukman neven en nichten 25 juli 1977. H, fd ev ir a tg< Dankbaar en gesterkt door het bijzonder gro medeleven tijdens de ziekte en na het overlijdi van onze innig geliefde, onvergetelijk^ moeder oma Geertruida Zandbergen-van Dok zeggen wij u hartelijk dank. Uit aller naam: A Zandbergen Alkmaar, juli 1977. Wiardi Beckmanstraat 39. Het heeft ons goedgedaan te ervaren hoe God zoveel mensen wegen en woorden heeft doen vinden om ons te troosten bij het overlij den van mijn lieve man. onze zorgzame vader en opa Jan Ippel Voor uw medeleven willen wij u hartelijk danken. Tiny Ippel-Dijkens kinderen en kleinkinderen Arnhem, juli 1977. Ylsthof 16. -I :ht ur

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8