SterrenFestival SINGER Je eigervvertrouwdeRckwick thee. Trouw UIT DE WEEKBLADEN Albeda Ruppert Martelgang „Oppassen" Modale boer Prof. Enschede 5ïï"™ni Vrouw verongelukt:» H Lekker en niet duur! Op een toastje, bij de borrel, bij de boterham of om zomaar van te smullen. service tot in lengte van jaren! Als de zon schijnt en het kwik weer oploopt dan schenk je thee. Verse, geurige Pickwick J thee. Omdat thee een puur ^natuurlijke dorstlesser is. Omdat zo'n kopje of glas Pickwick altijd Verfristen verkwikt. Op elk moment van de dag. Rond het middaguur, of als de kinderen uit school komen. Binnen aan het werk of bui ten met vakantie. En natuurlijk zetje die thee ook met aandacht. Zo ben je er altijd zeker van dat je geniet van je eigen, vertrouwde Pickwick thee DONDERDAG 28 JUU 1977 TROUW/KWARTET 1= Elseviers Magazine Hij is geen Heer Albedil, maar een rasechte christendemocraat die het vereoenen met de paplepel ingego ten kreeg", zo luidt het profiel dat Elsevier geeft van Informateur Albe- da. die er in zo korte tijd in slaagde de VAD-hobbel weg te nemen. De geheime techniek van Albeda is: „De afstandelijke wat nors ogende hoogleraar-politicus, die nooit een woord te veel zal gebruiken, die luis teren en denken een hogere bezig heid vindt dan praten, weet met zijn reuzenstappen altijd nog een voet tussen de deur te plaatsen. En nie mand krijgt die deur dan nog dicht", aldus Elsevier. Het blad opent veriier blikjes hon- de- en kattevoer en vindt voorname lijk de Illusie van vlees. De fabrikan ten geven dat nu ruiterlijk toe. Om dat zeggen ze, de consument dat nu eenmaal zo wil. Harder: het publiek wil bedrogen worden. Andere onder werpen: Rex Brico bracht een be zoek aan het Portugese Fatlma waar op 12 en 13 Juli het feit her dacht werd dat daar zestig Jaar gele den Maria zou zijn verschenen aan drie herderskinderen, Arnoud de Borchgrave sprak met koning Hoes sein van Jordanië en met president Assad van Syrië, en René de Bok was te gast bij Ine Kuiper, toen haar man, Hennie, in de Tour probeerde de gele trui te veroveren. Vrij Nederland Vrij Nederland weet te vertellen waarom de koningin Albeda koos en niet Ruppert „Van Agt moet de koningin en de twee andere fractie leiders hebben toevertrouwd: Mijn fractie gaat wellicht nog wel ak koord met de benoeming van Rup pert als informateur, maar het CDA- bestuur zal zeker tegen zijn. Want ons bestuur is nog niet vergeten hoe Ruppert zich het vorig Jaar binnens kamers fel heeft gekeerd tegen de totstandkoming van het CDA", al dus VN. Jan van Wieringen schrijft over de ideeën van Milton Friedman, de nieuwe adviseur van Menachem Be gin, premier van Israël. Friedman weet met één zin al een behoorlijk portret van zich zelf te geven: „De mens bestaat terwille van zichzelf en hij moet zich daarom ontworste len aan het altruïstisch denken dat alleen maar schuldgevoelens geeft". Max Pam ging eens kijken of het nog leuk is om bij de NOS te werken. De heer Smit van het adviesbureau Berenschot, een door de NOS inge huurd bureau, zegt er het volgende van. „De NOS wordt een korset aan gemeten. En als het een goed korset is dan heeft een vrouw er nog plezier van ook, zeg ik altijd maar". VN besteedt verder aandacht aan de „uiterst lucratieve handel in sport- vlees", aan het Eurocommunisme en aan krottenkonlng Fennis en zijn morrende onderdanen". In Tereijde: „Zoetemelk met brokken". De Tijd In De Tijd komt ex-vereetsman Flo- ris Bakels aan het woord naar aan leiding van zijn boek „Martelgang door Nacht und Nebel". Als KZ- overlevende vertelt hij: Wij hebben emoties ondergaan waarmee een mens eigenlijk niet mag worden ge confronteerd. Die hebben in onze ziel een diep kanaal gegraven. Dat kanaal is allang drooggevallen, maar de bedding is gebleven. Er is in ons een mogelijkheid aangelegd, een gedoofde vulkaan die eensklaps weer tot eruptie kan komen, een droge bedding die onverwachts weer volloopt met water". Het blad heeft uit Foreign Affairs een artikel overgenomen, dat ge schreven is door Julius Nyerere, de president van het onafhandelijke Tanzania. Onder de titel „Amerika mag de bevrijdingsbeweging in Afri ka niet langer dwarsbomen" schrijft Nyerere: Afrika vraagt Amerika niet langer te profiteren van de apart heid. Afrika vraagt Amerika de toe gezegde steun voor menselijke ge lijkheid en waardigheid in daden om te zetten zodat het racisme en kolo nialisme in Zuid-Afrika zal verewak ken. Op die manier zal er zonder te veel bloedvergieten een snelle over winning tot stand kunnen worden gebracht". Verder In De Tijd een artikel over dagtoerisme, rar. Abspoel over be strijding van terrorisme, en een plei dooi voor het oprichten voor kort- verblljf-huizen voor zwakzinnigen. De Nieuwe Linie: De Nieuwe Linie waarschuwt op de voorpagina dat bij de kabinetsfor matie niet te veel details geregeld moeten worden: „Oppassen voor een soort corporatisme (staatsorde- ning) bij de (In)formatie". „Mis schien zal er, als Den Uyl binnenkort weer verder gaat met Memo H over het financiële, sociale en economi sche beleid, wat meer voor het parle ment overblijven. De zaken die daarna komen, zoals abortus en ze- delijkheidswetgeving, lenen zich ze ker voor een vrije behandeling in het parlement". Ineke Westbroek signaleert de „kwalijke praktijken van Rotter dams machtigste en beruchtste par ticuliere hulsbaas. Hendrikus Jo hannes Petrus Fennis. HIJ staat be kend in Rotterdam als de Krotten- koning en profiteert al acht Jaar lang van de woningnood door zijn over het algemeen weinig vermogen de huurders die zijn verpauperde panden bewonen, financieel het vel over de neus te halen". Jean-Denls Bredin, de vlce-vooreit- ter van de Franse links-radicalen zegt in een Interview: „Zoals in alle katholieke landen ls de politiek in Frankrijk erg oppervlakkig. De de mocratie ls beter geslaagd ln protes tantse landen. Frankrijk heeft geen diepe democratische rijpheid. Een van de meest essentiële taken voor links in Frankrijk zal zijn de Fran sen de democratie aan te leren. Dat zal niet eenvoudig zijn, maar het kan voor links de meest vruchtbare taak worden". Verder in De Nieuwe Linie informa tie over het Mannenhuis ln Amster dam, en over boycotacties tegen Chili. De Haagse Post: Op de voorpagina van de Haagse Post prijkt deze week „De Modale Boer". „Andries Langebeeke, 50 Jaar, 12 hectare weiland, 27 melk koeien. inkomen gemiddeld 25.000 gulden, vermogen 500.000 gulden, opvolger: geen." Flip de Kam en Frans Nypels portretteerden vier modale agrariërs op het platteland. Zij hebben een sombere toekomstvi sie: „Ik zie geen oplossing. Ik heb het gevoel dat het door Je vingers wegglijdt. Onze arbeid is niet lonend meer, Je werkt steeds meer voor nop pes. Het zijn de machines. Er heerst werkloosheid wij kopen een ma chine die het werk doet voor hon derd man, dat gaat steeds sneller. Steeds sneller." In het eerste van een serie van drie artikelen over het kunstbedrijf staat de vraag centraal of „ons kunstbe leid geruisloos tot het Jaar 2000. wordt vastgelegd". In de serie Werk deze week aandacht aan de KLM'er. De personeelsmedewerker: „Ik hoef geen carrière te maken ten koste van principes. Ik ben niet zo'n prin- ciperuiter, ik wil best wel concessies doen aan bepaalde dingen, anders word Je zo'n gillende welzijnswerker die nergens meer geschikt voor is. Maar niet ten koste van alles. Er zijn grenzen gewoon en die worden daar overschreden!" Verder in De Haagse Post een ge sprek met de scheldende hoofdre dacteur van De Gelderlander, Louis Frequln („Geld en god verdragen elkaar niet"), de Groningse taxista king („Het ls een gewapende vrede geworden") en aandacht voor de filmster die in de verkeerde eeuw werd geboren: Sterling Hayden. revolutionaire situatie sprake is ge weest Dat kan over een Jaar of vijftig, tachtig, alleen een geschied schrijver beoordelen. Zolang wij er over nadenken blijft het „wishful thinking". Mensen die vinden dat de maatschappij moet veranderen zul len de neiging hebben in water in '66 en '67 in Amsterdam en in '68 in Parijs gebeurde een poging te zien hun ideaal door te zetten. En men sen die wars zijn var. een omwente ling of een evolutie zullen zeggen dat we gewoon met relletjes te ma ken hebben gehad. Ik geloof dat er meer gebeurde dan alleen maar rel letjes." Het blad vraagt zich af of de recalci trante bisschop Lefebvre alleen maar een kerkelijke binnenbrand is of wellicht een nieuw schisma in de kerk van Rome. Kees Waagmeester richt zich op de problematiek van de vermogensaanwasdeling: „Het los koppelen van vermogen en zeggen schap ls essentieel. De VAD is een slecht uitgevoerd lapmiddel." Verder in Hervormd Nederland: een reportage over het bezoek van Wal- dle Breeveld, een Surinaamse wel zijnswerker, aan de kring van Suri naamse druggebruikers; een duik in de geschiedenis waaruit blijkt dat er „een chronisch misverstand is over de verhouding Nederland-Moluk- kers" en een artikel over de ontwik keling van een schrikbarend aantal nucleaire wapens. De Groene Amsterdammer: Hervormd Nederland: u»i Op pagina drie van Hervormd Neder land een gesprek met prof. mr. Ch. Enschede, strafrechter en hoogle raar van de Universiteit van Amster dam die in 1966 nauw betrokken was bij de ongeregeldheden ln Amster dam rond Provo en de politie. Ruim tien Jaar later zegt hij daar nu over: „Ik vr^ag mij af of er echt van een .Treinwagon met propaangas ge ramd, tanker met benzine aangeva ren, lekkage in schip dat nitraat vervoert. Een paar staaltjes van re cente ongelukken bij het transport van gevaarlijke stoffen. Ongelukken die met een sisser afliepen. Wat ge beurd er als de wind een keer uit de verkeerde hoek waait?" De Groene Amsterdammer geeft een overzicht van de vele gevaarlijke stoffen F dagelijks de Rijnmond op de ra^ van een milieuramp brengen. „n lijkt dan ook alle reden om het zei re voor het onzekere te nemen flink de bijl te zetten in een aani van de grote gevaarlijke stoffend co's. Vaak zijn daar technologiy gezien ruime mogelijkheden voorP Onder de kop „De politieke ultsti ling van de neutronenbom" ga Ben Dankbaar na wat de mogelijy politieke betekenis zal zijn van f beslissingen die president Carter o langs op dit gebied genomen hei Peter Custers, Jan Brulnsma en Cp rin Stoop geven een beeld van i* politieke situatie in Srilanka na (t< nederlaag van premier mevroud Bandar an aike: „Er dreigt opnletfe polarisatie in Srilanka". it 6 Op de middenpagina's een enlgszijr ingekorte versie van de rede die Franse marxistische filosoof Lo\PJ Althusser, een van de belangrijks^1 theoretici van de Franse communl tische partij, hield op het congr^ dat vooral aandacht trok door f1 schrapping van de „dictatuur vtf" het proletariaat" uit de statuten vtfn de partij. Een document, eigenlijk Tenslotte een artikel van Jo Bardot over de „terreur van troetelschljve(e uitlaatklep van emoties: de poprro* ziek Pure commercie, een protest 0 allebei?" rd r HILVARENBEEK De 23-Jarif 5 Maria van Gestel uit Diessen is gior termiddag bij een aanrijding in HP varenbeek om het leven gekome^ lm Bij het links afslaan kwam zij mé- haar fiets onder een vrachtauto. O weg naar een ziekenhuis in TiibuilQ is zij overleden. DC ^mosselen in 't zuur !en Laat uw vakantie niet bederven door een bedorven maag of diarree. Neem F.ntosorbinc mee. Witte, aangenaam smakende tabletten. Zuiveren maag en ingewanden. 3 verschillende nuldjtmden. Van 1499.-voof f449,- type 157 type 377 De prijsleider van Singer 'n Elektrische "n N-euwc zigzag-naaimachine met 'n zigzag-machvie van 1399.- voor 1379.- opklapbare handgreep. Tijdelijke mtroduktieprijs 1499,- Bij vonnis van de Arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam d.d. 19 juli 1977 is JAN JCARST, wonende aan de Acherhaven 38 te Edam, zaak drijvende te Edam aan de Meergracht nr. 4 onder de naam Dump- en Sporthandel Jan Karst, in staat van faillissement verklaard on der benoeming van Mr E. J. van. Dijk tot Rechter-Commissaris en ondergetekende tot curator. Mr H. G. Tienstra, ApoUolaan nr. 100 Amsterdam (curator) Kennisgeving Het op 4 mei 1976 door de Ar rondissementsrechtbank te Amsterdam uitgesproken fail lissement van Klaas Atsma te Amsterdam is bij beschikking van dezelfde rechtbank dd 12 juli 1977 opgeheven wegens ge brek aan baten. Mr. P. A. M. Hendrick, curator, Rokin 92-96, Amsterdam. Gemeente Bunschoten Publikatie nr. 52 De burgemeester van Bunscho ten maakt bekend, dat, over eenkomstig het bepaalde in ar tikel 4. lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ter se- kretarie van deze gemeente als mede ter provinciale griffie, Kromme Nieuwegracht 49 te Utrecht, met ingang van 1 au gustus 1977 gedurende twee maanden derhalve tot en met 30 september 1977 voor een ieder ter inzage ligt het ont- werp-Streekplan „Utrecht- Oost". Gedurende de hierboven ge noemde termijn kan een ieder bij provinciale staten van Utrecht schriftelijk bezwaren indienen tegen dit ontwerp- streekplan. Voor belangstellen den is een exemplaar van het ontwerp-Streekplan „Utrecht- oost", dat naast de streekplan- kaart bestaat uit twee delen, namelijk de Beschrijving van de meest gewenste ontwikke ling en de Toelichting, tegen een vergoeding van 15,— ver krijgbaar bij de bibliotheek van de provinciale griffie van Utrecht, Achter St. Pieter 20 te Utrecht, tel. 030-321632. Bunschoten, 27 juli 1977 De burgemeester voornoemd, P. Kok, Lb. Nieuw* Singer naaimachines mat origineel garantiebewijs zijn alleen verkrijgbaar In een echte Slngerwlnkei ol de Bijenkorf Elke zaterdag In pagina's tol vakatures voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND- EN HOGER PERSONEEL ..EN DE RUBRIEK WELZUNSEN VORMINGSWERK Lekker ajs je dorst hebt: 1 ickthee. altijd lekker vers en geurig)

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 12