VEC treurt niet om vertrek Peters Feyenoord-publiek laat 't afweten V Ere divisie 77-78 [onkbalteam VAKANTIE redachten aan eenheid staat bij Nijmegenaren duidelijk voorop Kortsnoj vermoeid Spanje in finale Davis-Cup Weer nederlaag tafeltennisteam loeizaam laar zege v** NSDAG 26 JULI 1977 SPORT Trouw/Kwartet PS9 RH11 tor Matty Verkamman UMEGEN Feyenoord directeur Guus ex kan nóg boos worden, wanneer Jan Pe is' transfer van AZ '67 ter sprake komt. Net I al die andere koopmannen van de topclubs juwens, die het grote Groesbeekse talent al et al tamelijk verrassend voor de Noordhol- edse voetbalstichting zagen kiezen. ,Dle er- mis is best een beetje begrijpelijk. Niet zo- er omdat Peters uiteindelijk voor AZ '67 koos, aar meer vanwege de betrekkelijk lage ver- ledlngssom, die volgens AZ '67 met de trans- tie gemoeid is geweest. Iers zou zogenaamd voor 850.000 gulden zijn getrans- eerd. Een weliswaar kapitale som, maar toch minder n de helft van het bedrag (twee miljoen), dat NEC nog lebruari van dit Jaar na Peters' Wembley-goals h geïnteresseerde clubs vroeg, oral Brox heeft nooit geloofd ln een zo Jaag" transfer SELECTIE Harry Schellekens, Frans Koenen, Jos Hendriks, Ronald Hendriks, Sije Visser, Dries Visser, Kees Cornells, Eugene Marijnissen, Willy Melchers, Guus Hiddink, Ben Hulshof!, Harry ScheUekens, Jan Hoogendoorn, Frans Jansen, Jef de Neeling, Theo Worst, Hans Posthumus, J. Formenoy. NIEUW Guus Hiddink, Ronald Hendriks, Frans Jansen, Willy Melchers, Dries Visser. VERTROKKEN Jan Peters, Ben Gerritsen, Jaap ran den Berg, Wim Meyers, Henk Medik, Tiny Rulsch. TRAINER Hans Croon. bedrag. Onlangs, tijdens een informeel gesprek met enkele Journalisten, wijdde de Feyenoord-leider daar nog eens breedvoerig over uit. „De Molenaars gaan bij zo'n transfer met koffers vol geld op stap. Tegenover zo'n club, met een bedrijf als Wastora er achter, zijn wij sterk in het nadeel. Geloof maar piet dat men Peters voor zo'n laag bedrag heeft kunnen kopen.'" Kort daarop trok hij als gastschrijver in het weekblad Voetbal International nog eens van leer. HIJ schreef toen onder meer het volgende: „Ik kan mij moeilijk voorstellen, dat NEC de vriendenprijs van 850.000 gul den heeft gevraagd, omdat men Klaas en Cees Molenaar zulke aardige Jongens vindt. Overigens, de gemeente Nijmegen zou het er ook moeilijk mee hebben. Om bepaalde redenen worden zaken wel eens verkeerd in de publiciteit gebracht." Naast een mogelijk gevoel van „kinnesinne", heeft Brox er zo zijn belang bij, dat de „waarheid" in de zaak Peters naar boven komt. Feyenoords aan- en verkoopbeleid staat immers al enkele jaren ter discussie. Velen van het toch al zo geslonken Rotterdamse legioen zullen er ongetwijfeld op wijzen, dat Feyenoord ook ten aanzien van Peters weer heeft misgetast, terwijl de Jeugdige international „toch maar 850.000 gulden kostte." Om Brox, maar ook Van Praag en Van Gelder, enigszins te troosten: Jan Peters is inderdaad voor (veel meer dan 850.000 gulden van werkgever veranderd. Dat staat inmiddels vast. Ofschoon de direct betrokkenen geen, bedragen willen noemen, is NEC's manager Willy Jan-' sen als eerste bereid om toe te geven dat er een ruimer bedrag door AZ '67 is overgemaakt. Jansen: „Ik heb ook zo mijn eigen gedachten over de Molenaars, weet ook wel waarom men met dat bedrag schermt. Maar die gedachten houd ik voor me. Het bedrag ligt hoger, aanzienlijk hoger ja. Wel wil ik over deze zaak nog zeggen, dat AZ '67 slagvaardig heeft gehandeld. AJax, Feyenoord en PSV hebben de interesse vanuit Alkmaar kennelijk een beetje onderschat." Dat het om een aanzienlijk hoger transferbedrag ging, lag alleen al voor de hand gezien de houding van de gemeente Nijmegen, die NEC immers met een Jaarlij kse, ruime subsidie (bijna vier ton) verblijdt. Bij een transferbedrag van 850.000 gulden, zou NEC ongetwij feld door de gemeente op de vingers zijn getikt. Dat is echter niet gebeurd, integendeel. Jan Massink, de wet houder van sportzaken, schijnt zelfs direct bij de trans Jan Peters te midden van zijn nieuwe ploegma* ten tijdens een training bij AZ'67. fer van Peters betrokken te zijn geweest. Over de gang van zaken is iedereen tevreden. Willy Jansen: „De financiën van NEC gaan de gemeente Nijmegen uiter aard aan. De gemeente was volledig op de hoogte. In onderling overleg is de zaak rond gemaakt. Wanneer we niet tevreden waren geweest, dan was er geen' akkoord met AZ'67 gekomen." Hetgeen overigens niet weg neemt, dat NEC uit budge- taire en sportieve overwegingen de prijs van Peters uiteindelijk heeft laten zakken. Vorig Jaar tekende Peters al een nieuw contract voor de komende twee seizoenen. Via dat nieuwe contract zou Peters een peperdure, ln feite té dure werknemer zijn geworden in Nijmegen. Ook al omdat Peters het afgelopen seizoen zijn grote belofte nauwelijks heeft ingelost, is er twijfel ontstaan omtrent de wenselijkheid van de gecontinu eerde verblijf van hem in „De Goffert". Peters heeft dat aangevoeld en die wetenschap kenne lijk handig uitgespeeld. Hij schijnt daarbij te hebben „gedreigd" om gewoon in Nijmegen te blijven, wanneer het transferbedrag niet zou zakken. Willy Jansen daaro ver: „Jan stond inderdaad niet te trappelen van onge duld om bij ons te vertrekken. Voor het geld hoefde hij ook nauwelijks weg. Sportieve overwegingen hebben eerder een rol gespeeld. En wat ons betreft: het had er de schijn van dat Jan de club een beetje was ontgroeid. Dat moet Je voorkomen dat zoiets tot een hoogtepunt groeit. Kijk, Peters zou voor het geld dat hij bij NEC ging verdienen, elke week moeten uitblinken. Die last werd hem misschien wel te zwaar. Voor het rendement dat we van hem mochten verwachten, werd hij eigenlijk te duur. Het is misschien te vergelijken met Cruijff, die rendeerde op het laatst bij AJax ook niet meer volledig. Een ontwikkeling, waar de kwaliteit van de desbetref fende voetballer dus niets mee te maken heeft. Als NEC een topclub was geweest, hadden we zeker anders gehandeld." NEC maakt intussen niet de indruk al te zeer te treuren om het vertrek van Peters. In de persoon van Peters lag het afgelopen seizoen tenslotte de basis voor veel wrij ving. De eigenzinnige international botste herhaaldelijk met trainer Croon over speltechnische zaken, zonder dat hij op het veld zijn gelijk kon onderstrepen. NEC is nu van de zwaarste salarispost bevrijd, heeft een alles zins redelijke vervanger in de persoon van Guus Hid dink gevonden en trok daarnaast veelbelovende spelers als Ronald Hendriks, Frans Jansen (Willy Jansen: „Voor 150.000 gulden en niet voor vier ton, zoals Feyenoord moest betalen. Wij waren wèl op de hoogte van een clausule in Jansens contract"), amateurintemational Willy Melchers plus Spartaan Dries Visser aan. Hoewel daar naast Peters het vertrek van Ben Gerritsen, Wlmke Meyers, Jaap van den Berg, Henk Medik (Peters' aanstaande zwager) en Tiny Ruisch tegenover staan, acht NEC zich zeker niet zwakker dan vorig seizoen. Zowel bij Croon als de selectie leeft sterk de gedachte om met een schone lei te beginnen en het voorgaande seizoen, dat net niet op degradatie uitliep, zo snel mogelijk te vergeten. Willy Jansen tenslotte: „De gedachte aan eenheid staat duidelijk voorop. Ik heb het idee, dat Je zoiets makkelij ker zonder vedetten bereikt. Ik wil Jan Peters daar overigens niet mee veroordelen. Over zijn inzet voor NEC heeft niemand ooit iets negatiefs kunnen zeggen." EVIAN De negende partij voor de tweekamp tussen Viktor Kortsnoj en Lev Poloegajevski voor de halve finales van het kandidatenschaak- toernooi in Genève is uitgesteld tot morgen. Kortsnoj was te vermoeid van zijn uitstapje naar Luzem, waar hij tijdens het weekeinde de verga dering van de FIDE bijwoonde. BOEDAPEST Spanje heeft zich geplaatst voor de finale van het Da- vls-cuptoemool, Europese Zone B. In Boedapest werd een 3-2-overwin- ning behaald op Hongarije. Het beslissende enkelspel leverde een zege op voor de Spanjaard Jose Higueras, die de Hongaar met Ba- lasz Taroczy met 0-6, 8-6, 6-4, 6-4 versloeg. In de finale, die later deze week wordt gespeeld, komt Spanje uit te gen Italië. De als eerste geplaatste Argentijn Guillermo Vilas en de Amerikaan Brian Gottfried (als tweede gerangs chikt) hebben de finale herenenkel spel van het internationale tennis toernooi in Washington bereikt. In de halve finales won Vilas met 7-6,6- 6-2 van de Amerikaan Eddie Dibbs. Gottfried bedwong zijn landgenoot Harold Solomom met 4-6, 6-3, 6-1. VICHY De Nederlandse Jongens junioren hebben in het toernooi om het Europees kampioenschap tafel tennis ln het Franse Vichy ook hun tweede wedstrijd verloren. Tegen ti telhouder Sovjet-Unie werd het 1-5. Daarmee eindigden de Nederlan ders ln Groep A op de derde. en laatste plaats achter de Sovjet-Unie en Denemarken. 5 Nederlander Harm Horeman komt veilig bij het derde honk terwijl de Zweedse honkman niet erg jert nog op de bal staat te wachten. ROTTERDAM Waar zijn de tij den gebleven dat Feyenoord in de aanloopperiode van een nieuw voet balseizoen dertig tot veertigduizend toeschouwers trok wanneer een bui tenlandse club naar Rotterdam kwam? Tot ontzetting van de clublei ding trok vorige week het duel tegen Kotoko uit Ghana niet meer dan 13.000 kijkers en zondag was de ver bijstering nog groter toen tegen St. EÜenne maar 14.000 belangstellen den de loketten passeerden. Directeur Guus Brox: „Wij begrij pen er helemaal niets meer van. Met name een tegenstander als St. Etienne heeft toch in ons land een geweldige reputatie. PSV is er twee keer op stuk gelopen. Je mag dan toch verwachten dat het stadion voor de helft is gevuld. Nu hebben we met verlies moeten draaien". Feyenoord denkt er volgens de heer Brox sterk aan in het vervolg geen gerenommeerde buitenlandse tegen standers meer uit te nodigen. „We kunnen niet anders nu het publiek ons in de steek laat. We zullen dan nog uitsluitend tegen amateurclubs oefenen en aan toernooien deel nemen". Peter Stephan, de toekomstige op volger van Brox, vindt het overigens helemaal niet zo verwonderlijk dat de toeschouwers niet meer warmlo pen voor dit soort confrontaties. „De tijden zijn nu eenmaal veranderd. Feyenoord moet in het vervolg zelf aantrekkelijker toernooien organise ren. Ik ben overtuigd dat de mensen dan wel komen". De Rotterdamse club kijkt ook op ander gebied zorgelijk naar de nade rende competitie. Na Nico Jansen beeft ook Gerard van der Lem moe ten afhaken. Van der Lem heeft opnieuw last gekregen van een ont stoken slijmbeurs onder zijn linker knie schijf waarmee hij ook aan het eind van het vorig seizoen bij Roda JC sukkelde. Hij moet nu tot en met donderdag rust houden. Rep AMSTERDAM Johnny Rep, rechtsbuiten van het Nederlands elf tal, verwacht deze week weer een club te zullen hebben. In Genève zal hij besprekingen voeren met verte genwoordigers van Bastia, dat in het komende seizoen Frankrijk verte genwoordigt in bet toernooi om de UETA-beker. De Corsicaanse club heeft de man, die zich bij Valencia vrijkocht, de aantrekkelijkste aan biedingen gedaan. Wanneer Rep en Bastia in Genève tot overeenstemming komen, zal de Zaankanter onmiddellijk doorreizen naar Corsica om de zaken definitief te regelen. Zo niet dan is het te verwachten dat Rep ingaat op het voorstel van Volendam, waar hij de laatste weken traint, als „dagloner" in dienst te treden. Behalve Bastia heeft ook Royal Ant werp FC voorzichtig laten blijken enige interesse in de rechtsbuiten te hebben. AZ'67 heeft zich, na het afspringen van eerdere besprekin gen, nog niet opnieuw gemeld. PSV EINDHOVEN PSV zal ook in het nieuwe seizoen zijn competitiewed strijden op zaterdag spelen. De eni ge uitzondering op de regel kan zijn dat tegenstanders, die de woensdag daarvoor Europcse-bekerwedstrij- den hebben moeten spelen, niet naar de Zaterdag willen uitwijken en vasthouden aan het spelen van de ontmoeting op zondagmiddag. Telstar GRONINGEN Eredivisie club Telstar beeft gisteravond in een ta melijk teleurstellend vriendschap pelijk duel de eerste divisie-ploeg FC Groningen met 0-1 verslagen. Het enige doelpunt werd in de elfde minuut gescoord door Telstar's Non- ne de Wit. Opvallend was verder dat FC Groningen vooral aanvallend bij zonder onmachtig opereerde. oor Co Matoc lAARLEM In de wedstrijd egen Zweden heeft Nederland Ijn derde overwinning be taald in het Europees kampi- enschap honkbal. Het werd 0-1 en het Nederlands team tad daar de volle negen in- llngs voor nodig. (een bijster opvallende prestatie, laarvoor de meeste toeschouwers al lilmschoots voor het einde van de tedstrijd het Pim Mulierstadion erlieten. Veel was er niet te ge- eten. (et Nederlands team speelde nogal lat. Carlos van Heyningen wierp de trste vijf innings en kwam daarbij Dt de cijfers 4-3-3 en kreeg ook de hige Zweedse run tegen. |e vervanging van Van Heyningen f>or Bertil Haage (8-1-0-0) bracht pldelijk wat meer vaart in het spel. (aar het bleef een teleurstellende oning, waarin de enige homerun i de wedstrijd van het slaghout i Harm Horeman kwam in de [vende innings. GEHAD: complimenten met het AJax van vijf jaar geleden in ruil voor een gogd woordje over Saint 'Etienne van twee jaar geleden. GEHOORD (op de BBC tijdens de finale Wade-Stöve op Wimbledon): „Engelse scheidsrechters zijn zo on partijdig dat ze soms zelfs fouten maken in het voordeel van buiten landse speelsters, where else can you find that"? GEZIEN: De Tour de France op een warme dag tijdens een wandele tappe. GEGOOID: een emmer water naar het peloton, dat helpt. GERAAKT: een motorrijder want zo snel gingen ze ook weer niet. GEZWAAID: naar Fred Racké, want die was wakker. GEHOORD: Hoe Franse radiostati ons elkaar beconcurreerden via oude sterren als Anquetil en Pouli- dor. Anquetil was trots omdat hij als eerste ontdekt had dat Thurau wel eens een Tour kon gaan winnen, maar daar stond tegenover dat Pou- lidor tien minuten eerder trots ge zegd had dat hij als eerste gedacht had dat Thurau wel eens een Tour kon gaan winnen. MOEITE GEHAD: met namen als Kwieper, Kneetman, Zootmelk en le Beige Smit. OOK GEHOORD: zo, zijn Jullie al weer terug. TOUR (1) derland feeden 0-1-1-2-0-0-3-0-3= 10 1-0-0-0-0-0-0-0-0= 1 werpersresultaten waren: Zwe- Torre Jobs (31/3) 0-4-2, Kenneth ndberg 32/3) 0-1-3, Robert Claes- (1) 1-0-0, Lasse Johansson (1) 0-3- Nederland: Darlos van Heyningen 4-3-3, Bertil Haage (4) 8-1-0. IELBENNEN - De Nederlander» Arie isslnk en Leo v«n Vliet zijn als respectle- Ujk eerste en tweede eeêndlgd ln de twee- 1 etappe van de Amerikaanse wlelerklaa- pker Red Zlnger In Denver. Colorado. Jdens de eerste etappe afgelopen dinsdag "rd Hasslnk zesde. n Vliet staat op het ogenblik veertiende eerd ln deze tergronde. Nog maar een paar nachtjes slapen en dan staat vast wie de Tour de France eigenlijk gewonnen heeft. Er dienen ln de laboratoria nog enkele liters twijfelachtige urine doorheen gejaagd te worden, dan houdt de Tour-directie vanwege de eigen be langrijkheid de zaak nog een dag geheim, de betrokken renners mo gen nog eens alles ontkennen en zeggen helemaal van niets gehoord .te hebben en dan, dan is het einde lijk zo ver. Dat is pas echte sport. In afwachting dienen wij ons voorlo pig alleen tevreden te stellen met Joop Zoetemelk, een wielrenner die tot voor kort door zijn collega's er van verdacht werd echt louter op biefstukken te rijden. Joop wist dan ook van niets, terwijl de contra-ex pertise al uitgevoerd werd. Dat is echter toegestaan. Daarna vroeg hij zich verbaasd af hoe het mogelijk was dat het spul in zijn lichaam terecht was gekomen. In leder geval had hij het er zelf niet in gestopt. Maar met de tegenwoor dige luchtvervuiling weet Je nooit helemaal zeker meer wat je naar binnen krijgt. En anders is de wieler- wereld wel zo fris om stlekum een drinkflesje te verwisselen of heeft de verzorger per ongeluk het verkeerde flesje gegeven of het zat 's morgens in de havermoutpap: wie de pil vindt is vandaag koning, niemand had 'm gevonden, Joop won en zo kwam alles toch nog uit. Arme Joop met z'n steak la malson. Wat open blijft ls weer de vraag hoe zwaar er nu getild dient te worden aan de doping ln de sport. In het blad Intermediair heeft prof. dr. J. E. Hueting het probleem nog eens bij de horens gevat. In een lange beschouwing komt hij tot de voorlo pige en voorzichtige conclusie dat doping de weg naar de top niet opent. En natuurlijk ook: moet die sportwereld nu wel zonodig op Jacht gaan naar de doping als buiten dat wereldje zo makkelijk over stimu lantia wordt gedacht. Hueting zou afgelopen week in In termediair terugkomen met een tweede artikel waarin hij zijn ideeën zou toetsen aan een reeks recente doplnggevallen. Zijn artikel ontbrak echter. Waarschijnlijk te druk ge had met het nieuwe materiaal. Tot sic' kortgeleden is bij een on derzoen aan de Universiteit van Am sterdam nog eens gebleken dat de suggestie van doping (gewoon een suikerbolletje ln plaats van een van de verboden preparaten) sommige sportmensen ook vleugels geeft. Arme Joop. TOUR (2) De televisie besloot de Tour de France met een weekje vol zig-zag manoeuvres die te Bussum zoals gewoonlijk geboekt worden onder het hoofd: beleid. Nadat Hennle Kuiper zich kort achter Bernard Thevenet had genesteld door zijn overwinning in de rit naar Alpe d'Huez, schrok de N08 wakker. Te levisie biedt de mogelijkheid om hier te laten zien wat vele duizen den kilometers verder op hetzelfde ogenblik gebeurt. De NOS leek er plotseling ook weer achter geko men dat zoiets behalve met „bij ons in Drachten" en „De dag van het heelal" ook mogelijk was met de Tour de France. Tot dat mo ment meende men nog dat het on zin was om de Tour rechtstreeks te laten zien als het ook kan met een kleine samenvatting om half zeven. Vandaar ook dat er eerst nog even kontakt werd opgenomen met een „deskundige" die kon aangeven wat wel en wat niet als Interessant voor het domme kijkersvolk be stempeld kon worden. De „deskun dige" gaf aan dat de etappe naar Saint Etienne wel voldeed aan de criteria van de NOS. Die rit kwam dan ook rechtstreeks op de buis. Helaas gebeurde er eigenlijk maar bitter weinig, zodat de uitzending afgebroken werd op het moment dat het aardigste in zicht kwam: de sprint van het peloton. De „deskundige" meldde vervol gens dat de etappe van donderdag niets tc bieden had en adviseerde dat men met de bekende samen vatting kon volstaan. Het oordeel leek uitgesproken te worden door een „deskundige" die alleen maar een Kuiper-fan bleek, want donder dagavond won Knetemann voor Bal en Karstens. Dezelfde Kuiper-fan meende dat de tijdrit van vrijdag wel geschikt was voor de kijkers. Zo kon iedereen toen weer rechtstreeks zien hoe Kuiper de Tour aan Thevenet ver loor. Dus was er geen aanleiding om zaterdag wel een rechtstreeks verslag van de aankomst te geven. Dat klopte uitstekend: Knetemann won voor Zoetemelk. Op zondag tenslotte werd een deel van het rondjes rijden ln Parijs door de renners ook wel beschouwd als het eerste criterium n& de Tour weer wel rechtstreeks gebracht. Beleid heet dat. Soms is het maar goed dat de NOS geen leden heeft; als Je zo ver onder de rode streep zit. TOUR (3) BIJ de Tour-verslagen leverde de NOS het commentaar van de wie- lersupportere Fred Racké en Jean Nelissen. Racké wierp zich aan het slot van de ronde op als de vertwij felde landgenoot die maar niet wil geloven dat Thevenet de Tour gaat winnen. Want ze zeggen wel dat de Tour is afgelopen, maar dat ls na tuurlijk pas zondag in Parijs en wie weet kan er morgen nog van alles gebeuren, hè Hennle. „Nou ik ge loof wel dat het afgelopen ls". Ja maar Je weet nooit hè Hennle, Je hebt er vandaag weer alles aan gedaan en wie weet gebeurt er dan morgen toch nog iets, hè Hennle. Jean Nelissen babbelde er gewoon maar op los zodra Iemand zei dat de microfoon aan stond. Als wleler- supporter raakte hij daarbij nog al eens ln vervoering, zeker toen hij zijn mond open moest doen tijdens de „konlnginne-rlt" van Soestdljk naar Alpe d'Huez. Af en toe had hij een naam goed en bij gebrek aan tekst bracht hij maar te berde dat ledereen nu kon zien dat er ln de wielersport nooit sprake was van gekonkel of handjeklap en dat Ie dere renner op pure kracht zijn flets geselde. De interviews van Ne lissen (voor zover hij zijn microfoon niet naast die van de Belgische televisie hield) worden gebundeld onder de titel: „Joop wat ging er ln Je om". Toen de zaken wat serieuzer aange pakt moesten worden bleek Studio 8port Ineens ook Mart Smeets naar Frankrijk te hebben gestuurd, zo dat de doping-affaire rond Zoete melk tenminste volwassen behan deld kon worden. Want Ja, ons kent ons. zelfs bij de NOS. TOUR (4) De radio zorgde tijdens de Tour voor zomaar ruim drie weken echte hori zontale programmering tussen twee en zeven. Tijdelijke winst, want sinds gisteren gaat alles op Hilver sum III weer op de oude voet verder. Over de dlsc-Jockey's hoeven we het nauwelijke te hebben, er liepen er een paar tussendoor die als vervan ger ln een slecht lopende discotheek te Buitenpost niet zouden misstaan. De taakverdeling tussen de repor ters was goed geregeld. Theo Ko men zorgde voor het kabaal terwijl Heinze Bakker en Hans Prakke naar de ronde-radio luisterden en zo af en toe informatie konden geven. Om dat de kosten van de hele operatie nogal hoog lagen diende het trio Iedere vijf minuten op te draven. Eerst kwam Heinze Bakker om te vertellen dat er niets aan de hand was. dan schakelde hij over naar Theo op de motor en die gaf na vijf minuten stampij weer door naar Hans Prakke om te kijken of het aan de staart van het peloton ook zo rustig was. Dan maar weef even een muziekje in afwachting van de aan komst. Als de winnaar dan maar snel genoeg z'n rugnummer liet zien dan was het weer helemaal voor de bakker. TOUR (5) Vrijdag dreigde Nederland even ln de Hennle Kuiper-roes terecht te komen. Dus kon TROS-Aktua met een Indringende achtergrondrepor tage niet achter blijven. Gelukkig heeft Wlbo een specialist op sportge bied ln zijn equipe: Ivo Nlehe. Hij ls vroeger ballenjongen geweest ln het Olympisch 8tadlon en bezorger van een sportkrantje; meer vraagt de TROS doorgaans niet van zijn spe cialisten. Uit wat archiefbeelden stelde hij een portret van Hennle Kuiper samen. Dat de essentiële beelden ontbraken was niet erg want de hele zaak werd vla een reeks plattltudes en cilché'a achter elkaar gebreid alsof het een standaard ln-memoriam-Hennle- Kuiper was. De ballenjongen van de TROS (ko mende winter gaat hij voor de zich ten onrechte als omroep afficheren- de ledenwerfmachine een sportquiz presenteren) besloot met de wens „dat onze topsporters er geen ge woonte van moeten maken om steeds maar tweede te worden." En hij somde uit z'n blote hoofd even op: het Nederlands voetbalelftal in 1974, „onze" schutter Swinkels bij de Olympische Spelen en onlangs nog driemaal Betty Stöve tijdens de Wimbledonkamploenschappen. Voor hetzelfde geld had hij middels titels van Arie van Vliet, Ard Schenk en „onze" voetbalkampioen AJax in 1972 aan kunnen tonen dat Neder land maar eens op moet houden met altijd eerste te worden. Zou het dan toch waar zijn dat het eigenlijke specialisme van Ivo Niehe een glad de kin en een streepjespak ls. En nu meer Iets heel anders. GOED Het gaat buitengewoon goed met de basketbalsport ln Nederland. Het nationale team ls inmiddels doorge drongen tot de Europese top en dat terwijl de voorbereiding pp belang rijke toernooien de laatste tijd onge veer vergelijkbaar was met die van een team uit de reserve derde klasse voor een wedstrijd op zondag morgen. Hoe goed de zaken ervoor staan bleek nog eens uit de Nederlandse aanmeldingen voor de diverse Euro pese bekertoernooien bij de heren. In het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen ls Nederland niet vertegenwoordigd omdat kam pioen BV Amstelveen zonder spon sor en dus zonder geld zit. In het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars komt EBBC uit dankzij een bijzonder Ingenieuze vorm van sponsoring tegen wil en dank van een onbekende grootheid. In het toernooi om de Korac Cup (Europa Cup Hl) ls Nederland bij gebrek aan geld ook niet vertegen woordigd. De Nederlandse basketbalcompeti tie gaat wel gewoon door want er zijn inmiddels tien ploegen gevon den die het financieel kunnen op brengen om in de hoogste klasse te spelen. Zoals gezegd, het gaat goed met het Nederlandse basketbal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11