chuiten laat kans winst glippen Kortsnoj lief voor Poloe Engels voetbal weer in impasse Originele en snelle zege van Liberzon Steenken zwaar gewond inguillaume in Roubaix een te kloppen man, maar ;ïr 'OUR IN IJFERS Lake Placid: goedkoop en erg duur Rus bang voor te snelle overwinning Israëliër opnieuw alleen aan de leiding Louk Sanders verrassend ronde verder Bondscoach Don Revie neemt kort voor belangrijk duel tegen Italië ontslag Walker wil record op mijl verbeteren Barnhards kampioen in schakelklasse B= iNSDAG 13 JULI 1977 SPORT Trouw/Kwartet ])UBAIX Had Roy Schuiten de elfde etappe van de Ronde van Frankrijk kunnen winnen? larschijnlijk niet, maar hij heeft het in ieder geval niet tot het uiterste geprobeerd. Dat mocht [sterieuze Roy kwalijk genomen worden. Na een oervervelende monsteretappe van 242,5 ometer van Rouen naar Roubaix stormde de 31-jarige Fransman Jean Pierre Danguillaume als rste voor het compacte veld de wielerbaan van Roubaix op. Roy Schuiten, de zeer begenadigde iner uit Zandvoort (tegenwoordig Putten), draaide in derde positie de baan op, achter de lichtjes gescheiden Italiaan Santambrogio. I de betonnen piste van Roubaix on de oud-wereldkampioen ach- olging aan zijn specialiteit. Een jve baan bleef hij hangen op 50 Santambrogio werd door huiten gepaseerd. Ineens begon (luiten ook op de Fransman in te (en. Het verschil met Danguillau- die zijn allerlaatste reserves aan bak, werd zienderorgen kleiner, ehguillaume ging steeds vaker kijken. De demarrage, hij een kilometer voor de (lerbaan uit het peloton was ont- ipt, vergde zijn laatste krachten. Schuiten bleef inlopen. i de laatste bocht zag het er naar dat de Nederlander het nog zou ey duizenden toeschouwers veerden l)reind om een „close-finish" te t,ji. Wat zagen zij >ui 25 meter van de eindstreep boog affluiten het hoofd over het stuur en __pte niet meer. Met andere woor- ■h: hij gaf het gewoon op. De voort- ind achterom kijkende Danguil- le zag het en hief dolgelukkig armen op. Hij had toch nog lakkeiijker gewonnnen dan hij gedacht. Danguillaume zei later: werd plotseling vreselijk bang Schuiten me nog zou achterha- Ik geloof zelfs dat ik verloren zou iben, want ik was uitgeput." stond op de warme piste van ibaix buiten kijf dat Roy Schui- de strijd te vroeg opgaf. De iterstand op Danguillaume was hien inderdaad te groot om nog te kunnen halen. Maar dat it je nooit. Dus moet een wielren- tot de eindstreep doorgaan, kan het fotofinish-apparaat je nog verliezer verklaren. Meer eens werd een „zekere" winnaar •iiezer door overmoedige zegege in of een totale inzinking. Als itervolger zou juist Schuiten dat )eten weten. In dat verband kan inlichtingen inwinnen bij Wil ed Wesemael. Deze waande zich in derde etappe van de Ronde van Middellandse Zee ook 20 meter or de eindstreep winnaar van een pgroep. Wesemael ging overeind ten om te genieten van zijn ■omf, werd nog gepasseerd door :tcu en wacht dit seizoen nog eeds op zijn eerste zege aarora zette Roy. Schuiten in een Danguillaume identieke situa- e niet door? De ondoorgrondelijke oy Schuiten, die hoe langer hoe leer op de vroeger zo mysterieuze, aar intussen ten goede veranderde fdor den Hertog gaat lijken, gaf (begrepen antwoorden. (als: „Ik ben toch zeker niet voor lag: (de tijden zijn opgenomen bij het bin- ijden van het wielerstadion): 1. Jean Pierre iguillaume (Fra) 7.07.03. 2. Roy Schuiten 3 Patrick Sercu (Bel). 4. Gerben Kar- (Ned). 5. Rik van Linden (Bel). 6. Jacques ssan (Fra). 7. Piet van Katwijk (Ned). 8. jues Bossis (Fra). 9. Dietrich Thurau (Wdl). Rouxel (Fra). allen 7.07.03. 11. Willy (Bel) 7.07.07. 12. Giancinto Santam- V" (Ita) 7.07.07. 13. Regis Delepine (Fra) 10. 14. Raymond Villemiane (Fra). 15. Jose ins (Por). 16. Barry Hoban (GB). 17. Glo- Cavalcanti (Ita). 18. Roland Berland Glauco Santonl (Ita). 20. Antonio idez (Spa). 21. Theo Smit (Ned). (tmccn klassement: 1. Dietrich Thurau Did) 68.28.16.2. Eddy Merckx (Bel) op 51 sec.. Bernard Thevenet (Fra) op 1.22, 4. Hennie iper (Ned) op 1.40. 5. Alain Mesiet (Fra) op f>, 6. Lucien van Impe (Bel) op 2.15,7. Francis- Galdos (Spa) op 2.47. 8. Michel Laurent (Fra) 2.52.9 Raymond Villemiane (Fra) op 2.53.10. ip Zoetemelk (Ned) op 3.40, 11. Raymond (isle (Fra) op 4.00.12. Charly Rouxel (Fra) op 1, 13. Gonzalo Aja (Spa) op 5.38. 14. Julian piano (Spa)) op 7.30.15. Bert Pronk (Ned) op p, 16. Jose Martins (Por) op 13.04. 17. Ferdi- fid Jullen (Fra) op 14.49,18. Raymond Martin la) op 16.16,19. Ward Janssens (Bel) op 17.33. Luis Ocana (Spa) op 18.20,26. Henk Lubber- ig (Ned) op 22.17, 29. Gerrie Kneteman (Ned) 23.15, 40. Cees Bal (Ned) op 26.12. 65. Fedor h Hertog (Ned) op 45.28. 69. Roy Schuiten id) op 46.54, 73. Gerben Karstens (Ned) op 13.78. Jan Raas (Ned) op 51.16,89. Theo Smit (d) op 56.31. 0. Piet van Katwijk (Ned) op 41, 94 Aad van den Hoek (Ned) op 1.01.40,95. laatste Willy in 't Ven (Bel) op 1.06.07. Itmeen ploegenklas Caput 205.56.38. 3. Ier 206.09.32.5. Guü 1.18.07, 9. Van Vaer ploegenkJassement 1. Post 205.55.04, 8. 3. Barrutia 206.02.06. 4. De Guimard 206.12.13.6. Anglade Vaerenbergh 207.07.43. (enklasscmcnt: 1. Rik van Linden 144 pun- 2. Esclassan 135 punten. 3. Thaler 92 pun- 4 Villemiane 75 punten. 5. Thurau 75 in, 6. Sercu 72 punten. Pierre Danguillaume gaat breed lachend als eerste over de streep op de piste van Roubaix. Alle mogelijkheden voor Roy Schuiten ten spijt. etappe-overwinningen in deze tour Een lange neus ervoor." Roy Schuiten was natuurlijk teleur gesteld. Een ritzege in de Tour zou zijn gedeukte prestige hebben opge vijzeld. In de wielersport is de twee de plaats nu helemaal niets Waarom Schuiten had ingehouden? Hij verklaarde uiteraard ook. „Ik kon niet meer winnen, dus wat had het nog voor zin?" Daaraan voegde hij toe: „Ik schrok me een ongeluk voor de renners die de baan nog opdraaiden, nadat ik al een rondje gereden had." Het laatste was een zwak excuus. Schuiten reed zesdaagsen, en won er zelfs een waarin de renners in een rokerige zaal, kris-kras door elkaar cirkelden. Roy had gewoon tot het uiterste moeten gaan. Dat deed hij niet. Jammer, want dat had de der de Nederlandse etappezege kunnep opleveren. Als hij verloren had na volledige inzet was hem dat niet kwalijk genomen. Schuiten nam de weg van de minste weerstand. De handelwijze van een begaafd renner, die na een mislukte tijdrit in Bor deaux tot gewone knecht voor Van Impe werd gebombardeerd. In dat licht bezien was de „lange neus" van Schuiten begrijpelijk. LAKE PLACID Vrijwel op hetzelfde moment dat de orga nisatoren van de Winterspelen 1980 bekend maakten erin ge slaagd zijn de hotelprijzen te» „bevriezen", hebben zij onge kend hoge eisen gesteld voor de rechten van tv-uitzending. De organisatoren hebben met de plaatselijke hotelhouders en kamerverhuurders een re geling getroffen waardoor on derdak voor hen die direct bij de Spelen betrokken zijn, naar schatting 4000 personen, gere geld is. Ongeveer 3000 hotel- en pensionkamers zijn beschik baar. Tegelijkertijd is vastge legd dat de prijzen voor de kamers in geen geval meer dan tien procent mogen liggen bo ven de bedragen die in de zo mer van 1979 worden ge vraagd. Aan de andere kant hebben de organisatoren zich niet bereid verklaard op hun kosten de gebruikelijke voorbereidingen voor tv-uitzendingen, zoals een zendcentrum. te verrichten. Volgens Sir Charles Curran, voorzitter van de Europese ra dio-unie (EBU), hebben de Amerikanen gezegd daarvoor het geld niet te bezitten. De organisatoren vragen boven dien aan EBU-Intervision een bedrag van 10.000.000 dollar voor het recht van uitzending naar Europa. In Innsbruck, waar alle mogelijke technische voorzieningen waren getroffen, werd slechts een miljoen dollar betaald en Montreal heeft „Eu ropa", alles bij elkaar, niet meer dan vijf miljoen dollar gekost. Van onze schaakmedewerker AMSTERDAM/EVIAN Vik tor Kortsnoj ls kennelijk over vallen door een gevoel van me dedogen, want hoe anders is het te verklaren dat hij in de vijfde partij van zijn kandida- tenmatch met de Rus Lev Po- loegajevski op 33e zet remiss aanbood, in een stelling waarin hij een pion meer had. Weliswaar was de positie van Poloe- gajevski op dat moment zeker nog niet verloren, maar het aanbod van Kortsnoj blijft vreemd, wanner men bedenkt dat Ploegajevski voor de resterende zes zetten nog nauwelijks vijf minuten bedenktijd over had. terwijl Kortsnoj in het geheel niet in tijdsnood verkeerde.BIJ een stand van 3-0 in zijn voordeel kreeg Korts noj ook in de vierde partij een duide lijk overwicht. Het is opmerkelijk hoe timide Poloegajevski zich op stelde. Doorgaans pleegt de Rus met wit zware positionele partijen te spe len, waarin hij een klein voordeeltje tracht uit te bouwen, maar tegen Kortsnoj stuitte hij dermate ener giek verweer, dat hij rond de twintig ste zet met een ernstig ruimtetekort te kampen had. Toen Kortsnoj een pion won, zag het er naar uit dat, Poloegajevski een vierde nul zou worden toegediend. Met zijn 29e zet wist Poloegajevski echter het directe gevaar te keren. Kortsnoj had daarop kennelijk geen zin meer om het eindspel dat op het bord kwam, uit te spelen. Voor de partij ging het gerucht dat Poloega jevski de match had willen opgeven, als hij opnieuw zou hebben verloren. Wat er dan precies met het prijzen geld zou zijn gebeurd (groot 40.000 gulden), is duidelijk. Het reglement bepaalt dat het pas tot een uitkering komt, als de match in zijn geheel is uitgespeeld. Misschien heeft deze overweging een rol gespeeld bij het besluit van Kortsnoj om remise aan te bieden. Wit: Poloegajevski Zwart: Kortsnoj 1. d4 e€ 2. g3 c5 3. Pf3 cd4x 4. Pd4x dS 5. Lg2 Pf6 6. 0-0 e5! 7. Pb3 Lc6 8. c4 Pe6 9.d5x PdSx 10. P2b2 Le7 11. Pe4 b6 (Als zwart erin slaagt de witte paar den van c5 te houden, zonder dat wit kan profiteren van de open diago naal hl-a8 staat hij uitstekend) 12. Pc3 (wit heeft drie tempi gebruikt om op c3 te komen) 12. Pcb4 13. Ld2 Tc8 14. Dbl 0-0 15. Tdl Dc7 16. Pd5x Pd5x 17. Tel Dd7 (Zwart staat beter. De witte torre op al staat buiten spel en zijn paard heeft geen velden) 18. De4 f5 19. Dbl (deze ma noeuvre heeft weer een tempo ge kost. maar wit kan al niets anders meer doen dan afwachten) 19.c4 (misschien was eerst 19. Lf6 nauwkeuriger) 20. Pd4 Lf6 21. Pe6x Dc6x 22. Lel Kh8 23. a4 De5 24. Ta2 Lg5 25. Tdl Tc6 26. Ta3 Tfc8 27. e3 Lf6 28. Tb3 De6 29. Lfl! (het enige; zwart kan geen gebruik maken van de indirecte aanval op Tb3) 29. h5 30. a5 Pc7 31. Tb4 ba5x 32. Ta4 Tb8 33. Da2 Da2x remise. Hoewel wit een pion achterkomt ls hij na 34. Ta2x Tb2x 35. Tb2x Lb2x 36. La5x Pe6 37. h4! niet echt in gevaar. Toch had zwart het nog even kunnen pro beren. door Max Pam De elfde etappe had niets om het lijf. De rit was saai en oervervelend. Het parkoers was vlak en zelfs in het Noorden werden niet eens een paar stukjes van de van Parijs-Roubaix bekende kassei weggetjes opgeno men. Er zouden kasseien zijn, had de organisatie gezegd. Dat was niet waar. Er was welgeteld een stukje weg van 500 meter met kasseien, maar die lagen zo keurig tegen el kaar geklonken dat met een beetje goede wil van een gladde weg kon worden gesproken. Aangezien het ook nog warm was, reden de 95 overgebleven renners in de Tour de eerste zes uren met een gemiddelde snelheid van iets boven de 30 kilometer. Op weg naar Roubaix was, zoals de vorige dagen, verveling weer troef in de karavaan. Ook bij de renners die het opnieuw rustig aandeden, Bert Pronk zei: „Vind Je het gek dat er niet echt gekoerst wordt? De ritten zijn veel te lang. Etappes van 150 kilometer zouden veel meer strijd opleveren. We moeten toch al gere geld een paar uur in de bus zitten om ons te verplaatsen dat kan ook wel een uurtje langer, als die domme etappes een beetje ingekort konden worden." Daar had Pronk volkomen gelijk in. HILVERSUM Louk Sanders, de nationaal kampioen, heeft ln de eer ste ronde van het tennistoernooi op het melkhuisje voor een verrassing gezorgd door de als tweede geplaat ste Paraguees Victor Pecci uit te schiakelen. Sanders won met 4-6,6-4, 6-4. In de tweede ronde komt San ders uit tegen de winnaar van de partij tussen de Joegoslaaf Spear en de Tsjechoslowaak Pala. Net als vorig Jaar heeft een speler uit de top van de plaatstingslljst voor het toernooi om de open tenniskam pioenschappen van Nederland al in de eerste ronde moeten buigen voor een Nederlander. Verloor in 1976 de als eerste geplaatste Pool Fibak ver rassend van Fred Hemmes, gisteren sloeg nationaal kampioen Louk Sanders toe tegen Victor Pecci. De Paraguyaan was door de computer, op basis van de ATP-rnaglljst als tweede geplaatst. Na twee uur en vijf minuten had Sanders zich voor de tweede ronde gekwallficieerd. „Dit is de mooiste overwinning uit mijn loopbaan," zei Sanders ver heugd. „Drie jaar geleden won ik op het Melkhuisje van de geplaatste Zuidafrikaan Bob Maud. Dit spreekt mij echter meer aan. Het is aardig als je door een sterkere te genstander niet van de baan wordt geveegd, maar het is veel leuker als je wint. Je krijgt eigenlijk te weinig kansen op dit niveau." Rolf Thung kon de prestatie van Sanders niet evenaren. De full-prof uit Hilversum verloor na een slechte partij in twee sets (5-7, 1-6) van de Nieuwzeelander Onny Parun. In to taal wist Thung, die over veertien dagen 26 Jaar wordt, slechts drie keer zijn service te behouden. AMSTERDAM De afgelopen dagen heeft de Amerikaan Ludomir Kavalek steeds geroepen dat hij wegens een sluimeren de ziekte in ieder geval het IBM-toernooi niet zou gaan winnen, maar erg serieus werd zijn gemopper niet genomen, want scha kers hebben één eigenschap gemeen: het zijn neurotische kla gers. Niet zelden vindt het eigenaardige tafereel plaats dat schakers onder elkaar aan het opscheppen zijn wie er het beroerdst aan toe is. „Sorry, dat ik geen betere tegenstand heb kunnen bieden", zegt de verliezer, „maar ik heb vannacht geen oog dicht kunnen doen". „Oh, maar dat is nog niets", antwoordt de winnaar, „ik heb de hele week met een bedorven maag rond gelopen". Of schakers zich met al dit geklaag vast van tevoren willen excuseren voor een eventuele nederlaag, of dat zij de concurrentie in slaap willen sussen, is mij niet helemaal duide lijk. Zeer beroemd is in dit verband het geval van de Nederlandse scha ker mr. E. Spanjaard, die eens voor de partij zijn tegenstander meedeel de dat het zeer wel mogelijk was dat ieder ogenblik een ambulance met loeiende sirene de toernooizaal zou kunnen binnenrijden om hem (Spanjaard) op te halen, zo ziek was hij. Na deze waarschuwing werd met de partij begonnen en Spanjaard won in gloedvolle stijl, nog voordat zijn tegenstander zich er goed en wel van bewust was, wat er met hem gebeurde. Het geklaag van Kavalek moet ech ter enige grond gehad hebben, want tegen Liberzon verloor hij heftig snotterend en transpirerend. Gezegd moet worden dat de Israëliër de par- tij buitengewoon origineel had opge zet en met een effectvolle konings- aanval de partij nog voor het afbre ken had weten te beslissen. Hoogst waarschijnlijk komt Liberzon door deze overwinning alleen aan de leiding. Van de twee andere koplopers, speelde Miles In sneltrelntempo re mise met Adorjan. De Brit heeft nog steeds een goede kans op de eerste plaats, maar de manier waarop hij zijn punten bijeen heeft gescharreld is tot nu toe weinig overtuigend. Heel wat meer indruk heeft de Joe goslaaf Hulak gemaakt. Gisteren at- LONDEN De Engelse bondscoach Don Revie heeft gisteren zijn ontslag genomen, naar zijn zeggen omdat ie dereen wilde dat hij zijn functie zou neerleggen. Revie maakte zijn besluit officieel kenbaar in een brief aan de Engelse voetbalbond (FA). De FA moet nu op korte termijn een opvolger zien te vinden om de laatste strohalm voor plaatsing voor het eindtoernooi in Argentinië te grijpen. Engeland heeft in Groep twee van het Europese kwalificatietoernooi nog weinig kans op een eerste plaats. Mo menteel staat de ploeg nog wel op een gedeelde eerste plaats met Italië, de .„Azzuri" hebben echter een wed strijd minder gespeeld en hebben een aanzienlijk beter doelgemiddelde. Al leen een overwinning met grote cij fers op Italië, dat nog naar Wembley moet komen, kan de Engelse ploeg alsnog een ticket voor Argentinië be zorgen. In een exclusief artikel in een Engel se krant zegt Revie: „Ik heb er op een avond rustig over gepraat met mijn vrouw en wij werden het eens dat mijn baan al de ergenis, die hij met zich meebrengt, niet langer waard was." „De afgelopen drie jaar zijn erg moeilijk geweest voor mijn gezin. De kritiek, die op mij was gericht heeft duidelijk ook invloed gehad op mijn vrouw en mijn kinderen. Het lijkt erop dat bijna iedereen in het land wil dat ik als bondscoach ver trek daarom geef ik ze maar wat zij willen. Ik weet dat mensen mij van lafheid zullen beschuldigen, de toe stand is echter onmogelijk ge worden." In groep twee van de voorronden voor het WK heeft Engeland uit vier wedstrijden zes punten vergaard. Italië heeft eveneens zes punten, maar kwam hiervoor slechts drie maal in het veld. In november van het vorig jaar behaalde Italië in Rome een 2-0 overwinning op Enge land. Als opvolger van Revie worden de namen genoemd van Bobby Robson, trainer van Ipswich, Dave Sexton (ex-Queens Park Rangers), Brian Clough (Nottingham Forest) en Jac- ky Charlton, dc ex-trainer van Midd lesbrough. nen. Zijn financiële verlangens be wegen zich op een duidelijk hoger niveau. Go Ahead Eagles wenst evenwel geen water bij de wijn te schenken. „De zaak zit muurvast," aldus de nieuwe manager Bob Maaskant. Jan Endeman, die ook een aantal wed strijden in dc hoofdmacht van de Deventerclub heeft gespeeld, is wat betreft de inzetbaarheid volledig af hankelijk van de militaire autoritei ten. Hij heeft onlangs de wapenrok moeten aantrekken. via strafschoppen. Na de reglemen taire speeltijd was de stand gelijk: 2- 2. Aan het toernooi werd door 12 landen deelgenomen. Guerrilla's Djajic Banhoffer ZWOLLE Yuri Banhoffer, de Uruguese spits van PEC, heeft het contract met zijn vereniging voor twee jaar verlengd. Go Ahead DEVENTER Go Ahead wordt mo menteel geplaagd door keeperspro blemen. Henny Spijkerman, in de tweede helft van de afgelopen com petitie eerste keus, weigert het hem voorgelegde contract te onderteke- BELGRADO Dragan Djajic, de befaamde linksbuiten uit Joegosla vië, keert terug naar zijn geboorte land. Hij tekende een vierjarig kon- trakt bij zijn oude club Rode Ster Belgrado. Het afgelopen seizoen heeft Djajic gespeeld voor dc Franse club Bastia. VOETBAL De Montonero Gueril la's hebben geprotesteerd tegen de hoge prijzen van de entreebewijzen voor de wedstrijden in de eindronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal van 1978 in Ar gentinië. De guerrilla's dringen cr op aan dat de prijzen voor Argentij nen worden aangepast en dat dc buitenlanders „internationale prij zen" moeten betalen. Sandberg Scholieren DUBLIN In het Ierse Dublin, waar de afgelopen week het wereld kampioenschap voetbal voor scholie ren werd gespeeld, is Nederland als vierde geëindigd. De Nederlandse scholieren verloren in dc strijd om de derde en vierde plaats met 1-2 van België. Winnaar van het toernooi werd Nigeria, dat Turkije versloeg KAISERSLAUTERN De Zweedse international Roland Sandberg moet wegens een ernstige knieblessure stoppen met voetballen. De Duitse club Kaiserslautern, waarvoor Sand berg vele jaren uikwara, zal op 26 juli een benefietwedstrijd voor hem spe len tegen het Engelse Queens Park Rangers. Sandberg speelde twintig keer in het Zweedse nationale elftal cn had met Ralf Edström een belangrijk aandeel in het Zweedse succes bij het WK in München in 1974. taqueerde hij Quinteros met een scherp pionoffer. De stelling van de Argentijn kwam onder grote druk te staan, maar Quinteros slaagde er nog Juist op tijd in een verdedigings linie te organiseren. In de afgebro ken stand heeft Quinteros nog steeds een pion meer, maar wie er beter staat is zeer onduidelijk. Sosonko staat in de hangpartij te gen Reshevsky op winst. Wanneer de Nederlander ln een partij gewon nen positie heeft bereikt trekt hij een gezicht, waarop een blijk van uiterste verveling af te lezen is. „Hoe is het mogelijk dat die man nog doorspeelt", zie Je hem denken. Het liefst zou 8osonko de vijandelijke stukken die hij slaat, achteloos over zijn rug de toernooizaal in werpen en ook gisteren nam hij die houding tegenover Reshevsky aan. Het lijkt mij niet dat hij met deze attitude een verstandige tactiek volgt, want het is van Reshevsky bekend, dat die ln dergelijke gevallen om zijn tegenstander terug te sarren zo lang mogelijk, eventueel tot mat, door speelt. Hans Ree had gisteren een goede kans zijn vijfde overwinning in suc cessie te behalen. Torre leek zich verslikt te hebben in een combina tie, waardoor Ree plotseling een hef tige aanval kreeg. Hoewel de Neder lander een kwaliteit minder had, stond hij duidelijk beter. Waar schijnlijk heeft Ree op dat moment te snel toegehapt en verzeilde hij in een eindspel van twee lopers plus pion, tegen toren en paard. Torre heeft kleine winstkansen, maar re mise ls het meest voor de hand lig gende resultaat. Timman speelde een volkomen on begrijpelijke partij tegen Van Wij- gerden. Nog steeds in een achteloze stemming verkerend rommelde hij maar wat aan en stond dan ook in de Kortste keren verloren. Van Wijger- den nam zijn kansen echter niet waar, kwam slechter te staan, maar opnieuw werd Timman bevangen door een vlaag van slordigheid. Een tweede keer geraakte hij in een schier hopeloze stand, maar Van Wljgerden weigerde de genadeslag uit te delen. In de afgebroken stel ling staat Timman wellicht een frac tie beter. Donner stond na de ope ning met wit tegen Böhm twee pion nen achter, maar wist zich op won derbaarlijke wijze te redden. Wit: L. Kavalek (Ver. Staten) Zwart: V. Liberzon (Israël) I. e2-e4, c7-c5 2. Pgl-f3, e7-e6 3. d2-d4, c5xd4 4. Pf3xd4, Pb8-c6 5. Pd4-b5, d7- d« 6. c2-c4, Pg8-f6 7. Pb5<3. Lf8-e7 8. Lfl-e2, 0-0 9. 0-0, b7-b6 10. Lcl-f4, Lc8- b7 11. Tfl-el, Ta8-c8 12. Le2-fl, PcC-e5 13. Pbl-d2, Pf6-d7 14. Lf4-g3, (7-(5 15. Tal-cl, a7-a6 15. (2-13, Kg8-h8 17. Lg3- f2, Tf8-g8 18. H2-H3, Tg8-g7 19. b2-b4, h7-H5 20. a2-a3, Dd8-g8 21. Tel-e3, Dg8-h7 22. Pc3-e2, Te8-g8 23. Tcl<3, Tg7-g9 24. f3-f4, g5xf4 25. Pe2xf4, Tg6- h6 26. Te3-g3, Tg8xg3 27. Lf2xg3. h5- h4 28. Lg3-f2, Lb7xe4 29. c4-c5, d6xr5 30. b4xc5, Le7xc5 31. Lf2xc5, b6xc5 32. Pd2-c4, Dh7-f5 33. Ddl-d2, Th»-f6 34. Pc4xe5, Pd7xe5 35. Dd2-d8t, Kh8-g7 36. (2-g3, Pe5-f3t 37. Tc3xf3, Le4xf3 38. Lfl-dS, DfS-eS, wit geeft het op. Stand: 1. Liberzon 8'/,. 2. Miles 8, 3. Hulak 7'/, 1 alg4. Kavalek 7. 5. Ree 6V« (1 afg.), 6. Donner en Soson ko 67.. 8. Torre 57. l alg.). 9Panno 57., 10. Van Wijgerden en Timman 5 1 afg.), 12. Adorjan 5, 13. Quinte ros 47, 1 alg.). 14. Ta tal 47,. 15. Böhm 4, 16. Reshevsky 37». HANNOVER De Westduitse springruiter Hartwig Steenken is in dc nacht van maandag op dinsdag zwaar gewond geraakt bij een auto-ongeval bij Lan- genhagen, in de buurt van Han nover. Met zware hoofdverwon dingen werd Steenken opgeno men in het Academisch Zieken huis van Hannover, zijn toe stand is na een spoedoperatie als ernstig gekwalificeerd. Steenken, die op 8 juni j.l. als eerste Westduitse springruiter prof werd, was met twee vrien den onderweg naar zijn woon plaats Mellcndorf. De auto, be stuurd door een vriend, moest plotseling uitwijken voor een te genligger, raakte in een slip en botste frontaal tegen een muur. Dc overige twee inzittenden raakten licht gewond. Ruiteréquipe DEN HAAG Zes ruiters zijn door de Nederlandse hippische sportbond afgevaardigd naar het CSIO van Hickstead (14 Vm 17 juli) en het daaropvolgende CSIO van Wembley (18 t/m 23 juli), beide in Engeland. Een van de zes is Europees kam pioen bij de springruiters. Jo- han Heins, met de paarden Se ven Hills, Seven Valleys cn Alme. De overige vijf ruiters zijn: Gerd Meier met J. Sans Peur en Cazimir, Piet Rayma- kers met Otrivin en Sir of Ni- con, Dick Wieken met Sultan cn Erastothenes, Wiel Heber met Captain Green en Lough Cor- rib, Leon Melchior met Sil en Mirabclle. DUBLIN - De atleet John Walker heeft ln Dublin zijn wereldrecord op de mijl tot op 2,6 seconden bena derd. De Olympische kampioen op de 1500 meter liep de mijl ln 3 minu ten en 52 seconden, de beste presta tie in dit seizoen. Walker toonde geen enkele hinder meer te hebben van zijn spierblessu re. In de laatste 300 meter nam hij de koppositie over en werd geen moment meer bedreigd oor zijn con currenten. De Ier Eamonn Coghlan moest bijna tien meter prijsgeven aan Walker, Wilson Waigwa van Ke nia verloor twintig meter na een race die snel was begonnen doordat de Westduitser Hans Reibold in het begin het tempo hoog had ge houden. Walker vertelde na afloop dat hij niet verwacht had dat hij in Dublin al weer zo goed zou lopen. „Het ging zo gemakkelijk dat ik achteraf moet zeggen dat een verbetering van het wereldrecord erin had gezeten. Ik voel mij op dit moment goed genoeg om het wereldrecord op de 1500 me ter aan te vallen en als de omstan digheden aan het eind van deze maand goed zijn, zal ik in Lausanne een poging doen mijn toptijd op de mijl te verbeteren. Dat record is nu al bijna twee Jaar oud." DEN HAAG - Henk en Kees Bam- hard uit Schiedam zijn Nederlands zeilkampioen ln de schakel-klasse geworden. Zij wonnen op de Braasse- mermeer vier van de zeven races, die de afgelopen drie dagen werden ge houden. Jan Willem en Joost van de Hondel eindigden op de tweede plaats. Eindstand: 1. Henk en Kees Barn- hard (Schiedam), 2. Jan Willem en Joost van de Hondel (Oouda), 3. Henk en Rob van Bohemen (Brielle), 4. Rob Knegt en Tineke Root (Loos- drecht).

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9