Personeel bezet bedrijf uit onvrede met beleid K Een vurig eetfeest Trouw Bezetters dringen aan op vervanging directeur IKAZIA ZIEKENHUIS ffliïlBUUM enkele part-time hulpen FAMILIEBERICHTEN fi WOENSDAG 13 JULI 1977 TROUW/KWARTE Van onze verslaggever HOOGERHEIDE „Direc teur. met Ingang van heden bent u niet langer welkom op ons bedrijf. De enige van wie wij nog gezag en opdrachten aanvaarden is uw mededirec teur." Zo ongeveer luidde het telegram dat het twintig man tellende personeel van Diamy N V. te Hoogerheide de heer A Franke stuurde toen de op deze wijze door het personeel ..afge zette" directeur enige tijd later het bedrijf wilde binnengaan en hem te verstaan gegeven werd dat het bitte re ernst was De directeur kon recht somkeert maken. De werknemers van Diamy N. V.. een fabriek van diamantboren voor de betonindus- tne en dlamantzagen voor het na- tuursteenbedrijf. zijn erg op hem ge beten. Zij verwijten hem dat hij hun werkgelegenheid ernstig in gevaar heeft gebracht. Hij zou op omoirbare wijze geld uit het bedrijf hebben onttrokken en dit ten eigen bate hebben gebruikt. Het geld zou onder meer zijn opgegaan aan een zwem bad bij zijn huis in het Brabantse Putte en aan tal van uitstapjes. De Industriebond NKV waarvan alle werknemers lid zijn, bechuldigt de directeur in elk geval van wanbe heer Bestuurder L. Janssen van het districtskantoor Oosterhout zegt dat de onderneming volkomen onnodig in de problemen is geraakt. Diamy is een specialistisch bedrijf met een uitstekende orderportefeuille. De winstmarge op de produkten is gun stig. Desondanks zijn er schulden ontstaan, met name bij het pen sioenfonds en de fiscus. Op het ogenblik kan niet eens ge zegd worden hoe groot het tekort ts. Men is druk bezig na te gaan wat men van debiteuren te vorderen heeft en aan crediteuren moet beta len. Zijn collega L. Speek voegt daaraan toe dat dit geen gemakke lijk karwei is omdat het bij Diamy jarenlang aan een deugdelijke admi nistratie heeft ontbroken. Het gaat het personeel dat het be drijf nu bezet heeft om vervanging van de heer Franke als economisch directeur Als hij aanblijft is het volgens de werknemers met de on derneming gauw bekeken. „Het wordt niet gepikt dat één man een bedrijf dat volop levenskansen heeft en onder normale omstandigheden geen enkele vorm van overheids steun nodig heeft om zeep zou hel pen." aldus de heer Janssen. Buiten cfe gezichtskring van het personeel was het in de tweehoofdige directie al lang geen pais en vree. Het ene lid. de technisch directeur H. de Vries beschuldigde het andere, de heer Franke de zaken niet Juist te behar tigen en omgekeerd. Korte gedingen De tegenstellingen mondden uit in het aanspannen van korte gedingen tegen elkaar Het resultaat daarvan was een zogeheten „dading", een overeenkomst tussen de betrokke nen waarbij zij zich verplichtten zich niet op eikaars historisch ge groeide werkterrein te begeven. Vol gens de raadsman van de heer Fran ke. de Roosendaalse advocaat mr I. Burgemeester Met Ingang van 16 augustus is benoemd tot burge meester van Vlijmen de heer J. O. C. van Greunsven. met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van de gemeente Maar- heeze HIJ is 48 Jaar en sinds 16 Juli 1970 burgemeester van Maarheeze. Hij is rooms-kathollek en lid van de KVP. M. van den Heuvel, besloten beide directeuren voorts hun problemen voor zich te houden en ook om naar buiten dienovereenkomstig te han delen. „Dading" of niet, het personeel koesterde uiteraard het nodige wan trouwen. Toen het er achter kwam dat de bank een ultimatum had ge steld achtte het de maat vol. In de heer De Vries betuigde men zijn vertrouwen omdat die zich altijd volledig voor het bedrijf heeft inge zet en datgene doet wat een goed directeur behoort te doen. De heer Franke werd per telegram en later mondeling te verstaan gegeven dat hij als directeur maar beter kan gaan. Aandelenbezit Dat is overigens een raad die zo maar niet is opgevolgd, al heeft de heer Janssen er wel hoop op. Maar het is nog altijd zo dat de niet meer gewenste directeur de helft van de aandelen heeft, dat zijn echtgenote er ook nog twee heeft en dat er drie in zijn familie zweven. De industrie bond van het NKV die de actie van het personeel begeleidt wil het er op aansturen dat de heer Franke vrij willig van zijn aandelenbezit af stand doet. De heer Janssen: „Wat we in eerste instantie doen is de bank te bewegen het vrijdag aflo pende ultimatum in te trekken en alsnog de middelen te verschaffen, om het bedrijf in staat te stellen door te gaan. Er worden besprekin gen gevoerd met iemand om hem te Interesseren voor financiële deelne ming in Diamy. Als hij daartoe be reid blijkt betekent dat dat de heer Franke ertoe bewogen moet worden vrijwillig zijn functie neer te leggen en zijn aandelenpakket op redelijke basis over te dragen. Overname Eventueel zal de mogelijkheid over wogen worden dat op een of andere wijze het personeel zelf het aande lenpakket overneemt. Dat laatste zou. gezien het bedrag dat op tafel zou moeten komen (de heer Janssen noemt twee ton „een schatting") een krachttoer zijn. Met de heer Franke is nog niet gesproken. Hij is er de man niet naar zich gedwee te laten afdanken. „Maar het kan natuurlijk dat hij eieren voor zijn geld kiest," zegt bestuurder Janssen. „De ver houdingen zijn kapot en wie weet wat er verder gebeurt als het hard tegen hard gaat. Het is het personeel en de industriebond NKV voorals nog om niets anders te doen dan om de werkgelegenheid te redden door te corrigeren wat er fout is gegaan. De heer Franke moet daarvoor wij ken. Gaat dat niet goedschiks, dan staat alsnog de weg van een gerech telijke procedure open." Raadsman Van den Heuvel acht het voorbarig in dit stadium ook maar een enkel woord van commentaar los te laten over de bezetting van Diamy N V. en de eis tot terugtreding van de econo misch directeur. Hij zegt: „Mis schien verandert dat nog wel, maar op het ogenblik is het noch in het belang van mijn cliënt, noch in dat van de mensen van het bedrijf er iets over te zeggen." We gaan steeds meer barbe cuen. Zo'n tien jaar geleden wisten we er haast niets van. Maar nu gloeien vooral in de zomer de vurige kooltjes op, in de tuin of op het balkon. Een tientje tot een paar honderd gulden kunnen we uitgeven aan een barbecuestel. Maar weinige deugen niet. Wel deugen de „barbecuers" soms niet. Ze kunnen het vuur niet aan krijgen, ver branden hun handen of in het ergste geval laten ze het feest met een brandje eindi gen. Maar oefening baart kunst en voor degenen die met hun barbecue kunnen omgaan, geven we wat re- ceptentips. Vlees De keus van het vlees hangt ervan af of er een groot stuk geroosterd moet worden of kleine stukjes aan een spies; een karbonade, een varkenslap of een stuk vlees om in blokjes te snijden. Ook een rollade kan aan het spit gebraden worden. Daarvoor is een varkensrol lade van 750 gram nodig. Rijg dit vlees aan de pen en laat het ongeveer 60 minu ten op de barbecue steeds omdraaien. (Wel een ge- duldproef voor hongerige gasten!) Smelt 30 gram bo ter in een pan. Bak hierin een zeer fijn gesnipperd ui tje goudgeel. Voeg 2 eetle pels Franse mosterd toe en blijf roeren. Als de mosterd donker van kleur wordt, 30 gram bloem erbij onder voorzichtig roeren, dat het niet klontert. Daarna scheutje voor scheutje bouillon van 1 bouillonta blet bij gieten en blijven roeren tot het sausje mooi glad is. Maak de saus op smaak af. Dat kan op vele manieren: alleen met peper en zout, maar ook met roze marijn, tijm, koffieroom, bieslook al naar smaak. Als het vlees gaar is, wordt het in plakken gesneden en iedereen pakt maar en dipt in de saus ze hebben ten slotte bijna een uur erop gewacht! Aan de pen Niet zo lang duren kleine stukjes aan de pen. Neem wat uitjes uit het zuur, rol plakjes bacon op, snijd een tomaat in vieren. Snijd van belegen kaas blokjes. Rijg alles afwisselend aan de pen en bestrijk de boel met ge smolten boter. Leg de pen op de barbecue en draal de pen regelmatig, zodat alles aan alle kanten goed bakt. Zó klaar. Ook shaslik duurt niet lang aan de pen. Neem blokjes belegen kaas, plakjes ma ger gerookt spek, reepjes paprika, kleine stukjes mals rundvlees en schijfjes of stukjes ananas. Een ba naan in stukjes gesneden nog op de pen rijgen en de shaslikpen op de barbecue leggen. Ook weer regelma tig draaien en oppassen dat de zaak niet zwart blakert. Geef een shasliksaus (kant en klaar uit de winkel) erbij en een lekker en eenvoudig te maken barbecuehapje is klaar. Broodjes De barbecue fabriceert ook warme broodjes. Reken per persoon 1 d 2 broodjes. Snijd ze open en beboter ze. Beleg ze met ham, kaas, ananas, jam of een knak worstje. Bacon of tomaat kan ook evenals aardbeien, appel of andere vruchten. Klap de broodjes dicht en wikkel ze in aluminiumfo lie. Ze hebben ongeveer 25 minuten nodig voor ze klaar zijn. Wie het hartig lust, kan een ons boter met 2 teentjes uitgeperste knoflook of knoflookpoeder vermen gen. De procedure om de broodjes goed te krijgen is dezelfde als hierboven aan gegeven. Parmezaanse kaas tussen het brood en warm laten worden is ook niet te versmaden. Met barbecuen kan je knoeien. Dat wil zeg gen: ledereen kan wel wat uitzonderlijks maken, dat toch goed smaakt. Goedkoop Een gezellige barbecue maaltijd hoeft niet duur te zijn. De lol van het zelf bra den telt ook mee. Daarvoor hoef je geen peperduur vlees te hebben. Roosteren op de barbecue kan je bijna alles en het plezier is juist om te ontdekken wat er uit dat „gerooster" te voor schijn komt. Krabbetjes zijn nooit duur. Met 2 kg krabbetjes, die we 20 minu ten roosteren, wel steeds draalen, hebben we al een lekker stukje vlees. Maar )U iar dat kan nog lekkerder [st maakt worden. Sausjes ion fantasie spelen bij het hst becuefeest een grote Maak een marinade vaw kopje Cointreau,kopjer jasaus, een kopje fijngehj te ananas uit blik, 2 thef d( pels gemberpoeder,ko| honing, kopje azijn, 2 ff gehakte knoflookteen^ en wat peperkorrels, marinade moet wel een goed uurtje staan, t de smaak tot zijn recht jt men. Bedruppel daam de varkenskrabbetjes aliak geroosterd zijn en die ef»? voudige krabbetjes wordte een heel fijn stukje vlee^" }lei Ham tg Heel gewone ham ha niet de duurste te zijn de ook zeer geschikt om d roosteren. Ananas uit tafen eerst goed uit laten lekkt in de ham rollen en evdi mee laten sudderen op *re rooster. Wat rode port.p. wat rum erover heer en I dereen die van zoet houl 2! likt er zijn vingers bij afhu -rer 1937 1977 Op D.V. 20 juli hopen onze ouders P. Aalbersberg A. C. Aalbersberg-Teerink hun 40-jarig huwelijk te vieren. Dat zij nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blijven dat is de wens van hun dankbare kinde ren en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren van 8-9.30, in het gebouw ,,'t Baken", Sportlaan te Aalsmeer. Elke zaterdag in pagina's vol vakatures voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND- EN HOGER PERSONEEL ..EN DE RUBRIEK WELZIJNSEN VORMINGSWERK Voor alle inlichtingen: Telefoon 020-913456 tst 794.783 en 750 GEMEENTE BUNSCHOTEN rVBLIKATlE NB M ARTIKEL It WJLO. Dc burgemeester der gemeente Bunschoten maakt bekend dat met ingang van dinsdag 19 juli 1977 tot en met maandag 1 au gustus 1977 ter sekretarie. afde ling algemene zaken ter inzage ligt een aanvraag van de heer H. Kletnhoven. Zevenhuuer- straat 156 te Bunschoten om vergunning voor de bouw van een veeschuur, gelegen aan de Zevenhuuserstraat 156, kadas traal bekend gemeente Bun schoten, aektie L nr 229 Het bouwplan is in strijd met het aldaar geldend bestem mingsplan Plan in Hoofdzaak Landelijk Gebied Hoogland, daar de zijdelingse afstand tot de erf grens kleiner is dan 10 meter. Burgemeester en wethouders zijn voornemens met toepas smg van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50. 8e lid van de Woningwet de gevraagde ver gunning te verlenen. Gedurende genoemde termijn kan een ieder tegen het verle nen van de bouwvergunning bezwaren inbrengen bij burge meester en wethouders bunschoten. 13 juli 1977 De burgemeester voornoemd. J W Bol Het ikazia Ziekenhui* te Rotterdam. MonttMortweg 1 vraagt in het weekend ter assistentie aan het voedse (distributiesysteem (15 45-16 45 uur) voor de huishoud©ii|ke werkzaamheden op de ver- pieegaidekngen (7 30-12 00 uur) Mbrmeaes worden gaame verstrekt door her hoofd van de hwshoudo'-iko dienst mei A v d tVekke 11 B* 66 11 165) kunnen van maandag fot cn mei vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Want deze God ia onze God, eeuwig en altoos. Hij zal ons geleiden tot de dood toe" Psalm 4815 Met deze tekst werd op 21 juli 1937 te Nijkerk het huwelijk bevestigd van onze ouders en grootouders Arend Johannes van Zoeren Hermine Kragt Blij en dankbaar hopen wij samen hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren Vessem: Martien en Irene Daphna, Gabriëlle, Dirk en Marijn Vleuten: Frans en Ali Ingeborg en Frans LJsselstein: Leo Maartensdijk: Kees en Wilma Arno en Maarten Vleuten: Ad en Harmien VleSlen. juli 1977 Stationsstraat 54 Receptie donderdag 21 juli a.s. van 16.30-18.00 uur in Rest. Vallen, Stationsstraat 49, Vleuten. Zo God wil hopen onze ouders en grootouders P. A. A. Klusener en J. C. Klusener-Paap op 20 juli a.s. 50 jaar getrouwd te zijn. Wie hen en ons met dit heuglijke feit wil feliciteren, is hartelijk welkom in de slotkelder van het Zeister Slot van 16 uur tot 17.30 uur. Op 7 augustus a.s. hoopt vader de kerkdienst in de Hervormde Gemeente te Nieuwpoort (ZH) te leiden, waar hij dan precies 50 jaar geleden als predikant werd bevestigd. Het adres van vader en moeder is: Woudenbergseweg 8, Zeist Hun kinderen en kleinkinderen. Ingegaan tot de vreugde van Zijn Heer ep Heiland mijn lieve man. onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Dirk Qualm Weduwnaar van Hendrika Hassefras Eerder weduwnaar van Maartje Happendel op de leeftijd van 90 jaar. Uit aller naam J. Qualm-Wulffele Hazerswoude. 12 juli 1977, Voorweg 105 Geen bloemen De begrafenis is bepaald op vrijdag 15 juli, er is dan, in één der zalen van de Gerformeerde kerk aan de Dorpsstraat, van 11.30-12.00 uur gelegen heid tot condoleancebezoek, waarna omstreeks 13.30 uur de teraardebestelling zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Hazerswoude- Dorp „Zalig zij, die in de Here sterven". Openb. 1413 Heden bereikte ons het ontstellende bericht van het overlijden van onze geliefde voorzitter, de heer G. C. van Doorn Zijn gelovig werken in ons Oranje-Groene Kruis en zijn nooit aflatende ijver, om zowel praktisch als principieel de maatschappelijke gezondheids zorg gestalte te geven, zal het ons mogelijk maken, het werk, dat hem zo dierbaar was, in zijn geest voort te zetten. Ons hartelijk medeleven gaat uit naar zijn vrouw fin kinderen, die wij Gods Zegen van harte toe bidden. Het Bestuur van het Oranje-Groene Kruis afd. Hilversum „Wie in mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven: Joh. 11: 25 Heden ontvingen wij het ontstellende bericht van het overlijden van onze geliefde voorzitter, de heer G. C. van Doorn Zijn warme belangstelling voor ons werk en zijn gelovig begeleiden daarvan zijn ons altijd tot grote steun geweest. Wij zullen trachten het werk in zijn geest voort te zetten, waarbij wij zijn persoonlijke inbreng zeer zullen missen. De medewerksters van het Oranje- Groene Kruis afd. Hilversum Het bestuur van de stichting verenigde christelij ke scholen te Hilversum geeft met leedwezen kennis van het overlijden van zijn tweede voorzit ter de heer G. C. van Doorn Met grote dankbaarheid gedenken wij het vele werk dat de heer Van Doorn gedurende een lange reeks van jaren in dienst van het christelijk onder wijs heeft mogen verrichten. De wetenschap dat hij is ingegaan in de vreugde van zijn Heiland moge zijn familie, inzonderheid zijn vrouw, tot troost en steun strekken. Hilversum, 11 juli 1977 voor het bestuur: S. Scheringa, voorzitter P. van Dort, penningmeester. „God is getrouw, Zijn plannen falen niet" Na een kortstondig ziekbed is heden van ons heengegaan, op de leeftijd van 68 jaar, onze onver getelijke man. vader en grootvader Reimerd Buitenhuis Rotterdam: B. Buitenhuis-Huizer Hendrik Ido Ambacht: D. Buitenhuis H. Buitenhuis-de Ruiter Caroli, Elmar, Brigitte Mook: I. Kruijt-Buitenhuis J. Kniijt Chet en Hanke Rotterdam: 11 juli 1977 Plaswijcklaan 35 De crematie zal plaatsvinden vrijdag 15 juli om 1.30 uur in het crematorium „Rotterdam-Zuid" aan de Maeterlinckweg 101. Vertrek vanaf het woonhuis om 1 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de crematie in de aula van het crematorium Enige en algemene kennisgeving. In Heerlijkheid opgenomen onze lieve zuster en tante Willempje Bos op de leeftijd van 83 jaar. Uit aller naam: J. Bos Utrecht, 10 juü 1977 Huize Waranda Neckardreef 10 Corr.adres: Verhagenstraat 50, Rotterdam. De overledene ligt opgebaard in het rouwcentrum. van de Coöp. Uitvaart Ver. Maliesingel 66 te Utrecht. Aldaar geen bezoek. Een rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 15 juli om 9.00 uur in Huize De Tamarinde, Necakr- dreef 6, waarna de teraardebestelling zal plaats hebben om 10.00 uur op de alg. begraafpl. „Dael- wijck" aan de Floridadreef (Overvecht) te Utrecht. Tot onze diepe droefheid is donderdag 7 juli j.l. op 80-jarige leeftijd, na een moedig gedragen lijden, nog onverwacht van ons heengegaan, onze lieve Zuster en Tante Jacoba Krommendijk echtgenote van W. van der Graaf te Coevorden. Haar trouw en warme belangstelling voor ons allen zullen wij zeer missen. Haar blijmoedig geloof en vertrouwen blijven een lichtend voorbeeld. L. Krommendijk L. J. Krommendijk Neven en Nichten. Nijverdal, 13 juli 1977. De teraardebestelling heeft plaats gehad 12 juli te Coevorden. Zij is verlost; God heeft haar welgedaan. Psalm 116 4 (oude b Na een langdurig lijden heeft God tot Zich ge men Zijn kind onze lieve zorgzame vrouw, m der, zuster en grootmoeder Sjoukje Braaksma Op de leeftijd van 77 jaar. Sinds 1923 echtgenote van Jacob Bouma. Apeldoorn: Jac. Bouma Heerenveen: J.'Postma-Braaksma Piet en Diny; Piet en Anny Zevenaar: Jac. Bouma Jr. C. A. J. Bouma-Stellingwerf Jaap, Peter, Jeannet en Sjoukje Bilthoven: D. v. d. Wolf-Bouma J. L. v. d. Wolf Job en Bart Amerongen: J. Bouma A. Bouma-Kranendonk Mieke, Hanneke, Joop en Huib Oostvoorne: T. v.d. Weerdt-Bouma J. v.d. Weerdt Petra, Dirk en Friso Bilthoven: A. v.d. Loo-Bouma R. v.d. Loo Christel, Bas en Rick Apeldoorn, 10 juli 1977 Loolaan 41-82 R ht >ei I i ed d l or Pf te pi De begrafenis zal plaatshebben op donderdagfj juli om 15.00 uur op de algemene begraafplai^ „Heidehof" te Ugchelen (Apeldoorn). Gelegenhe I tot condoleren na de begrafenis in de aula plaatse. Liever geen bezoek aan huis en geen bloeme#^1 Heden behaagde het God om uit zijn geduldig gedragen lijden te verlossen en in Zijn Eeuwige Heerlijkheid tot Zich te nemen mijn innig geliefde man Gijsbertus Boele echtgenoot van M. Boele-de Jong op de leeftijd van 76 jaar. Welzalig hij, die de God van Jacob tot zijn hulpe heeft, wiens verwachting is op de Here zijn God. Psalm 146 Uit aller naam: M. Boele-de Jong Geen bloemen - geen bezoek De teraardebestelling is bepaald op donderdag 14 juli om 2.00 n.m. uur op de Algemene Begraaf plaats „Holy" te Vlaardingen Voorafgaande aan de teraardebestelling zal een rouwdienst gehouden worden in de aula van de begraafplaats. Condoleantie-gelegenheid uitsluitend alleen na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Tot ons leedwezen delen wij u mee, dat na een langdurige ziekte is overleden de heer G. E. Kluitenberg leraar aan de Chr. Mavo-school te Almelo. Wij gedenken met grote dankbaarheid zijn plichtsbetrachting en nauwgezetheid bij het werk, dat hij gedurende vele jaren aan onze school heeft mogen verrichten. Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar zijn vrouw, kinderen en verdere familie. Moge God hen in dit verlies nabij zijn en troost geven. Almelo. 8 juü 1977. Bestuur, personeel en leerlingen van de Chr. Mavo-school te Almelo, A. Ibbenhorst, voorzitter H. G. Kuiper, directeur Na een moedig en zwaar lijden is naar haarrHcc en Heiland gegaan mijn trouwe en zorgzaf' huisgenote en onze beste vriendin Hillie Bakker op de leeftijd van 61 jaar „Veilig in Jezus armen" Aduard, 11 juli 1977 Feerwerd: f M. J. van Til. G. van Til c R. van Til-Mollema Mensingeweer: F. van Til G. van Til-de Vries Aduard: J. Oosterhoff-Van Til Hoogkerk: H. Drenth Oostwold: P J. van Til M. van Til-van Til Aduard: A. Wiersma 11 A. Wiersma-Van Til en kinderen De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag Aanvang rouwdienst 2 uur in het Hoge Hoff Aduard. Met grote verslagenheid geven wij u kennis, <f na een tragisch ongeval plotseling uit ons middl werd weggerukt onze stafmedewerker de heer! G. Brans leeftijd 58 jaar. Voorheen directeur van de C.J.V. Enkabe Nood Holland Noord U.A. te AssendelfL De crematie zal plaats vinden vrijdag 15 juü a.s. Schagen in het Crematorium, Haringhuizerweg om 15.00 uur. Na afloop gelegenheid tot condoleren. Bestuur, directie en personeel Distributiecentrum Midden-Beemster b a.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8