.Visindustrie oorzaak malaise' e tekening van een lezer ommentaar .nje Redersvoorzitter Parlevliet: „Zee is leeggeroofd" mgBM Temperatuur op ideaal niveau e lady trouwt een arbeider droomhuis hippo zeven bliksemhuwelijk foto SDAG 6 JULI 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet [gelatenheid van de Spanjaar- ver de pas verworven demo- is nog zo groot dat zij wellicht ge verwachtingen koesteren n regering die haar mandaat iet eerst in veertig jaar niet nt aan de politieke voorkeur en eenling. De teleurstelling een democratisch gelegiti- e regering zal op niet al te termijn naar buiten komen in edenheid over de hoge werk- id, de snel stijgende prijzen tekort op de betalingsbalans, e zal merken dat je democra- ït kunt eten. Dor de Spaanse koning Juan s aangewezen kabinetsforma- \dolfo Suarez heeft een rege- gevormd met de kennelijke ling deze bedreigingen voor tmocratie af te wenden. Tot Ier van economische zaken is :md de onafhankelijke sociaal- craat Enrique Fuentes Quin- Om zijn gewicht binnen het ït duidelijk te maken is hij pSdien benoemd tot vice-pre- Fuentes is voorstander van evaluatie van de peseta om op anier de Spaanse economie te sen van het tekort op de beta- alans. De sociaal-democraat isco Fernandez Ordonez is be- d tot minister van financiën, lez staat bekend als een voor- er van een herziening van het use belastingstelsel dat de las- nomenteel nog erg ongelijk :elt. benoemingen wil Suarez maken aan de afgelopen iaden op hem uitgeoefende kri- adat hij de economie verwaar- Ie en uitsluitend aandacht had de politieke hervormingsmaat- éilen. Het feit dat hij geen verte- at/oordigers van de rechtervleu- inj>p de sleutelposten van finan- :tien economie heeft gezet wijst dat de premier een zo breed steun voor zijn beleid wil ierven. benoemingen wijzen op een van beleid van de eer- egering Suarez. De herbenoe- I: van Oreja op buitenlandse n garandeert een Spaanse toe ring tot de Europese Gemeen- en de Noordatlantische Ver- iorganisatie. De benoeming Manuel Clavero Arevalo tot minister voor de regio's is een dui delijke aanwijzing dat het de pre mier ernst is met zijn politiek die een grote mate van zelfstandigheid voor Baskenland, Catalonië en in mindere mate voor andere streken beoogt. De benoeming van de politiek libe rale generaal Gutierrez Mellado tot vice-premier en minister van defen sie is al evenzeer een verwachte stap in democratische richting. Door de opheffing van de afzonderlijke mi nisteries voor landmacht, marine en luchtmacht en de vorming van één ministerie van defensie wordt de invloed van de actieve militairen teruggedrongen. Inmiddels heeft Gutierrez Mellado ter onderstre ping van deze tendens aangekon digd dat hij zich uit de actieve militaire dienst zal terugtrekken. Daardoor wordt nog eens extra ver zekerd dat de militairen geen onei genlijke inbreng in het bestuur van het land zullen hebben. De nieuw gevormde regering kan overigens niet bij voorbaat rekenen op de steun van de tweede kamer. De enige partij die de regering steunt is de Unie van het Democra tisch Centrum (U.CD) en deze komt in het parlement elf stemmen tekort voor een meerderheid. Dit betekent dat Suarez gedwongen zal worden een beleid te voeren dat de instem ming heeft van meer partijen dan zijn eigen UCD. Zodoende moet de premier zoeken naar een politieke lijn die een breder gedeelte van het electoraat zal aanspreken. Hiervoor zal hij al zijn politiek inzicht hard nodig hebben. Onduidelijk is nog wat er gebeurt als de regering op sterke tegenstand van hêt parlement fnocht stuiten. Het is nog onbekend hoe de ver houding tussen regering en parle ment nu precies wordt. Zal het parlement de regering naar huis kunnen sturen als zij faalt? Of moe ten we wachten op de nieuwe grondwet waarover de Cortes zich nu gaat beraden? De constitutionele en economische problematiek leveren de komende tijd voldoende vragen op waarop regering en parlement een ant woord moeten zien te bedenken. Bepalend voot het slagen van de democratie is niet alleen het beleid van de regering maar evenzeer het geduld en het uithoudingsvermogen van de Spanjaard. JLl* door Willem Schrama KATWIJK Biologen die op de keeper beschouwd al meer dan vijfentwintig jaar aan de bel hangen. Een com plete visserij oorlog tussen En geland en IJsland. Een zich voortslepende zeerechtconfe rentie in Brussel, die maar niet wil slagen. Een heuse affaire in Ierland, waarbij tien Neder landse vissersschepen worden opgebracht. Schippers die el- kaars netten doorvaren. En niet te vergeten: een binnen vijf jaar gereduceerde Noord- zee-haring-opbrengst van 500.000 tot 150.000 ton. De vraag ligt voor de hand: heeft de visserijwereld de bui niet erg laat zien naderen? Voorzitter N. Parlevliet van de Ne derlandse redersvereniging: „Men hoort van ons niet dat er van overbe- vissing geen sprake is. We zijn realis tisch genoeg om te beseffen dat we te laat zijn met quoteren. We bewe ren al jaren dat de Noren met hun ringnetvisserij al in het begin van de zestiger jaren de zee hebben leegge roofd. En nog steeds is de sprotvisse rij van de Denen niet stopgezet. Daar glijdt veel haring doorheen. Jonge haring, die in de vismeelindus- trie verdwijnt". „We hebben het niet te laat gezien. Integendeel. We hebben het met angst en beven zien aankomen. We hebben zien aankomen hoe de Ne derlandse kustvisserij aan het eind van de zestiger jaren door de Denen volledig naar de bliksem is geholpen. We hebben met z'n allen geen kans gezien de zee tijdig te verdelen. We hebben verzuimd eruit te gooien wie er niet in hoorde. Maar dat is wel begrijpelijk als je kijkt naar het wan beleid in Brussel. Of noem je dat beleid, als je op 17 mei nog niet weet wat je mag gaan vangen?" Dictator Is er niettemin geen sprake van een zekere bedrijfsblindheid bij de Ne derlandse reders, met in het achter hoofd: zolang er nog haring gevan gen wordt is het nog niet zo triest gesteld? De heer Parlevliet: „Dat verwijt accepteer ik niet, omdat de hele malaise is terug te voeren op het feit dat men de industrievisserij veel te lang zijn gang heeft laten gaan. Als ze mij indertijd tot dicta tor hadden benoemd zou het voor komen zijn. Dan was ik tien jaar geleden al op de bok gesprongen om paal en perk te stellen aan het met alle mogelijke vangtechnieken leeg roven van de zee, tot in de kinderka mers toe. Storten maar. Om dat te voorkomen heb je dictators met al gehele volmacht nodig. Gelukkig le ven we in een democratie, maar soms zou het wel eens goed zijn." Toch kan ook de heer Parlevliet niet ontkennen dat de Nederlandse vloot zich eveneens bedient van zeer gea vanceerde vangapparatuur. Met zo genaamde sonar-netten wordt de toch al schaarse haring radiogra fisch opgespoord. Is dat niet roppen om een noodsituatie? De heer Parle vliet: „Ik geloof niet dat je de tech niek kunt tegenhouden. Maar er zijn wel maatregelen nodig die tegelij kertijd een beperking inhouden. Als je nagaat hoe de Nederlandse vloot gesaneerd is en wat Nederland sinds 1960 aan experimentele visserij heeft gedaan. We kunnen niet meer terug naar de passieve vleetvisserij, dat is verleden tijd. Maar daarom hebben we nu ook nog maar 42 sche pen. Ik geef toe dat die wat anders zijn uitgerust dan vroeger, maar toen hadden we er ook tweehon derd." Beter beheer Onderkent hij het alarm van het Rijksinstituut voor Visserij onder zoek (RIVO) en van de Internationa le Raad voor Onderzoek van de Zee (ICES), dat drie jaar vangstpauze nodig is om het haringbestand in de Noordzee tot in lengten van dagen te herstellen? Parlevliet: „Voor zo ver men praat over verbetering van het haringbestand en een beter be heer van de zee, zeg ik: akkoord. Maar door drie jaar te stoppen bots je op een brokje economie. Je moet ook denken aan de continuïteit van een bedrijfstak, anders verlies je je schepen en je opvarenden. We vis sen al vijf eeuwen op haring. Neder land heeft altijd aan consumptievis serij gedaan. Van de totale con sumptievisserij nemen wij zestig procent voor onze rekening, terwijl we maar acht procent van de totale visvangst pakken. Is het dan gek dat wij met argus ogen hebben staan kijken naar de ongebreidelde manier waarop de Denen tussen 1961 en 1970 op de Noordzee gerotzooid hebben. Alles kwam omhoog, nogmaals, tot de kinderkamers toe. Nou, dan kun je wel tien keer zoveel vangen als je het allemaal niet netjes hoeft te verwerken. Het ging net als bij Pe- N. Parlevliet: ,,In mijn zwakste mo menten kan ik nog begrip opbrengen voor de Engelse situatie", (foto Dirk Ketting). trus: Scheepje vol en naar binnen. Malen maar. Het is een grof schan daal als je beseft dat Jonge vis in de varkenstroggen belandde. En dan kunnen we Engeland in EG-verband nog dagelijks zes miljoen betalen ook. Politieke straf De boete van rond 200.000 gulden voor schipper De Niet in Aberdeen: „onbehoorlijk hoog, een politieke straf, daar ben ik van overtuigd. In verhouding tot het vergrijp althans veel te hoog. Voor mij is zeker dat de rechter onder grote politieke druk heeft gestaan. Schots nationalisme, ja. Het zal vandaag op de Shetland- eilanden wel op hetzelfde neerko men. Ik heb gehoord dat daar on langs een paar Spaanse vissers ook zo ongelofelijk hoog zijn beboet. Of we de vissers te laat hebben terugge roepen? Wat moesten we? Op 28 juni kregen we van het ministerie nog bericht dat na afloop van de EG-regelingen op 30 Juni de vis vangst voorlopig niet aan speciale regelingen zou zijn gebonden. Stel dat we niet waren uitgevaren. Dan had men gezegd: Denk erom. niet provoceren. We waren niet uit op confrontaties, omdat de zaak geheel anders lag dan in Ierland, een maand geleden. Misschien is er spra ke van een misrekening, zo u wilt, maar dat was dan het gevolg van de onduidelijke en snelle opeenvolging der feiten." „Maar laat ik eerlijk zijn: Elke zaak kent twee kanten. In mijn zwakste momenten kan ik nog begrip op brengen voor de situatie in Enge land, dat uit de IJslandse wateren is gegooid en waarmee alles in feite begonnen is. Ook zij vechten voor hun bestaan. Ik zou ook een pracht Interview kunnen weggeven als ik op een Schotse stoel zou zitten. Maar feit is dat Engeland zou quo tum al in Januari en februari heeft opgevist. En dan kun Je niet zeggen: We zijn binnen en nu de zee dicht. Daarom is minister Van der Stee ook zo ongewoon woedend gewor den op zijn Britse collega. Wij zeg gen: Nederland bedrijft uitsluitend comsumptie visserij, en waarom moeten ze ons nou speciaal treffen als iedereen weet dat de vismeelin- dustrie de oorzaak van de malaise is. Dat is onrechtvaardig." Kretologie Maandang jl hebben de reders an dermaal vergaderd over de hun res terende mogelijkheden. De heer Parlevliet: „Ons beleid is gericht op de vraag hoe we tijdens de herstel periode van de visstand in de Noord zee toch onze vloot in stand kunnen houden. Zijn er nog visgronden die economisch gezien te bevissen zijn, en is er nog vis die je ongestraft kunt vangen? Dat we daarvoor naar Afri ka zouden moeten, noem ik kretolo gie. Maar er zijn nog Europese wate ren waar we eventueel horsmakreel zouden kunnen gaan vangen. In Eu ropa is die nauwelijks af te zetten, maar in Afrika wel. Stel dat je er tien diepvriesschepen op kunt zet ten, dan doe je tenminste wat, al kun je van de opbrengst niet leven. Maar met overheidssteun zou het toch nog een zinvolle onderneming kunnen zijn. Mensen hebben te eten, en wij komen misschien aan een rendabele exploitatie". Verwacht de heer Parlevliet nog iets van 18 Juli, als de negen visserijmi nisters andermaal rond de tafel gaan zitten?: „Als er geen verwach ting en hoop meer is, ziet het er beroerd uit". leningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan. Trouw, jury politieke prent, Postbus 859. sterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. De torenbouw van Den Ui En nu maar wachten, op de spraakver ït HET WEER door Hans de Jong Weerrapporten De natuur weet van geen ophou den. De omvorming van blanke wezens tot chocolade- en koffie bruine creaturen gaat onver minderd door. Gistermorgen werd er in de noordelijke gelede ren wel even een lichte paniek gezaaid door een snel opkomend wolkendek. Op het moment dat overal in Friesland de zon nog voluit scheen, om kwart over zeven 's morgens, kwam uit de stad Groningen de alarmkreet over overdrijvende lage flarden bewolking en mist, een zicht van maar 150 meter en een flink toe nemende wind. Korte tijd daar na zat ook Friesland er dik in. Een aantal teleurgestelde men sen belden op met de vraag of er nu net weer zo'n moeilijke naar geestige periode voor de deur stond als in de nadagen van juni. Ik heb hen kunnen gerust stellen met de mededeling dat er in dit geval slechts sprake was van een tijdelijke storing door een Oostzee-uitloper en dat ik de doorbraken van de zon schat te rond 11 uur 's morgens. Dat kwam uit zodat op deze snelle wolkenstoring van toepassing was het gezegde „Zo gewonnen, zo geronnen". Een front met on weersbuien had tussen zeven en kwart voor acht 's morgens z'n grootste activiteit bereikt langs de lijn Bornholm-Polen. De laat ste tijd is daar nogal wat re- bouille. Ook gistermiddag kwa men er onweersbuien voor en gebieden met regen op de Oost zee, Zuid-Zweden en Polen, ja zelfs tot over het oosten van Denemarken. Daarvoor verant woordelijk is een koude put, waarmee bedoeld wordt een de pressie in de hogere niveaus die daar lagere temperaturen dan in de omgeving produceert. Op 5000 m hoogte daalde boven Lindenberg bij Berlijn de tem peratuur daar van -13 tot -19 graden in 24 uur, boven De Bilt was de daling geringer nl. van -11 tot -13 graden. Aan de grond was in dat depressiegebied ook duidelijk te merken dat de zo mer veren moest laten want plaatselijk werd het niet wanner dan 12 tot 15 graden. Hoewel deze depressie langzaam vorde ringen in westelijke richting maakt behoeven wij ons voor de komende dagen geen al te grote zorgen te maken. Met een hecht hogedrukgebied boven Scandi navië en de Noordzee zal de zon het bij ons wel weten te klaren ook al kunnen er opnieuw wol kenvelden binnenschuiven en is er toch wel enige daling in de temperatuur te verwachten. Die blijft echter bij wind uit noord tot noordoost op een zeer bevre digend niveau nl. tussen 20 en 25 graden, ik zou haast durven zeg gen het meest ideale niveau voor de zomer, een temperatuur waarbij Je alles kunt doen zon der er afgemat bij te raken; En hier volgen de neerslagaftap- pingen her en der in Nederland over de afgelopen juni: het min ste werd opgevangen in Heinin gen (NB) 29 mm. Daarna komt Zwijndrecht met 31 mm, Papen- drecht 32, Oud-Beijerland en Santpoort 33, Texel 34, Baflo 36, Ten Post 37, Ulrum en Oostka- pelle 43, stad Groningen en Mar ken 44, Uithuizermeeden 45, Kampen, Siddeburen en Stroet 46, Ede 50, Roosendaal 52, Bus- sum 54. Meliskerke en Mussel- kanaal 56, Herwijnen 57, Am- hem I 61, Arnhem II 66, Huizen 78, Emmen 82, vliegbasis Twen te 85, Nijmegen 93, Maastricht 95, het Oostbrabantse Deume 103 en Ukkel (België) 116 mm. Normaal voor juni is van 40 mm in het noordwesten tot 70 in de Limburgse heuvelen. Strandweer Vandaag opnieuw droog en zon nig, behoudens aanvankelijk kans op enkele wolkenvelden in het Waddengebied. Wind uit noordoost tot noord. Luchttem peratuur circa 20 graden, zeewa ter 15 graden. De zee trekt op het Noordzeestrand van de Wad deneilanden. Verdere vooruit zichten: ook vrijdag droog met gunstige temperaturen. Weerrapporten van gisteravond 17 uur. Amsterdam De Bilt Deelen Ectde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente VHsstngen Zd Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Oenève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga MaUorca Muenchen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zucrtch Casablanca Istanboe! Tunis Hoogwater donderdag 7 Juli Vbsslngen 7 19- 19 32. Haringvlletsluizen 7 32-19 57, Rotterdam 9.38-21.42, Schevenlngen 8.14-20.44. IJmuldcn 901-2131. Den Helder 0.19-12.53. Harllngen 2 58-15.17, Delfzijl 5.22-17.26 onbewolkt 24 licht bew licht bcw. licht bcw 24 onbewolkt onbewolkt licht bew licht bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. half beW onbewolkt 26 onbewolkt i licht bew a geheel bew 17 half bew, 25 onweer regenbui 19 motregen 21 half bew 28 licht bew 27 onbewolkt licht bew onbewolkt licht bew onbewolkt half bew 24 half bew half bew i licht bew 26 zwaar bew. regenbui 18 onweer licht bew. licht bew. 22 onbewolkt 30 ^jnder redactie van Loes Smit pgen en standen mogen dan nog 11 helemaal uit de wereld zijn, het [rt in de Westerse democratieën n bepaald geen opzien meer, als deren uit „hogere" kringen op scholen gaan als kinderen 6 arbeiders- en middenstandsge- -Jien, of als kinderen uit diverse ieus vriendschappelijk met el- ir omgaan. En als in een adver se het huwelijk wordt aange- idigd tussen een gewone jongen —iemand met een adellijke titel T zover die nog gebruikt worden -leg je hooguit: die heeft het goed choten, maar verder sta je er 2Ïl bij stil. Engeland, toch ook een normale, "iterse democratie, liggen die za- nog totaal anders. Traditioneel de Engelsen zijn, houden ze nog (k aan de oude onderscheidin- vast tussen het „gewone volk" felies wat zich daar door afkomst pleiding boven verheven voelt, t doen niet alleen die „hogeren" zelf, maar ook de niet uit de betere milieus afkomstige Britten kijken nog altijd erg op tegen mensen die een of andere titel bezitten. Voordat in 1812 de term „mid denklasse", als een soort tussen vorm tussen de adel en het „niets", voor het eerst opdook, was een En gelsman een „gentleman" of hele maal niets. En hoewel het sinds dien dus veranderd zou moeten zijn, denken een hoop Brittep nog precies als zo'n anderhalve eeuw geleden over deze zaken. De mid denklasse is wel degelijk blijven bestaan, maar het zijn de Britten zelf die zich stug in lagere en hoge re klassen irtdelen naar gelang hun beroep en ongeacht wat ze verdie nen. Zo zal een academicus of ie mand met een hogere beroepsoplei ding zichzelf altijd tot de midden klasse rekenen; een arbeider daar entegen zal volhouden tot de „lage re" of werkende stand te horen, ook al verdient hij misschien wel een klein kapitaaltje. Zelfs al zou de werkman een hoger inkomen heb ben dan de gestudeerde witte- boordjes-man, dan nog zullen ze allebei het klasseverschil ijverig in stand houden. Het systeem wordt ook in stand gehouden doordat mensen met in Britse ogen de beste opleidingen op Oxford of Cambridge, de elite- universiteiten de beste banen krijgen. Op hun beurt spelen ze elkaar het balletje toe en bezorgen ook elkaar weer goeie betrek kineen. Wie nu nog denkt dat het verhaal wel wat overdreven zal zijn, had zo'n maand geleden de Engelse kranten moeten zien. Groot voor pagina nieuws daarin was de aan kondiging van het huwelijk deze zomer tussen een heuse lady, voor zien van een fraaie, dubbele naam, en een Londense fabrieksarbeider.. Breed uitgemeten werd, hoe de lady een landhuis aan Engelands zuidkust bewoont, terwijl haar aan staande, zij het waarschijnlijk niet meer voor lang. in een optrekje in een Londense arbeidersbuurt huist. Zij bezocht een particuliere schooi, hij een gewone openbare school. Hij voetbalt in z'n vrije tijd, terwijl zijn lady zich met liefdadig heidswerk in haar dorp bezighoudt. Het enige dat de bruidegom mee brengt, is een niet onaardige naam: Livingstone, maar daar vlak je het „standsverschil" niet zo een-twee drie mee uit. Een wijnhandelaar in Tokio (zie foto) heeft jaren gespaard om zijn droomhuis te kunnen bouwen. Hij wilde een huis met zes kamers bij zijn winkel, maar Tokio is met zijn vele miljoenen inwoners al propvol en de ruimte ligt daar niet voor het opscheppen. De wijnhandelaar had ondanks alles een stukje grond be machtigd en was al aan de bouw toe, toen het gemeentebestuur zijn grond nodig bleek te hebben. De man besloot toen tot het enige wat hem overbleef: in de hoogte bouwen. Boven zijn zaak bouwde hij nog vier verdiepingen met de zes vurig be geerde kamers. Wel niet helemaal wat hij had gedroomd, maar wel letterlijk van alle gemakken voor zien, want elke verdieping heeft een toilet gekregen. Natuurlijk was die mevrouw uit het Engelse plaatsje Rotherham al ja ren op dezelfde dag Jarig, maar dit keer wordt het toch wel een meer dan bijzondere dag: op de zevende morgen dus van deze zevende maand van het jaar 1977 viert ze haar zevenenzeventigste verjaar dag. Haar naam hoeft ze niet aan al die zevens aan te passen. Ze heet namelijk roevrouw Elisabeth Oeven. Vond een paar weken geleden een inwoner van Rotterdam-Poortvliet 's morgens tot zijn schrik een heus nijlpaard in zijn portiek, begin deze week liepen twee politiemannen in de Van Woestijnestraat in Rotter- dam-LombardiJen 's nachts het zelfde dier tegen het gezette lijf. Het gaat om Boltini's "dwergnijlp aard Hippo, dat de afgelopen we ken al voor de derde keer moest worden thuisgebracht. Hippo is nu een jaar of drie. weegt wel 1500 kJlo en is, zegt een woordvoerdster van het circus, „een ontezettend lief beestje". Hippo doet geen vlieg kwaad, zegt ze, en mag daarom min of meer vrij rondlopen. Maar Ja. als iemand een hek open laat staan, wil Hippo wel eens meer van de wijde wereld zien dan het circus, vooral als er ook nog water in de buurt is. In Breda is hij op die manier al eens in een sloot gestapt, waar hij met veel kunst- en vlieg werk uit moest worden gehaald. Het is dat zijn bruid er op stond, maar eigenlijk had de Britse minis ter van sociale zaken, David En- nals. helemaal geen tijd om met haar te trouwen? Hij heeft privéza- ken en werk deze week daarom aldus gecombineerd: de bruid, Ka- therine Tranoy, kwam het bureau van de burgerlijke stand door de ene deur binnen, de (54-Jarige) mi nister door een andere deur. Ra zendsnel werd het huwelijk na deze plechtige inkotnst gesloten en na een kwartier al kon het echtpaar Ennals gauw even naar een vriend om het glas te heffen, waarna de minister zich als een haas naar zijn departement begaf om de verloren tijd in te halen. Vlak na de aanslag op Adolf Hitler op 20 Juli 1944 werd er een röntgen foto van zijn hoofd gemaakt. Welis waar ls het negatief direct na de oorlog uit het archief van Hitiers lijfarts dr T. Morell gestolen, maar echt weggeraakt is ie nooit: de foto dook tenminste onlangs op een vel ling in New York op en wisselde daar voor een kleine duizend gul den van eigenaar. Uit die foto blijkt dat de führer moeilijkheden met zijn voorhoofdsholte gehad moet hebben en zich valse tanden en kiezen had laten aanmeten op vier eigen tanden na. Wat er aan zijn hersenwerk mankeerde, schijnt aan de hand van deze opna me niet vast te stellen te zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5