Begin verheugd over uitspraken van Sadat Surinamers moeten nationaliteit altijd kunnen terug krijgen Vliegtuig door neuswiel ge zakt FAMILIE jBERlCHTEN Bemanning van 'hasj-schip' gearresteerd Drie jaar cel geëist voor wurging vrouw WOENSDAG 6 JULI 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet P 6 RH 10 s 1& „Zo is dus wie in Christus is, een nieuwe schep ping: Het oude is voorbij, zie het nieuwe is daar." 2 Corinthe 5 17 Heden 5 juli is te Werkendam ontslapen, zacht en kalm, vertrouwend op Gods belofte onze lieve vader, huisgenoot, grootvader en overgrootvader Esra Jacobus van der Werft sinds 1947 weduwnaar van Heiltje Adriana Hooimeijer in de ouderdom van 92 jaar en 9 maanden. „Ik zal in de dageraad ontwaken en met gezang mijn God genaken". Psalm 1081 (berijmd) Haarlem: Mej. Cor Bakker Werkendam: Joh. v. d. Werff W. v. d. Werff-Visser Zaltbommel: M. Pouli-v. d. Werff Ede: F. J. van Loenen-v. d. Werff G. van Loenen Wijdenes: A. v. d. Werff Hoorn: E. J. v. d. Werff J. H. M. v. d. Werff-Konings kleinkinderen en achterkleinkinderen De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 9 juli om 12 uur op de Noorderbegraafplaats, Vergier- derweg te Haarlem voorafgegaan door een rouw dienst in de aula van de Noorderbegraafplaats, geleid door ds. J. Wilschut, geref. predikant te Haarlem, aanvang 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in de aula na de begrafenis. Correspondentie-adres: Gijsbrecht van Aem- stelstr. 116, Haarlem. „Mijn genade is u genoeg". Tot onze grote droefenis overleed heden in haar Heer en Heiland onze lieve moeder, grootmoeder en zuster, Antoinette Maria van der Veen-Duetz weduwe van Dr. Gaele van der Veen op de leeftijd van 82 jaar. St. Paul (U. S. A.): L. M. Tellegen-van der Veen A. Teilegen Toronto (Canada): B. L. A. van der Veen G. G. van der Veen-Amoraa* Dhahran (Saudi Arabië): A. M. A. Snyder-van der Veen J. H. Snyder Abqaiq (Saudi Arabië): Y. E. A. Rhodes-van der Veen E. C. Rhodes en kleinkinderen 's-Gravenhage, 4 juli 1977. „Arendsdorp", Wassenaarseweg 76, Flat 511 Geen bezoek De dankdienst zal gehouden worden donderdag 7 juli a.s. om 14.00 uur in de „Duinzichtkerk", Van Hogenhoucklaan 91, waarna de crematie zal plaatsvinden in het crematorium „Ockenburgh", Ockenburghstraat, Loosduinen. Aankomst al daar te 15.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de dankdienst in de kapel van de Duinzichtkerk. Jezus zei: Ik ben de opstanding en het leven Johannes 11:25 Maandagmorgen is in haar Heer en Heiland ont slapen onze lieve moeder, grootmoeder en over grootmoeder Rijntje Vissink weduwe van Johannes Advokaat in de ouderdom van 90 jaar. Nieuwendam, C. F. de Vries-Advokaat Drachten, M. Sevensma-Advokaat P. M. Sevensma Oostzaan, C. de Vries-Advokaat M. de Vries kleinkinderen achterkleinkinderen in Nederland en Canada Nieuwendam, 4 juli 1977 „De Kimme", Beemsterstraat 546 Correspondentie-adres: C. F. de Vries-Advokaat Wognumerstraat 117, Nieuwendam De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 8 juli om 13 uur in de Noachkerk, Nieuwendammerdijk 437. De begrafenis zal daarna plaatsvinden om 14 uur op de Noorder begraaf plaats aan de Buikslo- termeerdijk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats Heden nam de Here tot Zich, na een kortstondige ziekte onze lieve zuster, schoonzuster, tante en vriendin Cornelia Jannetta ter Burg in de ouderdom van 91 jaar „In 't huis mijns vaders zijn vele woningen" Sneek 2 juli 1977 Scherpenzeel: J. G. Heikamp-ter Burg Den Dolder: J. ter Burg-van Harten A'dam: R. ter Burg-van Almelo Sneek: F. G. v.d. Meulen-Dethmers neven en nichten De rouwdienst zal plaatsvinden op woensdagmid dag 6 juli om 13.30 uur in het uitvaartcentrum, Worp Tjaardastraat 113 te Sneek, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren een half uur voor de rouwdienst. NIJMEGEN (ANP) Surinamers die vóór november 1975 hun land hebben verlaten, moeten altijd kun nen opteren voor de Surinaamse na tionaliteit. Hieraan mag geen ter mijn zijn verbonden. Dit is gesteld op een bijeenkomst van de Suri naamse vereniging „Wi Na Wan- ,De enige voorwaarde voor de te rugkeer moet de bereidheid zijn om mee te werken aan de opbouw van Suriname", aldus Wi Na Wan. Tijdens een tweedaagse bijeen komst van de vereniging zijn enkele resoluties aangenomen met betrek king tot de positie van Surinamers in Nederland. Wi Na Wan roept Suri namers in Nederland bijvoorbeeld op om zich samen met Nederlanders in te zetten voor sociale en politieke belangen. De vergadering heeft in een protest brief aan de Surinaamse ambassade gewezen op de slechte situatie van de Surinaamse studenten in Neder land. Op korte termijn moet er een commissie komen, die daar binnen een jaar rapport over uitbrengt. Dat rapport kan dan dienen als lei-draad voor het beleid ten aanzien van Suri naamse studenten in Nederland in de toekomst, aldus Wi Na Wan. SCHIPHOL (ANP) - Een Fokker F- 27 Friendship van de Engelse lucht vaartmaatschappij Air Anglia is gis termiddag op Schiphol tijdens de start door het neuswiel gezakt. Vier bemanningsleden raakten gewond. De 28 passagiers bleven ongedeerd. De machine zou een vlucht van Schiphol naar het Engelse Norwich uitvoeren. De gezagvoerder was met de start bezig, toen de controlelamp van het neuswiel in de cockpit op rood sprong, ten teken dat de ver grendeling van het neuswiel een mo gelijk defect vertoonde. De gezagvoerder besloot, met een snelheid van ruim 180 kilometer per uur de start af te breken en te rem men. Daarbij zakte het neuswiel naar binnen en de Frienship schoof daarna 800 meter over zijn neus op de baan alvorens tot stilstand te komen. De HEERE nam tot Zich onze lieve oudste Zuster Grietje van Engen sinds 1969 weduwe van Miijert Bakker 's Gravenhage; A. van Engen C. J. van Engen geb. Dik Sliedrecht; P. G. van Engen G. van Engen geb. Buit Kampen; J. de Vries J. de Vries geb. Van Rhoon 's Gravenhage; H. van Engen Groningen; H. van Engen E. N. van Engen geb. Bos Drachten; E. van Engen Stadskanaal; R. van Engen S. van Engen geb. Bolt Ede; W. Siegers geb. Van Engen Em meioord 5 juli 1977. DEN HAAG (ANP) In het Ge rechtshof van Den Haag hoorde een 37-jarige Hagenaar gisteren drie jaar cel met aftrek tegen zich eisen wegens doodslag. De man had op eerste kerstdag vorig Jaar zijn vrouw met een elektrlclteltssnoer gewurgd. Het lijk verborg hij onder het bed, maar na enkele weken, na een zelf moordpoging, meldde hij zich bij de politie. De rechtbank veroordeelde de man tot drie Jaar cel. Op dat vonnis tekende de officier van Justi tie, die acht jaar had geëist, beroep aan. De procureur-generaal van het Ge rechtshof beschreef in zijn requisi toir de agressieve relatie tussen de echtgenoten, die de psychiater als de indirecte aanleiding voor de wur ging beschouwde. JERUZALEM (Reuter, AP> De Israëlische premier Mena- chem Begin heeft gisteren de reactie van de Egyptische pre sident Anwar Sadat op Israëli sche voorstellen om in oktober in Genève de vredesonderhan delingen over het Midden-Oos ten te hervatten zeer positief genoemd. In een vraaggesprek met de Israëli sche radio zei de leider van het rechts Likoed-blok, dat de houding van Sadat te meer toe te juichen was, omdat deze tot dusver „slechts anti-Israëlische geluiden en dreige menten" had laten horen. Premier Begin zei gisteren dat hij het liefst op 10 oktober naar Genève zou gaan, omdat dat het beste uitkwam in ver band met allerlei Joodse feestdagen en de vakantie. Verder is het de vierde verjaardag van de oorlog in het Midden-Oosten van 1973, zo voegde de premier er fijntjes aan toe. Begin zei verder dat de Amerikaanse president Jimmy Carter wel blij zou zijn met deze datum, maar dat het natuurlijk niet veel uitmaakte wan neer de besprekingen gehouden zou den worden, als ze maar gehouden werden. Begin reageerde op berichten van radio-Cairo waarin president Sadat van Egypte had laten weten in te willen gaan op het Israëlische voor stel om in oktober naar Genève te gaan. „Wij zijn het hier mee eens, wij zullen gereed zijn voor overleg en nog voor die datum" aldus zou Sadat gezegd hebben tot een verslaggever in het Gabonese Libreville, waar hij deelneemt aan de conferentie van de Organisatie voor Afrikaanse Een heid OAE. De eerste conferentie over het Mid den-Oosten in Genève werd in de cember 1973 gehouden, voorgezeten voor de Verenigde Staten en de Sow- Jet-Unie. Hij begon twee maanden na de oorlog. Na twee dagen van redevoeringen werd hij afgebroken. Israëlische functionarissen zeiden dat Israël bereid is overal over te praten, ook over de bezette westelij ke Jordaanoever. Zij waarschuwden voor optimisme omdat Sadat en de andere Arabische leiders hun eis tot deelname van de Palestijnse Bevrij dingsorganisatie PLO nooit hebben laten vallen. Israël wil daar niets van weten. ROTTERDAM (ANP) De Rotter damse politie heeft maandagavond de vijf Turkse bemanningsleden aangehouden van de onder Paname se vlag varende kustvaarder Zanzi bar, die tweeduizend kilo hasjiesj naar ons land vervoerde. Voor de Nederlandse kust werden de verdo vende middelen dit weekeinde over geladen in een klein Jachtje, dat zondagnacht in de Oranjesluizen bij Amsterdam werd aangehouden. De drie opvarenden van dit Jachtje wer den aangehouden. De rijkspolitie te water had niet verwacht de bemanning van de Zan zibar te kunnen aanhouden, omdat het schip zich bulten de territoriale wateren bevond. In de loop van maandag liep de kleine kustvaarder echter onverwacht de Rotterdamse haven binnen. De vijf Turken is me deplichtigheid aan invoer van ver dovende middelen ten laste gelegd. In verband met deze hasj-invoer is maandag in Amsterdam een vierde arrestatie verricht Het gaat om de 46-jarige koopmaan G. 8., die vol gens de politie „wel heel duidelijk betrokken is geweest bij deze zaak". 8. heeft voor buitenlandse op drachtgevers het jachtje en zijn be manning uitgekozen om de hasj op volle zee over te nemen van de Zan zibar. De recherche van de rijks politie te water in Amsterdam zegt dat „wellicht nog meer arrestaties zullen volgen". De politie heeft in de haven van Rotterdam vijf bemanningsleden aangehouden van de onder Pana mese vlag varende kustvaarder Zanzibar die tweeduizend kilo hasj naar ons land vervoerde. Hier ligt het schip afgemeerd in de Sint- Jobshaven in Rotterdam. De lading hasj zou zijn overgedragen aan het schip dat in Amsterdam in beslag is genomen (foto onder). Print Btmhtrd httfl fllttrtn ttn btzotfc gebracht ttn dt JttrtllkM btrotptnnttniftttt- tit In dt Utrtchttt Jatrtwurthtlltn. Hier dt Print, mtt burgtmtttttr Vonhoff van Utrtcht (rachta), bi) dt afdaling bekleder!) wtar ttn van dt leerlingen onder toezicht van dt haar Vtrftt- gan (midden) bazig It mat hat bekleden van Op Zijn tijd heeft de Here thuis gehaald zijn moe gestreden kind, mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader, broer, zwager en oom Paulus Bogaards in de ouderdom van 79 jaar C. C. Bogaards-van Leeuwen Australië: Tyni en Peter van der Jagt Californië: Ad en Lily Bogaards Leiden: Gerda en Chris Padding Californië: Nel en Piet van der Zwan Washington: Jaap en Betty Bogaards Leiden: Bea en Jan Offereins Heemstede: Paul en Nellie Bogaards 's Gravenhage: Ineke en Rob de Roo Grave: Loes en Jan Huisman kleinkinderen en verdere familie Leiden, 4 juli 1977 Roodenburgerstraat 33. De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Eenvoud", van Ingen-Schenau, Hogewoerd 84. Bezoek aan de rouwkamer woensdagavond a.s. van 7.00-8.00 uur. Thuis geen bezoek en geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 8 juli a.s. in de aula van de algemene begraafplaats aan de Hoogmadeseweg te Leiderdorp, aanvang 11.00 uur. Waarna de begrafenis aldaar zal plaats vinden. Ook na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Heden ging, verlangend naar het einde, naar zijn Hemelse Vader, onze beste broer, zwager en oom Paulus Bogaards oud 79 jaar echtgenoot van C. C. van Leeuwen Leiden, 4 juli 1977. Den Haag: J. Bogaards- Westhuis A. Bogaards Oegstgeest: M. Bogaards- Groenendijk Leiden: G. Bogaards L. Bogaards J. Bogaards van Evert M. Kres-Bogaards H. A. Kres neven en nichten Dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft bete kend, delen wij U mede dat, na een langdurige ziekte, toch nog onver wacht is overleden mijn lieve man, onze zorgza me vader, schoonvader en opa Klaas RidderikhoH vo in de ouderdom van 87 CJ, jaar- po) ate at rij' foji 'et m xc th Namens de familie A. Ridderikhoff- van der Meulen Zwijndrecht, 3 juli 1977 Mauvestraat 29. De overledene ligt op gebaard in het rouwcen- trum gelegen naast de begraafplaats, ingang Uranusstraat 25 te Zwijndrecht, gelegen heid om afscheid te ne men aldaar vrijdag voor af aan de begrafenis. De begrafenis zal plaats vinden vrijdag 8 juli om 12.00 uur vanuit het rouwcentrum op de Al gemene Begraafplaats aan de Jeroen Bosch laan. P» Gelegenheid tot condole- ,lts ren na de begrafenis in het rouwcentrum. Tot onze diepe droefheid ging na een langdurig ziekbed, zacht en kalm van ons heen, mijn lieve man, onze lieve vader, schoonvader, grootvader en onze goede dokter Obbe Visser in leven huisarts geboren 18 maart 1898 te Joure. Heelsum: M. C. M. Visser-Verton 'Renkum: H. Visser M. Visser-Steegman Obbe, Akke, Marlies, Anne, Dieuwke Wageningen: H. C. Ferwerda-Visser J. B. Ferwerda Feiko, Marijke Wageningen: E. J. M. Elerie-Visser Margo, Wim, Rob, Joke, Hans Nijmegen: M. L. Corten-Visser F. G. A. Corten Irma, Erik, Arjan Heelsum: O. K. Visser R. van Leeuwen P. van de Pol H. van de Pol-Ranen Heelsum, 2 juli 1977, Utrechtseweg 67 De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 8 juli op de begraafplaats aan de Koninginnelaan te Heel sum om 14.30 uur. Geen toespraken. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis aan huis. Voor het medeleven, betoond bij het overlijden van Gerrit Kaptein betuig ik U, mede namens de kinderen, mijn hartelijk! dank. A. Kaptein-van Drunen. Krimpen aan de Lek, juli 1977. Voor de blijken van belangstelling en deelneming tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve zuster, schoonzuster, onze lieve tante en oud-tante Sjoukje Cupenis betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam M. Gazendam-Cuperus Assen, juli 1977. Dl (-

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10