Bejaarde wordt zelfbewuster De tekening van een lezer Commentaar Gespreksmap „Iedere tijd is Ieef-tijd" iVinst en werk (1) Vinst en werk (2) HET fÖRMATI E VLI EGEN GAAT GOE D! NUN06 VFIUG UNPEN! Ontevreden mensen aardappelcultuur kanon op mus rolreis politiepaard ISOAG 28 JUNI 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet5 )e afgelopen weken is Nederland (verspoeld met sombere verhalen jver de economische vooruitzich- j»n. Er dreigt in 1981 een werkloos- leid van ruim een kwart miljoen jiensen. Het beleid van de regering ras er de laatste twee jaar op ge- Icht de winstmarges voor het be- Irijfsleven te verruimen. Dat is ook I gelukt. Het aandeel van bedrij- 'insten in het nationale inkomen it van slechts 4 procent in 1975 lar het dubbele, 8 procent, in 177. lit beleid is niet zonder resultaat :bleven. De vervanging van ar- :idskrachten (uitstoot) door nieu- le machines is de afgelopen twee par vertraagd. Daarnast zorgden nvesteringen voor nieuwe arbeid- plaatsen. Voor het eerst sinds ja- len wordt thans de uitstoot van jrbeid iets kleiner geraamd dan de :hepping van nieuwe arbeid- ilaatsen. ie nieuwe sombere gegevens halen iu echter een streep door de mooie "och zal er meer moeten gebeuren, - dat is ook op deze plaats al vaker jetoogd. De afgelopen jaren lieten lan wel een kentering zien in de vinsten, maar een echte kentering n de werkloosheid bleef uit. Win- ten moeten worden gebruikt voor >ehoud van bestaande, en scheppen 'an nieuwe werkgelegenheid. En wel binnen onze landsgrenzen. Het aspect „werkgelegenheid" zal n bedrijfsbeslissingen zwaarder moeten worden meegewogen. De regering moet daarvoor instrumen ten ontwikkelen. Een zo'n instru ment is de „wet investeringsreke ning", met gerichte subsidiëring van investeringen. Die wet moet nu zo snel mogelijk van kracht worden. Ook is nodig dat werknemers nau wer worden betrokken bij de plan nen van hun bedrijf. De betrokke nen moeten weten waartoe de hun opgelegde beperkingen dienen, en zij moeten kunnen meepraten hoe het doel, voldoende werkgelegen heid, het beste kan worden bereikt. Een regeling voor vermogensaan- wasdeling kan hierbij helpen. En ook moeten ondernemingsraden Kggenschap krijgen over investe ringsplannen. TDaarmee hoeven de wapens tegen rekening. Er wordt voorzien dat het winstaandeel niet, zoals de bedoe ling was verder zal oplopen tot 13 procent in 1980, maar zal dalen tot 7 procent in 1981. Daarmee staat onze eerste conclu sie vast: het beleid, gericht op ver ruiming van het winstaandeel, zal moeten worden versterkt. Dat bete kent ofwel sterkere loonmatiging, ofwel sterkere matiging van belas tingen en sociale premies (en dus van collectieve uitgaven), danwel beide. Op zich is deze conclusie ook niet vreemd. De belangrijkste oorzaak van de somberder vooruitzichten is een wat lagere raming van de jaar lijkse economische groei. Als dan niet ook de stijging van lonen en collectieve lasten lager wordt, zijn vanzelf de bedrijfswinsten de dupe. Het staat wel vast dat dan de werk- gelegnheid van het bedrijfsleven in elk geval niet zal toenemen maar versneld, zal verminderen. de werkloosheid nog niet te zijn uitgeput. Bepaalde maatschappelij ke behoeften, waar het bedrijfsle ven onvoldoende op inspringt, kun nen door de overheid worden aan gevat of gestimuleerd. Te denken valt aan zaken als stadsvernieuwing en investeringsacties gericht op be sparing van energie. In dit verband is de term „socialisa tie van de vraag" gevallen. Men hoeft hier niet bij voorbaat negatief over te oordelen om toch te kunnen vaststellen, dat verdere loonmati ging en bezuinigingsoperaties on ontkoombaar zijn, zolang „sociali satie van de vraag" nog voorname lijk een wensdroom is. Tenslotte moet met kracht worden gewerkt aan een eerlijker verdeling van het beschikbare werk. Het ar gument dat men zich dan neerlegt bij blijvend onvoldoende werkgele genheid, begrijpen wij niet goed. Ook met ingrijpende nieuwe mati gingsplannen zal, zoals de kaarten er nu voorstaan de werkloosheid in 1981 niet beneden de 185.000 lig gen. Het is sociaal niet aanvaard baar al die jaren te blijven afwach ten en hopen dat achter de verre horizon misschien weer volop werk gelegenheid zal liggen. door Clsca Dresselhuys DEN HAAG - Over tien of twintig Jaar zal de Nederlandse bejaarde een ander gezicht hebben: een zelfbewuster en meer doelbewust gezicht. Er zal dan een nieuwe generatie ouderen zijn: de vitale bejaar de. Een generatie van mensen, die korter en onder betere om standigheden heeft gewerkt en die dus minder versleten ls op 65-Jarige leeftijd; een generatie die meer gewend is aan mee denken en meebeslissen; een generatie die over meer geld beschikt en over meer mogelijkheden. En van die mogelijkheden zullen ze ge bruik willen maken. De ouderen, die bescheiden aan de kant gaan staan en dankbaar de vruchten plukken van een goed gere gelde bejaardenzorg, zullen plaats maken voor zelfbewuste ouderen die weten waar ze recht op hebben en die meer willen dan eens in de vier jaar stemmen, ouderen, die volwaar dige burgers willen blijven. Dergelijke geëmancipeerde bejaar den (want zo mag Je ze gerust noe men) zullen aan allerlei nu bestaan de regelingen heel andere eisen stel len dan de generatie van bejaarden- van-nu. Bijvoorbeeld het bejaarden tehuis, dat nu meestal bevolkt wordt door een dankbare groep ouderen, die zich vergelijkt met eigen ouders en grootouders en zich gelukkig prijst met haar bestaan. De bejaar- de-nieuwe-stijl zal veel beter besef fen, dat de huizen van zijn geld ge bouwd zijn, hij zal ook beter weten, waarop hij recht heeft en zal, ook in het tehuis, meer vrijheid eisen. Gespreksmap Dit beeld van de toekomstige bejaar de rijst op uit de gespreksmap ..Iede re tijd ls Ieef-tijd", die door de Neder landse Federatie voor Bejaardenbe leid samen met de Jong-Oud Trust is uitgegeven. In deze map zitten tien (korte) verhaaltjes, die gebruikt kun nen worden in gespreksgroepen met (of over) ouderen. Ze zijn (heel aar dig) geschreven door Jos Tielens en bestrijken een uitgebreid gebied: van volwaardig burger zijn tot het verblijf in een tehuis; van liefde op latere leeftijd tot het zelfstandig blij ven, ondanks het gebruik moeten maken van hulpinstellingen. We citeren uit de verschillende ver halen aardige of belangwekkende fragmenten. „Misschien kunnen ouderen iets le ren van de negers in Amerika. Je hebt daar „blanke negers". Het zijn negers die alle moeite doen om zove el mogelijk op de blanken te lijken. Ze willen zo min mogelijk neger zijn, ze ontkroezen zelfs hun haar. Maar er komen steeds meer zelfbewuste ne gers, die deze houding afwijzen. „Zwart is mooi" zeggen ze. Ze willen niet lijken op blanken, maar probe ren voluit neger te zijn. Het is een weldaad mensen te ontmoeten, die door hun houding duidelijk maken „oud is fijn". Een van hen schrijft: „De ouderdom komt met gebreken, dat ls een vaststaand feit. Maar door dat sombere gezeur van tegenwoor dig wordt de mensen de ouderdom tegen gemaakt. Het is ondanks li chamelijke bezwaren, die ik ook heb. toch een fijne tijd. Ik hoop nog lang te leven." (uit: Van harte oud zijn) Voor elkaar „Twee voorzichtige adviezen voor een nieuwe stijl van oud-zijn. Al lereerst: bejaarden helpt elkaar. In de voorbije periode werden ouderen verzorgd door jongeren. Waarom zor gen ze niet meer voor elkaar? Waar om wordt een club voor bejaarden- gymnastiek niet geleid door een ge pensioneerde gymleraar? Waarom laten ouderen het oprichten van een informatiecentrum over aan jongere beroepskrachten en niet aan gepen sioneerde advocaten en maatschap pelijk werkers? Waarom worden ge spreksgroepen van ouderen niet ge leld door leeftijdsgenoten? Waarom lopen onze bejaardenhuizen vol Jon ge meisjes, terwijl oudere vrouwen dat werk zeker zo goed zouden doen? Ten tweede: bejaarden, zoek steun bij elkaar. Willen de bejaarden en dat zijn er zo'n 1.4 miljoen, hun stem doen horen en gewicht geven, dan zullen ze zich aaneen moeten sluiten. Hun macht ligt in hun „aan tal." (uit: „Volwaardig burger schap"). Niet vernederend „Er komt misschien een btJaarden- helpster in huls. Dat is normaal, dat is niet vernederend, dat verplicht niet tot onderdanigheid of extra be scheidenheid. Als iemand komt hel pen met de tuin, hoef ik niet, omdat hij dat mooi vindt, salvia's te laten planten, terwijl ik liever leeuwebek ken heb. Wie hulp geeft, krijgt daar door niet het recht de baas te spelen. Een hulpverlener, die daartoe ge neigd is, kan maar beter een ander beroep kiezen. Hulp aanvaarden zonder Je zelfstandigheid te verlie zen, zonder het stuur over Je eigen leven uit handen te geven, dat is een hele kunst." (uit: „Mag ik dat zelf uitmaken") BEJAARDEN aller standen VERENIGT Uf Keurig „Als de man gepensioneerd wordt en voorgoed thuiskomt, gaat de vrouw, als zij niet uitkijkt, onge merkt wraak nemen voor haar le venslange ondergeschiktheid. ZIJ wordt de snibbige vrouw, die de broek aan heeft en de man naar haar hand zet: „Als je maar niet denkt dat ik wacht met het eten en doe Je das om, anders loop Je morgen weer te hoesten." Wie altijd in een be paald patroon geleefd heeft, komt daar niet gemakkelijk vanaf. Toch is niet in te zien. waarom mensen op latere leeftijd niet tot een gelukki ger rolverdeling zouden kunnen ko men. Ouderen leren gemakkelijker iets nieuws, dan ze zelf vaak denken. Ik kijk maar naar die man van 75, die met een kookboekje in de hand voor het fornuis stond om te leren koken." (uit: „Minder man of vrouw") „Eind 1974 zat tien procent van de Nederlandse bejaarden in een te huis. Dat is meer dan waar ook. In Amerika is dat vier procent, in Duitsland drie tot vier procent en nemen we alle EG-landen samen, dan blijkt dat bij ons, naar verhou ding. tweemaal zoveel bejaarden in tehuizen wonen als in onze buurlan den. Als het aantal tehuizen ken merkend is voor Nederland, is daar misschien ook een kenmerkende Ne derlandse verklaring voor. Wij zijn keurige mensen. We hangen onze vuile was niet buiten, wij zet ten de kopjes zonder oor achter in de kast, wij houden van opgeruimd en netjes. Je ziet bij ons weinig invaliden op straat, weinig bede laars. weinig mongooltjes. Wat ziek of zwak ls, wekt onze zorg, maar ook ons ongeduld. Het hoort er eigenlijk niet te zijn. We bergen het weg ach ter de muren en hagen van „gestich ten" met een grasveld ervoor en een grote tuin erachter, liefst ver weg in een bosrijke omgeving. Onze hulp behoevende ouderen hinderen ons: we kunnen ze niet dagelijks om ons heen hebben. We willen er voor zor gen en goed ook. maar niet in onze straat of buurt. We bouwen een keu rig tehuis voor ze. waar ze goed verzorgd worden en waar we ze zon dags op gaan zoeken. We hebben inderdaad iets groots verricht met onze bejaardenzorg. Maar laten we bescheiden blijven. Het kwam niet allemaal voort uit menslievendheid. We bouwden de tehuizen ook voor onszelf, om ons te vrijwaren voor ongewenst gezelschap, (uit: „Het te huis") Ten slotte nog dit citaat over de AOW: „Als vroeg of laat de geschie denis van de Nederlandse bejaarden wordt geschreven, verdient de in voering van de AOW een apart hoofdstuk; een hoofdstuk met een gouden randje. Door de AOW kre gen alle ouderen de kans een eigen leven te blijven leiden en niemand naar de ogen te zien. Als aan dit geleidelijk bevochten recht afbreuk wordt gedaan, dient heel bejaard Nederland op de achterste benen te gaan staan, want dan wordt hun zelfstandigheid bedreigd. De AOW is geen luxe. het gaat nog steeds om een minimum, waarmee de klagers zelf geen genoegen zouden nemen. Politici die uit ernstige bezorgdheid om 's lands belang de AOW niet langer automatisch willen verhogen als het minimumloon stijgt, zouden zelf eens een half jaar van dat mini mum moeten leven." (uit: „Volwaar dig burgerschap" en „Mag ik dat zelf uitmaken") De werkmap „Iedere tijd is leeftijd" (heel geestig geïllustreerd door teke naar Wim Boost - Wibo van de Volkskrant) is voor vier gulden (ex clusief verzendkosten) te bestellen bij de Nederlandse Federatie voor Bejaardenbeleid, Elsenhowerlaan 114, Den Haag. Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent, Postbus 859, Amsterdam. Naam ®n adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. OoKl HET WEER door Hans de Jong Weerrapporten De westelijke circulatie bedient ons met wisselvallig weer. Bij dit type zijn er al wisselend mee- en tegenvallers. Gisteren scheen onder een overtrekkende rug van hogedruk eerst de zon en was het plaisant weer voor een duin- of strandwandeling. De temperatuur in Roosendaal kwam op twintig graden Celsi us. „Een vrij goeie dag", aldus onze medewerker daar. Toch kon je om je heen veel ontevre den mensen waarnemen. Nu lijkt dat ook te komen doordat we in de voorafgaande twee zo mers zoveel warmte hebben gehad. Ik vernam dat een vrij groot aantal mensen in verband met die warme zomers besloten had den de zomer van zevenenzeven tig in eigen land door te bren gen. En nu valt hen dat weerty pe toch wel enorm tegen. Hier en daar viel gistermiddag in het noorden en noordoosten een buitje óf door een van boven inzakkende en dus afnemende stapelwolk óf door een door val lende ijskristallen uit een cirro- stratusdekje juist wat actiever wordende opgeblazen cumulus wolk. Vandaag de keerzijde van de medaille met na wat regen hier en daar een bui en later dan weer opklaringen. Dit ritme blijft deze week doorgaan, waar bij een rug van hogedruk in de loop van woensdag en donder dag voor een nieuwe meevaller zal zorgen in de vorm van min der buien en meer zon. Het lijkt wel zeker, dat het hogedrukge- bied van de Azoren tot Biscaje (1.030) millibaar) met een zich boven Frankrijk handhavende uitloper zelf niet naar ons toe komt. om het moreel van de vakantiegangers op te krikken. Het maximum zal Spanje zelfs weer in de koelere sfeer brengen, achtenendertlg graden, zoals in het binnenland de laatste dagen daar is gemeten, is ook wel te veel van het goede. Verder westwaarts op de oceaan ligt een ander hogedrukgebled dat de hoogtewinden daar een iets meer noordwestelijke tot noordelijke component geeft Gevolg: op wat langere termijn eerder nog iets lagere boven- luchttemperaturen boven de Britse eilanden en daaromtrent dan hogere en dus... een aanhou dende kans op bulenlijntjes la ter in de week. Aan zee kan het bij een levendige westelijke cir culatie voor de ware natuurlief hebber overigens best geniet baar zijn. De wind zorgt vooral achter de storingen voor heel goede vergezichten, belangwek kende wolkenluchten als een nieuwe storing nadert, niet zel den met het type cirrocumulus: kleine schaapjeswolken, gelij kend op ribbels van het strand en bij dit alles een bruisende branding. Alleen de tempera tuur ls vooral in deze tijd van het jaar te laag. In augustus en september is dat bij een onge veer gelijke situatie aan zee an ders: dan gaat er van het Noord zeewater een warme adem over de stranden uit maar owee; wan neer de lucht al te polair en te koud ls. In zo'n geval kunnen 's avonds en 's nachts de buien als paddestoelen boven zee op schieten en je vooral in de na nacht lelijk uit de slaap houden met van die korte felle bllkse- montladingen ook wel vlak over de duinen heen. In de Jaren zes tig hebben we dat zelf herhaal delijk op Ameland meege maakt. Het vakantieweer in Engeland zal de komende twee tot drie dagen onbestendig blijven met herhaaldelijk regen of buien en temperaturen van twaalf tot veertien graden in het noorden, veertien tot achttien in het zui den. Ook Scandinavië heet koel en wisselvallig. In Noord-Frank rijk zal het vijftien tot achttien graden zijn door de oceaansto ringen, maar de cóte d'Azur heeft middagtemperaturen rond tweeëntwintig graden, maar ook daar toch wel hier en daar een onweersbui. In Oostenrijk en Zwiterland, waar het gisteren re gende, klaart het van het westen uit op, zodat de vakantiegan gers daar beslist niet te bekla gen zijn. STRANDWEER Vandaag eerst wat regen ge volgd door hier en daar een bul Daarna wellicht wat opklarin gen. Matige tot vrij krachtige wind uit zuidwest tot west, koel met maxima rond vijftien gra den. Een vrij levendige branding en de zee trekt aan het wester- strand. Verdere vooruitzichten: woens dag overwegend droog met flink wat zon. Amsterdam zwaar bcw 17 De Bilt zwaar bew 18 zwaar bew 19 Eclde regenbui 1(3 zwaar bew 19 Den Helder geheel bew 14 Rotterdam zwaar bew 17 Twente zwaar bew. 18 Vluslngen zwaar bew 18 Zd Limburg zwaar bcw Aberdeen regenbui 12 Athene licht bew 29 Barcelona licht bew 23 Berlijn hall bcw 18 Bordeaux licht bew 23 zwaar bew. 18 zwaar bew 17 licht bcw 19 Helsinki regenbul 16 Innsbruck zwaar bew 16 Klagenfurt zwaar bew 20 Kopenhagen zwaar bew 16 licht beu 27 Locarno onbewolkt 25 Londen zwaar bcw 19 Luxemburg 19 Madrid licht bew 33 Malaga licht bew 26 Mallorca licht bew 26 Münchcn regenbui 11 Nice onbew 24 Oslo zwaar bew 18 Parijs zwaar bcw 21 Rome licht bew 27 Spilt regen 21 Stockholm regen 14 Wenen licht bew 21 Zünch zwaar bcw 17 Casablanca onbew 24 1 sian boel hall bew 23 Tunis onbew 29 Hoogwater woensdag 29 Juni 1977. Vlüuln- gen 0 52-13 25. Harlngvllet«luu..n 0 56-13.27. Rotterdam 2 40-15 22. Scheve- nlngen 1 54-14 29. Umuiden 2 31 15 04. Den Helder 6 48-1919. Harlingen 9 04-2133. Delfzijl 11 04 23 26 Vincenf van Goghs Aardappele ters behoort tot de beroemdste wer ken van deze schilder, en ook op stillevens komt de aardappel, vaak in half geschilde toestand,, nogal eens voor. Lelystad beschikt nu over een nieuw kunstwerk waarin dit volksvoedesel een rol speelt. Het heet „Aardappelveld in Flevoland 1976" en is een schen king van het openbaar lichaam zuidelijke ijsselmeerpolders aan het informatiecentrum Nieuw Land. De zeven grote kleurenfoto's waar uit het werk bestaat, dienen als wandversiering in de kantine. Op de internationale tentoonstelling Documenta in het Duitse Kassei wordt „Aardappelveld in Flevo land 1976" tha-ns als groot beeld projectie getoond. De serie wordt vanaf 2 juli zes weken in het on langs uitgebreide Kröller-Müller- museum op de Hoge Veluwe gepro jecteerd. De maker is Ger Dekkers, die landschappen „schildert" in foto's volgens de oude Nederlandse tra ditie. Hij voegt aan de natuur niets toe; hij beeldt de natuur uit zoals de mens die heeft geordend en be nut deze ordening. Fotoseries van Ger Dekkers maken het mogelijk om in één keer een landschap te zien, zoals het eigenlijk alleen in het voorbijgaan kan worden ervaren. Dat betekent dat het vinden van het onderwerp de kracht van de fotograaf is, zijn eigen fcijfc op zo'n landschap en het vastleggen ervan met zijn camera. Het zijn duidelijk de door de mens gemaakte landschappen die Ger Dekkers boeien. „Planned lands capes" noemt hij zijn project dan ook en het verklaart zijn voorkeur voor een gebied als Flevoland. Dekkers (47 jaar oud en woonach tig in Giethoorn) heeft een stukje Flevoland vastgelegd vanuit wis selend perspectief. De kijker wordt uitgenodigd de wandeling van de kunstenaar om het onderwerp heen mee te maken. En het bureau voorlichting van de Zuidelijke Ij sselmeerpolders, die ons dit alles meedeelt, verzuimt niet op te mer ken dat de schoonheid van dit landschap bij ieder tochtje door Flevoland opvalt. En dat het infor matiecentrum ls opgezet om door middel van film, dla-klankbeel den, maquettes, foto's en kaarten op internationaal niveau informa tie te geven over de inpolderings- werken. Informatie die nog niet helemaal volledig is en daarom vooralsnog is aangevuld met bo demvondsten en een collectie Zuid- erzee-schilderijen. Het werk van Ger Dekkers zal er niet misslaan. Aardappelveld ln Flevoland 1976. Kunst van Ger Dekkers. De chef van Tros-actua, Wibo van de Linde is wegens mishandeling veroordeeld tot een boete van vijf tig gulden door politierechter mr. R. O. Nubé uit Leeuwarden. Van de Linde had in maart van dit Jaar een, zoals de rechter het noemde „onbeduidende ruzie" gekregen met onze parlementsredacteur Theo Koelé op het eiland Schier monnikoog. Daarbij waren klap pen gevallen. Koelé had naar aan leiding van het handgemeen een aanklacht ingediend tegen Van de Linde. Tijdens de behandeling van de zaak zei de officier van Jusltie H. W. Kuipers, dat hij van mening was „dat men hier met een kanon op een mus aan het schieten was". Dat komt ervan als Je van een vlieg een olifant maakt. Dat Parijs als stad in trek is. is Inmiddels wel zo'n beetje bekend. Relsbureau's bevelen al jaren een week-eindje Franse lichtstad aan en een autoritje van ongeveer vijf uur ls voor velen ook geen onover komelijk bezwaar. Eind vorige week zijn twee Jongens, Olav van der Meer uit Blaricum en Jeroen Rijk uit Bussum, ook naar Parijs vertrokken. Niet per trein, bus, chartervlucht of auto maar op de rolschaats.Ztj hopen binnen acht dagen ln Parijs aan te komen, maar op de eerste dag van hun „rolreis" kwamen ze niet verder dan Gorin- chem. Nu valt rolschaatsen op de openbare weg natuurlijk ook niet mee. Het vereist een stevige onder bouw, daarover kan iedere schaat ser meepraten. Het tweetal hoopt het Europees record lange afstand schaatsen te gaan verbeteren. En dat opent natuurlijk perspectie ven. Weldra zullen er „moedigen" zijn die op het idee komen om per autoped naar Parijs te gaan. Ver volgens zijn er mogelijkheden voor trap-auto's; dan gaan er mensen op houten stelten of hoela-hoepend over de grens. Ook voor hen die van hinkelen houden zijn er dan legio mogelijkheden. Zelfs de bijna ver geten hlnk-stap-sprong kan weer een opleving verwachten. Het wordt stiller om ons heen zo midden ln de vakantie. Veel lagere scholen hebben al vrij en vanaf begin volgende week ls het hele maal rustig in en rondom de scho len. Prima zaak natuurlijk. Ieder een trekt er op uit om eens even iets anders mee te maken. Zo zit het ook met de paarden van de Utrechtse politie. Die beesten heb ben het toch al niet zo gemakkelijk. Het valt echter niet mee om een politieman een heel jaar op Je rug te moeten hebben en de beesten hebben nu dan ook een welverdien de vakantie van drie weken voor de boeg. De paarden zijn vorige week naar hun vakantie-adres in een groene Utrechtse wei gestuurd waar ze weer een echt paardeleven kunnen beginnen. Jammer dat het maar voor drie weken is. want daar na is het weer uit met de pret. Dan kunnen ze niet meer doen wat ze gewoon zelf willen en zijn ze weer overgeleverd aan de wil van de poli tieagenten die weer op hun beurt moeten proberen een beetje orde op zaken te stellen ln de Domstad. Wie dus echt met het paardeleven te doen heeft zal zorgen dat Utrecht een „nette" stad wordt zonder demonstraties, politiebege leidingen, verkeersopstoppingen en wedstrijden van FC Utrecht in het stadion Galgenwaard, waar de paarden het publiek dikwijls tot rust moeten brengen. Als Je al die werkzaamheden zo bekijkt is drie weken vakantie ln de wei maar aan de beperkte kant.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5