Den Uyl gaat op de toer van de overlegeconomie DICHTBIJ l tekening van een lezer ommentaar °*duld en goede wil (I) Werkgevers krijgen eindelijk hun zin V [luid en goede wil (2) Strandweer De Jong vroeg meer geld voor scholenbouw VERZOEK AAN ONZE ABONNEES Twee doden en drie gewonden bij autobotsing Al 10.000 nieuwe leden bij VPRO djeclame en bewustzijn lachende derde MfeGOED (•■«fee; *DAG 25 JUNI 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet jinkt pessimistisch en fatalis- naar in feite is er geen oplos- zoor het probleem van de lolukkers in Nederland. Er at randbemerkingen over te en door accentverschuivin- de sociale en maatschappelij- iadering van de betrokkenen Tjfjn er wel enkele verbeteringen •*in aangebracht, maar een we- "jce oplossing mag dat niet >ij het debat van deze week in reede Kamer over de gijzelin- i de trein en de school is dat eens duidelijk gebleken, gezien had het debat tot inzet het beleid van de tijdens beide gijzelingen en f \f afwikkeling daarvan, maar was het voor heel wat verleidelijk om nog TTVerder te kijken. Maar erg ver —jen zij toch niet bewust als tnaih waren van de neteligheid en i naals) de feitelijke onoplos- jeid van het probleem. is allemaal erg mager, maar SfTlis er reden tot voldoening, ^Üt namelijk de overgrote meer- ^\|id van de Kamer heeft duide lijk gemaakt dat zij nog steeds wil aanhouden op een voorzichtige koers; dat zij wel pessimistisch denkt, maar desondanks bereid is optimistisch te handelen. Ook de regering is gelukkig! niet van plan af te wijken van haar politiek van geduld en het aftasten van alle mogelijkheden. In het ver slag aan de Kamer over de gebeur tenissen bij de school en de trein citeert de regering de gemengde Nederlands-Molukse commissie Köbben-Mantouw met kennelijke instemming: „Voor de oplossing van de problematiek van de Zuid- molukkers in Nederland bezit nie mand de toversleutel. Slechts gedul dig zoeken en goede wil bij alle betrokkenen kunnen uitkomst bieden." door Johan van Workum DEN HAAO Van Veen kan blij zijn. Eindelijk krijgt de werkgeversvoorzitter wat hij al Jaren tevergeefs nastreefde. Dubbel blij kan hij zijn, want hij krijgt het van niemand minder dan Den Uyl, in zijn functie van kabinetsformateur. Elke keer weer wanneer In de afgelo pen Jaren vakbeweging en werkge vers om de tafel gingen zitten voor loonoverleg, kwamen de werkgevers met een nota waarin zij een aanpak voor langere termijn bepleitten. Ze wilden afspraken voor meerdere Ja ren, zowel met vakbeweging als rege ring. De Inbreng van de werkgevers daarvoor luidde: de arbeidskosten moeten minder snel stijgen dan de produktivitelt. Voorwaar: een schrale conclusie, maar wij hebben toch de neiging deze woorden en de houding van de kamermeerderheid te signaleren als een verheugend teken. Een andere politiek immers zou betekend heb ben dat de invloed van de gematig de en de matigende krachten nog SIllitDOSt verder zou worden verkleind, met alle mogelijke nare consequenties daaraan verbonden. Het is er niet van gekomen. De vak beweging ging wel akkoord met loonmatiging, maar ze wilde zich nimmer vastleggen voor langere ter mijn. en de regering hield zich graag wat afzijdig, zo lang afspraken niet te bont werden. verslag van de regering zelf it debat daarover aangaat: een 1 punten is toch nog niet hele- duidelijk geworden. Een deel spoan moet verklaard worden uit br%r-technise overwegingen van ^aïng en parlement: het is niet H^.de buitenwereld alles van deze ers jlijke materie aan de neus te igadn, om te voorkomen dat nieu- iet loosdoeners (in of buiten ons 't K daaruit lering zouden ,s te billijken, zoals ook terug- endheid gewenst kan zijn om flens van personen of groepen itzien. Het blijft desondanks een beetje haken, dat de regering bij monde van minister Van Agt niet duidelijker opheldering heeft gegeven over de omstandigheden waaronder acht mensen (twee gijze laars en ze<"kapere) in de trein om het leven kwamen. De minister heeft daar wel een opsomming van gegeven, maar zijn som eindigde niet op het juiste getal en geen van de kamerleden is daar op teruggekomen. Dat is jammer, vooral omdat zich op dit punt al een myth aan het vormen is die weieens geduld en goede wil zou kunnen verstikken. Ook het afgelopen najaar, en toen de stakingen waren losgebarsten, heeft Van Veen gesmeekt om driehoeks overleg. Samen met de regering zou den werkgevers en vakbeweging op lossingen moeten zoeken. En ook de afgelopen weken weer hebben de werkgevers gevraagd om driehoeks overleg. Dat zou dan moeten gaan over een evenwichtige verdeling van de nationale koek over inkomens, bedrijfswinsten en collectieve voor zieningen. De winsten zijn te lang sluitpost geweest tot schade van de werkgelegenheid zo betogen de werkgevers. En wat lezen we nu in het „memo randum" dat formateur Den Uyl deze week heeft opgesteld? Er moe ten „samenhangende afspraken" ko men over de groei van collectieve uitgaven en lasten, over het financie ringstekort van de overheid, de inko mens, de winsten en de vertaling van winst in werk. De „kostenstructuur van onze economie" moet verbeterd worden, schrijft Den Uyl. En verder dat „er zeer veel aan gelegen is dat het overheidsbeleid zich kan voltrek ken in voortdurende samenspraak met de sociale partners (werkgevers en vakbeweging) en met hun mede werking." Den Uyl gaat verder: Het nieuwe kabinet „zal zo spoedig mogelijk in overleg moeten treden met de socia le partners." Nagegaan moet worden „in hoeverre over de gewenste ont wikkeling over een langere periode met de sociale partners overeen stemming kan worden bereikt." Vanzelfsprekend Eigenlijk is het vanzelfsprekend wat Den Uyl voorstelt. De voorstellen zijn tekenend voor een overlegeco nomie, waarin tegenstellingen vol gens vaste regels en In beheerste toernooien worden uitgevochten. In een mondelinge toelichting op zijn „memorandum" ging Den Uyl deze week nog wat verder. „Dictaten van bovenaf zullen niet functione ren." zei hij over het te voeren soci aal-economisch beleid. In het stuk zelf verwijst hij naar de „incidente- g le" loonsverhogingen, die vorig Jaar tijdens de loonmaatregelen lelijk uit de hand zijn gelopen. „Het zal moe ten door overtuiging en overreding. Ik pleit daarom voor verbreding van het overleg." Den Uyls nieuwste op stelling is belangrijk vanwege de rol van de vakbeweging in de huidige werkgelegenheldscrtsis. Van oor sprong hebben de georganiseerde werknemers weinig te verwachten van regeringen. In Zuideuropese landen is dat nog zo. In de vakbewe ging leeft een sterk besef dat resul taten slechts op eigen kracht bin nengehaald kunnen worden. Alleen in het eigen syndicaat durft men volledig vertrouwen te stellen. Zelfs tot in België toe wordt er net zo gemakkelijk gestaakt tegen regerin gen als tegen werkgevers, wanneer die zich op de weg van de vakbewe ging wagen. Voorbeelden De vakbeweging in Nederland, met name de hoofdmoot eruit, de FNV, neemt een tussenpositie in. Het af gelopen jaar heeft daar enkele klare voorbeelden van laten zien, die leer zaam zijn voor wat de komende maanden staat te gebeuren. Zo was er vorig Jaar juni loonoverleg betref fende de tweede helft van het Jaar, als de eerste loonmaatregel van een half Jaar ten einde was gekomen. De vakbeweging vroeg meer loonsver hoging dan de werkgevers wilden. Boersma bood een lastenverlichting aan. waardoor ae werknemers toch de gewenste netto verbetering kon den krijgen, zonder dat de werkge vers voor veel hogere lasten kwa men te staan. Maar Kok weigerde. Hij slaagde er niet in de federatrieraad van de FNV af te brengen van de eis van 55 bruto en genoegen te nemen met een lagere bruto verhoging doch met dezelfde netto resultaat. Boers ma begreep er niets van, want een grotere bruto stijging lokt extra in flatie uit, en is daarom achteraf voor een groot deel lucht. Toen vakbewe ging en werkgevers er niet uit kwa men, kondigde Boersma zijn tweede loonmaatregel af. Het resultaat daarvan was netto minder dan de FNV had gehad wanneer ze inge gaan was op Boersma's eerste aanbod. Een herhaling van dit gebeuren speelde zich afgelopen najaar af. Opnieuw liet Boersma doorsche meren dat er lastenverlichting mo gelijk was. Opnieuw reageerde FNV ongeïnteresseerd, tot ergernis van werkgeversleider Van Veen. Wat zit daar achter? Er zit achter dat de FNV een bruto verhoging meer vertrouwt dan een netto lastenver lichting. Anders gezegd: de vak bondsman vertrouwt liever op een (loon)contract met werkgevers, te gen wie hij zonodig kan gaan staken, dan op een belofte van een regering, die overmorgen door een andere re gering kan zijn vervangen. Een las tenverlichting kan immers gemak kelijk worden teruggedraaid, en de vakbeweging kan dan slechts protes teren. Engels Dit punt is daarom zo interessant, omdat het er dik inzit dat de oplos sing voor de werkgelegenheidscrisis gevonden gaat worden in sterke ma tiging van bruto lonen, met bescher ming van koopkracht via lastenver lichting. Die lastenverlichting wordt dan vooral betaald uit een groter financieringstekort bij de overheid. Dat mag, zolang dat grotere tekort maar „inverdiend" kan worden. „En gelse oplossingen" heet dat bij voor zitter prof. Rutten van de commissie van topambtenaren, die het welbe kende rapport over de economische toekomst heeft gemaakt. De situatie is echter sinds vorig jaar wel iets veranderd. De gematigde FNV-voorettter Kok kan zich tegen over zijn achterban gesterkt voelen in zijn leiderschap na de succesvolle staking van februari. Hetzelfde geldt voor Den Uyl, nadat hij de grootste verkiezingswinst heeft binnenge haald. Die twee verkeren dan ook samen meer dan voorheen in een positie waarin zij hun achterban mee kunnen krijgen in oplossingen voor de crisis, ook als die moeilijk te ver teren zijn. Vervreemding Daarvoor is echter wel nodig dat de FNV-achterban voldoende vertrou wen stelt in de regering. FNV'ers moeten er van op aan kunnen dat het nieuwe kabinet hen niet halver wege de operatie in de steek zal laten. De georganiseerde werkne mers, die het gevoel hebben dat ze loonsverbetering afstaan, zullen ook moeten ervaren dat ze erbij zijn wan neer de beslissingen vallen over de ruimte die zij vrij hebben gemaakt. Er zal een stukje „vervreemding" moeten worden opgeruimd, om een term van Lubbers te gebruiken. Het „memorandum" van Den Uyl biedt voldoende aanknopingspun ten. Op veel plaatsen staan sugges ties die de overlegeconomie verder aankleden. Het ontbreekt er nog aan dat de suggestie van de Albeda (ARP), de grote pleitbezorger van de overleg-economie wordt overgeno men. Hij heeft voorgesteld een FNV- er (Kok soms?) minister te maken van sociale zaken. Of anders? Intussen kan het nog steeds anders lopen. Met name de FNV is nog lang niet gewonnen. Er was dan wel een paar weken geleden de verrassing dat de federatleraad van de FNV unaniem het standpunt innam, dat de werknemers een deel van de com missarissen in hun bedrijf moeten aanwijzen. Maar achteraf blijken sommige bondsvoorzitters, onder wie Oroenevelt van de industrie bond NW, met deze kwestie nog niet klaar in hun bestuur. Het con trolemodel is nog lang niet in alle FNV-gelederen ingeruild voor het participatiemodel. Er is niet veel no dig om de ontwikkeling in omgekeer de richting te doen verkeren. De overleg-economie in Nederland staat na vier jaar kabinet-Den Uyl nog wankel. HET WEER door Hans de Jong i_-^»gen, bij voorkeur lr> liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, Amsterdam. (J^pr ZOITIGFS en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. Dit is een vervelend weekje ge weest. Gebleken is dat ook zon der oceaandepressies in de buurt van ons land het weer naargeestig kan worden. In dit geval kwam de schuld geheel voor rekening van hardnekkige wolkenvelden, in hoofdzaak ge bonden aan een hogedrukge- bied boven de Noordzee. Zelfs grijzende en kalende weerver- wachters werden door de na tuur, Je kan eigenlijk beter zeg gen onnatuur, in de kou gezet. Hun ervaring, anders zo vaak een sterk wapen in de strijd, bleek onvoldoende te werken om hoge trefferpercentages te scoren, hoe zou het trouwens ook anders bij een weersontwik keling die uniek genoemd mocht worden op z'n minst voor deze eeuw. De Bilt liep tot giste ren een achterstand op aan zon neschijn van circa 95 uur. Waar moet dat naar toe..Naar een legioen bleekneuzen onder de vakantiegangers? Niet zo somber mensen. .hou de moed er maar in, net als de boer bij Franeker, die mij giste ren in het begin van de middag opbelde omdat hij niet wist waar hij met zijn hooi van mati ge kwaliteit aan toe was. En in de namiddag stond te blozen in de zon. .Hij vierde in eerste aanleg direct al wat op toen ik hem vertelde dat het gehate Noordzee-maxlmum naar Duits land emigreerde en zich bepaald niet meer sterk van lif en leden voelde. Het systeen was gister middag feitelijk alleen nog maar een smal uitlopertje van het Azoren-hogedrukgebied waar van de as zich van zuidwest naar noordoost over ons land uit strekte. Om een uur deed zich daarbij het merkwaardige verschijnsel voor, dat de luchtdruk van Schiphol tot Gorredijk steeg: 0.4 tot 0.5 millibar in drie uur, ter wijl zowel in Den Helder, Eelde, Vllssingen De Bilt en Maastricht dalingen voorkwamen. Mijn in druk was dat het koele IJsel- meerwater hierbij een rol kan hebben gespeeld. In de namid dag begon het echt op uitgebrei de schaal op te klaren en aan alles was te zien dat die gehate vochtige Noordzeebewolking niet meer terug zou keren. De actualiteit van het wee kend.... De wind is of wordt vandaag overal zuid tot zuidwestelijk en gaat wat toenemen in kracht Hallo zeilers... Oostelijk Neder land zal het bij vooral aanvan kelijk veel zonneschijn het warmst krijgen misschien wel 25 graden. Ook op en rondom het TT-circult zal het zomers zijn maar de temperatuur zal er be paald niet zo heet voor de dag komen als een Jaar terug, toen het in de zon bijna niet was uit te houden. Vervolgens komt er een storing opzetten vanaf de Britse eilanden. De barometers daalden daar gisteren flink: IVN Engeland bijna 2 mb in drie uur, daar kon Je gewoon niet aan voorbijgaan. Met een zeer krachtige westelij ke hoogtestroming (op 10 8 11 km hoogte: 200 tot 250 km per uur) achter de broek is een kouf ront tot over het westelijk deel van de Britse eilanden doorgedrongen. Het regende gis teren in Ierland 2 tot 5 mm in zes uur tijd bij doorgaande lucht drukdalingen. Hoewel de zuid tot zuidwestelijke circulatie op dat moment boven de Britse ei landen nog zeer gematigd was, lijkt toch het meest voor de hand te leggen, dat er later op zaterdag maar vooral zondag meer bewoling zal hangen waar uit hier en daar nattigheid zal komen bij lagere temperaturen. Voor het koufront uit bestaat zelfs de mogelijkheid van de ontwikkeling van een onweers storing die dan van het zuid zuidwesten zou opkomen. Al met al ziet het er naar uit dat na een zomerse zaterdag het weer wisselvalliger en, zondag en maandag, ook koeler zal worden bij een naar zuidwest tot west draaiende wind. Maar... in het binnenland zalhet 's middags ook dan nog wel 20 8 21 graden celsius kunnen worden. Vandaag grootste deel van de dag droog met vooral aanvanke lijk nog wat zon. Daarna meer bewolking en 's avonds wat re gen van het westen uit of een onweersbui. Een zwakke later matige wind uit zuid tot zuid west, luchtmaxlmum 20 tot 22 graden, daarna wat lagere waar den, zeewater 14 tot 15 graden. Verdere vooruitzichten: wissel vallig en een gematigde tempe ratuur. Van onze onderwijsredactie DEN HAAO Staatssecretaris De Jong (onderwijs) heeft zowel bij het begrotingsoverleg, als bij het overle- g over de kabinetsformatie, om ex tra geld gevraagd voor de scholen bouw. Dit blijkt uit een Interview in het weekblad „Uitleg" van het mi nisterie van onderwijs. Volgens de bewindsman zitten we op het ogenblik met de scholenbouw „op het uiterste randje" als gevolg van de bezuinigingen. In de begro ting van 1977 moest het ministerie van onderwijs 450 miljoen „inle veren. De Jong meent dat de klap bij de scholenbouw zo hard is aangeko men. omdat er in het verleden te laag is geraamd. Er is in het verle den ergens een bedrag geprikt Daarvoor is toen 5000 miljoen geno men. Ik zeg nu dat die 5000 miljoen aan de magere kant is geweest. Het uitgangsbedrag was gewoon te laag. Een bezuiniging van honderd mil joen had Je bij een betere uitgangs stelling veel minder gevoeld. Volgens de staatssecretaris is die misrekening vooral een gevolg van een te groot optimisme ten aanzien van de kwaliteit van de gebouwen. Wilt u bij hel overmaken van uw abonne mentsgeld via giro en bank uitsluitend gebruik maken van de stortingsacceptgi rokaart welke u wordt toegestuurd7 Dat voorkomt misverstanden, en onze administratie kan uw betaling sneller ver werken Voor u en onze administratie is het nog eenvoudiger als u ons machtigt het abon nementsgeld automatisch van uw giro- ot bankrekening te laten afschrijven U behoeft slechts op de achterzijde van de acceptgirokaart in „machtigingsruim te" uw handtekening te plaatsen. De machtiging, die u te allen tijde weer kunt herroepen gaat dan in né de periode die op de kaart is vermeld Dank voor uw medewerking. De directie Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT Een verkeerson geval in Maastricht heeft aan twee mensen het leven gekost, terwijl twee anderen levensgevaarlijk en een 16-Jarlg meisje minder ernstig gewond raakten. Het ongeluk gebeurde doordat de 35-jarige L. Stltzlnger uit Maastricht met zijn auto in een flauwe bocht rechtuit reed en met hoge snelheid op een geparkeerde zandauto bot ste. Zijn 36-jarige vrouw en hun dochtertje overleden ter plaatse. De bestuurder en zijn zeventienjarige zoon werden met zeer zware verwon dingen overgebracht naar een zie kenhuis, waar ook het zestienjarige meisje T. Scheffer moest worden opgenomen. WIJK Bij een ongeval op de pro vinciale weg in Wijk (Noord-Bra bant) zijn gistermiddag de 49-Jarige H. Bouman en zijn vijftienjarige zoon om het leven gekomen. De auto waarin zij zaten kwam door nog onbekende oorzaak in een sloot terecht. HILVERSUM - De VPRO heeft na een speciale werfactle van twee we ken het 10.000e nieuwe lid geno teerd. De actie gaat verder, want de VPRO die met haar ledental onder de rode streep is gezakt, zoals uit de telling van CRM bleek, streeft naar 40.000 nieuwe leden. lanneer de Amerikaanse televi- langrijke persoor ekijker John Wayne, Laurence livier of andere filmsterren op de eldbuis reclame ziet maken voor >ofdpljntabletten, filmcamera's andere verkoopwaren, dan Is de nopns groot dat zij daartoe zijn er pergehaald door de vroegere tv- [n tmiek Marty Ingles. „De Ameri- ,er pnen zijn helemaal gek van ido- n", zegt Ingles. „Vooral op film- [an bied. Als een acteur of actrice gl, dat je tn een wit gewaad en en et een wortel in je neus over )0t{raat moet lopen, dan zijn er men- n die dU zonder schroom doen". e komiek zegt, dat filmsterren het 1 t Jtntip jaar geleden nog ver bene- e 9*" hun waardigheid vonden wan- ;egieer ze gevraagd werden voor een Mi clamespot. Maar dat veranderde :st^en een üan Hollywoods meest ge- R specteerde acteurs, Edward G. ;r g obinson. zijn medewerking ver- ,p ende aan een advertentie voor afg Wk- Hi) had gewoon het geld i wdig. legt Ingles uit. li) begon met het werven van be langrijke persoonlijkheden voor reclame nadat hij een behoorlijke zenuwinstorting had gehad. Die werd veroorzaakt door het misluk ken van een van de televisieshows van Ingles, ongeveer vijf jaar gele den. Het begon allemaal in een straat in New York, toen een vriend hem vroeg een ster te zoe ken die de verkoop van een lang speelplaat met nostalgische lied jes moest stimuleren. Het lukte Marty Ingels binnen de kortst mo gelijke tijd Iemand van allure op de proppen te brengen en dat maakte zo'n Indruk op Zijn vriend dat deze hem vroeg meer mensen te benaderen. Dat lukte wederom uitstekend. Ze ker veertig filmsterren werden ge contracteerd voor diverse reclame- uitzendingen. De doortastendheid van Ingles speelde hierbij een gro te rol. Zijn opvatting luidt: „Kom ik er door de deur niet bij, dan klim ik wel door het raam. Lukt dat ook niet, dan laat ik me wel door de schoorsteen zakken".' Meestal hoeft het niet zover te ko men. Ingiet doet zijn werk in eerste Instantie per telefoon. Probleem daarbij is wel, dat beroemdheden in Beverley Hills en Hollywood normaal gesproken niet in het tele foonboek voorkomen. Maar Ingles laat zich daar niet door uit het veld slaan: „Elk telefoonnummer staat wel ergens op een lijst of in een of andere agenda. En heel wat mensen zijn mij het een en ander schuldig. Vandaar". De bltjkbaar zeer praktisch Inge stelde komiek noemt het aantrek ken van Orson Welles voor een cognac-reclame zijn grootste suc ces. Welles staat bekend als een van de meest ontoegankelijke ac teurs. Ingles deed er dagen over Welles' telefoonnummer te vinden. Verder dan de manager kwam hij niet. Hij herinnerde zich echter dat Welles kort daarvoor opgetreden was in een show van Dean Martin, die hij dan ook ogenblikkelijk op belde. Op die manier kreeg hl) Or son Welles uiteindelijk toch te pakken. Illustratie uit „Op zoek naar het pUfond van de macht" Een duidelijk andere kijk op het verschijnsel reclame hebben Mar jolein Hehenkamp en Deslree Jon kers, belden leerlingen aan de School voor de Journalistiek in Utrecht. In een boekje getiteld „Op zoek naar het plafond van de macht" waarschuwen zij voor de Invloed van reclame (maar ook van de media) op het individuele bewustzijn. Letterlijk slaat er te lezen: „Elke minuut van de dag komt er van alterlei kanten een enorme hoeveelheid signalen op de mens af. Deze signalen trekken voortdurend onze aandacht en hebben vaak nog een wervende functie. Harde geluiden, schreeu wende kleuren, flikkerende lich ten, beelden, overal staan teksten op. alles schreeuwt om aandacht Er wordt verondersteld dat deze signalen die onze zintuigen zonder ophouden prtfckelen, on danks hun kracht en hun hoeveel heid nauwelijks van betekenis zijn voor de mensen. Het geeft onze steden Juist een fleuriger aanzien. Wij vragen ons af of het individue le bewustzijn in dit spektakel van berichten in beeld en geluid zo maar onberoerd kan blijven". Het boekje, dat qua stijl sterk doet denken aan vroegere under groundbladen en waarin ook de zelfde Journalistieke stijl wordt ge hanteerd, is te bestellen door vijf gulden over te maken op postgiro 1366190 van de School voor de Journalistiek in Utrecht. Onder het motto „Wie het eerst komt die het eerst maalt" heeft een 72-Jarlge Utrechtse dierenhande laarster met behulp van een acht tal mannen op een hooiveld, even buiten Utrecht, het gras voor de voeten van de rechthebbende boer weggemaaid. De politie, die door de boer was gewaarschuwd over de op til zijnde oogst, greep in nadat het hooi in bundels en al op een vracht wagen was geladen. Lachende derde was de boer, af komstig uit Bunnik, die zich met de politie verdekt had opgesteld om toe te kijken hoe het negental met een landbouwmachine het hooi verzamelde. De argwaan van de boer was gewekt toen hij kort gele den merkte, dat zonder zijn mede weten zijn veld was gemaald.. 6oadwe#rhjnfuww*M«n.als... Na verhoor zijn de negen „land- bouwarbeiders". die geen van allen van boeren-komaf zijn, naar huis gestuurd. Het hooi is in beslag ge nomen, in afwachting van een na der Justitieel onderzoek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5