t Geertsema handhaaft kritiek op brochure gemeente Dodewaard FAMILIEBERICHTEN Informatie over kernenergie GOUDA 25 jaar REÜNIE in DINSDAG 21 JUNI 1977 TR0UW/KWARTE11 kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. D.V. hopen wij op 23 Juni dankbaar met onze kinderen en kleinkinderen de dag te herdenken waarop wij 40 jaar geleden getrouwd zijn. W. Rietkerk G. Rietkerk-van Voorneveld. Gelegenheid tot feliciteren Zaterdag 25 juni van 16.30- 18.00 uur bij ons thuis. Amsterdam, juni 1977 Hudsonstraat 62' 1917 1977 totj hebben eenen Voorspraak bij den Vader, Jezus Christus, den rechtvaardigeEn Hij is onze verzoening voor onze zonden, en niet alleen voor de onze, maar ook voor de zonden der geheele wereld". (1 Joh. 2:1a, 2b) Onze ouders, groot- en overgrootouders P. Boender en L Boender-Zonneveld hopen D.V. 21 juni met ons dankbaar aan den Here te gedenken, dat zij 60 jaar geleden trouwden. Die dag hopen wij in kleine familiekring te vieren. Dat de Here hen nog in de levensavond met Zijn zegen moge omrin gen in onze bede. Hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen Puttershoek, Nassaulaan 77. Algemene kennisgeving Na een kort en gelukkig huwelijk zijn zeer onver wacht uit ons midden weggenomen onze lieve dochter en zoon, zuster en broer Ria en Gé Greupink-Herbers op de leeftijd van 23 resp. 29 jaar. Enschede: fam. Herbers Neede: fam. Greupink Enschede. Postenbrink 101, Neede. Huikert 8. 19 juni 1977. De rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 22 juni a s. te 9.00 uur in de R.K. Kerk, Borculose- weg te Neede. De crematie vindt op dezelfde dag plaats te 11.00 uur in het crematorium „Twente" te Usselo. Na de crematie is er in het crematorium gelegen heid tot condoleren. Zij. die Ria en Gé de laatste eer willen bewijzen, worden bij de kerkdienst en crematieplechtigheid uitgenodigd. Herplaatsing wegens misstelling Moegestreden is in volle vrede, onze zeer geliefde jongste zuster, tante, oud-tante en vriendin Adriana Cornelia Verheule geboren 14 april 1903 gelovig getuigend van Zijn verlossende liefde, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, door haar Hemelse Vader voor eeuwig thuis gehaald. De Heet was bij haar, zij vreesde niet Goes. G. K Verheule I M. Verheule Amsterdam: R. M. Kuiper-Verheule J. Kuiper Ouderkerk a/d Amstel: K Ph Verheule M. Verheule-van 't Leven nichten, neven achternichten en achterneven Eindhoven. J van der Mast Goes. D. L. van Essen-Hollestelle J. Huissoon-Beenhakker D. J. van Doeselaar-van Anrooij Goes, 18 juni 1977. Kievitlaan 62. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den in de aula van het Gasthuis. Kievitlaan 64. donderdag 23 juni om 10.30 uur door Ds. J. S. Ridderbos. De graflegging zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Goes om ongeveer 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de graflegging in de aula van het Gasthuis. In vast geloofsvertrouwen is van ons heengegaan, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Lijsje Hennipman 1943 weduwe van N. P. J. Schuurman Zij bereikte de leeftijd van 88 jaar. Ps. 73:12 (oude berijming) Wij zijn dankbaar voor alles wat zij voor ons is Grand Rapids (U.S.A.): A B. Termaat-Schuurman P. N. Termaat Bergen (N.H.): G. Schuurman-Nymeyer Os pel (L C. van Zuylen-Schuurman H. van Zuylen Bergen (N.H.): L. Schuurman Cumbria (U.K.): G. C. Salmon-Schuurman P. F. Salmon klein- en achterkleinkinderen Alkmaar. 18 juni 1977 Huize „Westerlicht" Corr. adres: L. Schuurman, Zuidlaan 29 S. Bergen (N.H.). Liever geen bloemen. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag 22 juni in het Bouwcentrum van de Associatie Uitvaart verzorging. Westerweg 320. Alkmaar van 12.45- 13.15 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 13.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Alkmaar. Diep bedroefd delen wij u mede. dat God op Zijn tijd en op Zijn wijze van ons heeft weggenomen onze lieve zoon, broer, zwager en oom Swljs Willem Stel Nog slechts 20 jaar oud Baarn: W. J. Stel T. Stel-Oving. Hoqgeveen: Roelie en Henk. Lianca en Richard Nijmegen: Ineke en Ries. Baarn, 19 juni 1977. Amsterdamsestraatweg 8 (post Soestdijk) Liever geen bezoek en geen bloemen De rouwdienst, die geleid zal worden door de Weleerw. Heer Ds. J. C. Baumfalk, zal worden gehouden op donderdag 23 juni a.s., om 13.00 uur, in de Julianakerk aan de Julianalaan 19 te Soest dijk, waarna om circa 14.00 uur de teraardebestel ling zal plaats hebben op de Nieuwe Algemene Begraafplaats aan de Wijkamplaan te Baarn.' Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Zoals ik ben, de moed is groot, maar 't is omdat g'Uw bloed vergoot Omdat Gij mij ook tot U noodt Oh, Lam van God, ik kom. Heden overleed in haar Heer en Heiland mijn lieve vrouw, zuster, schoonzuster en onze tante Dien Berendina Pieternella Tolsma-Louws in de ouderdom van 73 jaar. H. Tolsma en verdere familie Soest, 17 juni 1977 „Honsbergen" Wiardi Beckmanstraat 267 Thuis geen bezoek. De overledene is opgebaard in één der rouwka mers van het ziekenhuis „Zonnegloren", Soester- bergsestraat 125 te Soest. Gelegenheid tot condoleren aldaar: dinsdag 21 juni a.s. van 18.00-18.30 uur. De rouwdienst, geleid door de weleerwaarde heer ds. D. Land, zal gehouden worden woensdag 22 juni a.s. om 13.00 uur, in „De Open Hof aan de Veenbesstraat, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatshebben om plm. 14.00 uur op de algeme ne begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Zij is verlost. God heeft haar welge daan. In Jezus ontslapen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Krijna Sara Bonefaas weduwe van Jacobus de Fouw in de ouderdom van 77 jaar. Delft: A. C. Keet-Bonefaas Katwijk aan Zee: J. H. Bonefaas-Weener Delft: A. Huisman-Bonefaas Katwijk aan Zee: J. Guyt-Bonefaas neven en nichten. Delft, 19 juni 1977 Wooncentrum „Abtswoude" Aart v.d. Leeuwlaan 530 De overledene is opgebaard in één der rouwka mers van het Rouwcentrum Oostsingel 146 te Delft, alwaar gelegenheid is tot condoleren woensdagavond van 7-8 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in voornoemd Rouwcentrum, donderdag 23 juni a.s. om 2 uur. waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatshebben op de algemene begraafplaats „Jaffa" te Delft, om circa 3 uur. Heden nam de Here tot Zich mijn geliefde man, onze vader en grootvader Herre Wynia op de leeftijd van 76 jaar. „Door genade zijt gij behouden" Efeze 25 Dalfsen: C. G. Wynia-de Vries Heino: G. C. Hofland-Wynia W. A. Hofland Heemskerk: S. L. Wynia J. Wynia-Brouwer Sinderen: J H. Wynia F. M. Wynia-Redeman Lemelerveld: L. M. Wynia B. M. Wynia-Geissler en kleindkinderen Dalfsen. 19 juni 1977 Van Lentestraat 5 De begrafenis zal plaatshebben donderdag 23 juni a.s. om 12 uur op de algemene begraafplaats te Dalfsen. De rouwdienst zal worden gehouden om 11 uur in de Geref. Kerk Pleyendal. Gelegenheid tot condo leren voor de dienst vanaf 10 uur. Plotseling nam de Heere weg uit de familiekring onze lieve kleinzoon, neef en achterneef Swijs Willem Stel op de leeftijd van 20 jaar. Soestdijk, 19 juni 1977. „Zegen U hen, Algoede neem Gij hen in Uw hoede en verhef Uw aangezicht over hen en geeft hen licht" Borger: opa en oma Stel Zeist: oom Cop en tante Giny Borger: oom Jan en tante Henny Nicta p-Leek: oom Egbert en tante Henny en neven en nichten Van een onzer verslaggevers ARNHEM De commissaris van de koningin In Gelderland, mr G. J. Geertsema, ls niet bereid de kritiek terug te nemen, die hij heeft geuit met betrekking tot een door de ge meente Dodewaard uitgegeven boekje „Informatie over kerne nergie". In een gemeenteraadsvergadering te Eist heeft de heer Geertsema over de bewuste brochure gezegd „dat deze volstrekt eenzijdige voorlichting be vat, die er meer op gericht is om paniek te zaaien dan om werkelijk te vertellen wat het gevaar is. Eén lid van gedeputeerde Staten blijkt het niet met hem eens te zijn. Op dat ene lid na is het college van Gedeputeerden van mening, dat de heer Geertsema genoeg argumenten gaf om kritiek te uiten op de inhoud van het door de gemeente Dode waard verspreide boekje. Over de wijze waarop hij hiervan blijk heeft gegeven, wordt binnen dat college echter verschillend gedacht. BIJ de beantwoording van een rijtje vragen, gesteld door het PPR-Sta- tenlid dr A. F. J. Goeting, wijzen Gedeputeerde Staten van Gelder land erop, dat de commissaris een belangrijke coördinerende rol speelt ten aanzien van het overheidsoptre- den indien zich een ongeluk in de kernenergiecentrale te Dodewaard zou voordoen. Tegen de achtergrond van die verantwoordelijkheid ls de commissaris desgevraagd tijdens een werkbezoek aan de gemeente Eist Ingegaan op de gevarenkansen en de veiligheidsproblematiek van de kernenergiecentrale. Overdreven somber Hij heeft bij die gelegenheid de toen pas verschenen brochure gekriti seerd op grond van (naar zijn me ning) onjuiste informatie. Naar zijn mening wordt bovendien een over dreven sombere voorstelling van za ken met betrekking tot de veilig heidsproblematiek van de kernener giecentrale gegeven. Gevraagd naar de verenigbaarheid van de functie van commissaris van de koningin en president-commissa ris van de Gemeenschappelijke Kernenergiecentrale in Nederland, zeggen Gedeputeerden over geen en kele aanwijzing te beschikken dat de visie van de commissaris anders zou zijn geweest als hij niet tevens presi dent-commissaris van genoemde in stelling was. Het PvdA-Statenlid drs H. A. M. Jans had gevraagd of het Juist is dat de inwoners van de gemeenten Dru- ten, Kesteren en Ewljk waarschijn lijk nooit het boekje uit Dodewaard zullen krijgen, hoewel de besturen van deze gemeenten aanvankelijk akkoord gingen met de tekst. In de gemeentehulzen zouden nu duizen den exemplaren van de brochure lig gen opgeslagen. De heer Jans infor- maeert verder of het waar is dat de heer Geertsema tevoren over deze zaak contact heeft gehad met de burgemeesters van deze gemee „Acht u het Juist dat u invloed wendt terwijl u tevens presik commissaris bent?" Misverstand De heer Geertsema zegt dat sprake ls van een misverstane vindt dat hij slechts uit hoofd( de hem wettelijk opgedragen ta het kader van de rampenbestri bij een ongeval in de kernen centrale de burgemeesters hee wezen op de waarde die hij heel deugdelijke voorlichting ove alarmregeling Dodewaard. H< dan niet verspreiden van een'dpi lijk geschrift valt volledig ond autonomie van de gemeenten. l Het college van Gedeputeerde K ten, dat vindt dat de Dodewaff brochure In begrijpelijke taal lichting geeft over een moeilijke j terie maar dat er terecht kritie de Inhoud is te leveren (één lid ca over het laatste anders), dee heer Jans desgevraagd mee dap niet de taak van de provincit gemeente) is om informatie kernenergie te verschaffen. Daja op de weg van de centrale overB „Wij betreuren het dat deze da n dusver niet heeft gedaan en zijije plan dit standpunt ter kennji brengen van het departement* Volksgezondheid en Milieuhygi Tot ons leedwezen vernamen wij dat op 16 juni 1977 is overleden de heer P. de Lange Oud-hoofd van de Louise de Colignyschool Ametisthorst 421, 's-Gravenhage Wij gedenken met dankbaarheid het werk dat hij gedurende zijn leven voor het Christelijk onder wijs heeft gedaan. Bestuur Vereniging voor Christelijk Onderwijs te 's-Gravenhage. Hij leidde mij door de duisternis tot zijn Licht en zeide: „Mijn genade is u genoeg." Heden is van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Bernard Huckrlede op de leeftijd van 72 jaar. Eindhoven: J. T. Huckriede-de Jong Veldhoven: Ben en Dinny Dick Yvette Beekbergen: Maaike en Johan Erik Benno Marjanne Eindhoven: Martin en Riet Jeroen Marjon Noreen Nuenen: Gerda en Wouter Ruben Janne-Maike Eindhoven, 19 juni 1977. Klaverhoek 31. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 22 juni a.s. op de Algemene Begraafplaats „oude Toren"' te Eindhoven (Woensel), voorafgegaan 'door een dienst welke om 13.00 uur aanvangt in de Aula van de begraafplaats. De overledene is opgebaard in het mortuarium van de „Dela" Amundsenlaan 2 te Eindhoven; bezoek heden van 18.00—19.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de Aula van de begraafplaats. .maar dient elkander door de liefde". Galaten 5:13b Heden is van ons heengegaan mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader, grootva der, broer, zwager en oom, Pieter Jacobus Thierry, op de leeftijd van 73 jaar. N. J. Thierry-van Kruyl Bramsche (W.-Dld.): J. J. Thierry A. D. Thierry-Verbrugge Iza 's-Gravenhage: M. J. C. Verschoor-Thierry H. Verschoor Leonoor Peter Voorburg: J. C. Cilon-Thierry Ph. P. J. Cilon Philip Raimond Etienne 's-Gravenhage: A. J. Thierry en verdere familie. 's-Gravenhage, 18 juni 1977. Hendrik Zwaardecroonstraat 235. Geen bezoek aan huis. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den in de Triumfatorkerk, Juliana van Stolberg- laan 154, op woensdag 22 juni a.s. om 1.15 uur, waarna de bijzetting in het familiegraf op de begraafplaats „Nieuw Eykenduynen", Kamper foeliestraat 2a, om circa 2.30 uur zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de dienst in de ontmoetingsruimte van de kerk en in de ontvang kamer van de begraafplaats. God nam heden tot Zich, onze geliefde broer en zwager Pieter Jacobus Thierry oud 73 jaar. H. Thierry J. J. Thierry E. M. Thierry-Franken A. F. Thierry-van der Wees 's-Gravenhage, 18 juni 1977. Met grote verslagenheid stellen wij u in kennis van het plotselinge overlijden van onze collega LORENZO MARTINA Lorenzo was voorlichter van de Landelijke orga nisatie Vormingswerk Werkende jongeren. Voordien was hij werkzaam bij de K.W.J-bewe- ging van werkende jongeren. Met veel inzet en enthousiasme heeft hij altijd gewerkt aan de emancipatie van werkende jon geren. Zijn optimisme en grote vriendschap hebben ons steeds geïnspireerd en zullen dit blijven doen Namens bestuur en medewerkers van de LOVWJ Gerrit Baars, voorzitter Ger van Schie, directeur Utrecht, 20 juni 1977. Dinsdagavond om 19.30 uur wordt in de Bonaven- turakerk, Rijnstraat te Woerden een Meditatie- dienst behouden, waarna er gelegenheid is om de familie te condoleren in het Parochiehuis. Woensdag om 11.30 uur is er een Eucharistievie ring in dezelfde kerk. De crematie vindt plaats om 13.30 uur in het Crematorium Daelwijk, Floridadreef 7 te Utrecht-Overvecht. „want als wij leven, het is voor den Here, en als wij sterven, het is voor den Here. Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren". Romeinen 14:8 Na een kort ziekbed heeft de Here tot Zich geno men Zijn kind, onze lieve vader, grootvader en overgrootvader Evert Jansen weduwnaar van Clasina Hooijkaas Vader mocht 78 jaar worden. M. M. Meyer-Jansen W. Meyer Zeist: A. Rijpstra-Jansen B. Rijpstra 's-Gravenhage: C. C. van Dijk-Jansen D. van Dijk G. Visée-Jansen A. Visée Kleinkinderen en achterklein kinderen 's-Gravenhage, 19 juni 1977. Huize „Uitzicht", Daal en Bergselaan 52. Correspondentie-adres: Maretakstraat 72. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den woensdag 22 juni om 14.00 uur in „Uitzicht", waarna de begrafenis zal plaatshebben om 15.00 uur op „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoelie straat 2A te 's-Gravenhage. Na de rouwdienst in „Uitzicht" is er gelegenheid tot condoleren. Geen bloemen. Heden nam God tot Zich, op Zijn tijd, onze lieve zorgzame vader en grootvader Cornelus van Kasteel weduwnaar van Johanna Wilhelmina Neeleman op de leeftijd van 81 jaar Johannes 14 vers 2-4 Heerjansdam: H. P. van Kasteel M. J. van Kasteel-Meijer Renswoude: A. M. Schip'per-van Kasteel C. Schipper Moordrecht: J. W. van Kasteel C. J. van Kasteel-Dekker Bergambacht: C. van Kasteel J. A. A. van Kasteel-Huisman en kleinkinderen ROTTERDAM, 18 juni 1977 Van Nideckstraat 24a Corr.-adres: Lage Nes 18 Heerjansdam Geen bezoek aan het woonhuis Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 88.30 uur in de rouwkamer aan de Voorschoter laan 51 en na de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden woensdag 22 juni om 1.30 uur op de begraafplaats „Oud- Kralingen", Kralingseweg 334. Vertrek vanaf het woonhuis om 1 uur. JUWELEN, GOUO en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. lol. 023-320401 Haarlem (t»i de Ridderstraat) CHRISTELIJK LYCEUM-HAVO voor oud-docenten en oud-leerlingen op 9 SEPTEMBER 1977 (vanaf 16.30 uur). Voor uitnodiging en inlichtingen schrijf naaf Chr. Lyceum-Havo Heemskerkstraat 105 Gouda. „En op dien dag, als het nu avond j worden was, zeide Hij tot hem: Laat oif overvaren aan de andere zijde" Tot onze grote droefheid is op 16 juni 1977 ingesl# pen mijn innig geliefde man, onze lieve vadeS schoonvader en grootvader Jacobus Hoendermis eerder echtgenoot van W. H. Bijleveld in de leeftijd van 79 jaar. Velp: A. Hoendermis-Brik Badhoevedorp: G. J. Hoendermis G. W. Hoendermis-Algie Zwijndrecht: R. J. van de Meulder-Hoendermis J. van de Meulder Vlaardingen: J. J. Hoendermis H. M. Hoendermis-de Wit en kleinkinderen Vader wordt in besloten kring gecremeerd. Velp (Gld 21 juni 1977 „de Goede Reede" Dennenweg 28. Mij staat een sterke Held ter zij" Van onze lieve zuster, schoonzuster en tante Nans Benraadt werd het aardse leven beëindigd. Zij bereikte de leeftijd van 74 jaar. H. J. C. E. Beukema-Benraadt W. Beukema J. A. Benraadt Tr. Benraadt-van Soelen Th. Benraadt Chr. Benraadt-Wolf Nichten en neven 's-Gravenhage, 18 juni 1977. Paul Krugerplein 31. Correspondentie-adres: Laan van Meerdervoort 765. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehot De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den donderdag 23 juni in de aula van „Nieui Eykenduynen", Kamperfoeliestraat 2a te Gravenhage, waarna de begrafenis plaatsvinden. Maar Gode zij dank, die ons de overwinning geeft door onzi |e Here Jezus Christus. 1 Corinthe 15 vers In Jezus ontslapen, na een langdurig ziekbe Lu mijn innig geliefde vrouw, onze moeder, groo moeder en overgrootmoeder, zuster en schoof zuster Pcr Geertruij Elisabeth Baas-Schilpzand op de leeftijd van 81 jaar. Uit aller naam: G. Baas Kzn. Amsterdam, 18 juni 1977 Huize „Patrimonium", Jan Tooropstraat 4 De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag juni om 11.30 uur op de begraafplaats „Westgai de", Ookmeerweg einde Osdorperban, bereikbai met bus 23. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in ontvangkamer van de begraafplaats. c UI-F at Mt PeU W. K 1 bei FT( )ryj EF In rsti lCi| lêle er eno üjk lel

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 10