lardheid troef bij amateurwedstrijd ong Oranje derde Grote ploeg naar EK jeugd atletiek Verenigde Staten wint Federatie-Cup Schotland verbaasd ge IJsselmeervogels (1-0) tegen Rheden in duel met 60 overtredingen rankrijk wint toernooi in Toulon Massale uittocht in Kiel Kwaliteit blijkt opnieuw in Vught Wereldrecord voor Eva Wilms FIFA zet deur open voor China Boetes UEFA Beker voor St. Etienne Zege Iran JDAG 20 JUNI 1977 SPORT Trouw/Kwartet 11 ,cl Leo Hoogerwerf d< SENBURO De strijd om het algemeen amateurkampioenschap zal voorlopig nog wel een z discussiepunt blijven. Liepen in de voorgaande Jaren de meningen over de waarde van deze sterk uiteen (de zaterdagkampioen zou het als prestigeobject beschouwen, terwijl de kampioen er steeds blijk van gaf geen interesse meer te hebben), zaterdag na afloop van de confrontatie tussen IJsselmeervogels en Rheden. die door de Spakenburgers met 1-0 werd innen, twijfelden beide kampen aan de kwaliteit van hun tegenstander. Pierre Stevenaart, trainer van neervogels, als collega Ben Jlifc van Rheden. beschuldigden r van kwalitatlef-arm voetbal >n ongekende dosis hardheid, og naart zag zijn eerste indrukken 85 theden, enkele weken geleden DWV, bevestigd: „Als dit nou ■ns erkste zondagclub moet zijn. Ik te nu te geloven dat ze altijd zo spelen. Mijn spelers zijn dulde- kel err ast door hun speltype. Der- voetbal hebben we hier nog gehad". ïli^weers bleef niet achter en eta- ook een aantal krasse uitspra- L.Er wordt vaak gezegd dat Rhe den fysiek sterke ploeg zou zijn, ik ben geschrokken van wat ik kien heb. IJsselmeervogels zou, rd mij verteld, technisch beter Dat is me bar tegengevallen. die verdedigers wisten het n ander uit te delen,r IJsselmeervogels-Rheden een zou worden, waarin de fysieke it een grote rol speelde, stond e voren al zo goed als vast. Het amateurbegrippen extreem aantal van zestig overtredin- waarvoor scheidsrechter Klin- vrije trappen moest uitdelen, rstreepte dat. Maar het feit dat at 31 maal tegen IJsselmeervo- en 29 maal tegen Rheden deed, de trainers in het ongelijk met beweringen, waarbij zij zichzelf jnrechte probeerden schoon te Imeervogels-Rheden was een harde, maar geen gemene ontmoe ting. De aard van de overtredingen bereikte nooit de grens van het ont oelaatbare. Al mocht Tonnle Key- man, in de Rhedense defensie ver vanger voor Willy Melchers, die zich spaart voor zijn profavontuur bij NEC, blij zijn dat hij voor een zware overtreding tegen Henk de Graaf niet op de bon werd geslingerd. Ondanks de hardheid, die als een rode draad door het spel heenliep, had de wedstrijd ook kwalitatieve elementen in zich. Het had tijd nodig voordat die zichtbaar werden, omdat Rheden door het gemis van Melchers geconfronteerd werd met enkele in terne wissels, terwijl IJsselmeervo gels het ontbreken van de op vakan tie zijnde Jos de Feijter, Harrie Koe- lewijn en Jan Zwaan moest verwer ken. Overigens zijn Koelewijn en Zwaan in de return tegen Rheden weer van de partij, maar dan ont breekt verdediger Aalt Kok weer. IJsselmeervogels mocht van een be houdend Rheden het initiatief naar zich toetrekken, en ontwikkelde dan ook aanvallende acties. Daarbij viel het op dat de spitsen Jan Vedder en Ja an de Graaf meer ruimte kregen dan in de tweekamp met DOVO om de zaterdagtitel. Vooral Jaan de Graaf bracht met enkele weergaloze aanvalsacties de Rhedense defensie in vertwijfeling. Na ruim een half uur bereikten die voorlopig hun hoogtepunt in een doelpunt. Jan Vedder liet van zijn voet een vrije trap vertrekken, die over de breedte van het veld in het strafschopgebied belandde. Hannie Burgman tran sporteerde de bal door naar Jaan de Graaf die na een half mislukte kop bal In de herkansing opnieuw met het hoofd wel succes had: 1-0. Hij moest na zijn persoonlijk succes wel opgelapt worden, omdat doelman Ap Riggeling hem voluit in het ge zicht had geraakt bij een wanhoop spoging het dreigende gevaar alsnog te doen keren. Het was opnieuw typerend voor de schrijnende improduktiviteit in de kampioenswedstrijden aan het eind van dit seizoen dat Rheden niet meer tot scoren kwam. Ook in de tweede helft niet, toen Anthon van Bindsbergen, Frits van der Berk en Wim Peelen een voortreffelijke in valler-doelman Maarten de Harder op hun weg vonden. Stevenaart over De Harder: „Hij heeft zich vandaag de evenknie van Jos de Feijter ge toond. In het begin van deze week heb ik met hem gepraat. Ik ben blij dat hij zijn angst om te falen opzij heeft gezet". Het offensief dat Rheden, met snelle spelers als Gerrit Lucassen en Frits van de Berk, ontketende had tot gevolg dat IJsselmeervogels, de counter-ploeg bij uitstek, nog meer ruimte kreeg. De tegenstoten, vaak opgezet door Henk de Graaf en de sterk spelende Jan Vedder, brach tén Peter en Jaan de Graaf nog in kansrijke positie, maar zij slaagden niet een nog gunstiger uitgangspunt dan de marge van een doelpunt te realiseren. Dat zou ook een te ruime beloning Jaan de Graaf beslist het duel tegen Rheden in het voordeel van IJsselmeervogels. Bij de botsing met doelman Riggeling raakte hij gewond, maar hij kon het duel later voortzetten. voor de Spakenburgers £ijn geweest, omdat Rheden zich over het geheel genomen een gelijkwaardige oppo nent had getoond. De Gelderse for matie kwam tot beter spel dan in de wedstrijden om het landskampioen schap zondagamateurvoetbal, maar kwam opnieuw niet tot scoren. In de laatste twee competitiewedstrijden kwam Rheden nog tot acht treffers. maar in de vier tot nu toe gespeelde kampioenswedstrijden bleef de pro- duktie tot twee treffers beperkt. Uit gerekend de marge die de formatie van Ben Zweers nodig heeft om IJsselmeervogels zaterdag te onttro nen als amateurkampioen. Want het doelsaldo geeft de doorslag, wan neer beide ploegen evenveel punten hebben. IJSSELMEERVOGELS: Dc Harder: P de Graaf, A. de Oraaf, Kok, E. de Graaf. Van de Berg, H de Oraaf. Burgman. J. de Graaf. T. Muys (D. de Oraaf). Vedder. RHEDEN; Riggeling; A van Bindsbergen. Zweers, Keytnan. Lafors; Van Mlnkclen. Peel en. Woudenberg; Lucassen. Jansen. Van der Berk fLON Door een 1-0 zege verlenging op Bulgarije t Frankrijk het internatio- toernooi In Toulon voor male elftallen onder 23 j gewonnen. Op de derde eindigde Nederland, dat ie laatste wedstrijd Honga- met 3-1 versloeg. Oranje werd de weg naar de e versperd door België dat Ne- ngknd vrijdagavond op een gelijk- ur (1-1) wist te houden. Ook met a 1 Peters op het middenveld slaag- Oranje er niet in België van af te schudden. Coach Arie de t kon in het begin nog wel met genoegen zien hoe zijn spelers vrijwel constant in de ploeg iet kien, maar het resultaat daarvan va4 nihil. in kwartier toonde Peters zijn peijnische kwaliteiten en brak door rand van het strafschopgebied, m schot dwaalde evenwel af. De Mfische doelman Muramon had ite vijftien minuten de bal fel constant in zijn buurt gezien, in de zeventiende minuut de logische tegenaanval van Jelgen, die op het middenveld ingeleid door Ceulemans. Hij door, lokte Hoek uit zijn doel en te op Veyt, die geen enkele de ite had de bal in het lege doel te iven (0-1). erland protesteerde vergeefs we- buitenspel. Een minuut later ^Peters pech toen de bal uit zijn fle schot de paal raakte. België iets terug via Verheck, wiens ig werd geblokkeerd door Hoek, ire en Ceulemans. Twee minu- na de hervatting wist Otto geen met de bal, die hij van Peters aangespeeld had gekregen, volgden acties van Peters. en Otto, die niet het ge- resultaat opleverden. Neder- nam steeds meer risico's want wist zich ook bij een gelijkspel eschakeld. Bulgarije had kort te met 1-0 van Italië gewonnen rdoor Nederland alleen door een de >i vo ft zege tegen België nog gelijk kon ko men in punten. België voelde zich echter wel bij het Nederlandse offensief en kwam tot enkele goede tegenaanvallen. De Leeuw moest plaats makeii voor Van Poucke nadat de Amsterdammer in botsing was gekomen met Ceule mans. Elf minuten voor tijd wist Otto eindelijk de nul weg te werken. Maar het veranderde niets aan de zaak: Nederland was uitgeschakeld. De wedstrijd om de derde plaats tussen Nederland en Hongarije had een levendig karakter. Beide ploe gen speelden geheel vrijuit, een weelde die Nederland dank zij een technisch overwicht en een betere organisatie dan ook in een overwin ning kon omzetten: 3-1. Na een goed half uur spelen scoorde Oranje twee keer kort achter elkaar: eerst door Jol en daarna door Koopman. In de tweede helft, nadat Becsel Honga rije op 1-2 had gebracht, was het weer Martin Jol die raak schoot en daarmee de eindstand op 3-1 be paalde. Zo weinig als Nederland in de eerste wedstrijd van het toernooi, tegen Bulgarije, aan voetballen was toege komen, zo veel kon Jong Oranje in de laatste wedstrijd tegen Hongarije doen. Het verschil In instelling tus sen de beide Oosteuropese ploegen was duidelijk. Nederland, zowel als Hongarije, wilden aanvallen. Hon garije deed dat ln het eerste kwar tier goed. Bodnar strandde eerst op doelman Hoek en Boroscyan miste daarna de bal uit een voorzet van Gyongyosi. Wim Woudsma was na tien minuten dicht bij een treffer. Dezelfde speler sleepte rond de der tigste minuut een corner uit het vuur. Martin Jol, de rechterspits van FC den Haag scoorde bij deze gele genheid. Nadat Hoek weer zijn kwa liteiten had getoond bij een actie van Boroscyan, kon Oranje weer uit een hoekschop scoren. Vermeulen bracht de bal voor het doel en Koop man, de rechtervleugelverdediger van Go Ahead, kopte in (2-0). Pierre Vermeulen zorgde nog twee keer voor gevaar, alvorens de rust aanbrak. Na de hervatting kwam Ajax-speler Tahamata in het veld voor Damen. De beide Nederlandse vleugelspit sen stelden de Hongaarse defensie keer op keer voor problemen. Tien minuten na de hervatting echter scoorde Hongarije tegen. Boroscy an, verreweg de actiefste Hongaarse speler, bediende Becsei op maat en deze speler scoorde. Nog geen vijf minuten later had Jong-Oranje de voorsprong uitgebouwd. Vermeulen bracht Jol de gelegenheid zijn twee de treffer te maken. Tot aan het einde bleef de wedstrijd boeien. De oefenwedstrijden, die de Argen tijnse nationale ploeg ln Buenos Ai res speelt ter voorbereiding op het toernooi om het wereldkampioen schap, schijnen niet zonder inciden ten te kunnen verlopen. BIJ de ont moeting Argentinië-Engeland wer den twee spelers van het veld ge stuurd, zaterdag bij Argentinië- Schotland (1-1) was het al niet anders. Tien minuten na rust kreeg Willie Johnston, van Schotland, een klap op z'n nier. De zondaar, Vicente Per- nia, werd door de Braziliaanse scheidsrechter Romualdo Arpi uit het veld gezonden, maar tot Schot- lands verbazing kon ook Johnston vertrekken. Nog vreemder werd de situatie toen Argentinië drie minuten voor het einde zomaar een strafschop kreeg toegewezen, na een ogenschijnlijk onschuldig duwtje van Tom For syth. Pass are 11 a maakte daaruit de gelijkmaker, nadat ln de 77e minuut Don Masson Schotland— eveneens uit een strafschop de leiding had gegeven. KIEL Dc organisatoren van de Kielerwochc hebben giste ren op de openingsdag van het jaarlijkse zeiltreffen te maken gekregen met een massale uit tocht. De deelnemers uit de Sowjet Unie, Oost Duitsland, Tsjechoslowaldje, Polen en Hongarije trokken zich, zoals was aangekondigd, terug, toen de organisatie met een beroep op de reglementen van de Inter nationale Zeilfederatie (IYRU) weigerde Zuid Afrika de deur te wijzen. Voor Kiel hebben zich twee Zuidafrikaanse F.D.'s en een Laser gemeld. De Sowjet-Unie en Oost-Duitsland, die geen di plomatieke betrekkingen onder houden met Zuid-Afrika we gens de daar gebezigde apart heidspolitiek, reisden vorige week al af uit Torbole, omdat hij het wereldkampioenschap in de F.D.-klasse een Zuidafrikaan meedeed. De Poolse afvaardiging voor Kiel bestond uit twaalf boten, die uit de Sowjet-Unie uit zeven (onder andere de Olympische zilveren medaillewinnaar in de Tempest klasse Valentin Man kin), die van Oost-Duitsland uit acht (o.a. de Olympische kampi oen in dc Finnjol Jochen Schühmann), die van Honga rije uit zes en die uit Tsjecho- slowakije uit vier schepen. BERNHAUSEN De Westduitse Eva Wilms heeft tijdens de inter landwedstrijd West-Duitsland-Sov- jet-Unie haar eigen wereldrecord vijfkamp verbeterd en gebracht op 4823 punten. Het oude record stond sedert 14 mei van dit jaar op 4765 punten en werd gevestigd in Göt- tingen. VUGHT Wanneer het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Ath- letiek Unie (KNAU) de voordracht van de technische commissie overn eemt, zal Nederland van 19 tm 21 augustus met een grote groep junio ren deelnemen aan de Europese jeugdkampioenschappen in Do netsk. Na de nationale jeugdkam pioenschappen in Vught droeg de technische commissie ad hoe negen meisjes en zeven jongens voor. De mogelijkheid Is nog aanwezig dat de groep uitbreiding krijgt wanneer Ka rin de Nijs de komende weken aan de limiet (4.30.0) op de 1500 meter voldoet. Het zal de grootste afvaardiging wor den, die de KNAU ooit naar een Europees jeugdkampioenschap heeft afgevaardigd. De kandidaten zullen echter nog aan een aantal voorwaarden moeten voldoen. Begin augustus zal moeten blijken dat de huidige vorm gehandhaafd of verbe terd ls en er zullen geen blessures mogen optreden. De grote groep ge selecteerden is een goede afspiege ling van de kwaliteit van de huidige Nederlandse jeugdatleten. Ook dit weekeinde bleek dat de Ne derlandse junioren voldoende kwali teit bezitten om de bloedarmoede bij de senioren voor een gedeelte op te heffen. Het grote probleem voor de KNAU blijft echter de overgang van de junioren naar de senioren goed te doen verlopen. In het verleden sneu velden talentrijke junioren bij tien tallen bij de overgang naar de senio ren, waar de strijd per definitie veel harder ls. De geselecteerden manifesteerden zich op de Vughtse sintelbaan op nieuw nadrukkelijk. Er werden weliswaar geen nationale jeugdre- cords verbeterd maar dat is bij de titelstrijd nu eenmaal een gegeven. De titels tellen meer dan tijden of afstanden. Onder de degenen die twee titels behaalden waren mer kwaardigerwijs slechts twee deelne mers aan de Europese jeugdkampi oenschappen. Het waren de Zeeuw se Els Vader, die de 100 en 200 meter meisjes A won in resp. 12,0 en 24.3 en B-Junior Marcel Klarenbeek, die in Donetsk zal starten in de 4 x 400 meter jongens. De junior uit Soest zegevierde op de 200 m (22,5) en 400 meter (50.2). Andere dubbelkam- pioenen bij de meisjes waren Delia Valkenberg (DEM), die bij de A- junioren de titels pakte bij het ver springen en speerwerpen. B-juniore Marjan Oiyslager was de beste op de 100 meter en 80 meter horden. Bij de jongens waren naast Marcel Klarenbeek nog vijf dubbelkam- pioenen. Ben Callemeyn (Kimbria) won de 100 en 200 meter bij de A- jongens en Theo Goossens (HAC), die eind vorig jaar door een ernstig ongeluk nog verloren leek voor de atletiek werd kampioen bij het ko gelslingeren en discuswerpen. Bij de jongere jongens excelleerde Jan Zethof op de 1500 meter en de 1500 meter steeple chase, John Ekhorst op de 100 meter en het verspringen en Hans Vetter bij het kogelstoten en discuswerpen. Elly van Hulst (Lionitas) sloot het eerste gedeelte van haar planning voor dit seizoen af met het prolonge ren van haar Jeugdkampioenschap op de 800 meter. De loopster uit. Leeuwarden, die een groot aantal wedstrijden achter de rug heeft, gaat binnenkort op vakantie in Zwitserland, waar zij op hoogte gaat trainen. Haar tijd <2.09.3) was be paald niet de beste die zij dit seizoen maakte, maar dat was van weinig belang. Eea Wiarda, een andere Friese keus voor Donetsk, die de laatste tijd wat moeite had met het passeren van de 50-metergrens bij het discuswerpen, heeft de goede lijn weer te pakken. In Vught won zij met 50,72 m. PRAAG Dc voetbalbond van Taiwan heeft opdracht gekre gen zijn naam zo te veranderen dat het niet lijkt alsof dit land China vertegenwoordigt. Dit heeft de voorzitter van dc inter nationale voctbalfcderatie (FIFA), Joao Havelange in Praag gezegd. Tijdens een persconferentie maakte Havelange duidelijk dat er nu voor de Volksrepubliek China alle mogelijkheden wa ren om volwaardig lid van de FIFA te worden, maar dat men dan wel de huidige reglementen en statuten in acht dient te Vorig jaar in Montreal had het FIFA congres al unaniem beslo ten om China toe tc laten, maar tegelijkertijd geweigerd om Tai wan uit te stoten. Taiwan is op dit moment nog lid van dc FIFA onder de naam Voetbal Federa tie van de republiek China. ZURICH Athlclico Bilbao (Spa) en AEK Athene (Gri) hebben van de Europese Voet bal Unie (UEFA) een boete ge kregen van 5000 Zwitserse fran ken. ongeveer 5000 gulden. Dc Spaanse finalist in hel UEFA beker-toernooi kreeg die straf voor het werpen van flessen door het publiek tijdens de thuiswedstrijd van de finale te gen Juventus (Ita). Bilbao won die wedstrijd op 18 mei met 2-1, maar verspeelde de beker door het dubbel tellende uit-docl- punt van de Italianen. AEK Athene werd voor de twee de keer gestraft voor het afste ken van vuurwerk tijdens de ontmoeting op 20 april in het UEFA beker-toernooi tegen Ju ventus. De Griekse ploeg kreeg enige tijd geleden al een boete van 5000 Zwitserse franken, waarbij vrijdag nog eens 3000 frank kwam wegens administra tief verzaken. PARIJS/TSJESJTOCHOVA St. Etienne zal het komend sei zoen toch internationaal voetbal blijven spelen. De ploeg van Robert Herbin versloeg zater dagavond in Parijs in dc beker finale Reüns met 2-1. Bij de rust was de stand nog 0-0. In dc zuid-Poolse plaats Tsjcsj- tochova won Odra Opole dc Poolse voetbalbckcr. Odra ver sloeg in de finale Widzcw Lodz met 3-1. HONG KONG In Hong Kong is de finaleronde begonnen van de Aziatische zone van het toer nooi om het wereldkampioen schap voetbal. In de eerste wed strijd won Iran met 2-0 van Hong Kong. Bij rust was dc stand 1-0 voor Iran. Ghafourjani scoorde beide doelpunten, liet aantal toeschouwers bedroeg 30.000. Lotto i lotto 25 dient Het juist ingevulde formulier v er als volgt uit te zien '9 12 18 - 25 - 30 39 (reservegetal 17) Degene, die de prl]sgevi*nde cijfers heeft aange kruist. ontvangt 655 710 gulden. lnclu\iet jack pot De prijzen voor lotto 25 zijn als volgt eerste pnjs: 655.710 gulden twrdc pnjs 155.378 gulden, derde prijs 233 068 gulden, vier de en vijfde prijs: 310 757 gulden Aantal deelnemers 783 239 Inleg 3 271 125 gUr- den. pnjzenbedrag 1.665 670 gulden HAMBURG De winnend* getallen In d* Wcil duit** lotto waren: f 17 18 ZO 2» «0 reicrvcgetal 42. EASTBOURNE De damesploeg van de Verenigde Staten heeft In Eastbourne voor de zesde keer ln vijftien Jaar beslag gelegd op de federatiebeker voor tennislandenploegen. De Ver enigde Staten nam ln de finalewedstrijd tegen Australië een beslissende voorsprong van 2-0, door overwinningen van Billle Jean King en Chris Evert ln de enkelspelen. een strafschop brengt Don Masson Schotland tegen Argentinië aan de leiding. Doelman Hector ley is kansloos. Uit een strafschop kwamen de Argentijnen later gelijk. De Verenigde Staten won de finale tegen Australië uiteindelijk met 2-1. Rosemary Casals en Chris Evert, bij de Wimbledonkampioenschappen als dubbel als tweede geplaatst, ver loren met 3-6, 3-6 van KeiTy Reid en Wendy Turnbull. De Amerikaanse tennisploeg had de overwinning ook een beetje te dan ken aan de Australische Evonne Goolagong. De tegenwoordige Evon ne Cawley is in blijde verwachting en kon daardoor geen deel uitmaken van de Australische ploeg, net zo min als ze een gooi naar een Wimble- dontltel zal kunnen doen. Daardoor, en door het sublieme spel van Chris Evert ze verloor in het gehele toernooi geen set kon de Verenig de Staten de finale al in de enkelspe len beslissen. Billie Jean King ver sloeg eerst Dianne Fromholtz, een jarige speelster uit Sydney. Het was de eerste ontmoeting die deze twee speelsters ooit uitvochten. King echter maakte in 1963, het eer ste jaar van het toernooi om de fede- ratiebeker, al deel uit van de Ameri kaanse ploeg. Binnen twintig minu ten won de meervoudig Wimbledon- kampioene de eerste set: 6-1, maar daarna liet ze zich verrassen door de linkshandige Fromholtz: 2-6. De der de set bleek voor King, die Juist toen een grotere zuiverheid ln haar slagen legde tegen de regelmatig falende volleys van Fromholtz geen pro bleem meer. 6-2. Chris Evert en Kerry Reid speelden een geheel andere westrijd. Reid speelde voortdurend van de achter lijn. Ze kwam in de eerste set zelfs op een voorsprong van 4-1. Maar Evert won vervolgens zes games op een rij en brak vroeg in de tweede set ook nog eens door de opslag van Reid, voldoende om de overwinning te be halen: 7-5, 6-3. „Het heeft even ge duurd voor ik weer aan het spelen op gras gewend was", aldus Evert, „tot vandaag heb ik het in dit toernooi nauwelijks moeilijk gehad. Het duurde dan ook tot het moment dat ik met 1-4 achter raakte, voordat ik me realiseerde dat er iets op het spel stond dat ik bezig was te verliezen. Ik moet nog een paar partijen spelen om weer optimaal gemoUveerd te zijn." Het dubbelspel werd een teleurstel lende vertoning. Evert en Casals speelden niet sterk en dat gold met name voor Rosemary Casals. Het meer gedisciplineerde spel van de Australische comblnaUe Reid/Turn buil bracht het ene puntje binnen bij het team van Neal Fraser: 6-3. 6-3 De Mexicaan Raul Ramirez demon streerde op de laatste dag van het toernooi van Queens Club in Lon den een uitstekende vorm. Hij-won het herenenkelspel door twee fraaie. zij het zwaar bevochten overwin ningen. In de halve finales schakelde Rami rez, die voor Wimbledon als zevende is geplaatst, eerst de Amerikaan Bri an Gottfried (finalist in „Parijs") uit met de setstanden 9-8 en 6-3. Enkele uren later trof hij in de finale de Brit Mark Cox, die voor de eindstrijd slechts twee games had hoeven spe len. Cox won de halve finale tegen de Amerikaanse „reuzendoder" Hank Pflster. De laatste set werd 6-4 voor de Brit, die in de finale tegen Ramirez, ondanks een pijnlijke buikspier, taai verzet bood. Ramirez heerste echter. Hij bracht Cox keer op keer in moeilljkhede.». De Brit stribbelde wel lang tegen. In de eerste set overleefde hij twee setpotnts om uiteindelijk met 7-9 te verliezen en ln de tweede zelfs drie. Het werd tenslotte toch een over winning voor de Mexicaan met 7-5 Ramirez komt aldus met groot zelf vertrouwen aan de start op Wimble don. Gezien zijn spel lijkt zijn zeven de stelling op de plaatsingslijst wat aan de lage kant.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11