Laat ministerie protest aantekenen bij Joegoslavië Mevrouw Soetendorp: Paar ton schade door brand Meeste mensen voor regering PvdA-CDA Coloradoke\ op strandei' FAMILIEBERICHTEN ziekenverzorgenden Diaconessenhut VRIJDAG 17 JUNI 1977 TROUW/KWARTET PS12-, Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL Mevrouw Sira Soetendorp-Van IJssel (34) zal het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken verzoeken bij de Joegoslavische regering te protesteren over de wijze, waarop zij en zestien andere vrouwen woensdag het land werden uitgezet. Mevrouw Soetendorp wilde met andere Joodse vrouwen'voor het gebouw in Belgrado waar de Europese veiligheidsconferentie wordt gehouden, demonstreren voor de vrijheid van de Joden in Rusland. Op Schiphol vertelde zij gistermid dag dat woensdagmorgen, vóórdat de vrouwen uit het Yugoslavia-hotel naar. het gebouw konden gaan. poli- tie-functionanssen tot aanhouding overgingen ..Een man in blazer vroeg ons mee te gaan. maar we weigerden en er kwam steeds meer poliUe voor het hotel' De vrouwen, allen leden van de internationale Joodse vrouwenorganisatie voor hulp aan Russische Joden, de zoge naamde „Groep 35". werden meege nomen naar een politiebureau bij het vliegveld. Ambassades noch consulaten moch ten worden gewaarschuwd; „het was een smerig lokaal, pas na vier uur smeken kregen we te eten en ze wilden ons een formulier laten teke nen. wat wij weigerden", aldus me vrouw Soetendorp. Tolken alsmede een vertaling van de inhoud van de formulieren werden geweigerd. De formulieren zouden een verklaring bevatten, waarmee ondergeteken den bevestigen te weten waarom zij het land worden uitgezet. Woensdag avond werden de vrouwen met als enige opgaaf van redenen dat ze „er zo verdacht uitzagen", op het vlieg tuig naar Londen gezet Mevrouw Soetendorp. echtgenote van rabbijn A. Soetendorp. vermoedt dat het plan van de demonstratie is uitge lekt of opgevangen uit telefoonge sprekken uit het hotel. Op het ogenblik dat de aanhouding gebeurde, waren sommige vrouwen op hun hotelkamers bezig spandoe ken met de tekst „Vrouwen vechten voor vrijheid in Sowjet-Unie" gereed te maken. Ze had het optreden van de Joegoslavische politie niet ver wacht. „Zeker niet bij een Internatio nale conferentie waar veel over men senrechten wordt gesproken". Ook journalist Woensdagmorgen werd ook de Deen se journalist Osvald. zonder opgaaf van redenen aangehouden en latei op de dag het land uitgezet. Scandi navische televisie-mensen beklaag den zich gisteren er over dat zij geen opnamen mochten maken van de aanhouding van Osvald. In een ver klaring merken Scandinavische journalisten op dat deze incidenten volstrekt In strijd zijn met de passa ges over Journalistieke activiteiten in de slotakkoorden van het verdrag van Helsinki van 1975. Mevrouw Soe tendorp zei nog dat begin decembei honderdduizend vrouwen uit de ge hele wereld zullen gaan demonstre ren voor de dissidenten in de Sowjet- Unie. Er zal een internationaal comi té voor de vrijlating van Sjaranski worden opgericht. Mevrouw Soetendorp tijdens de persconferentie. SCHIEDAM In een fabriek voor Borstelwaren heeft gistermorgen een brand voor enkele honderddui zenden guldens schade aangericht Daarbij brandde de eerste verdie ping helemaal uit, terwijl de bene denverdieping grote brand- en wa terschade opliep. AMSTERDAM (ANO De meeste mensen vinden, dat de PvdA en het CDA in de regering „moeten": 52 procent. Dat heeft het Nederlands instituut voor de publieke opinie (NIPO) in Amsterdam onderzocht. Het NIPO heeft een enquête gehou den onder 874 mensen, een week na de verkiezingen. 19 procent Is voor een combinatie van CDA en WD. Van diegenen, die op dat ogenblik PvdA zouden stemmen vindt 93 pro cent dat hun partij erin moet, 62 procent is voor een kabinet met het CDA. eenderde deel wil D'66 erbij hebben. De CDA-stemmers vinden voor 87 procent, dat hun partij mee moet doen. 69 procent is voor een combinatie van met de PvdA. 20 procent wil de WD erbij en 13 pro cent D'66. Bij de WD vindt 73 procent, dat deze partij regeringsverantwoorde lijkheid moet nemen, 70 procent wil het CDA in de regering. 37 procent de PvdA en 13 procent D'66. In D'66kring vindt 80 procent. PvdA mee moet doen. 63 prof D'66 erbij hebben. 71 proct iets in het CDA in de regerir procent meent, dat de WI^ de regering kan. Van de ondi den sprak 59 procent zich Den Uyl als de volgende r president (94 procent van stemmers. 44 procent CD| mers, 74 procent D'66-stemj 21 procent WD-stemmers).I cent ziet liever iemand ar, procent bij de PvdA. 16 pro£ D'66. 51 procent bij het CD{ procent bij de WD). SCHEVENINGEN DuizeL loradokevers zijn aangesp? het strand bij Schevenlngere wijk. Een groot aantal van d leeft nog. De dieren die f mens overigens onschadelf komen in actie bij tempera» ven de 25 graden. Daarna kever een gevaar opleveren® aardappeloogst. Bij tempf beneden de 25 graden gaai' vers dood. f kunnen van maandag tol en mei vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16.00-20.00 uur. Ik ben de goede herder en Ik ken de mijne en de mijne kennen mij Op 2 juli hopen onze lieve ouders H. J. H. De Frel en M. C. De Frel-Besteman in familiekring hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Diana en Willem Philomene en Hilbert Jeroen en Sander Rockanje 17 juni Dankbaar aan God delen wij U mee. dat onze ouders en grootouders L. de Vlugt en T. de Vlugt-Visser 17 juni hun 40-jarige huwelijk gedenken De wens van ons allen is. dat zij nog vele jaren gespaard mogen blijven. Hun kinderen en kleinkinderen. Woerden. Ria en Joan Victor - Marcus Hazerswoude- RD Greet en Frans Ellen-Frank-Saskia Arlesheim. (Zwitserland) Ida en Herman Katinka-Amoud-Sand ra Nieuwkoop. Lies en Minco Martijn Ruth Nieuw-Beyerland. Louis en Trijnie Louis Rozenburg (H.meer). Tineke en Nico Zaterdag 16 juni hopen wij dit feest in familiekring te vieren. Enkhuizen. Exterpad 25. In plaats van kaarten Voor de vele felicitaties, bloemen en kado's ontvangen op ons 60-jarig huwelijksfeest willen wij u allen hartelijk danken. H. Vermeer M. Vermeer-Valstar kinderen en kleinkinderen Kijckerweg 71 De Lier Algemene kennisgeving ..Kostbaar is in de ogen des Heren de dood pan zijn gunstgenoten. (Psalm 116:15.) De Here heeft geheel onverwacht in zijn Heerlijk heid opgenomen onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Heintje van Heil weduwe van Willem Hendriks in de ouderdom van 85 jaar. De Aar (Zuid-Afrika): Hendricus Hendriks Frans Hendriks-van den Broek Becket (Mass., U.S.A.): Henny Hendriks Corry Hendriks-van Delft klein- en achterkleinkinderen Voorthuizen. 16 juni 1977 Correspondentie adres: Hoofdstraat 156, Voorthuizen. De overledene is opgebaard in het Bouwcentrum van de Monuta Stichting, Rubensstraat 67 te Voorthuizen. Gelegenheid tot condoléance aldaar maandag 20 juni van 19 30-21.00 uur. En na de begrafenis. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 21 juni op de Algemene Begraafplaats te Voort huizen om 13.00 uur. Vooraf zal om 11.45 uur een rouwdienst gehouden worden in de Geref Kerk aan de Hoofdstraat 140 te Voorthuizen. Ik heb nog reel te geven. In alle stilte hebben wij afscheid genomen van onze Tante Co die ons in haar goedheid liet delen. Jacoba Petronella Hoogendonk Voorburg Piet Feenstra Martin Kessels Waddinxveen Rosa en Harry Westenk Psalm 48 15 Waarlijk, zo is God, onze God, tot de' dood toe zal hij ons leiden Met grote droefheid delen wij U mede, dat onze Hemelse Vader bevorderde tot heerlijkheid onze lieve man en vader Johannes Gerardns Schoonhoven op de leeftijd van 36 jaar. Margje Schoonhoven-van Schie Laaette Esther Recife (Brazilië) 12 juni 1977. A.D. Corr. adres: Veenbesstraat 272 Soest. De dienst van woord en gebed zal gehouden worden D.V. maandag 20 juni a.s. des. n.m. om 13.00 uur, in de grote kerkzaal van Ziekenhuis „Zonnegloren" te Soest, welke geleid zal worden door de Weleerwaarde Heer Ds. G. Rang, waarna aansluitend de bijzetting in het familiegraf zal plaats hebben om circa 14.30 uur op de algemene begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Hebreeën 13:14» Want u'ij hebben hier geen blijvende stad, maar zoeken de toekomende Wederom werden wij diep getroffen door het droeve bericht uit Brazilië, dat plotseling is over leden mijn dierbare zoon. onze lieve broer, zwager en oom Johannes Gerard us Schoonhoven op de leeftijd van 36 jaar. Soest: W. M. Schoonhoven-van Breemen Santpoort: W. M. Knol-Schoonhoven H. W. B. Knol Molenaarsgraaf: D. P. A. Schoonhoven A. Schoonhoven-Zijlstra Utrecht' J. J. Schoonhoven A. Schoonhoven-Beekhuis en kinderen Soest 12 juni 1977 Veenbesstraat 272. Heden nam de Heere tot Zich Elisabeth Homburg-Den Engelsen weduwe van KLAAS HOMBURG in de ouderdom van 75 jaar. Namens de familie, PH. J. HOMBURG. 's-Gravenhage. 15 juni 1977. Correspondentie-adres: Meloenstraat 26. Gelegenheid tot condoléancebezoek vrijdag 17 juni van 17.45-18.45 uur in de rouwkamer van het Leyenburg Ziekenhuis, Leyweg 275. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den maandag 20 juni om 13.00 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats ..Westduin", Ocken- burgstraat 27 te 's-Gravenhage/Loosduinen. Vertrek van de Vredekerk, Maartensdijklaan 126, ingang Markelostraat, om 12.40 uur. Geen bloemen. Geheel onverwacht in de kracht van zijn leven, nam de Heere tot Zich onze lieve schoonzoon, zwager en oom Johannes Gerardns Schoonhoven op de leeftijd van 36 jaar. Soest: D. van Schie-van Kooten Soest: H. J. van Schie G. E. van Schie-Scheerhoorn Culemborg: F. R Eland-van Schie J. A. E. Eland Spakenburg: J. Koelewijn-van Schie W. Koelewijn Eemnes: J. van Schie E. H. P. van Schie-Kreupeling en kinderen Soest 12 juni 1977 Klaarwaterweg 54. Met diepe verslagenheid vernamen wij dat plotse ling is overleden Johannes Gerardns Schoonhoven Administrateur van onze vestiging te Recife Brazilië. Zijn inspirerende werklust, vriendschap en sociale bewogenheid zullen wij niet vergeten. Medewerkers en collegae Philinorte Recife Philips do Brasil - Sao Paulo Philips' Telecommunicatie Industrie Hilversum 12 juni 1977. Op 11 juni 1977 overleed, op 91 jarige leeftijd, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Antolnetta Wilhelmina Nelemans-van Rijssel sedert 29 maart 1952 weduwe van Mr. F. A. Nelemans. F. A. Nelemans I. Nelemans-Woudstra Th. G. Nelemans F. Nelemans-van Weerden Kleinkinderen Achterkleinkinderen Rotterdam. 16 juni 1977. Huize „Antonius". Nieuwe Binnenweg 33. Correspondentieadres Saturn us 109. DuhrendrechL De begrafenis heeft in stilte plaatsgevonden. Heden behaagde het de Here, nog onverwacht, van ons weg te nemen, onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zuster be huwdzuster en tante Elisabeth Willemijntje Floor weduwe van Adriaan van der Grift, in de ouderdom van 83 jaar. Mede namens de familie: Nieuwegein: K. Blom-van der Grift Joh. Blom Scherpenzeel: M. S. van der Grift J. H. van der Grift-van den Brandhof De Bilt: S. Hamstra-van der Grift S. Hamstra Klein- en achterkleinkinderen. De Bilt, 14 juni 1977. „Huize Weltevreden". Corr.-adres: Thorbeckeweg 51, De Bilt Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 18 juni om 10.30 uur in „Huize Weltevreden", Prof. Dr. H. Kamerlingh Onnesweg 14 te De Bilt, waar na de begrafenis omstreeks 11.30 uur zal plaats hebben op de algemene begraafplaats „Branden burg", le Brandenburgerweg te Bilhoven. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Ik ben de Opstanding en het Leven, wie in Mij gelooft, zal leven ook al is hij gestorven. Na een lang en gelukkig leven heeft de Here tot Zich genomen onze lieve man, vader en groot vader Jan van der Wal op dc leeftijd van 83 jaar. LJ 1st: T. v.d. Wal-Herrema - Rijswijk: D. v.d. Wal S. v.d. Wal-Hooimeyer Jan Arie, Job, Welmoed, Machteld. IJlst: J. Rollema-v.d. Wal P. Rollema O. v.d. Wal E. v.d. Wal-Wierda Jan, Harrie. Joan, Bernhard. Bergum: B. v.d. Wal J. v.d. Wal-Woudsma Tineke. Jelle, Marieke. Anke IJlst: J. v.d. Wal A. v.d. Wal-Hoekstra Durk, Sijbe, Jenny IJlst. W. de Boer-v.d. Wal Y. de Boer Jan Ype. Jacob, Piet. Tine Jinny Joure: B v.d Wal B. v.d. Wal-Holtrop Gerrit Jan. Alderik IJlst, 16 juni 1977 Stadslaan 57 Gelegenheid te condoleren zaterdag 18 juni a.s. 's avonds van acht uur tot half negen in de aula. Stadslaan 51. De rouwdienst zal worden gehouden op maandag 20 juni a.s. 's middags half twee in de Geref. kerk te IJlst In volle zekerheid des geloofs is plotseling van ons heengegaan mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Berendjen Rhebergen echtgenote van Lambert Westera in de ouderdom van 86 jaar L. Westera Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Doesburg, 13 juni 1977 Gasthuisstraat 17 De begrafenis zal plaats vinden op zaterdag 18 juni op de Algemene begraafplaats te Doesburg, na een rouwdienst in de Gasthuiskerk. welke aanvangt om 10.00 uur. U wordt hiervoor beleefd uitgenodigd. De overledene is opgebaard in de aula van de Algemene begraafplaats te Doesburg. Gelegen heid tot condoleren na de begrafenis in Restau rant „De Waag" ingang Gasthuisstraat. Vol droefheid delen wij u mede.'dat reeds op 60- jange leeftijd heel plotseling uit ons midden werd weggenomen, onze zeer zorgzame en geliefde dochter, vrouw, moeder en oma Zwaantje van der Leest echtgenote van Louwe ter Veen Liedboek Gezang 304 Klazienaveen: R. van der Leest L. ter Veen Groningen: A. ter Veen D. ter Veen-Lanlng Astrid Klazienaveen: R. ter Veen W. ter Veen-Bartelink J. ter Veen Klazienaveen, 15 juni 1977. Langestraat 95. De teraardebestelling zal plaats hebben op maan dag 20 juni vanuit de Geref. Kerk „Eben Haèzer" te Klazienaveen. Aanvang rouwdienst om 13.00 uur. Vertrek naar de algemene begraafplaats om 13.30 uur. Zij, die haar de laatste eer wensen te bewijzen, worden om 12.30 uur in de kerk verwacht. Ónze geliefde staat opgebaard in hét rouwcentrum „De Wolfsbergen", Weerdingerstraat 150 te Emmen. Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond van 7.00 tot 8.00 uur in de rouwkamer en maandag na de begrafenis in een der zalen achter de kerk. Want onze God, Hij gaat ons voor, Hij trekt met ons de diepte door, Zijn hand zal ons, als schapen leiden." Na een ernstige ziekte nam God tot Zich Zijn kind, mijn lieve man. onze lieve vader en schoonvader Douwe Dijkstra echtgenoot van Neeltje Slim op de leeftijd van 55 jaar Catechismus Zondag 1 N. Dijkstra-Slim Ant Maaike en Wim Tjitske Jannie en Bertwim Gerric en Aljo Jan en Tjerk. Nagele. 16 juni 1977 Ring 100 De rouwdienst zal D.V plaatsvinden op maan dag 20 juni in de Geref kerk te Nagele om 13.30 uur waarna de begrafe nis zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats te Nagele. Gelegenheid om te con doleren zaterdag 18 juni van 19.00 tot 19.30 uur in de aula aan de Espeier laan te Emmeloord en maandag na de begrafe nisplechtigheid. Geen toespraken en geen bezoek aan huis. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed mvol vertrouwen op haarj en Heiland onze lieve zuster, schoonzuster tante Ida Maria Margaretha van Leeuwen geboren 7 februari 1909 Uit aller naam: M. M. Offereins-van Leeuwen Veenendaal, 15 juni 1977 f Duivenwal 90 Corr.adres: C. G. van Leeuwen. Mesdaglaan 8. Doorn Geen bezoek aan huis De dienst van Woord en Gebed zal gehc worden zaterdag 18 juni om 12.00 uur in de Brugkerk te Veenendaal waarna de begrafen plaats hebben om 13.00 uur op de Alge Begraafplaats te Veenendaal. Na de begrafe er gelegenheid tot condoleren in de aula o begraafplaats. -I Zij is verlost. God heeft haar u) daan. Nog onverwachts nam God tot Zich, mijnS vrouw, onze lieve moeder en oma 2 Josina Johanna van Eyk i echtgenote van J. de Bruin, op de leeftijd van 63 jaar. J. de Bruin Arie en Aly Wil i Adrie en Ad c Johan en Mies Co en Lucy 3 Ineke en kleinkinderen IJsselstein, 14 juni 1977, Touwlaan 16. De overledene is opgebaard in de rouwkame het Isselwaerdeziekenhuis, te IJsselstein, i gelegenheid tot afscheid nemen van 19.30 tot uur. Liever geen bloemen De rouwdienst zal worden gehouden zaterd juni om 14.00 uur in de Burchtkapel aa Yicarielaan. De rouwdienst zal worden f door Ds. J. Korpershoek. Aansluitend volgt de begrafenis om 15.00 ui de Nieuwe Algemene Begraafplaats aan de f IJsseldijk te IJsselstein. Na afloop van de begrafenis is er gelegenhe condoleren in ,,'t Slot" aan de Touwlaan. 2 Cor 1:3-7 Van ons ging afgelopen zondag heen. volkomen onverwacht, mijn klein zoon, ons neefje Alexandre Roch (3 jaar oud) Zoontje van Albert en Marijke Roch, Route des Colondalles 12, 1820 Montreux, Zwit serland. Alwaar wij woensdag aanwezig waren bij zijn begrafenis. Namens allen Mevr. J. Oppelaar- Kal te Hazerswoude-dorp. (Tijdelijk verblijvend Vinkeslag 4, Boskoop) Boskoop, 16 juni, 1977 Met diepe dankbaarheid en ontroering hebben talloze reacties op Maart's overlijden ontvang wetenschap dat hij voor hen, wier vriendschap langrijk voor hem was, veel betekend heeft, ste blij in ons verdriet. De leegte, ontstaan na zijn overlijden, zullen we telijk kunnen vullen door met zijn levenswijs) humor voor ogen, verder te gaan op de manier graag van ons gezien zou hebben. Veel dank voor uw oprechte steun en medelevenl dagen. M. Prlns-Hoogendam. en kinderen. Honselersdijk, juni 1977 DANKBETUIGING Daar het onmogelijk is allen persoonlijk te be| voor uw medeleven en deelneming, betoont j onverwachte overlijden van mijn lieve man en zeggen wij U hartelijk dank. In het bijzonder ded eniging „Maeslandtsluys" en de bewoners van M| en omstreken. Het heeft ons gesterkt en getroa dank aan dr. Noordam voor de goede behandel» heer Cats voor de keurige bediening van de begj Mevr. Vermeer-v.d. Marei Maassluis, juni 1977 Pp diverse afdelingen van ons moderne ziek»I huis hebben wij nog vakaturas voor Zij maken deel uit van de verplegingsdienst hebben tot taak de dagelijkse verzorging va onze patiënten. In aanmerking komen gediplomeerde ziekenve zorgenden, b*i voorkeur met ervaring m een aigi meen ziekenhuis. Voor inlichtingen en sollicitaties kan men zk wensen tot zr. M F. J. J. Elsenburg. Hooi Verplegingsdienst, tel. 319310, Diaconessenhut Hèndellaan 2, Heemstede.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14