1/1 Rubens jaar nadert zijn hoogtepunt j 4 ffi 'SWEELINCK' Uitnodiging Rechter bemoeit zich niet met eindexamencijfer Slachtoffer van hotelbrand krijgt vergoeding niet Ontdek deze zomer héél Griekenland en maak zo'n boelende klassieke rondreis! FAMILIEBERICHTEN DIENST voor belangstellenden ZAANDAM EEN VORMINGSLEIDSTER de Tombe administratieve kracht Melse co accountants ZATERDAG 1.1 JUNI 1977 BRUSSEL De viering van het Belgische ..Rubensjaar", evenemen ten ter gelegenheid van het feit dat de schilder Rubens 400 Jaar geleden geboren werd. nadert zijn hoogte punt Op 28 Juni zal. In aanwezigheid van koning Boudewtjn en koningin Fablola in het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten te Antwerpen de grote Rubenstentoonstelling geo pend worden. Daar is de meest uitge breide verzameling werken van Ru bens. die ooit bijeengebracht werd, te zien. De collectie, een honderdtal schilderijen en olleverfschetsen en 83 tekenlhgen. Is verzekerd voor een bedrag van ongeveer 140 miljoen gulden. Vorige maand arriveerden ln het mu seum. dat voor deze gelegenheid ge restaureerd werd, de eerste transpor ten. Eind mei en begin deze maand kwamen er ln het museum dagelijks werken van Rubens binnen De schilderijen en tekeningen komen uit Nederland. Frankrijk, Duitsland, de 8ovjet-Unle. Canada, de Verenig de Staten, de Duitse Democratische Republiek, Denemarken, het Vere nigd Koninkrijk, Italië, Oostenrijk, Polen. Spanje. Zwitserland en Zweden. Kleinere In de schaduw van de grote tentoon stelling zijn er nog verschillende kleinere. Tot 19 september loopt ln de Antwerpse 8t Jacobs kerk de ten toonstelling „Kunstwerken uit de eeuw van Rubens ln Antwerpse ker ken en kloosters". In het museum ..Plantln-Moretus", ook ln Antwer pen is tot 4 Juli de expositie „Rubens als boekillustrator" te zien. Vanaf 18 juni (tot 25 september) ls ln het Ar chief en Museum voor het Vlaamse Cultuurleven ln Antwerpen de ten toonstelling „De roem van Rubens" te bezichtigen. Daar wordt getoond welke invloed Rubens ln zijn tijd al had en welke Invloed zijn werk had op de generaties na hem. In het Rubenshuis ls er dan nog een exposi tie „Paradisus Muslcus"dle van 31 augustus tot 16 oktober een beeld geeft van muziek en samenleving in Rubens' tijd. De provincie Antwerpen doet ook nog een duit ln het zakje met de tentoonstelling „De mode ln Rubens tijd" die van 25 Juni tot 18 september ln het Museum „Sterckshof" in Deurne (België) gehouden wordt Ter gelegenheid van deze 400e ge boortedag ls ook een massief zilve- ARNHEM - De president van de rechtbank ln Arnhem, mr. J. Schaafsma. bemoeit zich niet met het eindexamencijfer van een acht tienjarige scholiere uit Rhenen. In het kort geding dat haar vader had aangespannen tegen de school deed mr. Schaafsma gisteren de uit spraak dat hij zich van tussenkomst onthoudt De vader de heer K. Hulskamp, krijgt dus niet zijn zin: de rechter zal de school niet bevelen een scriptie geschiedenis, van belang voor het eindexamen atheneum dat zijn dochter heeft afgelegd niet te laten meetellen. De heer Hulskamp werd veroordeeld tot betaling van de kos ten van het geding, ongeveer zes honderd gulden. Volgens de heer Hulskamp en zijn raadsman zijn bij de berekening van het cijfer voor geschiedenis (de scriptie werd slechts met een vijf gewaardeerd) niet de wettelijke be palingen in acht genomen. De heer Hulskamp wilde de scriptie laten vervallen, maar de school ging daar mee niet akkoord. Vla een dwang som van duizend gulden per dag. op te leggen door mr. 8chaafsma. wilde de vader zijn wens kracht bij zetten. Voor het uiteindelijke resultaat had een positieve uitspraak weinig uit gemaakt: het meisje was dan ook gezakt Met dit kort geding wilde de heer Hulskamp slechts vermeende fouten van de school aan de kaak stellen. ren penning geslagen, die ln een op lage van 100.000 stuks verkocht zal worden. De opbrengst van die pen ningen dient om de grote kosten te helpen bestrijden die gepaard gaan met het houden van de grote Rubenstentoonstelling AMSTERDAM Krasnapolsky en hotel Polen ln Amsterdam behoeven de Argentijnse mevrouw L. Fracca- ro uit Buenos Aires niet de extra kosten te betalen, die voortvloeien uit haar vervoer op een brancard per vliegtuig naar Argentinië. Dit heeft de vice-president van de rechtbank ln Amsterdam, mr W. C. Hassoldt bepaald ln het kort geding, dat de Argentijnse tegen de hotelbedrijven had aangespannen. Mevrouw Fraccaro. die tijdens de brand in hotel Polen bij een sprong uit het raam ernstig aan beide voe ten werd gewond, had betaling van 4500 gulden geëist voor de twee ex tra zitplaatsen, die zij voor het ver voer per brancard moet boeken. Volgens de president was hem niet gebleken van enige rechtsgrond krachtens welke de gedaagden het bedrag zouden moeten betalen. „Zo op gedaagden ten aanzien van beta ling al een verplichting van moraal of fatsoen zou rusten, dan is een dergelijke verplichting ln rechte niet afdwingbaar", overwoog hij. Mr. Hassoldt meende, dat het kort geding zich niet leent voor een on derzoek naar de oorzaak van de brand en de aansprakelijkheid voor de daardoor ook aan eiseres berok kende schade. Deze aansprakelijk heid wordt door Kras en Polen betwist Wetsontwerp: „Tel verzetsperiode mee voor pensioen" DEN HAAO Een ontwerp van wet tot het laten meetellen van ver zetstijd bij de berekening van over- heidspensioen wordt binnenkort bij de Tweede Kamer ingediend. De centrale commissie voor georgani seerd overleg ln ambtenarenzaken gaat met het ontwerp akkoord. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft dit gisteren meegedeeld. Het ontwerp van wet heeft betrekking op deelnemers aan het binnenlands verzet die tijdens of na hun ver zetstijd bij de overheid werkzaam zijn geweest en op grond daarvan uitzicht of recht hebben op een over- heldspensioen. Dit kan zijn een pen sioen krachtens de algemene bur gerlijke pensioenwet, de spoorweg pensioenwet of de algemene militai re. De regeling ls ook van toepassing op hun nabestaanden. Als verzetstijd geldt niet alleen de tijd van daadwerkelijk verzet, maar ook de tijd die in gevangenschap is doorgebracht Dit laatste moet wel het gevolg zijn van verzetsdaden. De buitengewone pensioenraad zal be oordelen of verzetstijd al dan niet kan meetellen bij de berekening van het pensioen. Het ontwerp van wet medetelling verzetstijd voor pensi oen vormt een aanvulling op de wet verbetering rechtspositie verzetsmi litairen. Deze wet. die alleen geldt voor bepaalde categorieën militai ren. is op 1 maart van vorig Jaar ln werking getreden. Hollandse Beton versterkt baggervloot Van een onzer verslaggevers RIJSWIJK De Hollandse Beton Groep HBG heeft bij Machinefa briek Vos een opdracht geplaatst voor de bouw van een cutterzuiger. Het wordt de grootste cutterzuiger van dit internationale baggerbe drijf. Met deze opdracht wordt de „baggervloot" van de HBO binnen Iets meer dan een Jaar met vier hypermoderne cutterzuigers ver sterkt Vertrek elke zondag va 3 april Informatie/ Doeking Perscombinatie reizen Wibautstraat 131 Amsterdam Tel. 020-914400 AFSCHEID VAN DE HEER G.J.H. DE VRIES ALS OIREKTEUR VAN HET ICHTHUS COLLEGE TE VEENENOAAL Op 1-8-1977 hoopt de heer G.J.H. de Vries de pensioengerechtigde leeftijd te bereiken. Het Bestuur ven de Stichting voor Voortgezet Onderwijs op Reformatorische Grondslag stelt oudera. oud-leerlingen en belangstellenden in de gelegenheid om afscheid te nemen ven de heer de Vries op D.V. vrijdag 17 juni van 20.15 uur tot 22.00 uur. De receptie zei worden gehouden in het gebouw Eltheto, Fluitersstraat 2 te Veenendaal. kunnen van maandag (ot en me! vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Zondagmorgen 12 juni 10.00 uur Onderwerp: SPREEKT GOD NOG? Spreker Ds A. Vermaas, m.m.v. het MILITAIR HOSPITAAL KOOR UIT UTRECHT Vrije Evangelische Gemeente „Wetering- kerk**, Veluwelaan 20 (verl. v. d. Maasstraat, te bereiken met de lijnen 4, 8, 15 en 25) 24 juni a.s. ia het 40 jaar geleden, dat P. J. Rijpstra en P. Strikwerda in het huwelijk traden. Als u onze ouders wilt feliciteren, dan bent u van harte welkom in hotel De Beurs te Hoofddorp op zaterdag 25 juni tussen 15.30 u. en 17.30 u. Ruurd en Anneke Ren en Willem Fokko en Tineke Sietze en Laura Hinke en Tarcis Pieter-Jan v.d. Berghlaan 629, Hoofddorp. 1927 dinsdag 21 juni 1977 Gode dankbaar hopen Jan van Dijk en Froukje van Dijk-van der Woude op bovengenoemde datum met familie en vrienden hun GOUDEN Huwelijksfeest te vieren. De receptie wordt gehouden op VRIJDAG 17 JUNI A.S. des avonds van 7-8'/t uur ln de Bankraskerk, Max Havelaarweg 435 te Amstelveen; te bereiken per auto via de Van Heuven Goedhartlaan, door het grote viaduct en dan linksaf, en per BUSLIJN 65. halte Rozenoord, verder door het kleine viaduct en dan rechtsaf. Ons adres is: De Pauwentuin 3, Amstelveen, teL 020- 41.40.19. Onze hartelijke dank voor de zeer vele felicitaties, cadeaus, bloemen, kaarten en andere attenties die wij mochten ontvangen bij ons 50-jarig huwelijksjubileum. Het was hartverwarmend! H. Groenenberg M. Groenenberg-Verkuyl Aalsmeer, juni 1977. Aalsmeerderdijk 103. De Here heeft tot Zich genomen mijn lieve man, onze zeer zorgzame vader, pleeg- en grootvader Hendrikus van der Kamp in de leeftijd van 77 jaar „Zie, Ik maak alle dingen nieuw." Openb. 21:5 A. G. van der Kamp-Bulsink Canada: J. van der Kamp R. van der Kamp-Bushnell Aalten: W. van der Kamp C. van der Kamp-Lammers F. Th. van der Kamp M. A. van der Kamp-Goede Bennekom: B. J. van der Kamp F. van der Kamp-Schmal Drachten: Th. A. F. van der Meer-van der Kamp J. A. van der Meer Hattem: J. van der Kamp J. van der Kamp-Baars Leusden (Zuid): F. W. Miggels-van der Kamp J. Miggels en kleinkinderen Aalten, 19 juni 1977. Beeklaan 30 De begrafenis zal plaatsvinden a.s. maandag 13 juni op de Oude Algemene Begraafplaats, Varsse- veldsestraatweg te Aalten. Vooraf wordt om 2.00 uur een rouwdienst gehou den in het Uitvaartcentrum, Romienendiek 2. A Degenen die de overledene de laatste eer willen bewijzen worden hierbij beleefd uitgenodigd. Gelegenheid tot condoleren vanaf half 2 in het Uitvaartcentrum. Geen bloemen en liever geen bezoek. „Hij kan en toil en zal in nood. Zelfs bij het naderen van de dood Volkomen uitkomst geven." Psalm 68: 10 Vandaag nam de Heere tot Zich onze lieve vader en grootvader Steven van den Brink geboren 12-12-1895 en sinds 1969 weduwnaar van Aartje Kruis J. van den Brink W. C. G. J. van den Brink-Balke en kinderen Ermelo: G. Vonkeman-van den Brink A. J. Vonkeman en kinderen Ermelo. 10 juni 1977 Corr. adres Varenlaan 110. Ermelo De begrafenis zal D.V. plaats vinden op de Nieu we Ooster Begraafplaats in Amsterdam op dins dag 14 juni 1977 vooraf gegaan door een korte rouwdienst in de aula, geleid door ds W. Baas aanvang 12.00 uur. Maandagavond 13 juni 1977 zal er gelegenheid zijn tot condoleren in het rusthuis „Patrimoni um", Jan Tooropstraat 4, Amsterdam van 19.30- 20.00 uur. Met grote verslagenheid vernamen wij dat door een noodlottig ongeval is omgekomen Frans Koomen Met ingang van het nieuwe schooljaar zou hij aan onze school verbonden zijn als docent natuur kunde. Enthousiast was hij reeds met verschillende voor bereidingen begonnen. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en familie en naar allen die om hem heen stonden en hem zullen missen Moge hij rusten in vrede. Schoolleiding en medewerkers Marcuscoilege Grootebroek, 10 juni 1977. „Ik zal eeuwig zingen van Gods goe dertierenheid" In stil vertrouwen op zijn Heer is van ons heenge gaan mijn lieve man en onze zorgzame vader en grootvader Adrianus van Merkerk in de leeftijd van 71 jaar Gelder malsen: M. van Merkerk-de Muijnck Hengelo (O): Jan en Nancy Rijswijk (Z.H.): Jaap Fenwick (Ontario Canada): Gé en Sinus 's-Hertogenbosch: Ad en Ita en kleinkinderen Geldermalsen, 10 juni 1977 Kostverlorenkade 3 De overledene is opgebaard in het rouwcentrum van „De Laatste Eer", Groen van Prinstercrstraat 1, te Geldermalsen. De rouwdienst is bepaald op dinsdag 14 juni a.s. om 13.30 uur in het rouwcentrum waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats te Geldermalsen om 14.15 uur. Gele genheid tot condoleren na de begrafenis in het rouwcentrum. Geen bloemen. „Zalig zijn de doden die in de Here sterven, van nu aan tot in eeuwigheid" Heden overleed na een geduldig gedragen lijden onze lieve en zorgzame dochter, zuster, schoon zuster en tante Clara Margaretha Adriana Baart echtgenote van Albert de Weille, op de leeftijd van 68 jaar. Amstelveen: E. A. H. Romers-Baart Weesp: L. A. Pfeiffer-Baart P. Pfeiffer J. Engel-Kroon J. Engel B. J. Vree-Baart A. Vree Uithoorn: C. J. Baart J. Baart-van Leeuwen Rhenen: B. G. Helmers-Baart A. J. B. Helmers nichten en neven Baarn 19 juni 1977. „De Bosrand", Rutgers van Rozenburglaan 2. ,,'k Zal Zijn lof zelfs in de nacht zingen daar ik Hem verwacht". Heden overleed na een langdurig geduldig gedra gen lijden, mijn lieve Vrouw en Dochter, onze zorgzame Zuster, Schoonzuster en Tante Clara Margaretha Adriana Baart echtgenote van Albert de Weille, op de leeftijd van 68 jaar. Uit aller naam: A. de Weille Baarn, 9 juni 1977 „De Bosrand", Rutgers van Rozenburglaan 2 Geen bezoek aan huis. De dienst van Woord en Gebed zal plaatshebben op maandag 13 juni a.s., om 14.00 uur, in „Brand punt", Oude Utrechtseweg 4 A te Baarn. Direct hierna is er gelegenheid de familie te condoleren. De teraardebestelling zal in familie kring plaatsvinden. Heden nam de Heere tot Zich onze dierbare vader, grootvader en overgrootvader Leendert Willem Caljouw weduwnaar van Janna Johanna Zegers, op de leeftijd van 95 ƒ5ar. „Wij zijn dankbaar voor wat hij tijdens zijn wel bestede leven voor ons en anderen betekende." Epe: J. L. J. L. van Doomum-Caljouw G. J. van Doornum R. A. K. van Doornum Vlissingen: B. C. van Doornum Cothen: E. H. J. Veeneman-van Doornum W. E. Veeneman Lelystad: L. R. G. van Doornum G. van Doomum-Kamerling Elburg: J. J. M. Harmsen-van Doornum L. J. Harmsen en achterkleinkinderen. Zwolle, 10 juni 1977 Bejaardencentrum „De Wissel". Correspondentie-adres: Pelzerpark 64. Epe. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 14 juni a.s. van 9.30-10.00 uur in het rouwcentrum van de Monuta Stichting, Potgietersingel 7 te Zwolle. De rouwdienst zal eveneens op 14 juli alaaar om 10.00 uur worden gehouden, waarna om 11.00 uur de teraardebestelling zal plaatsvinden op de be graafplaats „Bergklooster". Tot onze diepe droefheid overleed op 7 juni mijn onvergetelijke Echtgenoot, onze Vader. Schoonva der en Grootvader Maurits Loopuit op de leeftijd van 75 jaar. Uit aller naam: A. Loopuit-Walewijk De crematie heeft inmiddels in stilte plaatsge vonden. Boulevard Lambermont 404 Brussel. IN PLAATS VAN KAARTEN Voor de vele blijken van medeleven na hel overlijden van onze geliefde moeder E. D. de Bruyn-Knol zeggen wij u allen hartelijk dank. Rotterdam, juni 1977 Fam. de Bruyn Met bewogenheid geven wij kennis van het plotselinge overt den, op de leeftijd van 67 jaar, van onze oudste compagnon vriend Dr. J. G. Frielink Wij zullen zijn levendige persoonlijkheid zeer missen. Nederlandsch Octrooibureau Ir G. F. van der Beek Ir A. D. Baarslag Drs C. H. J. van Soest Drs J. J. Hagen Drs J. B. J. Klijberg Ir F. Veldhuijsen Drs P. de Jong Drs D. H. Serlui-Koerts Ir L. H. G. M. Bauwens Ir C. J. A. Soutendam Ir L. C. de Bruijn De crematie zal plaatsvinden op dinsdag 14 juni 1977 om uur te 's-Gravenhage in het crematorium Ockenburgh, Ock burghstraat. 's-Gravenhage, 9 juni 1977 Johan de Wittlaan 15. >i De medewerkers van het Nederlandsch Octrooibureau gev<n met leedwezen kennis van het plotselinge overlijden van hi|e oudste direkteur ac D 1 di Dr. J. G. Frielink op de leeftijd van 67 jaar. rt hi Hij zal in onze herinnering blijven voortleven als een ster^ persoonlijkheid, die zich steeds ten volle voor het kantoft heeft ingezet. Bij onze problemen voelde hij zich steeds soonlijk betrokken. F 's-Gravenhage, 9 juni 1977 Johan de Wittlaan 15. L ch Chr. Vormingscentrum DE SPRONG" vraagt per 1 augustus die: - een positief Christelijke levenshouding heeft relaties kan leggen met werkende jongeren j" - leiding kan geven aan groepen - zelfstandig programma's kan opzetten en uitvoeren - liefst onderwijsbevoegdheid heeft a - liefst over specifieke kundigheden beschikt (b.v. handenarbeid P1 expressie) p inlichtingen bij; Peter van Pemis (dir.) 075 -177100 (dag) Of 030 - 442589 (avond) Sollicitaties aan: de heer C. Schaap (sekr). Parkstraat 68 Zaandam CHRISTELIJKE SCHOLENGEMEENSCHAP Moreelsestraat 21. telefoon 020-72 56 97 Dr. A. Staat leraar klassieke talen aan de Christelijke Scho lengemeenschap „SWEELINCK". voorheen aan het voormalige „WOLTJER GYMNASIUM", zal op woensdag 22 juni a.s. afscheid nemen, wegens het bereiken vande pensioengerechtig de leeftijd. Ter gelegenheid hiervan biedt het Bestuur een receptie aan in het gebouw Gabriël Metsustraat 7, Amsterdam-Zuid van 15-17 uur. Gaarne nodigt het Bestuur allen uit die op deze dag van hun belangstelling blijk willen geven. De Tombe Melse Co. registeraccountants, hebben vestigingen in: Alkmaar Amsterdam Apeldoorn Arnhem Baarn Bergen op Zoom Oordrecht Ede Eindhoven Enschede 's-Gravenhage Haarlem Leeuwarden Leiden Middelburg Nijmegen Rotterdam Utrecht Winterswijk Zieriluee Voor ons kantoor te Leiden zoeken wij eenre Ir Wij denken aan een jonge man/jonge vrou\(l met HAVO-opleiding. in het bezit van n praktijkdiploma boekhouden en moderne bedrijfsadministratie (MBA) of studerende)" daarvoor. Leeftijd variërend tussen 20 en 25 jaar. n Er wordt rekening gehouden met r vakantieafspraken. ig a Uw sollicitatie dient u te richten aan ons re kantoor te Leiden. Zoeterwoudsesingel 50,* U kunt ons óók bellen voor een oriënten gesprek. Vraagt u dan naar dhr. R. Dorrepaal. Telefoon (071) - 144451. 's Avonds bereikbaar onder nr. 01714 - 2959 van 19.00 uur tot 22.00 uur. t: L tl

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14