Vier centra voor brandwonden nodig si Peek&Cloppenburg 684 gulden! FAMILIEBERICHTEN 'n prachtige autocarrels naar Lugano (Zwitserland) Advies: Goede spreiding van belang Politie doet inv; in Chinees gokl zestig arrestatie! DONDERDAG 9 JUNI 1977 TROUW/KWARTET P14/Rifc hunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16.00-20.00 uur. God verblijdde ons met de geboorte van een zoon Herman Peter Wij noemen hem Herman Bertjan Bruna Anneke Bruna- van Kooij Schoonebeek 5 juni 1977 Europaweg 14. Met bijzondere dankbaar heid delen wij u mede dat wij als geschenk van God mochten ontvangen MATTHIJS WIJNAND J. W. Zijlstra Th. Zijlstra-Jongsma Hidde, Rinze en Eva 's-Gravenzande, 18 1977. Eikenlaan 147 jum Voor de vele felicitaties, bloemen en kado's, ontvangen op ons 50-jarig huwelijksfeest, willen wij u allen harte lijk danken. J. D. Droogers J. A. Droogers-Quist Bleiswijk. de Wielewaal 15. Tree* niet. geloof alleen.'' God heeft thuisgehaald Zijn moegestreden kind, onze geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder Hendriktje Lalkens op de gezegende leeftijd van 81 Jaar sinds 20 januari 1958 weduwe van Harmannus Everhardus Buist Delfzijl: H. Buist A. Buist-Kloosterhof Holwierde: J. Oorburg-Buist H. Oorburg Delfzijl J. Buist T. Buist-Kuiper Delfzijl: H. Hoeksema-Buist F. H. Hoeksema Spijk: W. Buist G. T. Buist-Steendam Delfzijl: H. E. Buist A. Buist-v.d. Luit Krommenie: H. Buist A A. Buist-de Vries Delfzijl: B. J. Buist G. Buist-v.d. Scheer klein- en achterkleinkinderen Delfziit 7 Juni 1977 Kon. Julianalaan 57 A. Correspondentieadres: H. Buist. Stationsweg 21, Delfzijl. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. op zaterdag 11 juni a.s. 's morgens om 11.00 uur te rarmsum. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in gebouw „het Anker" naast de Geref. kerk, M. van Coehoomsingel 21 te Delfzijl, welke zal aanvan gen om 10.30 uur. Belangstellenden worden verzocht aanwezig te Zijn om 10.15 uur. Gelegenheid te condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw. Nog treurend om het verlies van Wim nam God plotseling van ons weg onze geliefde broeder, zwager en oom Arte de Vries Hij geve Rie en haar kinderen Zijn troost en bijstand. Psalm 39 6 (onber.) Leiden: E. M. de Vries-van Kampen J. P de Vries P. de Vnes-Boom Zwolle: N. M. de Vries Leiden: E. de Vries G. de Vries-Neef H. de Vries H. M. de Vries-Nooft Hazerswoude: C. de Vries C. de Vries-Labordus Leiden: T Noort-de Vries N. Noort Leiderdorp: P A. de Vries nichten en neven Voorburg. 7 juni 1977 Ik zal met vreugd in Huis de» Herren gaan om daar met lof Uw groten noam te danken. Psalm 116 vers 11. (oude berijming^ God nam uit dit aardse leven weg. om haar een plaats te geven in Zijn huis met de vele woningen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Aaltje Klaassen geliefde echtgenote van J. W. Huizing in de ouderdom van 65 jaar Diever: C. H. de Boer-Klaassen K. de Boer Wittdte J Klaassen Steen wijkt Derk en Henny Nijeveen: Klaas en Marry Nies en Wittrlte Gerard Groningen: Truus Diever, 5 juni 1977. In volle overgave aan zijn Hemelse Vader, heeft het de Heere behaagd, geheel onverwacht in Zijn Eeuwige Heerlijkheid tot Zich te nemen mijn geliefde man. onze zorgzame vader en opa Leendert van den Bos op de leeftijd van bijna 76 jaar. „De Heere heeft mij welgedaan" Wateringen: J. van den Bos-van der Veen Waskemeer (Fr M. C. Buitenhuis-van den Bos W. Buitenhuis Monster C. H. van der Hoeven- W. van der Hoeven en kleinkinderen van den Bos Wateringen. 8 juni 1977 Rozemarijn 4 Geen bloemen. Aan het woonhuis is er donderdag- en vrijdag avond van 7.30 tot 9.00 uur gelegenheid tot condo leren. De rouwdienst zal worden gehouden in de Gere formeerde kerk. Pieter van der Piasstraat te Wa teringen op zaterdag 11 juni om 10.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats, Geestweg te Naaldwijk, omstreeks 11.30 uur. Wie in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten, vernacht in de schaduw des Almachtigen. Voor ons geheel onverwacht heeft de Heere uit ons midden weggenomen mijn innig geliefde man. onze lieve, zorgzame vader, schoonvader en opa, schoonzoon, broer, zwager en oom Cornells Meyboom echtgenoot van Abra van Doorn op de leeftijd van 64 jaar. Dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, hopen wij de kracht van de Heere te ontvangen, dit verlies te dragen. Namens de familie: A. Meyboom-van Doorn Poortugaal, 7 juni 1977. Wilh. Geevestraat 49. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren donderdag 9 juni van 19.30 tot 20.30 uur in het verenigingsgebouw „De haven", Emmastraat 9. De rouwdienst, geleid door de weleerwaarde heer Ds. J. van der Haagen, zal D.V. worden gehouden zaterdag 11 juni a.s. om 10.30 uur in de Gerefor meerde Kerk aan de Emmastraat, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de algeme ne begraafplaats te Poortugaal omstreeks 11.30 uur. Na de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in „De Haven". Plotseling nam de Here uit ons midden tot Zich onze ouderling Cornells Meyboom op de leeftijd van 64 jaar. Wij gedenken met dankbaarheid de trouwe arbeid van onze broeder in de gemeente. De Here trooste zijn vrouw en kinderen in hun verdriet Want wij weten, dat, indien de aardse tent, waarin wij wonen wordt afgèbro- ken, wij een gebouw van Cod hebben, in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis. (2 Cor. 5 1) Poortugaal 7 juni 1977 Namens de Raad van de Gerefor meerde Kerk te Poortugaal, ds. J. van der Haagen, praeses P. Bout scriba Vandaag ging van ons heen onze lieve man en vader Jan Kuiper geboren te Doesburg op 20 april 1926. Als God ons thuisbrengt uit onze ballingschap, dat zal een droom zijn W. H. Kuiper-Verkuyl Else Rose Edith Irene Cornelia Jacob Daniel Martijn Zeist. 8 juni 1977 Plato laan 26. Bezoek is welkom Liever niet opbellen Er zal een rouwdienst gehouden worden op maan dag 13 juni in de Thomaskerk te Zeist, Oranje Nassaulaan 35 om 11.00 uur.waarna de begrafenis plechtigheid plaatsvindt te Gorssel op de Alge mene Begraafplaats om 14.00 uur. De begraafplaats ligt aan de busroute tussen Zutphen en Deventer. De overledene is opgebaard in de rouwkamer aan de Laan van Beek en Royen 16 te Zeist. Na afloop bent u van harte welkom in Hotel de Roskam te Gorssel. Waar gouden de portalen zijn, hoe zullen daar de zalen zijn.' Ik sprak: „Als bij mijn aankomst wijd die poorten open staan, in irelfc een grote heerlijkheid zal ik ddn binnengaan!" Jacq. van der Waals In Jezus ontslapen onze lieve moeder, schoon moeder en oma Hilllf Je Bult Sedert 31 mei 1957 weduwe van BI Reinders, in de gezegende ouderdom van 85 jaar. Kinderen en kleinkinderen Drachten, 7 juni 1977 Correspondentie-adres: R Veenstra, Zuid 9 Drachten. De rouwdienst wordt gehouden op zaterdag 11 juni om 13.30 uur in de Geref. Zuiderkerk aan de Burg. Wujteweg te Drachten, waarna de teraarde bestelling zal plaatavinden op de Algemene Be graafplaats te Diever. Gelegenheid tot condoleren van 13.00-13.30 uur voorafgaande aan de rouwdienst. Psalm 121 In stil vertrouwen op Zijn bewaring en genade nam God tot Zich in Zijn heerlijkheid mijn lieve man, broer, onze geliefde schoonzoon, zwager en oom Ds Gcrben Jan Sybesma in de ouderdom van 75 jaar. Vinkeveen: C. W. Sybesma-Mulckhuyse Rotterdam: G. J. Kok-Sybesma C. W. Kok Vinkeveen: G. Mulckhuyse-van Kreuningen Vinkeveen: A. L. Mulckhuyse Vinkeveen: J. C. Mulckhuyse-Eveleens Dodewaard: N. v. d. Geer-Mulckhuyse G. A. v. d. Geer Vinkeveen, 7 juni 1977 Aetsveld 49 De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 13 juni op de Herv. Begraafplaats te Vinkeveen. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de Geref. Kerk te Vinkeveen om 13 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Herv. Ver.- gebouw van 20-21.30 uur op zaterdag 11 juni en na afloop van de teraardebestelling. -4' Laat uw vakantie niet bederven dooreen bedorven maag of diarree (Uilim.N.ijjrip Neem Entosorbine mee. Witte, aangenaam smakende tabletten. Zuiveren maag en ingewanden. In de vrede van zijn Heer, die hij in zijn leven heeft mogen dienen, is op 75-jarige leeftijd van ons heengegaan onze lieve broer, zwager, neef en oom Gerben Jan Sybesma em. pred. van de Geref. Kerk van Vinkeveen Rotterdam, Bentincklaan 59 b: G. J. Kok-Sybesma C. W. Kok Riet en Tony Ad en Noortje Jan en Rietje Deventer, Rembrandtkade 150: N. Sybesma. 7 juni 1977 Op maandag 6 juni jongstleden is tot ons leedwe zen overleden één van onze oud-medewerkers van Perscombinatie N.V., de heer Anthonius Vogt Wij hebben de heer Vogt altijd als een zeer ge waardeerde medewerker en collega gekend. Onze gedachten gaan uit naar zijn familie. Hoofddirektie en personeel Perscombinatie N.V. In de dagen na het overlijden van onze geliefde vader en zo zorgdragende grootvader Levinns Adrianus van Eeten Zijn wij getroost en bemoedigd door het Woord van God en de hartelijkheid van mensen. Voor Uw belangstelling onze oprechte dank. Familie van Eeten. Andel, mei 1977 Huize „In den Doorn" De HERE heeft heden tot Zich genomen mijn lieve moeder Elizabeth Keur weduwe van Jan Hoekstra, op de leeftijd van 63 jaar. Overveen: Adri Hoekstra Overveen, 8 juni 1977 Joan Mauritsplein 28 Geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot afscheid nemen is er in de rouw kamer Parklaan 36 te Haarlem, 's middags van 2-3 uur en 's avonds van 7.30-8 uur. In de Gereformeerde Kerk aan de Vijverweg te Bloemendaal zal D.V, zaterdag 11 juni om 10.15 uur een dienst van dank zegging en gebed wor den gehouden, waarbij wij u gaarne uitnodigen. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot con doleren in de kerk, waar na de begrafenis in be sloten familiekring zal plaatshebben op de Al gemene Begraafplaats aan de Bergweg te Bloe mendaal. Al v a. Ongelooflijk goed. Boek snel bi| Perscombinatie reuen Wibautstraat 131 Amsterdam Tel. 020-914400 i w Van een verslaggever UTRECHT In Nederland zijn vier brandwondencentra n Behalve het al bestaande centrum in Beverwijk en de branife denafdeling van het rk ziekenhuis in Groningen, moeten e: twee bijkomen. Dit staat in een ontwerp-advies dat de een raad voor de volksgezondheid maandag a.s. behandelt. I Een goede spreiding wordt van be- lang geacht, zodat bij eventuele ram pen zonodig binnen enkele uren een groot aantal patiënten kan worden opgenomen. De gedachten gaan on der meer uit naar een derde centrum in het Rijnmondgebied, omdat daar veel brandgevaarlijke industrieën voorkomen en omdat een dichtbe volkt gebied in de nabijheid is. Het vierde centrum zou dan in het oosten of het zuiden van het land moeten komen. Het concept-advies gaat uit van tien bedden per centrum, omdat de in tensieve verzorging die de patiënten nodig hebben erg veel van het be handelend team vergt. Ook zouden er enkele bedden nodig zijn voor minder ernstige patiënten en voor nabehandelingen. In de Nederlandse ziekenhuizen wor den jaarlijks rond de 3000 patiënten met brandwonden opgenomen, van wie ruim de helft Jonger is dan vijf tien Jaar. Men loopt het meest brandwonden op bij ongelukken om en nabij het huis. De kans op overleving en genzeing is groter, naarmate er minder huidop pervlak verbrand is. Voor de ernstig gewonden zijn volgens het concept advies behandelingsmogelijkheden in gespecialiseerde centra nodig: „De daar aanwezige personele en materiële voorzieningen en de ter beschikking staande specifieke des kundigheid zullen bij de behande ling tot een sneller en beter eindre sultaat lelden en ze zullen overle vingskansen van deze patiënten dui delijk doen toenemen". zakelijk. De verpleegkundige len wel de speciale opleiding i sive care" moeten hebben gj en daarnaast moeten ze wat pleging van brandwonden I worden bijgeschoold. v Het brandwondencentrum in wijk is in oktober 1976 begoni de inrichting van een huidbi het verzamelen en bewan huidtransplantaten. Omdat niet alleen een central" stratie wenselijk is. maar ook fe ling van kennis en ervaring, z4 concept-advies dat er ook mi| huidbank moet blijven. Wel als er meer brandwondencent muen, worden bekeken of er nft meer centraal gelegen vest! plaats voor de huidbank mot. den gezocht. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - De AmsU politie heeft bij een Inval Chinees gokhuis in de nacl' dinsdag op woensdag zestig! zen mee naar het bureau ge* Bij de inval in het gokhuis ij politie meer dan honderduizs den en een hoeveelheid buit^ geld in beslag. Specialisten In een brandwondencentrum moet een team van specialisten aanwezig zijn, er moeten „Intensive care"-be- handellngen en frequent laboratori umonderzoek mogelijk zijn. het moet beschikken over operatiefacili teiten. in verband met het infectiege vaar moeten er speciale voorzienin gen zijn voor Isolatie en tenslotte moet er worden gezorgd voor een goede psycho-sociale begeleiding. Een afzonderlijke opleiding tot „brandwondenverpleegkundige" noemt het concept-advies niet nood- tigal Vijf van de ongeveer zestig gen bleken niet in het bezil van verblijfspapieren. Tei genaar van het speelhol, M. Y. Ch. maakte de politie verbaal op wegens overtreC" de wet op de kansspelen tiental medewerkers krei proces-verbaal. Toen vorig jaar het casino ii voort werd geopend, stuurde sterdamse officier van Justl gokhuizen in de hoofdstad het Chinees gestelde brief, hij acties tegen de illegale sp genheden aankondigde. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 16