ilotduels beslissen >ver eredivisieschap F=-™ O w> PEC WEER GELIJK Hans Kraay: „Waar vind je zo een middenveld" Michel Pollentier vaster in het zadel Vilas snel uitgeschakeld Ton Vissers terug E olendam blijft na winst op MVV in de race eerlijk in prijs en kwaliteit r h- MVV in de slotfase nog achterhaald Winst Italië Jan Peters tekent contract bij AZ'67 Slechte overgang van gravel naar gras Ronde van Italië lijkt na tweede Alpenrit beslist •RDAG 9 JUNI 1977 SPORT Trouw/Kwartet P13/RHS11 Jaap Jonk (8) trapt over een voorzet van Fred André heen, maar via de voet van Quaden (rechts) zal de bal toch in het doel van MW caramboleren. Theo Reitsma INDAM De strijd om ie plaats in de eredivisie log vrij is en inzet is van de iende na-competitie, is de laatste wedstrijddag issant. Niet in het minst lat Volendam gisteravond 1-0 won van MW. Ver won, want Volendam Ide na rust veel beter dan dat kreunde onder het en het gemis van de leerde Dekker en de ge ste Dijkstra. Inmiddels is GEna de resultaten van giste- —piogelijk, dat enkele clubs k eindigen, zelfs met het- e doelsaldo. Dan ontstaat n nogelijkheid van nog een beslissingsduel. eerste helft verkreeg MW ove- een uitermate goede scorings- in de 40e minuut. Brokamp ind een kort passje in een zee ruimte die achter Volendams •digingslinie ontstond, toen An- verzuimde scherp op buitenspel elen. Nelemans pikte de bal op lad Braam op ideale wijze mee G'ln. De kopbal echter, die Braam k5 ervolg op het voorzetje verzon, zonder kracht en niet feilloos Cht. Doelman Hoek had er dan nauwelijks problemen mee. •ks belangrijke taak vóór rust be id toch vooral uit concentratie, it daadwerkelijk met de zaak be- ra-zijn, was niet nodig. Ook Baetsen ei\ de andere kant zag het voorna- l^ijk van afstand gebeuren. Volen- n en MW hadden domweg een snwicht dat niet gedragen werd >r grote kwaliteit, althans vóór t. De spelers liepen veel met de zonder de noodzaak daarvan te inen duidelijk maken. De combi- „Jes verliepen stroef, ook al omdat passes nog al eens onzuiver en. ol endam bezat het grootste effect de activiteiten van André die ook herhaaldelijk van zijn func- eet door aanvallende acties op Hf] middenveld. Maar de lijnen irlangs gevaar loopt, werden niet onden. MW had ook in Volen- n de noodzaak, te hopen op inval- i bij Bonfrère en Brokamp, die pwkkig als altijd, niet doorlopend >r dergelijke gebeurtenissen aan- 41 zijn. Overigens heeft de Maas- tse club in Nelemans, de linker as, een voetballer van dezelfde "n. Onberekenbaar, maar wel ge- Kl door voortreffelijke invallen. ch werd in de 5e minuut na rust ut eens aangetoond, hoe de top- bs in de eerste divisie gedragen rden door de inbreng van de ge- Itineerde spelers. Dick Bond, al- g van Telstar teruggekeerd van Rechte betaalde-voetbal avon- ir, speelde Fred André aan, die —ig seizoen uit Velsen voor de af- iw van zijn carrière is vrijgege- i. Op de rand van het strafschop lied speelde hij de collegaausput- uit. Dat is Derksen, een speler iechter nooit vanachter zijn laat- linie wegkomt, in tegenstelling André. De voorzet van de Volen- nmer werd gemist door Jonk, ar in eigen doel gewerkt door tden. indam nam na deze treffer geen tele stap terug en dat oogde aan- 'tkelijk en verstandig. Volendam, heiijl, bleef aanvallen en hield I tempo hoog. Het gevolg was een 1 kansen en weinig gevaar in eigen doelgebied. De aardigste „„gelijkheid leek te ontstaan tien wsiuten vóór tijd. in^die net binnen was als vervanger Fog, speelde Quaden uit op het idje van het strafschopgebied, ook de Limburger besefte het ^gebied dat lonkte. Hij pakte de Volendammer, voor wie te- |it veel belangstelling van diverse 5 is, vast en ontdeed hem zo van kans. De Bruin dreigde met een tie, maar liet het bij een vrije en die leverde niets op. de slotfase trachtte MW krach- i ■'V niet waren. De ploeg schakelde op aanvalslust over, constateerde hoe Volendam zelfs met de counterposi tie niet ongelukkig was, en dat lever de nog wel wat opwinding op de tribunes op, maar toch weinig echt gevaar. MW gebruikte zelfs Vites- kic en De Koning als vervangers van Quaden en Bonfrère, maar verschaf te zich geen punt in die slotfase. Volendam won tenslotte gewoon verdiend. VOLENDAM: Hoek; Mol. André. Guyt, Van Wensveen; B. Bond. Jonk, Kwakman; D. bond. Zonneveld, Fog (Tol). MW: Baetsen; Braam, Jansen. Derksen, Nleu wendijk; Nelemans, Kertsgens, Quaden (De Koning); Bonfrère (Vltesklc), Brokamp, SchrlJ nemakers. door Johan Woldendorp ZWOLLE Naarmate de fi nish duidelijker in zicht komt, treft PEC/Zwolle op zijn pro motiepad steeds meer doornen aan. Werd de Overijsselse equi pe in de twee wedstrijden tegen Volendam al geen vrije door tocht meer gegund, gistera vond zorgde ook Excelsior voor een wegversperring. Lange tijd heeft het er naar uitgezien, dat de Rotterdammers met de vol le winst zouden strijken. Pas een kwartier voor tijd stelde een wanhopig aanvallend PEC in ieder geval een puntje veilig: 1-1. PEC-oefenmeester Hans Alleman probeerde het In de tweede helft met de Deen Sörensen voor zijn landge noot Petersen. De belastingambte naar, die twee keer met succes als pinch-hitter werd Ingezet, kreeg nu de kans om een hele wedstrijd zijn talenten te tonen. Hij voldeed niet aan de verwachtingen. Zijn vervan ger trouwens evenmin. Merkwaardig genoeg ontpopte middenvelder Koko Hoekstra zich als de beste aan valler. Kort na de hervatting legde de Fries de bal keurig voor de voeten van achtereenvolgens Banhoffer en Drost, maar even zo vaak was het effect nihil. Hoekstra kon zich uitleven, omdat PEC zijn offensief onverdroten voortzette. Die strategie hield auto matisch in, dat ook Rinus Israel zich in de frontlijn moest ophouden. Ype Hamming werd de nieuwe laatste man. Uitgerekend deze naar achte ren geschoven pion was mede-ver antwoordelijk voor de gelijkmaker. Hij belaste zich een kwartier voor tijd met het nemen van- de vrije schop, waaruit Ben Hendriks scoor de: 1-1. Dankzij de overwinning, die het her boren Volendam op NW bevocht behoudt PEC de promotiepapieren nog steeds in eigen vuisten geklemd. Met een voorsprong van een punt reist het zondag naar Maastricht. (ADVERTENTIE) 10SËNORITAS ONGEMATTEERO NATUUJLGEDftOOGD - c/fa/z/l/zd/tb Voor een op zijn tandvlees lopende ploeg een geruststellende gedachte. Aan de oprechtheid van de na-com petitie is in eerste divisiekringen ei genlijk nooit getwijfeld. Ook niet door PEC/Zwolle dat bezig is om een moordend seizoen (in totaal achten veertig belangrijke wedstrijden) te beëindigen. Zonder morren wordt geaccepteerd, dat de promotiestrijd een lot uit de loterij is, waarvan het winnende nummer lang niet altijd terecht komt bij de club die er de meeste aanspraken op mag maken. Nuchter bekeken verdient slechts PEC/Zwolle promotie naar de ere divisie. De Zwolse vereniging eindig de tenslotte als tweede en bewees buiten dat, met Vitesse tot de meest constante clubs te behoren. Ten op zichte van Excelsior, MW en Volen dam (de laatste twee waren in feite geen echte periodekampioenen) werd PEC ook nog eens in een nade lige positie gemanoeuvreerd. Im mers, tot de laatste competitiedag was de Alleman-equipe met Vitesse in een slopend nek-aan-nek-race om het bezit van de witte vlag gewik keld. Het verlengstuk van een toch al lang seizoen wordt niet ten onrechte als één van de levensaders van de eerste divisie gebrandmerkt. Zelfs iemand die per se niet op een half dozijn avondwedstrijden zit te wachten (Henk van Ginkel), zou het instituut „nacompetitie" niet failliet willen verklaren. „Wanneer het systeem van de periodekampioenen niet zou bestaan, zou dat tal van clubs erg veel geld kosten," stelt de zakelijk leider van PEC oprecht. „Stel dat de nummers één en twee rechtstreeks promoveren, dan zou deze competi tie al in een vroeg stadium dood zijn gebloed." Tot voor kort leek PEC Zwolle nog in staat om de missie van een lang durige promotiestrijd volgens de re gels te volbrengen. Na zondag, In de thuiswedstrijd tegen Volendam, kwam de gevreesde ommekeer. PEC werd toen met de remise (1-1) tegen de mannen uit het vissersdorp erg royaal bedeeld. De Zwollenaren deden er gisterena vond tegen Excelsior van alles aan om weer In het rechte spoor te ko men. Om nog éénmaal alle overge bleven krachten te bundelen. Maar voordat het zover was, moest PEC HELSINKI In een wedstrijd voor groep twee van het toernooi om het wereldkampioenschap heeft Finland gisteravond ln Helsinki verloren van Italiè. Na een 0-1 ruststand werd het in de tweede helft uiteindelijk 0-3. Italië nam na acht minuten de lei ding via een treffer van Gentile. Ruim twintig minuten na de hervat ting bracht Bettega de stand op 0-2, terwijl Benetti acht minuten voor PEC-Excelsior Volendam-MW Stand PEC Volendam MW Excelsior 1-1 1-0 4 2 3 0 7 8-5 4 2 2 1 6 8-7 4 2 1 2 5 4-5 4 0 2 2 2 3-6 ALKMAAR „Jan heeft iets in zijn voetbal dat het publiek aantrekt" en „Op een wat langere termijn is hij de gedoodverf de opvolger van Van Hanegem", dat zo zijn de opmerkingen waarmee AZ's manager Hans Kraay het aantrekken van Jan Peters als vanzelfsprekend beoordeelt. De gebroeders Mole naar. Cees en Klaas, die de dienst uitmaken bij beslissingen van AZ en beslisten of de duit aan NEC (acht ton) kon worden overgemaakt, hebben een soortgelijke opvatting. Dus werd ruim twee weken geleden al naar een akkoord met Peters gestreefd en was er tevredenheid toen de 22-jarige middenvel der een contract tekende dat hem voor twee jaar aan AZ verbindt. Vooralsnog is Peters een voetballer die grote klasse heeft en gretig zijn diensten aanbiedt wanneer het op spelbepalend werk op het midden veld aankomt. Bij de Alkmaarse club lopen er meer zo rond. Onder meer de vorig seizoen aangetrok ken Wim van Hanegem en de al veel langer beschikbare Kristen Nygaard. Kraay tovert een eenvou dige theorie over de toekomst naar voren: „Stel nu een middenveld voor met Peters aan de rechter kant, van Hanegem in de verdedi gende punt van de driehoek want zo heeft hij afgelopen seizoen al bij ons gespeeld, en Nygaard aan de linkerkant. Zoeken „Ik denk dat je heel hard zult moe ten zoeken om zo'n middenveld er gens anders tegen te komen. Bo vendien hebben wij in de groep van zestien voldoende spelers die bij blessures voor de vrijgekomen plaatsen in aanmerking komen. Begrijp me goed, ik zeg niet dat het middenveld er zo uit komt te zien. Ik zeg niet dat Peter Arntz, die bijvoorbeeld ook als rechtsachter bruikbaar is, van het middenveld verdwijnt. We zullen een periode nodig hebben om tot een juiste samenstelling te komen en daar zijn met Peters vele varianten bij mogelijk. Wat dat betreft is het goed dat we een grote serie oefen wedstrijden spelen". Peters ziet zijn toekomst bij AZ ongetwijfeld duidelijk voor zich maar hult zich voor een belangrijk deel achter de opvatting: „wat er gaat gebeuren bepaalt de trainer". Hij heeft NEC verlaten omdat de werkomstandigheden daar de afge lopen maanden niet vrolijker wer den omdat er een duidelijk verschil van mening met de heersende trai ner Croon was. „In Nijmegen was ik onder De Visser een spelbepalende middenvelder die wel eens diep ging. En onder Croon moest ik vrij wel in de spits spelen naast Posthu mus. Dat was niet mijn mening". Toekomst Jan Peters die zes jaar geleden bij de Amateurclub Germanla in zijn woonplaats Groesbeek naar het profvoetbal werd weggelokt, had vorig Jaar al zijn per 1 juli lopende contract verlengd met twee uiterst lucratieve jaren. Die florissante tijd zou per 1 juli a.s. zijn ingegaan, maar NEC bleek zich graag verlost te zien van die toekomst. De Nijmeegse club en Peters zijn de laatste weken druk bezig ge weest om van de voorspellingen nog iets te laten uitkomen. Het heeft er alle schijn van dat de transfersom daarom lager is uitge vallen dan werd aangenomen. AZ werd wel nog geconfronteerd met het in de voetbalwereld begeerde teken-geld bij een contract. Jan Peters die de afgelopen drie maanden geen hele wedstrijd speelde is gisteren uitgebreid ge keurd door dokter Honig, clubarts van NEC maar een uitstekende re latie van de Molenaars. Hij ver strekte een akkoord. Peters was bovendien afgelopen zaterdag on der controle bij KNVB-arts Kessel, die keurde in verband met de deel name van de speler aan het tour- nooi ln zuid-Frankrijk waarbij Jong Oranje komende week be trokken is. Geld Peters heeft met zijn keuze voor AZ de mogelijke belangstelling door kruist. Eerder dit jaar lonkten Bo- russla-Dortmund en PSV. De Alk maarse club was echter de enige die ronduit voor de bedoelingen uitkwam. Peters: „Geld alleen is voor mij niet belangrijk. Ik wilde graag naar een top club en dacht op een wat langere termijn meer mogelijkheden bij AZ te zien dan bij Ajax." Met het aantrekken van Jan Peters lijkt AZ zijn bedoelingen voor ko mend seizoen geregeld te hebben. Nadat eerder Ramljak van Feije- noord overkwam en reservespeler Tervoort zich aan FC Utrecht ver bond, lijken de zaken nu geregeld. Over Rep zegt Klaas Molenaar: „Hij Is bij ons geweest. We hebben vier uur gesproken, maar zijn eisen lagen veel te hoog. Zelfs over de helft viel niet te denken. Toen zijn we verder gegaan met Peters." JAN PETERS tekent bij AZ'67. Vlnr: Cees Molenaar, Jan Peters, vader Peters; ach terste rij: Klaas Molenaar en AZ-penningmeester G. Peters. Zondag: MW-PEC, Excelsior-Volen- dam (aanvang 19.30 uur). andermaal door een diep dal trek ken. In de derde minuut hadden de Rotterdammers aan een simpele aanval genoeg om de thuisclub een nieuwe desillusie te bezorgen. Was- Iander kopte een voorzetje van De Leeuw gemakkelijk langs doelman Nieuwenhout: 0-1. Vijf minuten later bleek de onheilsbode opnieuw op visite te komen. Nu slaagde de doel wachter van PEC er evenwel in, om het dreigende gevaar (een schot van Van Tour) te bezweren. Evenals zondag bleek het al uitge schakelde Excelsior bereid om diep, heel diep in haar krachtenreservoir te tasten. Het weerhield PEC er niet van massaal ten aanval te trekken. Scheidsrechter Derks moest de soms te furieuze Rotterdamse ver dedigers zelfs enkele keren tot de orde roepen. Maar de lang verbelde gelijkmaker bleef, althans in de eer ste helft, uit. Slechts één keer was PEC er dicht bij. In de 31ste minuut kopte Yuri Banhoffer de bal over de vergeefs graaiende Eddy van de Roer heen. Maar de leren stuiter huppelde juist langs de andere kant van de paal over de doellijn. PEC-EXCELSIOR 1-1 (0-1) 3. Wasl ander O-I, 76: B. Hendriks 1-1. Scheidsrechter: Derks. Toe schouwers: 11.000. PEC: Nieuwenhout; Drost. Israel. B. Hendriks, Wamas, Hamming, Hoekstra. IJzerman; R. Hendriks, Petersen, C. Sörensen). Banhoffer. EXCELSIOR: Van der Roer; Tabbemee (Van diggelen), Roggeveen, Van de Munnlk, Meyer; Van der Spek, Pot, Pattinama; De leeuw, Was- lander, Van Tour. NOTTINGHAM - Tim en Tom Gul- likson, een Amerikaanse tweeling, hebben in de eerste ronde van een internationaal tennistoernooi in Nottingham voor twee verrassingen gezorgd. Tim baarde wel het meeste opzien. Hij versloeg Guillermo Vilas uit Argentinië met tweemaal 6-2. Tom won van de Venezolaan Jorge Andrew met tweemaal 6-4. In de eerste ronde won de Nederlan der Rolf Thun van de Brit Chris Mottram. De setcijfers waren 6-4,7-5. Voor Guillermo Vilas is de overgang van gravel- naar grasbanen erg slecht verlopen. Afgelopen zondag nog wort hij in Parijs de open Franse titel. In Nottingham bleek Vilas kansloos tegen Tim Gullikson ook al omdat de baan aanzienlijk sneller was dan in Parijs, waar de regen zorgde voor zwaar gravel en zware ballen. Binnen 58 minuten was Vilas uit het toernooi van Nottingham. KAMPENHOUT (ANP) Op een erg ongebruikelijk tijdstip, halverwege het wielerseizoen, heeft Ton Vissers zijn nieuwe wielerploeg voorgesteld. Dat gebeurde in Kampenhout. Vissers heeft in Zoppas een sponsor gevonden. Nog dit seizoen wil hij met een aantal „kleine" renners aan wedstrijden gaan deelnemen. Voor dit seizoen zijn gecontracteerd; Eddy Peelman, George Barras, Lucien Zelck, Francis Moreels, Luc Capelle (allen Belg), de Deen Finn Clausen en de Belg geworden Nederlander Daan Holst. Daar komen waarschijnlijk nog bij de Deen Gert Franck en de in België wonende kleurling Paul Tachteris uit Ruanda. Vissers verklaarde bij de voorstelling in Kampenhout, dat hij voor het nieuwe seizoen de ploeg groter gaat opzetten en oud-wereldkampioen Rik van Looy assistent-ploegleider wordt. Ton Vissers was enkele seizoenen uit de wielersport verdwenen na verwikke lingen rond de door Alsaver gesponsorde ploeg. Om die reden kreeg Vissers geen licentie meer als ploegleider. Die zaak is nu uit de wereld. Voor zijn optreden kreeg hij 330 dol lar uitgekeerd. Andere verrassingen deden zich niet voor, hoewel de mogelijkheden daar toe ruimschoots aanwezig waren. Het toernooi begon gisteren pas om dat het maandag en dinsdag onmo gelijk was geweest te tennissen tij dens de regen. Dat betekende dat enkele spelers gisteren zelfs twee partijen moesten afwerken om het schema een beetje gelijk te trekken. In het Engelse Chichester spelen de dames een toernooi. Daar viel de verrassing in de partij tussen de Amerikaanse Janet Newberry en de Zuidafrikaanse Yvonne Vermaak. Newberry, onlangs winnares van de open Italiaanse titel, verloor nu in twee sets: 6-2, 6-3. De Nederlandse deelneemsters Elly Vessies-Appel en Marijke Schaar overleefden de eer ste ronde niet. De beide Nederlandse speelsters die zich voorbereiden op het toernooi om de Federation Cup dat komende maandag ln Eastborne begint en ui teraard ook op Wimbledon een week later, verloren in de eerste ronde De Britse Sue Mapptn versloeg Ellie Vessies met 6-7, 6-4, 6-0. De Ameri kaanse Sharon Walsh won met 6-4,6- 4 van Marijke Schaar. meter. Michel Pollentier maakte aan de zij de van etappewinnaar Gianbattista wJ Baronchelll, met wie hij een minuut het einde de eindstand op het score- en 24 seconden uitliep op Moser, een bord bracht. ijzersterke indruk. De kleine Belg, die een afschuwelijke stijl van rijden Stand groep 2 heeft maar hij gaat wel hard vooruit, Italië 3 3 0 0 6 9- 1 had woensdag een groot geluk. Het Engeland 4 3 0 1 6 11-4 was in Italië, waar het doorgaans in Finland 5 2 0 3 4 10-10 deze tijd van het jaar bloedheet Is, Luxemburg 4 0 0 4 0 2-17 donker weer. Pollentier kan niet zo PINZOLO (ANP) - Het kan haast niet anders meer of Michel Pollentier wordt na Eddy Merckx ('68, '70, '72, '73 en '74) de tweede Belgische win naar van de Ronde van Italië. De door de val van wereldkampioen Freddy Maertens van meester knecht tot kopman geworden Pol lentier bouwde gisteren zijn dinsdag veroverde voorsprong van drie se conden op Francesco Moser uit tot een minuut en 27 seconden. Dat ge beurde tijdens de 223 kilometer lan ge Dolomitenetappe van Cortina d'Ampezzo naar Pinzolo, tijdens wel ke niet minder dan zes bergen moes ten worden beklommen, waarvan drie met toppen boven de 2.000drié minuten achterstand. Pollen- goed tegen de hitte. Is het dagen aan een stuk erg warm, dan gaat de be gaafde renner uit Diksmuide er ge garandeerd een keertje onderdoor. Zo verspeelde hij meermalen een plaats op het erepodium van de Ron de van Frankrijk. Onder de donkere wolken voelde Mi chel Pollentier zich woensdag kip lekker. Hij reed de gehele dag ln het spoor van Moser, die zijn secondan ten Bortolotto en Beccia vooruit stuurde om Pollentier uit te putten. Beccia was immers nog een gevaar lijke klant voor het klassement. Dit 24-jarige talent had niet meer dan tier, die in het gebergte geen enkele knecht meer bij zich had, reageerde er niet op. Hij bleef bij de vertwijfel de Moser, die aan de voet van de laatste berg, de Charlemagne zo'n 25 kilometer voor het einde, machte loos toezag hoe de verslagene van dinsdag, Gibi Baronchelli, demar reerde en uit het zicht verdween. Moser kon niet volgen, maar wel Michel Pollentier. Deze klom met spelend gemak achter de ontketende Baronchelli naar boven en bouwde in de laatste 17 kilometer na de top naar de eindstreep een voorsprong op van een minuut en 24 seconden op Moser, die de eindzege wel kan vergeten. Vandaag ls de laatste bergetappe ln de Dolomieten, vrijdag een vrij vlak ke rit, zaterdag een lange tijdrit en zondag tenslotte een criterium in Milaan. Moser zal de laatste bergrit moeten aangrijpen voor een ultieme aanval op de positie van Pollentier, die in de tijdrit moeilijk te verslaan zal zijn. Tijdens de eerste twee tijd ritten. waarin Pollentier met enkele seconden werd verslagen, kreeg de Belg telkens een lekke band. Pollentier (Bel) z.L. 3. Oluseppe Perletto (It) op 40 »ee.. 4. Bert Johansson (Zwe) op 1.25.5. Felice Olraondl at) z.L. 6 AmUcare Bcalbazzl at) x.L, 7. Francesco Moser (It) x.L, 8 Miguel Maria Lasa <8p) z.L, 0. Alfredo ChlnetU Ut) z.L. 10. Oonzalez Aja (8: X.L Algemeen klassement: 1. Pollentier 05 uur 5 min.. 57 sec.. 2. Moser op 1.28,3 Baronchelll op 2.25.4. De Witte (Belg) op 5.27. 5 Vandl (It) op 5.33. 6. Panlzza Ut) op 5.56. 7 Beccia (It) op 7.34, 8. Rtcclom! (lt) op 8.24,9. Bertolotto (It) op 9.25.10. Lasa op 11.31. RONDE VAN OOSTENRIJK De zevende etappe van de Ronde van Oostenrijk voor amateurs van Mittersill over 120 kilometer naar de top van de berg Grossglockner ls gewonnen door de Italiaan Luca Oli vette in 3 uur, 58 min. en 42 sec. Jevgeny Barjenkov (Sov) eindigde op de tweede plaats met een achter stand van 39 seconden. Derde werd, de Tsjech Henke op 51 seconden. In het algemeen klassement handhaaf de de Oostenrijker Mitteregger, die als vijfde eindigde, zich op de eerste plaats. Zevende etappe: 1 Luca OUvetto Uta) 120 km van Mittersill naar Orossglockner ln 3 uur. 58 min. en 42 sec., 2 Jevgeny Barjenkov <8ov) 3.59.21. 3. Svatopluc Hcnke (Tsji 3.59.33, 4. Walter Elberger (Oot) X.L, 5. Rudolf Mitteregger (Oos) X L. De klasseringen van de Nederlanders waren als volgt; 26 Hans Langertjs 4 05.14, 31. Luc Rotman 4.05 54.40. Ad van Peer 4.09.23,47. Martin Havik 4 1128, 51 Marcel Rehorst 4.12.53. 58. Eric Vlsscbers 4.16.00. Algemeen klassement l. Mitteregger (Oos) 20 uur. 25 min en 44 sec2 Konecny itsj) 20.27.56, 3 Henk (Tsj) 30 28 18.4 Kamer (Oos) 20.28 37.5. OUvetto (IU) 20.28 54. Klasseringen van de Ne derlanders: 14. Langertjs 20 38.47, 33. Havik 20 51.10. 37. Van Peer 2055 23, 43. Rotman 20.59.59. 52. Rehorst 21.13 38. 64. Vijschers 213914.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11