Capelle nog punt van titel Promotieduel voor Maasdijk Mutaties in eerste klas Sunlight na tweede gelijkspel (0-0) al zeker van promotiewedstrijd v' -Bram van der Hout haalt DEVJO in verlenging neer: 2-1 Hl Velo in finale Westland Cup tegen Naaldwijk Schellingbokaal definitief voor SSS Jan Breur wint in Ridderkerk BAANDAG 6 JUNI 1977 REGIOSPORT T rouw/Kwartet RH 15 RIDDERKERK De toch al tot in de vingertoppen met zenuwen geladen 22 spelers van Sunlight en Capelle, die op het veld van RWH tegenover elkaar stonden in de tweede wedstrijd van de beslissingscompetitie om de eerste en tweede plaats van de vierde klasse C, werden vooral in de eerste speelhelft van dit duel met nog eens een extra portie overgoten. In het bijzonder het eleftal van Capelle. Gaat U maar na: Na elf minuten moest keeper Johan Arnout met een armblessure uitvallen. Zijn vervan ger Goos van Vliet werd in de zes tiende minuut flink geblesseerd, maar bleef in het veld al was hij voor minder dan 50% fit. Na een half uur liep Jan Baas in een duel met Bas Post een gebroken sleutelbeen op en was met zijn vervanger Huib Moer man alle Capelse wisselmogelijkheid opgebruikt. Gelukkig bleek dat na dien niet meer nodig en konden twee voltallige teams de speeltijd uit- dienen. Overigens evenals afgelopen L 8 woensdag bij de strijd tussen Hille gersberg en Sunlight opnieuw zon der doelpunten. 'Dit tweede gelijkspel in deze beslis- singscompetitie betekende dat Sun- 'light zich zeker heeft gesteld van nog ffcen extra promotiewedstrijd tegen I IVVOR, nummer twee van klas 4D en /dat Capelle nog een punt verwijderd is van de titel. Het doelsaldo van de normale competitie speelt in deze reeks extra wedstrijden namelijk een belangrijke rol. Capelle heeft plus 19, Sunlight plus 18 en Hille- gersberg plus 15. Nu twee wedstrij- dig den gespeeld zijn, die beide in 0-0 eindigden, wordt het resultaat van de woensdag te spelen ontmoeting nee> Capelle-Hillegersberg doorslagge vend. Stand: Sunlight Capelle Hillegersberg 2 0 2 0 2 0-0 10 10 10-0 10 10 10-0 Eindigt ook die in een gelijkspel dan iis Capelle op grond van het beste ze9ei doelsaldo kampioen en speelt Sun- flight op grond van dezelfde reden met WOR om een plaats in de derde klas. Wint Capelle van Hillegersberg an 'Sórteert dat hetzelfde effect als ien gelijkspel tussen deze clubs. Vint echter Hillegersberg danprom- iveert laatstgenoemde club, is Ca- _jlle uitgeschakeld en blijft Sun light als promotiegegadigde tegeno- ver WOR staan. Zaterdag was duidelijk te merken, zeker tegen het einde van de strijd, dat Sunlight de wedstrijd van woensdag daarvoor nog enigszins in de benen had. Hoe onfortuinlijk Ca pelle startte is al gemeld. Er werd ditmaal wat sneller gespeeld en mede daardoor ontstonden er toch wel wat meer scoringsmogelijkhe- den. Scheidsrechter De Winter uit Lisse hield, bijgestaan door de grensrechters Tas en Tetro, de teu gels strak en had dat wat ons betreft met name in de felle eerste speel helft nog wat nadrukkelijker mogen doen. In al het rommelige gedoe met de blessures bleef Capelle redelijk overeind en belandde Ed Hassfeld uiteindelijk als enige in het noti tieboek van arbiter De Winter we gens een overtreding tegen Huib Moerman. Op een fraaie pass van deze junior beging de weer heel kun dig spelende Eugène Sordan een overtreding tegen Johnny Tahama- ta, die wel bestraft moest worden maar niet, zoals nu gebeurde, met een indirecte vrije trap. Na de doelwisseling bleven de 800 toeschouwers gelukkig meerdere ernstige blessures bespaard. On danks dikwijls goed werk op het middenveld van Bas Post, John Sey en vooral Johan van Aken bleef het rendement uit, omdat Sunlight's aanvalstrio zich niet of nauwelijks aan de onder aanvoering van Aart Lagerwaard solide opererende Ca pelse verdediging kon onttrekken. Daar stond een wat beweeglijker aanval van de groenzwarten tegen over. Aan die kant echter mankeer de voldoende lengte om tegenover de bijzonder goed timende Eugene Johnnie Tahamata (links) van Capelle duelleert met Eugène Jordan van Sunlight. Sordan en SJaak Suvaal succes te boeken. Stichtten voor het Capelse doel de verre ingooien van Johan van Aken soms enige verwarring, aan de andere kant stond keeper Leo Verduin bij schoten over het algemeen te zacht van Huib Moer man en Gerrit Zeeuw op de juiste plaats. De aan Capelle-kant voort reffelijk spelende Sjaak Peters liet menige goede pass van zijn voet vertrekken en ook aanvoerder Jaap Elshout droeg in aanvallend opzicht een fiks steentje bij, maar was het niet de goede richting die ontbrak dan waren het de zenuwen die in de afwerking overheersten. Met het einde in zicht wist Boude- wijn Groen zich aan Vlaardingse kant nog een reële kans te scheppen. Zijn goed gerichte en harde schot spatte op de vuisten van de dappere Goos van Vliet uiteen. Enkele bierflesjes binnen de lijnen leidden tot een oproep aan het publiek dit op straffe van staken van de wed strijd achterwege te laten. Gelukkig werd aan dit verzoek op de enig juiste manier voldaan. Zo langza merhand werd de spanning voor de supporters van beide teams on draaglijk. Hoe dan ook, het was en bleef 0-0. CAPELLE: Arnout (Van Vliet): Jongeneel. La gerwaard, Van Mullem, Teun Maurlk; Theo Maurlk, Elshout, Baas (Moerman); Tahamata, Peters. Zeeuw. SUNLIGHT: Verduyn; E Hassfeld. Suvaal; Jor dan en Tuwannakotta; Sey, Van Aken. Post (Bosselaar); Oast (R. Hasfeld), Oroen, Ver- burgh. door Henk Smit DELFT Maasdijk heeft op het bijveld van CSVD het Voor- burgse DEVJO met 2-1 terug gewezen en speelt nu een pro motiewedstrijd tegen SVPTT om een plaats in de derde klas. Na 117 minuten voetbal scoor- de Bram van der Hout met een zacht rollertje het winnende doelpunt. Terwijl vriend en vij and zich opmaakte te constate ren dat de beslissing een week later zal vallen, spatte de DEV- JO-droom uiteen. Tranen vloei den er zelfs rijkelijk. Het laatste was niet zo verwonder lijk, want de gemoedsrust van beide partijen werd danig op de proef ge- isteld. Het in de eerste helft betere Maasdijk zag zich in het tweede be- drijf beangstigend ingelopen door ^DEVJO dat zelfs op gelijke hoogte ,kwam, waardoor de uitstekend lei dende scheidsrechter Arie 't Jong de jp ploegen moest oproepen voor een verlening van tweemaal vijftien minuten. De Voorburgers hadden zich uitein delijk knap teruggevochten om bij na de evenknie van Maasdijk te wor den. Daarom is het voor de vertrek kende trainer Piet Oostrum (SVLV- Voorschoten) en zijn pupillen jam mer om op de valreep met een neder laag geconfronteerd te worden. Een tweede beslissingswedstrijd had wel licht meer zeggingskracht gehad. Trainer Nico de Bruin van Maasdijk wilde kennelijk een vroeg succes, want verdediger Leen van der Stok was uit de ploeg gelaten, waardoor de uiteindelijke matchwinnaar Bram van der Hout (vorige week tegen ARC er niet bij) op het mid denveld terecht kwam en Gerrit van 65 Woerden de achterste lijn compleet maakte. Op de donderdagse training heeft hij zijn beslissing gemotiveerd 44 en zijn doelstelling bij de spelers overgebracht: „We gaan aanvallend 30 voetballen". <-& V.,, 09 Het is er dubbel en dwars uitgeko men. Het eerste kwartier had DEV- 95 JO nodig om van de verbazing te bekomen: drie uitstekende scorings- 74 kansen en in de vijfde minuut een __doelpunt van Andries Sonneveld. 60|be eerste minuut was het bijna al iraak. Aat Visser schoot via een been 39 van een verdediger naast, terwijl An- "dnes Sonneveld zijn zachte lob met zag gestopt door Keep Hans "lung. Uit een vrije trap van de opko mende Gerrit van Woerden scoorde Sonneveld met het hoofd 1-0. Alsof het niet genoeg was, probeerden Jan Hordijk, Arie Haaring en Kees Hoog endam, als de mogelijkheid zich oordeed, naar voren te gaan. De •mlange Hoogendam had bijna :ces, toen hij uit een vrije trap van 'ram van der Hout met het hoofd iihard de deklat pareerde. Om orde op zaken te stellen drukte DEVJO het tempo, om vanuit deze situatie op te rukken naar doelman Arend van Staalduinen. De Voorbur gers begrepen tijdig dat men anders door Maasdijk met zijn felhdid, lange pass en opkomende spelers wegge speeld zou worden. De lange voorstopper Klaas de Win ter was regelmatig voorin te vinden, terwijl de gevaarlijkste man van DEVJO, Joop Verwey, tot twee keer toe bijna succes had. De ene keer vond hij Kees Hoogendam op zijn weg, de andere maal ging de inge studeerde vrije trap maar net over. De mooiste kans kreeg de goed spe lende Cees den Otter die inkopte, terwijl Van Staalduinen uit zijn doel was. Het betekende bijna 1-1, maar Gerrit van Woerden redde koelbloe dig door de bal uit het doel te koppen. Na de rust was de niet zo op de voorgrond tredende aanvaller Kees van Veldhoven vervangen door ver dediger Leen van der Stok. Omzet tingen bij Maasdijk waren hiervan het gevolg: Van Woerden beproefde zijn krachten op het middenveld, waar hij nog beter uit de verf kwam. Doelman Jung kon binnen twee mi nuten zijn handen warmen aan een keihard schot van deze aanvallende middenvelder. Met het schot net naast van Andries Sonneveld waren dit de enige wapenfeiten van Maas dijk, want DEVJO perste er met vereende krachten een aantal moge lijkheden uit. De steeds beter spelende Huib Ver wey gaf met een goed gericht schot uiting aan het offensief van de Voor burgers. Onbegrijpelijk was het dat de gevaarlijke aanvaller Joop Ver wey zijn niet geringe capaciteiten op het middenveld tentoonspreidde, terwijl de ijverige Jan den Hartog zich zonder veel rendement mocht leeg lopen in de spits, geassis teerd door Kees den Otter. Toch was het vrije trappenspecialist Joop Verwey die de 1-1 tot stand bracht. Na chaotisch wegwerken van Maasdijk (benen en ruggen wa ren het doelwit), torpedeerde Hoog endam zijn naaste belager Jan den Hartog. Kees den Otter beroerde uit de vrije trap de bal zodat Joop Ver wey kon aanleggen. Het niet geheel overtuigende DEVJO was zodoende wat gelukkig op 1-1 gekomen. Met de wissel van Ed Bungen door good-old Klaas Groenenberg pro beerde Piet Oostrum het steeds fel ler wordende DEVJO tot nog meer aanvallende acties op te peppen. Niet zonder succes, want Alex Pe ters zag zijn vrije trap over, maar door de handen van Arend van Staalduinen net naast gaan. De veelvuldig opkomende Klaas de Winter toonde zich eindelijk sterker in de lucht dan Kees Hoogendam, maar de Maasdijkse goalie was klemvast. Drie minuten voor het einde van de officiële speeltijd liet de moegestre den en geblesseerde Jan den Hartog zich vervangen door verdediger Wim Spaans die echter in de spits ging opereren. In de laatste minuut van de steeds meer gelijkwaardig wordende strijd rammelde Arend van Staalduinen een schot van Joop Verwey uit zijn doel, terwijl Leen van der Stok tijdig ingreep zodat Paul Dijkstra niet ge vaarlijk kon worden. Aan de andere kant glipte de bal van Kees Hoogen dam in unieke positie van zijn voet. De twee verlengingen stonden in het teken van de vermoeidheid (Arie Haaring-kramp, Alex Peters-kuit, Huib Spek-kramp) en de aanval. Maasdijk posteerde de van origine aanvaller Jan Hordijk in de spits. In de eerste verlenging had Aad Bouw huizen met een hoge bal vanaf de zijlijn bijna succes. Terwijl Klaas •Groenenberg op een haar miste. De tweede verlenging was niet van sensatie ontbloot. Keeper Hans Jung hield op formidabele wijze Jan Hordijk van het scoren af. Andries Sonneveld richtte net over 'uit een vrije trap van Kees Hoogendam. Aan de andere kant verrekte Van Staalduinen zich bijna om een schit terend schot van Paul Dijkstra uit de bovenhoek te duiken. De anti-climax voor DEVJO kwam met nog drie minuten te gaan. Op een rij misten de aanvallers van Maasdijk en verdedigers van DEV JO, maar het zachte rollertje van Bram van der Hout trof ongenadig doel. MAASDIJK DEVJO 2-1 (1-0) na vert. 5. Sonne veld 1-0.70. J. Verwey 1-1.117. Van der Hout 2-1, Scheidsrechter: 't Jong Toeschouwers; 1000. maasdijk- Van Staalduinen, Van Woerden, J Hordijk. Hoogendam. Haaring, A. Visser. Bouwhuizen. Van der Hout. Van Veldhoven (Van der Stok), Sonneveld. H Hordijk iL. Visser) Hans Hordijk en Gerrit van Woerden van Maas dijk zijn dicht bij de bal. Alex Peters (rechts) van DEVJO ls kansloos. Bungen (Oroen'enberg), J. Verwey, Dijkstra. STAND 4B: MW 34-33 ARC 24-41 Loosduinen 24-22 Maasdijk 25-37 Hermandad 24-19 DEVJO 25-35 8emper Alt 24-18 Die Haghe 24-29 Scheven. 34-18 Unicum 24-25 RAS 24-14 Monster 24-24 Holland Sp. 24-11 NAALDWIJK—RK8VM, vorig Jaar winnaar van de Westland Cup, zal dit jaar genoegen moeten nemen met de strijd om de vierde en derde plaats tegen plaatsgenoot Monster. De bekerhouder verloor gisteren met 2-3 van Velo dat in de finale nu uitkomt tegen het zondag-elftal van Naaldwijk. De Naaldwijkers versloe gen door een doelpunt van André de Gier Monster met 1-0. Velo had eerder Lyra via de straf schoppen uitgeschakeld, nadat bel de formaties, ook in de verlenging, niet aan doelpunten waren toege komen. Het programma voor zaterdag 11 juni luidt: Om derde en vierde plaats: Monster-RKSVM (16.15) en om eerste en tweede plaats. Naald wijk (zo)-Velo (19.00). Van onze sportredactie ROTTERDAM Van de dertien westelijke clubs, die volgend sei zoen in de eersteklasse van het zaterdagvoetbal uitkomen, heb ben vooral Spijkenisse en Zwart Wit '28 zich flink geroerd in de afgelopen week afgesloten „transferperiode". Even als vorig jaar is bij deze clubs het verloop opnieuw groot. Spijkenisse ziet acht spelers ver trekken: Rini van Zanten (De Musschen), Cor Barendregt en Joep Goedendorp (belden naar RWH), Martin Klomp en Ruud de Haan (beiden naar Nieuwen- hoorn), Arie van der Meer (OVV), Ton de Groot (terug naar Rozen burg) en Nico Schouten (HION). Tegenover deze aderlating staat de komst van zeven nieuwe spe lers, van wie vooral Ron van Baa- ren (FC Den Haag) een verster king genoemd mag worden. Daan van der Meer (Zuldland) en Harrie Koopman (Hekelingen) keren weer terug, terwijl ook Johan den Doelder (Nieuwenhoorn), Cees Weeda (SHO), Ron van Oven ('s- Gravenzande) en Ben van de Windt (ASSO) zich als nieuw lid hebben aangemeld. Trainer Jan van Baaren gaat zijn tweede sei zoen ln. Bij Zwart Wit '28 verdwijnen zes spelers uit de selectie. Doelman Lolke Lolkema, Goof Schoenma ker en Ben Roestenburg stoppen, terwijl Jos en Martin Roesten burg (terug naar Leonldas) en Rob Smaal (als amateur naar Excelsior) vertrekken. Liefst ne gen nieuwelingen kunnen worden genoteerd. Ton Viergever (terug van Groot Ammers), Hai^le Ca- mijn (Tediro), Harrie en Wim Roest (Poortugaal), John Aaron (Real Parbo), SJaak van der Berg en Cor Dedert (beiden Feye- noord), Martin van Keulen (Ex- celslor-C) en Wim Schouten (De Musschen). Piet van Miert (Over maas) volgt trainer Jan Nieuwstraten op. RWH heeft zes nieuwe spelers aangetrokken, van wie Cor Baren dregt en Joep Goedendorp (bel den Spijkenisse) en doelman Cees van Vliet (Xerxes) de bekendsten zijn. Voorts komen Theo Liestlng (Sint Lodewijk), Fred Gorter (Euro Sport) en Hans Statz (terug van Oude Maas) volgend seizoen voor de Ridderkerkse eerste klas- ser uit. Trainer Ad van Dongen moet Chris Birahy (HION) en Henk Sterkenburg (Heerjans- dam) missen. Behalve de nieuwe trainer Jan de Gier. die de plaats van Wim van der Gijp al had Ingenomen, krijgt SHO ook twee nieuwe spelers. Het zijn Hans Bres (LENS) en Arnold Bol (GOZ). Na één seizoen gaan Rob Hanssen (FC Dordrecht) en Hans Serier (Poortugaal) weg, ter wijl Jan Grauss terugkeert naar Oud-Beljerland. Reserve-doel man Gert Bons gaat naar SSS. De Zwervers raakt alleen Leen Stok aan GOZ kwijt. New-comers zijn: Prins en Neelen (belden Feyenoord), Thomas P'Nelll (Middlesborough), Dirk de Korte (Varkenoord), doel man Ter Horst (Spartaan '20) en Dick Mulder, die vroeger voor Zwart Wit '28 uitkwam en het afgelopen seizoen bij LSV '61 speelde. Trainer Cas Hubregtse, die naar RBC gaat wordt opgevolgd door Piet de Haas. John Eelman, trainer van Noord- wijk, kan alleen versterkingen voor zijn selectie noteren, want niemand vertrekt. Hans Plaatzer (Excelsior M) keert na vijf Jaar terug, nu hij in Katwijk onderwijzer wordt. Twee nieuwe keepers. Arend van den Oe ver (Quick Boys) en Hendrik van Buijten (DOS '19), zijn een welkome aanwinst. Evenals middenvelder Hans Schiphorst van ASC. Gerard Thio keert na een seizoen SJC weer terug. Barendrecht raakt in zijn eerste sei zoen in de eerste klas niemand kwijt. Ook trainer Daan den Bleij- ker niet. De selectie wordt uitge breid door de komst van Jan Bruys (CW), Jos van Dongen (Feyenoord 3) en Hans Ruygrok (Amersfoort-C). BIJ RCL blijft de balans ln even wicht. Twee spelers komen en gaan. Ruud de Groot wordt trainer van zondag tweedeklasser Lugdunum en Kees Vermeulen maakt de overs tap naar het Leidse ZLC. Wilbert en René Witteman komen over van derde- klasser UDO uit Oegstgeest. John Huguenin heeft ook volgend seizoen de Leiderdorpers onder zijn hoede. Eén speler (Arend van den Oever naar Noordwijk) en een trainer Ger Perdijk (naar Jodan Boys) gaan weg bij Quick Boys. Mogelijk vertrekt ook Sis Thu Pan, al zijn de contac ten met Excelsior verbroken. Arie Lagendijk ls aangetrokken als nieuwe oefenmeester. Bij de overige vier eersteklassers (debutant Nieuw Lekkerland, CSVD, Kozakken Boys cn Zwalu wen) blijft alles bij het oude. Niemand gaat weg en niemand komt. Ook de trainers Jan Ravcnschot (Nieuw Lekkerland), Gerard Webcr (CSVD), Ton de Hoop (Kozakken Boys) en Frans de Kruis (Zwaluwen) blijven. Van onze sportredactie ROTTERDAM SSS heeft definitief beslag weten te leg gen op de Schellingbokaal door NSW ln deze traditionele wedstrijd met 0-1 te verslaan. Jan Roodbol scoorde een kwartier na rust het enige doelpunt. De gelegenheid te baat nemende om alsnog Jan Bravenboer en Jan van Leening te huldigen voor het spelen van hun 250e wedstrijd voor SHO speelde het kampioenselftal van SHO uit 1970 tegen het huidige stan daardteam. Dat kampioenself tal be stond uit Cor Merkes; Jan van Lee ning, Lou Bijl, Jaap Schipper en Jan Bravenboer; Frans van der Linden, Ad den Boer en Ger Reedijk; Jan den Boer, Cees van Bennekom en Gerard de Groot Naar schatting 600 kijkers beleefden veel plezier aan deze confrontatie van Jong en oud. Jong" won met 5-4. Het score ver loop was: Cees van Bennekom 0-1, Plra van der Sljde 1-1, Cees Visser 2- 1 en 3-1, Rob Grauss 4-1, en Jan den Boer 4-2. Na rust Klaas Groeneweg 5-2, Hans SUedrecht miste penalty. Gerard de Groot 5-3 en uit een straf schop Jan Bravenboer 5-4. Afdelingsclub Mellssant en tweede klasser De Zwerver hielden elkaar met een 2-2 score ln evenwicht. Huib Klink zorgde voor 1-4, maar na rust zette Wim van Tol met twee treffers de Kinderdijkers op een voorsprong. Huib Klink had nogmaals succes en bepaalde de eindstand op 2-2. Barendrecht, pas gepromoveerd naar de eerste klas, kwam met moei te langs het naar de vierde klas gedegradeerde Phlershil. Baren drecht won na een 1-1 ruststand uiteindelijk met 3-4. Het scorever loop: Cees van der Meer 0-1, Piet van den Burg 1*1, Karei Snijders 2-1, Bas Hokke 2-2, Dlck Burger 2-3 (eigen doel), Bram van Tol 2-4, Karei Snij ders 3-4. RIDDERKERK Jan Breur uit Schiedam heelt zaterdag op 25- jarige leeftijd zijn eerste overwinning in een wegwedstrijd ge boekt. Breur won de profronde van Ridderkerk met 50 meter voorsprong op Jan van Katwijk. Zaterdag in Ridderkerk haalde hij d, uiibiigu: i. jto Breur (acaimiun) too km tn goed uit. Breur zat In de kopgroeD 18 ,n van Vilf rpnnprc HIp al no AA uon ria (Oploo) op 5 sec.. 3. Jos Schipper (Kwadendam- Jl1 reryierS' die na 40 van de me) a.t. 4. Joa Huyamuu (Bel) x.L. 5 Andrt 100 kilometer een beslissend „gat" Oever» (8cWJndcl| *t, 6 Oerbcn Karstens sloeg. Doordat de onderlinee ver- <J*im«»beek>opio«ee.,7 Richard BukacU (8t standhoudine in hpt nelntnnvpf t# Ollles) op 16 aecI. Eddy Peclman (Bel) z.t„ 9 S l ia a peloton ver te Oem» van Oerwen (Holland) i\. 10. Plat van zoeken was, hield de kopgroep lang Katwijk (miui. een minuut voorsprong vast. Jos Huysmans voert dc kopgroep aan, gevolgd door Jos Schipperen Jan Breur, die uitendelijk als eerste over de finish zou gaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15