'Overheid faalde in Lunetten' Formatie CDA heeft nog geen tweede man Biefstuk mals en sappig Honderden arrestaties in Angola Botulisme geconstateerd in Schiedam Van der Lek ziet af van gijzeling hoofdredacteuren Boycotactie tegen Outspansinaasappels Harde conclusie over laatste woonoord voor Molukkers Belangrijkste fout zou Vught gemaakt hebben WOENSDAG 1 JUNI 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet 9 SS Gisteren heeft de nieuwe CDA-fractie voor het eerst vergaderd in het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag. Na het beraad nog even wat napraten: van links naar rechts de heren Aantjes, Andriessen, Kruisinga en Van Agt. Vervolg van pagina 1 De PvdA spreekt in haar advies over de vorming van een kabinet „dat het vertrouwen van het parlement ge niet". Dat sluit de eventuele vor ming van een links minderheids kabinet uit. De PvdA toonde zich bewust van het risico dat Den Uyl, direct als formateur benoemd, zou kunnen mislukken. De mogelijkheid om dit risico te vermijden door eerst een informateur te benoemen is ech ter afgewezen. De PvdA vindt dat verkiezingsuitslag duidelijk wijstop voortzetting van de huidige rege ringscombinatie en wel zo spoedig mogelijk, om de werkloosheid op te lossen. De benoeming van een infor mateur zou de formatie maar op houden, zo meent de PvdA. Niet ondergeschikt Ook Van Agt (CDA) voert in een verklaring de economische proble men aan als reden om zo snel moge lijk een kabinet tot stand te bren gen. Van Agt maakte duidelijk dat het CDA niet van plan is, zoals in 1973 een volstrekt ondergeschikte positie ten opzichte van de PvdA te aanvaarden en de PvdA-eisen te slikken. Het CDA wil een kabinet „dat kan rekenen op een ruime steun en vruchtbare samenwerking met de volksvertegenwoordiging". Van Agt benadrukt dat er voor de stabiliteit van dat kabinet „een ba sis van vertrouwen tussen de rege ringsfracties aanwezig moet zijn, dat de zetelverdeling overeen komstig de verkiezingsuitslag moet worden en dat erkend moet worden dat de partijprogramma's aan el kaar gelijkwaardig zijn". In de ver klaring staat niet hoe de verdeling van de ministerzetels pi recies moet worden, maar bekend is dat het CDA streeft naar acht zetels voor de PvdA inclusief de premier en acht voor het CDA. Een CDA-woordvoer- der zei dat met dit advies een combi natie van CDA/VVD niet definitief van de baan is maar dat voortzet ting van de huidige regeringscombi natie nu eerst aan de orde is. Spanning Van onze Haagse redactie DEN HAAG De CDA-fractie in de Tweede Kamer zet mor gen de pogingen voort het conflict over de vervanging van fractieleider Van Agt op te lossen. In de vergaderingen van het CDA-presidium maan dagavond en de CDA- fractie gistermorgen zijn daar over geen beslissingen genomen. Belangrijkste reden daarvoor was dat fractieleider Van Agt zelf, door de gijzelingen tot nu toe onvoldoen de in staat is geweest zich met de controverse tussen Aantjes (AR) en Andriessen (KVP) bezig te houden. De verkiezing van de KVP'er Andriessen tot plaatsvervanger van Van Agt en het terugdraaien van deze benoeming onder zware druk van de meeste AR- en CHU-leden onder leiding van Aantjes en Krui singa heeft inmiddels de kans ver groot dat geen van beide heren nog de opvolger van Van Agt zal worden. Binnen het CDA, in de fractie en in kleiner verband, worden verschillen de mogelijkheden voor de oplossing van het probleem besproken. Te weten: Aantjes wordt alsnog benoemd, maar de vraag is of hij een benoe ming op deze manier nog wil aan vaarden. Dat zal afhangen van de discussie in de fractie. Niet Aantjes, maar een andere Anti-Revolutionair wordt benoemd. In KVP-kring wordt hiervoor de naam van de AR- landbouw en Europaspecialist W. de Koning genoemd. In AR-kring voelt men daar echter niet zo veel voor, omdat dit zou betekenen dat men Aantjes laat vallen, de man, zo werd gisteren benadrukt, die in de verkle- De WD-leider Wiegel stak zijn hoop op mislukking van de formatiepo ging van Den Uyl, niet onder stoelen of banken. „De breuk in het kabinet- Den Uyl werd veroorzaakt door ge brek aan wederzijds vertrouwen. Ik betwijfel ernstif of dat vertrouwen nog, en binnen korte tijd hersteld kan worden", zei hij. Wiegel ver wacht vooral spanning op sociaal- economisch gebied gezien de laatste zeer pessimistische prognose over de ontwikkeling van de werkgele genheid. „De linkse heren zullen dan wel door de bocht moeten", aldus Wiegel. Hij wil dat die nieuwe cijfers in alle openbaarheid op tafel komen, omdat ze medebepalend zijn voor de opstelling van de begroting 1S78. Wiegel benadrukte dat anaers aan in 1973 nu een combinatie van CDA en WD wel een meerderheid in de Kamer heeft. Als een PvdA/CDA- combinatie mislukt zou een CDA/VVD-combinatie geprobeerd moeten worden. De cruciale vraag aan Van Agt is, aldus Wiegel„Kun nen we rekenen op volledige steun van het CDA-blok". Wiegel zei ook D'66 niet voor samenwerking te wil len uitsluiten. De D'66-fractieleider Terlouw rea geerde hierop gisteravond echter ne gatief. Hij zei: „Definitief is het nee, ten aanzien van samenwerking met de WD. Dat hebben we onze kiezers beloofd, daar kunnen we niet van af hoe moeilijk het ook zou worden." D'66 gaat ervan uit bewoon betrok ken te worden bij de formatie-Den Uyl en de PvdA is het daarmee eens. Weliswaar bestaat er in de PvdA enige Irritatie over de zelfstandige koers van D'66, maar anderzijds ziet de fractie geen redenen deze rege ringspartner nu ineens niet bij de formatie te betrekken. Van een verslaggever SCHIEDAM In Schiedam is het eerste slachtoffer onder de watervo gels ten gevolge van botulisme ge constateerd. De gemeente verzoekt de bevolking de watervogels niet te voederen om te voorkomen dat veel dieren zich op eenzelfde plaats con centreren. Om elk risico te vermij den raadt de gemeente de mensen aan vooral in ondiep water niet te zwemmen, te spelevaren of te vissen Van een verslaggever AMSTERDAM - Het PSP-Tweede Kamerlid Bram van der Lek heeft er voorlopig van af gezien de hoofdre dacteuren van De Stem en De Lim burger, de Journalisten L. Leijendek- ker en F. Hulskorte, te laten gijzelen, zo heeft zijn raadsman, mr. W. van Bennekom, bekendgemaakt. In plaats daarvan zal hij in appèl gaan tegen de beslissing van rechtbankpresident mr. W. J. Bor- gerhoff Mulder, die vorige week in kort geding afwijzend heeft beschikt op Van der Leks eis de Journalisten een dwangsom van 100 gulden per dag op te leggen. Een en ander houdt verband met het feit, dat de hoofdredacteuren blijven weigeren de bronnen te onthullen, waaruit zou zijn gebleken dat de naam van Van der Lek voorkomt op de zogeheten „KGB-lljst" van Else- viers Magazine. Sedert publikaties met deze strekking vorig Jaar in De Stem en De Limburger verschenen, zijn Hulskorte en Leljendekker ver scheidene malen door de Amster damse rechtercommissaris gehoord, evenals hun collega F. Hoogendijk van Elseviers Magazine. Allen heb ben zij tot nu toe geweigerd hun bronnen te onthullen, zich beroe pend op het verschoningsrecht. Dat beroep is inmiddels door het ge rechtshof te Amsterdam verworpen. Alleen Hoogendijk heeft tegen die beslissing cassatie aangetekend bij de Hoge Raad. Van een medewerker ROTTERDAM Deze week gaan de boycotacties tegen de Zuidafri- kaanse Outspansinaasappels op nieuw van start. Vandaag wordt door een aantal groeperingen een actie gevoerd bij de Rotterdamse citrusveillng. Vervolgens komen rond het weekeinde in enkele tien tallen plaatsen in Nederland acties op gang. De grotere manifestaties zullen ondermeer plaats vinden in Groningen en omstreken, Haaksber gen, Maastricht, Bilthoven, Leiden en omstreken, Amersfoort en Leus den Binnen het kader van de boy cot zal dit jaar nog meer de nadruk gelegd worden op de strijd van de arbeiders in Zuid-Afrika in hun stre- vpn naar vrHhrlH zingen 129.000 voorkeursstemmen kreeg. Voorlopig wordt de opvolging van Van Agt niet geregeld, totdat het nieuwe kabinet gevormd is. De strijd over de opvolging van Van Agt gaat er tenslotte vooral om wie CDA-fractieleider wordt als Van Agt weer minister wordt in een nieuw kabinet. Sommige CDA-ers sluiten zelfs niet uit dat Van Agt CDA- fractieleider blijft terwijl Aantjes, Andriessen en Kruisinga naar het kabinet verdwijnen. Vooral onder de nieuwe CDA-kamerleden zou de op vatting heersen dat op die manier de grote verdeeldheid in de CDA- fractie in een klap kan woden opge lost. Vlees in de pan verstevigt de maaltijd. Een lekker stukje vlees vindt altijd grage eters, al zijn er ook velen die vlees absoluut afwijzen. Maar iedereen mag naar eigen keuze eten, zolang het maar ge zond is. Vlees bereiden is vaak een wat tijdrovende bezigheid. Maar een vlug gertje is de biefstuk en hij is er in vele soorten. Entrecóte Ook entrecóte is een biefstukje. Het komt van de lende. Het is goedkoper dan een gewone biefstuk omdat er een randje vet aan zit. Dat randje moet er niet afgesneden worden want daardoor wordt het vlees juist extra sappig. Na het braden mag het wel weggesneden worden, als iemand aan de „slanke lijn" is. Dat is precies zoals bij bouillon: als de bouiln aar is, het vet eraf schep pen en een magere bouil lon is er. Voor 4 personen nemen we 2 entrecótes, sa men 400 gram. Vó6r het bakken een paar sneetjes in het randje vet geven, anders trekt het vlees krom. Fruit een uitje in een mengsel van 1 eetlepel boter en 2 eetlepels olie. Bak de entrecótes 4 minu ten aan elke kant. Dat moet op een hoog vuur, zoals bij een.getirone" biefstuk ook. Als de entre cóte klaar is, zout en wat paper er overheen strooien. Tournedos Tournedos weer zo'n romantische naam voor een „gewoon" biefstukje. Dit stukje vlees wordt van het smalle deel van de hals van het koebeest ge sneden. Dit biefstukje is klein en vrij dik. Het vlees is nogal slap en droog, zo dat men er goed aan doet er een stukje spek bij het bakken omheen te wikke len. Een ons vlees per per soon is genoeg. De slager bindt het spek wel met een speciaal soort touw er omheen. Verhit de boter en de olie en bak de tour nedos zo'n 'JJ minuten. Haal het touwtje voor het opdienen eraf. Nieuwe aardappeltjes (ze zijn er al, maar wel prijzig) en Jonge spinazie smaken er goed bij. Als het vlees klaar is, peper en zout erop. Biefstuk Een duur stukje vlees en echt niet voor alledag is de „gewone" biefstuk. Geen 'vlees Is makkelijker klaar te maken. Tenminste als de biefstuk mals is. Dat kan je aan de buiten kant niet altijd zien en het is dan ook een vertrou wenskwestie tussen de slager en de klant. Een biefstuk wordt gewoon in de hete boter en olie aan beide zijden dichtge schroeid en mag dan hooguit twee of drie minu ten aan beide zijden bak ken. Zo'n biefstuk moet ongeveer 150 gram wegen. Hij schrompelt namelijk in. Hoe zwaarder de biefstuk hoe langer de braadtijd. Dus: dubbel zo zwaar, dubbele braadtijd. De biefstuk moet van bin nen rauw en zachtroze zijn. Niet iedereen lust hem echter zo. Velen wil len hem liever „doorbak ken". Het is daarom raad zaam de gasten eerst te vragen hoe ze dit kostelij ke stukje vlees willen. Dat vragen ze in een goed res taurant óók aan de gasten. Tartaar De Tartaren waren ruwe klanten. Misschien dat daarom een biefstuk tar taar nu nog steeds rauw gegeten wordt? Een lapje biefstuk wordt door de vleesmolen gedraaid. Maar voor dat doordraai en heeft de slager ook al gezorgd. Het ligt kant en klaar bij hem in de koe ling. Bij warm weer is het wel oppassen geraden met tartaar. Het vlees moet echt kersvers zijn, anders komen er darmstoornis sen van. Biefstuk tartaar kan ook gebakken wor den. Krulden er door men gen, peper en zout erop en een fijn stukje vlees is klaar. Een „rood" tartaar- tje moet ongeveer 1 yi» minuut bakken en een „doorbakken" tartaar heeft ruim 2 minuten nodig. Hamburger Heel bekend zijn de „Hamburger" of de „chee seburger". Het zijn tar- taartjes die op een brood je of boterham gelegd wor den. Ze worden gegar neerd met uienringen, stukjes paprika en toma tenketchup. Bij de „chee seburger" wordt een lapje kaas erover gelegd en dat wordt meegebakken, tot de kaas smelt. Niemand die dit niet eens gegeten heeft. Wie een tartaartje zelf maakt, weet a'at het echte biefstuk is. Dat is niet altijd zo. De meeste restaurants gebruiken ge hakt mager rundvlees voor dat lekkere hapje. Geeft niets. De smaak is toch goed. Maar biefstuk is het niet. Kalf Een kalfsbiefstuk is wat flauwer van smaak. Hij wordt o.a. van de schouder van het kalf gesneden. Dit vlees moet zachtjes bak ken. Niet op een heet vuur en het heeft langer nodig voor het gaar is. Ongeveer een kwartier (we gaan uit van een biefstuk van 1 ons). Het moet helemaal gaar worden en mag van binnen niet meer rood zijn. Biefstukken zijn er erg veel. Allemaal ver schillende soorten. Alle maal verschillend klaar te maken. Maar een biefstuk geeft geen Jus. Toch kan het wel. Leng de boter, waarin het vlees gebakken is, aan met wat water of melk. Doe er een bouil lonblokje in en er is een lekkere Jus bij. Smaakt uitstekend bij een stukje stokbrood, waarmee de jus opgedlpt kan worden. door Piet Hagen VUCHT Het kamp Lunetten bij Vught is (met het veel klei nere kamp in Vaassen) het laatste overblijfsel van de ze ventig woonoorden, waarin de Molukkers in 1951 „tijdelijk" werden ondergebracht. Terwijl de Molukkers elders verhuisd zijn naar nieuwe woonwijken, woont een groep van bijna zes honderd mensen nog altijd in' het „kamp Vught". Hoewel de tegenwoordige barakken ook na de opknapbeurt van vorig Jaar nog veel te wensen overlaten, wil een deel van de bewoners graag in Lunetten blijven. In plaats van verspreid te worden over Vught en Den Bosch wil deze groep nieuw bouw op het terrein van Lunetten. Maar noch de plaatselijke noch de landelijke overheid voelt daar voor. Hoe het mogelijk is dat Lunetten zo lang overeind bleef terwijl de woon oorden elders in het land het een na het ander werden opgeheven, kan men binnenkort nalezen in het boek „Lunetten, kroniek van eën failliet beleid", dat dezer dagen verschijnt.*) Het is geschreven door Henk Smeets, adviseur van de stichting Lunetten en (dat moet er wel bij) zoon van de in 1972 overleden Vughtse wethouder Smeets. Het boek is bewust partijdig. De schrij ver bekent dat hij kiest vóór de Mo lukkers en tegen het beleid. De conclusie van Smeets is hard. „Of het nu gaat om landelijke overheden of plaatselijke, iedereen weet beter dan de Molukkers zelf wat goed voor hen is. Of eigenlijk: ledereen denkt te weten hoe een minderheidsgroep moet worden aangepakt om de meerderheid zo min mogelijk last te laten krijgen van haar aanwezigheid. Het beleid in de afgelopen 26 Jaar was geen minderhedenbeleid, maar een beleid ten dienste van de meer derheid. Daarom staan terreurbe strijding en spreiding veel centraler in het beleid dan behoud van eigen identiteit." Concentratiekamp Het woonoord Lunetten is ooit door Duitsers gebouwd als concentratie kamp. Een doorgangshuls naar Da chau, Sachsenhausen en Ra- vensbrück. Na de oorlog deed het kamp dienst als verblijfplaats van mensen die „fout" waren geweest. In 1951 kreeg „Lunetten" de bestem ming, die het zoals het er nu uitziet, nog enkele Jaren zal houden. Ook al was de vorig Jaar in de publiciteit gekomen kritiek op de „onmenselij ke" omstandigheden in het woon oord terecht, Lunetten heeft behalve een negatieve ook een positieve kant. Voor de mensen die er nu nog wonen is dit de plaats waar zij meer dan een kwart eeuw gewoon en ge leefd hebben. Er liggen dierbare her inneringen. En misschien is Lunet ten, nu andere woonoorden verdwe nen zijn, ook een beetje het symbool van de Molukse hoop. De tijdelijk heid van de huisvesting accentueert dat zij hier geen blijvende stad heb ben, om het bijbels te zeggen. De eerste periode in Lunetten (1951 tot 1956) is de tijd waarin de Moluk kers nog volop voorwerp van „Ambo- Illustratie uit „Lunetten, kroniek van een falliet beleid". staatswege onderhouden en ver zorgd. In 1954 begint de gedeeltelijke en in 1956 de volledige zelfzorg, zij het dat ook na 1956 de overheid nog op tal van manieren betrokken is bij de voorzieningen voor Molukkers. Drie Jaar later verschijnt het rapport „Ambonezen in Nederland" op grond waarvan de regering kiest voor inte gratie van de Molukkers in de Neder landse samenleving met behoud van de eigen identiteit. De feiten Als we naar de woonsituatie van de Molukkers kijken is deze doelstel ling van de overheid nagenoeg ver wezenlijkt. De woonoorden zijn - op Lunetten na opgeheven, de Molukkers wonen verspreid over het land in kleine concentraties. Waar om is dat met Lunetten nog altijd niet gelukt? Dit zijn de feiten: maart 1951 Het kamp Vught wordt ingericht als woonoord; 1952 Verschillende kerkelijke en politieke conflicten binnen Lu netten; 1956 Niet zonder problemen wordt de „zelfzorg" ingevoerd; 1956/57 Eerste nleuwbouwplan (dat niet doorging): 1959 De ruim tweeduizend bewo ners van Lunetten worden inge schreven als inwoner van Vught; de ze administratieve verandering maakt overigens geen eind aan het tot op de huidige dag voortdurende heen en weer schuiven van ver antwoordelijkheden tussen gemeen telijke en landelijke overheid; 1960-70 Steeds meer mensen verla ten Lunetten en vestigen zich ln de overal ln het land gebouwde woon wijken; op deze wijze hergroeperen de Molukkers zich die in 1951 wille keurig over het land verspreid wa ren; er blijven zeshonderd mensen achter ln Lunetten; juli 1970 Het ministerie van CRM deelt de bewoners mee dat ze moe ten verhulzen naar Woerden, Den Bosch, Waalwijk en vier andere plaatsen; de bewoners weigeren, omdat ze tegen spreiding zijn; door dat er nu minder mensen ln Lunet ten wonen en de tegenstellingen minder zijn, is de behoefte aan her- hulsvesting minder; 1971-72 De Vughtse wethouder Smeets zorgt voor een opknapbeurt en er worden weer plannen gemaakt voor verhuizing, eerst naar Vlijmen, later binnen Vught; alle plannen stranden tenslotte op de wens van de bewoners bij elkaar te wonen; de centratie en verder een zekere sprei ding; het argument van de gemeen te is dat men geen ghetto wil, het argument van Lunetten is dat men de bestaande gemeenschap en de eigen identiteit wil handhaven; 1972-75 Na het overlijden van Smeets gebeurt er weinig of niets; in Januari 1975 wijzen de bewoners van Lunetten opnieuw een plan tot her huisvesting in Vught af, omdat ze teveel verspreid zouden worden; 1975 De groep Pax Christl Vught organiseert een handtekeningen actie met de bedoeling het ministe rie van CRM tot actie te bewegen; te weinig wordt beseft dat de fout voor een belangrijk deel bij de gemeente Vught ligt; dec. 1975 Kapingen ln Wijster en Amsterdam vestigen de aandacht van de media en de overheden op de situatie van de Molukkers ook de onbewoonbare barakken in Lunet ten krijgen de nodige publiciteit; maart 1976 Minister Van Doorn bezoekt Lunetten; er wordt daarna gezorgd voor een opknapbeurt, maar er wordt vast gehouden aan het principe van een kleine con centratie met rondom een zekere spreiding; jan. 1977 Een „totaalplan" van Lunetten voor nieuwbouw in het woonoord wordt afgewezen door Van Doorn; de pot voor opknappen van barakken is leeg; Van Doorn schrijft brieven waarin aandrang wordt geoefend om te verhuizen; een klein deel van de bewoners wil misschien verhulzen naar Den Bosch; nog steeds bestaan er plan nen voor herhuisvesting ln Vught, maar de mate van concentratie blijft een heet hangijzer; bovendien zou het tot 1984 duren eer leder aan de beurt is. 22 mei 1977 8meets sluit zijn ver slag af en verzucht (één dag voor de nieuwe gijzelingen): wie interesseert zich voor deze zaak zolang er geen kapingen zijn en de situatie schijn baar rustig is. Geen woonwijk Uit de kroniek van Smeets wordt duidelijk dat de overheden pp tal oplossen van de woonproblemen ln Lunetten. De belangrijkste fout ligt waarschijnlijk in Vught, waar men niet bereid was het idee van een enigszins omvangrijke woonwijk voor zeshonderd mensen te accepte ren. Elders kon dat wel, maar ln Vught wilde men hier niet aan. Ook de huidige plannen gaan nog uit van een zeer beperkte concentratie en een zekere spreiding van de rest voer andere wijken. Uit het boek van Smeets blijkt ook dat de bevolking van Lunetten nau- welijk betrokken is bij de plannen makerij. Pas het laatste Jaar poogt men via een commissie tot overleg te komen, maar in Lunetten bestaat de vrees dat deze commissie niet veel meer doen mag dan de mensen rijp maken voor de plannen van de gemeente. Een complicerende fac tor daarbij is dat de bevolking van Lunetten nu zelf met tegenvoorstel len komt (nieuwbouw voor een deel van de bewoners binnen Lunetten). Het lijkt wel zeker dat minister Van Doorn dit plan ln het gesprek dat voor eind Juni op de agenda staat definitief zal afwijzen. De situatie blijft dus moeilijk. Zelfs als de Vughtse plannen uiteindelijk geac cepteerd worden, zou een deel van de mensen tot 1984 in Lunetten moeten blijven, omdat eerder voor hen geen woningen beschikbaar komen. Twee pluimpjes Zoals gezegd heeft Henk Smeets uit zijn feitenmateriaal de conclusie ge trokken dat het beleid van regering en gemeente heeft gefaald. Alleen oud-minister Klompé en wethouder Smeets krijgen een pluimpje. De rest heeft niets begrepen van wat een minderheidsbeleld behoort te zijn. Toch vraag ik me af of hiermee het hele verhaal is verteld. Dat zowel door de gemeente Vught als door Den Haag fouten gemaakt zijn staat, vast. Maar het streven van de over heid naar integratie-met-behoud- van-ldentlteit is daarmee nog niet veroordeeld. Het zou goed geweest zijn als Smeets iets meer verteld had over de opvattingen op dat punt van de bewoners van Lunetten. Voor een evenwichtig oordeel is het niet al leen nodig te weten hoe de meerder heid zich gedraagt tegenover de minderheid, maar evenzeer hoe de minderheid zich opstelt tegenover de meerderheid. Het boek van Smeets verschijnt ongeveer half juni. Het is te krijgen door storting van 12,25 op giro 1682114 8tichting Derhalve te Vught onder vermelding van „Lu netten". LOEANDA (AFP, UPI) - President Neto van Angola heeft gisteren in een radiorede meegedeeld dat een aantal organisaties van de regeren de „Volksbeweging voor de bevrij ding van Angola" (MPLA) en de strijdkrachten betrokken waren bij de vorige week mislukte opstand. In een in Lissabon opgevangen toe spraak zei Neto dat leden van de Jeugdbeweging, het nationale vak verbond en de Angolese vrouwenor ganisatie hadden deelgenomen aan het complot tegen het socialistische regime in Loeanda. Er zijn al enkele honderden mensen aangehouden, maar nog niet alle betrokkenen zijn in arrest. Neto sprak berichten te gen als zouden Cubaanse troepen hebben geholpen bij het neerslaan van de opstand. Volgens de Angole se president waren er „natuurlijk" buitenlanders bij de poging tot om verwerping van de betrokken rege ring. „Buitenlanders hebben aange zet tot ontwrichting van ons revolu tionair proces en een sfeer van psy chologische onveiligheid geschapen Simpkins „Ik heb geen honger. Sinds ik de vorige keer bij jou at, heb ik nog last van mijn maag hóIL£~~\

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9