Geen vaste normen aanpassing programma Radio en tv over Holland Festival jjp^Rennies ^moet je altijd bij je hebben, f Het dal der Graddocks Aanpassing Wijzigingen komen pas vlak voor uitzending Veel interesse voor verkiezingen bij kijkers Even puzzelen WOENSDAG 1 JUNI 1977 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet 4 TV-COMMENTAAR Omroepleiders. anders 20 gewend om hun programmapakket vele maanden voor de uitzending vast te stellen leven nu meer dan ooit bij de dag. Elk moment kunnen zich andere verwikkelingen voordoen In de afschuwelijke gijzelingen. De situatie kan aanpassing van de programma's tot gevolg hebben. U hebt het al verscheidene keren gemerkt en waarschijnlijk waren de beweegredenen om een bepaald programma te laten vervallen U niet erg duidelijk. Meer kijkers zullen die ervaring hebben. WIJ kunnen het er met elkaar wel over eens zijn. dat al te uitbundige programma's in deze dagen van spanning en verdriet niet voor uitzending in aanmerking komen. Evenmin is gewenst om harde misdaadfilms op het scherm te brengen. Immers beelden daarin kunnen in relatie worden gebracht a door Ton Hydra ASTERIX IN HISPANIA met wat de gijzelaars in trein en school thans wordt aangedaan. Zeker voor mensen die er ten nauwste bij betrokken zijn, maar ook op andere geesten is een ongunstige werking mogelijk. Het is dus goed, dat programmaleiders bedenken wat de gevolgen van sommige uitzendingen zouden kunnen zijn. Zij dienen zich echter te hoeden voor overdrijving en voor het maken van lege gebaren. Zo komt het mij nogal geforceerd en zinloos voor dat men ons als passend bij sombere stemmingen allerlei natuurfilms voorzet. Het gaat te gemakkelijk. Je grijpt mar in de kast met de vele films over flora en fauna en Je maakt Jezelf wijs dat Je „lekker stemmig" doet. Alsof de natuur een synoniem ls voor soberheid. Behalve vreemde gedachtenkronkels zijn in de programmering ook inconsequenties op te merken. Een Toppop bijvoorbeeld met gillende en wiegende Juffrouwen en kerels die meisjesachtig smartlappen zingen over „Ik heb Je nodig" en „Jij bent mijn zonlicht", wordt wel passend bij de situatie gevonden. Een overzicht van vijftien Jaar cabaret daarentegen ging als voor dit moment ongewenst op de plank. Wat maakt nu het ene programma wel en het andere niet acceptabel in de ogen van omroepmensen? Ik weet hat niet, want ik kan hoegenaamd geen lijn ontdekken in de beslissingen. In feite leidt elk programma dat niet met de gijzelingen te maken heeft, de aandacht van die drama's af. Dat doen ook de plaatsvervangende natuurfilmpje en opnamen van orkestuitvoeringen. Een consequent Inspelen op de situatie zou tot een totaal ander programmering moeten leiden. De vraag dringt zich op of dit gewenst is. Ik meen daarop ontkennend te moeten antwoorden. Niet omdat de gijzelingen mij te weinig raken. Integendeel, ze vreten aan mij, want ik heb in mijn Indische tijd veel Ambonnezen misschien wel de vaders en andere verwanten van de overvallers en bezetters meegemaakt. Zij hedden mijn sympathie. Er zaten prachtkerels tussen. Verscheidene van hen sprak ik respectvol aan met „oom". Hun nazaten echter tonen nu geen respect te hebben voor het leven van onschuldige mensen. Van mensen die niets aan de situatie van de Molukkers kunnen veranderen. De overvallers mogen niet het gevoel krij gen dat ze met hun onmenselijke acties het levenspatroon van een hele natie ook in radio en televisieprogramma's ondersteboven kunnen gooien. En dat iedereen maar in zijn schulp kruipt en schichtig naar aangepaste programmaatjes gaat zitten kijken. Van onze radio- en tv-redactle HILVER8UM Iedere dag staan de omroepen, die dan uit zendtijd hebben, voor de be slissing of het al weken tevoren aangekondigde programma voor televisie of radio al dan niet doorgang moet vinden ln verband met de gijzelingszaak, die heel Nederland ln haar ban houdt. Kijkers en luisteraars worden vaak pas op het laatste moment ge confronteerd met een heel nieuw schema. En wie Hilversum 3 aanzet komt tot de ontdekking dat een heel ander soort muziek, serieuzer van aard, en voor de nlet-harde poplief hebber, vaak aangenamer, wordt ge draald Geen vaste lijn De vraag komt op is er bij de omroe pen een vaste afspraak over wat er gebeuren moet wanneer zich in de directe omgeving rampen of gijzelin gen voordoen. Is er een gezamenlijke norm? Maar zoals er bij de actualiteitenru brieken voor radio en voor televisie van de verschillende omroepen geza menlijk een blauwdruk is opgesteld om calamiteiten te verslaan, zo ls er op het gebied van programma aanpassing geen vaste lijn. „Er is geen algemene afspraak. Dat is ook onmogelijk. Iedere omroep heeft zijn eigen opvattingen. Het ls een kwestie van gevoel. Dit kan wel en dat niet. Zo laten we programma's die echt amusement zijn en waarom hard gelachen wordt tot later wach ten". legt Richard Schoonhoven, programmaleider van de KRO- televisie uit. Zijn omroep heeft de afgelopen dagen nogal wat wijzigin gen aangebracht in het televi sieschema. Onder andere verviel het cabaretprogramma „Wie in Neder land wil zingen" van zondagavond. Algemeen gevoelen De beslissingen over de wijzigingen in de programmaschema's worden vaak pas in principe 's avonds zeven uur op de dag van uitzending geno men, waarbij men afhankelijk blijft van de ontwikkelingen bij de gijze lingen, aldus de KRO-man. „We werken nooit vanuit een centraal punt, maar vanuit een alge meen gevoelen", is de reactie van Ben Eikerbout, adjunct-directeur VARA-televisie. „De omroepen be oordelen per programma, waarbij ge let wordt op de inhoud. Daarom kon het programma over Maigret niet doorgaan, omdat het over een trein- moord ging. Ons criterium ls, dat normale programma's worden uitge zonden, maar dol-komische blijven liggen." Daarom vanavond wel FC Avondrood op de buis, althans dat ls de bedoeling. Moeilijk Chris Baay, directeur TROS- televlsie, vindt dat zijn omroep veel heeft aangepast. „Dat gebeurt op de dag van uitzending en soms nog tij dens de uitzending. Maar op een gegeven moment vraag Je je af hoe ver moet ik nog gaan. Het is moeilijk, wat Je ook doet, niemand zal hele maal tevreden zijn. Naarmate de si tuatie blijft bestaan zie Je dat een stuk leven zich moet voortzetten. Je bent geneigd Je minder aan te pas sen dan vier dagen geleden." Daar om bleef zaterdag het gevarieerde programma overeind met de come- die „In Londen staat een huis" aan het begin en „O moeder wat is het heet" aan het eind. Soort muziek Ook over de vraag wat voor soort muziek er nu op een pop-zender als Hilversum 3 moet komen zijn de meningen niet eensluidend. De AVRO, die eerst nog van mening was dat het een specifieke 2ender is voor één bepaald soort muziek, ging na een paar telefoontjes toch over op gematigder tempo, ritme en tekst. En dat geldt voor de meeste andere omroepen. Meer jazz, meer soft-pop of middle of the road-muziek op Hil versum 3. Van een verslaggever HILVERSUM In verhouding tot voorgaande jaren heeft de televisie-informatie over de verkiezingen opvallend veel aandacht gekregen. Zo was vo rige week woensdag het cup voetbal minder ln tel dan het gelijktijdig uitgezonden ver kiezingsprogramma. Dit blijkt uit een onderzoek dat het blad Televizier heeft laten houden over de week van 22 tot 29 mei. De meeste kijkers 43 pro cent van de ondervraagden werden het meeste getroffen door de informatie over de gij zelingen. Het journaal maakte aanspraak op de meeste be langstelling met veertien pro cent. De actualiteitenrubrie ken van VARA, TROS en NCRV trokken zes tot zeven procent. De verkiezingen trokken 39 procent van het publiek. Als afzonderlijk programma scoor de het NOS- verkiezingsprogramma het hoogst met 30 procent. Weekendpuzzel In de krant van zaterdag stond bij de weekendpuzzel het verkeerde di agram. We zullen deze puzzel zater dag opnieuw plaatsen, redactie. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In een aantal radio- en televisie-uitzendingen wordt aan dacht besteed aan het Holland Festi val dat van vandaag tot en met 23 Juni wordt gehouden. Tevens werken de NOS-orkesten en het Groot Om roepkoor mee aan festival uitvoeringen. In een rechtstreeks schakelpro gramma wordt vanavond 20.05 uur op Hilversum 2 verslag gedaan van de openlngin de Nes te Amsterdam. Het eerstvolgende radioprogramma van het Holland Festival ls vrijdag, eveneens 20.05 uur op Hilversum 2. Het is een live-uitzending vanuit het concertgebouw te Amsterdam, waar Glsela May liederen zingt op teksten van Brecht. KSstner en Tucholsky Verder zullen onder andere opnamen worden uitgezonden ln de radioru- ADVERTENTIE Maagzuur overvalt je Komt J onverwachts. Goed ab jc dan f een paar Renrties bij je hebt Brandend maagzuur7 \4i| OpRtblMcn«.voel' Druk op de mjjg- Kennies helpen direkt brieken Accoord óp dinsdag van 19.15 tot 20.00 uur op Hilversum 1 en in Musica Nova op zondag tussen vier en vijf uur op Hilversum 4. De NOS-televisie zal dagelijks aan het begin van het avondprogramma op Nederland 2 op 18.40. 18.45 of 18.55 uur. de vijfminutenrubriek Kortweg uitzenden met informatie over het festival. Zondag brengt de NOS-televisie een programma met de zangeres Cathy Berberian en de pianis Howart Lester: 21.40 uur op Nederland 2. Zondag 12 juni is er een door Wilhel- „mina Hoedeman gereglseerde live uitzending uit de De Doelen in Rot terdam geregisseerde live uitzending uit de De Doelen ln Rot terdam van het optreden van de ra- ga-zanger Pandjit Pranath. Zondag 19 juni is rechtstreeks een programma te zien van een concert van het Collegium Vocal Gent en Musica Antiqua Amsterdam onder leiding van Gustav Leonhardt in de Nieuwe Kerk te Den Haag met Sinfo- nia en Actus Tragicus van J. S. Bach. Verder geven het Omroeporkest en het Groot Omroepkoor onder leiding van Kenneth Montgomery op 14 juni in het Concertgebouw ln Amsterdam een uitvoering van het oratorium Les Beatitudes van Cesar Franck. Vrijdag 18 juni brengt het Radio Kamerorkest onder leiding van Ernest Bouw werken van heden daagse componisten in de Sonesta Koepelzaal ln Amsterdam. Speciaal vandaag Na het tweede deel van de IKON-rcportage over de sociale werkplaats volgt Kenmerk. Daarin wordt een pleidooi gehouden voor een zinvoller gesprek tussen de Nederlandse en de Zuidmolukse samenleving. Verder aandacht voor de slotbijeenkomst van de Noord-Zuid dialoog in Parijs. Ncd. 2/19.29 uur. In verband met de gijzelingen is het Veronica-televisie programma gewijzigd. Starsky en Hutch ver valt. In plaats daarvan een docu mentaire over Andorra. Ned. 1/22.35 uur Elizabeth Shepperd speelt de hoofdrol in Drie weken, een afleve ring uit de Britse serie Romance Ned. 1/20.45 De AVRO vertoont Hitchcocks film Topaz", naar de roman van Leon Uris over de Cubaanse Crisis. Ned. II 20.30 George van Renesse bespreekt enige interpretaties van Preludes van Rachmaninoff. Hilv. IV - 15.00. De VARA zendt de eerste afle vering uit van Paniek op Ganyme- des, een science-fiction hoorspelse rie geschreven door Henk van Kerkwijk. Hilv. 11-16.03. Op vijf lokaties verzorgt de NOS een radioverslag van de opening van het dertigste Holland Festival. Een rechtstreeks programma van uit de Nes, de Waalse kerk, de Brakke Grond, Frascati en de En gelenbak. Hilv. 11-20.04. Radio vandaag HILVERSUM I (198 m en FM-kanalen). TROS 7 00 Nieuws 7.02 (S) Ontbijt-too» Lachte- en populair klassieke muziek f7 30 Nieuws. 7 41 Aklua ochtendeditie. 8.30 Nieuws. 8 36-8 45 Gymnastiek voor de huisvrouw) 10 00 (S) Een oude hit in nieuw» smL 10 30 Nieuws. 10 33 (S) Pierewaaien 11 43 (S) Café-chantant. 12 26 Mededelingen voor Und- en tuinbouw 12.J0 Nieuws 12.41 Aktua II 13 00 (S) Hoogtepunten uit musi cals. 13 30 fS) Sport na sport voor jongens en meisjes 14 00 (S) Specialiteiten la carte, muzikaal wensprogramma. 15 00 (S) Als dat zou kunnen, verzoekplaten. (15.30 Nieuws) 16 30 (S) Kernpunt OVERHEIDSVOOR LICHTING 17 20 Mens en samenleving TROS 17 30 Nieuws 17 32 Aktua-magazine. 18 30 Nieuws 18 41 (S) Big- Band Festival 1077. 19 00 (Sl Muuektriptlek. ven teven tot üen. (19 00 (S) Jaw Sir 20 00 (S) Eight O'Clock special 21 00 (S) Kruis en mol). 22 00 (Sl Een mondje Frans 22 30 Nieuws 22 40 Aktua lil. 23 00 (S) Coulissen, woensdagavond-magazine 23 55-24 00 Nieuws HILVERSUM tl (402 m en FM kanalenJ. VARA 7 00 Nieuws 7 11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 ln de Roode Cirkel: nieuwspro gramma (8 00 Nieuws). 9 35 Waterstanden 9 40 Chileense muziek. 10 00 Radio weekblad. vrouwenprogramma. 11.00 Nieuws 11.03 Johan van Minnen - Om budsman II IS De VARA feliciteert, ver- zoekpUtenprogramma 12 00 Brouwersha ven Centraal, gesprekken. 13 00 Nieuw». 13.11 Dingen van de dag. 13.30 Een middag je Stoomradio, programma vol goede jeugdherinneringen en informatie 16.00 Nieuws 18.03 Paniek op Ganymedes, hoorspelscnc deel I 17.00 (S) Mctropole Orkest amusementsmuziek. R.V.U 17.35 Vergelijkend luisteren (1) VARA 17 55 Me dedelingen SOS- en politieberichten. 18.00 Nieuws. 16 11 Dingen van de dag 18 20 Uitzending Politieke Partijen. 18.30 (S) Tus sen start cn finish, sport en muziek. IV 30 (S) Brassband magazine 20.00 Nieuws NOS 20 05 (S) Opening Holland Festival 1977. s 0 30-0 35 Nieuws HILVERSUM III (445 m ea FM-kanalen). KRO: 7 02 (S) Dne op je boterham Muziek en informatie 9 03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek 12 03 (S) Drie tussen de middag 14 03 (S) Pink Pop. NOS 18 03 Vacaturebank. 18 10 (S) NOS-maal 19 30 CS) Langs de lijn. sport en muziek. (19 38 Paar dekpersen) 22 55 Mededelingen. 23 02 (S) NOS-jazz 0 02 (S) Take is easy 2.02 (S) Dat wordt weer nachtwerk. 4 02-7 00 (S) De ach ternacht HILVERSUM IV (FM-kanalen). NCRV 7 00 Nieuws 7 02 Het levende Woord. 7 08 (S) Te Deum Laudamus, gewijde muziek 7 30 (S) Preludium 9 00 Nieuws 9 02 (S) Missen voor de Bergkerk in Eisenstadt 10 00 (S) Orkestpaict 12 00 (S) Pianowerken uit de Romantiek 12.30 (S) Internationaal NCRV Opera Concours: Finale. 14 00 Nieuws 14 02 (S) Een uur natuur. 15 00 (S) Vertolkers beluisterd 16.00 (S) Vier ernsle Gesénge. opus 121. Brahms 16 20-17 00 (S) Muziek van eigen Ujd. TVva.-idgac NEDERLAND I 15-30 AVRO: Met Leeuwenmoed, kinderfilm 16.25 Dne lekenfümpies 16-35 Het wonder der naluur 173)0 Gitaar spelenderwijs 18.15TELEAC: Ourts les9 18.45 NOS: Barbapapa 18.55 Journaal W.05 VOO: 127, jaar Top 40. popprogramma 19 50 P P uitzending pokiieke partij 20 00 VOO. Roö>n snesi tv-sene 20 25 Pussycat special 20.45 Romance, hr-sene 21.35 NOS: Journaal 21.50 Oen Haag vandaag 22.05 VOO: Sack som. g.ianst 22.10 Tulpenrally 22.35 Starsky Hutch Amerikaanse poiitiesene 23.25 Veronica s Agenda 23.30 NOS: Journaal 18.45 NOS: Kortweg: informatie komende Holland Festival evenementen 18.55 Journaal 19.04 IKON: Van onze speoate verslaggevers 19.29 Weketi|Vse informatierubnefc over kerk 20.00 NOS: Journaal 20.25 SOCUTARA Filmpje van hei Nederlands Rode Krus 20.30 AVRO: Topaz, speelfilm 22.30 NOS: Journaal Wijzigingen De programma's kunnen wor den veranderd in verband met de gijzelingszaak. KARELTJE KNETTER EN DE TOVERBUBBEL „Zo, Kareltje," lachte smidje Verholen, toen de kleine leerling binnenkwam. „Heb je goed geoe fend? En kun Je al een beetje schaat sen?? „Een béétje?" riep Kareltje geheel naar waarheid uit. „Een béét je? Ik kan het Verdraaid goed! Ik kan het zelfs zó goed, dat ik iedereen op de schaatsen wel aan kan!" Smidje Verholen moest daar ver schrikkelijk hard om lachen en zei: „Ik geloof warempel, dat de kou je bevangen heeft, vriendje! Hahaha! Die Kareltje! Hij kan het verdraaid goed, zegt-ie! Hahaha!" Het was dus duidelijk, dat smidje Verholen niet veel van Kareltjes snoevende woorden geloofde. Maar toen die zelfde smidje Verholen die avond even het Wapen van Rljkhuyzen binnenstapte, trof hij daar een opgè- wonden gezelschapje aan. In het midden van dat gezelschapje be vond zich de markante figuur van Opopol Istietof en deze had klaarblijkelijk belangrijke zaken te vertellen. De omstanders hingen aan zijn lippen en ook een oude opa met een oortoeter beijverde zich zo veel mogelijk van het gesprek op te vangen. „Ikke hebben een zéér klei ne jongski gezien met een petje op de kopsk!" vertelde Opopol. „Hij verreweg de allerbeste schaatserten boksert van de wereld! Hij roefski roefski weg over het ijs en hij mepski mepski grote vent tegen de grond omlaag neer! Zelfs bij ons in Barreberië hebben wij niet zulk bes te boksert en schaatsert! Hij kanne win alle wedstrijdski!.Hij een grote kampioenski! Hij formidabelsk!" „Gompie.mompelde de smid. „Het lijkt wel of-ie over Kareltje Knetter praat. FERD'NAND 187 Hij was met Firefly al de tweede bocht door, toen hij achter zich een luide kreet hoorde en een geluid of er hout versplinterde. Voorzichtig keek hij achterom. Drie sjezen waren op el kaar gebotst en stonden midden op de baan met gebroken wielen. Haas tig werden ze door de omstanders weggesleept. Tone Paul zag dat de weg vrij was, vuurde hij Firefly aan. Doordat hij even ingehouden had was hij echter zijn voorsprong kwijt. Zijn grootste concurrent, de snelle draver Terrier, liep vlak naast Firefly. De toeschouwers waren net gek. Ze drongen zich op tegen de touwen. Toen de beide rivalen weer uit de bocht kwamen merkte Paul opeens dat Terrier achterbleef en hij dus de race zou winnen. Even later reed hij over de finish. De geestdriftig juichende menigte rende de baan op, met aan het hoofd Henry Pitts, die het paard bij de teugel greep. „Me hebbe et em gele verd, sir, me hebbe et em geleverd," bulkte hij uitgelaten. Alle anderen stemden met hem in, zelfs Claire, die met angst in het hart had toege keken. Paul liep even terug langs de baan om de schade aan de andere sjezen te inspecteren. Hij gaf de eigenaars de toezegging, dat de schade op zijn kosten gerepareerd mocht worden. Nog steeds rommelde in de verte de donder, maar de regen bleef uit. Het openluchtbal na afloop zou toch doorgang kunnen vinden. Paul ging bij de tent met de verfrissingen iets te drinken halen en werd bediend door een lang, mager jongmens met een bril op, die Keith Horsey bleek te heten. „Dus Jij bent de zoon van de domi nee, die samen met Ikey op Het Hoge Woud heeft gezeten," zei hij. „Weet Ikey dat je hier bent?" Ja, zei Keith, hij had hem wel ge zien, maar niet gesproken. „Er wordt daar verderop gedanst," zei Paul. „Voor iemand van jouw leeftijd ls het beter, op de dansvloer te staan dan hier achter de toon bank." Op dat moment kwam Ikey net de tent binnen. „Dear ls hij," zei Paul, en ging naar hem toe. Zacht zei hij: „Kun Jij ervoor zorgen dat de zoon van Horsey een meisje ont moet, met wie hij dansen kan? Het is niet goed voor hem hier de hele avond te bedienen. Hij is er veel te Jong voor." „Hoe moet ik voor die bonestaak een meisje versieren?" vroeg Ikey verontwaardigd. „Alles goed en wel, maar Ik ben geen wonderdoener. Die grapjas zou niet eens weten wat hij met een meisje moest doen als hij twee nachten met haar opgesloten zou zitten! Hij ls op school een van R F Delderfield „Oe Boekerij. Baarn" de besten geweest. Hij heeft her sens, sir, al lijkt het van niet. Ik heb hem altijd graag gemogen. Ik zal doen wat u vraagt." Hij liep naar Keith toe, praatte even met hem en kreeg hem zover dat hij zijn dienstschort afdeed en mee ging. Als een trouw schoothondje trippelde hij achter Ikey aan naar de dansvloer. Paul zou zich nog lang dit voorval herinneren. Als Ikey Palfrey zich niet als zijn beschermer had opgeworpen, zou Keith het in het eerste jaar op Het Hoge Woud nooit hebben volgehou den. Hij had voor hem gevochten en ervoor gezorgd dat hij op adem kon komen. Horsey werd door de oudere jaars en zijn eigen jaargenoten als een waardeloze knul beschouwd, maar Ikey merkte al gauw dat het in werkelijkheid anders was. Horsey beschikte over ontzettend veel mo rele kracht. Dat was iets zeldzaams op Het Hoge Woud. Het maakte dat Keith, gesterkt door Ikeys vriendschap, voet bij stuk bleef hou den, ook al kostte hem hem vele malen een pak ransel. En bij zulke gelegenheden liet hij bijna niet mer ken dat hij pijn had. Tenslotte lieten ze hem daarom zjjn eigen gang gaan. Toen schoot de bonestaak snel op en leerde dat het een aard had, zodat hij op zijn zeventiende klaar was voor Oxford en colleges kon volgen in economie en filosofie. Ikey had hem uit het oog verloren sinds hij naar Woolwich was gegaan, maar vergeten was hij hem niet. Samen gingen ze naar de dansvloer en bleven aan de kant een tijdje praten. Maar toen zag Ikey Rachel Eveleigh in haar eentje aan de over kant staan en opeens viel hem in wat hem was opgedragen. Hij vroeg Keith, even op hem te wachten en ging naar het meisje toe. Rachel was de tweede dochter van de boer van De Vier Winden. Ze had rood haar, sproeten en blauwe ogen. Ze keek een beetje nijdig, die avond, en dat had zijn reden. „In opdracht van de pachtheer ben ik bezig paartjes te vormen uit een zame lieden. Rachel," zei Ikey. Wordt vervolgd Horizontaal: 1. loot, 3. plaats in Gel derland. 6. Europeaan. 9. rondhout, 10. strijdperk, 12. rivier in Italië, 13. grond, 15. heester, 17. wiel, 19. opstootje, 21. gelijkenis, 25. vierhan dig dier, 26. plechtige gelofte, 27. oorsprong, 31. vreemde munt, 32. zwaardvis, 34. dierentuin, 36. gifslangetje. 38. tot, 39. plaats in Gelderland, 41. muzieknoot, 42. steen, 43. ontkenning, 44. een zekere. Verticaal: 1. tijdperk, 2. akelig, 3. lof, 4. lidwoord, 5. nauw, 7. bezigheid tot onspanning, 8. doortochtgeld, 10. ri vier in Italië, 11. rivier in Zwitser land, 14. verslag, 16. met veel kennis toegerust, 18. bevel, 20. jong schaap. 22. koor, 23. oosterse eretitel, 24. loflied, 28. zuiver, 29. japans spel, 30. ongaarne, 31. buitenhaven, 40. water in Friesland. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. genet, 5. tenor, 10. edel, 12. emoe, 13. na, 14. sober, 17. Rg., 18. oma, 20. sen, 21. adé, 22. la, 24. An, 25. kers, 26. taks, 28. ra, 30. re, 32. rat, 34. map, 36. ras, 38. ar, 39. larie, 41N.T., 42. Anna, 44. maté, 46. noria, 47. asper. Verticaal: 1. genot, 2. Edam, 3. Ne, 4. els, 6. eer, 7. n.m., 8. oord, 9. regel, 11. abel, 15. os, 17. en, 19. alert, 21. anker, 23. ara, 24. aar, 27. traan, 29. mars, 31. aster, 33. Arno. 34. ma, 35. pi, 37. ante, 39. lai, 40. Ems, 43. nr, 45. A.P.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 4