NVV bepleit zelfbestuur voor alle ondernemingen Beunhazerij in bouw neemt toe Fietsenmakers werken weinig samen Koffie dit jaar al rijksdaalder duurder Jaarverslagen nog weinig duidelijker Verantwoordelijkheid voor produktie bij parlement Investeringen voor waterzuivering boven 3 miljard 'Samenwerking Topambtenaar NW en NKV gaat naar ^BN versterken Diepvriesbedrijf in Limburg bezet NCW publiceert investeringsatlas voor het Noorden Weer winst bij Bontweverij Hypotheekrente per 31 mei Verbond Bouwondernemers Onderzoek van accountants: Leegloop uit rijwielbranche gaat in snel tempo voort WOENSDAG 1 JUNI 1977 FINANCIËN EN ECONOMIE Trouw/Kwartet psh 15 - R 17 AMSTERDAM Het is de vierde maal dit jaar, dat de koffieprijs omhoog gaat en dit betekent, dat de prijs van 250 gram koffie van gemiddelde kwaliteit (roodmerk) met bijna een rijksdaalder is gestegen. In februari steeg de prijs met 24 cent, in maart met 78 cent en in april met 84 cent. Een pakje koffie gaat morgen, na de ver hoging met 56 cent, 6,82 kosten. De theeprijsverhoging is de tweede dit jaar. In februari ging de prijs per 100 gram en per doosje van 20 thee zakjes met gemiddeld 7 cent om hoog. De nieuw verhoging bedraagt 17 cent per pakje van 100 gram en 12 cent per doosje met 20 theekzakjes van 4 gram. De prijsverhogingen zijn het gevolg van gestegen inkoopprijzen op de wereldmarkten. Op de Londense koffiemarkt zijn de prijzen begin mei korte tijd gaan dalen, maar na be richten dat de oogst in de Braziliaan se provincie Parana opnieuw slecht zal zijn als gevolg van nachtvorst (die in augustus zijn hoogtepunt be reikt), zijn de noteringen weer flink opgelopen. Met verdere stijgingen van de consumentenprijs zal dan ook rekening moeten worden ge houden. Na de vorige koffieprijsverhoging kwamen felle protesten los. De Con sumentenbond riep haar Europese zusterorganisaties op samen over te gaan tot een Westeuropese actie tot minder gebruik van koffie. De mees te Nederlandse koffiebranders over wegen, in navolging van enkele Ame rikaanse ondernemingen, het op de markt brengen van surrogaatkoffie als blijkt dat de vraag naar echte koffie door de prijsverhogingen te rugloopt. Minister Lubbers van economische zaken acht het niet mogelijk de kof fieprijs te verlagen door opschorting van de invoerrechten op koffie, door verlaging van de BTW of door subsi diëring. De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Gemeenschap, heeft vorige week verklaard niet te geloven in een kof- fieboycot. Van onze sociaal-economische redactie AMSTERDAM „De weg naar zelfbestuur in de onderneming en naar een maatschappelijk gericht ondernemingsbeleid zal opengekapt moeten worden in de rimboe van het kapitalisme." Tot deze vaststelling komt het NW in een ontwerpresolutie, die aan het eind van dit jaar op een verbondsraadsvergadering van het NW wordt behandeld.Op die vergadering, die de afsluiting vormt van een zich over jaren uitstrekkend discussieproject, stelt het NW zijn „maatschappijvisie" vast. Door uitbreiding van de be voegdheden van de ondernemings raad die alleen uit gekozen werknemersleden dient te bestaan zal dit Gegaan moeten uitgroeien tot het uit en door de werkers gekozen algemeen bestuur van de onderne ming, dat de verantwoordelijkheid voor het gehele ondernemingsbeleid draagt. Ontwikkeling van een nieuwe vorm van werkoverleg met geregle menteerde bevoegdheden. De bevoegdheden van de raad van commissarissen moeten op den duur worden overgedragen aan het gekozen bestuur. Het NKV doet eind juni hetzelfde beide projecten dateren uit de tijd dat de federatie NW/NKV nog niet bestond maar in een later stadiam zal worden geprobeerd de beide vi sie-programs samen te brengen in één FNV-program. Eén marsroute PNV-voorzitter Wim Kok liet bij de presentatie van de ontwerp-resolutie blijken dat hij er niet aan twijfelt dat de maatschappij-visies van de twee vakcentrales „ondanks een ver schil in toon" tot één marsroute kunnen worden omgebouwd. Het NW wil zich ook in de komende jaren richten op bevordering van kennis en mondigheid van de men sen, op zeggenschap voor de werkne mers in de onderneming en op een DEN HAAG In de periode 1975-1979 zullen de investeringen van rioleringen, transportleidingen, gemalen en zuiveringsinrichtingen ten behoeve van de bestrijding van de waterverontreiniging zeker 3,2 miljard bedragen. Over de kosten van de waterzuivering zelf bestaat nog geen afgerond inzicht in de kos ten, zo blijkt uit het jaarverslag van de Nederlandse Waterschapsbank. Het beste inzicht bestaat thans in de kosten van de bestrijding van de waterverontreiniging door zuurstof bindende stoffen. Over de bestrij ding van de lozingen van niet- zuurstofbindende stoffen en over de kosten daarvan is nog geen duide lijk inzicht te verkrijgen, omdat het hier een grote veelsoortigheid van lozingen betreft, waarvoor in het al gemeen uiteenlopende maatregelen moeten worden getroffen. Evenals in de vorige jaren zal ook in de eerstkomende jaren een belang rijk beroep op de kapitaalmarkt moeten worden gedaan om de voor ons land zo noodzakelijke investe ringen van de waterschappen te kunnen financieren. De bank ver strekte vorig Jaar 1,1 miljard aan lange leningen terwijl 960 min werd opgenomen. De omvang van de bank nam verder toe. Het balanstotaal steeg met 33 pet tpt ruim 4 miljard. Het winstsaldo steeg van 1,2 min tot 4,3 min. Het maatschappelijk ka pitaal is vorig jaar verdubbeld tot 20 min. Direct invloed Omdat de raad van commissarissen nu belangrijke bevoegdheden heeft, moet er op korte termijn als tus- maatschappelijke aanwending,van senstap meer direct invloed van het productieve vermogen. Arbeiderszelfbestuur (binnen een door het parlement aangegeven ka der), een rechtvaardiger verdeling van de totale hoeveelheid werk, rechtvaardiger inkomens en vermo gensverhoudingen en de verminde ring van de huidige grote verschillen in welvaart in de wereld zullen daar bij behulpzaam moeten zijn. Internationaal Een aantal van de wensen, neerge legd in het visieprogram zijn volgens Kok voor de verwezenlijking afhan kelijk van internationale ontwikke lingen, met name in Europa. Daarom ook zal de samenwerking binnen de internationale vakbeweging worden bevorderd. Op de weg naar zelfbe stuur in de onderneming moeten vol gens het NW de volgende stappen worden gezet: de werknemers op zijn samenstelling en beleid komen. Een parlementaire besluitvorming over de produktie moet vervolgens waarborgen, dat goederen worden gemaakt en diensten worden gele verd waaraan de samenleving het meeste behoefte heeft. De mensen in de onderneming moeten binnen dit kader gezamenlijk de hoofdlij nen van het ondernemingsbeleid be palen. Zij kiezen een bestuur dat aan alle werknemers in het bedrijf ver antwoording schuldig is en dat kan worden afgezet. Richtlijnen De overheid moet volgens het NW zorgen voor een centraal kader voor de economische ontwikkeling, dat richtlijnen biedt aan de onderne mingen en aan haar zelf om de ge wenste soort en omvang van de in- Wim Kok vesteringen te bepalen. Ze moet be langrijke investeringen toetsen op hun aanvaardbaarheid en ze moet zelf investeren als dat nodig is om een tegenwicht te bieden tegen machtsconcentraties in de particu liere sektor. Ook moet de overheid een meer actieve rol gaan spelen op het gebied van de kapitaalverschaf fing. Daartoe dient ze te beschikken over een overheidsbank de postbank bijvoorbeeld met een in beginsel onbeperkt werkterrein. Door het uitvaardigen van beleg gingsvoorschriften zou de overheid beleggers er toe kunnen brengen tenminste een deel van hun gelden in maatschappelijk gewenste pro jecten te steken. Ook de besturen van pensioenfondsen met werkne- mersgelden zouden hun beleid in toenemende mate moeten be antwoorden aan maatschappelijke maatstaven. Centraal kader Kok wees erop dat het NW in zijn visie-program voorrang verleent aan de parlementaire democratie. Binnen de onderneming zal de zeg genschap aan de werknemers moe ten worden toegeschoven, maar de zelfbesturende onderneming zal haar beleid ondergeschikt moeten maken aan de grote lijnen, zoals die worden vastgesteld door het parle ment. Dat betekent dat zowel rege ring als parlement beter voor deze taak moeten worden toegerust. Met nadruk zei hij dat het NW niet kiest voor een strakke centraal ge leide economie, „die de eigen ver antwoordelijkheid van de betrokke nen -dooddrukt." De overheid zal een centraal kader moete» aangeven, waarbinnen zelfbesturende ondernemingen hun besluite» lcwnnon nemen. Over de dèelnoming van de werkne mers aan het algemeen bestuur zei Kok dat in het oog moet worden gehouden dat het hier uitsluitend om werknemers gaat. Aan het bezit van kapitaal kan geen zeggenschap worden ontleend. Over de invloed die het NW werknemers wil laten uitoefenen op de samenstelling van de raad van commissarissen zei hij dat zich op dit punt een zekere ontwikkeling voordoet. „We kiezen voor de deel neming aan de macht, aldus Kok, omdat alleen via deze weg begrip en ervaring kan worden opgedaan, die nodig is voor het bestuur van de onderneming." Het NW wil een nationaal inko mensbeleid en volgens de ontwerp resolutie moet democratisch wor den beslist over de verdeling van het nationale inkomen over de particu liere inkomens, het collectief te be steden inkomen en de investerin gen. Uitgangspunt voor het inko mensbeleid moet zijn dat iedereen in beginsel recht heeft op dezelfde beloning voor arbeid. „Beperkte verschillen op grond vaii verschil in arbeidsoffer zijn, mits gemotiveerd gerechtva^rigd." Ver der wil het NW dat grote verschil len in persoonlijk vermogen ver dwijnen, onder meer door aanpas- "sing van het successierecht. Ten slotte wordt de ver bondsraadsvergadering in de resolu tie in overweging gegeven de samen werking met het NKV verder te ver sterken en te verdiepen. UTRECHT Het 70 man sterke personeel van Depex en van Derichs Diepvries in het Limburgse Broek- huizervorst heeft gistermorgen het produktiebedrijf bezet om te voor komen dat het bedrijf definitief wordt gesloten. Volgens de bezetters had het al geruime tijd in financiële moeilijkheden verkerende Jpedrijf op 12 mei surséance van betaling gekregen. Maar inmiddels heeft de bewindvoerder mr. Van der Putt, volgens de bezetters toch een faillis sementsaanvraag ingediend omdat hij geen mogelijkheden meer ziet het bedrijf voort te zetten. De bezetters zijn in actie gekomen, omdat zij nog wel degelijk be staansmogelijkheden voor het be drijf zien, aldus districtsbestuurder G. H. Frisse van de Industriebond NKV. Deze vakbond is op verzoek van de bezetters in de zaak gedoken maar heeft zich formeel overigens nog niet achter de bezetting ge schaard. Volgens de bezetters zou den er serieuze gegadigden voor het bedrijf zijn en als dat inderdaad het geval is dan kunnen zij op formele steun van vakbondszijde rekenen. PATERSWOLDE Het Neder lands Christelijk Werkgeversver bond Noord heeft een „Investerings atlas" gepubliceerd, die onderne mers wegwijs probeert te maken in het moeilijk overzienbare woud van stimulerende en belemmerende be palingen die gemeenten hebben ten aanzien van bedrijfsinvesteringen. Daartoe heeft het NCW-Noord onder alle 135 gemeenten in de drie noord elijke provincies (exclusief de eilan den) een enquête gehouden waarop er 119 hebben gereageerd. Tevre denstellend waren de antwoorden niet altijd: zo schijnt vijftig procent van de gemeenten niets op papier te hebben over stimuleringen of vesti gingsbelemmeringen, anderen kun nen wel iets publiceren, zij het sum- mier. Merkwaardig acht het NCW het voorts dat slechts drie gemeen ten melding maken van de Hinder wet. Het duidelijkst kwamen uit de bus: Heerenveen, Oosterwolde, Hoo- gezand en Veendam. In totaal ble ken uiteindelijk 88 gemeenten min of meer bruikbare voorstellen voor het bedrijfsleven te hebben en juist deze 88 komen in de atlas voor. Hoe bruikbaar die gegevens zijn, meent het NCW overigens niet te kunnen vaststellen omdat ieder bedrijf zijn eigen afwegingen heeft. De gegevens hebben over het alge meen betrekking op het feit of een gemeente tot een industrialisatie kern behoort, of er in het gemeente- apparaat iemand is die zich speciaal met industrialisering bezighoudt, waar de industrieterreinen zich be vinden, of de terreinen kunnen wor den verkregen in koop, huur of erf pacht, welke belemmeringen er door streek- of gemeentelijke bestera- minsplannen zijn, etc. De investeringsatlas ls bij het secre tariaat van NCW-Noord (postbus 62 te Haren) te bestellen. AMSTERDAM De thesaurier- generaal bij het ministerie van Fi nanciën, dr. C. J. Oort, stapt over naar de Algemene Bank Nederland. Per 1 oktober wordt deze top ambtenaar opgenomen in het be stuur van deze bank als adviseur voor internationale financiële Dr. Oort (48) promoveerde in 1958 aan de Rijksuniversiteit te Leiden, was van 1958 tot 1960 verbonden aan het ministerie van Economische Zaken, van 1960 tot 1971 gewoon hoogleraar in de economie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en sinds 1971 thesaurier-generaal bij het mi nisterie van Financiën. ENSCHEDE Nederlandse Bontweverij heeft vorig jaar een winst van 1,02 miljoen gulden be haald tegen een verlies van 6,6 mil joen in 1975. Voorgesteld wordt, ter versterking van de middelen, het dividend te passeren en de loinsf foe te voegen aan de reserves. 0 De textielgroep Blijdenstein- Willink kan onder de huidige omstandigheden in de textielindus trie geen verantwoorde prognose voor 1977 geven. De omzet is in het eerste kwartaal van 1977 ten op zichte van dezelfde periode van vo rig jaar gestegen met 13 procent. Vorig jaar leed Blijdenstein- Willink een verlies van bijna f 0,6 min tegen f 4,8 min in 1975. De ge consolideerde omzet steeg van f 80,7 min tot f93,9 min. Het divi dend wordt gepasseerd. De onder neming keerde voor het laatst divi dend uit over 1965 (6 .pet). 0 KWATTA INTERNATIONAL verwacht voor 1977 een positief re sultaat. In 1976 werd een winst ge boekt van f49.000 tegenover een verlies in 1975 van bijna f 991.000. Voorgesteld wordt de winst af te boeken van het verliessaldo, dat eind 1975 ruim f 4,5 min groot was. Kwatta keerde voor het laatst divi dend uit over 1965, en welf 1,60 plus 5 pcf in agio-aandelen per aandeel van f 20.-, 0 Op 8 juni kan worden ingeschre ven op een f 40 min grote, 7,75 pet, 10-jarige obligatielening. De uitgif- tekoers zal uiterlijk 6 juni voor beurs bekend worden gemaakt. Storting moet geschieden op 1 juli, aldus PARIBAS. De lening zal wor den afgelost in tien nagenoeg gelij ke jaarlijkse termijnen op 1 juli van de jaren 1978 tot en met 1987. 0 NOORD-EUROPEESCHE HOU THANDEL MAATSCHAPPIJ heeft contacten met een andere in de in ternationale houthandel werkzame onderneming over de mogelijkheid van associatie. De gesprekken hier over gaan nog niet verder dan af tasten en oriënteren. Naam bank Rente vast gedurende: Afsluitprov. (procenten) Renlcperfcntagcs i met zonder gemeentegarantie ABN 5 jaar 1 jaar 1.5 1.5 9.— .8.75 9— 8.75 AMRO-Bank 5 jaar variabel 1.5/2.- 1.5/2.- 9.25 9.- 9.25 9 Bouwfonds 30 jaar 5 jaar 2 jaar 1.5 1.5 1.5 9.4 8.9 8.7 9.4 8.9 8.7 Centraal Beheer 10 jaar 8.9 8.9 Ennla 10 jaar - 8.9 9.1 Nat. Nederl. 10 jaar 5 jaar - 8.9 8.9 9.1 9.1 Rabo Bank adviesrente variabel 1.25 9.25 9.25 Rabo-Hyp-Bank 5 jaar 1.5 925 9.25 RPS 5 jaar 1.- 8.75 8.75 Stad A'dam 5 Jaar 8.75 8.75 Westland/ Utrecht standaard no risk budget 5/10 Jaar 5/10 jaar variabel 2.- 2.- 2- 8.9 9.3 8.9 9.1 9.5 89 Geldt voor alle levensverzekeringmaatschappijen die lid zijn van de NVBL. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft de hypotheekrente met 0.2 procent verhoogd. De (advies)rente van de plaatselijke Rabo- banken is op 9 tot 97. procent gebracht. (Publikatie samengesteld Amersfoort). door de Vereniging Eigen Huis in DEN HAAG De beunhazerij in de bouw neemt toe. In de maanden september/oktober vorig jaar heeft een onderzoek van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid uitgewezen, dat er tweeduizend „beunhaasprojecten" zijn met een geschatte bouwsom van in totaal ongeveer 245 miljoen gulden. Dit gegeven kan, aldus het verbond, een aanduiding zijn van het bedrag, dat op jaarbasis in totaal gemoeid moet zijn met de bouwwerkzaamhe den anders dan door rechtmatig ge vestigde bedrijven. Na zorgvuldige overweging is onge veer tien procent van de enquête formulieren als klacht wegens ver meende onrechtmatige bedrijfs uitoefening naar de Economische Controle Dienst gezonden. De meldingen kwamen uit het hele land maar de meeste kwamen op nieuw (dit was de derde enquête) uit Brabant en Limburg. Aan nieuw bouw van woningen werd in genoem de provincies voor 133 miljoen door wat het verbond noemt beunha zen uitgevoerd. De overheid kan hulp bieden om aan deze toestand een eind te maken door een zodanig fiscale maatregel te nemen, dat de beunhazen minder kansen krijgen. Verder moet de ves tigingswet zodanig worden gewij zigd, dat een duidelijker omschrij ving. wordt gegeven van het begrip onrechtmatige bedrijfsuitoefening. Bovendien moet de overheid er voor zorgen, dat openheid wordt betracht over de verbouwvergunning, alsook dat bekend wordt door wie een be paald bouwwerk wordt uitgevoerd. Ook moet het controleapparaat wor den uitgebreid evenals de opspo ringsbevoegdheid. waardoor on rechtmatige bedrijfsuitoefening sneller en effectiever kan worden op gespoord, aldus het NVOB. AMSTERDAM Het beeld dat Jaarverslagen van op de Amster damse beurs genoteerde ondernemingen tonen is tussen 1973 en 1975 over het algemeen weinig veranderd. Dit is de conclusie van een onder zoek door het Nederlands Instituut van Registeraccountants (NIVRA) naar de wijze van verslaggeving van 135 ter beurze genoteerde onderne mingen over de boekjaren eindigend in 1975. Het resultaat van de bestu dering van elk jaarverslag werd door het NIVRA aan de directie en de controlerend accountant gezonden, teneinde hen in de gelegenheid te stellen te attenderen op eventuele feitelijke onjuistheden. Een van de belangrijke uitkomsten van het onderzoek is dat 50 van de 135 ondernemingen op de een of an dere manier rekening houden met de Volgens vakbondsbestuurder Frisse is de orderportefeuille van Depex (de handelsonderneming) en Der ichs (de produktietak) tot mei vol gend jaar vol. Het probleem bij het bedrijf zit hem dan ook niet zo zeer in gebrek aan orders, als wel in de voorfinanciering van de grote voor raden die diepvriesgroentebedrijven nu eenmaal nodig hebben. Het be drijf zit behoorlijk in de schulden. Volgens het actiecomité dat de be zetting op touw heeft gezet gaat overigens gedurende de bezetting de produktie, verkoop en aanvoer van verse grondstoffen normaal door. Van één onzer redacteuren. DEN HAAG Rijwielhandela ren zouden meer moeten sa menwerken, zowel op het ni veau van de detailhandel als bij de grossiers. Aan de kant van de grossiers zou men tot poolvorming moeten komen om verschillende kleine orders te kunnen bundelen terwijl de detaillisten meer verkooporga nisaties zouden moeten vor men die eigen modellen kun nen verkopen. Dit is een van de aanbevelingen uit het rapport „knelpuntenonderzoek tweewielermarkt", dat gistermiddag aan staatssecretaris Hazekamp van economische zaken is aangeboden. Of de fietsenverkopers c.q. her stellers zich veel van deze aanbeve ling zullen aantrekken is echter de vraag. Zeer onlangs publiceerde het Economisch Instituut voor het mid den- en kleinbedrijf (EIM) een bro chure over de tweewielerbranche waaruit bleek dat slechts acht van de vijftig ondervraagde onderne mers gezamenlijk met collega's in kochten. Veel ondervraagden von den die inoop moeilijk, zo niet onmo gelijk. Vrij vaak werd het bezwaar gehoord, dat men wel extra korting kan verdienen maar dat dit voordeel verloren gaat omdat de samenwer king teveel tijd vergt of omdat er problemen zijn op het gebied van opslag, distributie of verrekening. Financiële hulp Andere aanbevelingen in het knel puntrapport zijn ondermeer, de op richting van een Stichting herstruc turering tweewielerbranche, een be tere voorlichting en financiële hulpverlening aan rijwielhandelaren die zich in nieuwe woonwijken willen vestigen dan wel zich in stadsver nieuwingsgebieden willen herves- tigen. Tarieven Op dit laatste punt kwam in het knelpuntenrapport het idee naar vo ren tijdelijke huursuppletie te geven of een zekere gewenningssubsidie. Inderdaad is bij alle onderzoeken bij de rijwielbranche tot nu toe naar voren gekomen dat oude wijken rela tief veel fietsenmakers hebben en nieuwe wijken te weinig omdat de ondernemers de hoge huren niet kunnen opbrengen. Staatssecretaris Hazekamp vroeg zich in zijn antwoord bij het In ont vangst nemen van het rapport ech ter af of zo'n huurgewenningspremie op de lange duur wel een effectieve oplossing zou zijn. Hij was van oor deel dat vele reparateurs aarzelen om economisch verantwoorde tarie ven in rekening te brengen en dat daar ook eigenlijk de kern ligt van de moeizame vestiging in nieuwe woon wijken. Reparatie alleen is evenwel een te smalle basis in een relatief dure wijk, stelde Hazekamp vast. Hij sprak zich positief uit over de aanbe velingen op het gebied van de sa menwerking omdat naar verwach ting de concurrentie in de komende jaren nog zal toenemen Verder onderkende hij in de rij wielbranche een verschijnsel, dat hij ook in andere branches is tegengeko men, nl. dat de bedrijfsvoering bij de kleine onderneming nogal eens te wensen overlaat. Deze kgn alleen door een gecoördineerde aanpak worden verbeterd. De feiten in de tweewielerbranche zijn intussen verre van gunstig. Het aantal werkplaatsen en winkels ver dwijnt tweemaal zo snel als in ande re branches. Tussen 1 januari 1972 en 1 januari 1976 is het aantal vesti gingen gedaald van 6.287 tot 5.318. Het laatste jaar is het aantal verder verminderd tot 5.096. Weliswaar nam de omzet aan rijwielen vorig Jaar verder toe van 1 miljoen tot 1,24 miljoen stuks. Maar in 1976 zijn niet meer dan 75.000 bromfietsen op de markt gebracht. Dat waren er in 1964 vier maal zoveel. De winstmarge op fietsen wordt laag geacht vervangingswaarde (aktuele waarde) in hun verlies- en winstrekening. Verder is opgevallen dat over de commissarisbeloning in veel geval len niet die informatie wordt ver strekt. die de wet vereist. Daarnaast constateerden de accountants nog dat in een relatief groot aantal geval len niet wordt verteld volgens welk systeem is afgeschreven op de vaste activa. Andere punten zijn nog: Detaillering naar produktgroepen is in de verslagen over 1975 maar weinig gegeven. Overigens is dat pas in 1976 verplicht geworden. Vreemde valuta's worden niet al tijd zo toegelicht dat de omrekening en de behandeling van koersver schillen duidelijk worden. Marktberichten BARENDRECHT Veilingvereniging „Zuid Holland Zuid", Aardappelen Irene 33-50, andij vie 08-102, bloemkool 6 st p. bk 150-240. tit p bk. 110-206, 10 st. p. bk 80-150. 12 st p bk. 50-100. 15 st p bk. 30-40. bospecn 140-250. chln kool 60-130, komkommers 01 en op 61-63, 76.V1 46-50, 61/76 43-46. 51/61 33-40, 41-51 26-28, 36 41 22-27. 31/30 23-24. komk. krom 32 35, komk stek grot 43 57 lijn 25 koolrabi 7/8 35-38, kroten A 130-160. B 70. bos 30-75, modjo 130-150. prn 169-264, rabarber 43-70. peterselie 63-80, poste lein 30-78. radijs rood 29 41, selderij 19-48. sjalot ten 8-7, aardbeien 60-120, rode bessen 270-310 sla glas 10-01, sla natuur 10-80, snijbonen 380-550, spercleboncn 560 720, spinazie 33-83, spitskool 70-130, tomaten A 830-950. B 870-890, C 790-850, CC 560-650 waspccn 230-320 DELFT Westerlee - Radijs 17 30. selderij 29-63 spinazie 33-82, sla 10-59. bloemkool 30 170. to maten 620 10 00 chlne.se kool 130 145. .-.pltskool 39-87, prei 245-295, komkommers 22 62 HONSELERSDIJK - Euphorbia 30 00. snij- groen 254-440 amaryllis 36-44, anjers 27 58 an Jcrs tros 24-66, anlhur.um 153-310. chrysanten, tros. Jaarrondcultuur 70 195. chrysanten, gepl Jaarrondcultuur 74-92. (resla. enkel 17-44. fresia, bubbel 18 48, gerbcra gemengd 40-103. gladio len 31-57. Irissen 36-53. IcUckclkcn 35-08. lelie- takken 45-290. orchideeën 119-300, rozen, groot 24-82. rozen, klein 18-42. suelitzia 185 320

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15