Jan Notermans naar AZ'67 Moser blijft leiden in Ronde van Italië Portugees voetbal door te weinig talent in diep dal België kijkt vreemd aan tegen de positie van Ernst Happel Limburger wordt „veldwerker" onder Hans Kraay Zware selectie officials voor OS in Moskou Houston McTear snel op sprint Record Skinner toch erkend Zoetemelk vijfde in Dauphine Libèré Al tien jaar niet op de WK vertegenwoordigd Ajax koopt Peter Lübeke Fibak en Ramirez een ronde verder Pro Patria gaat naar Leverkussen WOENSDAG 1 JUNI 1977 SPORT Trouw/Kwartet Van een onzer verslaggevers MECHELEN De Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB) kan weinig waardering opbrengen voor het sectiebestuur betaald voetbal in zake de keuze van Ernst Happel als trainer van het Nederlands elftal. Volgens KBVB-voorzitter Louis Wouters wordt het voetbal in deze kwestie ondergeschikt gemaakt aan de belangen van de trainer van Club Brugge. Vrijdagavond vergadert het bestuur van de Belgische voetbal bond in Brussel over de affaire. Volgens Louis Wouters staat de ge rezen aversie tegen de benoeming van Happel los van de WK- kwalificatie-interland, die Neder land en België op 26 oktober in Amsterdam nog tegen elkaar moeten spelen. Ofschoon er dan uiteraard wel sprake is van een merkwaardige situatie. De in België een rijk beleg de boterham verdienende Happel moet dan met Oranje aantreden te gen een elftal, dat wellicht groten deels uit spelers van Brugge wordt samengesteld. Club Brugge maakt wat dat betreft echter geen bezwaar. Zolang de belangen van Brugge niet worden geschaad, mag Happel zijn gang gaon van de clubleiding. De KBVB ziet vooralsnog echter wèl problemen. Bij monde van Louis wouters zijn die nu dus openbaar gemaakt. De Mechelse advocaat rea geerde gisteren voorzichtig: ,,Het gaat ons niet speciaal om die inter land tegen Nederland, maar eerder om het principe. Ik heb mijn beden kingen, wanneer iemand in één sei zoen twee voetbalbazen dient". Wouters zei gisteren nog niet te kun nen peilen, hoe het voltallige be stuur over deze kwestie denkt. „Dat moet vrijdag blijken. Dan gaan we intern overleggen en moeten we tot een beslissing komen. Eerder kan ik daar geen speculaties over doen". Op de vraag of de KBVB een moge lijk verbod ten aanzien van Happel overweegt, wilde Wouters evenmin ingaan. Aangezien de KBVB mach teloos staat in de overeenkomst tus sen Happel en de KNVB, zou een mogelijk verbod wellicht Club Brug ge kunnen treffen. Wouters legt im mers de nadruk op de vreemde ar beidssituatie, die er uit bestaat dat Happel gelijktijdig twee bazen dient. Wouters: „Stelt u zich de situ atie eens voor, wanneer een voetbal ler gelijktijdig voor twee verschillen de clubs zou willen spelen. Wel, dat is mijn antwoord. Na vrijdag weten we meer". Het sectiebestuur betaald voetbal ziet inmiddels de noodzaak van een gesprek met de Belgische bond in. De Hogewoning-equipe gaat er even wel voorlopig nog van uit, dat de problemen zich toch op de interland Nederland-België toespitsen. door Johan Woldendorp GRONINGEN AZ'67 heeft Jan Notermans voor het komende seizoen aangetrokken als trainer. De Limburger wordt „veldwer ker" onder Kans Kraay, die in verband met heupklachten het medische advies kreeg om een andere maatschappelijke weg te bewandelen. Aanvankelijk wilde Kraay zich helemaal uit de voetbalsport terugtrekken. Later bezweek hij voor het aanbod van de gebroeders Molenaar om zich als manager voor AZ verdienstelijk te maken. MOSKOU Om uit de meer dan vier miljoen scheidsrechters en kamprechters die in de Sowjet-Unie actief zijn, de beste 2500 te selecte ren voor de Olympische Spelen van 1980 in Moskou heeft het organisa- tie-comite een selectie in drie delen georganiseerd. Het eerste gedeelte van deze selectie vond plaats in 1976. Daarbij kwamen 750 officials als uit verkorenen tevoorschijn. Het tweede en derde gedeelte zullen dit jaar en in 1978 worden gehouden. De eisen waaraan de scheidsrechters en kamprechters moeten voldoen, worden door Vladimir Roditsjenko. leider van de afdeling sportprogram ma's van het Olympisch organisatie comité, als volgt verwoord: „Zij moe ten de wedstrijdreglementen tot in detail kennen en gekwalificeerde krachten zijn. De methodiek van de praktische wedstrijdleiding moeten zij perfect beheersen en zij dienen op de hoogte te zijn van de be langrijkste vaktermen in de officiële taal van de desbetreffende interna tionale sportbond." Van de geselecteerden, die door de eerste selectieronde gekomen zijn, zal waarschijnlijk nog een gedeelte afvallen bij verdere kwalificatie- testen, die tijdens zogenaamde leer gangen in 1979 en 1980 van allen zullen worden afgenomen. Pas daar na zal een definitieve selectie ter goedkeuring aan de internationale sportbonden worden voorgedragen. Overigens levert de Sowjet-Unie niet het gehele corps van officials voor de Olympische Spelen van 1980. Van de meer dan 3500 zullen er een kleine duizend uit andere landen komen. Met dit initiatief willen de Russen twee vliegen in een klap slaan. Niet alleen zullen op deze manier „de besten der besten" geselecteerd wor den voor de Olympische Spelen van 1980, ook hoopt men dat de selectie wedstrijden het gehele bestand aan scheids- en kamprechters in de Sow jet-Unie op een hoger peil zullen brengen. CERRITOS Tijdens atletiekwed strijden in Cerritos (Californië) heeft Houston McTear de 100 meter ge wonnen in 10,14 seconden. Dat is de beste tijd, die dit seizoen op de sprint is gelopen. Hasely Crawford uit Trinidad werd tweede in 10,22 en de Amerikaan Steve Williams in 10,32 derde. Op de dubbele afstand moest McTear, die eerder al 10,16 had gelopen, genoegen nemen met de vijfde plaats. Winnaar van de 200 meter werd Steve Riddick in 21,2 sec. De Keniaan Mike Bolt zegevier de op de 800 meter in 1.45,7 en de Ier Ray Flynn op de 1500 meter in 3.40.9. De vijf kilometer leverde een zege op voor de Brit Nick Rose in 13.37,3. Bij het hoogspringen moest we reldrecordhouder Dwight Stones ge noegen nemen met de derde plaats achter Tom Woods en Rory Koti- nek. Alle drie sprongen overigens. 2.21 meter. Ook kogelstoter Al Feu- erbach en discuswerper Mac Wilkins konden niet tot een zege komen. Feuerbach werd tweede met 19.97 meter, terwijl winnaar John Powell 66.30 meter liet noteren. Edwin Mo ses, de Olympische kampioen en we reldrecordhouder op de 400 meter horden, werd wel winnaar op zijn specialiteit. Hij liep 48.68 sec. TOKIO De 49.44 seconden op de 100 meter vrije slag, die de Zuidafri kaan Jointy Skinner vlak na de Olympische Spelen bij wedstrijden in Philadelphia maakte, is als we reldrecord erkend. Dit ondanks het feit dat Zuld-Afrika al jaren geleden uit de internationale zwemfederatie is gezet wegens de apartheidspoli tiek. De consequentie van die gedaante wisseling was wel, dat er in de Alkmaarder Hout een man van de praktijk moest komen. De spelers van AZ, die dwepen met de voetbal kenner Hans Kraay zagen daar de noodzaak niet van in, maar de voor malige topvoetbalier van DOS en Feyenoord heeft die visie nooit se rieus willen nemen. Het was trou wens niet de eerste keer, dat Kraay vroegtijdig een eind aan zijn trai nerscarrière moest b'reien. Ook als oefenmeester van FC Dordrecht en in zijn kwaliteit van conditietrainer van het Nederlands hockeyelftal rustte het juk van hinderlijke heup klachten zwaar op zijn schouders. Jan Notermans is voor Kraay geen onbekende. In 1973 stonden ze alle- bij op de loonlijst van Go Ahead Eagles. Wanneer straks de hereni ging van dit koppel plaatsvindt, lijkt het alsof er niets van veranderd. In Deventer opereerde Kraay in zijn „burgerkloffie", terwijl Notermans zich op de trainingsvelden uitleefde als man van de praktijk. Het is voor beiden te hopen, dat het huwelijk langer in stand blijft dan destijds in de oude IJsselstad. Kraay vertrok na een jaar naar Ajax en Notermans werd het seizoen daarop via een ziek te („overspannen") op een zijspoor gerangeerd. Een jaar lang heeft de voetbalwereld toen niets meer van de kleine Lim burger vernomen. In maart vorig jaar dook hij plotseling op bij FC Groningen. De eerste divisie-club moest de wonden likken van de ste kende pijn, die de toenmalige direc teur Wim Beltman en zijn vazal An ton Goedhart veroorzaakt hadden. Notermans manifesteerde zich voor al als opbouwtrainer. Na de eerste mislukte jacht op herovering van het eredivisieschap (in 1975) meende het bestuur, dat de geprogrammeer de overgang naar de hoogste voet balklasse het best langs de weg van de geleidelijkheid kon worden gerea liseerd. Jan Notermans paste precies in het profiel dat de voetballeiders geschetst hadden. Toch wil Jan Notermans zich graag uit dat harnas wringen. „Ik heb al tijd in een situatie verkeerd, dat ik opbouwtrainer moest zijn. Om finan ciële redenen diende ik steeds met jonge spelers een elftal op te bou wen. Wanneer een bestuur in zo'n situatie van je verlangt, dat je kam pioen wordt, is dat voor mij geen basis om te werken. Maar wanneer je, zoals bij AZ het geval is, een volwaardige selectiegroep onder je krijgt, mag je wel degelijk prestaties eisen." Notermans denkt, dat hij zijn benoe ming te danken heeft aan Hans Kraay en enkele spelers (Peter Arntz en Bert van Marwijk), die ten tijde van zijn bewind in Deventer voetbal- ,den. Dat hij iedere keer verantwoor ding schuldig is aan Hans Kraay deert Notermans niet. „Eerlijk, dat is voor mij geen punt. Wanneer de opstelling een bron van discussie wordt, beperk ik dat altijd tot de elfde man. Tien spelers zijn iedere keer zeker van hun plaats. In de praktijk betekent dat, dat ik de ene keer en Kraay de andere maal wat water bij de wijn moet doen." De onderhandelingen tussen Jan No termans, AZ'67 en FC Groningen hebben precies een week geduurd. De eerste twee vonden elkaar ra zendsnel, maar de noordelijke eerste divisie-club bleef nog een paar dagen Jan Notermans is bij AZ terug aan de top. „Voor mijzelf heb ik het gevoel dat ik wel in die top kan meedraaien", zegt hij zelfbewust. SANTA-MARGHERITA De Italiaan Claudio Bortolotto heeft de eerste zware etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Na een rit van 198 kilometer die van Salsomaggiore via een aantal beklimmingen in de Appenijnen naar Santa Margherita voerde, won hij de sprint voor zijn landgenoten Paolini en Francioni. Bortolotto's teamgenoot Francesco Moser voerde in dezelfde etappe het peloton aan dat een achterstand van Iets meer dan een minuut had. Mo ser, die vierde werd, behield de lei ding in het algemeen klassement. Hij heeft een voorsprong van 55 se conden op de Belg Michel Pollentier, een van de weinige niet-Italianen in het deelnemersveld. De etappe werd gekenmerkt door twee pittige be klimmingen, die werden gewonnen door de Spanjaard Faustino Fernan dez Ovies na een indrukwekkende solo. Vandaag kunnen de renners uitrusten voordat ze morgen voor de twaalfde etappe de Dolomieten ingaan. De uitslag: 1. Bortolotto (Ita) de 198 km In 5.27,07, 2 Paolini (Ita) op 1.05, 3. Francioni (Ita) z.t.. 4. Moser (Ita) op 1.22,5. Gavazzl (Ita). 6. Lasa (Spa), 7. Borgognon) (Ita), 8 Glmondl (Ita), 9. Pollentier (Bel) allen In dezelfde tijd als Moser. Het algemeen klassement: 1. Moser (Ita) 54 uur, 58 minuten en 33 seconden, 2. Pollentier (Bel) op 55 sec., 3. Baronchelll (Ita) op 1.15, 4. Panlzza (Ita) op 2.16, 5. De Witte (Bel) op 2.42, 6 De Muynck (Bel) op 2.56,7 Glmondi (Ita) op 3.08,8. Vlejo (Spa) op 4.01. 9. BelUnl (Ita) op 4.06, 10. Vandl (Ita) op 4.11. SAINT ETIENNE De Fransman Bernard Hinault heeft de eerste etappe van de Dauphine Libèré, een rit over 228 kilometer van Orange naar Saint-Etienne, gewonnen in 6 uur, 58 minuten en 3 seconden. Tweede werd de Belg Eddy Merckx, derde de Belg Lucien van Impe, vier de de Fransman Bernard Thevenet en vijfde Joop Zoetemelk. Ook de Spanjaard Torres (zesde) en de Fransman Martin (zevende) maak ten deel uit van de voorste groep, die een voorsprong van 22 seconden had op een andere groep renners. De uitslag; 1. Hinault (Fra) 228 kilometer In 6 uur, 58 minuten en 3 seconden (met bonificatie 6.57,53), 2. Merckx (Bel) z.t. (met bon. 6.57,18), 3. Van Impe (Bel), 4. Thevenet (Fra), 5 Zoetemelk (Ned), 6. Torres (Spa). 7. Martin (Fra) allen In dezelfde tijd als Hinault. 8. Esclassen (Fra) 6.58.23, 9. Van Looy (Bel), 10. Bossls (Fra) ln dezelfde tijd als Esclassan. Het algemeen klassement: 1 Hinault (Fra) 7 uur, 4 minuten, 2. Merckx (Bel) op 20 sec,, 3. Theve net (Fra) op 30 sec., 4. Martin (Fra) op 40 sec.. 5. Zoetemelk (Ned) op 40 sec., 6. Van Impe (Bel) op Bortolotto 44 sec 7 Torres (Spa) op 45 sec 8 Danguillau- me (Fra) op 46 sec., 9. Martins (Por) op 51 sec., 10. Van Looy (Bel) op 53 sec. soebatten om een afkoopsom voor zijn trainer, die een half jaar geleden nog bijtekende tot het met het sei zoen 1977-'78. FC Groningen aasde op Huub Smeets, die immers in Alkmaar niet tot zijn recht komt. De vorig jaar in een paniek-bui gekoch te MVV-spits voelt er echter niets voor om naar het noorden vanhet land te verhuizen. OOk AZ weigerde zijn medewerking aan dergelijke transacties te verlenen. „Een speler moet je kopen, een trainer niet", is het standpunt van Hans Kraay. FC Groningen bleef dan ook met (prak tisch) lege handen achter. Het mag alleen de facetten van een vriendschappelijke wedstrijd tussen beide partijen opstrijken. Aan de andere kant heeft FC Gro ningen Jan Notermans geen positie verbetering in de weg willen staan. De Limburger is teruggekeerd op het platform, waar hij als voetballer (bij Fortuna '54) talloze uren heeft door gebracht: de top. „Voor mijzelf heb ik het gevoel, dat ik wel in die top kan meedraaien", zegt hij zelfbe wust. „Ik kan goed met mensen om gaan en ik sta op het gebied van de tactiek zo stevig mijn mannetje, dat ik geen enkele discussie uit de weg ga. Bovendien laat ik in Groningen een erfenis achter, die iedere trainer met open armen zal willen ontvan gen. Ik heb momenteel al twaalf spe lers onder contract staan. Er zal al leen een goede midvoor moeten komen". „En", vervolgt hij, „Wanneer de spe lers een paar jaar bij elkaar blijven, kan FC Groningen er veel geld aan verdienen. Ik heb voor Bakker, Van Loon en Fühler zegge en schrijve 162 duizen gulden neergeteld. Meer kon ik niet uitgeven. Het is niet mijn karakter om me niets aan te trekken van een eventuele schuld van twee miljoen. Want dat zijn de trainers, die ondanks dat veel geld spenderen aan dure spelers. Alleen om op die manier prestaties te boeken. Als trai ner is dat misschien een slechte ei genschap van mij. TENNIS Op de jaarlijkse vergadering van Davlscuplanden op 29 Juni In London Zal Hon garije voorstellen de nieuwe verklaring van de Verenigde Naties ln zake de apartheid ln het Davls-Cup reglement over te nemen. Het aan nemen daarvan zou betekenen dat Zuld-Afrika ln het vervolg geweerd dient te worden. ATLETIEK - Groot Brittannl? heeft zich offi cieel kandidaat gesteld voorde organisatie van de Europese Atletlekkamploenschappcn van 1982. Komend Jaar vinden deze plaats ln Praag. ADVERTENTIE Laat uw vakantie niet vergallen door opstandige ingewanden. Met vakantie naar 't buitenland? Dat betekent: 'n ander klimaat, 'n ander levensritme en vooral ook ander eten. Maar al te vaak wordt veel vakanlieplezier bedorven doordat maag of ingewanden in opstand komen. Krampen, opgeblazen gevoel, diarree, u weet 't wel. Zorg daarom dat u Tendosimol bij u hebt. Tabletten die uw spijsvertering weer in 't gareel brengen en korte metten maken met krampen en diarree. Uitsluitend verkrijg baar bij apotheker en drogist in doosjes met 20 tabletten in handige doordrukstrips. Prettige vakantie! Tendosimol anti-diarreetabletten voor uit en thuis. LISSABON Het Portugese voetbal verkeert in een crisis. Het gebrek aan eigen talent dwingt de clubs spelers uit het buitenland aan te trekken. Dit heeft tot ge volg dat het nationale elftal van Portugal zich al tien kaar niet heeft kunnen plaatsen voor de eindronden van de wereldkampi oenschappen voetbal. In 1966 ein digde Portugal in Engeland op de derde plaats achter het gastland en West-Duitsland. Ook voor de WK in Argentinië maakt Portugal weinig kans. De Portugezen spelen in groep 1 met Polen, Denemarken en Cyprus en hebben twee wedstrijden achter de boeg. Thuis tegen Polen werd met 0-2 verloren en tegen Dene marken werd een schamele over winning behaald. Polen, dat in deze groep reeds vier wedstrijden heeft gewonnen, is al bijna zeker van een plaats in Argentinië. Op dit moment spelen er in de eerste en tweede divisie al dertig buitenlandse voetballers. Hieron der zijn achttien Brazilianen. Ver der zijn er 63 spelers die de Portu gees-Braziliaanse nationaliteit bezitten. Zij worden beschouwd als Portugezen. Ook de voetbal lers uit de voormalige kolonies van Portuga] staan niet geboekt als buitenlanders. Ook het recht om over hun eigen transfers te onderhandelen heeft bijgedragen tot de voetbalcrisis in het buur land van Spanje. Door de slechte resultaten en ge ringe toeschouwersaantallen zijn veel clubs ln financiële nood ge raakt. Hierdoor zijn verscheidene topspelers naar het buitenland vertrokken. Dit is ook zeker niet bevorderlijk voor de situatie rond de nationale elf. De belangrijkste spelers die naar het buitenland vertrokken zijn de doelverdedigr Vitor Damas van Sporting Lissa bon, middenvelder Alves, verde diger Humberto en aanvaller Jor- dao, alle drie van het eens zo roemruchte Benfica. Typerend voor de voetbalarmóe- de in Portugal is het feit dat Ben fica opnieuw met grote over macht de titel heeft binnenge haald. Dit weekeinde liep de com petitie af en na de dertig wedstrij den heeft Benfica, dat de laatste jaren Internationaal niets heeft kunnen maken, maar liefst negen punten voorsprong op de num mer twee, Sporting. Benfica, eens de ploeg van de vermaarde Euse- blo (de zwarte parel van Mozam bique), won op de laatste wed strijddag overigens met 0-2 van het gedegradeerde Atletlco. Het grootste probleem voor de Portu gese voetballers en trainers is de aanval. De Mallnees Kelta ls topscorer met acht doelpunten uit maar liefst zestien wedstrij den. Een half doelpunt per duel derhalve. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat de verdedigers tot de beste voetballers in Portugal behoren. Vooral de twee Brazilia nen Manoel en Da Costa van Sporting Lissabon zijn twee uitstekende spelers. Als de beste voetballer van Portu gal wordt echter beschouwd de zeventien jaar oude middenvel der Fernando Chalana, een vaste keus van het Portugese elftal voor spelers onder de 21 jaar. Chalana heeft één wedstrijd in de nationa le elf meegespeeld. De Portuge zen versloegen in eigen land met 1-0 Denemarken, dat aantrad met ex-Feyenoorder Jörgen Kristen- sen. De critici waren echter van mening dat Portugal zeer armoe dig speelde. De tijden van het Portugese voet bal lijken vervlogen. De twee Eu ropa Cups van Benfica blijven over als schrale troost en herinne ring. Schön WIESBADEN De Westduitse bondscoach Helmuth Schön is na de eerste Westduitse bekerfinale tussen Köln en Hertha BSC aan gevallen door een boze voetbal fan. Schön raakte licht gewond en kreeg van de dokter het advies een paar dagen rust té houden. Helmut Schön Beckenbauer TAMP A BAY Franz Becken bauer is zijn Amerikaanse voet balcarrière begonnen met een ne derlaag. New York Cosmos ver loor ten aanschouwe van bijna 46.000 toeschouwers met 4-2 de uitwedstrijd tegen Tampa Bay Rowdies. „Der Kaiser" trof bij Cosmos een zeer wanordelijke verdediging aan. Hij kon het niet verhelpen. Bij de stand 4-1 werd het hem kennelijk te gortig. Hij pikte de bal op, omspeelde ieder een die hij tegenkwam en be kroonde zijn solo met een fraai doelpunt. Eddy Bakker GRONINGEN - Eddy Bakker, met 19 doelpunten topscorer van FC Groningen, heeft zijn contract met de Noordelijke eerste divisie club met een jaar verlengd. Sparta MANCHESTER Sparta is als vierde geëindigd in het toernooi van Manchester United. De Rot terdammers verloren de wed strijd om de derde plaats met 4-0 van Benfica. De Engelse beker winnaar won het toernooi door een overwinning met 2-1 op Celtic. WK-jeugd ZURICH De zestien landen, die van 26 juni tot en met 10 juli in Tunesië zullen deelnemen aan het eerste toernooi om het we reldkampioenschap voetbal voor jeugdlandenploegen, zijn in Zü- rich in vier groepen ingedeeld. De eerste twee groepen spelen hun wedstrijden in Tunis, de andere groepen respectievelijk in Sousse en Sfax. De groepsindeling ziet er als volgt uit: Groep A: Tunesië, Mexico, Frankrijk en Spanje, groep B: Honduras, Marokko, Uruguay en Hongarije, groep C: Ivoorkust, Italië, Brazilië en Iran, groep D: Sowjet-Unie, Oostenrijk, Paraguay en Irak. Israël MONTE CARLO - De FIFA (in ternationale voetbalfederatie) zal alle betrekkingen verbreken met de Aziatische federatie (AFC) als deze niet binnen negentig dagen Israël opnieuw toelaat als lid, Die beslissing werd in Monte Carlo genomen tijdens de vierde „ronde tafel conferentie" van de FIFA. Israël werd vorig jaar door de AFC uitgesloten op voorstel van Koeweit, dat unaniem door 21 landen werd aangenomen. Israël was niet aanwezig tijdens dat congres in Koeala Loempoer. Italië ROME Italië houdt zijn gren zen gesloten voor buitenlandse voetballers. Dit is in Rome tijdens een vergadering van de voorzit ters van alle Italiaanse topclubs besloten. De praeses van Interna- zionale Milan betoogde als woordvoerder van de stroming die de buitenlanders wilde toela ten dat de gevraagde (en betaal de) prijzen voor de Italiaanse ster ren dan gedrukt zouden worden. Hij kon echter geen meerderheid voor zijn zienswijze vinden. LEICESTER Bert Scheuneman heeft de tweede etappe van de ama teurwielerronde van Engeland ge wonnen. De 23-jarige Veendammer bleef in de eindsprint de gele truidra ger Ryszard Szurkowski uit Polen voor. De Tsjechoslowaak Frantisek Kalis eindigde als derde. Bert Scheu neman legde de 164 kilometer van King's Lynn naar Leicester af in 3 uur, 44 minuten en 9 seconden. Aad Tak kwam in dezelfde tijd als zesde binnen. De uitslag: 1. Scheuneman (Ned 3 44 09, 2. Szurkowski (Pol 3. Kalis (TsJ.), 4. Young (VS). 5 Hallam (GB). 6. Tak (Ned 7 Fretz iZwi), 8. Ochowlcz (VS), 9. Charafulln (Sow) en 10. McQuald (Ier) allen in dezellde tijd als Scheu neman. Algemeen klassement: 1 Szurkowski 7 43.11. 2. Blenek (Pol.) In dezelfde tijd. Hallam op 1 sec 4 Vondracek (Tsj) op 2 sec 5. Scheuneman op 3 sec.. 6. Ousslenov (Sow) op 4 sec., 7. Ankudovlc (Pol), 8. Kamlnsk (Sow), 9. Laurence (GB) ln dezelfde tijd als Gussienov en 10. Kalis op 5 sec. Nederland werd eerste ln het dagploegenklasse- ment met een tijd van 10 uur. 12 minuten en 27 seconden. Polen en Groot-Brittannlë werden tweede en derde in dezelfde tijd als de Neder landse ploeg. MEDELLIN De wielerfederatie van Columbia heeft verklaard de Belgische wielerbond te zullen ver zoeken de leden van de Belgische afvaardiging naar de 25ste ronde van Columbia te berispen wegens wange drag. Rondemanager Ivan Castrillon verklaarde dat de Belgische ploeg met vijf vrouwen naar een feest ln een discotheek in Medellin was ge gaan, hetgeen tegen de regels was. Het zou gaan om de renners Luc van der Linde, Jos van Ranbeeck, Frans de Koninck en trainer Jan van In- sterbeek. AMSTERDAM Ajax heeft de Westduitser Pet<*r Lübeke aange trokken. De 25-jarige middenvelder, die het afgelopen seizoen bij het Spaanse Hercules Alicante speelde, heeft vorige week een proefwed- strijd met Ajax gespeeld in Schot land tegen Motherwell. Het trai nersduo van de landskampioenen. Ivic-Haarms, besloot hierna Lübeke in te lijven. Vóór Lübeke uitkwam in Spanje, speelde hij in het Westduit se Bayer üerdingen. PARIJS In het herenenkelspel van de open Franse tenniskampi oenschappen hebben de Pool Wot- Jeh Fibak en de Mexicaan Raul Ra mirez zich geplaatst voor de kwartfinales. Fibak had vijf sets no dig om de Westduitser Rolf Gehring in de vierde ronde aan de kant te zetten: 6-7, 6-4, 6-2, 3-6 en 6-3. Raul Ramirez had minder problemen. De Zuidafrikaan John Yuill werd met 6-2, 6-4 en 6-3 verslagen. Bij de dames plaatste de favoriete Mlma Jausovec uit Joegoslavië zich voor de halve finales. De Ameri kaanse Pam Teegaurden had in de kwartfinales geen antwoord op het sterke spel van Jausovec: 7-5 en 6-4, ZOETERMEER Het internatio nale succes dat de damesploeg van Pro Patria Zoetermeer (Marianne Heeren, Monique Bolleboom en Lls- beth Lengkeek) in Zwitserland be haalde, heeft er toe geleid, dat de Zoetermeerse vereniging een uitno diging heeft gekregen voor een groot Internationaal toernooi, dat binnen kort in Leverkussen (Wdl) plaats vindt. Was het toernooi in Zwitser land een aangelegenheid voor louter Westeuropese ploegen, ln Leverkus sen zijn ln totaal twintig clubs uit de gehele wereld aanwezig. Zo komen er onder meer turnsters uit Roeme nië. Hongarije en de Sowjet-Unie. Ook worden er deelneemster ver wacht uit de Verenigde Staten. Ca nada en Japan. Pro Patria is de enige Nederlandse club.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11