Jouwend Borussia aar absolute top Van der Kruys wint etappe \orussia épclub Spartakiade '79 als generale van Moskou m 'uropese ~mder al i veel %a nciële rmslag NS enige wat Liverpool- rier Bob Paisley nog zorgen •rt. is juist de mentale voor- |iding op de laatste en he nrijkste wedstrijd van dit toen ..Ik moet de spelers jr vertrouwen geven voor de tegen Borussia. De ne- ag tegen Manchester Uni- is hard aangekomen. Wan- ik mijn team over het Ie punt kan helpen, zal Bo- ^evf>la het erg zwaar krijgen." Olympia's Tour lijkt reeds in voordeel van Hassink beslist Michielsen naar Waregem Maertens wint vierde etappe Richards trekt zich terug Pro Patria wil praten Gewichtheffer tot 1981 geschorst na dopinggebruik SDAG 25 MEI 1977 SPORT Trouw/Kwartet ps 15 - rh 17 ROME Vrijdag krijgt Uil Stielike naar alle waarschijnlijkheid alsnog toestemming van de Westduitse voetbalbond (DFB) om naar Real Madrid te vertrekken. De 22-jarige klassespeler van Borussia Mönchen- gladbach kan nu vrijwel zeker afzien van het kort geding, dat hij tegen de DFB wilde aanspannen. Stielike overwoog juridische stap pen, nadat de DFB onlangs alle in ternationals verbood om vóór het wereldkampioenschap 1978 een contract in het buitenland te teke nen. Voor Franz Beckenbauer werd evenwel al een uitzondering ge maakt toen hij bij New York Cos- mos een nog grotere rijkaard kon worden. Na dat precedent heeft de DFB kennelijk Ingezien dat (hun sowieso al dwaas) verbod ten aan zien van Stielike niet langer haal baar was. Als straks Real Madrid de 1.6 mil joen Mark voor Stielike heeft over gemaakt. dan is de Westduitse kam pioen inmiddels in vier jaar tijd drie topspelers aan de „Koninklijke" uit de Spaanse hoofdstad kwijtgeraakt. Günther Netzer koos in 1974 als eerste voor bergen peseta's, maar had weinig succes bij Real. Borussi- a's aanvaller Henning Jensen ver ruilde vorig Jaar het „Bükelberg" eveneens voor het Bernabeu- stadlon. En nu dus de aanstaande transfer van Uli Stielike. Bij al die transfers is het opmerke lijk en tevens wel aardig dat het bouwende Borussia in de laatste Jaren alleen maar sterker is gewor den. terwijl het eens zo roemrijke Real ondanks al hun kapitaal zelf in de eigen Spaanse competitie geen rol van betekenis meer speelt. Borussia Mönchengladbach beleeft vanavond in het Olympisch Stadion van Rome opnieuw een hoogtepunt in zijn 77-jarig bestaan: de Europa- Cup I-finale tegen Liverpool. Een geweldige prestatie van een club. die na verhouding over betrekkelijk geringe financiële armslag beschikt. Anders dan bijvoorbeeld „poenige" clubs als Bayern München en Schal- ke '04. In West-Duitsland, heeft Bo russia het nooit in „grote" transfers of al te dure huishouding gezocht. De Borussen werken al jaren met, aanvankelijk, goedkoop talent. Trainer Hennes Weisweiler heeft de basis voor de huidige successen ge legd, door in de zestiger jaren bij de toenmalige regionalliga-club, het accent op de talentvolle Jeugd en de scouting te leggen. „De veulens" van Hennes werden al snel een be grip in West-Duitsland. Jaren lang werd de ploeg onder su pervisie van Weisweiler, in het veld aangevoerd door de artistieke Net zer. Pas na diens vertrek groeide Borussia echter, opmerkelijk ge noeg, in de Bundesliga en in Europa naar de absolute top. Borussia's re cord-international Hans-Hubert (Berti) Vogts. zegt zelf: „Na het ver trek van Günther kreeg een groot aantal spelers meer ruimte. Voor dien had de ploeg te sterk in het teken van Netzer gestaan." Hoe dan ook: sinds Netzer weg is, heeft Bo russia de Uefa-cup (1975) en drie landstitels op rij (1975,1976 en 1977) gewonnen. Het team beleeft die suc cessen sinds twee jaar onder leiding van Udo Lattek. Lattek won in 1974 als trainer van Bayern München al eens eerder de Europacup voor landskampioenen. Toentertijd kon hij evenwel nauwelijks de schijn wegnemen dat hij hoofdzakelijk door de klasse van spelers als Bec kenbauer, Müller. Hoeness en Maler in het succes werd meegesleept. Bij Borussia Mönchengladbach heeft Lattek de liJn-Welsweller echter vakbekwaam doorgetrokken. Ook hij heeft het talent de ruimte gege ven. Dat blijkt, nu Jeugdige en nog niet zo bekende spelers als SchSfer, Wohlers en Klinkhammer vanavond tegen Liverpool aantreden. En net als Weisweiler heeft Lattek ook weer nieuwe talenten achter de hand wanneer naast Stielike nog meer toppers (de door veel clubs begeerde Allan Simonsen bijvoorbeeld) mochten verdwijnen: Hannes Hel- denrelch, Kullk, Rlngels, del'Haye en Nilsen. De gedegen werkwijze van Lattek, de gebleven klasse van internatio nals als Vogts, Bonhof, Heynckes en Wimmer, het voortreffelijke beleid van manager Helmut Grafhof („die te duur wordt, die mag weg") en het uitstekende scoutlngsapparaat. dat alles maakt Borussia Mönchenglad bach tot een (sympathieke) topclub. Een topclub die eigenlijk in een te kleine stad is gehuisvest. Voor de Europa Cup-wedstrijden trekt Bo russia doorgaans naar het Rhein- stadion in Düsseldorf. dat met een capaciteit van 75.000 plaatsen bijna een keer zo groot is als de eigen Bükelberg. De provinciestad Mönchengladbach heeft voor de wedstrijden in de Bundesliga echter geen groter stadion nodig. Dat blijkt uit het toeschouwers-gemiddelde. Manager Grafhof had in dit opnieuw toch zo succesvolle seizoen het ge middelde begroot op 34.500. Men reikte maar tot 24.000. Acht Bundes- liga-clubs scoorden in dat opzicht hoger. „Hoe is het mogelijk dat de kampi oen voor de derde achtereenvolgen de maal uit een stadje komt. waar maar één enkele sneltrein wil stop pen". zo vroeg de Frankfurter Alge- meine zich naar aanleiding van Bo russia's meest recente titel, ver baasd en bewonderend af. Over Bo russia's kleinschaligheid, het succes en de Europacup-finale spraken we met aanvaller Jupp Heynckes. Met Berti Vogts is hij de oudste (32) bij de Groen-witten. Heynckes heeft het groeiproces naar de top vanaf 1964 meegemaakt. ir Matty Verkamman JE „Netzer was natuurlijk een prachtige voetballer. Briljant en technisch perfect. Maar de Itiviteit liet ten slotte te wensen over. Er waren zó veel spelers afhankelijk van hem. Wanneer ens slecht speelde, dan viel het hele elftal terug. In het moderne voetbal kan dat niet meer. _iof me, ik ben een liefhebber van spelers als Netzer. Ik hoop dat zijn type blijft. Maar in de pmst zullen dergelijke voetballers niet meer zonder de Instelling van een Vogts of een Bonhof len. Dat staat vast." de mening van Josef „Jupp" :es, wanneer het Borussia van en Weisweiler ter sprake Heynckes heeft de hele ont- ,^1ing van Borussia Mönchen- tch meegemaakt; noemt het rk-Netzer toch een ..zegen voor b". maar is inmiddels minstens >ille»reden met het nieuwe Borus- ij zegt eerst: „Sinds 1963 zit ik en. de club. Daarvóór heb ik nog aar in Hannover gespeeld. Ik en echte Mönchengladbacher, mm eigenlijk nergens anders meer wonen. Ook ik heb kansen op [SV: 2,2 miljoen lor Kevin Keegan Ivan Buljan r®ME Dr. Peter Krohn, ma ter van Hamburger SV, zal .e<^de finale van de Europa p 1 in Rome opnieuw onder- ldelen met John Smith, pre- ent van Liverpool, over de nsfer van spitsspeler Kevin egan naar de winnaar van ——Europa Cup voor bekerhou- •s. HSV heeft voorts grote presse voor Ivan Buljan van d. jduk Split. Voor beide en jnsfers is een bedrag van 2,2 joen gulden beschikbaar. Dhn hoopt voor rond de 1,6 joen gulden international ■gan aan zijn vereniging te nen binden. Voor de over ig van Buljan wil HSV onge- •r 600.000 gulden betalen. NDEN Ondanks de ne- L laag met 1-2 in de cupfinale ^n Manchester United, is ferpool bij de Londense Ikmakers licht favoriet voor I winnen van de 22ste Euro- up 1 finale in Rome tegen ussia Mönchengladbach. I bookmaker Joe Coral was Verhouding Liverpool - Bo- fya Mönchengladbach 11-8. l„toto" lag Liverpool voor 5-4. 'ERPOOL Wanneer Li- pool in Rome de finale van toernooi om de Europese ;er voor landskampioenen liest, kan aanvoerder Em- gevl Hughes misschien beter Irzegger worden. Hughes :hterPfoor de verloren finale om F A-beker tegen Manchester 22 «ited letterlijk: „Wanner Li- ^^)ool de finale om de FA- l^er verliest, zal het ook de •le om de Europese beker liezen." Woorden waaraan ]nu niet meer herinnerd wil „Ik ben van gedach- veranderd. Het verlies za- was een grote te- fstelling voor ons, maar we en keihard terugslaan en "ussia Mönchengladbach ^llaan." g t Kevin Keegan, de man die ;ctfvond 'n Rome iaatste '^Hstrijd voor Liverpool elt, is optimistisch: „We be- Haagen genoeg ervaring om itaal weer fit aan de start te hijnen, iedereen beseft JS a*r het om gaat." enti een goede transfer gehad. Maar ik ben iemand die vrij vlug tevreden is. Geld betekent niet alles voor mij. Mijn woonomgeving vind ik minstens zo belangrijk. Voor mij hoeft Real Madrid niet. Trouwens, ik verdien bij Borussia ook een prima salaris, laat dat duidelijk zijn." Jupp Heynckes vervolgens over het „nieuwe" Borussia: „Lattek heeft toch wel voortgebouwd op het fun dament dat Weisweiler heeft gelegd. Nee, ik onderschat de inbreng van een trainer bij een topclub niet. Hoe wel zo een man natuurlijk gelukkig moet zijn met het materiaal dat hem ter beschikking staat. Weisweiler heeft voor een aanvallend speltype gezorgd. Toen hij vertrok heeft Lat tek met de groep over de toekomst gesproken. Ook al omdat sommige oudere spelers zelf zoveel inzicht hadden gekregen, is er naar de groep geluisterd. We wilden op een meer verdedigende taktiek overschake len. Althans, aanvallen vanuit de verdediging. Dat gebeurt inmiddels. Wij spelen nu in feite met een twee- mansaanval (Simonsen en Heynckes - red.), met Stielike daar achter. Stielike is zo een talent, dat in dit speltype groot is geworden. Nu ook hij vertrekt, geloof ik echter niet, dat Borussia zwakker wordt. Danner herstelt immers van zijn blessure en kan volgend seizoen de plaats van Uli weer innemen. Het is misschien wel de zwakte van Borus sia dat er steeds weer op het noodza kelijke moment aanvulling aanwe zig is. Ik blijf de toekomst ook nu optimistisch tegemoet zien." Heynckes ontkent trouwens dat de iets defensievere speelwijze minder aantrekkelijk zou zijn. Hij werpt te gen: „Het uitgangspunt is iets ver anderd, maar niet zodanig dat we geen attractief voetbal meer spelen. Vraag het aan Jensen, die er qua voetbal bij Real sterk op achteruit is gegaan. Voor het voetbal zou hij dolgraag terugkomen." De opstellingen zijn: Liverpool: Clemence; Neal. Hughes. Smith. Jo nes; McDermott, Callaghan. Kennedy; Keegan. Case en Highway. Borussia Mönchengladbach: Knelb; Vogts, Wittkamp. Bchfllfer, Klinkhammer; Bonhof. Wimmer, Wohlers; Stielike. Heynckes en Si monsen. Scheidsrechter: Frans Wurtz (Fra.). De 37-voudigé international Heynckes wil voor het overige geen overdreven belang hechten aan de trainerswissel Welsweiler-Lattek. Hij zegt: „Lattek houdt ons vooral aan de gemaakte afspraken. Dat be tekent dat we verstandig en zonder risico's vanuit de verdediging spe len. Lattek grijpt in, wanneer we naar onze oude gewoonten, te aan vallend willen spelen. Het is daarbij goed, dat deze ploeg van routiniers en nieuwelingen met de trainer kan gaan rennen, maar eerder rustig op onze kans wachten." Het vertrouwen in de eigen kracht wordt onderstreept door de nieuwste yell die de fans van Borus sia op Heynckes hebben betrokken: „Jetzt holen wir Jupp Heynckes; Jupp, auch noch den Europa Cup". Udo Lattek heeft inmiddels al wel een misrekening met zijn opstelling gemaakt. Gisteren kondigde de Bo- russia-tralner nadrukkelijk aan dat Frank Sch&ffer de bewaking van Liverpool-spits John Toshack voor zijn rekening zou nemen. Net als in de verloren Cup-final tegen Manchester United zal de al langdu rig geblesseerde Toshack er tegen Borussia echter niet bij zijn. door Johan Woldendorp SCHIJNDEL Olympia's Tour door Nederland leidt on der de hegemonie van zijn oranje-trui-drager. Door de ver wachte terugval van de Belg Ortaire Goossens werd Arie Hassink in een fauteuil naar de finish gedragen. Meer dan 3'/i minuut scheidt de kopman van Herman Krott nu al van zijn voortploeterende achtervol gers. Het peloton is moe, dood moe. „Ik heb eigenlijk niets hoeven te doen," verbaasde Hassink zichzelf. „Ik denk, dat iedereen zich langzamerhand bij mijn overwinning gaat neer leggen." De tijd, dat er over een weer wat presentjes worden weggegeven, is dan ook definitief aangebroken. Piet van der Kruys was gisteravond in Schijndel een meer dan logische win naar van de vijfde rit. De Helmonder behoort Immers tot de troepen van Jan Gisbers. En die kan zijn werk doen, omdat de sponsor in Schijndel gehuisvest is. Van der Kruys mocht er tijdens een van de omlopen in de finishplaats samen met Ton ter Harmsel op uittrekken en werd in zijn streven om in eigen omgeving eindelijk iets van zich te laten horen, niet gehinderd. Van der Kruys en Ter Harmsel maakten deel uit van een 17-man sterke kopgroep die de wedstrijd al kort na de start in Sint Willebrord besliste Door de aanwezigheid van vijf pupillen van Krott (Van Vliet, Hassink, Lammertink, Spijker en Ter Harmsel) en vier van Gisbers (Van der Kruys, Mutsaers. Van Leeu wen en Van Est) werden de prijzen toen reeds verdeeld. „We zijn in de waaier gaan rijden en kort daarna vertrokken, zo eenvoudig ging dat," analyseerde Arie Hassink de uiter- Van der Kruys (1) en Ter Harmsel zijn ontsnapt uit her peleton. In, de eindsprint zou Van der Kruys eenvoudig winnen. mate saaie etappe. Ton ter Harmsel werd uitverkoren om Van der Kruys te lanceren, omdat Hassink, Van Vliet en Lammertink nooit toestem ming zouden krijgen om zich aan vluchtpoigingen te bezondigen. Piet van der Kruys is geen „histo rische" naam in de lange rij etappe winnaars, die Olympia's Ronde kent. Twee Jaar geleden zegevierde de Brabander in Drachten. Sindsdien heeft de wielerwereld am per iets opzienbarends meer verno men van de man. die de kortston- digste profcarrière van al zijn colle ga-pedaalkunstenaars achter de rug heeft. Officieel voerde hij de status van beroepsrenner één maand, maar in de praktijk kwam dat neer op nog geen dag. Enkele jaren geleden te kende hij op zaterdag een contract bij Tou Vissers en vernam 's zon dags tot zijn leedwezen, dat de be ruchte ploegleider zijn equippe ter aarde moest bestellen. De grote verliezer van de vijfde dag was zonder twijfel Martin Havik. Hij miste de slag en werd zodoende weg gevaagd uit de top-vier van het alge meen klassement. De jonge Zuidhol lander is gedegradeerd tot een naamloze, omdat de tweede groep bij het groeien van het aantal kilo meters een steeds groter wordende achterstand opliep. Hassink en zijn 16 adjudanten hadden na 100 kilo meter al een voorsprong van 7 minu ten opgebouwd, die in de finale niet voldoende slonk om Havik niet tot een zielig hoopje mens te degra deren. „Aanvankelijk was ik er nog goed bij", probeerde hij een verklaring voor zijn falen te geven. „Maar ik lette even niet op en toen was ieder een vertrokken. De kans om de ont snapte groep te achterhalen was mi nimaal. Er werd gewoon niet gere den. Ik had wel willen afstappen, zo kwaad was ik op mezelf". Met de val van Havik en de in de kiem gesmoorde aspiraties van Leo van Vliet om zijn eindzege van vorig Jaar te prolongeren, is ondubbelzin nig aangetoond, dat de routiniers de dienst blijven uitmaken. Met name voor Leo van Vliet is dat erg triest. De Westlander wordt in augustus professional, maar heeft zich dit sei zoen nog niet als zodanig aange diend. Vanzelfsprekend tolereert Hermann Krott geen aantasting van de positie, die Arie Hassink spelen derwijs heeft ingenomen. Ook het kampioenschap van Nederland lijkt niet voor Leo van Vliet weggelegd. Hij mist daarvoor op papier de capa citeiten. Bovendien blijft Hassink dat titelgevecht als het absolute hoogtepunt van zijn wlelerseizoen zien. „Eigenlijk is Olympia's Tour nog steeds een tralningsrit voor mij. Natuurlijk voel ik, dat ik met de dag beter ga rijden, maar deze etappe wedstrijd blijft niet mijn hoofddoel. In de Ronde van Luxemburg, vol gende maand, moet ik aantonen dat ik echt klaar ben voor de Neder landse kampioenschappen." Vijfde etappe: I. Plet van der Kruys de 158 km In 3 uur. 49 minuten en 59 seconden (met tljdvergoedlng 3.40.33), 3. Ton ter Harmsel z L (3 49 49), 3 Leo van Vliet 3 50 28 3.50.21). 4 Barend Huveneers. 5 Ad Prinsen. 6. Flits Schür, 7. Jos Lammertink. 8. Jan Spijker. 2. Bart van Est. 10 Henk Mutsaerts. 11 Plet van Leeuwen. 12 Martin van de Bergh. 13 Ane Hassink. 14. Hans Langertjs. 15 Anton van der 8teen. allen In dezelfde Ujd als Van Vliet. 18. Guus Btertngs 3 51 03, 17 Plet Kuys 3 55 30.18. Bert Oosterbosch. 19 Jan Jonkers. 20. Jac. Verbrugge in dezelfde Ujd als Kuys. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 Arie Hassink 19 uur 4 minuten 7 seconden. 2 Frlts Schur op 3 min 39 sec 3. Ad Prinsen op 4 09. 4 Leo van VUet op 4 18. 5. Jos Lammertink op 4.31. 8 Plet van Leeuwen op 5 11. 7 Jan 8ptjker op 7 15. 8. Ouus Blerlngs op 8 09, 9 Anton van der Steen op 8 32. 10 Bart van Est op 847, II. MarUn Havik op 9.7 sec.. 12 Jan Jonkers op 9 47. 13. Barend Huveneers op 10 27,14 Hans Langenjs op 11 13.15. Bert Oosterbosch op 11 47.16 Joop Ribbers op 12.52. 17 Johan Schuitemaker op 14 17.18. Plet van der Kruys op 14 29.19. Marcel van Leeuwen op 1630. 20 Ortaire Oooasens (Bel) op 1639 ROTTERDAM De Sparta-speler Hennie Michielsen zal volgend sei zoen uitkomen voor de Belgische eerste klasser Waregem. De 25- Jarige Michielsen hoopt deze week nog zijn handtekening te zetten on der een tweejarige verbintenis met de Belgische club. Voor Hennie Mi chielsen was meer belangstelling, ook van Nederlandse clubs. Vooral Ajax had de Spartaan graag willen inlijven. PESCAR A De Belg Freddy Maer tens. leider in het algemeen klasse ment. heeft de vierde etappe gewon nen van de Ronde van Italië. De wereldkampioen toonde zich in de eindsprint sterker dan zijn landge noot Rik van Linden, die tweede werd. Derde werd de Italiaan Lucia no Borgognoni. Maertens maakte over de 228 kilomter lange rit van Isernia en Pescara een tijd van 6 uur. 46 minuten en 24 seconden. De tweede plaats in het algemeen klas sement bleef voor de Italiaan Fran cesco Moser. De uitslag 1 Maertens (Bel) 228 kilometer In 6 uur 46 minuten 24 seconden (gem 33.678 km per uur). 2 Van Linden (Bell. 3 Borgognoni iltai. 4 Oualazztnl dta). 5 Parechtnl dta). 6 Paleari (Ita). 7 Martinclli dta). 8 Viclno dta). 9 Van der Slagmolen (Bell. 10. Paolinl dta) allen In dezelfde Ujd als Maertens Het algemeen klassement 1 Maertens (Bel) 20 uur 41 minuten 53 seconden. 2 Moser dta) op 3 sec. 3 Knudsen (Noo) op 20 sec. 4 De Muynck (Bel) op 21 sec, 5 Baronchelll dta) op 25 sec. 6 Cima (Spa) op 30 sec. 7 Pollentier (Bel) op 31 sec. 8 Panizza dta) op 31 sec. 9 Gimondi dta) op 33 sec. 10. Fernandez Ovtes (Spa) op 33 sec. PARIJS De Amerikaanse transsexuele tennisspeelster Renee Richards heeft besloten om niet deel te nemen aan de open Franse tenniskampioenschappen, die in Pa rijs zijn begonnen. Om toegelaten te worden tot het damestournooi moest Richards een sex-test onder gaan. Zowel Richards als het organi satie-comité hebben geweigerd om de resultaten van deze test open baar te maken. De 43-jarige Renee Richards werd tien dagen geleden de toegang ontzegd tot de open Ita liaanse kampioenschappen nadat bij een chromosomen-test geen vrouwelijke chromosomen ontdekt konden worden. Stielike (1), de middenvelder die volgend seizoen zal uitkomen voor Real Madrid en Vogts, de taaie verdediger. Twee steunpilaren van Borussia Mönchengladbach. discussiëren. Daar zijn we rijp ge noeg voor." Jupp Heynckes zal er vanavond te gen Liverpool weer bij zijn. Lang was de rentree na zijn meniscus operatie onzeker, maar zaterdag was hij er (na drie maanden) in de kampioenswedstrijd tegen Bayern München toch weer bij. Heynckes: „Het is me erg meegevallen tegen Bayern. Zelfs in conditioneel op zicht heb ik nauwelijks problemen ondervonden. Ik ben helemaal klaar voor die Europa Cup-finale. Met heel Borussia ben ik er zeker van dat we deze Cup gaan winnen. Ik onder schat de kracht van Liverpool niet, maar hun type voetbal is niet erg geschikt voor een finale tegen een Europese tegenstander. Wij zullen in ieder geval niet als Liverpool DEN HAAG De Zoetermeerse gymnastiekvereniging Pro Patria en het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond gaan de „kwestie" Monique Bolleboom bespreken. De keurturnster werd enige tijd geleden gepasseerd voor de Europese kam pioenschappen in Praag, omdat zij tegen de zin van het bondsbestuur deelgenomen had aan een club wedstrijd. Het bestuur van de Zoe termeerse vereniging stelde voor de zaak uit te praten en gaf enkele data in overweging. Daarop reageerde het KNGV niet. Wel kwam dezer dagen bij de Zoetermeerse club het verzoek binnen om naar het bondsbureau van de KNGV te ko men. Het bestuur van Pro Patria wil daaraan gevolg geven onder uitdrukkelijke voorwaarde dat ook de ouders van Monique Bolleboom aanwezig zullen zijn. Het gesprek zal plaatsvinden op 15 juni. BOEDAPEST De internationale gewichtheffederatie heeft de Deen Henri Hoeg tot 31 december 1980 geschorst wegens het gebruik van verboden stimulerende middelen. Hoeg, een licht-zwaargewicht, werd bij een controle bij internationale wedstrijden, die onlangs in Athene zijn gehouden, betrapt op het ge bruik van anabole steroiden. Hoeg is de negende gewichtheffer die de laatste twaalf maancjen door de internationale federatie werd ge schorst. Acht gewichtheffers, bij wie drie medaille-winnaars, zijn ge schorst wegens het gebruik van ver boden stimulerende middelen tij dens de Olympische Spelen in Montreal. Hoeg kwam in Montreal niet aan de start. ZWEMMEN De wereldkampioenschap- pon zwemmen, schoonspringen en waterpo lo zullen In 1W8 van 20 tot en met 29 augustus In West-Berlijn worden gehouden. Deze beslissing werd tijdens een vergade ring van het bestuur van de Internationale zwemfederatle (FINA) In Tokio genomen. ATLETIEK De Amerikaanse kampioene op de 1500 meter Jan Merrill heeft bij wed strijden ln Waterford (Connecticut) de snelste 5000 meter gelopen uit de geschiede nis van de dames atletiek ZIJ legde de afstand af ln 15 41 8 (Ter vergelijking het wereldrecord bij de heren staat op naam van de Belg Puttemans met 13.30.0) BILJARTEN Aan het kampioenschap van Nederland, klein biljart Ubre hoofdklas se van 3 tm 5 Juni ln Weteringsbrug zal worden deelgenomen door Van der Wiel (Vught), Kerkmeyer (Wllp). De Wilde (Amsterdam). Tummers (Hoogerheide), Valk (Waarland). Breuls (Born). De Vries (Zeven hulzen). Thomassen (Emmen) VOETBAL De vermaarde Napolitaanse voetballer Tarcisio Burgnlch (38) heeft be sloten te stoppen met de wedstrijdsport Burgnlch. bij zijn aanhang bekend als ..de rots'- wegens zijn harde tackles, kwam ln 1959 voor het eerst uit ln een wedstrijd ln de eerste afdeling van de Italiaanse compeUtie en heeft er ln totaal 494 wedstrijden in gespeeld Hij nam deel aan 66 Interlands De laatste dnc jaar kwam hij uil voor Napoli Daarvoor had hJJ gespeeld voor Juventus uit Turijn en voor Intemazlonale uit Milaan ATLETIEK Nicholas Politlko is de nieu we trainer van de atlellekploeg van de Sow- jet-Unie geworden HIJ ls de opvolger van Anatoli Komarev. die van zijn functie werd ontheven De sportautoriteiten m de Sow- jet-Unie vonden de prestaties tijdens de Olympische Spelen in Montreal te gering HOCKEY Van dinsdag 21 tot en met 26 juni zal ln het Wagener Stadion te Amstel veen een vijflandentocmooi voor heren teams worden georganiseerd Hieraan zullen de vier sterkste Europese landen. Spanje. West-Duitsland. Engeland en Nederland aan deelnemen Verder zal een tweede Neder landse selectie aan deze groep worden toege voegd Er wordt een halve competitie alge- werkt, hetgeen betekent dat er ln totaal tien wedstrijden op het programma «taan BADMINTON De tweede wereldkampi oenschappen badminton zullen in 1980 ln Indonesië plaatsvinden De precieze datum van het kampioenschap zal volgend Jaar worden vastgesteld Zaterdag Voetbal AMSTERDAM De karakteristieken van de wedstrijden ln de halve finales van het toernooi om de KNVB-bcker zaterdagvoetbal zijn. V«il rn dam-Noord wijk 2-0 (2-0). WIIS-SpijkenKsc 1-1. Spijkcnitse w.n.s. GVW-WHC O-I (0-4). O WIOS-II rilland tchr veld 2-1 (1-1). HALVE FINALES Htt programma voor de halve finales, te spelen op tweede Pinksterdag, luidt Volendam-WHC en Spijkenlase-OWlOS MOSKOU De organisatoren van de Olympische Spelen, die in 1980 in Moskou worden gehouden, willen niets aan het toeval overlaten. Een jaar voor de Spelen wordt in de Russische hoofdstad een generale repetitie gehouden. Van 19 juli tot 3 augustus, de data van de spelen, wordt in 1979 de Spartakiade gewerkt. Bij dese wedstrijden, waarin alle Olympische lakken van sport op het programma staan, wordt precies volgens het tijdschema afgewerkt dat een jaar later wordt gehanteerd. Aan de Spartakiade zullen ook niet-Russische sportlie den mogen deelnemen. Er sullen in totaal tweeduizend atleten uit alle delen van de wereld worden uitgenodigd. Ook voor Gostelradio Moskou, dat de totale Olympische verslaggeving voor radio en televisie verzorgt, zal de Spartakiade 1979 de generale repetitie zijn. Voor de Olympische Spelen van Mexico (1968) en de Olympische winterspelen (1972) in Sapporo werd ook een generale repetitie gehouden. Moskou stelt wat dat betreft «lies in de schaduw met zijn „duplicaat" van de Spelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 17