eizoen is op een catastrofe uitgelopen' =SV zonder ioeite langs im Haarlem NEC vernedert zichzelf Liverpool: al één van de drie PEC en Vitesse maken geen fout Nijmegenaren niet gestraft voor fouten (eadin Boskov na nieuw verlies van Feyenoord tegen Twente J Afscheid met zege voor Graafschap 'ceders toch tevreden minga issend ihead pas op winst Titel in Engeland geprolongeerd Urbanus en Beenders missen EK Judoka's falen weer Cathy van der Mije neemt kop over p$*G 16 MEI 1977 SPORT Trouw/Kwartet PS 10/RH 11 lani an I Pdl ontf" Richard Matthijsse i d«f tJfjRDAM - De klaag- 120 in trainer Vujadin Bos- i Feyenoord kende bij- einde. „Voor mij is het :k !op een catastrofe uitge- eeeMet een as£rauw Be" e^jemoreerde de Joego- vinie aan het begin van de :r itie nog droomde van angnen van de landstitel, vecïrds martelgang die (gesloten met een 1-2 at ofê tegen FC Twente, ïtaa houi de jHloog droeg Boskov weinig 'ordfeezichtspunten aan. Op- ïn ireéf hij Feyenoords terug- ef,e«ch medio januari in snel tette, toe aan het wegvallen Jansen. Daarmee verdween erd ftoskov het laatste stukje "J®liit het elftal. Boskov hoopt ldinjgyenoord gevolg zal geven !denhartekreet om een klasse- °teiin te trekken, d ge loeni „We hebben verder dringend uitbrei ding nodig van de selectiegroep met drie jonge krachten, want de concur rentie op de reservebank is te ge ring". Boskov liet gisteren weer de naam vallen van Oblak, die onder contract staat bij Schalke '04, maar die voor Feyenoord te duur 600.000) zou zijn. „Ik heb Feyen oord mijn verlangens voor het vol gend seizoen kenbaar gemaakt, maar voor de rest bepaalt het be stuur wie er vertrekt en wie er wordt aangekocht. Ik adviseer slechts". Boskov stelde verder nadrukkelijk dat hij bij Feyenoord zijn contract zal uitdienen. Ik heb een prachtig aanbod van een Spaanse club gehad, maar dat heb ik afgeslagen". ROTTERDAM Erevoorzitter Cor Kieboom hekelt in het sportblad van Feyenoord op niet mis te verstane wijze het tranferbeleid van het hui dige bestuur. Vooral het feit dat men Wim van Hanegem naar AZ'67 heeft laten vertrekken zit Kieboom hoge lijk dwars. „Ik ben een ziekelijke aanhanger van Willem die ik als de grootste weldoener onder de voet ballers beschouw. Ik ben van me ning dat we hem niet hadden moeten laten gaan. Wat presteert hij nu niet bij AZ'67? Ik denk dat Willem moest gaan omdat hij lastig was, maar dat heb je met elke voetballer. Was Coentje zo gemakkelijk? En Rinus Israel? Je moet ze alleen op een spe ciale manier opvangen en dan handhaaf je een topelftal met vedet tes. En dat hebben we nu niet meer. Het is net alsof je in het stadion naar een film zit te kijken zonder hoofd rolspeler. Er is geen smaakmaker. Bovendien, als je steeds meer in het buitenland naar talent speurt, krijgt de talentvolle jeugd er ook de pest in. Die vraagt zich dan af waar om ze geen kans krijgt". Volgens de heer Kieboom is het imago dat Feyenoord heeft aardig naar de knoppen ge gaan. De manier waarop Feyenoord in het verleden spelers als Geels en Van Hanegem heeft laten gaan, doet niet vriendelijk aan. „Als bet nu daarbij bleef, was er nog niet veel aan de hand, maar die behandeling werkt door. Neem een speler als Er nie Brands die door Feyenoord werd benaderd. Hij zet per se geen handte kening. Waarom niet? Omdat hij niet wil voetballen voor een club die op een dergelijke nukkige wijze zijn werknemers behandelt. En Brands is weg, naar PSV. Dat zijn pas schande lijke zaken. Het imago van een grote club als Feyenoord dient opgevijzeld te worden. Laat men meer aan pu blic relations doen, met een bepaald gezicht naar buiten treden". Uit de woordenstroom die Boskov na afloop van het duel tegen FC Twente over zijn lippen liet komen, viel indi rect kritiek te beluisteren op het aankoopbeleid van de Rotterdamse club. De Joegoslaaf ging overigens nauwelijks in op de vraag hoe het mogelijk was dat zijn team na een florissante start in een diep dal be landde waarin niemand de ambitie toonde zich uit de ellende op te rich ten. Vooral in de laatste wedstrijden was de motivatie bij de Rotterdam mers ver te zoeken. En dat is een kwestie die niet alleen met een gemis aan kwaliteit heeft te maken. Bos kov zou er goed aan doen ook eens bij zichzelf te rade te gaan. FC Twente voor wie Hemel vaartsdag tegen het Zwolse PEC grotere belangen op het spel staan dan gisteren tegen Feyenoord, moet verbaasd hebben gestaan over de verfoeilijke mentaliteit en de geza pigheid die de Rotterdammers aan de dag legden. FC Twente, zonder de geblesseerde krachten Pahlplatz, Drost en Overweg kreeg in de eerste helft zelfs alle gelegenheid Initiatie ven te ontplooien die bijna succes hadden, toen Van der Vall een door hem genomen vrije trap tegen de paal zag belanden. Ab Gritter mocht na een presentje van Van der Korput zelf ongehinderd aanleggen. Maar de rechterspits van FC Twente schrok kennelijk zo van die droom- kans dat hij de bal in de handen van Treytel legde. FC Twente zou echter na rust toch toeslaan. Het was Arnold Mïlhren, die de voorbereidende acties van Thijssen, Van der Vall en Jeurlng met een doelpunt bekroonde. Feye noord sloeg echter via Nico Jansen uit een voorzet van Schneider snel en attent terug: 1-1. De Rotterdammers vonden echter dat ze na dit wapenfeit volledig aan hun verplichtingen tegenover de 13.000 toeschouwers hadden vol daan. En zo begon het gestuntel met Van Deinsen, Vreijsen en De Jong in de hoofdrollen opnieuw. Vooral de wijze waarop Theo de Jong zich in zijn afscheidswedstrijd over het veld bewoog was bijna gênant. Kort voor het einde greep FC Twente nog de overwinning toen de voor Gritter ingevallen Van Oosterom een voor zet losliet die met veel geluk voor de voeten van Thorensen sprong Er was op dat moment in geen velden of wegen een Feyenoord-been te be kennen, waardoor er voor Thoren sen niets anders opzat dan de bal in het net te drukken: 1-2. Ik wist niet, dat Feyenoord zo slecht was", vond trainer Spitz Kohn van FC Twente. „We hadden nergens op gerekend en dan vertrek je uit Rot terdam met een overwinning". Feyenoord-FC Twente 1-2 (0-0) 74 MQhren 0-1, 77 Nico Jansen 1-1, 87 Thoreaen 1-1 Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 13 000 Feyenoord: Treytel; Schneider. Van de Korput, Rijsbergen (Van Daele). Wijnstekers; Wlm Jan sen (Melis). De Jong. Kreuz, Vreijsen, Nico Jansen, Van Deinsen FC Twente: Van Gerven; Van ierssel. Wildschut, Brugglnk, Oranen; Thijssen, Van der Vall. MQhren, Oritter (Van Oosterom), Jeu rlng. Thoresen. DOETINCHEM Nadat een week eerder de beslissing reeds was geval len nam De Graafschap zondag na vier seizoenen afscheid van de eredi visie met een overwinning op Sparta, dat zich in Doetinchem niet overma tig inspande en eerder de indruk wekte aan een verplicht nummer be zig te zijn. Dat de Rotterdammers bijna tweemaal zoveel winstpunten op zak hadden als de gedegradeerde Achterhoekers was de equipe van trainer Cor Brom nauwelijks aan te zien. Het kostte De Oraafschap in dit gezapigè duel dan ook weinig moeite de tegenstander voor rust in bedwang te houden. Sparta kreeg wei iets meer kansen maar Van Sta veren en Michielsen wisten er geen raad mee. 8plts Clarke werd door de toekomstige PSVer Brandts afdoen de aan banden gelegd. In de tweede helft toonde De Oraafschap zich gretiger maar het duurde toch nog ruim een half uur voordat Storm de weg naar het doel vond. DE GRAAFSCHAP SPARTA 2-0(0-0)77 Storm 1-0., 79 R Hlddink 3-0. Scheidsrechter R»m Toeschouwers 1.000 De Graafschap: van Zoghei; Mintjes. Brandts. Kerlln (Jansen). Overgoor; J Koendert (Tren trimani. O Hlddink. Van Veenendaal, Veen, Storm. R Hlddink Sparta: Doesburg. Jansen. Balkesteln. Visser. Meutstege. De Ooey, Lees. Michielsen, Van Soest. Clarke, Van Staveren t het ?ft n uim de C De mv lat. heo Reitsma ,EM PSV had zich tamelijk veel zorgen gemaakt over op van de laatste competitiedag, omdat het rekening iet een moeilijke partij in Haarlem. Daarom was er bij tld vrij veel moeite gedaan om René van de Kerkhof lar te hebben. De zorgen waren niet juist, want het in Haarlem zeer eenvoudig. De zege werd binnen gehaald vrijkaart voor internationaal voetbal in het komende werd geïncasseerd. ik van het verblijf in Haar- eigenlijk al merkbaar, toen spits Piet van de Berg dui- lakte aan de kant te zullen i verband met blessurepro- Haarlem heeft zonder hem aar in de doelmond van de tij. hetgeen zich gisteren de tweede helft schrijnend tl. Haarlem liep toen bedrij en weer, maar wekte nooit doelpunten te kunnen ma- incasseerde rustig spelend, novense ploeg had het ca- ran Huyg. een doelpunt In ADE Roda JC, dat de ie door in tien wedstrijden en te blijven, heeft het sei- uitstekend afgesloten. Vo- t werd landskampioen Ajax veld met 2-1 verslagen en n Kerkrade trakteerde Ro- upporters op een overwln- 3-0 op NAC als definitieve 5 van het seizoen. Niet dat zo sterk speelde. NAC was d zelfs beter. „Er was een tussen ons en Roda JC", tC-doelman De Jong, „en Nanninga". De lange Gro- rukte dit seizoen weer eens »pel op een wedstrijd van ij deed dat erg nadrukke- rde zelf twee keer en stelde n Toonstra in staat te doel- Toonstra werd door •chter Draaisma overigens )teerd na een overtreding laars. •AC 3-0 (0-0). 58. Nanninga 1-U. 77. 0. 83. Nanninga 3-0. Scheidsrechter: toeschouwers: 4000. Van de Mierden. De Wit. Pfeiffer, Cicr (Mommertzi. Ehlen. Toonstra, m der Lem (Hilgers), Nanninga, Ver ing, Krijnen. Buduslc. Dekker. Da- ikx, Neeskens. Brouwers, Quaara, Mohorovic "ER Ondanks een gigan- leveelheid kansen heeft Go I de confrontaties met FC de zege pas in de slotfase veiligstellen. In de laatste linuten wijzigden Invaller Waalderbos (na een ra- Ie uitbraak van Jo Körver) van Kooten (na aangeven t Wesselink) de 2-2-stand in triomf voor de met grote flende Deventer formatie. [C Lirrrht 4-3 (14) 6 Vuskovic 1-0. fcunk 1-1. 65 Van Kooten 3-1. 75 1.83 Waalderbos 3-2. 88 Van Kooien •rechter Vervoort Toeschouwers Spijkerman. Slrijdveen. Kist. Oude ICoopman. Vuskovic Waalderbosi, I. Walbeek, Woudsma. Van Kooten. liKOrven llstatov, Oostrom. Van Maurtk. De baard iSchreursi. Cote. Van Slaa. berg iGazemsi. Van Veen. Hulshorst eigen doel, uit de dertiende minuut van de eerste helft achter de hand, en wachtte vriendelijk het einde van het seizoen af. Behoudens een rijtje kansen in het eerste kwartier, was er weinig om trots op te zijn in dat laatste duel, maar uiteraard overheerste na af loop tevredenheid. Rijvers: „Wij zijn blij dat het seizoen zo is afgelopen. Per slot van rekening zijn er mo menten geweest, waarop we twijfel den aan succes. Maar wij hebben een goede tweede helft gehad met soms goed voetbal en het resultaat is nu een tweede plaats op de ranglijst. Ik ben blij, want het kan ook anders. Dat zie je aan Feyen oord. Zo sta je vijf punten voor en aan het eind van het seizoen blijkt dan dat je overal naast zat. On danks blessures en twaalf aflopende contracten zijn wij in de tweede helft van het seizoen op de tweede plaats terechtgekomen. Dat is min der dan landskampioen zoals de laatste jaren, maar onder de gege- veh omstandigheden kun je daar mee tevreden zijn." De vraag rijst of PSV nog grote activiteiten zal ontplooien in de ko mende weken, waardoor de selectie Nick Deasy van PSV wordt gehinderd door de Haarlem-speler Piet Huyg. Wentink zorgt voor rugdekking. alsnog wordt uitgebreid. Rijvers: „Wij hebben belangstelling voor een goede spits, maar wie in Europa niet? In Nederland zijn alleen Geels en Nanninga voor ons interessant, omdat ze dit seizoen beter zijn ge weest dan onze spelers. Maar hoe ligt dat volgend seizoen? Geels en Nanninga kunnen wij trouwens niet aantrekken omdat ze nog aan een contract gebonden zijn." Eerdere pogingen dit seizoen om Bajevic uit Jokegoslavië te halen, mislukten overigens omdat er een bemidde lingsbureau tussen PSV en de Joe goslaaf ging zitten, waardoor die transactie te prijzig zou zijn uitge vallen. Haarlem-PSV 0-1 (0-1) 13. Huyg O-l (eigen floeil Scheidsrechter. Van Dijken Toeschouwers 8.000 Haarlem: Boersma; Wentink. Huyg. Peys, De Vries; Van den Ban. George, WUdbret; De Win kel (Melgers). Pratt. De Kip PSV: Van Beveren Krijgh. Stevens. Van Kraay, Poortvliet; Willy van de Kerhof. Van der Kuy- len, Smits. Renê van de Kerkhof (Wlllrichi. Lubse. Deacy. Wageningen-PEC 1-2 (0-1) 27. Banhoffer 0-1. 51. Van der Wulp 1-1. 81 Ben Hendriks 1-2 (strafschop). Scheidsrechter Berrevoets Toeschouwers: 8 000. Oele kaart voor Broeks (Wageningen) wegens ruw speL Willem ll-Viteaae 0-2 (0-1) 3 Veenendaal 0-1. 75. Beljon 0-2 (eigen doel). Scheidsrechter Gans. Toeschouwers: 4.000. MW-FC Vlaardincen 0-0 Scheidsrechter Thomas. Toeschouwers 7 500. Geel Brokamp iMVV) en Beek (FC Vlaardlngen) wegens na trappen FC Groaingen-ExreHlor 3-2 (M) 58. Van der Spek 0-1 (strafschop). 62 Karei Hlddink 1-1.71 Roggeveen 1-2. 80 Bakker 2-2 Scheidsrechter Ettekoven. Toeschouwera: 1.700. Boeking: Schipper (FC Oronlngcn) wegens opmerkingen tegen de leiding. door Kees Jansma NIJMEGEN Na een seizoen vol valse verwachtingen diende de spelersgroep van NEC op de allerlaatste competitiedag als nog naar een goedkoop red middel te grijpen. Juist tegen kampioen Ajax, zelf nauwe lijks nog gemotiveerd, moest het technisch begaafde NEC zichzelf compleet verlooche nen: negentig minuten lang speelde het „achteruit- voetbal" van de allerergste soort; met spitsen als Posthu mus en Veeken op de reserve bank, met alleen Jan Hoogen- doorn permanent in de aanval, slechts af en toe geassisteerd door Jan Peters en Jef de Neeling. Typerend voor dit NEC: een vrije trap werd door Jan Peters genomen, met alleen de Neling en Veeken (in gevallen) voorin; de overige acht ble ven vlak voor doelman LSchellekens geposteerd, terwijl er toch geen Aja- cied in de buurt was. Zo verdedigde NEC zichzelf, al vier de Nijmegen na afloop van de 0-0 het behoud van het eredivisieschap alsof het een kampioenschap betrof. Ne gentig minuten lang hielden technische leiding, spelers en sup porters van NEC elkaar voor de gek, want het seizoen 1976/77 was een rampjaar. Een dure hulshouding (NEC staat vijfde op de lijst van meest betalende clubs), veel te wei nig toeschouwers, ruzie tussen de spelers onderling, ruzie tussen een aantal spelers (lees Medik-Peters), met trainer Hans Croon, een morren de achterban en gemeente, die im mers zijn geld in overvloed in de clubkas stort. Tegen Ajax, spelend zonder Schrij vers en Arnesen, maar ook zonder Krol en Ling waarvoor Hulshoff, Lerby. Tahamata en doelman Ter voort in de ploeg kwamen besefte NEC dat het afschuwelijke seizoen catastrofaal kon eindigen. Zelfs tij dens de wedstrijd, toen met name Dick Schoenaker en Johnny Dusba- ba goede kansen onbenut lieten, had het noodlot nog kunnen toes laan. Maar Ajax scoorde niet tegen zijn uiterst angstig spelende te genstander, die bang was voor het eigen falen gestraft te worden. Met spelers als Schellekens, Visser. Medik, Gerritsen. Peters. Marijnis- se, Van den Berg, Frans Koene (17- Jarig UEFA-jeugdtalent), Meijers, Posthumus en Veeken had NEC het nooit op die laatste wedstrijd aan mogen laten komen. Bijna alle 33 wedstrijden blink NEC uit door lam lendigheid. telkens weer spelend als of het nog in voorbije Jaren vertoef de. toen de overdosis aan talent in derdaad nog van zijn tegenstanders de kans kreeg zich te ontplooien. Spelend als verwende jongetjes, (te) duur betaald, niet gewend voor de dik belegde boterham te knokken. Het moet gezegd, trainer Hans Croon heeft vanaf het begin van dit seizoen zijn spelersgroep geatten deerd op het gevaar van „verslap ping". Croon begreep, dat zijn spe lers meenden de sprong naar een sub-top zonder extra-inspanning te kunnen maken. Hij zég dat andere teams wel het zo. noodzakelijk vechtvoetbal wilden spelen. Daar om poogde Croon met name Jan Peters te prikkelen, maar Peters zag dat als een persoonlijke aanval. Als een aanval van een trainer die, aan zijn tot dan ontastbare positie ging sleutelen. En Peters, the coming-man van het Nederlands voetbal, zocht mede standers en vond die in andere, zo genaamd beschermde spelers, die, jarenlang naar hun mond gepraat, zich beledigd voelden. Steeds sterker werden de prestaties van NEC. de afgelopen maanden, bepaald door die verpeste sfeer Wedstrijden, die NEC gewóón had moeten winnen (zoals in het begin van FC WV en FC Twente met 7-1 en 4-0 werd gewonnen) gingen verlo- LONDEN Liverpool heeft zaterdag het eerste gedeelte van het „drie-doelen-programma" succesvol afgesloten. Als eerste veren iging sinds achttien jaar slaagde de club erin de kampioenstitel van Engeland te prolongeren. Een doelpuntloos gelijkspel tegen West Ham United was daartoe voldoende. Volgende week zater dag is de F.A.-Cup finale tegen Manchester United aan de orde, waarna de Liverpool-supporters het slagen van het „drie-doelen programma" hopen te vieren op 25 mei in Rome na de finale voor de Europa Cup 1 tegen Borussia Moënchengladbach. FC Den Bosch-Volendam 0-3 (0-3) 14. B. Bond 0-1, 21 Zonneveld 0-3. 32 B Bond 0-3. Scheidsrechter: KUnL Toeschouwers: 1 100 Helmond Sport-SC Csmbuur 1-1 (l-l) 5 Berlo 1-0, 37 Kuzmanovtc 1-1. Scheidsrechter: Jan sen. Toeschouwers: 1.300. SC Amersfoort-Veendam 1-3 (1-1) 1. Ponsen 1-0. 8 Wlerlnga 1-1, 63 Wlerlnga 1-2, 87. Molen wijk 1-3. Scheidsrechter Geurds. Toeschou wers: 440. Heerenveen-SW l-l (0-1) - 30 Altent 0-1. 65 Dotstra 1-1 Scheidsrechter: Manuel. Toeschou wers: 1.500. Heratles-FC Dordrecht 3-3 (04) - 50 Plrard 1-0, 56. Dekker l-l. 87. Feteru 1-2. 81 Westerhof 2-2. 89 De Psuw 2-3 8cheklsrechter: Botman Toeschouwers: 3.000. ren. Vorige week volgde tegen Spar ta, dat wel wenste te knokken, bijna de genadeklap: 0-5. Maar ook de concurrentie (FC Amsterdam en Eindhoven) verloor, zodat NEC een herkansing werd geboden. En zo is de anti-vertoning die NEC- Ajax werd, verklaard NEC begreep ineens, dat het tenminste één punt nodig had en volgde ditmaal de tactische opdrachten van Hans Croon wel, die overigens puur op verdedigen waren gebaseerd. Ne gentig minuten lang konden de zo genaamde vedetjes van NEC zich niet als topvoetballes manifesteren. Er moest negatief voetbal worden verkocht en de aanhang accepteer de dat, alleen omdat men in Nijme gen niet buiten eredivisievoetbal kan. „Dit is niet iets om trots op te zijn." gaf Croon later toe. Ook som mige spelers toonden zich be schaamd over dat wat er in het afgelopen seizoen is gepresteerd. Gisteravond vierde Nijmegen feest, kortstondig feest. Maar alleen, om dat de stapels fouten niet met de juiste straffen werden gehonoreerd. NEC Schellekens Visser, OerrtUen, Hendriks, Medlk (WorbstiManjnlssen. Van den Berg, Koenen., De Neeling, Hoogendoorn (Veeken) Meljera AJAX VervoortVan Dord, Dusbaba. Hulshoff. SuurblerErkens. Zuldema. 8choenakerLerby (Boumai. Oeels. Tahamata. Eén enkel punt was alles wat Liver pool nog nodig had om het tiende kampioenschap tot een feit te ma ken. Het binnenhalen ervan gebeur de met dezelfde vastberaden effi ciency, waarmee het team het helë seizoen heeft geopereerd. 56.000 toeschouwers plus 200 fans, die zich zonder te betalen toegang hadden verschaft waren er getuige van hoe Liverpool het karwei tegen het in degradatienood verkerende West Ham United klaarde. West Ham kreeg enkele kansen, maar voor het overige beheerste Liverpool de wed strijd. De beste kans was voor Kevin Keegan, die wellicht volgend seizoen voor zijn voetbalactiviteiten het ka naal oversteekt. Hij raakte in de 61ste minuut de paal. Birmingham City-Everton 1-1, Coventry City- Manchester City 0-1. Derby County Ipswich Town 0-0, Leed United-Queen's Park Rangers 0-1. Liverpool-West Ham United 0-0. Manches ter United-Arsenal 3-2, Middlesbrough-Bristol City 0-0, NwecasUe Unlted-Aston VUla 3-2, Nor wich Clty-8underland 2-2. Tottenham Hotspur- Leicester City 2-0, West Bromwich Albion- Stoke City 3-1. Stand: 1. Liverpool 41-57. 2. Manchester City 43-56. 3. Ipswich 41-52. 4. Newcastle 41-49. 6. Manchester United 41-47. BUNDESLIGA DÜSSELDORP Borussia Moenchengladbach heeft met nog één wedstrijd voor de boeg nog één punt nodig om zich voor de vijfde maal met de Duitse voetbalkroon te kunnen sieren. Vier dagen voor de finale om de Europese beker voor landskampioenen tegen Liverpool in het Olympisch Stadion van Rome treden de Borussen aan tegen Bay- ern München in het Olympische Sta dion van München. Die strijd mag Moenchengladbach niet verliezen, want anders kan Schalke '04 via een triomf op Dortmund aan een beter saldo de titel naar zich toe halen. In de voorlaatste ronde bejubelden 22.000 fans in het Boekelbergstadlon de 5-1-zege op Karlsruhe te uitbun dig. Want het kampioenschap was nog geen feit, omdat Schalke in Bo- chum bij de VFL dank zij een treffer van Lander in de laatste minuut van het duel toch nog een 1-2-triomf boekte. Het saldo van 8chalke (plus 33) ls duidelijk beter dan dat van de Borussen (plus 24). Rot Welaa Euen-Fortuna Düs- seldorf 5-3, Boruaala Mönchengladbach- KarUruher 8C 5-1. MSV DuUburg-FC Saarbrücken 2-3. Hertha B8C Berllng Hamburger 3V 2-1, Vfl Bochum-Schalke 04 1-2. Borussia Dortmund-1 FC Köln 1-2, Werdar Bre- men-Tennia Borussia 0 0, FC Kaiaeralautern- Elntracht Braunschweig 1-3. Elntracht Frankfurt-Bayem München 2-1. Stand: 1 Borusala Mönchengladbach 43. 2. FC 8cha)ke 04 41, 3 Elntracht Braunschweig 41.4 Elntracht Frankfurt 40. 5. FC KOln 38. 5. Bay ern München 30. SPANJE MADRID Met nog één wedstrijd te spelen heeft Atletlco Madrid zich verzekerd van het Spaanse kam pioenschap. De club, die voor het laatst de titel veroverde in het sei zoen 1972/73 had voldoende aan een gelijkspel (1-1) tegen stadgenoot Re- al Madrid, dat hiermee als kampioen onttroond werd. Barcelona, dat nog een miniem kansje op de titel had. werd in Elche op een doelpuntloos gelijkspel gehouden. Met alleen nog de wedstrijd van aanstaande zondag tegen Valencia in het vooruitzicht, heeft Atletico Madrid 46 punten; drie méér dan Barcelona. De score bij de wedstrijd Real Madrid- Atletico Madrid, die zich kenmerkte door nerveus spel, werd verzorgd door spelers van Argentijnse komaf. In de veertigste minuut scoorde Ru ben Cano voor Atletlco; in de vijfen zestigste minuut maakte Roberto Martinez gelijk. Real Madrtd-AUetlco Madrid 1-1, Santander Malaga 3-2. Bell»-Athletic Bilbao 2-1. Elche Barcelona 0-0. CelU-Burgoe 2 1. Valencia Zaragoza na 86 minuten gestaakt bij de itand 1-0 BELGlE BRUSSEL Een dag voor het ein de van de Belgische competitie vie len weer belangrijke beslissingen De degradanten werden bekend. AS Oostende en KV Mechelen spelen volgend seizoen in de tweede klasse Beide ploegen verloren, terwijl FC Luik op eigen veld een overwinning van 3-1 bevocht op Kortrijk. De club van Karei Bonsink werd door die overwinning onbereikbaar. Waregem-Standard Luik 0-1. Beerachot-Club Brugge 1-1. RWD Molenbeek-SC Charleroi 51, AS Oostende-Anderlecht 14. Club Luik- Kor trljk 3-1, Wlnteralag-Berlngen 3-1. Beveren KV Mechelen 3 0. Lierse SK-Lokeren 2-2, Cerkci Brugge-Antwerp 3 1 STAND: 1 Club Brugge 50. 2 Anderlecht 46. 3 RWD Molenbeek 44. 4. Standard Luik 43. 5 Lokeren 37. ITALIË Bologna-Sampdorla 4-1. FlorenUna-Inter Mi laan 3-0. Foggla-Torlno 0-1, Oenua-Verona 1-0. Lazio Rome-Ceaena 3 0. AC Milaan-Cataruaro 3-2. Pcrugia-NapoU 4-2. Juventus-AS Roma 14 STAND: 1 Juventus 49 punten. 2. Torino 48. 3 FlorenUna 33. 4. Inter MUaan 32. 5 Napoll en Lazio 29. AMSTERDAM Nol Beenders en Charles Urbanus. twee van de Ne derlandse topwerpers, zullen niet met het Nederlands team aantreden voor de Europese kampioenschap pen. die van 23 tot en met 31 juli in het Haarlemse honkbalstadion wor den gehouden. Beenders kan zich om privé-redenen niet beschikbaar stellen; Urbanus niet in verband met de overbelasting van zijn werp- arm in het recente verleden. Voor de Nederlandse ploeg is het niet- beschikbaar zijn van beide werpers een gevoelige aderlating LUDWIOSHAFEN - De laatste twee individuele titels van de Euro pese judokampioenschappen in Ludwigshafen zijn veroverd door de Rus Evgeni Pogozelov (in het super lichtgewicht) en dc Fransman Ange- •lo Partsl (alle categorieën). De beide Nederlandse deelnemers kwamen opnieuw niet ver. Peter Adelaar, die in het supei zwaarge wicht veelbelovend was gestart met een bronzen medaille, werd nu op beslissing van de scheidsrechter uit geschakeld in de tweede ronde door de Joegoslavische judoka Goran Zu- vela Bert Mesters, die in het super lichtgewicht uitkwam, verloor op ip- pon van de Pool Henryk Zorychta. MIJDRECHT In de vijfde ronde van het schaaktoernooi om de Ne derlandse damestitel is Cathy van der Mije aan kop gekomen. Zelf won zij van Cora van Oent, Ulttlagoa W randt Cora van Oent-Cathy van der Mij? 01. Jcanetie Muider Ad* van der Oleuen 0-1, Jeanette Haaguna Erlka Belle »A. Mieke van Etot-Martan Stada 1-0, Carta Bruinenberg Liaette Borowaki 10. Come Vree ken Hanneke van Farreren 1-41 Stand: 1 Van der Mije 4'A pnt 2* Vreeken en Van Barreren 4 pnt4 Van der Oieaaen pnt V7 Belle. Haagama en Van Elat 2<A pnt 8 Mulder 2 pnt9.10 Bruinenberg en Van Oent Vh pnt. 11 Borowaki 1 pnt. 12 8Uda pnt

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11