Alibi van Menten door Duitse getuige ontkracht Meer ernst gevraagd van het bedrijfsleven „Vrijheid Belangenvereniging Minderjarigen in het geding" HouRia op de been! PPR,Ujst4 Economie en biologie gericht op actualiteit Verdachte zou in juni 1941 in Lemberg zijn geweest (abinet laat ^«bruine cafés' mgemoeid Eindexamens HAVO en VWO Papierfabriek stopt productie gevaarlijke stof Zitting tegen zeven leden was niet openbaar Opus Popus in Eindhoven (2 en slot) ipDAG 14 MEI 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet 9 De 64-jarige Westduitser Hans fsler, die gisteren tegen Pieter nten getuigde, op weg naar de l' htszaal. nn onze Haagse redactie 'EN HAAG De oude door- sans kleine „bruine" cafés zullen do« un deuren voorlopig nog niet Sti Deven te sluiten. Veel van deze 1 lies voldoen niet geheel aan de ken die de drank- en horecawet uittelt op het gebied van oppervlak- t. of inrichting. Volgens de be- i.50|aande bepalingen zouden die daarom per 1 juari volgend moeten sluiten. Het kabinet ift dat echter niet willen doen, .at veel van die cafés een be- ijke sociale functie vervul- Het kabinet is gisteren ak- 1 gegaan met een nieuw ntwerp dat het voortbe- van die bruine cafés zo vpel lijk moet waarborgen. „We foben de gezelligheid in deze lor zichzelf gerechtvaardigde ei- n op het punt van de inrichting wr laten gaan", zei Den üyl. door Leo Kleyn AMSTERDAM De 64-jarige Westduitser Hans Geisler heeft gisteren verklaard dat Pieter Menten kort na de Duitse aan val op de Sowjet-Unie in juni 1941 in Lemberg (het tegen woordige Lwow) verbleef, als gast van het Einsetzkomman- do dat onder leiding stond van generaal dr. Eberhard Schön- garth. Daarmee ontkrachtte hij het alibi van Menten, die beweert dat hij op 7 juli 1941, toen hij betrokken zou zijn ge weest bij een massa-executie in Podhorodce, een 150 kilometer van Lemberg verwijderd dorp, niet in die streek was. Geisler, die zich te elfder ure via diplomatieke weg als getuige gemeld had. maakte als SS-Scharführer, een onderofficiersrang, deel uit van het betrokken Einsatzkommando. Met dat commando naar Lemberg ge stuurd. zou hij bij het midcfageten meermalen naast Menten aan tafel hebben gezeten. Naar zijn zeggen was Menten, die hij nooit in uniform had gezien, belast met bijzondere opdrachten. Hij vertelde de bijzondere straf kamer van de Amsterdamse rechtbank ook dat hij een keer met Menten was meegereden naar diens landgoed in Sopot, dat in handen van de Russen was gevallen. Aan dat uitstapje werd ook deelgenomen door een ingenieur en een tolk. Hij zei niet de indruk te hebben gehad dat Menten, zoals de officier van justitie het uitdrukte, „onder toe zicht stond, laat staan bewaking". Menten beweert dat hij gedwongen was diensten voor de Duitsers te verrichten. 'Erg enthousiast' Geisler was geen getuige geweest van de executies die het commando verrichtte, omdat hij daaraan naar zijn zeggen niet wilde deelnemen. Menten zou zich over de executies „erg enthousiast" hebben uitgelaten. Ook zou hij de mening hebben ver kondigd dat een lid van het com mando dat volgens geruchten een hoogleraar in diens huis had doodge schoten, het ridderkruis moest krijgen. Uit een familie-album had Geisler twee in die tijd gemaakte vergeelde foto's meegenomen. Een daarop in burgerkleding met gleufhoed afge beelde man, op een van de foto's temidden van Geisler en andere Duitse militairen, zou Menten voor stellen. Menten liet weten zichzelf niet op deze foto's te herkennen. Volgens Menten moet de verklaring van Geisler, die hij overigens een „eerlijke getuige" noemde, op een misverstand berusten. Menten, die liet weten Geisler niet te kennen, terwijl deze de verdachte wel zei te herkennen, beweerde veel later in Lemberg te zijn geweest dan de ge wezen SS-er verklaarde. Ook kon hij zich niet voorstellen zich enthousi ast over executies te hebben uitgela ten, of het moest ironisch zijn Gistermorgen werden twee leden van de Poolse justitie als getuigen gehoord. Beiden zijn verbonden aan de Poolse commissie die nazi misdaden opspoort, onder leiding van professor Pilichowsky. Als le den van die commissie hebben zij onder anderen in Warschau de vroe gere chauffeur van Menten als getui ge gehoord. door Henri Kruithof EDE— Gisteren hebben de eindexamenkandidaten in het VWO en HAVO een duidelijk nadeel ondervonden van het systeem van keuzevakken. De leerlingen die gisteren econo Tnie en biologie-examen moesten doen en geen wiskunde en scheikunde in hun examenpakket hadden, konden het nadeel hiervan duidelijk merken. erd iiscl KV nen -isterenmorgen werd op beide chooltypen economie geëxami ïeerd. Met name bij het VWO wam hieraan nogal wat wiskun le te pas. In één van de sommen noest bijvoorbeeld gedifferenti erd worden, hetgeen een ty- he wiskundige handeling is. leerlingen die dit vak niet in examenpakket hadden, kwa ten hier veelal niet uit. Ook bij het biologieexamen, dat Ie VWO en HAVO leerlingen gis terenmiddag moesten maken werd ditzelfde nadeel duidelijk ondervonden, alleen dan wat be treft het vak scheikunde. Veel vragen in deze examens waren namelijk nogal chemisch gericht, out hetgeen voor de leerlingen die scheikunde ook in hun examen pakket hadden niet zo'n pro bleem was. Hun collega's die dit tiet hadden, vonden het echter knap moeilijk. In het algemeen vonden de HA VO-mensen het examen econo mie vrij pittig. Eén van de leerlin Ken: „Het was moeilijk, of eigen lijk te gemakkelijk. Het waren vragen die je eigenlijk niet ver wachtte. Het was niet zo zeer leerstof, maar nogal actueel ge richt." 50 pelprijzen en niet In de koffieprij zen. Gisteren morgen was in de krant te lezen wat minister Lub bers (economische zaken) hiero ver heeft gezegd tijdens een ver kiezingsbijeenkomst: „bij de aar dappelprijsstijgingen was bekend dat deze van zeer tijdelijke, aard zou zijn, terwijl dat van de stij ging van de koffieprijzen niet ge zegd kan worden. Leervragen Die actualiteit was inderdaad he vig aanwezig, zowel bij HAVO als bij VWO. Zo ging bij het HAVO Wn vraag over de stijging van de aardappel- en koffieprijzen. Eén van de antwoorden op dit vraagstuk hadden de leerlingen gisterenmorgen, dus vlak voor het examen, uit de krant kunnen le- ïen Gevraagd werd namelijk waarom de regering wel heeft in- Kegrepen in de stijgende aardap- Het biologie-examen viel op beide schooltypen wel mee. Met name bij het HAVO waren veel leerlin gen al drie kwartier d één uur voor tijd klaar. Bij het VWO waren er veel echte leervragen te be antwoorden. „Het botte leerwerk kwam heel erg naar voren", aldus één van de leerlingen van het Marnix-college in Ede. De leraar biologie van deze school was het met die leerling eens. „Veel vragen waren erg gericht op de fysiologie en te weinig op de anatomie. Ik vond het examen daarom een beetje eenzijdig." De HAVO-biologiedocent was erg ge lukkig met zijn examen. „Er wa ren vragen bij die beneden het niveau zaten, maar ook die daar boven zaten. Daardoor krijg je een goede schifting tussen de goe de en minder goede leerlingen." Beiden hadden bezwaar tegen een tekening die in beide exa mens voorkwam. Het ging hier om een vraag over chromosomen. De tekening die daarbij gegeven werd, was erg onduidelijk. Dat gebeurt volgens deze leraren bij na elk jaar. Daar zijn vaak moei lijkheden over. Operatiegroep Naar de twee Polen, rechter Jan Mikulski (46) en officier van justitie Wazlaw Szulc (64), verklaarden, heeft de chauffeur bij die gelegen heid een aantal belastende uitspra ken van zijn gewezen patroon geci-- teerd. Menten zou zijn chauffeur tij dens een uren durende autorit heb ben toevertrouwd met een operatie- groep van de SS naar Podhorodce te zijn gegaan en leden van die groep opdracht te hebben gegeven zijn vroegere administrateur Novickyj en diens vrouw en zwager dood Ce schieten. Ook zou hij toen gezegd hebben dat hij de familie Pistyner had laten „vernietigen". Volgens de chauffeur had Menten tijdens die autorit gezegd korte met ten met zijn vijanden te maken. Over de zuster van de chauffeur, een juriste die zich kennelijk niet tot de vriendenkring van Menten mocht rekenen, zou hij hebben opgemerkt: „Als die hier was, zou ze al gauw in de rivier drijven". Menten zou hier aan hebben toegevoegd: „Al mijn vijanden handel ik op adequate ma nier af". Op verzoek van de officier van justi tie, mr. A. F. J. C. Habermehl, ver klaarde zijn Poolse collega dat de chauffeur te ziek was om in Neder land als getuige gehoord te worden. Volgens mr. Habermehl heeft ook de Poolse officier alle medewerking verleend aan pogingen de chauffeur ook in Nederland te doen horen. Het in zijn woning afgenomen getuigen verhoor is bijgewoond door de justi tiële delegatie die onlangs naar Po len en de Sowjet-Unie is gereisd. Kankerverwekkend UTRECHT De Koninklijke Ne derlandse papierfabriek heeft een productieproces beëindigd waarbij de kankerverwekkende stof bischloormethyl-ether (BCME) ont staat. De zaak was donderdag in de ondernemingsraad aan de orde ge steld door een vertegenwoordiger van de Industriebond NW. Volgens een woordvoerder van de bond zal de KNP een definitieve beslissing nemen over het al of niet weer door gaan met deze productie nadat een chemisch deskundige van de bond een andere toelichting heeft gege ven op de eigenschappen van BCME. De stof ontstaat in een mengsel van formaline en zoutzuur dat wordt ge bruikt voor de productie van „natsterk" papier. Eerder deze week kwam de zaak aan het rollen bij Hens-Papier in Eerbeek. De directie daar zegde alleen nader onderzoek toe, en een beslissing binnen zes maanden. De industriebond heeft zijn kaderleden in het hele land ge vraagd, op mogelijke blootstelling aan BCME In hun bedrijven attent te zijn. Volgens een woordvoerder van de bond werd het omstreden mengsel bij de KNP in Maastricht op een bijzonder primitieve manier gemaakt: met de hand roerend in open tonnen op het dak van het bedrijf. Menten en zijn verdediger lieten we ten geen cent voor deze getuigenver klaring te geven. Zij hielden de rechtbank voor dat de Poolse com missie die nazi misdrijven opspoort, een „vervalsingscentrale" is. bedre ven in het opstellen van onjuiste getuigenverklaringen. Ter onder steuning van die bewering verwees de raadsman, mr. L. van Heijningen, onder meer naar een boek van de journalist Martin van Amerongen over Wiesenthal. Rechter Mikulski reageerde daarop afgemeten met de opmerking dat het hem niet bekend is dat de commissie zich op verval singen toelegt. Groeten Menten legde deze opmerking naast zich neer en brieste dat het „hoofd van de Poolse illegaliteit" hem had laten weten dat het bureau van Pili chowsky „zuiver uit misdadigers en documentenvervalsers" bestaat. Hij zou, zei hij, van de Poolse rechter wel eens willen weten waarom er geen Russische oorlogsmisdadigers vervolgd worden. Daarop aanslui tend verzocht hij de tolk de rechter te vragen de groeten over te brengen aan de vroegere president van Po len, Gomulka, die indertijd nog boekhouder bij hem is geweest. Rechter Mikulski kreeg van de pre sident van de rechtbank, mr. J. A. Schröeder, het verzoek na te gaan of Menten in de jaren dertig een Pools persoonsbewijs bezat en of een bui tenlander die toen de Poolse natio naliteit kreeg, daarmee automatisch andere nationaliteiten verloor. Deze kwestie is van belang in verband met de vraag of Menten nog Neder lands staatsburger was, toen hij de hem ten laste gelegde oor logsmisdrijven pleegde. De nationa liteit van Menten, die beweert tij dens de oorlog geen Nederlander te zijn geweest, is weer bepalend voor de vraag of hij in Nederland veroor deeld kan worden. Deze kwestie speelde ook een rol bij de berechting van de oud-SS-er Hans L. Ook de verdediger van Menten heeft de vraag of de Amsterdamse rechtbank tot oordelen bevoegd is, aan de orde gesteld. Een zuster van twee eerder als getui gen gehoorde Poolse vrouwen, Sabi- na Jaworska, vertelde de rechtbank gisteren evenals haar zusters gezien te hebben dat Menten in de tuin van zijn gewezen zakenrelatie Izak Pis tyner in Podhorodce op 7 juli 1941 heeft geschoten op zijn vroegere ad ministrateur Novickyj. Bij haar eerste getuigenverhoor in Warschau had ze gezegd niet gezien te hebben dat Menten schoot. Bij een tweede verhoor in Warschau liet ze weten zich op dit punt vergist te hebben. Gisteren bleef ze daarbij. Tijdens het verhoor van deze getui ge. zei haar oudste zuster, Karolina Tuzimek, dat haar nog iets te bin nen was geschoten. Na de massa executie in Podhorodce, waarbij Menten onder anderen de zwager (AOVERTENTlEi van Novickyj zou hebben doodge schoten, had de broer van Menten zich vervoegd bij de weduwe van die zwager, die met vier kleine kinderen was achtergebleven. De broer van Menten zou gezegd hebben: „Wat heeft hij gedaan? Is hij gek gewor den? Waarom heeft hij ze doodge schoten?" Ook zou hij de weduwe geld hebben willen geven, maar zij had dat geweigerd. Sabina Jaworska zei er niet aan te twijfelen dat de in uniform gestoken man die geschoten had, Pieter Men ten was, ook al had hij „zo'n ver schrikkelijke pet" op. Ze vertelde dat Oekraiense vrouwen haar nog gevraagd hadden bloemen te pluk ken „om Menten te verwelkomen", zoals ze hadden gezegd. Menten vocht de juistheid van de getuigen verklaring van Sabina Jaworska fel aan. „Zij liegt het hardst van alle maal", liet hij de rechtbank weten. Literatuur 's Middags voer hij opnieuw uit te gen de manier waarop de „Poolse staatspolitie" getuigenverklaringen opmaakt. Hij spoorde zijn raadsman aan de rechtbank te voor zien van literatuur over de werkwij ze van de Poolse politie en Justitie. Hij sprak van „waanzin" en „ver dichtsels" en van „geruchten" die afkomstig zijn uiteen „dolgedraaide geruchtenmachine". Menten zei dit ln verband met een door de presi dent voorgelezen getuigenverkla ring van een Jonge Pool die op het kantoor van Menten had gewerkt. Ook deze verklaring was zeer belas tend voor Menten. Aan het eind van de zitting liet Menten weten dat hij en zijn verde diger graag met de justitiële delega tie zouden meegaan naar Urycz. Hij verzocht de president voor een vrij geleide te zorgen. Op de vraag van de president aan de officier of Men ten de delegatie zou kunnen verge zellen, antwoordde deze dat eerst maar het verhoor van de maandag te verschijnen getuigen moet wor den afgewacht. Menten motiveerde zijn verzoek met het argument dat Het proces tegen Pieter Menten wordt bijgewoond door zijn vrouw Me ts (links) en dc in Parijs wonende dochter van zijn broer Dirk. inwoners van Urycz in zijn aanwe zigheid geen belastende verklarin gen over hem zouden kunnen en willen afleggen. De officier van Justitie deelde mee dat zich opnieuw te elfder ure een getuige bij hem heeft gemeld. Een in Israël wonende man, die al op eigen kosten naar Nederland is gekomen, heeft laten weten dat hij inlichtin gen kan geven over de massa executie in Urycz, waarbij zijn moe der en grootvader zouden zijn omge komen. De gang van zaken bij deze executie, waarbij Menten eveneens betrokken zou zijn geweest, komt volgende week aan de orde. De Is raëlische getuige zal woensdag door de rechtbank gehoord worden. Normaal steken te nooit e poot uit! Luister vandaag naar Ria in de "Rooie Haan". Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De weigering van een vertegenwoordiging van de Belangenvereniging Minderjarigen (BM) een verga derruimte van het ministerie van justitie te verlaten is howel strafbaar, niet strafwaardig te achten. Dit verklaarde gisteren oud-staatssecretaris van justi tie Glastra van Loon voor het Haags gerechtshof. Voor dit hof stonden in hoger beroep die leden en bestuursle den van de BM terecht, nadat zij eerder vorig Jaar door de Haagse rechtbank wegens lo kaalvredebreuk waren veroor deeld tot honderd gulden boete of drie dagen hechtenis. Inzet bij deze hele kwestie is de wei gering van staatssecretaris Zeevalking van justitie de BM als vakbond toe te laten tot de 22 rijksinrichtingen om daar de collectieve belangen van de be woners te behartigen. Hierover wordt al ruim anderhalf jaar overleg gevoerd tussen justitie en de BM. Dit leidde ertoe dat op 31 maart vorig Jaar zeven BM'ers weigerden de ministerkamer te verlaten nadat de staatssecre taris gezegd had geen enkele concessie te willen doen. Zij moesten door de politie naar buiten worden gedragen en werden later vervolgd en ver oordeeld wegens lokaalvrede breuk. Drie van hen zijn daar tegen in hoger beroep gegaan. Motie Eerder was tijdens de behandeling van de begroting Justitie in februari 1975 in de Kamer een motie aange nomen ondersteund door zowel links als rechts waarin gesteld werd dat organisaties zoals bijvoor beeld de BM ondergehinderd con tact moeten kunnen leggen met al len die ln inrichtingen van de kinder bescherming verblijven. Procureur- generaal mr. E. Bos zei in zijn requi sitoir te betwijfelen of de BM wel een echte vakbond is zoals secretaris Ruud Vreeman van het NW Jonge rencontact eerder had betoogd. Hij noemde verder het motief van de materiële wederrechtelijkheid (er kende burgerlijke ongehoorzaam heid) waarop de drie BM'ers zich beriepen. Mr. Bos eiste een bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Na mens de BM'ers pleitten de advoca ten mr. W. Wladimiroff en mr. G. Sprong voor vrijspraak, aangezien alle redelijke middelen van overleg gebruikt waren en de BM'ers niets anders overbleef dan het plegen van een zij het zeer zachte vorm van burgelijke ongehoorzaamheid zon der het plegen van verzet of vernie lingen als uiterste redmiddel. De ad vocaten overhandigden de presi dent mr. S. H. Seperda een bundel met verklaringen van getuigen deskundigen onder wie de hooglera ren Hoefnagels, Glastra van Loon en dr. G. Mik die eensluidend tot de conclusie waren gekomen dat deze zaak niet strafwaardig moet worden geacht. Op 27 mei zal het hof uit spraak doen. Protest De zitting die met politie activiteiten gepaard ging. mocht niet worden bijgewoond door de zes tig BM'ers die voor het begin van de zitting buiten het Paleis van justitie protesteerden tegen de gang van zaken. Na afloop ging het in een demonstratieve optocht naar het ministerie van justitie, waar aan staatssecretaris Zeevalking de pro cesmap, de map met getuigenver klaringen en een lijst met betuigin gen van solidariteit van ondermeer WDM, en NW Jongerencontact en de KWJ werd overhandigd. Namens de BM verklaarde Huig de Groot, dat hij hoopte dat de staatssecreta ris nabestudering van de stukken zal ophouden met het beknotten van de vakbondsvrijheid van de BM. In zijn antwoord bestreed Zeeval king op nogal geëmotioneerde wijze dat er sprake zou zijn van beknot ting. Hij hoopte dat er ln een rustige sfeer opnieuw contact mogelijk zou zijn en dat verdere incidenten ach terwege zouden blijven. In een nogal gespannen stemming zei Huig de Groot dat dat van de houding van de staatssecretaris afhing en hij maakte ln niet mis te vertstane woorden duidelijk dat zoals de situ atie nu is er van verder overleg geen sprake zou zijn, waarop de BM'ers abrupt het ministerie verlieten. Op een persconferentie na afloop verklaarde de Jurist Manuel Kneep- kens, die als ex voorzitter van de Coornhertliga het proces had bijge woond dat hij het een schandalige gang van zaken vond dat de zitting niet voor de BM'ers openbaar was. Hij noemde dat een ernstig prece dent omdat hiermee aan een be langrijke rechtsregel niet was vol daan. Het centraal overleg van de BM liet dan ook een krachtig pro test horen. Huig de Groot zei nog dat de BM'ers zullen doorgaan tot de Hoge Raad mocht ook het hof hen veroordelen. HIJ gaat om een principiële zaak, namelijk de vrij held van vakbondswerk. Simpkins „Hij denkt, dat we het nog lek ker vonden ook door ds P. C. Meijer Een aandeelhoudersvergadering la Philips demonstreert overduidelijk dat de aandeelhouder niet slechts bij Philips onmondig is geworden. De consequentie is, dat op het beleid van ondernemingen eigenlijk alleen invloed uitgeoefend wordt door fac toren van technologie, economie en eventueel vakbeweging en politiek. Gezien dat laatste is het te eenvou dig om te stellen, dat dus de macht in onze samenleving ln handen is van technische en economisch be kwame directeuren en commissaris sen. Ook deze mensen moeten reke nen met de factoren van politiek maatschappelijke aard. Terecht noemt het jaarverslag van Philips de inbreng van de onderne ming ..vanuit hun eigen specifieke kennis" onontbeerlijk in de verhou- gings vraag maatschappij- onderneming. Alleen, als men bij Philips die eigen inbreng zinvol vindt, waarom staat dan aan het eind van diezelfde alinea „WIJ staan echter afwijzend tegenover struc tuurveranderingen die de beslis singsvrijheid van ondernemingen zo danig aantasten dat hun slagvaar digheid wordt beperkt?" Wat is dat nu precies, die slagvaar digheid. Een begrip dat op alle mo gelijke momenten van stal kan wor den gehaald als het de onderneming uitkomt? Dat betekent overigens wel dat Je Je gesprekspartners eigen lijk niet serieus neemt. Maar dat gebeurt in een dergelijk Opus Popus van de onderneming met niemand. Niet alleen die zogenaamde aandeel houders of de politici, maar ook niet de mensen die er werken. Mensen die zich ook ln die onderneming sopts zeer intensief afvragen of ze wel moe ten maken wat ze nu eigenlijk ma ken en of alle energie daaraan be steed eigenlijk niet anders en beter zou moeten worden besteed. Van die vraag, die de directie toch bekend kan zijn, vind Je niets terug ln het Jaarverslag, hoewel er bijvoorbeeld onder het hoofd „wetenschappelijk onderzoek" zeker ruimte voor zou zijn. En als Van Riemsdijk onder applaus zijn vrouw bedankt voor de steun, die zij voor hem is geweest, zou het dan serieus in te denken zijn dat alle werknemers ln het bedrijf ook hun dierbaarste persoonlijke betrekkin gen zouden kunnen betrekken in de dankbaarheid voor het werk dat ze hebben mogen doen. Toch doet de laatste zin van het jaarverslag een beroep op de inzet en toewijding van allen. Zo moet Je constateren dat de opstellers van het Jaarverslag zich zelf niet serieus nemen en slechts economie en technologie ernstig ge nomen moetem worden. Een ontstel lende simplificatie, waar ook onder nemers niet aan zullen willen. En in het algemeen christenen niet. Want een dergelijk Opus Popus neemt het Opus Dei, het werk van God, niet serieus, de aarde die Hij schiep en de schepselen die er op mogen leven, ln het bijzonder de mens. Vanuit de Bijbel merk Je, hoe Intens ernstig God die mens en die wereld neemt. Hij heeft er al het mogelijke en zelfs het menselijk onmogelijke voor over om dat Opus Dei geen speelbal te laten worden van het menselijk tekort. Als God dan zo omgaat met het werk van Zijn handen, dan zullen mensen zich dat ter harte moeten nemen. En als ondernemingen zich dan nog zo opstellen, zoals uitkwam ln de jaar vergadering van Eindhoven, dan mag er nog zoveel goeds over bedrij ven in het algemeen of Philips in het bijzonder te zeggen zijn en dat is er zeker ook dan mag er ook gezegd worden dat het echt niet al leen bij Philips zo toegaat, maar dan zal er tenslotte toch gezegd moeten worden dat dit bijbels gezien, ontoe laatbaar is. Het hoeft dan echt niet zo. Dan zullen ondernemingen wel moeten beginnen met anderen en zichzelf met hun eigen Inbreng se rieuzer te nemen. Die mogelijkheden zijn er echt wel. Misschien een aardl ge uitdaging voor de nieuwe voorzit ter van de Raad van Beheer bij Philips. (Ds Meijer is industriepredikant in algemene dienst van de gereformeer de kerken. Het eerste artikel stond gisteren in de krant. Helaas is daarin één zin uitgevallen, waarin Kamer voorzitter Vondeling werd geïntrodu ceerd. Het was Vondeling, die de vra gen stelde over de hoge inkomens en „een oppositie" bij het bedrijf be pleitte).

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 9