&n Peters: ,NEC mist de chte prof mentaliteit' Veiligheid het enige criterium? PSV wil vervanger voor Ralf Edström Pro Patria wil gesprek met KNGV oesbeker zit niet om transfer te springen Jl? 1 voor defulaitis Ton subsidie voor Volendam Hele spelersgroep heeft al bijgetekend Na uitsluiting Monique Bolleboom Van Cuilenborg wellicht manager bij Go Ahead winst voor !avd Parreren Op bestuurlijk niveau wordt sport en politiek nog streng gescheiden Etappezege voor Luis Ordiales Thevenet gestraft voor dopinggebruik [«AG 14 MEI 1977 SPORT Trouw/Kwartet 31 Johan Woldendorp EGEN „We moeten het morgen van een goede instelling in," zegt Jan Peters, de vedette zonder allures, aan de vond van de cruciale ontmoeting tussen NEC en landskam- Ajax. De door ernstige degradatiezorgen geplaagde Nij- 9ie club staat voor de loodzware opgave om de rijen zodanig iten dat geen enkel brute kracht in staat zal zijn om de te verbreken. Een schalkse blik in de richting van de tsende serie interne rellen, leert wat dat betreft meer dan inde. „Al die controverses komen het duidelijkst in de i op de ranglijst tot uiting," vult de kleine spelbepaler aan. n de voorlaatste serieuze trai- in het seizoen valt niet af te lt alle contractspelers van •reid zijn bokje voor elkaar te Een onschuldige overtreding een partijtje resulteerde in tie op straatvechtersniveau, Hans Postumus en Wim zich schuldig maakten. Een ïrvente NEC'aanhangers, dat wondering voor de Gelderse sionist zelfs op trainingsbij - isten niet onder stoelen of wenst te steken, spreekt er schande van. iort bij de nervositeit rond de ,q ijkste wedstrijd van het sei- probeert Jan Peters het on- l tkelijke incident te vergoeilij- i één is nu eenmaal sneller erd dan de ander. Het is de ceer dat zo iets is voorgeval- 12 ch vind ik de sfeer in zijn It niet slecht." een NEC beleeft dit jaar een slechtste competities uit zijn historie. Ook Jan Peters aren, dat zijn sportieve le- gebarricadeerd wordt door uithollingen overdwars. Zijn optreden in de inter- istrijd tegen Engeland heeft ^oen niet goed kunnen ma- lg nooit werden Peters' ver- Jen zo overschaduwd door ™ïs als in dit puntengevecht. Ie dag dat KNVB-arts Frits zijn vete uitsprak over de ne van de 22-jarige Groesbe- i de triomftocht van het Ne- s elftal op Belgische bodem, aart, is hij nog niet de oude Het heet zelfs dat PSV het ieds niet volledig uit de verf »n talent liet lopen, omdat kenle te kwetsbaar zou zijn. Om Ie reden kon Peters enkele „fileden ook bij Ajax geen on- krijgen. >tooi 78 iters herhaalt, dat hij niet om iditnsfer zit te springen. Dit in ïlling tot augustus vorig jaar. vriendelijke NEC'er echt wel irdringende blikken naar gro- t lonkte. Peters nu: „Ik weet tf en toe serieuze belangstel- >r mij is. En wanneer ik een ransfer kan maken zal ik ze- aarzelen om toe te happen, ider de huidige omstandighe- iet ik wel beter worden van een transfer. Misschien kom ik on duidelijk over op de mensen, wan neer ik op de ene dag laat blijken, dat ik deze omgeving wel in de steek wil laten, en op een ander moment niet verbloem, dat het mij in Neder land goed bevalt. Om je de waarheid te zeggen, mijn gebondenheid met Groesbeek is echt niet zo groot als de mensen wel denken. Ik ben nu 22; ik ben zelfbewuster dan enkele jaren geleden. Ik weet precies wat mijn plaats is. Ik zou die stap omhoog eerder maken dan twee, drie jaar terug." Het leidt geen twijfel, dat Jan Peters in de etalage vol internationaal voetbaltalent niet in een donker hoekje is weggedrukt. De twee „Wembley-goals" hebben zijn marktwaarde behoorlijk opgevij zeld. Frits Kessel suggereerde zelfs dat Peters er in zijn hart niet rouwig om was dat hij tegen België niet ingezet kon worden. De medicijn man van de voetbalbond projecteer de die visie op de psychische belas ting, die na Engeland-Nederland op de tengere schouders van de Gelder lander zou worden gedrukt. Jan Pe ters, geconfronteerd met die uit spraak: „Dat is beslist niet waar. Ik had die wedstrijd tegen België zeer graag gespeeld. Ik was er echt niet bang voor om in Antwerpen af te gaan. Wanneer je speelt, loop je al tijd het risico om te falen. Het is voor mij geen probleem om me daar overheen te zetten. Vandaar dat ik het jammer vind, dat er zulke uit spraken worden gedaan. Want der gelijke gedachten leven bij mij hele maal niet." Wat dat betreft heeft Ja Peters een uiterst leerzaam seizoen achter de rug. Al vijf jaar is hij voetballer van professie, maar nog nooit werd zijn carrière zo nadruk kelijk overschaduwd door depres sies en opklaringen als in NEC's „rampjaar". De opmerking „Ik had steeds het geluk goed in vorm te zijn, wanneer er interlands op het programma stonden," spreekt in dit verband boekdelen. Golfbewegingen hebben trouwens altijd al een onzekere dimensie aan de loopbaan van Jan Peters gege ven. Telkens wordt de getalenteerde middenvelder verweten dat hij te wisselvallig speelt voor een prof voetballer. „Ik heb vooral dit jaar gemerjt, dat ik er nog niet ben," spuit Jan Peters de nodige zelfkri tiek. „Terwijl ik vorig seizoen erg constant voetbalde, heb ik nu ge- Jan Peters (r) met Ruud Krol: ,,Ik had steeds het geluk goed in vorm te zijn, wanneer er interlands op het programma stonden." merkt dat alles beslist niet van een leien dakje gaat. Ik ben tot de conclusie gekomen, dat ik nog te weinig prof ben. Misschien ben ik met mijn 22 jaar te jong om een constant goede voetballer te zijn. Het profvoetballen is een soort slij tageslag. Het is zo'n keihard vak dat je je lichamelijk zelden optimaal voelt. Vanzelfsprekend hoop ik in de nabije toekomst betere prestaties te leveren. Als je bij wijze van spreken een derde gedeelte van het seizoen goed voor de dag komt en voor het overige slecht speelt, ben je natuur lijk geen echte international." Jan Peters staat tot de zomer van 1979 bij NEC onder contract. De kans, dat hij het komend seizoen verdrinkt in de zee van de eerste divisie, is dus niet ondenkbeeldig. Mocht NEC morgen inderdaad af zakken naar de zeventiende sport op de eredivisie ladder, dan heeft de Nijmeegse club dat volledig aan zichzelf te wijten. In de elite brigade van de controversiële trainer Hans Croon hulst voldoende talent om in een uitgelezen gezelschap een hartig woordje mee te spreken. Wat er ook gebeurt, het heeft er alle schijn van, dat Jan Peters en Hans Croon in het seizoen 1977 -1978 op nieuw met elkaar moeten samen werken. Een onaantrekkelijk voor uitzicht, als men zich herinnert, dat Peters enkele weken het ultimatum „Croon moet weg" op tafel depo neerde en de hevig bekritiseerde oe- fenmeester zijn oogappel egotrippe rij verweet. Jan Peters: „Het zal een moeilijke zaak worden. Er moeten in ieder geval veel problemen worden uitgesproken. Door al dat gezeur zijn we mooi in de puree beland. Croon was gewend om een topclub te trainen. Op die manier wilde hij bij NEC ook werken. Daarentegen werden wij vroeger altijd verwend. Misschien missen wij een echte prof mentaliteit. Maar ik heb er moeite mee dat ik als geblesseerde speler niet bij practische besprekingen mocht zijn en niet in de spelersbus naar de uitwedstrijden kon reizen. De omschakelingen kwamen op een moment dat het niet kon lijden." EDAM Eerste divisieclub Volendam hoeft niet terug naar de rijen der amateurs. De gemeenteraad van Edam/Vo- lendam stemde met overgrote meerderheid in met een voor stel. om een eventueel nadelig exploitatietekort voor het vol gende seizoen van 100.000 gul den te dekken. Alleen de twee leden van de PvdA-fractie in de Edamse gemeenteraad stemden tegen het voorstel. Twee maanden geleden had de gemeenteraad van EdanWo- lendam zich geschaard achter een pre-advies van B en W, dat een subsidiëring aan de eerste divisieclub Volendam met een bedrag van 260.600 gulden had afgewezen. Wethouder Anton Veerman verklaarde toen het niet verantwoord te vinden een dergelijk bedrag aan de ge- meente-financiën te onttrek ken. De afdeling betaald voet bal van Volendam had zich de afgelopen maanden opnieuw over de begroting van de club uit het IJsselmeerdorp gebo gen. Daarbij was men er onder meer van uit gegaan, dat er voor komend seizoen minder contractspelers van buiten zouden worden aangetrokken en dat de bestaande contrac ten van de semi-profs lager zouden worden door het ver minderen van het aantal trai ningsuren. Ook had men een nieuwe opzet gemaakt van de recettes en de gelden, die via de NOS en de toto in de verenigingskas zou den vloeien. De heer S. Veer man (lijst Veerman) had daar voor nog eens onderstreept, dat het toekennen van een be drag van 100.000 gulden een doodsteek voor het betaalde voetbal in Volendam en om streken zou zijn. omdat hij het niet verklaren kon, dat er op de begroting van de voetbalver eniging plotseling ruimte was ontstaan van anderhalve ton. De heer P. Kolkman (PvdA) stelde, dat in 1956 een rapport over betaalde sporten was ver schenen, dat was opgezet door de Wiardi-Beckman-stichting. Daaruit was naar voren geko men dat het betaalde voetbal niet als sport gezien moest worden, maar als onderne ming. Daarmee wilde hij zijn stemming tegen het voorstel verklaren. Overigens was het opmerke lijk, dat de belangstelling voor de raadsvergadering in het ge meentehuis van Edam niet zo groot was als bij de behande ling twee maanden geleden. Lotto EINDHOVEN Eén wedstrijd voor het einde van de huidige voetbalcompetitie, is P8V wat betreft de spelersgroep al bijna klaar voor de volgende. PSV is alleen nog op zoek naar een aanvaller van klasse, als vervanger voor Ralf Edström. die in zijn vaderland Zweden voor IFK Gothenburg gaat spelen. Peter Dahlqvist gaat ook terug naar Zweden. Hij komt het volgend seizoen uit voor Oergryte. De onderhandelingen met de oude spelersgroep zijn inmiddels afge rond. Behalve Harry Lubse, die in onderhandeling is met verschillende andere clubs, heeft iedereen bijgete kend. Ook rechterspits Rene van de Kerkhoff, die enkele maanden gele den aankondigde in Spanje te gaan spelen. Rene van de Kerkhof teken de bij PSV een soortgelijk contract als zijn broer Willy vorig jaar. Rene blijft in elk geval twee jaar en heeft een optie voor nog drie jaar. De groep contractspelers van PSV ziet er als volgt uit: Van Beveren. nog drie jaar onder contract, Deacy, nog twee jaar, Deykers, nog één jaar. Van Engelen, nog één jaar, Rene van de Kerkhof, nog twee jaar en optie voor nog drie jaar, Willy van de Kerkhof, idem, Van Kraay, nog twee jaar, Krijgh, nog een jaar, van der Kuylen, nieuw contract voor twee jaar, Poortvliet, nog twee jaar, Postuma, nog twee jaar, Smits, idem, Nilsson, idem, Stevens, nieuw contract voor een jaar. Als versterking van de verdediging en het middenveld contracteerde PSV Ernie Brandts van De Graafschap. De uiUlag van lotto 19 Is: inleg 3 555 315.- Prijzenbedrag 1.688.774.63 le prij6: 4 winnaars, die elk bruto 147.787.70 ontvangen 2e prlja: 4 winnaars, die elk bruto 42 210.30 ontvangen 3e prils: 475 winnaarsl die elk 533.20 ontvangen 4e prijs: 15.238, winnaars, die elk 24,60 ontvangen 5e Sporttoto bruto 2.664,60 ontvangen 2e prijs: 7.949 win naars. die elk 9,40 ontvangen 3e prijs: 12.815 winnaars, die elk 8,10 ontvangen. ZOETERMEER Het bestuur van de gymnastiekvereniging Pro Patria uit Zoetermeer heeft het bestuur van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond en het voltallige werkcomité keurturnen dames uitgenodigd voor een gesprek. Het bestuur van de vereniging heeft dat gedaan naar aanleiding van de zoals het dat noemt volstrekt onbevredigende en autoritaire beslissing om de Pro Patria turnster Monique Bolleboom niet uit te zenden naar de Europese Kampioenschappen turnen, die in Praag worden gehouden. Monique Bolleboom werd zondag door het bondsbestuur van het KNOV uitgesloten van deelneming ROTTERDAM Cees van Cuilen borg, adjunct-hoofdredacteur van het weekblad Voetbal International is de belangrijkste kandidaat voor de functie van manager bij de eredi visie-club Go Ahead Eagles. De 34- jarige Van Cuilenborg heeft het be stuur van de Deventer club toege zegd dat hij dit weekeinde zal beslis sen of hij Peter Stephan, die immers directeur bij Feyenoord wordt, zal opvolgen. Van Cuilenborg: „Het is een verschrikkelijk moeilijke beslis sing voor me. Go Ahead heeft me een prachtig aanbod gedaan. Ik loop al enige tijd met de gedachte rond de sportjournalistiek te verlaten. Punt is alleen dat ik nu weer in de voetbalwereld terecht komt". Van Cuilenborg zegt zich te realiseren dat het niet mee zal vallen trainer Wiel Coerver, die op voet van oorlog met de huidige manager leeft, in het rechte spoor te houden. „Ik kan overigens uitstekend met Coerver overweg. Ik denk ook dat hij het toe zal juichen wanneer ik ja tegen het aanbod zeg." n IS De Amerikaan Vitas e vaitis heeft de halve finales be- irderan het internationale tennis- )i in Dallas (VS). Gerulaitis, ,e n 22 jaar de jongste WCT-spe- tsloeg de Pool Wojtek Fibak fc. 3-6. 6-0, 6-2, 6-3. De Ameri- >n iie dit jaar meer uitkwam in dierljten van het WTT dan het heblrcuit komt in de halve fina- fun t*gen zijn landgenoot Dick Jon die vier sets nodig had om 'idifrikaan Cliff Drysdale te 7-5, 6-7, 7-6, 6-2. De partij crie uur. IECHT Hanneke van Par blijft het goed gaan in het van ard. In de vierde ronde kon "ia Bruinenberg daar niets raideren, hoewel zij zich met loaedlg heeft verdedigd. Han rai Parreren hield het voor inde witte stukken en rondde rvei af via een fraaie konings waardoor zij nu alleen aan it. Corrie Vreeken werd na- iklopt door Cathy van der met zwart spelende Corrie stond na twintig zetten iets n ging wit in de aanval en ten staakte Corrie Vreeken ramma 240»! amzi ivisie en-Telstar td Eagles-FC Utrecht rd-FC Twente iterdam-FC VVV NAC IX fschap-Sparta 3 Den Haag «PSV te Divisie 9raarrjfoort-Veendam •d Sport-SC Cambuur r,,J Bosch-Volendam r33V»fc If en-P EC Zwolle Tl-Vltesse Jeen-SVV nee,s»lngen-Excelsior ►FC Dordrecht -J Vlaardlngen Amnesty International publiceerde vorige week een rapport over de situatie in Argentinië, nadat vorig jaar van 6 tot 15 november een missie van deze organisatie in dat land een onderzoek had ingesteld. Amnesty International komt onder meer tot de conclusie dat de mensenrechten in Argentinië ernstig worden geschonden, dat er minstens 5000 politieke gevangenen, zonder in staat van beschuldiging te zijn gesteld, worden vastgehouden in gevangenissen, dat er sinds vorig jaar maart tussen de 2000 en 5000 mensen spoorloos zijn verdwenen en dat de situatie voor politieke vluchtelingen uit andere Latijns Amerikaanse landen in Argentinië levensgevaarlijk is. Volgend jaar organiseert Argentinië tweebelangrijke sporttoernooien. In twee artikelen wordt de situatie in Argentinië en de samenhang met de sport én de verantwoordelijkheid van de sport geschetst. Gisteren stond het eerste verhaal in deze krant. Dit is het tweede (slot)artikel. door Ruud Verdonck Argentinië garandeerde in 1976 de veiligheid en liet de FIFA ook zien hoe. De FIFA was daar tevreden mee en liet in ieder geval openlijk na om zich wat af te zetten tegen die garanties. In hoeverre kan Argentinië immers de veiligheid garanderen? Het land heeft het geweld verre van onder controle. De regering van generaal Jorge Videla (1) schuwt volgens Amnesty International het geweld niet. Het probleem werd echter ver sluierd door de grote nadruk die op de organistorische kant van de zaak werd gelegd. Was bijvoor beeld een land dat te kampen heeft met een jaarlijkse inflatie van zo'n 300 procent inderdaad in staat om alles tebetalen. Of, zoals een Argen tijnse journalist schreef: 'De strijd om de wereldtitel 1978 zou niet in Argentinië gehouden moeten wor den om dezelfde reden waarom iemand die geen geld heeft voor de benzine voor zijn T-Ford geen Ca- dillac moet aanschaffen'. Argenti nië garandeerde het geld gewoon en de FIFA legde zich daar bij neer. In maart van dit jaar hebben de Monteneroe, een beweging die on danks de veroordeling door de in 1974 (tentljde van het vorige we reldkampioenschap voetbal) over leden president Juan Domingo Pe- ron, zich nog steeds peronlstlsch noemt, laten weten niet van plan te zijn om tijdens het WK'78 aanval len uit tevoeren op de deelnemers aan het toernooi. Dat is een verkla ring van een groepering die voor een niet onbelangrijk deel ver antwoordelijk is voor de grote golf van gewelddaden in Argentine. De verklaring plaatste de kern van de zaak 'Argentinië '78' nog eens aan de orde. Zoals dat ook gebeur de in het onlangs verschenen rap port van Amnesty International. Het geweidis voorlopig niet weg te denken uit de Argentijnse maat schappij. Kan men er dan vanwege een voetbaltoernooi wel ineens mee ophouden? In Argentinië strijden vele partijen De Monteneros. maar ook het extreem linkse EJercito Revolucio- nario del Pueblo (het Revolutionair Volksleger). Zoals ook extreem rechtse bewegingen als de Allanza Anti-Communista Argentinia (An ti-communistische Argentijnse Al liantie). Organisaties die zeer ge welddadige acties voeren. En er is ook de regering van presi dent Jorge Rafael Videla. Volgens Amnesty International een bewind dat het geweld niet schuwt. Zonder in staat van beschuldiging gesteld te zijn werden 5000 tot 6000 mensen opgepakt. Sinds maart 1976 zijn er, nog steeds volgens de rapportage van Amnesty International, 2000 tot 5000 mensen spoorloos verdwe nen door de activiteiten van politie, leger en burgerorganisaties. Marte lingen behoren tot de dagelijkse praktijk in de Argentijnse gevange nissen. En nog een cijfer: vorig jaar kwa men bij politieke aanslagen ruim 1200 mensen om het leven. Dat zijn gegevens die zelfs de voet balwereld aan het denken moeten zetten. In een maatschappij waar geweld niet incidenteel maar struc tureel is. kan men nauwelijks van veiligheidsgaranties op aan. Zelfs zou de voetbalwereld zich met die gegevens ook mogen afvragen wat voor gevolgen het toernooi zou kunnen hebben voor de burgers die zich de overhelds- veiligheidsmaatregelen moeten la ten welgevallen. De veiligheid van deelnemers, offi cials, supporters en pers is ook aan zienlijk moeilijker te garanderen dan bijvoorbeeld bij de afgelopen Olympische 8pelen. Toen waren er wel meer mensen bij betrokken, maar op een zeer beperkt gebied ln een wat overzichtelijker land. In Argentinië wordt het toernooi afge werkt in vijf steden: Buenos Aires, Mar del Plata, Mendoza, Cordoba en Rosario Ook al door de grote afstanden tussen deze steden lij ken de garanties niet altijd even waterdicht te geven. Zeker niet in een land waar geweld tegenover geweld staat en waar men zelfs president Videla niet kon vrijwaren van een bomaanslag. Dat alles maakt de vraag of Neder land aan de hockey- en voetbal toernooien in Argentinië moet gaan deelnemen alleen maar be langrijker. Het Is niet langer een beslissing van de bond alleen, het is veel meer een beslissing van de betrokken atleten persoonlijk ge worden. Wat het Nederlandse voetbalelftal betreft zijn er al spelers te noemen die zeer huiverig staan tegenover de gang naar Argentinië (Geels, Rensenbrink). Er zijn echter meer spelers die de vrees niet kennen of onder het motto „overal is wel iets aan de hand" naar Argentinië wil len afreizen. In Argentinië is echter meer dan zo maar Iets aan de hand. De rappor ten van Amnesty International la ten wat dat betreft weinig te raden over. Die rapporten nodigen eerder uit tot de vraag „moeten wij wel deelnemen aan een toernooi in een land waar de mensenrechten voort durend geschonden worden, waar ook de regering het geweld niet schuwt en waar een sport-toernooi een promotie-campagne is om die problemen te verdoezelen", dan tot de vraag „is het er wel veilig genoeg voor óns". Met name de eerste overweging wordt ln de sportwereld nog hoogst zelden gehoord. Zeker op bestuur lijk niveau houdt men nog steeds de hand aan een zeer strenge schei ding tussen sport en politiek of sport en mensenrechten. Vandaar dat voor de FIFA het criterium geldt: is het er veilig genoeg? En niet het criterium: laten wij ons niet gebruiken om een land in de uitstal-kast te zetten, om daar be staande problemen met zorgenvrij voetbal te bedekken. Het zou geen kwaad kunnen als op de congres sen waar de grote sportprijzen, in de vorm van wereld toernooien, ver deeld worden met die laatste over wegingen wat meer rekening werd gehouden. aan de Europese titelstrijd omdat zij daags tevoren in Zoetermeer aan een wedstrijd van haar vereniging tegen het Westduitse Wattenscheid had deelgenomen zonder toestemming van het KNOV Het gesprek tussen het bestuur van Pro Patria, het bondbestuur van het KNGV en het werkcomité keurtur nen dames wil Pro Patria op dinsdag 17 mei laten plaats vinden in Zoeter meer. Bij dat gesprek zullen ook de ouders van de uitgesloten turnster aanwezig zijn. Het bestuur van Pro Patria heeft nogmaals bevestigd dat Monique Bolleboom zich met onmiddellijke ingang heeft teruggetrokken uit het turninternaat op Papendal. Ook het jongere zusje van Monique Bolle boom. Ingrid die bij de meisjes tot twaalf jaar Jeugdkampioene van Ne derland is. zal niet naar Papendal gaan. Zij was met ingang van augus tus uitgenodigd om aan het inter naat deel te nemen. Ook de voor Papendal geselecteerde Inge Wulz eveneens lid van Pro Patria zal in augustus niet naar het internaat gaan. BILBAO De zeventiende etappe van de ronde van Spanje is gewon nen door de Spanjaard Luis Ordia les. Hij had aan het einde van de etappe over 183 kilometer van Cor dovilla naar Bilbao een voorsprong van bijna vijf minuten op het pelo ton. De Westduitser Klaus-Peter Thaler eindigde als tweede. We reldkampioen Freddy Maertens be zette de derde plaats en behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag: 1. Luis Ordiales 180a) 4.54.26. 2. KJaus-Petcr Thaler iWDL) OP 5 03 sec.. 3. Fred dy Maertens (Bel), 4 Domingo Pereurrna iSpai. 5 Danielle Tlnchella (Ita). 6 Benny Schepmans (Bel). 7 Mare DemeyerfBcli. 8 Javier EUorlaga 'Spa). 9 Dlck Ongenac (Bel), en 10 Jcan-Plcrre Baert (Bel.) allen ln dezelfde tijd als Thaler Algemeen klassement 1 Maertens 72 uur. 54 minuten en 18 seconden. 2 Miguel-Maria Lasa (Spa) op 2.03, 3. Thaler op 3.31. 4 Pererena op 4.10. 5 Jose-Luls Vlejo (Spa) op 4 44. 6 Michel Pollentier (Bel) op 5.18.7 Oerry Cl!cely Aus) op 6 16. 8 José Pessaxodona (Spa) op 8 17. 9 Gon zalez Linares (Spa) op 9.20 en 10 Pedro Torres (Spa) op 9.15. BULLE De derde etappe van de ronde van Roman, die over 165 kilo meter van Le Locle naar Bulle is gewonnen door de Belg Rene Dillen Hij versloeg in de eindsprint de Itali aan Giuseppe Martinelli en de Ier Sean Kelly. De Italiaan Gianbattis- ta Baronchelli, die als vierde eindig de. behield de leiding in het alge meen klassement SAINT AMAND De derde etappe van de vierdaagse van Duinkerken, die ging van Saint Quentin naar Salnt-Amand, is gewonnen door de Belg Waiter Godefroot. In het alge meen klassement behoudt Joseph Jacobs de leiderstrui PARIJS De sportcommissle van de Franse wielerbond heeft Bernard Thevenet een schorsing van een maand voorwaardelijk opgelegd en volgens de regels van de UCI voorts een boete gegeven van 1000 Zwitser se francs. Dit omdat de winnaar van de ronde van Frankrijk in 1975 in Parijs-Nice (half maart) werd be trapt op het gebruik van stimuleren de middelen. De dopingaffaire rond Thevenet baarde veel opzien, maar raakte in het vergeetboek «mdat de contra-expertise al die maanden niet werd uitgevoerd. Thevenet eiste dat hij het tegenonderzoek aanwe zig wilde zijn. Een afspraak kwam moeilijk tot stand. Vervolgens werd het laboratorium enige weken geslo ten. Deze week bijna twee maan den na afloop van Parijs-Nlce werd de contra-expertise uitgevoerd en die leverde eveneens een positief resultaat op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 31