l 'Een fascistoïde vertoning' VERDER De Wadden... jantjes: Bedenkelijke ymptomen van terreur Je voeten maken wat mee, zeg! Nu is het nog lekker rustig opTexel Bonden akkoord over YMF-beleid Van Agt's uit de hand gelopen thuiswedstrijd Wisselvallig het dier achter de griezel „vleiend" scheldtelefoon in slaap gDERDAG 12 MEI 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet 5 Verstandige mensen pakken juist in mei en juni een paar vrije dagen op Texel. Bovendien in deze maanden het hoogste aantal zonne-uren. Vraag de gratis brochure Hotelarrangementen en /of de Bemidde lingsbrochure voor bungalows, appartementen en huizen. Inlichtingen en boekingen VVV Texel, Postbus 3, Den Burg. Tel. 02220-2844. l\jl>likatK- in samenwerking met hel Nationaal Bureau voor Toerisme. Den Haag v Vervolg van pagina 1 disschien kunnen wij samen eens agen stellen aan de minister- «sident. of kan de VARA eens een (zending wijden aan de ondemo- atische en volstrekt ontoelaatbare lethodes. waarvan sommige te enstanders van de CDA-lijsttrekker i bedienen." [osto fe- verigens werd het door Aantjes tnoemde kamerlid Kosto deze eek ook het spreken onmogelijk maakt tijdens een forum- iscussie in Landsmeer. Kosto de- atteerde daar onder meer met een VD-woordvoerder. Volgens PvdA- oordvoerders waren het vertegen- irdigers van groepjes links van e PvdA zoals de Socialistische artij die in Landsmeer de onrust eroorzaakten. ten ontkent ook ten stelligste dat gins 'bij de gebeurtenissen in Nijmegen ven eorganiseerde PvdA-ers betrokken Ege ijn geweest. Binnen de partij is e he isteren uitgezocht of de rooie Tie rouwen, die in Nijmegen spreekko- iert^en aanhieven, vrouwen waren die innen de PvdA georganiseerd zijn. Men kwam tot de conclusie dat het tjei rooie vrouwen van buiten de PvdA moeten zijn geweest. Ook weer ruzies ndanks de gezamenlijke verkla- ng vormen de ordeverstoringen ok weer onderwerp van onderlinge zies tussen de drie lijsttrekkers. /D-leider Wiegel zei in een aanvul- hde verklaring de suggestie van A intjes jegens mevrouw Kappeyne meden alle peil te vinden. Hij deed m beroep op de CDA-lijsttrekker atv fcgt om de „aantijging van de teer Aantjes verre van zich te werpen". -All Hij vroeg ook de lijsttrekker van de PvdA. Den Uyl, er voor te zorgen dat bij zijn partijgenoten scheldwoor den als zakkenroller en huichelaar achterwege blijven „om van uitspra ken als: ik zou hem wel een stomp voor z'n knars willen geven, aan mijn adres gericht door zijn partij genoot Groenevelt. nog maar te zwijgen". Andriessen Andriessen. nummer vier op de CDA-lijst. concludeerde op een ver kiezingsbijeenkomst in Abcoude uit de ordeverstoringen bij CDA- bijeenkomsten, dat kennelijk „de ruggegraat van de Nederlandse poli tiek van de laatste decennia kapot moet. UTRECHT De kaderleden van de Industriebonden NW/NKV hebben gisteren bijna unaniem hun goed keuring gegeven aan het beleid, dat voor de bondsbestuurders uitgangs punt was bij het drie- partijenoverleg met minister Lub bers en de raad van bestuur van VMF. afgelopen vrijdag. Leden van de Industriebond CNV in Utrecht en Hengelo zagen er evenmin veel heil in om de resultaten van dit overleg aan te vechten. Volgens een woordvoerder van de bonden toon den de meeste leden weliswaar hun teleurstelling, maar waren zij er te gelijkertijd van overtuigd dat het meest haalbare uit het overleg was gesleept. ADVERTENTIE niet inve{ de a dikl n, a op i iiek liet 4 n. Dal tiet ia 11e v st< iieni indj ?eke wa kom n vn Jam •ouw het Ik d( erfsi latil :opi ;eu* jen ■weg P door Willem Schrama NIJMEGEN De benaming „Agterlijk" op een scheve schutting blijkt vooralsnog een eenzame dissonant als de heer Van Agt, na een hele middag het land van Maas en Waal te hebben doorkruist. tegen etenstijd in Nijmegen vaststelt dat het „een verrukkelijke en bemoedigende middag" is ge weest. Het CDA blijkt iets dat pakt, zegt hij, er nogmaals zijn trotse verwondering over uit sprekend dat het verbond van christen-democraten „er in een onmogelijke politieke situatie toch maar gekomen is". Plaats van handeling is het schip perscentrum in de Waalhaven, waar een fanatieke aanhang deze consta tering met krachtig applaus onder streept. De komst van de lijsttrekker heeft een bedrijvige aalmoezenier al een uur tevoren zichtbaar nerveus gemaakt. De man achter de bar heeft opdracht gekregen de tap toe te houden „totdat de feestelijkheden voorbij zijn". Schrapende schip- perskelen stamelen een zwak protest uit, maar niemand kan er omheen dat de devote sfeer van tot zithoek getransformeerde kerkbanken nu beter tot zijn recht komt. Dit laatste programma-onderdeel van een drukke middag mag maar een kwartiertje duren, en daarom beperkt Van Agt zich tot de consta tering dat de schippersacties van vorig jaar blijkbaar nodig waren om de aandacht van regering, en parle ment los te weken Hij noteert een aantal wensjes, belast de hier ook aanwezige staatssecretaris Van Rooijen en zijn economische advi seur Van Leeuwen met de gebruike lijke vragenstellerij. en wordt in een blinkende blauwe BMW huiswaarts gereden, terwijl een schipper cere- monieus de scheepsklok luidt. Geen Van Agt Hoe anders is die entourage 's avonds, als in het cultureel centrum De Lindenberg van plaatsgenoot Van Agt een vonkende rede wordt verwacht. Drie kwartier voor de aan vang is de grote zaal al tjokvol. De deuren gaan dicht. In de volgepropte gangen wordt aangeraden het ge beuren op de binnenplaats van het centrum te volgen, waar video apparatuur staat opgesteld. Spoedberaad aan de bestuurstafel: Van Agt stopt ermee De thuiswedstrijd van de lijsttrek ker lijkt een onstuimig succes te gaan worden. De sfeer is er rijp voor. Door campagnemensen wordt ach ter de coulissen driftig getelefoneerd en het naar hedendaagse maatsta ven zeker niet al te luidruchtige optreden van een orkestje wekt de wrevel van een non op de eerste rij. Het hoort er allemaal bij. Kwart over acht. Geen Van Agt. Sle pend handgeklap maakt de be stuurstafel nu duidelijk dat er wat al te veel niet-CDA-gezinden in de zaal aanwezig zijn. De Nijmeegse CDA- voorzitter verontschuldigt zich met de mededeling „dat er zelfs in het CDA iets kan mislopen" en onder vangt het hoongelach daarop met een tactisch welkom, „ook aan dege nen die nog niet lid van het CDA zijn". Een mengsel van gebrul en applaus doet nog niet het ergste ver moeden; een CDA-kopstuk verzucht nog: „Wat een feest". De voorzitter tracht de zaken zeker te stellen door te vervolgen: „Laat het een levendige, desnoods ludieke, maar wel een sportieve avond wor den". Maar als hij ter introductie het CDA wil typeren als een partij, die een maatschappij wenst waarin bij belse gerechtigheid meer gestalte krijgt, is het hek van de dam. Van Agt zou uitkomst kunnen bie den, maar die is er nog steeds niet. Het kandidaat-Kamerlid Lansink baant zich een weg naar het spreek gestoelte, maar voelt zich duidelijk niet op zijn gemak als hij een onwil lig gehoor de vier hoofdpunten van het verkiezingsthema „Niet bij brood alleen" uiteen moet gaan zet ten. Hier gaat iets mis. mijne heren, hoor ik fluisteren terwijl Lansink zijn auditorium op maat bedient met de vertwijfelde uitroep: „Wie is er vandaag de dag nog bereid met ons samen te werken?" Viezerik, roept iemand als hij de verkiezingsquote „samen leven" aan de orde stelt. Na tien minuten oreren is Lansink op. Met bevende vingers maakt hij een eind aan zijn spreekbeurt met de woorden „Welk land kan er aan onze democratie tippen0" Cuba. roept ie mand. Belgiè. schreeuwt een ander. Vragen uit de zaal dan maar. want Van Agt is er nog altijd niet Een jongeman luidt zijn vraag in met de aanspreektitel „geacht farce-forum", maar de microfoon blijkt nog te wei geren zodat een ovatie hem langs de neus voorbij gaat. Hij is van mening dat de EG juist door toedoen van de ontwikkelingssamenwerking groot kan blijven. Verbazing achter de be stuurstafel. De mensen eerst pak ken, en dan even helpen, legt hij uit. De voorzitter: „Vat u dat eens samen (foto Dirk Ketting). in een vraag De jongeman „Wel. hoe is dat te rijmen?" Staatsrecht Het antwoord hoeft al niet meer Want Van Agt even tevoren door Lansink nog betiteld als „onze unie ke lijsttrekker" treedt binnen Een half uur te laat. maar hij veront schuldigt zich met de mededeling dat de nieuwsdienst van acht uur hem confronteerde met het voor hem schokkende citaat in het poli tiek Dagboek van Dick Houwaart aangaande Anne Frank. Van Agt had pijlsnel contact opgenomen met opperrabbijn Fink, die hem op zijn beurt weer gemachtigd had hier pu bliekelijk te verkondigen dat het verhaal „volstrekt onwaar" is. Ter zake, roept iemand. Dries wordt nu boos: „Ik kom ter zake als ik dat wil!" Toch lijkt de politiek gelouterde Van Agt met een enkele grap nog ver te komen als hij het verkiezings pamflet van de PvdA op de korrel neemt „Kies de minister president". zegt hij, „dat moet u natuurlijk zeker niet doen" En „Ik weet niet of er tussen de vele studen ten hier ook juristen zitten, maar die kunnen de makers van het affiche er misschien op attenderen dat ze hun staatsrecht niet kennen. Wij kiezen in dit land geen minister-president. die wordt door de Tweede Kamer gekozen Iemand roept dat hij. Van Agt. moties van dezelfde Tweede Kamer naast zich neerlegt, waarop de lijsttrekker in lichte woede ont steekt „Da s onjuist, u kent ook uw staatsrecht niet" Tweeslachtig Van Agt ziet nog kans de PvdA te betichten van een tweeslachtige houding in haar verkiezingscampag ne ten aanzien van de nationalisatie van de gezondheidszorg. de grondpolitiek. het gratis verstrek ken van heroïne aan verslaafden en de defensie-nota, maar daarna is niets meer mogelijk. Een jonge vrouw ontvlamt in een tirade over zijn abortusbeleid, en tegelijkertijd worden achterin de zaal de deuren geforceerd waarna een leger jonge activisten binnentreedt. De te Bloe- menhove spontaan gecomponeerde meezinger „Abortus in het zieken fonds. Van Agt in de WW" zal vanaf dit moment niet meer ophouden te weerklinken Van CDA-pamfletten worden vliegtuigen geconstrueerd, die vanaf de balcons in de zaal neer dalen. Even later worden ze gevolgd door de inhoud van ettelijke pakken maandhygiène, hetgeen Van Agt te veel wordt. Spoedberaad aan de be stuurstafel brengt hem tot de conclusie dat het geen zin meer heeft om door te gaan Een kleinschalig handgemeen bij het spreekgestoelte doet alle CDA-ers als door bijen gestoken de zaal ver laten Van Agt zegt in alle opwinding nog tegen verslaggevers dat hij het „een fascistoïde vertoning" vond. maar dat hij er niet door ontmoedigd is „Het is alleen een teken aan de wand voor onze democratie, als het niet meer mogelijk is je verhaal te vertellen. Ook al wordt het van alle kanten bekritiseerd, je moet het toch mogen vertellen" Bleke CDA- ers knijpen hem in de arm, hem bemoedigend toeroepend „We staan achter u". Het orkestje speelt toepasselijk van „bye, bye" en geleidelijk verlaten de rooie vrouwen idie nog nadrukkelijk verklaren niets met de PvdA te ma ken te willen hebben), studenten en werkende jongeren het pand. Een dooddoener op één van de zuilen van De Lindenberg lijkt na al dit tumult welhaast tot wijsheid verhe ven: „Stem niet". HET WEER door Hans de Jong Weerrapporten De barometer begon gisteren weer te dalen dat het een lieve lust was. De drukdalingen wer den bewerkstelligd door een oceaandepressie bij Schotland. Storingen blijven het weer een veranderlijke en wisselvallige inslag geven, met eerst kans op regen en motregen door warm te- front-invloeden, tegen het week einde een wat grotere buien kans. maar tegelijk meer opkla ringen. Bij dat alles ter begelei ding een stevige zuidwesten wind. die gisterenmiddag rond halfzes hier en daar al 60 tot 70 km snelheid had: plaatselijk nog iets hoger. Hogere tempera turen dan 15 tot 17 graden Celsi us zijn de komende dagen niet mogelijk. Geen win te rw arm te voor u en mij dus, wilt u toch puffen, neemt u dan het eerste het beste vliegtuig naar Frank rijk. Over warmte gesproken .In de eerste week van mei hebben de mensen in zuid-Zweden er al een verrukkelijke voorproef van gehad. Nadat de wind eenmaal was omgegaan naar zuidoost en de warme Balkanlucht gearri veerd was. liep op 6 mei de ther mometer in Torup op tot 29 gra den Celsius. Ook Trolhattan. u weet wel van die watervallen, kwam zover; Göteborg tot 28 graden. Tegelijk met deze voor zuid-Zweden extreme warmte werd het in Riiksgrönsen in noord-Zweden niet warmer dan 6 graden en vroor het er 's nachts 4 graden bij 106 centime ter sneeuw. De warmtegolf tastte het sneeuwdek overigens wel sterk aan, wat blijkt uit de sneeuwhoogte van het station Sarna: van 5 tot en met 8 mei respectievelijk 63, 54. 44 en 38 centimeter Zoals inmiddels bekend zal zijn, hebben veel van de 26.000 deel nemers aan de Teleac-cursus „Wij en het weer" een windme ter besteld. Het betreft een pa neeltje dat in huis wordt gemon teerd en waarop windrichting en -snelheid kunnen worden afgele zen en verder een elektronische snelheidsmeter met vijf meter snoer, evenals een elektronisch windvaantje met vijf meter snoer. Met een dergelijk instru ment kan, vooral interessant tij dens stormen, de snelheid van de vlagen worden afgelezen. De hoogte waarop een en ander ge plaatst wordt, is natuurlijk zeer belangrijk. Anders geeft zo een meter een zeer vertekend beeld van de storm. Nu betreft het hier natuurlijk geen meting voor we tenschappelijke doeleinden, maar een peiling door een weer- fan die van de sterkte van de wind op die vaste, zij het misschien te beschutte plaats, wel een reële weergave doorkrijgt (mogelijk per rich ting afwijkend). Hoe ir J. C. Pfeiffer (zelf verwoed meteorologisch amateur) in 1924 tegen dit probleem aankeek, is de moeite van het weergeven uit „Hemel en Dampkring" waard „Een windmeter, van welke soort ook. kan alleen goed ge plaatst worden op een boven de omgeving uitstekend punt. bij- voorbeejd een ongebruikte schoorsteen of een hoog dak. dat niet moeilijk te bereiken is. zodat de aflezing (niet elektro nisch) zonder bezwaar kan plaats-vinden. Lang niet ieder zal echter over zulk een hoog gelegen plaats beschikken en van deze voorwaarde kan beslist niet worden afgeweken, daar windmetingen tussen hoger uitstekende muren of bomen ab soluut onbetrouwbaar zijn. Het vruchtbaar gebruik van een windmeter is dan ook iets, wat menig amateur zich. jammer ge noeg. zal moeten ontzeggen. Verder: registrerende toestellen voor windkracht en -richting ko men wegens hun kostbaarheid en moeilijke opstelling minder voor een amateurinstallatie in aanmerking." Tegenwoordig is dit dank zij de technische ont wikkeling wel mogelijk en tillen wij in de amateursector kenne lijk minder zwaar aan de exact heid van de resultaten. En om te besluiten: „en rekent d'uitslag niet, maar telt het doel alleen," zei H Tollens in zijn boek „De overwintering op No va Zembla" (1817) Weerrapporten v n gisteren 17 uur wfer temp Ams teraam zwaar bew 16 De Bilt regenbui 16 Deelen regen 15 Eelde motregen 15 Eindhoven zwaar bew 17 Den Heidei zwaar bew 12 Rotterdam zwaar bew 16 Twente regenbui 16' VUssingen zwaar bew 13 Zd Limburg zwaar bew 16 Aberdeen regen 9 Athene zwaar bew 19 Barcelona zwaar bew 19 Berlijn licht bew 18 Bordeaux licht bew 20 Bruasel geheel bew 16 Frankfort regenbui 15 Geneve zwaar bew 21 Helsinki regen 11 Innsbruck zwaar bew 17 Klagenlurt half bew 21 Kopenhagen half bew 15 Lissabon onbewolkt 25 Locarno hal! bew 23 Londen motregen 13 Luxemburg regenbui 13 Madrid onbewolkt 30 Malaga onbewolkt 24 Mallorca onbewolkt 22 Munchen regen 15 Nice zwaar hew 18 Oslo zwaar bew 13 Panjt geheel bew 16 Rome licht bew 19 Split onweer 21 Stockholm zwaar bew 12 Wenen licht befw 20 Zurich zwaar bew 18 Casablanca onbewolkt Tunis zwaar bew 21 HOOG WATER vrijdag 13 mei Vlusingen 11 54 Hanngvlirtaluizen 12 00. Rotterdam I 11- 14 04 Schevrnmgen 0 24-12 59. IJmutden 1 10 13 41, Den Helder 4 15-17 10. Harlingen 7 03- 19 39. Delfzijl 9 34-21 45 ng Bidsprinkhanen kunnen er erg de voot uitzien. Ze danken hun naam aan hun karakteristieke houding, waarbij ze met gevouwen (van tan den voorziene) „armen" staan en zo de indruk geven diep in gebed ver zonken te ijn. Maar pas op de grote exemplaren in de tropen eten welis waar heel onschuldig insekten, maar van hagedissen, kikkers en zelfs vogeltjes zijn ze ook niet vies. Het vrouwtje brengt het zelfs op om tijdens de paring haar geliefde, zo gauw ze kans ziet. de kop af te. bijten en een flink stuk van zijn 'ichaam te verorberen. De harige, giftige vogelspin op de foto kent iedereen nog wel van de wilde ver halen die de ronde deden over een vermeend exemplaar in een Haag se woning, dat de doodsbange be woners zelfs het huis uit zou heb ben gejaagd Alleen de zeer groten onder de vogelspinnen voeden zich met vogels. Enkele honderden van dit soort griezels, allemaal zo levend als het maar kan, zijn tijdelijk te zien in het gorillahuis van Dierenpark Wassenaar Het dierenpark viert met deze „enge tentoonstelling" zijn veertigste verjaardag. De opzet is om de bezoekers iets heel bijzon ders en speciaal ste laten zien. dat behalve griezelig ook nog erg leer zaam is. Dat zit er dan ook allemaal in. Er zijn miljoenpoten, die hun éénkwart meter lange lichaam we liswaar niet op een miljoen, maar toch wel op tweehonderd poten voortbewegen Schorpioenen die een mens dood kunnen bijten, en waarvan het vrouwtje haar manne tje na een intiem samenzijn met huid en haar verslindt. Kevers in alle soorten en formaten (onder meer goud-, vet- en coloradoke vers). reuzeslakken die met hun 30 centimer omvang een huis van 20 centimeter „bewonen" en in Afrika hier en daar met z'n zovelen zijn dat ze de wegen spekglad maken, en verder treksprinkhanen die in ontstellend grote zwermen hele vel den zo snel kunnen kaal vreten, dat ze in één dag het voedsel van een stad met honderdduizend inwoners aan kunnen. Dat zijn er natuurlijk nog maar een paar. en ook lang niet de aardigste engerds Er zijn bijvoorbeeld maanvlinders in schitterende kleu ren die heel romantisch van aard zijn ze paren uitsluitend bij maan licht en daar is hun naam dan ook van afgeleid. Dit wereldje van won derlijke wezens, die allemaal hun eigen plaats en functie m de natuur hebben, moest bovendien leerzaam zijn. Bezoekers leren er dan ook. dat bijvoorbeeld het gehoor van sprinkhanen niet in de kop. maar in hun poten zit. en dat vlinders proe ven met hun voetzolen Nog veel meer trouwens, want behalve deze wezens zijn er ook borden en wan dplaten met alle mogelijke infor matie over het dier achter de griezel. „Als je mij met Hitier vergelijkt vind ik dat aan één kant vleierld, want hij heeft het toch maar klaar gespeeld. Het is tenminste niet te vergelijken het het minister presidentschap van Den Uyl. Het is ten slotte een opmerkelijke presta tie wat Hitier gedaan heeft. Het getuigt van grote kundigheid op bepaalde gebieden en het is in de politiek nog altijd zo, dat het doel de middelen heiligt. Kijk. als ie mand van mij zegt: dat wordt de Nederlandse Hitier, dan denken ze toch dat ik wat in mijn mars heb" „Het punt waarop wij ons onder scheiden van andere politieke par tijen in dit land is natuurlijk ons vreemdelingenbeleid. Wij willen al les wat hier niet thuis hoort er uit hebben en dat zonder uitzondering. Met alles bedoel ik dan Surina- mers, Antillianen en andere gastar beiders. waarvan er in dit land een half miljoen rondlopen Ten eerste vormen die een aantasting van on ze volksaard en bovendien zijn we van mening dat wij in dit land met 200.000 werklozen, geen gastarbei ders nodig hebben Maar dat eco nomische aspect is natuurlijk niet doorslaggevend. In eerste aanzet gaat het zuiver om de biologische kant." Een meer dan duidelijk en goed getekend portret van Joop Ollm- merveen. de führer van de Neder landse Volks-Unie. in Zipitaja. de krant van de School voor de Jour nalistiek. Conclusie van Leo van Rooyen en René Prummel na hun gesprek met deze „volksleider", wiens partij de kogel eist voor drugshandelaren en verkrachters „Dertig jaar geleden waren de Jo den het slachtoffer bij Hitier, nu worden het kennelijk de gastarbei ders en Surinamers bij Glimmer veen. Alleen de naam verschilt" „Gotspe" is een Jiddische uitdruk king. waarvan de betekenis een beetje in de buurt komt van vrij moedigheid. brutaliteit. Wie het be grip echt goed wil aanvoelen, moet de volgende situatie tot zich laten doordringen, het klassieke voor beeld om het woord gotspe te ver klaren: een jongeman die zijn va der heeft doodgeslagen en zijn moeder vergiftigd, smeekt de rech ter om genade, omdat hij wees is. De „gotspe-telefoondienst" van mevrouw Rachel Borden uit de Amerikaanse stad Philadelphia kan dan ook een hoop hebben Je mag er tegen zeggen hoe Je over je directeur denkt, Je schoonmoeder de waarheid zeggen, de kinderen van de buren uitketteren omdat ze altijd weer de bal in je voortuintje schoppen, kortom wie vijf dollar betalen wil, mag zijn gal spugen over alles wat hem of haar dwars zit Mevrouw Borden zit aan de andere kant van de lijn en is voor de duur van het eenrichtingsge sprek de directeur, de schoonmoe der of de kinderen van de buren. Ze brengt ook boodschappen over voor mannen die discreet contact willen opnemen met een vreemde, al dan niet getrouwde vrouw Me vrouw Borden, die het zo druk met haar gotspedlenst heeft dat men sen die een dochteronderneming willen beginnen daar al 350 voor moeten betalen, heeft in de drie maanden dat haar bedrijfje draait, meer gemene en beschamende scheldwoorden gehoord dan in de rest van haar leven bij elkaar, zegt ze Maar ze krijgt ook heel schuch tere jongens aan de lijn, die hun meisje in voorzichtige bewoordin gen laten weten dat haar adem niet je dét is zó voorzichtig en vriende lijk. zegt mevrouw Borden, dat je Je afvraagt waarom ze dat niet ge woon tegen het meisje zeggen. Zo vast was een 25-jarige Limbur ger In slaap, dat hij pas merkte dat zijn auto in brand stond toen de brandweer al stond te blussen Heel vroeg in de ochtend werd de Arnhemse politie er op attent ge maakt, dat in een straat vlakbij al een tijd een auto met draaiende motor geparkeerd stond De politie constateerde dat er rook uit de motor kwam en haalde brandweer er bij Later verklaarde de slaper zijn motor aangezet te hebben, om dat hij het anders zonder verwar ming had moeten doen

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5