!Or Sr 14r 16r lOr 22r Gezellig genieten van een geurig kopje Douwe Egberts koffie... DE WEEKBLADEN trix en Claus kinghe Tragedie Corruptie (2) Journalistenschool Groenevelt De Gaay Fortman Samkalden Douwe Egberts koffie... lekkere koffie. fcoAG 12 MEI 1977 >rs Magazine: m Magazine volgt prinses Be- prins Claus op hun reis door en vindt dat het een „be- ke politieke gebeurtenis" is len. „Aan de geschiedenis van rekkingen tussen Nederland grootste volk ter wereld voeg- oze kroonprinses en haar man euw hoofdstuk toe", conclu- Elsevler. arme buurt is te heet onder roeten", meldt het blad naar üng van het corruptleschan- jij de Amsterdamse politie, an de ondervraagden over de van het Zeedijk- lement: „Jongens die toeval- t aan de goeie kant van de zijn terechtgekomen. De liteit van de fanatieke politie- [gt dicht bij die van de crimi- io'n politieman had evengoed diger kunnen worden." ;evier veel aandacht voor de nde verkiezingen. Frans de peilt de stemming bij de klei- artij, en komt tot de conclusie zullen blijven bestaan in ons ,als sieraden van een parle- ire democratie die de evenre- vertegenwoordiglng hoog Oppenheim spreekt met Hans en vindt dat hij aardiger is ijn imago doet vermoeden, ie schokjes van zijn hoofd ver- onmacht en verlegenheid", t Alice, en „de blauwe blazer hem goed, onderstreept zijn De zegelring completeert". r treft men in Elsevier een ikel over het ethisch reveil gesproken wordt met bisschop De Smedt uit dr. Van den Heuvel, prof. De en Aantjes. Ierland: Ij Nederland spreekt Bibeb met ser Sickinghe, van de VMF, niet door de interviewster e knie laat leggen. Sickinghe de gelegenheid het verhaal kkig te houden en uitge- zijn denkbeelden naar voren ;en. Over prins Bernhard righe: In de Jaren dat ik bij k at, hebben we vaak een be- jp of hem gedaan, altijd met veel Over Beatrix en Claus in We hebben gevraagd de Stork te laten vallen. Beatrix goed op. Claus ook. Uitste- ambassadeurs. Tijn duikt in de resultaten onvoltooide enquête over waaruit hij toch de weet te trekken dat Neder- het geheel niet van anti smetten vrij is". Opval- uit het onderzoek: 37 van de ondervraagden niet te weten wat anti- betekent. van Amerongen verdiept de problemen bij het Finan-- Dagblad, waar het personeel Sljthoff sr. beticht van een et>«n|wloze handelwijze. Sijthoff sr. weer steun van zijn industriê- Volhouden Henk! Wees een voor het bedrijfsleven!" indt men verder een inter- t Ans Beentjes over het ver- sen film en toneel, een arti- de ereschuld aan de joodse en hoe zij door het veizet in de steek worden gelaten, en spe culaties over het contact tussen Pie- ter Menten en prins Bernhard. Hervormd Nederland: Hen-ormd Nederland schrijft over de tragedie van de werkloosheid in Zuid-Limburg. „In Hoensbroek en Brunssum zijn straten van honderd huizen waar maar van twee gezin nen de mannen werken en er zijn oud-mijnwerkers die al drie keer' omgeschoold zijn," aldus Wil Frie- drichs, de sociaal-economisch coör dinator van de FNV in Limburg. In de serie verkiezingen een gesprek met WD-lijsttrekker Wiegel. Vol gens de WD-lijsttrekker onder mijnt de verklaring van de Raad van Kerken met het oog op de nade rende verkiezingen het gezag van de kerk en keren de kerken zich met deze uitspraak van de WD af. Bert Aalbers heeft een interview met Henk van Hoorn van de tv- rubriek Den Haag Vandaag Van Hoorn heeft nogal wat kritiek op het functioneren van de Raad van Sta te: „Het is een van de meeste geslo ten instellingen van Nederland. Waarom zouden daar ineens een paar halfgoden een advies opstellen waarvan niemand mag weten, be halve degenen om wie het gaat, dat anderen niet kunnen controleren of dat advies goed is. Ik vind dat echt pure onzin, waar zo snel mogelijk een einde aan moet komen." In HN nog een gesprek met prof Luijpen over ethiek in de politiek, een ander gesprek met scheidend dominee Hennie Visser en een arti kel over de Berulsverbote in West- Dultsland. Haagse Post De Haagse Post vervolgt haar dos sier politie comiptie en concludeert dat betere begeleiding het wpt maf fe trefwoord is dat steeds terugkeert in gesprekken over het ontstaan en het voorkomen in de toekomst van wat men in Amerika blue coat crime noemt." „Het klinkt wat moedeloos, omdat niemand weet wie die bege leiding dan zou moeten geven", al dus HP. Het blad wijdt twee artikelen aan politieke partijen: „Mieters! de Oo zit er weer in" over de herrijzenis van D'66 en „Stem op de vuist, dan wordt je er niet ingeluisd" over de SP, „De socialistische partij aan de basis" die niet alleen in het „Maoïs tische bolwerk" Oss haar kiezers wil vinden, maar in het gehele land. Rudy Koopmans, voor Jazz-llefheb- bers een goede bekende, herdenkt in HP uitgebreid zijn dertig Jaar in jazzland. „De oude tijden lijken weer terug te keren, de concerten zijn weer talrijk als vroeger, de re-issues van oude platen verkopen goed en de fan kan weer met goed fatsoen zijn liefde bezingen," mij- Op kruising omgekomen Van een verslaggever BOVENKARSPEL De 55-jarige boekhouder K. Ootjers uit Alkmaar is woensdagmorgen bij een verkeers ongeluk in Bovenkarspel omgeko men. Volgens de politie verleende het slachtoffer op een voorrangskrul- sing als bestuurder van een perso nenauto geen voorrang aan een vrachtwagen. TROUW/KWARTET 15 mert Koopmans. We kunnen weer zingen: „Hey-ba-be-re-bop! Hey-ba- be-re-bop!" Verder in het blad: een interview met George Habash, leider van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina," in de serie „Werk" een gesprek met een valuta-makelaar en een nieuwe strip. De Nieuwe Unie: De Nieuwe Linie kwam op het idee om, naar aanleiding van het tienja rig bestaan van de school voor de Journalistiek, vier extra pagina's te wijden aan het zoeken naar politie ke vernieuwing. Een aantal studen ten geeft een overzicht van de dis cussiethema's die ter sprake zullen komen op het lustrum, dat zaterdag in Utrecht wordt gevierd. Pim Lefe- ber ondervroeg vijf politieke com mentatoren en Mark Kranenburg laat Han Lammers aan het woord over Nieuw Links. Verder aandacht voor de parlementaire pers („Politici hebben ons nodig. Geef die kerels maar eens een schop") en de strijd voor een betere positie van de dienstplichtige militair. In de serie bedrijfssluitingen vertelt George Koehof over het „gesjoe mel" met de arbeiders van Gevato. Annemieke Voets constateert een groeiend verzet onder Chileense vrouwen tegen „beulen en verra ders". Zij leidt dat af uit gesprekken met twee vrouwen die het Pinochet- bewlnd in al zijn vormen hebben meegemaakt. Prof. G. P. Hoefnagels lanceert een felle aanval op de WD: „Niet Hans Wiegel persoonlijk, maar de opge klommen kleine luyden achter hem, de angstige bourgeois, degenen die hun eigen sexuallteit vrezen en zich verschansen achter een vest van deftigheid, de eerbleddragers van Philips en prins Bernhard, de hielen likkers van de nieuwe tsaren hebben het liberalisme om zeep gebracht." De Groene Amsterdammer: De Groene Amsterdammer plaatst vraagtekens bij het rapport van „zes wijze SER-economen" over het soci aal-economisch beleid. Het weekblad vraagt zich vooral af wat de vakbeweging met het geleerde rapport aan moet: „Het tekenen van blanco cheques op basis van onvol ledige analyses kan van de vakbe weging niet worden gevraagd. Dat kan al helemaal niet als men blijft uitgaan van zeer globale macro- gegevens en macro-samenhangen. Het zal meer en meer moeten aanko-' men op een gericht beleid naar de diverse sectoren en ondernemingen, waarbinnen immers zeer verschil lende ontwikkelingen plaatsvinden" Ook de vakbeweging schreef een klein boekwerk over de sociaal- economische ontwikkelingen. Over „Vier Jaar vooruit" van de FNV spra ken Paul Brill en Arnout Weeda met Arie Groenevelt, voorzitter van de Industriebond NW, Groenevelt zegt dat het FNV-rapport een soort „gemeenschappelijke noemer" is, maar laat duidelijk doorschemeren dat de eigen Identiteit van zijn bond daar niet onder mag lijden: „We zitten op vrijwillige basis in die fede ratie. En omwille van de eenheid moeten we soms pasjes terugdoen. Maar dat weerhoudt ons niet om op een gegeven moment op ons eigen terrein ons eigen standpunt te pro pageren". De Tijd: In De Tijd komt minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken uitvoerig aan het woord. Op de vraag wat volgens hem de eigenlijke oor zaak is van de val van het kabinet, valt eerst een lange stilte. Dan antwoordt De Gaay Fortman: „On voldoende besef aan de kant van de christen-democraten hoe gevoelig de kwestie van de grondpolitiek voor de socialisten lag". De Tijd voelde ook Goudzwaard (au teur van het CDA-program) aan de tand. Goudzwaard zegt: „Mijn voor keur gaat duidelijk niet uit naar een combinatie met de WD. De beide programma's staan te haaks op el kaar Naar mijn persoonlijk oor deel is de Intentie van dit (CDA-) programma het beste met de PvdA te verwezenlijken." De redactie spoorde verder de lei ders van de Jongeren van de RKPN (van Beuker) op. Een heerlijk ge sprekje, waarin het gaat over meisjes als misdienaars, over homoseksue len, abortus en de stemvoorkeur als de RKPN niet bestond. In de Tijd voorts Abel Herzberg over de verkie zingen in Israël, en een gesprek met Öe „protesterende preektijger en nonconformist" ds. J. J. Buskes, die een leven zonder protest ziel- en zin loos vindt. Accent: In Accent een interview met Ivo Samkalden, die binnenkort afscheid neemt als burgemeester van Amsterdam. Het blad vindt dat hij nooit een Amsterdammer onder de Amsterdammers is geworden. „Daarvoor miste hij de natuurlijke jovialiteit" De heer Samkalden heeft zelf het burgemeesterschap geprefereerd boven het ambt van minister van Justitie. „Het is aan trekkelijker. veelzijdiger maar ook psychisch en fysiek veel zwaarder aldus de burgervader, die nu opge volgd wordt door „een echte Amsterdammer". Wim Polak. Accent besteedt natuurlijk weer veel aandacht aan Menten. Knoop geeft opheldering over het tijdstip waarop commissaris Peters hem tip te en het misverstand dat daarover ontstaat bij fotograaf De Jong. Daarnaast een verhaal over het pro ces tegen Menten. Volgens het blad twijfelt het CDA nog aan zijn lijst aanvoerder Dries van Agt. Hij is „Niet de omstreden fakkeldrager, die zijn verkiezing bij acclamatie, op het congres van vorig Jaar deed ver moeden. In sommige plaatsen ver vangen de wat oudere kiezers uit de protestantse hoek de naam van Van Agt op de raambiljetten voor die van hun meer vertrouwde lieden als Aantjes en Kruisinga", zo schrijft Accent. Andere onderwerpen: een artikel over reclame. Amerongen in Wiegel- roes, en cowboys, kogels en plastic paarden. C&olistbcA Polyester/katoen. 100katoen. Acryl. Katoen. 100% katoen. 100% katoen. (jeweetdatlgxdis) Koffie zetje met zorg... Omdat je koffie drinkt wanneer je samen bent. Met je vrienden, je man, je kinderen. Dat zijn momenten van gezelligheid. En dan alleen is de lekkerste koffie goed genoeg. Vandaar dat vertrouwde rode pak.Van Douwe Egberts. Oók van Douwe Egberts: de Compact-8 snelfil terautomaat. Om snel en handig twee tot acht kopjes heerlijke koffie te zetten, zodat u echt kunt genieten van de smaak en het aroma van Douwe Egberts koffie. De nieuwe Compact-8 is door zijn compacte, fraaie vormgeving een sieraad in uw keuken. Op twee manieren verkrijgbaar: voor 4000 punten f 44,50 of voor 3000 punten f 52,-.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15