Nederlanders willen brug slaan op Filippijnen Woonwagen uit, huis in 3 Trouw I Novib steunt dialoog tussen moslems en christenen ontsluiting duin door aanleg paden Man bekeurd wegens mishandeling koe Kaal meneer? Auto Peter antiekbeurs Saab's - 96-99 Autoradio inbouwstation slechts 189.- Radio Raaphorst C.NSDAG 10 MEI 1977 TROUW/KWARTET H te door Johan ten Hove De Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikkelingssamenwerking, NOVIB, is van plan haar activiteiten op de zuidelijke eilanden van de Filippijnen uit te breiden en ook de moslem-minderheid bij haar projecten te betrekken. Naast de .normale" doelstellingen van ontwikkelingswerk, zoals opheffing uit de armoede en bewustmaking van de bevolking, hoopt de Novib op deze manier de zeer prille en moeizaam verlopende dialoog tussen christenen en moslems te stimuleren. Novlb-voorzitter Sjef Theunis heeft onlangs een oriënterend bezoek ge bracht aan de Filippijnen en met verschillende leiders m het zuiden gepraat. Hij is tot de overtuiging gekomen dat de organisatie dit. op de Filippijnen politiek zwaar gela den probleem, niet uit de weg be hoeft te gaan. Geen geringe opgave overigens. ..Een gesprek aan de basis op gang brengen en houden tussen moslems en christenen op de zuidelijke Filip pijnen." Al eeuwen lang staan deze religieuze bevolkingsgroepen tegenover elkaar. De „dialoog" tussen christenen en moslems op de Filippijnen is er een geweest van wantrouwen, conflicten en bloedige uitbarstingen. Oud probleem De moeilijkheden tussen de christe nen (80 procent is rooms katholiek en 10 procent protestant) en de mos lems stammen ^il uit de zestiende eeuw toen de Spaanse overheersers de bevolking in het noorden tot het christendom wisten over te halen, maar er niet in slaagden de islami tische bevolking in het zuiden aan zich te onderwerpen. Na de overna me door de Verenigde Staten in 1898 probeerde men opnieuw de islamie ten of Moro's te onderwerpen, het geen gepaard ging met bloedige ge vechten. Na de Tweede Wereldoorlog vestigden zich steeds meer christe nen in het door moslems beheerste gebied in het zuiden, zodat er ^iu ongeveer twee maal zo veel christe nen wonen als moslems. Deze rela tief rijke katholieken kochten vruchtbare gronden op van de isla mitische feodale heersers en bezet ten. mede door hun betere opleidin gen. al gauw de sleutelposities in het regeringsapparaat. De moslems za gen hen met lede ogen komen. Er volgden gewelddadige uitbarstingen tussen beide groeperingen, die zich tot de tanden bewapend hadden. Rond 1968 brak er een ware burge roorlog uit. Het Moro-front wierp zich op als militaire bevrijdingsbe weging en.als vertegenwoordiger van de moslems. Het eiste een volledige onafhankelijkheid. President Mar cos gebruikte de chaos om in 1972 de veel omstreden noodtoestand uit te roepen. Sinds die tijd regeert hij met harde hand, ongemoeid dooreen aan banden gelegde oppositie en een ge breidelde pers. Sinds 1972 is de oorlog in het zuiden ontaard in een smerige guerrilla tus sen het Moro-front en het Filippijnse regeringsleger, die aan duizenden mensen het leven heeft gekost. Eind vorig jaar werd er tot veler verrassing in het Lybische Tripoli een staakt-het-vuren bereikt tussen de regering Marcos en Morq-leider Noer Misoeari. Op het hoogste ni veau werd verder onderhandeld over een vorm van moslem-autonomie voor dertien zuidelijke provincies. Marcos dreef, tegen de zin van de moslems, een referendum door. waarna de onderhandelingen wer den afgebroken. Het wantrouwen bij de moslems tegenover de christenen in het algemeen en de regering- Marcos in het bijzonder is er na de jongste ontwikkelingen niet minder op geworden. Weinig hoop zo te zien. op een vruchtbare dialoog op korte termijn tussen christenen en moslems. Hoe denkt de Novib in het zuiden van de Filippijnen te wérk te gaan. Sjef Theunis: „Wij voeren zeker niet de pretentie de problemen tussen moslems en christenen even op te lossen. Maar duidelijk is dat, welke regeling er uiteindelijk op het hoogste niveau getroffen wordt, er in de zuidelijke Filippijnen miljoe nen christenen en moslems met el kaar zullen moeten leren leven. Een gesprek tussen beide groeperingen is altijd positief en de Novib zal dit. waar mogelijk, steunen. Ontwikke ling gedijt moeilijk in een situatie waar mensen elkaar wantrouwen. Dat wantrouwen berust vaak op een groot aantal ingeroeste vooroorde len ten opzichte van elkaar. Dat vooroordelenpatroon zal doorbro ken moeten worden en het wantrou wen weggenomen." Missie De reis van Theunis was een oriënta tiereis. Hij vindt dat de Novib een missie zou moeten sturen, bestaan de uit een aantal deskundigen op het gebied van de islam en de Filip pijnen. „Deze mensen zouden met gekozen moslem-leiders moeten praten om het wantrouwen weg te nemen dat er nog altijd bestaat te genover westerse organisaties. Wes terse organisaties worden in islami tische gebieden waak vereenzelvigd met christelijke kerken die aan zen ding willen doen. De Novib is niet kerkelijk gebonden en vindt dat vooral vergeten groepen gesteund moeten worden Gezin uit Emmen hoopt dat geid geen beletsel zal zijn door Jan Sloothaak EMMEN ..Als de fabrieken niet draaien, kunnen wij geen oud ijzer kwijt. Nu de handel stil ligt. is een huis voor ons helemaal te duur". Dit zegt woonwagenbewoner Hinke Wolters (28). Die flauwe handel is voor zijn 26-jarige vrouw Minie echter geen reden om toch niet te proberen haar gezin met vier kinderen in een huis te krijgen. Met haar streven kan mevrouw Wol- ters-Lasker wel eens de eerste stobt hebben gegeven voor een nieuwe re geling van het ministerie van CRM om woonwagenbewoners aan éen huis te helpen. Dit ministerie over weegt namelijk om de mensen die een huis willen kopen, te helpen door hun woonwagen over te nemen. Het bedrag dat CRM voor een wagen neertelt zal waarschijnlijk hooguit tot dertigduizend gulden kunnen op lopen. afhankelijk van een aantal factoren. Voorwaarde is dat het geld dat voor de wagen wordt betaald, wordt gebruikt als aankoopsom voor het huis Op die manier hoopt men de benodigde hypotheek zo te kunnen „drukken" dat de lasten hiervan door de woonwagenbewonedrs kun nen worden opgebracht. Ook de ge bruikelijke premie- en eventuele an dere regelingen van het ministerie van volkshuisvesting zullen van toe passing zijn. De heer W.A. van Opijnen van CRM te Assen is overigens nauwelijks ge lukkig met vroegtijdige publiciteit. „Iedereen praat of het al vreselijk definitief is. maar zo is het helemaal niet", zegt hij. Wel hoopt men deze zomer nog te weten te komen of het er allemaal in zit. Ook is volgens de heer Van Opijnen nog niet te bekij ken of het een plaatselijke Emmer zaak blijft of een landelijke regeling kan worden.„We proberen mee te werken aan de oplossing van een aantal problemen in Emmen. maar we weten nog niets van de details en zijn nog in het stadium dat de onder handelingen beginnen." Het regionaal woonwagencentrum voor zuidoost-Drente te Emmen wordt voor de huidige negentig woonwagens en meer dan driehon derd bewoners te klein. Er zijn uitbreidingsplannen en al die plan nenmakerij bracht Minie Wolters- Lasker op het idee om de zaak maar eens stevig aan te pakken. Het woon wagenvolkje in Emmen is nogal honkvast in vergelijking met andere woonwagéncentra.Zou het - zo dacht mevrouw Wolters - nu niet mogelijk zijn om de woonwagens te vervangen door hulzen? Prompt hield ze een enquête en er kwam een verrassend hog score uit de bus van vijentachtig procent woonwagenbe woners die wel in een huis in het woonwagencentrum wilde. Maar de Schlmmer Es mag uit landschappe lijke overwegingen niet worden be bouwd en bovendien is het daar een waterwingebied", aldus wethouder J.Ros (PvdA).,,We hebben echter niet met een afwijzing volstaan maar medewerking toegezegd orti andere mogelijkheden te zoeken". Onder voorzitterschap van de wethouder werd een commissie gevormd waarin onder meer de heer Van Opijnen zlttlrtg nam. alsmade mensen van verschillende culturele en maat schappelijke Instellingen en me vrouw Wolters en de heer J. Brink als woonwagenbewoners. In de buurt van het woonwagen centrum is nu een plek aangewezen waar eventueel (voorlopig) negen wo ningen kunnen worden gebouwd. Er is ook noig een tweede mogelijkheid open gehouden. Woonwagenbewo ners die voor de regeling in aanmer king willen komen hoeven niet per se in van die negen huizen te gaan wonen.Als de regeling inderdaad le vensvatbaar blijkt te zijn. geldt ze ook voor woonwagenbewoners die op eigen houtje elders in de gemeen- të een huis willen kopen Dolf Her der. cultureel werdker in het woon wagencentrum, heeft wat bedenkin gen tegen het negen- woningenproject. Hij ziet veel meer in de tweede mogelijkheid voor vrije woningkeus. „Als je woonwagenbe woners bij elkaar in een groepje hui zen laat wonen, isoleer je ze eigenlijk meteen weer en dat kan discrimina tie in de hand werken. Persoonlijk vind ik het veel gezonder de mensen gewoon in de bevolking te laten op gaan". zegt hij. Mevrouw Wolters ziet het allemaal niet zwaar in. Zij wil best in één van die negen huizen. Zelf afkomstig uit Emmer Compascuum is ze „ingé- trouwd" in het woonwagencentrum. Ze zegt :„In een huls heb je toch altijd meer ruimte, ook meer privacy eh ik vind het beter voor de kinde ren". Voor hagr sta?t of valt het plan met de financiële régeling. „We krij gen nooit zo'p kaqs meer om een premie voor onze wagen te krijgen, maar de lasten moeten de eerste jaren toch wel beperkt blijven tot zo'n tweehonderd gulden per maand". Of dat erin zit is op dit moment nog niet te bekijken. In junf begint men bij CRM geval voor geval te bezien welke mogelijkheden er eventueel zijn. Minder animo Nu vaststaat dat er in ieder geval geen woningeVi in het woonwagen centrum Zelf gebouwd kunnen wor den. is de animo voor hulzen bij de centrum bewoners wel minder groot. Een kwart heeft echter altijd nog wel in principe belangstelling.Ult het on derzoek is naar voren gekomen dat ongeveer zestig procent van de woonwagenbewoners jonger is dan vijfentwintig jaar. Dezer dagen wordt een bijeenkomst belegd om na te gaan wie er definitief in aanmer king zouden willen komen. Overi gens betekent het wegtrekken naar een woning van een deel van de woonwagenbevolking nog niet dat de uitbreiding van het centrum over kan gaan of zelfs maar geringer zou kunnen zijn. Wethouder Ros: „Per wagen moet er tegenwoordig een ruimte zijn van honderdvijfenveer tig vierkante meter. Vroeger was dat de helft In hef. centrum is op het ogenblik een enorme ophoping, zo dat de uitbreiding in ieder geval door moet gaan." Is de Novib niet bang dat ze het vertrouwen binnen het rooms- katholieke deel van de bevolking verliest als ze moslem-projecten gaat steunen? „De rooms-katholieke leiders in het zuiden staan positief tegenover de ze plannen. Zij willen ook een dia loog met de moslems. Ze zijn daar al mee bezig. Bisschop Francisco Clo ver van Malaybalay op Mindanao, een progressieve jezuïet, heeft van het episcopaat de opdracht gekre gen het gesprek op gang te brengen. Er zijn conferenties en symposia geweest waar christelijke en islami tische leiders, ook sympathisanten van het Moro-front. aanwezig wa ren. Het verloopt moeizaam en van een echter dialoog aan de basis is nog geen sprake. Maar waar moge lijk zal de Novib het gesprek met financiële middelen steunen om zo doende de voorwaarden te helpen scheppen voor een reële ontwikke ling van het gebied. De Novib steunt momenteel een groot aantal kleinschalige projecten op de Filippijnen die formeel onder de hoede staan van de katholieke kerk. Deze projecten liggen voorna melijk in de sfeer van de bewustwor ding en hebben verder betrekking op verbetering van de landbouw en de visserij. „Soortgelijke projecten zpuden ook de moslems kunnen hel pen", aldus Theunis. die echter vooral de onderwijssector van be lang vindt. „In hét onderwijs kun je door middel van cursussen, films en gerichte voorlichting het meeste doen aan bestrijding van vooroorde len en wantrouwen. Zo zou binnen beide bevolkingsgroepen de jeugd opgevoed kunnen worden met min der vooroordelen ten opzichte van elkaar." Lastige bisschop Bisschop Claver, van wie gezegd wordt dat hij te „lastig" was in Ma nila en daarom naar het zuiden ge stuurd werd. steekt zijn kritiek te gen het bewind van Marcos niet onder stoelen of banken. Evenals het Moro-front riep hij op tot een boycot van het referendum in de zuidelijke Filippijnen. Bij dit refe rendum stelde Marcos de bevolking van dertien provincies voor de keus of ze al of niet in een autonoom moslem-gebied geregeerd wensen te worden door het ,Moro-front. Refe renda van Marcos zijn voorspelbaar. Marcos „wint", ze altijd met 95 tot 99 procent. Bisschop Claver wees in een pastorale brief dit zoveelste re ferendum als een farce van de hand. „Niemand weet wat Marcos onder autonomie verstaat, de burger wordt gevraagd iets te legaliseren, waarvan hij de gevolgen niet kent en waarin hij verder ook niet gekend wordt. Vooral de christenen in de zuidelijke Filippijnen worden voor een moeilijk dilemma gesteld: als zij „ja" zeggen, zoals van hen verwaï wordt, accepteren ze een autonor: die ze niet begrijpen en waar waarschijnlijk tegen zijn. Zeggen „nee" dan kunnen ze beschulda worden van afkeer tegen de leglr me wensen van de moslems." bisschop kwam in zijn brief tot conclusie dat er maar een actie n gelijk was: boycot van het re rendum. Inmiddels is het referendum gehr den en heeft het de verwachte ,.ov tuigende", overwinning voor Man opgeleverd. Waarmee de problem in het zuiden eerder vergroot verkleind werden. De officiële derhandelingen zijn afgebroken het moeizaam op gang gekomen i sprek tussen christenen en moslei is er zeker niet door gestimulet Het is geen geringe opgave voor plaatselijke leiders om zo'n gespi dan toch voort te zetten. Om oi het stimuleren ervan door een derlandse organisatie als de Noi nog maar te zwijgen. Mevrouw Minie Wolters met de kinderen voor de woonwagen in het kamp te Emmen. Het negen-woningenproject is vol gens de wethouder gekozen omdat deze huizen kunnen worden ge bouwd op geringe afstand van het centrum. Dat is belangrijk omdat de meeste woonwagenbewoners handel drijven, vooral in oude metalen en auto's en daardoor zijn ze aangewe zen op de sloopplaats bij het centrum. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Als de gemeenteraad van Den Haag akkoord gaat met het voorstel van het college van b. en w dan zal worden begonnen met de ontsluiting van het duingebied tus sen Kijkduin en de gemeentegrens van Monster voor gebruiksrecreatie. De ontsluiting vooreiet in de aanleg van wandel- en ruiterpaden, terwijl verder enige voorzieningen getrof fen moeten worden om het duinge bied voor gebruiksrecreatie ge schikt te maken. De aan te leggen paden staan aan de landzijde in verbinding met de Machiel Vrijert- hoeklaan en het recreatiegebied Oc kenburgh. De wandelpaden naar het strand sluiten aan op de nog aan te leggen centrale achteruitgang van het kampeerterrein Ockenburgh. De verbindingen naar zee zijn zodanig gesitueerd dat de bestaande strand- afgangen normaal blijven functio neren. De aan te leggen wandelpa den zullen grotendeels als schelpen paden worden uitgevoerd. De ont sluiting van het duingebied voor de liefhebbers van de paardensport krijgt gestalte door de aanleg van een ruiterpad, dat een verbinding gaat vormen tussen het bestaande ruiterpadennet van Ockenburgh en de strandafgang ter hoogte van strekdam 23. Op verschillende plaatsen zullen er banken, picknicksets en papierbakken wor den geplaatst, terwijl een beperkt gedeelte van het duinterrein voor recreatie beschikbaar moet komen. Het plan. waarvan de kosten worden geraamd op 26.000 is opgesteld in nauw overleg met het Hoogheem raadschap. de Provinciale Wa terstaat en de strandtenthouders. Van een onzer .verslaggevers GRONINGEN De 37-jarige K W te Hoogkerk is door de politie in Groningen bekeurd wegens dieren mishandeling. De man heeft per soonlijk een half verrotte poot van een koe afgebroken. De koe was drachtig en W. weigerde het advies van zijn dierenarts om de koe te doden op te volgen. Hij wilde af wachten tot de koe gekalfd had. Een vijftal weken geleden raakte het dier met zijn poot bekneld in een ketting. De bloedtoevoer raakte eni ge uren gestremd. Omdat de poot niet meer te redden was. adviseerde de dierenarts het dier af te maken In plaats daarvan wachtte de vee houder het kalven af. En omdat een week geleden de poot nagenoeg was weggerot, trok de boer dit stuk eraf Ook na het kalven maakte hij zijn koe nog niet af Hij stuurde het dier de wei in Gevraagd voor direkt Internationaal chauffeur mei goede rel. Aanmelden: Wing B.V., Schok- kerweg 4, Scheveningen. Tol 17.00 uur. bod gebracht onder Leiden het woonhuis Van Galenstraat 1 op 90.800,- Atslag vrijdagavond 13 mei 1977 om 7 uur, in het Notaris huis, Hogewoerd 144. Leiden. Not F. K. Lagerweij, Hooigracht 76. Leiden, tel. 071-132341. met z'n 355.000 intensieve lezers en lezeressen EEN ONMISBAAR ADVERTENTIE MEDIUM Chr. Scholengemeenschap „Maarsbergen- straat" (School voor H N O.) Maarsbergenstraat 169, 's-Gravenhage (lel. 070-29.31.56) Gevraagd per 1-8-1977 de volgendeDOCENTEN: 4 lest. administratie aan hel middelb. huish, nijv. ond. 4 lest. biologie aan het middelb. huish. nijv. ond. 6 lest. expressie aan het middelb. huish. nijv. ond 9 lest. gezondh. leer aan het middelb. huish. ni,/ ond. (arts of med. kand.) 7 lest. schei- en natuurkunde aan het middelb. huish. nijv. ond. 4 lest. ziekenverzorging aan het middelb. huish. nijv ond. i 23 l6$t. godsdlenstonderw. a.h. middelb. en lager h.n.o. 10 lest. maatschappijleer a.h. middelb. en lager h n o 29 lest. alg. vorm. onderwijs (w.o. 24 u aardrVge^ch.) a.h. lager h.n.o. 20 lest Engels a.h. lager h.n.o, 6 lest. kantoorpraktijk 20 lest. machlneschriiven ah 1.9»»,. 6 lest. winkelpraktijk a.h. lager h.n.o Het is mogelijk om betrekkingen te combineren en te solliciteren naar een i deel van het aantal vakante uren. Inlichtingen bij de directrice evenals sollicitaties (Mw A. Kammeraat). ZAKENFLITSEN Op Hemelvaartsdag ANTIEKBEURS in de Pieterskerk. Particulieren kunnen ook een plaatsje in nemen om hun antiek te koop aan te bieden. Inl. telefoon 071 - 153095 Bi) ons altijd fT sta-caravans v a. 9500 CHRISPUP CARAVAN BEDRUP B V Rijnr |k 123. Leiden, telel 071- 764256 Tussen de Vink en Haagse) 3 Schouw. Wij leveren U een onzichtbaar en probleemloos toupet op kunslhuid. Komt li vrijblijvend even kijken of vraag een folder. L. H. VAN TONGEREN HAARWERKEN Breeslraat 82, Leiden. Tel. 071-125212. Autorijschool NOORDZEE Nu ook in Leiden. Tel 071-210259, bgg 01718-22450. Wij lessen in 0 a Volvo en Volvo vrachlaulo. DATS UN dealer AUTOBEORUF BROERTJES SASSENHEIM 02522-12921 Laat nu vakkundig uw auto' spuiten voor slechts 350- Rep. KUNSTGEBITTEN v.d. Waalsstr. 44, Leiden telefoon 071-125566. GEOPEND VAN 8-17 UUR OF VOLGENS AFSPRAAK. Grote op Hemelvaartsdag 19 mei in de Pieterskerk te Leiden. Nog enkele stands vrij I Inl. telefoon 071-153095. DOUWES TV i Service. Sieboldstraat 34 I Telefoon 071-133677-122725. UW BOEKHOUDING is bij ons in goede handen. En méér dan dat! Wij verzorgen uw gehele boek houding en belastingzaken op een vakkundige wijze en tegen billijk tarief. Graag verstrekken wij vrijt lijvend .elke gewenste inlichting. Administratiekantoor P. Chaudron, K. Doorman straat 12, Rijnsburg. Telefoon 01718-20139 (ook 's avonds). Bij ons altijd meer keus, 20 verschillende sta-caravans va. f 9500 CHRISPIJN CARAVAN BEDRIJF B V Rijsdi|k 123, Leiden, telel. 071 - 764256. Tussen de Vink en Haagschc Schouw. GRASZODEN en grond ook zakken grond in elke hoeveelheid leverbaar. F Philippo, Margrietstr. 5, Lelden, tel. 071-126414 MR. L. J. J. M. VAN MEER NOTARIS TE NAALDWIJK deelt mede dat hij bij Koninklijk Besluit d.d. 18 april 1977 tot notaris te Naaldwijk is benoemd als opvolger van wijlen NOTARIS MR. P. A. REGNERY Hij heeft zijn werkzaamheden aangevangen op 4 mei 1977. Onder zijn berusting bevinden zich vanaf gemelde datum de akten, repertoria, dos siers en archieven van notaris Mr. P. A. Regnery en van diens ambtsvoorgangers R. H. Arentsen en W. Lagerwey. Het kantoor blijft gevestigd op het adres Dijkweg 125, telefoon 01740-25945 Eveneens ongewijzigd blijft het Postadres Postbus 30, Naaldwijk. Tuinaanleg of onderhoud schil derwerk, metselwerk, sloop werk. vloeren leggen enz. enz. Ervaren vaklieden Bel de KLUSJESMAN 020-933955 Uitknippen Geldleningen voor elk doel Financieringen Persoonlijke leningen Hypotheken Rijks' -Erkend Bedrijf Bemiddelaar Aether, Bs. 05550 Hammarskjóldlaan 213, tel. 93S893. buitenboordmotoren Hoofddealer Evinrude bloem watersport inruil-financiering-reparatie Hogewoerd 104, Leiden. Telefoon 071 -131620. DIVERSE OCCASIONS 2- en 4-deurs modellen 76-'75-'74 ANWB gekeurd, financiering mogelijk BOVAG garantiebewijs Saab-Heyer ALEXANDERPLEIN 2 DEN HAAG TEL. 070-639934, na 10 u 01793-1724 UITKNIPPEN T-V-reparaties bij U thuis, ook s avonds vooraf priisopgaal schntteli|ke garantie Financiering - persoonlijke lening mogeti|k levenng van (zo mogelijk) elektnsche artikelen U wordt gehaald en gebracht Ri|ks-Erkend Bedrijf Aelher. Bs 05550 Hammarskjóldlaan 213 - tel. 935893 VERENIGING VOOR CHR. BEROEPSONDERWIJS VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Voor de CHR. SCHOOL VOOR LAGER EN MIDDELBAAR BEROEPSON DERWIJS „BOSHUIZEN" te LEIDEN, Toussaintkade 51 wordt ge vraagd met ingang van 1 AUGUSTUS 1977: EEN DOCENT WISKUNDE 16 lest. MHMO/LHNO) EEN DOCENT MAATSCHAPPIJLEER 10 lest. LHNO) DRIE DOCENTEN A.V.0. (i.b.v. akte 77a+b) 29 lest. LHNO) EEN DOCENT A.V.O. (i.b.v, akte 77a+b) 10 lest. LHNO) EEN DOCENT MUZIKALE VORMING 14 lest. MHNO/LHNO) VOOR BOVENGENOEMDE VAKATURES DIENEN AL LEEN BEVOEGDE GEGADIGDEN TE REFLECTEREN (MHNO 2e graads en LHNO 3e graads) Voorts bestaan per 1 augustus 1977 noc onderstaande vacatures. EEN DOCENT ENGELS 9 lest. LHNO) EEN DOCENT FRANS M.O.A. (±13 lest. MHNO) EEN DOCENT HUISHOUDKUNDE EN GEZONDHEIDSKUNDE in bezit van akte N XII of NXIX (±19 lest. LHNO) Positief chr. levensovertuiging Sollicitaties met uitgebreide inlichtingen zo spoedig geli|k te richten aan het bestuur van de school, Tout" saintkade 51. Leiden. Informaties verstrekt de waarnemend directrice van i school mw. E. Paats (tel. 071-130841) PHILIPS AUTO RADIO. 6 Watt m g inclusief anteone. lu«J,^ ker. inbouwsel. compleet ingebouwd in praktisch elke ait RAAPHORSTLAAN 4-18 - TEL 070-94 77 77 - DEN H 1 MAAK TIJDIG EEN AFSPRAAK

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 16