Middelgrote werven willé niet met 40% inkrimpen Weer winst DAF-TruckÉ 3 FAMILIEBERICHTEN familie Dagelijks over de krant opa politiek mode kinderen strips en waaiers „Problemen scheepsbouw niet op afwentelen" 1 Overvallers weg zonder één cent Inbraakverzekerii1 mogelijk duurder Fiscus wil „belastingpijn" verzachten v Directie zegt rapport toe over gevaarlijke stof DINSDAG 10 MEI 1977 TROUW/KWARTET PS 12/1 kunnen van maandag lot en me! vrijdag telefonisch van 9.00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Büj en dankbaar hopen wij op zaterdag 21 mei met onze ouders Joh. H. van der Meij L. A. van der Meij-van Rij de dag te gedenken dat zij 25 jaar getrouwd zijn. Hun dankbare kinderen: Nico en Hedy Hans en Christel Rita Hoge Mors weg 103. Leiden Gelegenheid tot feliciteren 4—5 uur in het restaurant ..Het Haagsche Schouw" Haagse Schouwweg 14. Leiden. Op 19 mei hopen onze ouders en grootouders A. C. Goldschmeding en J. F. Goldsehmeding-Barends Wijenburg 189. Amsterdam-Buitenveldert hun 50-jarig huwelijk te gedenken. Receptie op zaterdag 14 mei van 16.30-18.00 uur in het Apollohotel (Vatelzaal). Apollolaan 2 (te bereiken met tramlijn 3 en 24. halte Hobbemakade of met buslijn 15) Hun kinderen en kleinkinderen. Zo de Here wil, hopen onze geliefde ouders en grootouders A. de Graaf E. A. de Graaf-Vellekoop op 25 mei a.s. 50 jaar getrouwd te zijn. Hun dankbare kinderen: Naaldwijk: Bep en Harm ter Steege-de Graaf Overschie: Joop en Gerrit van den Bos-dé Graaf Rijswijk Z.-H.: Klara en Adri Stolk-de Graaf Kampen: Greet en Leo Noordhof-de Graaf en kleinkinderen. U kunt ons feliciteren in Restaurant ..Le Coq d'Or". Leyweg 533 t/o Euro-Cinema, ingang Hengelolaan op dinsdag 24 mei a.s. tussen 17—18.30 uur. 's-Gravenhage. 10 mei 1977 Valkenboskade 473. Blij en dankbaar aan God hebben wij op 9 mei in familiekring herdacht, dat onze geliefde ouders, groot ouders en overgrootouders G. Ruiter A. Ruiter-Lieuwen 65 jaar getrouwd waren. Familie Ruiter. Horn 10, Andijk Hij is verlost. God heeft hem welgedaan Op Gods tijd is uit ons midden weggenomen onze lieve zorgzame man, vader, groot- en overgroot vader Pieter van der Meer in de ouderdom van 80 jaar, drager van de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassa Aalsmeer: N. van der Meer-Piet J. van der Meer G. van der Meer-Buys Amstelveen: J. Piet-van der Meer W. Piet De Kwakel: N. van Doorn-van der Meer H. van Doorn Rijsenhout: M. van der Meer A. P. van der Meer-van Gelder P. van der Meer G. M. van der Meer-Heeren Leidschendam: A. Dekkerivan der Meer H. Dekker Aalsmeer: D. van der Meer J. S. van der Meer-van der Steen klein- en achterkleinkinderen Aalsmeer. 8 mei 1977 Huize „Rustoord" Kanaalstraat 1 De rouwdienst zal gehouden worden in Huize „Rustoord" donderdag 12 mei a.s. om 13.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de nieuwe algemene begraafplaats te Aalsmeer om plm. 14.30 uur. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren woensdag van 19.00-20.00 uur in Huize „Rustoord". God nam tot Zich onze lieve broer, zwager, oom en goede vriend Jan Mulder geboren 29-12-1900 weduwnaar van Jaapje van der Staat Uit aller naam: F. Mulder Dordrecht. 8 mei 1977 Monarda 26 Corr. adres: Langenhorst 147. Rotterdam 3023 Geen bloemen. Op verzoek van de overledene geen toespraken. Gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer van Huize „Vreedonk". Vrerdonklaan 2. donderdag 12 mei a s van 19.00-19.45 uur De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben vrij dag 13 mei a.s. op de Algemene Begraafplaats te Dordrecht, ingang Nassauweg, om 15.00 uur van uit de aula Vooraf zal er een rouwdienst gehouden worden in Huize ..Vreedonk". Vrcedonklaan 2 om 14.00 uur. Na afloop van de teraardebestelling is er nog maals gelegenheid tot condoleren in de ontvang kamer van de aula. God heeft bevorderd tot Zijn Heerlijkheid mijn lieve man, onze lieve vader, groot- en overgroot vader Frederik Vonk op de leeftijd van 78 jaar, echtgenoot van Aaffien Danièls. „Vrees niet, want Ik ben met u. zie niet angstig rond. want Ik ben uw God. Ik sterk u, ook help Ik u. ook ondersteun Ik u met Mijn Heilrijke Rechterhand Jesaja 41:10 Roden. 8 mei 1977. Noorderkroon 110. A. Vonk-Daniels Emmen: H. G. Vonk-Goos H. C. Goos Grijpskerk: E. Kuiper-Vonk P. L. Kuiper Siddeburen: F. Vonk J. Vonk-Heidmeijer Roden( G. A. Wellinghoff-Vonk J. G. Wellinghoff klein- en achterkleinkinderen. De begrafenisplechtigheid zal plaatsvinden don derdag 12 mei a.s. op de algemene begraafplaats te Roden. Vooraf zal er een rouwdienst worden gehouden in het jeugdgebouw, a/d Brink te Roden. Zij, die de laatste eer wensen te bewijzen, worden om 13.15 in voornoemd gebouw verwacht. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in het jeugdgebouw. Geen bloemen. Thuis liever geen bezoek. Na een lange strijd werd heden uit ons midden weggenomen, mijn geliefde man, onze lieve vader, zoon. broer en zwager Gerrit van der Leden oud 38 jaar. E. W. van der Leden-Roest Teus Cees Familie van der Leden Familie Roest Nieuwveen, 9 mei 1977 Oude Nieuwveenseweg 52 De rouwdienst in de Ned. Herv. Kerk te Nieuw veen zal D. V. plaatsvinden vrijdag 13 mei a.s. om 10.30 uur door Drs. G. E. Bakker, ziekenhuispredi kant. waarna de teraardebestelling zal volgen op de algemene begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren aan huis en na afloop van de begrafenis in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk Verzoeke geen bloemen. Tot ons groot verdriet heeft God na een ernstige ziekte van ons weggenomen onze Man, Vader en Grootvader Johannes Jacobus Verdonk in de leeftijd van 67 jaar. „Waarlijk, Hij heeft onze krankheden op Zich genomen, en onze smarten heeft Hij gedragen". Jesaja 53:4A Uit aller naam: N. Verdonk-van den Broek en kinderen Maarssen, 9 mei 1977 Klokjeslaan 24 Liever geen bezoek aan huis en geen bloemen Gelegenheid tot condoleren woensdag 11 mei van 18.00-19.30 uur in Huize ..Maria Dommer", Von delstraat 1. Maarssen (2e ingang) en na de begra fenis in de aula van de begraafplaats. De rouwdienst zal gehouden worden op donder dag 12 mei om 12.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Maarssen waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 13.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Maarssen. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze administrateur, de heer B. van den Bosch Gedurende ruim 30 jaar, gaf hij zijn beste krach ten en zette hij zich met volle overgave in voor ons bedrijf. Moge God zijn vrouw en kinderen de kracht geven dit zware verlies te dragen. Heerenveen Direktie Borkent B V. A. Borkent, Direkteur Drs. P. K. Borkent, Commissaris Borkent B.V. Schans 43 Heerenveen Enige algemene kennisgeving Overleden 6 mei 1977, op 73-jarige leeftijd, Henri Kley kunstschilder Loenen (Vel.) Zilvensebroekweg 57. Een heimwee drijft hem immer voort tot waar in stiller streken de waan der mensen wijkt en slechts Gods sporen tot hem spreken: een ongebroken horizon, 't groteske, roerloos dromen van een cypres in 't Veluws land, de drift der noorse stromen. Daar vloeit in 't hevigst colorief de passie ran zijn wezen en wordt aan 't ruige vormenspel zijn hunkering genezen. JAC. LELSZ Op uitdrukkelijk verzoek ran de overledene heeft de crematie heden in stilte plaatsgevonden W M Kley-Herbold H F Kley Monika en Ivar Heden heeft de Here tot Zich genomen onze tante Lena Veenendaal op de leeftijd van 77 jaar. Psalm 85:1 (o.b.) Neven en nichten Driebergen-Rijsenburg, 8 mei 1977, Loolaan 40 Gelegenheid tot condoleren woensdag 11 mei a.s. van 19-21 uur, Loolaan 40. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 12 mei 1977 om 14 uur op de nieuwe algemene be graafplaats te Driebergen-Rijsenburg. Vertrek van Loolaan 40 om 13.30 uur. Geen bloemen Na een moedig gedragen lijden heeft de Heere tot Zich genomen onze lieve moeder en oma Teuntje van der Put weduwe van Pieter van Strien, op de leeftijd van bijna 92 jaar. Psalm 423. ber. Rossum (Ov.): H. van Strien N. van Strien Sijbrands Ermelo: J. C. van Strien Roquebrune (Fr.): H. van Strien F. van Strien - Linnecor IJmuiden: D. van Strien Bracknell (Ehg.): L. Hugo - van Strien F. J. Hugo IJmuiden: M. H. van Strien C. J. van Strien Anker klein- en achterkleinkinderen IJmuiden, 9 mei 1977 „W. F. Visserhuis" Corr. adres: Warmenhovenstraat 83 De overledene is opgebaard in het uitvaartcen trum, Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot condoleren aldaar: woensdag van 19.00-20.00 uur. De teraardebestelling zal D. V. plaatshebben op donderdag 12 mei om 14.00 uur op de be graafplaats „Duinhof' te IJmuiden oost. Want Hij staat aan de rechterhand van de arme, om hem te verlossen van wie hem veroordelen. Psalm 109:31 (onberijmd) Met leedwezen geven wij te kennen, dat plotseling van ons is heengegaan onze goede vriend, de Papoealeider Herman Womsiwor officier in de Orde van Oranje Nassau, op de leeftijd van 48 jaar. Zijn dood betekent voor de Papoease ge meenschap in ballingschap een zwaar verlies. Wij geloven daarom, dat wij zijn nagedachtenis het beste kunnen eren, door met volle inzet van onze krachten loyale steun te geven aan zijn medewer kers in en buiten Nederland. Groningen, 7 mei 1977. Stichting „Door de Eeuwen Trouw" W. de Vries, voorzitter G. Knot, secretaris. O Jezus, hoe vertrouwd en goed klinkt mij uw naam in 't oor (Lied 446) In grote droefheid berichten wij u het heengaan van mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder en grootmoeder Trijntje Montsma-Boersma op de leeftijd van 62 jaar Onze troost is het vertrouwen dat zij in Christus' heerlijkheid zal delen. In Zijn rijk geloofde zij niet alleen, maar tevens leerde zij ons door de liefde die zij gaf en haar bescheidenheid het geheim van het christen-zijn. Slootdorp: Melle Montsma Dronten: Tineke Montsma Bennekom: Sissy en Han Vreren Thommy en Suzanne Spaubeek: Joke en Ton Hovestad Ellen Slootdorp: Martha Montsma Slootdorp: Jan Montsma en Wanda Meulenberg Slootdorp, 7 mei 1977 Wieringerrandweg 4 De rouwdienst zal gehouden worden D.V. op donderdag 12 mei om 13.30 uur in de Ankerkerk te Hippolytushoef, waarna de begrafenis op de alge mene begraafplaats te Middenmeer zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „De Meerbaak", Prof. ter Veenweg 2 te Midden- meer. Het bloed van Christus reinigt ons geheel en al Na een kortstondige ziekte is op vrijdag 6 mei 1977 in haar Heer en Heiland ontslapen onze zeer lieve en zorgzame moeder en oma. Gijsberta Stolp-Ruitenbeek geboren te Hilversum 12-1-1912 Hun zeer bedroefde kinderen en kleinkin deren: F. Kraay J. Kraay-Stolp H. Stolp J. Stolp-Oosthuyzen Port Elizabeth 5 Cathcart Road Postbox 5211, Zuid Afrika Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen onze lieve tante Anna Bezemer in de ouderdom van 8! jaar. T. van Mierlobensteyn- van den Heuvel W. van Mierlobensteyn nichten en neven Dordrecht, 8 mei 1977. Binnen Walevest Correspondentie-adres: Mauritsweg 184 Geen bloemen De overledene ligt op gebaard in de rouwka mer van „Crabbehoff, Groen van Prinsterer- weg 38. Gelegenheid tot condole ren aldaar woensdag van 19-19.30 uur. De be grafenis zal D.V. plaatshebben donderdag 12 mei om 13.00 uur op de Algemene Be graafplaats, ingang Nas sauweg. Vertrek van „Crabbe hoff om 12.45 uur. ROTTERDAM Een reductie met veertig procent van capaciteit, zoals de Beleidscommissie Scheepsbouw heeft ai volen, is voor de middelgrote werven onaanvaardbaar. Diti de heer I. B. van Vliet, directeur van de vorige week opgeri Vliet-IJssel-Combinatie, gezegd op een persconferentie, hebben sterk de indruk," aldus Van Vliet, „dat men de pri men in de Nederlandse scheepsbouw probeert af te wentele de middelgrote werven. Maar als de commissie deze koers I varen, is er met ons niet meer te praten". De heer Van Vliet verklaarde met grote nadruk, dat de huidige proble matiek er het gevolg van is, dat de grote werven, vooral die mammoet tankers bouwen, geen orders meer konden krijgen. „Dat werkte naar alle kanten door, want nu krijgen die werven plotseling ook belangstelling voor bijvoorbeeld onze markten, waarop ze helemaal niet thuis ho ren." Van Vliet vindt dan ook dat de overheid de problemen bij de oor sprong zou moeten aanpakken. Het plan van Cornelis Verolme reusach tige gastankers in Nederland te gaan bouwen is daarvoor zijns inziens zeer geschikt. Hij pleit er dan ook voor dat de regering haast zal maken met het besturen van Verolme's plannen," opdat er zo spoedig mogelijk weer werk komt voor de bouwers van gro te schepen. De Vliet-IJssel-Combinatie is het re sultaat van een fusie tussen De Groot en Van Vliet (Ridderkerk/Slik kerveer), tevens eigenaar van de Hol landse Scheepsbouw Maatschappij (Groot-Ammers), en de IJsselwerf (Rotterdam). Bij deze drie bedrijven zijn in totaal zo'n 750 man werkzaam, die van de fusie geen na delige gevolgen zullen ondervinden. „Eerder het tegendeel," aldus de heer Van Vliet. Hij verduidelijkte dit door bekend te maken dat de nieuwe combinatie zojuist een order had ontvangen ter waarde van honderd miljoen gulden. De rederij Smits Shipping (Rotterdam) heeft zes kustvaarders van elk 6.000 ton be steld. waardoor 'de betreffende wer ven voor ongeveer drie jaar van werk verzekerd zijn. Het is niet waarschijnlijk dat dit winst oplevert. „We zullen al blij zijn, als we quitte kunnen spelen", aldus Van Vliet. Het is overigens nog niet voor de volle honderd procent zeker dat de Vliet-IJssel-Combinatie de order krijgt. Het hangt ervan af of het ministerie van economische zaken bereid is rentesubsidie te geven. Bei de partijen zeiden echter zeer goede hoop te hebben dat die steun inder daad afkomt. Directeur Smits van Smits Shipping vertelde dat hij een offerte uit Japan had ontvangen, die qua prijs aanzienlijk (ongeveer 35 Van een onzer verslaggevers LAREN Vier gewapende overval lers van rond de twintig hebben gis terochtend een kwartier lang gepro beerd de directeur van de Larense vestiging van de Algemene Bank Nederland een pistolen en messen te dwingen de kluis te openen, maar zijn onverrichter zake weer op de vlucht geslagen. De overvallers, die zich in de loop van de nacht al via een wc-raampje de toegang tot het gebouw hadden verschaft, wachtten onder het genot van koffie en siga retten de dertig personeelsleden op, waarna die werden opgesloten op de bovenverdieping. Directeur H. W. Bouman werd apart genomen, maar zei slechts de helft van de combina tie te kennen; de andere helft was in het bezit van een medewerker die een dag verlof had. De overvallers vertrokken daarop in een oranje Voivo zonder dat iemand gedeerd werd. procent) aantrekkelijker waj weest. Maar door de mogelijl van overheidssubsidie had hij in onderhandeling kunnen tj met de Vliet-IJssel-Combli waarvan hij zelf aandeelhoud' ude DEN HAAG De Nederlandj v zekeraars denken aan i van de premies voor de inbraa zekering, zeker voor hen, die bezit onvoldoende beveiligen. meegedeeld in „Welwezen' diek van de organisaties van i keraars. De inbraken in ons nemen van jaar op jaar sterk de enorme inbraakschaden moeten worden betaald, beg de verzekeraars grote zorgen l ren. Zij hebben een Stuurgrw braakschade opgericht om he! bleem te bestuderen en deze gn e onder meer tot de slotsom geko dat er nog bitter weinig wore daan aan beveiliging van hui delijke inboedels. Bij de m ai mensen kun je zo binnensts -11 met behulp van een loper of a een Ijzerdraadje. el De verzekerden, die hun inb£' behoorlijk hebben beveiligd, i niet zo veel premie meer beh< i) te gaan betalen, maar omhoogÊF ten de premies wel, want zij li over het geheel genomen no&: vooroorlogs niveau. Dat dertdien aanzienlijk meer wor 1" gebroken, blijkt wel uit de i Ai over de laatste zes jaar. In die de Is het aantal bij de politie i K' geven inbraken toegenome to 57.000 in 1971 tot 110.000 in 19 verdubbeling ongeveer in zes 0 DEN HAAG De belasting( van het ministerie van financi de pijn, die het betalen van b ting veroorzaakt, zoveel moge verzachten. Staatssecretaris dn J. van Rooijen heeft daartoe^ permanente vooriichtingsco/njM sie in het leven geroepen, diejn taak heeft na te gaan, hoede belSi tingdienst door zijn maniet vanjlx nadering van het publiek de bqM tingpijn zo gering mogelijk maken. De nieuwe commissie zal nagaan of er weerstanden, fnjda ties en andere onlustgevoelen het publiek zijn ten aanzien belastingheffing, die vermeden den kunnen worden. Ook zal zi moeten bezighouden met het te contact van de belastingdu, met het publiek en met de vraaiCI dat zoveel mogelijk kan wordi vorderd. Verder zal zij zich op de h va moeten stellen van wat er ondi publiek leeft. Zij zal zich er ii over moeten verschaffen, of bM' paalde groepen van belastingmi ti(jen of bedrijfstakken misvei den of misbruiken ernstige v#1 dreigen aan te nemen. In di 'a band heeft de commissie oo aanzien van de verslechterenfj lastingmoraal een taak. 'Kt EINDHOVEN -»■ DAF Trucks in Eindhoven heeft 1976 afgesl l'ï met een nettowinst van ruim tien miljoen gulden, terwijl if £a voorgaande jaar nog een verlies werd geleden van ruil miljoen gulden. De onderneming realiseerde vorig jaar omzetstijging van 21,9 procent tot 1.04 miljard gulden (in was dat 856 miljoen gulden). STAD ROTTERDAM (verzekerin gen): rekent voor 1977 op een tien procent hogere winst. Het vorig jaar steeg de omzet naar 504,5 (400,7) mil joen, terwijl de nettowinst toenam tot 27,7 (21) miljoen gulden. Het divi dend is bepaald op 3,50 (3) in con tanten. GROFSMEDERIJ: De omzet steeg in 1976 tot 17,8 (15,9) en het verlies ging naar 229.000 (162.000) gulden. Het dividend wordt opnieuw gepasseerd. Op korte termijn wor den geen hoge verwachtingen ge koesterd. CRANE NEDERLAND heeft vo rig jaar de omzet zien stijgen van 32 miljoen tot 38,2 miljoen gulden. De nettowinst ging van 488.00Qnaar 1,4 miljoen. Voorgesteld wordt een slot- dividend van 7 procent, waarmee het totale dividend over 1976 uitkomt op 13 procent. Over 1975 werd geen divi dend uitgekeerd. IHC HOLLAND heeft van Amsterdamse Ballast Bagger en Grond (groepsondememing van Bal- last-Nedam) opdracht gekregen voor de bouw van een snijkopzuiger. Met het contract zijn ongeveer 200.000 manuren en 40 min gemoeid. De opdracht werd mede mogelijk ge maakt door de toezegging aan de opdrachtgever van een investerings premie zeescheepvaart door het Mi nisterie van Verkeer en Waterstaat. Nationale-Nederlanden gaat een 7.5 pct-obligatielenlng uitgeven per 1978-1987, groot ƒ100 miljo^i uitgiftekoers zal op 16 mei vooi worden bekendgemaakt, schrijving staat open op 18 m( tingsdatum is 15 juni. De leni worden afgelost in 10 gelijke ji se termijnen, vervallend op 1 van de jaren 1978 tot en mei Vervroegde aflossing is niet I taan. Beursnotering voor de in Amsterdam zal worden i vraagd. iur Van een verslaggever EERBEEK De directie van] Papier in Eerbeek is bereid I zes maanden met een rapp komen over het in de fabri bruikte bichloormetl) (BCME). De Industriebow heeft geêst dat de stof binn half Jaar uit de produktie zal' genomen, omdat deze kan wekkend zou zijn. De stof wordt gebruikt bij 1 ken van papier voor etlketti In Zweden verboden verklad gens de directie wordt de zeventien Jaar gebruikt en nooit klachten geweest. Op trokken produktie-afdellng zestig tot zeventig mensea

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 14