Socialisme en Liberalisme naderen elkaar Vrije scholen bezorgd over staatsbemoeienis Alcohol in dtrde wereld probleun Plan Van Huiten: geen nieuwe wegen, bruggen of tunnels boekhouder Ad Schouten op conferentie Centrum Reformatorische Wijsbegeerte: Congres bleef steken in algemeen pleidooi voor vrijheid Noodkreten van zendingsaneiders FAMILIEBERICHTEN TROtV/KWARTET 8 Van een onzer verslaggevers „Over de christelijke politieke partijen wordt vaak het oor deel van de deconfessionalise ring uitgesproken en helaas te recht. Deze deconfessionalise ring komt echter bij het socia lisme en liberalisme in even sterke mate voor en daardoor groeien beide stromingen gelei delijk naar elkaar toe."' Dit constateerde het voormalige ARP-Kamerlid drs Ad Schouten za terdag op een conferenUe van het Centrum voor Reformatorische Wijsbegeerte in Maarssenbroek. Het thema van deze conferentie was het eigen karakter van de christelijke organisatie Drs. Schouten constateerde dat de politieke tegenstelling tussen links en rechts duidelijk achterloopt op de geestelijke ontwikkeling. De nieuwe problemen waarmee de politiek ge confronteerd wordt zoals ener- gieschaarste. milieuverontreiniging en de verhouding tussen rijk en arm in de wereld, doen de oude tegenstel lingen tussen socialistisch en libe raal denken steeds verder verdwij nen. De opkomst en de nieuwe opbloei van D'66 is hiervan het dui delijke voorbeeld. De partij stelt zich te weer tegen al te grote over heidsbemoeienis en komt nu met een progressief liberalisme. Relativering De oppositie die de WD in de Twee de Kamer voert heeft dan ook niets meer te maken met de oude liberale beginselen maar richt zich op concrete problemen als inflatie en werkloosheid. Veel van de kritiek die gespuid wordt, kunnen socialisten de VVD best nazeggen. Bij het socia lisme is een dergelijke relativering van het uitgangspunt merkbaar, al dus drs. Schouten. De oorzaak van deze convergentie tussen liberalisme en socialisme is uiteindelik gelegen in hun gemeenschappelijke basis. Beide stromingen wortelen in het begrip van de volkssoevereiniteit. Dit begrip vindt zijn uiteindelijke uitwerking in de totalitaire staat, een staat waarin alles voor iedereen geregeld wordt. Zo'n staat wordt steeds meer een dreiging. Het eigene van de christelijke orga nisatie is hierin gelegen, aldus drs. Schouten, dat deze het woord van God als dwingende regel voor de samenleving aanvaardt. Binnen de christelijke organisatie moet de be reidheid bestaan steeds te zoeken Van onze onderwljsredactie DEN HAAG Op het congres over „de tweede schoolstrijd" hebben een kleine tweeduizend sympathisanten van de Vrije Schoolbeweging zaterdag hun zorg geuit over de toenemende bemoeienis van de staat met het onderwijs. Verder dan een vaag soort afkeer van Haagse bedilzucht kwam men echter niet; het congres bleef steken in een algemeen pleidooi voor vrijheid. De Vrije Schoolbeweging die ruim een halve eeuw oud is demon streerde met het congres in Den Haag vooral haar eigen vitaliteit. Er zijn nu meer dan twintig scholen en dit aantal groeit nog. Tussen 1974 en 1976 steeg het aantal leerlingen van ruim vierduizend tot bijna zesdui zend. Ook buiten de vrije scholen bestaat grote belangstelling voor de ze op ideeën van Rudolf Steiner ge baseerde vorm van onderwijs Op het eerste gezicht lijkt het beleid van de overheid goed aan te sluiten bij de praktijk van de vrije scholen. De vernieuwingen in het basisonder wijs en de experimenten met de mid denschool vertonen overeenkomst Concreter met ideeen die door de vrije scholen al lang beproefd zijn. diekraan. En in de congreskrant die in een oplaag van honderdduizend exemplaren verspreid is wordt de overheid telkens weer afgeschilderd als een macht die de vrije ruimte van de opvoeders kan beknotten door een niet aflatende stroom van nota's, wetten en subsidieregels. Dilemma Gastspreker dr. Huib van den Doel, directeur van het christelijk pedago gisch studiecentrum, bracht het di lemma van de vrije scholen treffend onder woorden. Aan de ene kant heeft het vrije onderwijs te maken met het beleid van de overheid dat gericht is op gelijke kansen voor iedereen. De overheid komt op voor het belang van groepen die zijn ach tergesteld. Die groeps-emancipatie is niet in strijd met de vrijheid van onderwijs, maar staat daarmee soms wel op gespannen voet. De vrije school kan zich Immers in de eerste plaats rich ten op het belang van het Individue le kind. De eerste zorg van ouders en leraren ls dat het aan hun ver antwoordelijkheid toevertrouwde kind zich in vrijheid kan ontplooien. De emancipatie van het kind tegeno ver de emancipatie van de groep. doorgevoerde staatsbemoeienis. In de nieuwe basisschool voor vier- tot twaalfjarigen zou de spelende kleu ter in het gedrang kunnen komen en prof. Lievegoed wees erop. dat een te vroege en te eenzijdige ontwikkeling van de intellectuele vermogens op latere leeftijd tot grote emotionele tekorten kon leiden. Wouter de Gans sprak de vrees uit dat de experimen ten met de middenschool (die hij op zichzelf toejuichte) vroeg of laat zou den leiden tot een wettelijke dwang die de vrijheid en creativiteit van scholen zou aantasten. En steeds weer kwam de vrijheidsbeperking ter sprake, die voortkwam uit exa meneisen, leerplanvoorschriften en andere door de overheid gestelde ei sen van „deugdelijkheid". wat het evangelie in een concrete situatie vraagt. De strijd om het ei gen gelijk en het ongelijk van de ander mag de gesprekken nooit be heersen. Vrije Universiteit Prof. dr. H. van Riessen constateerde dat het oorspronkelijk elan uit veel christelijke organisaties verdwenen is. Het zwaartepunt lijkt verplaatst te zijn naar het behoud van de een maal gevestigde macht. De seculari satie werkt dan door in de organisa tie. Prof. Van Riessen legde er de nadruk op dat christelijke organisa tie geen beginsel ls. Je kunt onder bepaalde omstandigheden heel wel in algemene oranisaties je taak als christen verrichten. Het is niet zwart-wit tussen algemene en chris telijke organisaties. Vaak zullen al gemene organisaties het ook beter doen. Van Riessen constateerde dat er ook vaak foute verwachtingen zijn met betrekking tot christelijke organisa ties. De eis van het evangelie „Gij geheel anders" betekent niet per se dat een christelijke organisatie tot geheel andere uitkomsten komt dan een niet-christelijke. Die vergissing is gemaakt bij de oprichting van de Vrije Universiteit. Kuyper meende een christelijke wetenschap te kun nen ontwikkelen en dat was een ver keerde verwachting. Een christelijke organisatie moet niet beoordeeld worden op het resultaat maar op de manier waarop. Er moet in onze hou ding iets zitten van Abraham die wegtrok uit Ur maar niet wist hoe het hem zou vergaan. Dat kenmerkt de geloofshouding, aldus Van Riessen. Nationaal Vakverbond. Hij consta teerde dat het machtsdenken de so ciale verhoudingen in sterke mate beheerst: werknemers maken front tegenover werkgevers. Het christe- lijk-sociaal denken protesteert tegen dit machtsdenken omdat dit de per soonlijke verantwoordelijkheid re duceert. Het machtsdenken ontmen selijkt, aldus Hordijk. Prof. dr. Schuurman, die de confe rentie leidde, zei ons dat het Centrum voor Reformatorische Wijsbegeerte van plan is met een zekere regelmaat gespreksdagen te beleggen over sociale, religieuze en politieke thema's. Het centrum is bedoeld om de afstand tussen de beoefenaars van de wijsbegeerte en de dagelijkse praktijk te verkleinen. Van een medewerker APELDOORN - „Alcohol speelt ook in de derde wereld een verwoestende rol. Overal komt men alcoholisme tegen. Voor de jonge kerken in Afrika en Azië is dit een groot pro bleem en daarom is het nodig dat ook de Wereldraad van Kerken zich ermee gaat bezig houden". Dit zei zaterdag dr. .Aantal auto's niet meer doen toenemen' Onderwijs „Innerlijk" Toch bleek zaterdag dat de vrije scholen zich bedreigd voelen. Zo waarschuwde prof. B. C. J. Lieve goed voor staatsdwang vla de subsi- Maar ook Van den Doel zei niet waar de overheid nu precies over de schreef ging. Een enkele maal werd men Iets concreter op dat punt. Leerplicht voor vijfjarigen zou een voorbeeld kunnen zijn van te ver Al met al werd het congres meer een soort „innerlijke worsteling" (zo zei een der sprekers het letterlijk) dan een demonstratie tegen het beleid van de huidige regering. Het gaat niet tegen de overheid of tegen mi nister Van Kemenade, werd keer op keer gezegd. Waar het dan wel om ging? Om een bevestiging van de eigen identiteit die vrije scholen In derdaad niet ontzegd kan worden. En daarnaast toch ook wel om een lucht te geven aan het angstige ge voel dat de overheid met alle bla-bla van onderwijskundige nota's en ambtelijke stukken en met een „ar mee van ambtenaren" bezig is de vrijheid van de afzonderlijke school in te dammen. Een protest dus tegen de „elitaire positie van de overheid", die zestig jaar geleden door Rudolf Steiner eveneens werd bekritiseerd. Het christelijk onderwijs werd be licht door A. A. H. Maurice, rector van de christelijke scholenge meenschap in Amsterdam-Buiten- veldert. Hij hekelde het bij vele christelijke scholen aanwezige ge loof dat kennis vooruitgang bete kent. Scholen zijn helemaal toege spitst op programma's, gerichte exa mens en diploma's. Het onderwijs brengt mensen naar plaatsen in de samenleving waar ze verantwoorde lijkheid moeten dragen. Daarom moet het onderwijs formuleren voor welke maatschappij het kiest. Het christelijke onderwijs moet mensen leren niet voor zichzelf te vechten maar juist voor de andere op te ko men. Dat betekent dat er in de on derwijsprogramma's en de onder wijsopzet heel andere prioriteiten gekozen moeten worden. Maurice herkende vele van deze christelijke idealen in het beleid van de huidige minister van onderwijs Van Keme nade. De baten van het onderwijs aan meer mensen laten toevallen is een heel christelijk ideaal, aldus Maurice. Vakbeweging De plaats van de christelijke vakbe weging werd besproken door A. Hor dijk, secretaris van het Christelijke HILVERSUM Staatssecreta ris Van Hulten heeft een nieuw verkeersplan ontwikkefd dat hij „het vergeten toe komstbeeld" heeft genoemd. Hij gaat er in dit plan van uit dat het aantal auto's en het aantal door deze auto's verre den kilometers in de toekomst hetzelfde blijven, waardoor ons land verder geen nieuwe we gen, bruggen en tunnels meer nodig heeft. Hij vertelde zaterdag voor de radio iets over dit plan. „In de meeste verkeersplannen, ook die van de overheid, wordt er steeds maar van uit gegaan dat het aantal auto's en ook het aantal te rijden kilometers onafwendbaar zou groeien. Maar la ten we nu eens een heel ander uit gangspunt nemen, namelijk dat wij als overheid ons beleid er op gaan richten dat er niet meer auto's ko men en dat die bestaande drieëneen half miljoen auto's ook niet meer kilometers gaan rijden, dan kunnen onze plannen voor de wegenbouw er heel anders uit zien. Dan kunnen we toe met wat we hebben, waarbij al leen hier en daar wat aanpassingen nodig zullen zijn, maar verder niets," aldus de staatssecretaris. Volgens hem wordt er op het ogenblik een „belachelijke propa ganda" gevoerd voor de auto, waar door het openbaar vervoer wat in de versukkeling raakt. Maar wanneer zijn plannen werkelijkheid zouden worden, zou staatssecretaris Van Hulten het geld. dat wordt bespaard op de aanleg van wegen etc., gebrui ken om het openbaar vervoer meer armslag te geven en om bepaalde regelingen te financieren die het weggebruik voor fietsers en voetgan gers zullen vergemakkelijken. Dat de mensen best gebruik willen maken van het openbaar vervoer, wanneer dit maar regelmatig en snel gaat, bewijzen cijfers uit Amsterdam en Capelle aan de IJssel: In Amster dam steeg het aantal passagiers van een tramlijn, die een vrije baange- kregen had (en dus onderweg geen oponthoud meer ondervond van het overige verkeer) met zestig procent. Hetzelfde gebeurde met een buslijn in Capelle aan de IJssel, die even eens een vrije baan kreeg: ook hier ongeveer zestig procent meer passa giers. Volgens Van Hulten hoeven er, wan neer zijn plannen werkelijkheid zou den worden, in de Randstad geen nieuwe wegen meer aangelegd te worden. Ook de bouw van tunnels en bruggen zou in dit deel van het land dan volledig kunnen worden stopge zet. In de rest van het land zou volgens Van Hulten nog een aantal wegen dat al in aanleg is, voltooid moeten worden, maar daarna is het ook daar klaar met de uitbreiding van het wegennet. Op een paar concrete uitbreidingsplannen voor belangrijke wegen, reageerde Van Hulten als volgt: „De A3 (van Amsterdam naar Rotterdam) moet definitief van de kaart worden ge veegd, waardoor het groene hart, dat door deze weg doorsneden zou wor den, gespaard bijft; met de aanleg van de A7 (van Amsterdam naar. Purmerend) moet worden doorge gaan, met dien verstande dat er een vrije rijstrook voor het openbaar ver voer in zal worden aangelegd, en ten slotte: de A37 (van Rotterdam naar Twente) moet geen nieuwe wegvak krijgen. inplaats van kaarten Zo de Here het wil is het 12 mei 40 jaar geleden, dat on ze ouders en grootouders D. Winters en H. Winters v/d Linde in het huwelijk zijn ge treden. Mattheüs 6 vers 33 Oldemarkt Lammy en Simon Udo - Henriètte Blankenham Ge en Jan Ronald Dennis Emmeloord Marry en Henk Mattheu - Edgar Sint Jansklooster Betty en Jan Mirjam Ieder die hen geluk wil wensen is van harte wel kom in het Dorpshuis „Sint Janskamp" te Sint Janskloostcr van 16 00 tot 18.00 uur en van 20.00 tot 23 00 uur. Vollenhove. mei 1977 Leeuwte 36 Met dank aan God hopen wij op 19 mei a s. te gedenken dat onze ouders en grootouders N. Schelhaas en T. Schelhaas-Smit 40 jaar getrouwd zijn. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. H oogeveen. mei 1977 Zuiderweg 16. Gelegenheid te feliciteren op zaterdag 21 mei van 20 00 tot 22.00 uur in hotel Homan. Stationsstraat. Hoogeveen. Dankbaar hopen wij op 12 mei D V. feestelijk te geden ken dal onze lieve ouders en grootouders H. Lanning en J. Lanning-Wolting op die dag 50 jaar zijn getrouwd v Zwinderen: Jan en Jenny Lanning-Wilms Tineke, Gcrdien. Henriet Hoogddorp Gretha en Fokke Bootsman-Lanmng Tineke Berkum Rommelt en Janny Lanning-Wiechers Erik. Thijs-Jan U kunt hen feliciteren 's middags van 2.30-4.30 uur in raff Van Opijnen te Gees Heden heeft de Here tot Zich geroepen, na een kortstondig ziekbed, onze lieve moeder, schoon moeder groot- en overgrootmoeder Maria Schotte weduwe van D. Monsma eerder weduwe van A. F. Kerrebijn in de gezegende leeftijd van 97 jaar: Uit aller naam: J. Kerrebijn 's-Gravenhage, t mei 1977 Pension „Duinhage" De Savornin Lohmannlaan 202 Correspondentie-adres: C. van Buren Rodelaan 39, Voorburg De overledene is opgebaard in Pension „Duinha ge", De Savornin Lohmannlaan 202. Gelegenheid tot afscheid nemen: maandagavond van 7-8 uur. De rouwdienst, waarin zal voorgaan Ds J. P. Prins, zal worden gehouden in de aula van Pensi on ,vDuinhage" dinsdag 10 mei om 2 uur. waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Kerkhoflaan 12 te 's Gravenhage, om circa 3 uur. Na de bijzetting gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. „Hetzij wij dan leven. hetzij wij sterven, urij zijn des Heren." Heden nam God totZich, na maanden van gedul dig gedragen ziekte, onze lieve zuster, schoonzus ter. tante en vriendin. Susanna Hendrica Bouman geboren 13 augustus 1904 Rotterdam: A.Balder Bussum: W. J. Bouman Bussum L. C. Bouman Huizen (N.H.): A. F. Bouman-Gouvernc Martien Helen Aduard (Gr): Marieke en Henk Adnaan Anton Rotterdam. 6 mei 1977 Kerkwervesingel 205 Correspondentie-adres: Dames Bouman Huizerweg 19 K, Bussum Suus is opgebaard in de rouwkamer van De Jager, Brinklaan 132, Bussum. Gelegenheid tot afscheidnemcn aldaar: dinsdagavond var. 7.00- 7 45 uur. De rouwdienst te Leider, door de weleerwaarde heer Ds K. Berveling, zal worden gehouden op woensdag 11 mei a.s. 's middags om 3.no uur in de aula van de Algemene Begraafplaat aan de Nw. Hilversumseweg te Bussum (gelegen nabij de hal te Station Bussum-Zuid. waarna aansluitend de begrafenis aldaar zal plaatshebben. Welgelukzalig, sterkte in U is Psalm 84:6 is de mens, wie Na een kortstondige ziekte heeft God tot Zich genomen mijn lieve man, onze vader, schoonva der groot- en overgrootvader Albartus Korsten echtgenoot van D. M. E. van Wijk op de leeftijd van 81 jaar. D. M. E. Korsten-van Wijk A. B. Verkade-Korsten J. Th. Verkade Albert, Gerina, Harry A. Korsten M. A. J. Korsten-Hatenboer Albert. Wim, Els P. Korsten I. Korsten-Kaiser Axel, Annerose, Birgit, Karl Heinz S. J. Oomes-Korsten J. M. C. M. Oomes Helma, Hans en Suus L. Korsten F. M. J. Korsten-Elbers Arnold Schiedam, 6 mei 1977 Buitenhavenweg 7b. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond 10 mei van 7.30-9 uur aan het adres Buitenhavenweg 7b. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 11 mei a.s. om 14.30 uur op de algemene be graafplaats. Laan van Spieringshoek te Schiedam. Aan de begrafenis zal vooraf om 13.30 uur een korte rouwdienst gehouden worden inde Juliana- kerk, Burg. Knappertlaan 29, welke geleid wordt door de weleerwaarde Heer Ds W. Krijger. Geen bloemen. Want God, de Heer, zo goed. zo mild, is t' allen tijd' een zon en schild Psalm 84 Op Zijn tijd en Zijn wijze heeft de Here heden bij Zich thuisgehaald, zijn daarop wachtend kind, mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Louis Bosselaar echtgenoot van Hendrika Pieternella Scheijbeler in de ouderdom van 80 jaar. Wij verliezen in hem een biddende vader en opa Hilversum, H. P. Bosselaar - Scheijbeler Hilversum, J. Dees - Bosselaar H. Dees Amerongen, A. Wynia - Bosselaar G Wynia Hetty Carla Leo Hilversum. 5 mei 1977 Bosdrift 76 Volgens de wens van de overledene heeft de begrafenis in stilte plaats gehad op de Be graafplaats „Zuiderhof" aan de Kolhornseweg te Hilversum. „Gelijk een hert die naar xMaterbeken smacht zo smacht mijn ziel naar U, o God." Psalm 42 onberijmd. In volle overgave is in haar Heer en Heiland ontslapen en opgenomen in heerlijkheid mijn innig geliefde vrouw, onze lieve, zorgzame moeder en oma Johanna Frederika Hoeve-Vermeer in de leeftijd van 63 jaar. F. Hoeve Maartje en Frits Aad en Gerda Zwanie en Jan en kleinkinderen Diemen, 6 mei 1977 Prinses Marijkestraat 12 Gelegenheid tot afscheidnemen dinsdagavond van 7-8 uur in de rouwkamer Zandpad 3a (Stad houderskade naast het Vondelpark) te Amsterdam. De rouwdienst, welke geleid zal worden door de weleerwaarde heer Ds. C. M. Verspuy, vindt plaats woensdag 11 mei te 14.00 uur in de Gerefor meerde Betlehemkerk, Schoolstraat 6 te Diemen; daarna de begrafenis te 15.00 uur op de be graafplaats „Rustoord", Weesperstraat 84 te Diemen. Thuis liever geen bezoek. Geen bloemen. Nog bedroefd over het heengaan van onze broer Arie op 20-4-1977 geven wij U nu kennis, dat na een kortstondige ziekte op de leeftijd van 81 jaar, van ons is weggenomen, onze beste broer, zwager en oom Albert Korsten Echtgenoot van D. M. W. Korsten-van Wijk Den Haag: M. Reijburg-Schreuder Rotterdam: E. Korsten-van 't Hand Bleiswijk: A. Blokland-Korsten Barendrecht: B. Korsten-Rosier Barendrecht: G. W. L. Korsten-Molcnaar Reeuwijk: A. Korsten-Kasteleijn nichten en neven. Hans Schaffneruit Zwitser land, voorzitter \n het Inter nationale Blauw Kruis. Hij sprak te Apeldooi op de geza menlijke jaarveridering van de Nationale Chrten Geheel onthouders Vereiging en de Gereformeerde Vereniging voor Drankbestrijing. Dr. Schaffner heeft 'el contacten met zendingsarbeider die hem re gelmatig de noodkreezenden: help ons, wij verdrinken inie alcohol. Oorspronkelijk kwamalcoholisme in de landen van de erde wereld slechts sporadisch voc Het begon in de koloniale tijd t» te nemen, toen de Europese lando hun over schotten aan wijn en ;erke drank probeerden af te zetteiin de kolo niën. Ook nu nog :ien e industrie landen in de ontvikk(ingslanden een mogelijkheid om bin afzetge bied te vergroten. Med: omdat we tegenover machtigt fiianciële be langen staan, is onz stijd zo moei lijk, aldus dr. Schafüerdie uitspra ken aanhaalde van egtringsleiders uit de landen van d dtrde wereld, zoals van de Zambia; president Ka- oenda, die onlangs 2i dat als er in zijn land niet binnen ijf jaar iets zou veranderen, hij zou ai-eden. „Ik wei ger een natie van dnkebroers te leiden", zo zei hij. Onttrokken Een ander probleem dat het geld dat men uitgeeft vo< drank, ont trokken wordt aan wanodig is voor voedingsmiddelen die an levensbe lang zijn. „Tweederdivan de we reldbevolking lijdt horer. maar het is natuurlijk geen oplosing als men probeert door drinkenle honger te vergeten", aldus dr. Shaffner, die ondanks alles toch nog el mogelijk heden zag te trachten tt een oplos sing te komen. Be hulpvrlening is in vele landen al begonnei mede door zendelingen die vaak lidijn van het Blauwe Kruis. Er wort voorlich- tingswerk gedaan en i sommige landen zijn klinieken geouwd. An dere mogelijkheden zijnie regerin gen van de ontwikkelinjlanden er toe te bewegen de invoe-echten op alcoholische dranken te >rhogen en de invoer te beperken, \iorts moet men de bevolking leren d vruchten, die in overvloed groeierin de tro pische landen, te verwerkn tot alco holvrije dranken. Kerken Ook de kerken zullen me- dan tct nu toe dit probleem moetn helpen aanpakken. Er moet een teuwe oe- ucumenische solidariteit komen, ook ten aanzien van het alcholisme. zei dr. Schaffner, die in ontacten met de Wereldraad van fcrken te Genève steeds voor pleit dt de be strijding van het alcoholisie in het program wordt opgenomer. Ds. H. Ploeger, voorzittervan de NCGOV, feliciteerde de sprcermet het feit dat de Zwitserse afddngvan het Blauwe Kruis dit jaar har hon derdjarig bestaan viert. Hijneikte op dat de situatie in Nederhd mo menteel zo is dat de overbid het probleem van het toeemend drankmisbruik begint te onerien- nen, maar dat de kerken helas nog niet zover zijn» De heer J. Wartena, voorzitteian de Gereformeerde Vereniging,/<es op de verantwoordelijkheid di iedere christen heeft tegenover zi. mede mensen, met name waar hetaatom het gebruik van riskante geitsmid- delen. Heden nam de Heere geheel onverwacht tot £n mijn lieve man, onze lieve vader en opa. Hendrik Boendermaker op de leeftijd van 74 jaar. Uit aller naam: A. Boendermaker-Marz 's Gravenhage, 6 mei 1977 Valkenboskade 634 Liever geen bloemen De dienst van Woord en Gebed zal gehoude worden woensdag 11 mei om 13.00 uur in de aul. van „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoeliestraa 2a te 's Gravenhage, waarna de begrafenis za plaatsvinden. Voor een onzer detailhandel cliënten Groningen zoeken wij een Welke: in het bezit is van het M.B.A. diploma (eventueel hiervoor studerend) zelfstandig de doorschrijfboekhouding kan verzorgen eventuele correspondentie verzorgt. de fakturering verzorgt een voorraad administratie kan opbou wen en bijhouden bereid is over te stappen op computer boekhouding. Uw sollicitatie gelieve u te zenden aan G. Bloem-accountant, van Hamelstraat 44, Groningen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8