USTEL00S RCL LAAT PUNT LIGGEN "oordwijk beperkt n mogelijkheden Lyra tevreden met punt WESTLAND CUP CSVD snel veilig tegen NSW )al Jefensie tegen Kozakken Boys (1-1) onzeker door ontbreken Bram Brandt pefensief Zwart Wit'28 houdt stand op 0-0. Quick Boys mist kansen "l lijnsburgse Boys •■"fan 0-4 naar 6-4 Katwijk-doelman Kees Koelewijn voorkomt nederlaag: 1-1 Lisser Boys kampioen 4A Pro Patria wint van Wattenscheid T^NPAG 9 MEI 1977 REGIOSPORT Trouw/Kwartet H 15 6 3 S S 2 2 r NS1 n-Mai 0, ogels inspw or Hans Timmermans a &IDERDORP RCL heeft Ij eerste wrange vruchten van ongewilde kampioenskandi- f^tuur geplukt. Het is immers onwrikbaar gegeven dat aties, die op de competi- „faadder minder rooskleurig 'lasseerd staan, alle regis- willen opentrekken om te- een kampioensprecedent of meer punten uit het vuur kunnen slepen. Wel, Kozak- n Boys is in die opzet uitste- Jnd geslaagd door de Leider- 25 irpers op een 1-1 remise te J luden. Tekenend was echter el, dat RCL pas ver in de 2< reede helft de in het eerste LEO HOLL: gelijkmaker bedrijf opgelopen 0-1 terstand kon nivelleren. ach- RCL startte gehandicapt. Zonder keeper Bram Brandt moest het kar wei tegen de Werkendammers ge klaard worden. Brandt was vorige week in de finale om de Zilveren Molen tegen Rijnsburgse Boys te fel bejegend door Paulus Zwaan, waar door de toch al zwakke knie van <Je RCL-sluitpost het definitief liet af weten. Hierdoor maakte Cees van der Zwan zijn entree in het keur korps van John Huguenin. Een de buut waar zeker met gemengde ge voelens op zal worden teruggezien. Van RCL-zijde wellicht met de nodi ge moeite, terwijl Kozakken Boys kon profiteren. Van der Zwan knalde de bal in het veld, maar het leder kwam halverwege de speelhelft van RCL voor de voeten van Filiph de Haan. Tot ieders verbazing vloog de bal door de handen van Cees van der Zwan in de touwen (0-1). Vertelde John Huguenin na afloop: „Cees van der Zwan barstte voor de wedstrijd van de zenuwen, dat is een gegeven waarmee we moesten leven. Een ne veneffect was echter dat ook de de fensie een stuk onzekerder speelde dan met Brandt tussen de staan ders." De voorsprong voor de Werkendam mers was zeker niet fortuinlijk te noemen, daar speelde RCL te onze ker en te lusteloos voor. Huguenin: „Goed, die nu 0-1 was een blunder, maar als je zo laconiek loopt te voet ballen, dan is het wel eens goed dat ze op hun kop krijgen." Toch was de RCL-trainer niet content over zijn pupillen: „De fout die wij maakten was dat we Kozakken Boys hebben laten voetballen. We hielden het tempo veel te laag." De Werkendam mers profiteerden van de RCL- desillusie, maar faalden in het afron den van de vaak kostelijke mogelijk heden. Het was dan ook niet verwon derlijk. dat Kozakken Boys oefen- meester Ton de Hoop vertelde: „We hadden ze op kunnen rollen, het had minstens 0-3 moeten Zijn. Het tweede bedrijf liet een agressie ver RCL zien, dat steeds bedacht moest blijven op de counters van Kozakken Boys, waarin vooral Jan van Vuuren een absolute hoofdrol vertolkte. Toch moest RCL tot ver in de tweede helft wachten voor de verlossende gelijkmaker kon worden bijgetekend. Een vrije schop van Wally van Haver deed het leder in een melée van spelers in het zestien meter domein van Kozakken Boys belanden, waarna de bal voor de voeten van RCL-captain Leo Holl kwam. Zijn verwoestende schot sloeg hard achter Arie Ottevanger in de touwen, waarna de bekwaam lei dende arbiter Dammers niets anders kon doen dan naar de middenstip wijzen (1-1). Dat RCL niet meer kreeg, was te recht. „Een achterstand inlopen gaat nog te veel gepaard met onkun de. Daaraan kun je zien, dat we nog steeds een debutant zijn. Het groei proces is nog niet geëindigd," constateerde Huguenin. RCL krijgt zaterdag de moeilijke wedstrijd te gen Excelsior M, dat tegen de Leider dorpers de laatste kans op lijfdbe- houd moeten grijpen. RCL-KOZAKKEN BOYS l-l (O-l). 20 De Haan 0-1, 71. Holl l-l. Scheidsrechter: Dammers. Toeschouwers: 1000. RCL: Van der Zwan: De Oroot, Henk Braat (Johan van Duyn), Haneveld. A. Braat; Van Duyn, Holl. Brandt; Van Haver, Heemskerk. Hans Braat. Kozakken Boys: Ottevanger; Van Bruggen, Van der Stelt. Verschoor. Admiraal, Horsman, De Haan. Leeggangers; Damen (Vonk), Klop, Van Vuuren. an een onzer verslaggevers OTTERDAM Ook Noordwijk liep zich vast op het defensieve concept dat Zwart Wit'28 &1 eruime tijd hanteert. De formatie van John Eelman kreeg geen ruimte om aanvallende acties te Het aantal scoringsmogelijkheden bleef dan ook tot slechts één beperkt. De kopbal ie Jaap van Kesteren naast het Rotterdamse doel deed belanden, kon de kwalificatie kans pf ernauwernood doorstaan. «SSn verl espunt was door trainer Eelman min of meer ingecalcu- erd: „Het komt niet als een grote leuretelling. Het is bekend dat ubs als Zwart Wit'28 voor de pun- n lopen te buffelen. De speelwijze Van Zwart Wit'28, kort op de man en aanpakken, was niet voordelig laard i-DSVI OW I ip.l. Sï im 1-S, *r-RA MW1 I-TOO V 2-6,7 4D: 0 IS 2-1, 9: Lyc Poicu tterto f-por P-Otó WC ebet :ees Wander (rechts) houdt foordwijk-aanvaller Rob Sut- orp in de gaten. voor onze opbouw. En dat heeft Zwart Wit goed eedaan." Hoewel de Haarlemse oefenmeester zich niet achter excuses wilde ver schuilen stelde hij wel: „Het is voor een eerste klasser eigenlijk een la chertje dat op zo'n accommodatie gespeeld moet worden. Het veld was zo hard als beton, hobbelig en sprin gerig. Maar nogmaals het zou te goedkoop zijn om dat als ooizaak aan te stippen." Daarvoor was de strijdwijze van de Rotterdammers inderdaad te goed. Het Noordwijkse aanvalstrio Bogers, Bröring en Suttorp had tegen het Rotterdamse verdedigingsblok, waarin de gebroeders Cees en Adri Wander opnieuw excelleerden, niets in te brengen. Hoewel Noordwijk meer aan de bal was bleef het rende ment te beperkt. De creativiteit om het defensieve stramien van de Rot terdammers te doorbreken ontbrak. Eelman: „Ons grote manco is dat de rust om de tegenstander onder druk te zetten ontbreekt. De elementen om een goed duel te maken zijn afwezig. Daarvoor zijn bepaalde oor zaken aan te wijzen, maar ik heb weinig behoefte om die in de open baarheid te brengen." En terugkerend naar de confrontatie met Zwart Wit'28: „Wanneer ik alles op een rijtje zet, moet ik constateren dat er veel te weinig kansen gescha pen zijn." DEN HAAG Voor het eerst in de geschiedenis van het toernooi om de aalt») Westland Cup komen de zaterdag- en zondagafdeling van Naaldwijk legen elkaar uit. Naaldwijk-zaterdag plaatste zich voor de tweede ronde door Maasdijk te verslaan. Nadat beide formaties, ook na verlenging, niet aan doelpunten waren toegekomen, moesten strafschoppen de beslissing brengen. Toen ook hierbij na de eerste serie geen winnaar was (de stand was 4-4) moest beurtelings een strafschop worden genomen. Don Holman deed dit goed voor Naaldwijk, maar Aad Bouhuizen zag zijn strafschop gestopt door doelman Daaf Lievaart. Het programma voor deze week luidt: dinsdag: Verburgh-Velo; donder dag: Honselersdijk-Monster. Beide wedstrijden worden op het terrein van Naaldwijk gespeeld en beginnen om zeven uur. Zwart Wit'28 kreeg nog de meeste mogelijkheden. De beweeglijke Ar nold Lobman had tot tweemaal toe succes met een kopstoot, maar arbi ter Van Asselt keurde beide treffers terecht wegens buitenspel af. Kort voor rust blies de Nunspeetse scheidsrechter om dezelfde reden Leen Rademaker af. Rademaker was op eigen helft aan een solo begon nen, mocht in eerste instantie door gaan, maar op advies van zijn assis tent werd alsnog buitenspel ge constateerd. Het tumult dat even ontstond gaf nog enigszins „kleur" aan de eerste helft, waarin slecht voetbal gepaard gaande met veel overtredingen, aan de orde van de dag was. Het tweede bedrijf had een nog treu riger karakter, waarbij scheidsrech ter Van Asselt ook in de malaise deelde. Veel ongeoorloofde acties, die ook dit speldeel kenmerkten, ontgingen hem, terwijl hij ook talrij ke verkeerde beslissingen nam. Noórdwijk zocht vergeefs naar het juiste ritme en moest zelf dulden dat Zwart Wit'28 via Arnold Lobman en Rob Smaal doelman Ab van der Niet tot enkele krachtsinspanningen dwong. Noordwijk was niet meer bij machte de score aan te snijden, zodat een kostbaar verliespunt moest worden geleden. De kustformatie had geluk dat ook RCL tegen Kozakken Boys op 1-1 bleef steken. Daarentegen groeide de achterstand op DOVO tot twee punten, wat de titelkansen be paald niet deed toenemen. Bij Noordwijk ontbrak overigens John van Dijk. Hij tobt al geruime tijd met een liesblessure en hem werd rust gegund. Van Dijk werd op het middenveld vervangen door Frans van der Veen, die zijn functie als voorstopper afstond aan invaller Siem van Beveren. ZWART WIT'28-NOORDWIJK O-O. Scheidsrech- ter Van Asselt Toeschouwers 1000 ZWART WIT'28: De Berg, Schilperoort, C. Wan der, A. Wander. Schoenmaker; Goudhaan. B. Roestenburg. Van Deelen, Smaal; Lobman, Ra demaker NOORDWIJK: Van der Niet; Plug (Van Dorp). Van Beveren. C. Spaanderman. Van Kesteren; Westgeest, A. Spaanderman, Van der Veen; Sut torp. Bröring. Bogers. Noordwijker Frans van der Veen reikt hoger dan Ben Roestenburg van Zwart Wit '28. Excelsior M kansloos MAASSLUIS Het degradatie spook is in alle hevigheid bij Excel sior M aanwezig. Tegen lijstaanvoer der DOVO werd een kansloze 0-1 nederlaag geleden. Het Admiraal concept, de laatste vier wedstrijden moeten zes punten opleveren, kreeg hiermee een geduchte knauw. De Maassluizenaren, zonder de gebles seerde Lou Verhaas, werden pas in de tweede omloop gevaarlijk. Peter van de Burg, remplacant voor de falende Lies Kardol, bracht einde lijk de nodige vaart in de voorhoede van de thuisclub. Van der Burg en Plaatzer kregen goede kansen, wis ten er echter geen raad mee. Het DOVO-doelpunt kwam na 60 minu ten op naam van uitblinker Henk Aukema. Excelsior M claimde in de voorlaatste minuut een strafschop omdat een DOVO'er de bal in het eigen strafschopgebied met de vuist zou hebben weggeslagen. Arbiter Van Dodewaard, uitstekend lei dend, wuifde het protest echter van de hand. EXCELSIOR M: Oeurtsen; Van de Pol. Van Dijk, Orocneweg, Van 't Holt; Plaatzer. Schel lere. Bos; Kardol (Van der Burg). Vonk, Van der Sande (Klein). KATWIJK - „Het had eigenlijk een 6-0 zege voor ons moeten zijn," was het alleszins duidelijke commentaar van de uiterst teleurgestelde Quick Boys-oefenmeester Ger Perdijk na de 1-1 remise tegen Huizen. Met na me in het eerste bedrijf grossierde de thuisclub in het vermorsen van kansen. Cees van Rooyen kwam al leen voor Hulzen-sluitpost Van de Roest. Zijn schot caramboleerde echter tegen het houtwerk. Jaap Hoek viel al in het eerste bedrijf met een oogblessure uit. Zes minuten voor het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter Ver schuur brak de ingevallen Jaap Hee- rikhuisen eindelijk de ban (1-0). Nog geen twee minuten later was het al weer gelijk. Piet Honing kon in alle vrijheid een vrije trap van Henk van Meetelen inkoppen. QUICK BOYS: Schaap. Verdoes. Pan. Haas noot. M Heerlkhuisen. Van Rootjen. Kuyt. Mouter. T. van der Plas J. Heerlkhuisen). Hoek (W. van der Plas). Zandbergen 1UNSBURGSE BOYS-DE ZWER- m d VER 6-4 (2-4). Tien doelpunten in ten wedstrijd. Wat wil het publiek 'og meer. Ook heel merkwaardig mdat Rijnsburgse Boys een 4-0 man ^krstand ongedaan maakte. Het Pj/fag er binnen een half uur gelukkig f voor de bez°ekers door treffers in 'oor le eerste heWt door succes van ach- ereenvolgens Gerrit Lodder, Wim an Tol, en twee keer Nico van Stee- us (0-4). Piet Haasnoot deed vlak oor rust het eerst iets aan die zware rl ei*1200 (1*4) en de A-junior Henny skerk gaf een minuut later de :lub weer een redelijk uitzicht I). Goed, het zag er bij de rust nog 't catostrofaal uit voor de Kinder- Ijkers, doch nadat eerst Jack den LH feyer de score verder had aange- deed (3-4) schoot Cor Vreugdenhil s R< Wee keer 111 de roos Groot was. >rLu e vreu6de toen Anne Ouwersloot uw Ia een strafschop nogmaals scoor- eind f de thuisclub werd Nico waan genoteerd. IMUIDEN-TER LEEDE 0-0. Dit terd een gezellig partijtje zomer- vondvoetbal in de middag. Het ein- ida-A zoals het begonnen was maar en« 'Duiden had makkelijk afstand unnen nemen wanneer Hans Ver- oerd. Cor Krab en Paul Veldman eter hadden gericht. Trouwens 2« 'iet van der Heide, Menno van der 21 üoy en Piet van der Plas wisten °k geen raad met de mogelijkhe- ,s en die zich aandienden. De Noord- 14 oUanders toonden zich het meest ij Invalslustig maar dat leverde geen i endement op. Van een onzer verslaggevers DE LIER Het voor Lyra zo belangrijke competitieduel tegen Katwijk begon bijna twintig minuten te laat. De chauffeur van de bus, die het Katwijkse team vervoerde, meende een kortere weg naar het sportpark De Zweth te weten maar kwam bedrogen en op aanzienlijk meer kilometers uit. Het verhinderde de 22 acteurs niet om er een aantrekkelijke eerste speelhelft op te doen volgen die met een gelijke stand van 1-1 werd afgesloten. Dat werd trouwens eveneens de eindstand, een score die voorname lijk in stand werd gehouden door voortreffelijk werk van Kat- wijks keeper Kees Koelewijn. Hij hield Lyra van de zege af, hoewel het Westlandse team met het ene veroverde punt al evenmin ontevreden mocht zijn, gezien de beperkte inspanning die er door de oranjehemden werd geleverd. Het begon allemaal zo florissant voor Lyra. De ploeg ging vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrech ter Van Driel sterk in de aanval en boekte al na zeven minuten succes. Arie Paauwe nam op rechts een hoekschop, keeper Kees Koelewijn sloeg de bal weg maar die werd opge vangen door Johan Voskamp die met een droge knal het net deed trillen (1-0). Lyra bleef op de aanval belust opere ren en bij een een-twee tussen Arie in 't Veld en Arie Paauwe alsmede bij een dwarrelende hoekschop van Ni co Vermeer, kwam de Katwijkse ves te opnieuw in gevaar, maar dat zette geen zoden aan de dijk. Integendeel, bij de eerste de beste aanval van Katwijk met enige inhoud zette Piet Kruyt vanaf de re<3iterkant van het veld voor. de bal werd door verdedi gers van Lyra gemist, keeper Doeke de Jong bleef als aan de grond gena geld staan en mede daardoor was het voor Aad Koelewijn geen probleem de gelijkmaker te scoren (1-1). Dat inspireerde Katwijk tot meer ontwikkelingen in de richting van het Lyra-doel. Bij acties van Jan van der Plas en Freek Rienks was Doeke de Jong present en zelfs meer dan dat, toen Freek Rienks in de 22e minuut een strafschop kreeg te ne men omdat Wim Guyt (II) in de ogen van arbiter Van Driel onheus door Arie Solleveld werd afgestopt. Doeke stompte de hard Ingeschoten bal fraai uit zijn doel. Aan de andere kant kreeg Kees Koe lewijn een paar moeilijke problemen op te knappen bijvoorbeeld, toen Arie in 't Veld de bal teruglegde op Arie Paauwe en deze voor een fikse schuiver uithaalde, maar nog sterker toen Arie in 't Veld de bal aan een nonchalante Freek Rienks ontfutsel de en alleen Dp de Katwijkse keeper afstevende Tot grote teleurstelling van al wat Lyra heette moest hij in de attent reagerende Kees Koele wijn zijn meerdere erkennen. Na rust had bij Lyra Marien Vermeer de plaats van Frits Hanemaaijer in genomen en werden met het einde in zicht Arie Paauwe en Arnold Boers gewisseld voor respectievelijk Rien van der Sar en Wim van Beelen. Het spelpeil zakte in de tweede acte te rug naar een heel matig peil. Lyra probeerde, zij het minder overtui gend dan voor rust, de volle buit binnen te halen, maar Kees Koele wijn groeide tot de beste Katwijker. Hij week niet voor een schuiver van Arie in 't Veld, was uitlopend Wil Nak te vlug af, ranselde een flink schot van Arie Vermeer uit zijn doel en wilde al evenmin wijken voor een harde uithaal van Nico Vermeer. Al met al ondervond de Lierse aan val te weinig steun om Katwijk aan houdend onder druk te houden, maar dat vond zijn oorzaak in het feit dat Arie in 't Veld en zijn man nen uiteraard liever dit gelijk spel incasseerden dan het risico op een mogelijke nederlaag vergrootten. Ruim voor de finish van de negen tigste minuut bleek ook Katwijk daarmede meer dan tevreden LYRA KATWIJK l-l (M>. 7 J Voakamp 1-0.15 Koelewijn 1-1 Scheidsrechter Van Driel Toeschouwen: 300 LYRA- De Jonr Hanemaaijer l Solleveld, Nak. L Voskamp J Voskamp. Pasu 4fe (Van der 8ar), A. Vermeer. Dtrkx, In t Veld, N. Vermeer KATWIJK: K Koelewijn. Harrison, Rienks. Wim Guyt (I). De Best. Kruyt. Pronk. Van der Plas. Boers (Van Beeleni, Wim Guyt illi. A Koelewijn. Door Andries Trouwborst DELFT NSW verloor de slag tegen CSVD al voor de pauze. Bij een wat agressiever gedrag in de aanloopperiode van de confrontatie, zou de Numansdorpse equipe van trainer Dick Buitelaar minstens een broodnodig punt rijker zijn geworden. Nu kwam de offensieve dadendrang in een uistekende wedstrijd, met een zeer lastige wind, te laat. CSVD, dat met vier invallers moest aantreden, beschikte over goede vervangers. De beste remplacant in deze tevens sportieve krachtmeting, luisterde naar de naam Dirk Oostrom die er blijk van gaf weer helemaal terug te zijn. Trainer Gerard Weber had de niet in vorm zijnde Koos Verschoor buiten de hoofdmacht gelaten. Spij tig voor Koos die via veel vechtlust wel terugkomt, maar een goed In zicht van de oefenmeester. Die beschikte over aanvoerder Chl Chung, de reed gememoreerde Dirk, John Zoutendijk en linkervleugel verdediger Peter Greidanus over een goed defensief kwartet. Wan neer het nodig bleek, gaf Paul Oort wijn eveneens een goed visitekaar tje af. Toch is NSW dicht, heel dicht bij de remise geweest. Met Hans Reedijk, die kort na rust al leen voor keeper Oortwijn kwam. Kennelijk verloor Hans de moed ora zelf als een koelbloedige afmaker te fungeren. Hij centerde naar Peter Knoop. Die zocht de goede richting, maar de sluitpost van CSVD zat er opnieuw perfect tussen. Voor de rust loste dezelfde Peter, die vrij actief was, een geweldig schot. Oortwijn kreeg de bal opnieuw te pakken. De Delftenaren waren meer actief in deel een. Dat kon mede door veel ijver op het middenveld. Waar Pleun van den Akker als een vorst stond te voetballen. De Numansdorpers bleven achter te veel hangen met als gevolg veel drukte voor doelverdediger Ad Heemskerk. Na ruim een kwartier gaan moest NSW door de knieën. Het kwam na een broederlijke sa menwerking tussen de Van der Lee s die toch zo moeilijk uit elkaar zijn te houden. Rob van der Lee rukte op. Gaf een voorzet. Familielid Ruud timede uitstekend en dwong Ad Heemskerk tot overgave (1-0). In de tweede helft kwam er een veel aanvallender NSW op de proppen. De voorsprong, die de CSVD- voorzitter Van der Roel wegens een griep, telefonisch vanaf een ziekbed moest vernemen, kwam in gevaar. Toch reageerde NSW ondanks alle goede bedoelingen nog te laks en klopte de aansluiting tussen de li nies niet. Er kwam nog meer pech. Er werd namelijk twee keer. zij het onopzettelijk, hands gemaakt, in de Delftse defensie, maar scheidsrech ter Brouwer uit Drachten wenste dit niet met een strafschop te honore ren hoewel de N8W-ers dit uitdruk kelijk wensten. De club uit de Hoekse Waard ging driftig op jacht naar de puntenver deling. Maar wat Bas Deelen, Joop van Holten. Hans Reedijk en Adrie Hoogvliet ook probeerden, het bleef tevergeefs. Buitelaar liet Nico Hoog werf en,Peter van der Graaf nog opdraven voor Adrie Hoogvliet en Rien Reedijk. Ook dat hielp niet. Evenmin het daverend schot van Henk van der 81uis waarbij Dirk Oostrom het gevaar vla een hoekschop wist te voorkomen. De CSVD-aanhang telde met bezorgde gezichten de tijd af, maar zag tot veel genoegen dat de magere marge gehandhaafd bleef. ker Ruud van der Lee. Rob van der Lee. Van der Meer. NSW: Heemskerk. Voa. Oebula. Van der Sluu. Rien Reedijk iVan der Oraal), Van der Velden. Deelen. Van Holten. Hen* Reedijk. Knoop. Hoogvliet (Hoogwerfi Van onze sportredactie DEN HAAO De eerste beslis sing in de vierde klas is gevallen. Door een zwaar bevochten 3-2 ze ge tegen Te Werve is Lisser Boys in 4A kampioen geworden. SVPTT speelde weliswaar met 1-1 gelijk tegen De Sleutels, maar de Hagenaars verzekerden zich wel van de extra wedstrijd tegen nummer twee van 4B. De winnaar van dit duel promoveert ook naar de derde klas. Maasdijk maakt een goede kans de tegenstander van SVPTT te worden, nu DEVJO door een 1-5 nederlaag tegen Unicum verzuim de op gelijke hoogte te komen. Voor ARC is het kampioenschap de voorsprong is vijf punten een kwestie van tijd. Vierde klasse A TAVV-ZEVENHOVEN l-l tl-0). 1 Kees Koopman 1-0, «5. Rob Uyttewaal l-l utrafschopi OcUJkopgoand duel. waarin TAVV tekort kwam JAC DSVP 1-0 G-0). 5 Erik van Doeselaor 1-0. JAC domineerde over DSVP en trok verdiend aan het langite eind. Het houtwerk stond meer treden kn dc weg NAALDWIJK WDS 0-2 <0-11 40 Jan de Ko ning 0-185. Oert van de Berg I -1 Verrassen toonde HOEKSE DOYS-8VOW 1-2 (1-0». 35. lan Plaisier 14). 70 Plet Peeht l-l. 88 Rlnl van de Wetering 1-2. Het veel Inzet tonende SVOW overwon een plichtmatig spelend Hoekse Boys Plet Peeht van 8VOW schoot een strafschop tegen hel houtwerk. LISSER BOYS-TE WERVE 3 2 il-Or 14 Gerard Nljkamp 1-0. SS Ben Barten 2-0. 62 Kees Schaap 2-1. 65 Prank de Loos 2 2. 66 IzaSk de Kook er 3-2 Nerveus Lisser Boy», kreeg het nog erg moeilijk tegen Te Werve. maar het doelpunt van De Kook er stelde het kampioenschap veilig SVPTT-DE SLEUTELS l-l (O-ll 36 Bert MonUgne 0-1. 60 Hans Lemens l-l Een zwak spelend SVPTT kwam tegen De Sleu tels niet verder dan een gelijk spel STAND JAC 21-20 LISSER B. 21-39 De Sleutels 21-19 SVPTT 21-32 SVOW 23-16 Hoekse Boys 21-23 Te Werve 21-17 Naaldwijk 21-23 Randstad Sp 21-16 Zevenhoven 21-21 WDS 22-16 DSVP 22-20 TAW 31-13 Vierde klasse B DEVJO-UNICUM 1-5(1-2) 10 Klaas Oroene^ berg 1-0. 12 Hugo van Watlum l-l. 39 Rob Krabbendam 12,65. Hans van Ooetrum 13. 70 Ed Vermaal 1-4. 84 Hans van Oostrum 1-5. Gehandicapt DEVJO - vier Invallers - ging ten onder legen een beter Unicum. De vervangers van Frans Jung. Oerard Ulfen. Huib Spek en Floor van der Steen misten SEMPER ALTTU8 LOOSDUINEN 2-0 (2-6) 3. Dick Pak 1-0, IS Tefcke Lanting 2-0. Semper zegevierde door Inzet, Jan Molen kamp school voor Loosduinen een strafschop tegen de lat. Deze bal moest worden ovérgenomen, waama hij voor de tweede maal het houtwerk toucheerde. MONSTER RAS 2 2 (0-01. 66 Han* van de Broek 1 0.77. Jos 8lmons l-l 79 Oert Jan de Wilde 2-1. 80. Kees Olaudemans 2-3 Een sterker Monster maakte teveel defenstefou- ten om de zege naar zich toe te kunnen trekken ARC HERMANDAD 4-0 (3-0) 7 Bert Sten vera 1-0. 20, Gerard Oesman 2-0. 40. Hugo Schlette 3 0.55 Rob Koolstra 4-0. Een kan* rijk ARC had geen moeite roet een zwak Hermandad DIE HAGHE-MW27 4 2 (2-21. 15 Harty Arkcsteyn 0-1 (strafschop). 25. Kees de Oroot 1-1 (strafschop). 40. Wim de Jong 2-1. 43. Leo Jansen 2-2,55. Jan van der Veer 3-2, 75. Bert SUensma 4-2. Redelijk duet, waarin Jan van dpr Veer van Die Haghe een strafschop miste. STAND: Unicum 33-23 ARC 21-36 Loosduinen 22-32 Maasdijk 21-31 Hermandad 21-17 DEVJO 21-29 Semper Alt. 21-13 Die Haghe 21-26 Scheven 31-13 MW 23 23 RAS 31-12 Monster 21-23 Holland Sp. 31-10 Topscorers Oerard Nijkamp (Lisser Boys) Ed de Kruyff (Lombardtjen) Arend Schuring (SVPTT) Nlek 8tlgter Ametde) Boudewljn Oroen (Sunlight) 13 Ton Lansbergen <D8 VP) 13 Hans de Lange (Excelsior PI 13 ZOETERMEER De Nederlandse clubkampioen bij de dames. Pro Pa tria, heeft zaterdag in Zoetermecr een internationale wedstrijd tegen de meervoudige Westduitse titel houder Wattenscheid onverwacht met ruim verschil gewonnen: 173,20 164,95 punten. De ploeg van Hans van Zetten, die vooral in acrobatisch opzicht goede vorderingen heeft gemaakt, won alle vier onderdelen. De eerste plaats in het Individuele klassement was voor nationaal kampioene Marianne Heeren met een to teel van 35,30 punten. Moni ue Bolleboorn eindig de als tweede met 35,15 punten. De beste individuele turnster van de Westduitse ploeg, die getraind wordt door de ook In Nederland be kende ex-Roemeen Caius Iaau, was Claude Blum met 34,15 punten. De Westduitse eindigde als derde. De ultalagen zijn: Sprong: Pr* Patria 44.90 punten. Wattenscheid 43,65. Brug: Pro Patria 43,75, Wattenacheid 40,10 Balk Pro Patria 42,25. Wattenscheld 37,60 Vrije oef.. Pro Patria 43.60. Wattenscheid 43,40 INDIVIDUEEL: I. Marianne Heeren (pp» 35,30. 2. Monique Bolleboorn (pp) 35,15 3 Claude Blum (wat) 34,15 4 Llesbeth Lengkeek (pp) 34,10. Reserves t A: DSO 3 Zwaluwen 3 3-1; Noordwijk 3-Zwart Wit -28 3 3-2; D8VP 3-Koudekerk 2 1-1; Ter Leede 2-Quick Boys 3 3-2. Maasdijk 3 Katwijk 3 2-4; Excelsior M 2 Rijnsburgse Boys 3 3-1 t B: Kozakken Boys 2-De Zwerver 2 4-0, SC Voorne 2-Unleum 2 2-2; Oranje Wit 2-HeerJanadam 2 0-3. De Zwervers 2-N8W 2 11. DOTO 3-WOZ 3 0 1. Afdeling Den Haag HMMUMM. KPSV SCV M. VC8 8VOW 81. Afdeling Rotterdam HerkJneen- Oude Maas 1-9; t A: WK PC Veronica l-l n v I B WHR Alexandria 1-8 3 A: MFB-DBGC 3-3. SOV HoDeraare-SRA l-l. Afdeling Gouda le Uaitr: Bergambacht-Aartanderv een 5-2, ftohda- Zesraraerdaro I 0. Oudewater Rijnstreek l-l; Gouda-Slveo 4-0, Floreant-Sportief 1-0; Reeu- wijk-Waddlnxveen 1-0 Vriendschappelijk PlerahjJ-8merdiek 5-1. Randstad Sport Oravenzande 3-1. Be Fair SplJkeniSse 3 6-0. Helnenoord-SC Botlak 0-3. 'i Oraventandw SV-DUNO I I. SC Voorne HVO 0 2

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15