Amsterdam maakt i het zich moeilijk nabij NEC MIST INSPIRATIE Feyenoord wanhoop Twente in vorm PEC blijft aan de leiding Utrechts spektakel acsE VVV veilig via verdiende 2-0 overwinning Ajax valt zwaar tegen WILSOI MAANDAG 9 MEI 1977 SPORT Trouw/Kwartet P11/R1 AMSTERDAM PEC en Vitesse blijven in de eerste divisie win nen. De Zwolse club behaalde zelfs zijn tweede overwinning bin nen vier dagen. Woensdag was Willem II in de Overijsselse hoofdstad het slachtoffer (0-3), gisteren besliste PEC met de zelfde cijfers de thuiswedstrijd te gen Helmond Sport. Vitesse had zaterdagavond de vooruitgespeelde wedstrijd in Arnhem tegen Wageningen al met 1-0 gewonnen PEC heeft, met nog twee wedstrijden te spelen (uit tegen Heerenveen en Wagenin gen) een voorsprong van een punt op Vitesse, dat echter een wed strijd minder gespeeld heeft en nog moet uitkomen tegen Hee renveen thuis en Groningen en Willem II uit. MW had een vrije dag en heeft met nog drie wed strijden te spelen (thuis tegen Ex celsior en Vlaardingen, uit tegen Dordrecht) een achterstand van vijf punten op lijstaanvoerder PEC. In de vierde periodestand gaan vier ploegen met elf punten uit zeven wedstrijden aan de leiding, te weten: Vitesse, PEC. Excelsior en Vlaardingen. BIJ de ontmoeting FC Dordrecht FC Groningen werd Eddie Ach terberg door Joop Vervoort uit het veld gestuurd, toen hij de scheidsrechter had beledigd. De daaropvolgende Groningse pro testen leverden aanvoerder 8chipper en Van Loon een boe king op. VokmUm-rSC 2-4 (W). 61 Tol 1-0. 87 Dlck Bond 2-0 Scheidsrechter Draauma Toeschou wen «000 Veendan-FC Den Botch 6-1 (2-4). 20 Bosman 1-0, 31 Molendijk 2 0. SB. Peeters 2-1.63 Wlerln- ga 3-1. 70. 81 en 87 Molendijk 4-1. SI en 6-1. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 1500. Cambuur-SC Amersfoort 3-0 (1-6). B. 14 en 63: Kuzmanorlc 1-0, 2-0 en 3-0. Scheidsrechter: Kltnt. Toeschouwen: 3500. PEC Helmond S*ori M(I-B).5 Pedenen 1-0.63 en 78 Hoekstra 2-0 en 3-0. Scheidsrechter: Kei zer. Toeschouwen: 4500. Vlietfc-Wageningen 1-4 (1-4). 4 Veenendaal 1-0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers 12 000 Frandsen (Wageningen) werd uit het veld ge stuurd. sangezien hij twee maal de gele kaart had gekregen wegens het neerhalen van een tegenstander SVV-Willem II 3-1 (2-4). 11 Altena 1-0.26 en 56 Meerhof 2-0 en 3-0 63 Janssen 3-1 Scheidsrechter: Oeurds. Toeschouwers 1600 Exeelsiar-Beerenveen (g (2-4). 14 Roos 1-0 36. Pot 2-0.48 en 71 Van der Spek 3-0 en 4-0(2* een s tra fsc hop I. Scheidsrechter Oetelmans. Toeschouwen: 2 000 Dordrecbl-FC Groningen 1-2 (1-4). 17 Feterls 1-0. S3 en 76 Bakker 1-1 en 1-2 Scheidsrechter Vervoort Toeschouwers. 1000 Eddy Achter berg (Groningen) werd uit het veld gestuurd wegens het In woord en beeld beledigen van de scheidsrechter Boekingen voor Schipper en Van Loon (belden Oronlngeni FC Vlaardingen-rierarlcs 4-4 (3-4). 8. Beek 1-0. 12 Tljl 2-4.43 Vork 3.0 65 T1JI4-0 Scheidsrech ter Van Bwleten. Toeschouwen: 3 000 gaten hoe simpel het was om naar het doel van Harry Scheilekens door te stoten. Trainer Croon was in deze fase op het idee gekomen Posthu mus naar de frontlinie te sturen en Jaap van de Berg naar de achterste lijn te halen. Van de Berg moet zich op die positie hoogst ongelukkig hebben gevoeld. Vooral, nadat de weer van zijn teenbreuk herstelde Meutstege de NEC-er de bal had ontfutseld en Sparta naar 2-0 tilde. De Spartanen, die nog niet waren vergeten hoe ongelukkig zij destijds In Nijmegen met 3-0 hadden verlo ren, konden hun wraakgevoelens probleemloos bot vieren. Van Zoest en Van Staveren (tweemaal) be zorgden NEC de grootste competitie- nederlaag van dit seizoen. De twee treffers van Van Staveren illustreerden nog eens duidelijk hoe chaotisch NEC zich in de defensie gedroeg. Bij Sparta's vierde doel punt veranderde Sije Visser de bal van richting en bij het laatste wa penfeit was het Jos Hendriks die de helpende hand toestak. Hendriks was overigens de zwakste schakel in de verdediging van NEC. Herhaalde lijk werd hij door de Jeugdige Van Zoest weggespeeld. „We hadden na de nederlaag tegen FC Amsterdam iets goed te maken", luidde het com mentaar van Cor Brom. Sparta heeft zich van die opgave uitstekend ge kweten. Het speelde bij vlagen met een verfrissend elan. Helaas voor de Rotterdammers voltrok de specta culaire zege op NEC zich opnieuw voor vrijwel lege tribunes. Er waren slechts 3500 toeschouwers. SPARTA—NEC S-4 (I-) 35. Clarke 1-0. 53: Meutstege 2-0. 76: Van Zoest 3-0.78 en 89 Van Staveren 4-0 en 5-0 Scheidsrechter: Berrevoet. Toeschouwers: 3000. SPARTA: Doesburg: Jansen. Balkesteln. Vis ser. Meutstege; Lees, de Goey. Van Zoest; Clar ke. Van 8 taveren. Michielsen. NEC: 8chellekens; Visser. Cornells (Posthu mus). Oerrttsen. Meyers. Marljnlssen. Van der Berg, Koenen. Hoogendoom, Hendriks en De Neellng (Jan Peters.) Mohorovic (Tweede van rechts) schiet NAC op 2-0 dwars door een ontredderde FC Amsterdi defensie. voorsprong want de zaakjes klopten redelijk nadat Feyenoord in de be ginfase even gevaarlijk kon zijn. De Jong met name maakte een geïnspi reerde indruk en de man die vana vond voor Roda tekent teneinde daar de komende vier seizoenen te spelen, schoot in de vijfde minuut zelfs tegen de paal. De Jong kende een vrolijke beginfase omdat de rol verdeling bij VW wat zorgen baarde. Advocaat: „Ik zou op Vreysen spe len. maar ik kwam én Vreysen en De Jong tegen. Pala had daardoor aan vallend wel veel mogelijkheden, maar defensief zat het natuurlijk erg moeilijk. Nadat we dat hersteld hadden (Pala op De Jong) hebben we weinig last meer gehad". Ook het onzekere spel van centrale verdediger Cordang leverde Feye noord niets op. Misschien hoopte Boskov wel op het uitbuiten van de kansen die door zijn spel ontston den toen hij na rust alsnog Jansen naar de spits zond. Maar Cordang herstelde zich. Nico Jansen bleef mak, Advocaat en Rettkowskl wa ren superieur in het assisteren van wie dan ook en doelman Vleten hield het rustig. Feyenoord kwam zo niet tot openingen en pas invaller Joop van Dale (voor Rljsbergen die een schouderblessure opliep) voelde iets voor schoten van afstand. Het leverde ook niets op. Zelfs rolde het lot nog negatiever ln de richting van de Rotterdamse ploeg. In de 28ste minuut trapte uitblinker Kurclnac de bal op het hoofd van zijn weer herstelde landgenoot Jovanovlc en die zag het gat in Feyenoords defen sie waar Pala wachtte op het beslis sende zetje om een doelpunt te ge ven. Alle wanhoop van Feyenoord over het slecht verlopende sel- zoenslot werd toen nog eens merkbaar aan het spel FC VW-F eye noord 2-4 (1-4)-41: Kurclnic 1-0. 69 Pala 2e. Scheidsrechter. Van Ettekoven. Toeschouwers: 20.000. VW: Vlten. Van Dlnter. Rettkowskl. Cordang. Schreurs; Pala. Advocaat. Van der Welde (De Jonge; Kurclnac, Jovanovlc. Van Rosmalen. Fe>*noord: Treytel; Schneider, Van de Korput, Rljsbergen (Van Daele), Wijnstekers, Kreuz. Wim Jansen, De Jong; Vreljsen, Budding (Nico Jansen). Van Delnsen door Richard Matthijsse ROTTERDAM Eén puntje heeft het Nijmeegse NEC nog nodig om zijn verblijf in de eredivisie te continueren. Maar als de ploeg van Hans Croon volgende week in de thuiswed strijd tegen AJax met dezelfde slappe instelling als gisteren AMSTERDAM AJax zonder zor gen betekende allerminst een gave show voor de toeschouwers in de wedstrijd tegen Roda JC. Nu het heilig moeten geen zweep meer is. kan AJax weinig. De Ajacieden voet balden. alsof ze het elf meter lange krentenbrood, dat voor de wedstrijd werd aangeboden, al hadden opge peuzeld in de kleedkamer. Zo vaak lieten ze de bal naar de tegenstander stuiteren, dat het was alsof de cham- pagneroes de benen nog beheerste. Het toch echt niet geweldige Roda profiteerde: 1-2. Lag het maar aan de champagne, moet Ivic gedacht hebben, dan was er meer hoop voor de toekomst. De Ajacieden kunnen echter niet veel beter, zij hadden tegen Roda alleen met harder werken en meer storen, zoals in vele wedstrijden dit seizoen werd gedaan, een beter resultaat kunnen bereiken. Bovendien had Roda Dick Nannlnga. „HIJ schiet ze erin, haait ze uit het eigen doel en geeft de pass. wat wil Je nog meer?" lachte trainer Bert Jacobs na afloop. Al in de dertiende minuut had de lange nummer dertien succes Vanaf twintig meter schoot hij de bal laag in de hoek. AJax. dit seizoen ook vaak FC Ruud Qeels genoemd, kon weirug terug doen. omdat Krol geblesseerd raak te na een grove overtreding van Broecks (scheidsrechter Jonker trok de gele kaart en Krol liet zich na rust vervangen door Hulshoff) en Geels niet verder kwam dan af zwaaiers en vergeefs rennen op mis lukte passes De middenvelders Er ken*. Zuidema en Schoenaker kon den er niet ln slagen de verdedigers van Roda te verrassen. De gelijkma ker onstond pas na geknoei van Pfeiffer bij het uitverdedigen, waar van Lerby profiteerde: 1-1. Gerard van der Lem leidde de win nende treffer ln Negen minuten voor het einde nam de toekomstige Feyenoorder op knappe wijze een vrije trap. De boven alles uittore nende Nannlnga kopte de bal in de hoek 1-2 Daarna trok de Groninger zich terug om alle kopduels van Geels te winnen. Er restte Ivlc niet anders dan zich tegenover de toeschouwers te verontschuldigen. AJAX-«OOA JC l-S (61) 13 Nanntnf» 0-1. 50 Lerby I I. SI Nanninca 12 Scheidsrechter Jonker Tonrtmirm 4 000 AJAX Terroort. SuurMer Krol rHulahofTi. Dusbaba Van Oord Schoenaker. Zuidema. Er ken* Lint fTahanaUi. Orel* Lerby BODA JC Van Mierden. De Wil. Pfeiffer. Ztecler. CMen. Toonalra Broecka. Defer». Koldinc iVan der Lemi Nanninca. Vermeulen De puur natuurlijke souplesse v scheerwol. vertaald in siijKolle pukkel Wilson Glenny sljjgl erin. nonchalance en elegance onnavolgbal te verenigen in een kostuum door Theo Reitsma VENLO De zorgelijke momenten rijgen zich voor Feyenoord aaneen tot een reeks waaruit een ranglijstpositie zonder recht op internationaal voetbal tevoorschijn komt. Ook VW pakte giste ren zijn deel in het voltrekken van dat oordeel dat in Rotterdam als een geweldig vonnis wordt gevoeld. VW won met 2-0 van een ploeg die met uitzondering van een aardige beginfase weer eens muurvast zat. Valt de beslissing zondag definitief in het nadeel van Feyenoord en in het voordeel van AZ en PSV uit. dan heeft de spelersgroep ln ieder geval al de zorgelijke UJden aan een be spiegeling onderworpen. Treytel. de aanvoerder, concludeerde: „Het loopt niet. en aan zelfkritiek doen we nauwelijks Wat opdoemt, is een sei zoen zonder internationaal voetbal met mindere verdiensten en met misschien wel een monotoon trai ningskarakter dat niet onderbroken wordt door de gedachte aan het spe len van Europese bekerwed strijden". Tegen VW kon het koersen naar dat sombere toekomstbeeld niet worden onderbroken Eind vorig Jaar stopte de machine met aardige successen. Boskov: „In de tijd dat Wim Jansen niet verder kon" Later verschrom pelde het beeld tot een hoopje wan hoop. Boskov liet gisteren zijn spits Nico Jansen zelfs aan de kant „In het begin draaide hij met een gemid delde van 1,2 goal per wedstrijd, maar wat is een spits waard die weken achtereen niet scoort", stelt hij nu. Nico Jansen werd veroordeeld tot bankzitten en dat was iets dat hem zeer krenkte Boskov stuurde hem in de tweede helft overigens tocht nog het veld in (voor Budding) om de wedstrijd alsnog in bezit te krijgen, toen de zege overigens in de richUng van VW leek toe te vallen. Het stadion De Koel, met 20.000 toeschouwers opnieuw een zeer goed voetbaloord, kende het genoe gen van een voorsprong die ln de veertigste minuut tot stand kwam. Een corner van Van der Welde had twee bekeken Joegoslavische aktles tot gevolg. Jovanovlc trok veel aan dacht. Kurcinac beroerde de bal heel even en de goal was binnen. VW voelde winst als noodzaak ten einde zelf mogelijk degradatiege- voelens uit de wereld te helpen. De plannen voor het komende Jaar kun nen nu uit de kast en daarin is het aantrekken van twee spelers opge nomen waarbij het beschikbare be drag rond het half miljoen ligt. Bo vendien komt er een lichtinstallatie in Venlo, al wil dat niet zeggen dat de ploeg serieus overweegt veel wed strijden op zaterdagavond te gaan spelen. VW pakte via het doelpunt van Kurcinac overigens terecht een Doelman Vleten van FC VW schiet de bal weg voor de aanstormende Budding van Feyenoord. ENSCHEDE FC Twente heeft in xljn laatste thuiswedstrijd van dit seizoen een moeiteloze zege behaald van 42 op Go Ahead. Daarmee werd het verschil routine en individuele klasse wel voldoende uitgedrukt, al hadden de Devente- naren het vooral aan de uitstekende doelman Henny Spijkerman te verschil danken dat het verlies geen veel grotere vormen aannam. De Enschedeërs, zonder Overweg, Pahlplatz en Wildschut, hadden van meet af aan het initiatief en nadat Spijkerman met goede reddingen Jeuring in de derde minuut en Drost in de veertiende minuut van treffers had afgehouden, was het in de 21ste minuut wel raak. Een knappe aanval van Van der Vall en Muhren werd door Thoresen, die van zijn directe belager Strijdveen was weggetrokken, fraai met het hoofd verzilverd. Lang duurde de vreugde niet, want nog geen vier minuten later was de balans weer in evenwicht. Woudsma versloeg Oranen op snelheid, trok voor en Van Kooten was ter plaatse om de bal tegen het net te schuiven, 11. Twee doelpunten van Jeuring, acht minuten voor en zeven minuten na de pauze, brachten FC Twente vervolgens op veilige afstand. Gritter bouwde de score uit lot 4—1, waarna Van Kooten vlak voor het einde, nadat Van Gerven in eerste instantie een schot van de voor Kristiansen ingevallen Hendriks eerder al had Koerver de plaats van Kist ingenomen, terwijl bij FC Twente Van Oosterom en Krabbe mochten opdraven voor respectievelijk Muhren en Thoresen onschadelijk had gemaakt, andermaal op de juiste plaats stond om voor een vlekkeloze afwerking te zorgen. FC Tarair-O* Ahead 4-2 (2-1) - 21 Thoresen 1-0. 35 Var. Kooten l-l. 38 Jeunnf 3-1. 52 Jrunng 3 1.73 Ontter 4 1 S7 Van Kooten 4-2 Scheidsrechter Ram Toeschouwer* 8 000 FC Twente. Van Gerven. Van Iersael. Drost. Brugglnk. Oranen. Thijasen. Van der Vall. MtUi- ren (Van Oosterom). OrltteT. Jeuring. Tboreaen i Krabbei Go Ahead Spijkerman. 3tri}dveen, Oude Wes telink. Walbeek. Koopman. Voskovtc. KUt i Koerver). Van de Pas. Woudsma. Van Kooten. Knstiansen tHendriks) AI maanden wordt FC Amsterdam „te goed" voor degradatie naar de eerste divisie genoemd. Steeds weer wordt er gewezen op het talent van spelers als Heini Otto, Geert Meijer, André Wetzel én de aparte klasse van doelman Jan Jongbloed, wan neer een eventuele afdaling ter spra ke komt. Een Heini Otto Is ook een talent. Maar in het huidige voetbal, is dét alleen reeds lang niet meer voldoende. Dat werd gisteren weer eens duidelijk. Uitgerekend de „ta lenten" bleven volstrekt on zichtbaar. Otto kwam nooit los van Hans Neeskens, voor Wetzel gold hetzelfde tegenover de te felle Tom my Dekker, en Geert Meijer had net zo goed thuis kunnen blijven. Meijer struikelde over de bal, passte voor namelijk op de omrastering, kwam Ad Krijnen niet één keer voorbij en werd erdoor Van de Meent veel te laat uitgehaald; ten gerieve van Ben Sleeman, die trouwens ook te zwak was. Het karaktervolle, opportunistische NAC had eigenlijk amper moeite met de toch zo in nood verkerende tegenstander. Het energieke mid denveld van de Bredanaars onder streepte het verschil ln spelopvat ting. Quaars, Neeskens en Dierckx traden om beurten sterk op de voor grond. Alleen Leen van der Merkt kon de prestatie van dat drietal soms benaderen. FC Amsterdam tik te, leed balverlies, werd in feite nogal overspeeld. De produktle van NAC bleef beperkt tot doelpunten van Theo Dierckx (knap afstandsschot, waarbij Kees de Jong verzuimde de bal uit het doel te slaan) en Joslp Mohorovic (keihard schot na onvoldoende ver werkte corner van de weer sterk spe lende Ad Brouwers). Ritsen kansen vermorste NAC voorts, terwijl FC Amsterdam alleen dan even uitzicht op een doelpunt had, wanneer de zeer onzekere doelman Jan de Jong mistastte. FC Amsterdam heeft ondanks dit nieuwe verlies toch nog een goede kans om, opnieuw, eredlvislonist te blijven. Eén punt in het laatste thuisduel tegen FC VW is al vol doende. Trainer Pim van de Meent beseft dat, maar wilde er na de te leurstelling van gisteren nauwelijks van weten. „FC VW is nog moeilijk genoeg voor ons. Die ploeg kan lek ker vrijuit tikken. Wat geeft het voor hen, wanneer ze een keer balverlies lijden. Dat zag je vanmiddag aaneen UTRECHT FC Utrecht wilde er in haar laatste thuiswedstrijd van het seizoen nog eens een leuk spektakelstuk van maken en is daar redelijk in geslaagd. Al direct nam de thuisclub het initiatief en mede door het falen van centrale verdediger Kraal kwamen er nogal wat kansen voor de thuisclub. In de achtste minuut scoorde Van Veen na een pass van Van Staa de openingstreffer en het leek er op dat Utrecht snel naar een hogere score sou uitlopen. Trainer Castenmiller verving echter Kraal door Wellerdieck en dat was een duidelijke verbetering. De Utrechtse aanvalsleider Leo van Veen kwam nu veel minder aan de bal. Utrecht bleef sterker en slechts op de momenten dat de thuisclub het tempo wat liet zakken kon Telstar voornamelijk via De Wit nog wel eens gevaarlijk worden. In de tweede helft was Hamberg bij FC Utrecht vervangen door Bert Gozems die hiermee zijn debuut in de hoofdmacht maakte. Hij deed het uitstekend. Wellerdieck liep Jegen een gele kaart op toen hij Hulshorst wat te hard neerlegde. Na een afgeslagen aanval van Telstar was het gelijk raak aan de andere kant, toen Gozems en Van Veen gezamenlijk door de Velsense defensie snelden en Van Staa het karwei afmaakte (2-0). Telstar kon maar niet loskomen en ook de vervanging van Staats door Kramer bracht niet de gewenste verbetering. Het werd zelfs 3-0 toen een solo van Oostrom, die zijn honderdste wedstrijd voor Utrecht speelde, door Gozems doeltreffend werd afgewerkt. Pas een halve minuut voor het eindsignaal kon Telstar na wat getreuzel in de Utrechtse defensie de spreekwoordelijke eer redden (3-1). FC l'treeht-Telitar 3-1 (1-4) 8: Van Veen 1-0. 70: Van Staa 2-0.82 Gozems 3-0.89: De Wit 3-1. Toeschouwers. 4.000. Scheidsrechter: Gans. Utrecht: Istatov; Oostrom. De Kruyk. Van Mau- rlk. Wltbaard; Cote. Van 8taa, Cabo, Hamberg (Gozems). Van Veen. Hulshorst. TeUtar: Schroeder. Drlessen. Kraal (Weller dieck). Van Essen. Blschot; Kamphues. Helling, Jonker. Staats (Kramer). 8tout, De Wit. cksklusicf bij hcrcnklcdingspccialisld tegen Sparta (5-0) de grasmat betreedt, hoeven de verwach tingen niet ai te hoog gespan nen te zijn. NEC manifesteerde zich in Rotterdam als een doodzieke formatie, die door niets en niemand meer te inspi reren valt. Van een team in degradatienood mag op zijn minst worden verwacht dat het tot op de bodem van zijn energiebronnen gaat. maar niets van dat al viel er tegen Sparta te bespeu ren. „Ik zou over de wedstrijd een heleboel kunnen zeggen, maar ik zwijg liever", was het spaarzame commentaar van trainer Hans Croon, die negentig minuten lang roerloos in de dug-out het gestuntel van zijn volgelingen had gadegesla gen Croon mag dan theoretisch uitstekend zijn onderlegd, hij maak te bepaald niet de Indruk, dat hij, zoals in deze omstandigheden van een trainer mag worden veronder steld. zijn spelers had ""opgezweept om voor hun laatste kans te vechten. Jan Peters, van wie al jaren lang wordt gezegd en geschreven dat hij het grootste voetbaltalent in het be taalde voetbal is. maar door blessu reproblemen aan zijn rechterknie te gen Sparta zelfs niet in de basisfor matie voorkwam, mocht na rust wel in actie komen. Sparta leidde toen met 1-0. De komst van Peters sor teerde echter nauwelijks enig effect. De jeugdige international streelde de bal wel enige malen, maar daar mee is dan ook alles gezegd. Peters. „Dit resultaat is voor NEC een enorme teleurstelling. We waren hier gekomen met de gedachte een punt weg te halen en dan wordt het een 5-0 nederlaag Over mijn eigen prestaties kan ik zeggen, dat ik dui delijk merk dat ik nog niet voldoen de wedstrijdritme heb opgedaan. La ten we deze nederlaag maar snel Ray Carke .treffer vergeten. Zondag tegen AJax moeten we een punt pakken. Dat is nu het allerbelangrijkste." Nooit eerder dit seizoen heeft Sparta op het Kasteel een tegenstander ge troffen. die in de defensie zoveel schrikbarende blunders maakte als NEC Het feit, dat Kees Kornells wegens een pijnlijke liesblessure al na 13 minuten moest afhaken (hij werd vervangen door Hans Posthu mus). zal wel mede debet geweest zijn aan de schoolse fouten, die de Nijmeegse defensie zonder blikken of blozen beging. Dat Ray Clarke, Sparta's ijverige spits, negen minu ten voor rust ongehinderd zijn voor hoofd tegen een door Van Zoest ge nomen hoekschop kon drukken, was tekenend voor het ongeconcentreer de optreden van NEC's laatste linie. In de tweede helft hadden de Rotter dammers eigenlijk pas goed ln de BREDA Hoewel de situatie allerminst nieuw is, kan FC Amsterdam kennelijk niet erg wen aan degradatievoetbal. Die conclusie drong zich gistermiddag op na de kansloos verlt uitwedstrijd tegen NAC (2-0). Waar vechtlust voorop had moeten staan, bleven de hoofdsti Ungen, een beetje hooghartig, louter op het zogenaamd aanwezige talent vertrouwen. Tot v verbazing legde het dit seizoen voor het eerst sinds jaren nimmer in degradatieproblei geraakte NAC veel meer inzet in het spel dan dé pupillen van trainer Pim van de Meent, absurde situatie, die dit FC Amsterdam zich bepaald niet kan permitteren. door Matty Verkamman Brouwers. Die probeerde ge^ van alles, lukte het, dan wa: meegerfomen". De emotionele oefenmeester zijn spelers liever niet te sterl vallen. Hij nam ze zelfs even ia scherming. „Het is geen kwestin niet willen. We zitten gewoon r Als je toch ziet hoeveel verked passjes er werden gegeven. Datfde niet normaal meer. Het is een elk" dige situatie, die druk. Vergeet n dat het voor sommige jongens nd zaak van levensbelang is". WÉ NAC kan de toekomst Inmiddels^ gewekt tegemoet zien. De gi®" zwarten hebben een prima seti*'® gehad. Breda is weer warmgeft voor NAC. Als gold het een oenschap, zo gul waren gisten na de laatste thuiswedstrijd c deblijken voor de ploeg én schi de trainer Bob Maaskant. De n oefenmeester Hans Dorjee een aantrekkelijke erfenis. Maaskant: „We hebben ook nu^ een verschrikkelijke goede wei gespeeld. Dat waren we aan d toeschouwers verplicht. Wanne< ze ploeg bij elkaar blijft (daarf het wel naar uit red.) kan if volgend seizoen al rijp zijn vo( subtop. Nu al hebben we met gemiddelde van zo een 12,oe toeschouwers gedraaid. Dat kur ne' er volgend jaar wel eens 15.000' den. Ik neem met een bloedend I afscheid" N NAC-FC AMSTERDAM 2-0 (1-0); 27 Dl 1-0, 72: Mohorovic 2-0. Scheidsrechter CwC'f Toenschouwers: 6 000. NAC: De Jong; Krijnen, Bakker, Budlslc, ker. Quaars, Neeskens. Dierckx (Groen? Damen, Mohorovic (Van der Ent), Brou» 1 FC AMSTERDAM: Jongbloed; De Jong, KI bei man (Van Veenendaal), De Leeuw. Swan qq. anchl. Van der Merkt, Otto; Meijer (Slees Wetzel, Van Bommel. ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 12