AZ toch tevreden londanks nederlaag indhoven mist de slag Afscheid van De Graafschap Van Doorn: geld voor 32 clubs SV nadert weer voetbal op Europees niveau Degradatie zou verlies voor eredivisie betekenen VVCS stelt eisen Rotterdam: stadion over 4ANDAG 9 MEI 1977 SPORT Trouw/Kwartet P 9/RH 11 ndai joor Kees Jansma kon HOVEN Uiteindelijk duurde het likken van de wonden bij AZ '67 niet zo lang als de lederlaag bij PSV (2-0) zou doen vermoeden. Na de uitschakeling voor het bekertoernooi via FC ente vreesde AZ immers ook nog eens in de slotfase van het seizoen de plaats in het BÓlïrEFA-cuptoernooi van het vólgende mis te lopen; vandaar dat Hugo Hovenkamp en Willem van m d lanegem, verbijtend, tóch aan de wedstrijd begonnen, vandaar dat de sfeer in het Alkmaarse ;amp vooraf zeer gespannen was. Zodat, nadat alles eerst een lange tijd er op wees dat AZ het duel v net PSV in zijn voordeel zou beslissen, de tegentreffers van Smits en Deacy, „Alkmaar" hadden noeten laten ontploffen. booq en vi faar zie nog tijdens het duel is ji eizachtte de microfonist in het d v» >SV-stadion de deceptie voor AZ '67. u oriHij meldde wat trouwens tegen de ?n b eglementen indruist) dat VVV tegen Hoi 'eyenoord een voorsprong van 2-0 niet iad. „Toen konden we weer glimla- prait hen," verklaarde Kraay later, was het dan als de bekende boer. :e PSV-AZ leek op Ajax-AZ. Toen elden wij ook minimaal gelijk- waardig aan onze tegenstander. En 10k toen verloren wij. Maar mag ik Btnand iets verwijten?" IZ '67 gaf zich optimaal en kende als doeg eigenlijk weinig uitgesproken wakke plekken Johnny Metgod ^/Jdeed het als rechtsbuiten erg goed, Teter Arntz handhaafde zich uitste- end op het middenveld, het centra verdedigingsduo Vonk/Spelbos jeed opbouwend niet al te veel, maar bleef in defensief opzicht sterk ivereind en rechtsachter Henk van tijnsoever bestreed de lastige Dea- y op correcte wijze. Voeg daarbij iet sterke spel van de gekwetste Van langem (die vooral na rust zijn ka rakter toonde) en het typische .spits-werk" van Kees Kist en het is luidelijk dat dit AZ niet eenvoudig e verslaan viel. een Al stonden tegenover deze positieve ruj|, punten het zwakke spel van AZ's inker kant: Hovenkamp (die terecht in de tweede helft de gele kaart kreeg). Nygaard en Vosmaer „draai den" slechts heel af en toe en gaven PSV de gelegenheid vanaf die kant (via Willy van de Kerkhof) tot te genstoten te komen. Met name voor rust wist AZ zijn tegenstander vast te zetten. Kort voor de wedstrijd zag Kees Rijvers vedette-rechtsbuiten René van de Kerkhof wegvallen, omdat hij. ook na een korte test, niet voldoende hersteld bleek van een knieblessure; het inzetten van Guy Francois haal de het vertrouwen uit PSV's eerste lijn. „AZ was gewoon beter," beken de Rijvers reëel, „we kwamen er vooraan niet aan te pas. Ik moést in de rust de boel omzetten. Ik moest het middenveld beter bezetten". Daarom haalde Rijvers aanvaller- FranQois eruit (PSV dus met twee spitsen maar mag dat na zo'n puur offensief voetbal?) en bracht middenvelder Jean Willrich in de ploeg. Het legde AZ niet lam, maar het gaf PSV wel voldoende rugge- graat om ook tot kansrijke aanvallen te kompn Toch kreeg AZ de beste kansen op een doelpunt. Bobby Vosmaer werd knap vrij gespeeld door Kees Kist, kwam alleen voor Jan van Be veren, maar zag zijn inzet gekeerd; later waren er ook kansjes voor Peter Arntz en Kristen Nygaard. Kraay verving daarna Vosmaer (Tervoort kwam er in) en Hovenkamp (voor Bert Nijdam). Doch op dat moment hervond PSV zichzelf: Van Kraay speelde Willy van de Kerkhof aan en uit diens voorzet werd de bal door Ton Smits met het hoofd achter Meskovic gelegd. „Wanhopig, dat waren we", aldus Kraay, „nog meer risico moest er genomen worden toen, nog meer mensen mee in de aanval. Ik zag het hele seizoen al mislukken en dat na zulke voor treffelijke wedstrijden". Voor PSV gold exact het tegenge stelde Na een fiks aantal zeer te leurstellende wedstrijden greep de ploeg de laatste kans op internatio naal voetbal, volgend jaar. De eerste aanzet daartoe was de zeer professi onele aanpak van de contractperi kelen in de week voorafgaande aan de wedstrijd met AZ kozen ook Willy van der Kuylen en Huub Ste vens voor nieuwe verbintenissen met PSV, wat de rust In de groep ten goede kwam. Alleen René van de Kerkhof blijft hopen op het buiten land hij ontbrak vanwege de ge noemde blessure, waardoor in ieder geval elf spelers als téam konden funtloneren. Daarnaast wenste PSV tot het uiterste te gaan: zo knalde Stevens keihard in de duels met Kist, sloeg dezelfde Stevens de ook al niet zachtzinnige Van Hanegem in het gelaat en vocht Willy van de flarry Lubse, achtervolg door Kristen Nygaard, schiet op het doel van AZ'67. Een treffer werd het echter niet. Kerkhof zich soms letterlijk langs zijn tegenstander. Na de treffer van Smits speelde PSV meer vrijuit, maar toch had het ge makkelijk tegen een gelijk spel kun nen oplopen. Maar Nygaards kopbal werd door Van Kraay, toch sterk spelend, van de doellijn gekopt. Dat luidde een nieuwe stormloop van AZ in met een voor de Alkmaarders triest gevolg. Met de laatste actie van de wedstrijd bediende Willy van der Kuylen heel koeltjes Nick Dea cy, die beheerst scoorde (2-0). Rij vers: „Nu ben ik blij, maar de wed strijd van volgende week, tegen Haarlem, is nog belangrijker. We kunnen alles wat dit seizoen fout is gegaan goed maken, maar we héb ben het nog niet goed gemaakt. AZ had in hét voorlaatste competi tieduel juist alles kunnen verknoei- loor Johna Woldendorp HAARLEM Het is jammer, dat Eindhoven zondag uit de eredivisie verdwijnt. Trainer Rinus Gosens heeft, zoals genoeg zaam bekend is, zijn ploeg beslist geen degradatie jasje aangeme ld ten. Zelfs in de (bijna) belangrijkste wedstrijd van het seizoen weigerde hij zijn manschappen op te zadelen met een star, initiatief dodend en publiek wegjagend defensief systeem. Tegen Haarlem trok hij alle aanvallende registers open. Heerlijk. vjpen dend Een overwinning leverde die strijd wijze niet op. In een chaotische slot- dat dl fase hield de thuisclub zich met moeite staande: 3-2. Eindhoven rest ujtste slechts een theoretische strohalm: t V(Xy«n overwinning op Telstar en ver- piespartijen voor FC Amsterdam en (EC. Viel de Brabantse equipe gis- ermiddag ten offer aan de sportieve »licht, die Haarlem terecht nakwam, e werd aan de andere kant „gered" door de geldingsdrang, die de te enstanders van de overige degrada- iegegadigden opvallend gretig op ven. het grastapijt legden. Het uurtarief - doktoren zouden gekweld worden >r een onblusbaar schaamtege- 1 wanneer ze dergelijke rekenin- zouden schrijven heeft het :h van de „ontwikkelingshulp" ge- Soms had ik het idee, dat Haarlem ampioen kon worden", prees Rinus tosens de instelling van zijn collega larry Hughes. Het is voor de sympa- hieke oefenmeester te hopen, dat Ijax (dat de volgende week op visite aat bij NEC) en FC VW (te gast bij 'C Amsterdam) er net zo over énken. lindhoven wenst de afloop van de $aa^untenstrijd voorlopig niet vanuit ■y en al te dramatisch perspectief te ^T*naderen. „Er is niets veranderd", «prak Gosens tegen beter weten in. "r is alleen een donkere wolk bij komen. Drie ploegen moeten nog Mt de dobbelsteen gooien. Het kan klit *»t zijn, dat voor ons de zes boven tornt te liggen." En centrale verdedi- ler Jos Dijkstra: „Wanneer ik praat •ver redding, dan getuigt dat van talisme. Als is de kans op handha- rter' ring van het eredivisieschap natuur lik erg klein. Maar je weet het nooit, k ga er tenminste vanuit, dat ieder- tn zijn sportieve plicht nakomt." Twintig minuten lang leek het er op, dat Eindhoven op de 33e speeldag geen SOS-signalen naar de buiten wereld hoefde te sturen. Hans Bley- enberg kreef liefst drie uitgespeelde kansen om het kunststukje van vo rig jaar EW stelde zich toen op de voorlaatste dag veilig door in Rotter dam van Sparta te winnen te prolongeren. Drie keer kon hij van afgrijselijke fouten van Piet Huyg profiteren, maar slechts éénmaal verschoot het elektronische score bord van kleur. Dat was onvoldoen de, want Haarlem drukte het pas laat naar de oppervlakte gekomen „kwaliteitsverschil" uit in treffers van Van der Berg. Peys en De Vries. Invaller Schapendonk leidde met een onverwachte tegengoal wel een turbulente finale in, maar pleegde met die aktie geen aanslag op de buit, die Haarlem zo opvallend teder koesterde. Dat Eindhoven met opgeheven hoofd ten onder wil gaan, is niet alleen te danken aan de filosofie, die Rinus Gosens in de loop der jaren heeft ontwikkeld. Ze werd ook in de hand gewerkt door een uit zijn voe gen knappende lappenmand. Nadat Savic, Blijderveen, Schalks en Kooi man al in een eerder stadium gebles seerd waren geraakt, zwaaiden ook voor centrale verdediger Bloemers de deuren van de ziekenzaal open. Van de spelers, die wel aktief waren, konden Dijkstra, Wamaar en Kre kels eigenlijk niet voluit spelen. Go sens: „Toen Bloemers wegviel, had ik nog maar één verdediger over. Afgezien van het feit. dat ik er niet van houd om een snel verkregen voorsprong te consolideren met „be houdend voetbal, hebben we ook niet het materiaal om dat te doen. Aan de andere kant is de selectie te De Haarlemmer Beer Wentink is op de rug van Hans Bleijenberg geklommen. Haarlem hield Eindhoven er uiteindelijk met 3-2 onder. klein om een voordelige score met frank en vrij- aanvalsspel uit te bou wen. Als mijn vrouw ziek wordt, moet ik koken en dan komt er ook niet veel van terecht." Rinus Gosens. Hij is een brokje ro mantisch gekleurde nostalgie in een voetbalwereld, die tezeer verziekt is door het zogenaamde Grote Geld. Hem zal de onvermijdelijke degrada tie niet worden aangewreven. „Ik zal ook geen uitvluchten zoeken. Dat is zwak. Het is heerlijk om te promove- HAAG De Graafschap heeft "^jn zetel in de eredivisie in het Zui- lerparkstadion tegen de FC Den 'aag (0-3) definitief verloren aan een ,ibe mogelijk eveneens oostelijke erste divisieclub. De ploeg, die in 973 onder leiding van Piet de Visser fia de nacompetitie zich een weg aar de hoogste afdeling van het «taalde voetbal baande, heeft in ier seizoenen dermate aan kracht igeboet dat de gang naar de eerste «visie in Doetinchem nauwelijks ard zal aankomen Tegen FC Den •>ikag dat eerste wedstrijd ook 1 1 met 3-0 won liet De Graafschap, «ker na de eigenlijk al beslissende irifer in de tweede minuut van Van ■ecuwen. blijken waarom het te **ak voor de eredivisie is: een volko men gebrek aan organisatie met ame in de verdediging en de onmogelijkheid om te scoren. Inzet was er slechts bij enkele spelers na melijk. bij Emie Brandts in het komende seizoen PSV'er en in mindere mate bij René Hiddink. FC Den Haag stelde daartegenover relatief gezien gewoon klasse. Dit werd door twee treffers van Henk van Leeuwen en een doelpunt van Roger Albertsen nog matig uitge drukt. Reeds in de tweede minuut bleek, dat vijf verdedigers Theo van Lon den (knieblessure) bij de bezoekers node gemist werd. Kila bediende Al bertsen de zeer offensieve midden velder op het zestienmetergebied op maat en deze legde de bal. toen Marijt vertwijfeld kwam aanstor men. voor de voeten van Henk van Leeuwen. De produktiefste Hage naar tien doelpunten in deze com petitie scoorde gemakkelijk (1-0). Net zo eenvoudig als drie minuten voor rust toen Ernie Brandts, de meest overtuigende van De Graafschap-spelers, in plaats van de bal tot hoekschop te verwerken, deze op de schoen van de gretige Van Leeuwen plaatste: 2-0. Waren de eerste beide treffers van de Hagenaars directe gevolgen van fou ten in de verdediging van De Graafschap, ook de derde treffer van Albertsen was er zo een. Bij een vrije trap nadat Storm Van Leeuwen had onderuitgehaald tik te Mansveld de bal naar de volledig vrijstaande Noor, die eerst nog op Van Zoghei kon aflopen, alvorens hij de bal in de linkerhoek schoot (3-0). De wissels van Graafschap-trainer Hans Dorjee Veen voor Overgoor en Mintjes voor de in de mandekking falende Marijt leverden in de tweede helft een licht veld overwicht op voor de bezoekers. FC Den Haag. dat Mansveld al vanaf de eerste mi nuten in de aanval had staan, nam weliswaar wat gas terug ook al omdat voor beide ploegen het belang van de wedstrijd verdwenen was maar bleef de gevaarlijkste ploeg. FC OEN HAAG - DE GRAAFSCHAP (1-0) 2 Vzn Leeuwen 1-0. «2: Van Leeuwen 2-0. 44 AlberUen 3-0 Scheidsrechter Van Dijken Toeschouwers 5 000 FC DEN HAAG Oalje; Toet. Mansveld. Van Vliet. Korevaar; Klla (De Caluwe). Hoekema. Albertsen (Ouwehand). Jol. Van Leeuwen. Ooemans DE GRAAFSCHAP: Van Zoghel; Overgoor (Veen). Brandts. Marijt iMlntJes). Kerlln, Joop Koenders. Ouus Hlddlnk. Rene Hiddink. Henk Hoenders, Storm, Nanlohy en wat het dit seizoen had opge bouwd. Dankzij Feyenoord leeft AZ nog. Zodat wellicht AZ en PSV vol gend seizoen aan het UEFA-cup- toernooi mogen deelnemen. Een be loning voor het puur aanvallende voetbal, zo lijkt het. Al stelde Kraay heel terecht: „AZ en PSV spelen Inderdaad aanvallend voetbal, die verdienen in mijn ogen een belo ning. Maar voor Feyenoord zóu het triest zijn. Die club heeft ook jaren- ren, al kost je dat drie nieuwe kos tuums, omdat Je voortdurend met bier wordt overgoten. Wanneer je degradeert moet je niet lopen huilen, maar met beide benen op de grond blijven staan." HAARLEM-EINDHOVEN 3-2 (1-1) 6 Bleijen berg 0-1,18: Van der Berg 1-1,02. De Kip 2-1.68 De Vries 3-1,71 Schapendonk 3-2. Scheidsrech ter Beek Toeschouwers 4.000. HAARLEM: Boersma. Wentink. Peljs. Huyg, De Vries, Wlldbret, Van de Ban. Oeorge. De Winkel. Van der Berg. en De Kip EINDHOVEN: Adjanski. Jacobs. Bruinen, Dijkstra, Soers. War na ar. strik. Kreekels. Ooedhart. Bleijenberg. Posthuma Van onze sportredactie AMSTERDAM CRM-minister Harry van Doorn en het sectiebe- stuur Betaald Voetbal zijn elkaar zo ver genaderd, dat op korte ter mijn overeenstemming valt te ver wachten over de gezondmaking en modernisering en dan ook subsidie van het profvoetbal-apparaat in Ne derland. In het VARA- radioprogramma ,,In de Rooie Haan" zei de minister zaterdag middag dat hij niet langer een voorstander is van een zware sane ring van het betaalde voetbal. Vol gens het rapport Christiaanse zou den vijftien clubs uit het betaalde voetbal dienen te verdwijnen, maar de minister zei dat het hem verantwoord leek als het totaal aantal betaalde voetbalclubs in Ne derland van zevenendertig naar „ongeveer" tweeëndertig zou wor den teruggebracht. Minister Van Doorn zag mogelijk heden om de toekomstplannen op korte termijn nog te realiseren, al hangt daarbij veel af van de tijd die hem gegund is om als demissionair minister de lopende zaken af te wikkelen. Belangrijk in deze zaak is de in middels sterk gewijzigde opstelling van het sectiebestuur Betaald Voetbal, dat in eerste instantie weinig voélde voor het opnemen van vertegenwoordigers van de be langenverenigingen in het sectie- bestuur. Thans eehter zijn de plan nen voor een nieuwe structuur van de sectie aan de clubs voorgelegd die daar op 14 mei over zullen beslissen. In die nieuwe plannen is men tege moet gekomen aan de democratise- ringswensen van de minister. In de algemene vergadering van de sec tie zullen de spelers- en trai nersgroepering vertegenwoordigd zijn, terwijl deze fracties kunnen beslissen over de bezetting van de aan hen toegewezen kwaliteitsze tels. Daarmee is een basis gelegd om met minister van Doorn verder te kunnen overleggen. In de nieuwe situatie van twee divisies met elk zestien clubs ziet Van Doorn zeker een taak voor de rijksoverheid om met subsidie te komen, hoewel daarbij zeer nauw de bijdragen uit lotto/toto en ande re subsidiegevers in de gaten wor den gehouden. ,,lk probeer dat zo tijdig mogelijk te doen, zodat de clubs de toekomst kennen voor ze aan het komende seizoen beginnen", aldus Van Doorn. Hoe hoog de overheidsbijdrage voor het betaalde voetbal zou uitvallen wilde hij niet zeggen. Zeker is wel dat lotto en toto en de rijksoverheid blijvend enkele miljoenen zullen opbrengen. Van Doorn: „Laten we zeggen meer dan drie miljoen en minder dan tien miljoen. Maar we moeten eerst de zaak qua opvattingen zuiveren, dan hoeft het ook niet zoveel geld te kosten". ZEIST De vereniging van contractspelers (WCS) wil in het uit zeven personen bestaande be stuur betaald voetbal nieuwe stijl een tweetal zetels bezetten. De belangenorganisatie wenst een verdeling van vier zetels voor de vertegenwoordigers van de clubs inclusief de voorzitter, één voor de vereniging van oefenmeesters in Nederland en twee voor de WCS zelf. Het voorstel maakt weinig kans, aangezien een dergelijke verdeling niet in overeenstemming is met de stemmenverhouding in de algeme ne vergadering betaald voetbal. Tijdens de algemene vergadering van de WCS in Zeist waarin het bestuur zijn wensen ten aanzien van participatie in de leiding van £et betaalde voetbal kenbaar maakte, spraken de leden zich met algemene stemmen uit voor een spelersraad. Een ondernemings raad in een betaald voetbal organi satie in feite, met als voorzitter een speler. De KNVB had in een eer der stadium laten weten er de voor keur aan te geven, dat een be stuurslid van de club leiding aan het orgaan zou geven. De leden van de WCS gaven voorts hun bestuur opdracht bij de KNVB overleg te plegen over het afschaffen van de gele en rode kaarten-regeling. Het bestuur wil proberen voor overtredingen een genuanceerd puntensysteem te doen invoeren. Tussen de FBO en de WCS worden momenteel on derhandelingen gevoerd over een cao in het betaalde voetbal. Ge hoopt wordt dat het volgend sei zoen al een raamovereenkomst kan worden afgesloten. Secretaris-penningmeester Karei Jansen liet weten, dat de be drijfsvereniging heeft aangekon digd te gaan controleren of de clubs ten aanzien van hun spelers de wet op het minimuminkomen nako men. „Dat is", aldus Jansen, „een besluit dat wij toejuichen dat ver strekkende consequenties zal hebben". ROTTERDAM De drie betaalde clubs in Rotterdam lijden dit sei zoen een exploitatieverlies van rond fl. 1,7 miljoen. Sparta is daar bij met een tekort van bijna fl. 1 miljoen koploper; Feyenoord komt met vijf ton tekort op een goede tweede plaats en Excelsior heeft het verlies voor dit seizoen op drie ton begroot Het zijn cijfers uit een rapport, dat morgen in Rotterdam wordt gepu bliceerd door de commissie die een onderzoek heeft ingesteld naar de mogelijkheden van het betaalde voetbal in Rotterdam. De commis sie segt analoog aan de visie van die van de commissie Christiaanse voorstander te zijn van een tijde lijke steunverlening aan het be taalde voetbal in de Maasstad om dit de kans te geven in een aantal jaren een gezondere basis te vin den, waarbij het geheel selfsuppor ting kan zijn. Een meerderheid van de commis sie zegt in het aan het gemeente bestuur uit te brengen rapport, dat een situatie met twee stadions in Rotterdam (op de linker Maasoever dat van Feyenoord; op de rechter een aangepast en verbeterd Wou- destein, het onderkomen van Ex celsior) valt te verkiezen boven de huidige situatie van drie stadions. Een minderheid wil eerst nog een zorgvuldige afweging van alle mo gelijkheden, waarbij ook de positie van Spangen, het stadion van Sparta, in ogenschouw wordt genomen. Eredivisie s FC Utrecht-Telstar 3-1 FC Twcnle-Go Ahead 4-2 FC WV-Feyenoord 2-0 NAC-FC Amsterdam 2-0 Ajax-Roda JC 1-2 Sparta-NEC 5-0 FC Den Haag-De Graafschap 3-0 PSV-AZ'67 2-0 Haarlem-Eindhoven 3-2 Ajax 33 23 5 5 51 62-26 PSV 33 19 7 7 45 63-31 AZ'67 33 18 8 7 44 73-28 Feyenoord 33 16 12 5 44 64-33 Roda JC 33 16 8 9 40 50-35 Utrecht 33 16 6 11 38 57-62 Sparta 33 12 12 9 36 52-45 NAC 33 11 12 10 34 41-50 Den Haag 33 10 12 11 32 49-40 Twente 33 11 9 13 31 50-39 Go Ahead 33 9 11 13 29 39-61 FC VVV 33 8 11 14 27 34-52 Telstar 33 7 12 14 26 35-56 NEC 33 6 11 16 23 41-54 Amsterdam 33 6 11 16 23 33-55 Eindhoven 33 5 12 16 22 27-63 Graafschap 33 5 10 18 20 27-56 Ajax kampioen. De Graafschap degradeert. ZoiMlafEindhoven Telstar. Go Ahead FC Utrecht. Feyenoord-FC Twente. FC A nu ter dam FC WV, Roda JC-NAC NEC Ajax De Oraafschap-Sparta. AZ'67-FC Den Haag. Haar lem P8V Eerste Divisie lang geijverd voor aanvallend voet bal en valt dan zo terug. Een les voor alle clubs, die het ooit hoog in de bol krijgen". PSV-AZ '67- 1-0 (M> '64: Smits 1-0, 90: Deacy 2-0. Scheidsrechter De Bruin. Toeschouwer*. 19000 PSV: Van Be veren, Krtjgti. Stevens. Van Kraay. Poortvliet; Wllly v.d Kerkhof, Van der Kuylen. Smita; Francoi* (WUlrlch) Lubse. Deacy AZ «7: BJekovtc; Van Rijnsoever. Spelbos. Vonk. Hovenkamp (Nijdam). Arntz. Van Hane gem. Nygaard; Vosmaer (Ter Voort). Kist, Metgod Volcndam-Fortuna SC 2-0 Vcendam-FC Den Bosch 6-1 SC Cambuur-SC Amersfoort 3-0 PEC-Helmond Sport 3-0 Vitgsse-Wageningen 1-0 SVV-Wïllem II 3-1 Excelsior-Heercnvcen 4-0 FC Dordrecht-FC Groningen 1-2 FC Vlaardingen-Heraclcs 4-0 PEC 34 20 11 3 51 59-23 Vitesse 33 22 6 5 50 74-28 MW 33 19 8 6 46 71-29 Excelsior 33 15 13 5 43 54-34 Wageningen 33 15 10 8 40 57-40 Volendam 33 15 9 9 39 55-40 Groningen 33 13 11 9 37 38-34 Fortuna SC 33 14 8 11 36 52-44 "Vlaardingen 34 12 10 12 34 38-42 Willem II 34 11 10 13 32 44-47 Cambuur 32 12 7 13 31 36-51 Den Bosch 34 10 11 13 31 45-51 Heerenveen 33 10 8 15 28 33-45 Veendam 33 8 11 14 27 45-40 Helmond Sport 33 7 11 15 25 35-53 Amersfoort 33 9 6 18 24 29-60 SVV 33 7 7 19 21 29-55 Dordrecht 33 6 8 19 20 29-57 Heracles 33 3 9 21 15 27-57 Vitesse, PEC en Excelsior periode kampioen. Zondag: FC Den Bosch-Volcndam. SC Amersfoort-Veendam. Helmond Sport SC Cambuur. Wagenlngen-PEC, Willem II Vitesse, Heerenvcen-SVV. FC Gronlngen-Excclsior. Heraclca-FC Dordrecht. MVV-FC Vlaardingen Periode Stand PEC 7 5 1 1 11 17- 4 Excelsior 7 4 3 0 11 17- 6 Vitesse 7 5 1 1 11 16- 5 Vlaardingen 7 5 1 1 11 10- 8 Fortuna SC 6 4 l 1 9 10- 5 Volendam 6 4 0 2 8 14- 4 MVV 6 3 2 1 8 10- 3 Wageningen 7 3 2 2 8 11- 5 Groningen 7 3 2 2, 8 5- 5 Willem II 7 2 2 3 6 6- 6 Amersfoort 7 2 2 3 6 5-13 Heracles 6 1 3 2 5 3- 6 Den Bosch 7 2 1 4 5 7-16 SVV 7 2 1 4 5 9-17 Cambuur 5 2 0 3 4 6-13 Veendam 6 1 1 4 3 18-12 Heerenvecn 7 0 3 4 3 5-14 Helmond Sport 5 0 1 4 1 6-14 Dordrecht 7 0 1 6 1 6-16 Lotto Aantal deelnemers 876 876 die zorgden voor een totale Inleg van 3 554 373 Daarvan is 1 688 327,- beschikbaar voor de prijzen Eerste prijs: ƒ590 914,- Tweede prijs: 168 833, Der de prijs: 253 248.-. Vierde en vijfde prijs elk: 337 665. De winnende getallen zijn: 4 - 7 -11 - 21 - 28 - 33. Reserve getal 29. Westdultse lotto en 8plel T7. .In de Wcstduiise lotto zijn de volgende winnen de getallen getrokken 5 16 17 20 24 35. reservegetal 41 Het winnende getal in de loterij Spiel "77 Is 3 5 0 8 18 5 Sporttoto Aan toto 19 namen tn totaal 198 102 deelnemers deel ZIJ zorgden voor een inleg van 630 795. waarvan 299 627.- beschikbaar is voor de prijzen Eerste prijs: 119.861.-. Tweede prijs 74 907. Derde pnjs 104 869. Een Juut Ingevulde kolom ziet er als volgt uit 1 1 - I I - 2 I - 1 - 1 1 - 1 - l - 1 - l. Topscorers uiNvmi Aan de kop van de topacorersbjst van de eredi visie is op de voorlaaUte compeUUedag weinig veranderd Alleen Dick Nanninga (Roda JCi maakte door zijn twee doelpunten tn het du> i met Ajax een sprong De Limburger heell nu 21 treffers op zijn naam en deelt de vierde plaats met Nico Jansen iPeyenoordi 1 Oeels lAjax. 34 2 KUtiAZ'67i27 3 Van der Kuylen (P8V) 24 4'5 Nico Jansen (Feyenoordi en Nanninga iRoda JCl 21 6 Van Veen (FC Utrecht» 17 7 Clarke iSpartai 16 8 Van Kooien (Oo Aheadi 13 9 13 Oroeneweg (NACi. Posthu mus (NECi, MGhren (FC Twentei. Nygaard (AZ'67) en Van den Berg (Haarlemi 12 14 Stout (Telstari 11 De Joegoslaaf Josko Bursac heeft, overigens zonder zelf te scoren, zijn leiderspositie op de UJst van topscorers In de eerste divisie behou den EERSTE DIVISIE 1. Bursac (Vltesae) 19. 2 Engbertsen (FBC) en Peters (Den Bosch) 18.4. Brokarnp iMWi 16. 5 Blsh 'Wsgeningeni en Bakker (Oroningeni 15,7 Bonfrere iMVVi. Oerdsen en Veenendaal 'bel den Vitesse) 14. 10 Billy Bond 'Volendsm) en Van Diggele (Excelslori 13. 12 Oidenburger (Veendami en OroenendIJk (Wagenlngen) 12,14 Haan (Cambuurt. Dekker iMWi en TIJ) (Vlaar dingen (II, 17 Prauser (F8C> en Janssen 'Wil lem II) 10 Jeugdcompetitie Eerst» klasse A AZ '67-8parta 2-0. De Oraafschap PSV 2 2. NEC Haarlem 1-2. Volen dam-MW 10. FC Amsterdam Ajax 8-3, Go Ahead Eagles FC Utrecht 1-1. FC Den Haag Feyenoord 1-2 Tweed* klasse A: SCCambuur-FC Vlaardingen 12, FC Orontngen-ExceUlor M. Heracles- Veendam 1-0 Tweede klasse B: Fortuna SC Eindhoven 5-0. FC Dordrecht-Roda JC 2-0, Wagenlngen-FC Den Bosch 1-1

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11