Vrouw met baan werkt tien jaar langer I HEMA: ALTIJD PRIJS Van Riel waarschuwt voor 'Kristallnacht' Journalist wil zich tegen Kreisky best verdedigen Oud-premier De Jong hekelt houding PvdA Trouw ...enKwalileif! r ii „Ten hoogste op 60ste met pensioen' Ontevredenheid over vertegenwoordiging van EG in Londen „Tijd voor krachtig ingrijpen" „Negeren van uitspraak kiezers Meer mensen in ziekenhuis, maar verblijf korter 'Portugal kan vluchtelingen niet opvangen Parijs wil steun Algiers bij bevrijding Polisario-gijzelaars „Ook weerbericht voor patiënten met wintertenen' Chinezen zingen en dansen voor prinselijk paar FAMILIEBERICHTEN VRIJDAG 6 MEI 1977 TROUW/KWARTET 11 EINDHOVEN - „Dat de oudere werkende vrouw chronisch oververmoeid raakt, is niet verwonder- I lijk. Naast haar baan van acht uur werken buitenshuis, werkt ze meestal dagelijks nog zo'n twee I uur in het huishouden. Zo komt zij op een werkdag van tien uur. Hiermee heeft zij op vier dienstjaren in haar werk nog een extra dienstjaar in haar huishouden gemaakt. Na veertig dienstjaren heeft ze op zo'n manier tien extra dienstjaren gemaakt." Dit zei mevrouw M. Kloosterhuis- ongehuwd, de vrouw zal onvermijde- aangesproken en als ze 65 is, bijna de lijk's avonds en in het weekeinde de helft, allernoodzakelijkste van de hande lingen in het huishouden moeten Mê6r dan man verrichten, wil ze op den duur niet ondervoed en onverzorgd op haar werk komen."Een onderzoek heeft volgens mevrouw Kloosterhuis uit gewezen, dat het voor een werkende man net zo uitzonderlijk is om voor zichzelf te zorgen als voor een wer kende vrouw om verzorgd te worden (belde categorieën 2,5 procent). Duinker, bedrijfsarts bij de Rijksgeneeskundige Dienst gisteren op een studiedag van de Neder landse Vereniging voor Arbelds- en Bedrijfsgeneeskunde in Eindhoven. Van de werkende ongehuwde vrou wen blijft 75 procent na het zestigste jaar werken; bij de getrouwde vrou wen is dat maar vijf procent. Een onderzoek onder industrie-arbeiders heeft uitgewezen dat zij het na hun vijftigste jaar wat kalmer aan gaan doen en dat ze hun avonden rustig doorbrengen met de krant lezen en televisie kijken. Die mogelijkheid heeft de buitenshuis werkende vrouw niet. Allernoodzakelijkste Mevrouw Kloosterhuis: „Gehuwd of DEN HAAG Minister Van der Stoel meent dat de houding van Frankrijk Inzake de vertegenwoor- diging van de Europese Ge meenschap op de Economische We reldtopconferentie het komende weekeinde in Londen, diepgaande wrijvingen binnen de Europese Ge meenschap veroorzaakt. De minis ter is zeer ongelukkig over de ma nier waarop de vertegenwoordiging van de Gemeenschap is geregeld. De regeringsleiders van de deelnemen de landen (Verenigde Staten, Cana da, Japan, Engeland, Frankrijk, Duitsland en Italië) zullen zaterdag een algemene discussie voeren over de grote wereldproblemen. Pas de tweede dag als er over een aantal specifieke zaken gepraat wordt mag de voorzitter van de Eu ropese Commissie, de Brit Jenkins, er ook bij zijn. „Deze regeling bete kent een uitholling van de eerder in Rome gemaakte afspraken", zei Van der Stoel gisteren op een persconfe rentie in Den Haag. Volgens hem heeft Jenkins de regeling maar aan vaard om verdere problemen met Parijs te voorkomen. Hij benadruk te dat de voor Londen geldende re geling niet aanvaardbaar zal zijn voor eventuele volgende Econo mische Topconferenties van de gro te landen. Overigens merkte hij op dat de regeling voor Londen op zich wel beter is dan de regeling bij de vorige twee Economische Toppen toen de EG in het geheel niet als zodanig vertegenwoordigd was. AMSTERDAM Een groot deel van het Nederlandse volk is zo gebrand op „orde en rust" dat dit wel ten koste mag gaan van een stukje vrij heid. Dat is een van de resultaten van een enquête van het NIPO (Ne derlands Instituut voor de publieke opinie) onder 941 Nederlanders. Een huisvrouw besteedt gemiddeld zes uur per dag aan de zorg voor voeding, kleding en huis: de werken de vrouw trekt voor deze werkzaam heden twee drie uur uit. Ze redt het door alleen het hoognodige te doen, het tempo van het werk op te voeren en de zaterdag als vrije dag te laten vervallen. Van werkelijke vrije tijdsbesteding komt bij deze groep vrouwen weinig terecht door gebrek aan tijd en energie. Ook de sociale contacten komen veel tekort en het resultaat hiervan is, volgens me vrouw Kloosterhuls een verschraling van het leven van veel oudere wer kende vrouwen. Overbelast. Veel van hen slagen er ondanks alles in hun werk te doen, er redelijk ver zorgd uit te zien en niet opvallend veel of lang ziek te zijn. Maar uit een onderzoek onder ambtenaren is ge bleken, dat van de vrouwen van 60 tot en met 64 Jaar ruim 60 procent zich overbelast voelt, terwijl dat per centage bij hun mannelijke collega's 25 procent is. Mevrouw Kloosterhuis zei verder dat er maar weinig nodig is om het wan kele evenwicht, waarin deze oudere werkende vrouwen leven, te versto ren. En wanneer dat gebeurt volgen alle symptomen van chronische ver moeidheid: doodmoe zijn, slecht sla pen, hartkloppingen, prikkelbaar heid, angsten, huilbuien, apathie, concentratie- en geheugenstoornis sen met als uiteindelijke resultaat langdurig verzuim of blijvende ar beidsongeschiktheid. Gegevens van het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds wijzen uit dat in 1973 acht procent van de werkende vrouwen in de leeftijd van 60 tot en met 64 Jaar werd afgekeurd (de helft wegens zenuwklachten). Over de lichamelijke kant van de zaak, zei mevrouw Kloosterhuis, dat er verschillen zijn in het maximale prestatievermogen van mannen en vrouwen, ervan uitgaande, dat er lichte arbeid wordt verricht (waar voor een energieverbruik van 2,5 kl- localorieën per minuut nodig is) dan hoeft een man op zijn 65-ste nog maar ongeveer een kwart van zijn maximale arbeidsvermogen aan te spreken. Toch neemt men dan aan dat hij op die leeftijd aan zijn ouder domspensioen toe is. Maar voor een vrouw betekent een arbeidsbelas ting van 2,5 kilocalorieën per mi nuut, dat als ze 50 jaar is al eenderde van haar prestatievermogen wordt „Ik meen hiermee aangetoond te hebben dat globaal genomen de vrouw zich voor dezelfde arbeid meer moet Inspannen dan een man ooit heeft gedaan", aldus mevrouw Kloosterhuis. Ze zei dan ook te ho pen, dat Nederland eindelijk de reso lutie zal ratlflcerep, die in 1967 is aangenomen door de internationale arbeidsorganisatie, waarin staat dat de pensioengerechtigde leeftijd voor vrouwen „ten hoogste 60 Jaar moet zijn." Van een verslaggever AMSTERDAM De Nederlandse journalist Martin van Amerongen is best bereid zich in Oostenrijk te komen verdedigen tegen de be schuldigingen van premier Bruno Kreisky. Van Amerongen is de schrijver van het boek „De sa menzwering tegen Simon Wie- senthal", waartegen de Oostenrijk se premier bezwaren heeft. Zoals bekend heeft de Oostenrijk se bondskanselier Bruno Kreisky een aanklacht ingediend in ver band met de inhoud van dit boek. Kreisky heeft zijn klacht gedepo neerd bij de rechtbank in het Oos tenrijkse Graz. Van Amerongen zegt evenwel: „Mijn boek is zorgvuldig geschre ven en overmatig gedocumen teerd." Bij een eventueel rechtsge ding in Oostenrijk zal Van Ame rongen een aantal getuigen naar voren brengen, onder wie Simon Wiesenthal. Hij meent echter dat de Oostenrijkse minister-president het niet zo ver zal laten komen. Hij acht de kans groot dat Kreisky zijn klacht alsnog zal intrekken. De aanklacht van Kreisky zou name lijk weinig kans maken. De Oostenrijkse premier heeft be zwaar gemaakt tegen de „algeme ne strekking" van het boek. Van Amerongen schreef in zijn boek (waarvan inmiddels een tweede druk is verschenen) dat Kreisky, toen hij in '70 premier werd, vijf ex-nazi's in zijn regering opnam. Kreisky vormde in 1975 een tweede regering met liberalen. Maar vol gens Simon Wiesenthal en Van Amerongen is de Oostenrijkse libe rale partij een neo-nazi-partij. De leider van de liberale partij is vol gens Wiesenthal lid geweest van de Waffen SS. Van on2e parlementsredactie SOEST Mr. H. van Riel, vroeger Eerste Kamerlid voor de WD ziet In Nederland een herhaling van de „Kristallnacht" ln het verschiet. Gisteravond waarschuwde hij daarvoor op een partlj- vergaderlng ln Soest. Van een onzer verslaggevers ENKHUIZËN „De PvdA vertoont elementen die eigenlijk niet in de structuur van onze samenleving thuishoren." Dit betoogde gisteravond oud-minlster-president P. de Jong (KVP) op een CD A-bijeenkomst in Enkhulzen. De oud-premier verweet de PvdA dat zij alleen de macht wenst, wan neer ze die ook alleen kan bezitten en anders niet. Deze neiging zag hij ook in het PvdA-streven enkele ja ren geleden om ln gemeenteraden een „programcollege" in te stellen daar waar de progressieve partijen binnen de raad een meerderheid hadden. „Dit drijven en willen heb ben van macht maakt het voor het CDA onmogelijk een intentieverkla ring pt te leggen, zoals aanvankelijk de bedoeling was geweest," vond De Jong. Hij zei dat het CDA na de verkiezingen in zee moet gaan met die partijen „met wie je het grootste deel van Je program kunt verwerke lijken." Eerst zullen, aldus De Jong. de kiezers zich moeten uitspreken. Zij moeten aangeven welk program hun voorkeur heeft. De opstelling van de PvdA om alleen ln het kabi net te willen gaan zitten met een meerderheid is volgens De Jong het negeren van de uitspraak van de kiezers. „Economie in gevaar" Bankpresldent Zijlstra en de com missie van economische deskundi gen van de SER schilderen, zo zei de oud-premier .„een heel ernstige eco nomische toestand. We moeten dit serieus neeten beperken. De econo mie is nu al ln gevaar. Het kan zo niet verder." De premier vond dat we nu al in een „waanwereld" leven. Hij wees erop dat vanaf 1980 de in komsten uit het aardgas namelijk weer zullen afnemen. Van een verslaggever UTRECHT Steeds meer mensen komen ln het ziekenhuis terecht, maar ze liggen daar ok steeds kor ter. Per saldo blijft het aantal ver- pleegdagen per Jaar daardoor bijna gelijk, blijkt uit de cijfers over 1976 van het Nationaal ziekenhislnstl- tuut NZI. Het aantal opnames in ziekenhuizen bedroeg vorig Jaar 1,43 miljoen, een stijging van 3,3 procent ten opzichte van 1975. Maar de gemiddelde ver- pleegduur liep terug van 15,2 dagen naar 14,7 dagen, een voortzetting van een tendens die al Jaren aan de gang ls. De in verpleegdagen geme ten „produktle" van de gezamenlij ke ziekenhuizen liep daardoor ui teindelijk met 0.3 procent terug tot iets meer dan 21 miljoen. Het aantal beschikbare ziekenhuisbedden per duizend inwoners, 1974 nog 4.98 is intussen gezakt tot 4,91 en daarmee iets dichter gekomen bij de 4,0 die het volgens staatssecretaris Hendriks over een aantal Jaren wor den moet. Het bezttlngspercentage van de bedden, dat ooit tegen de 90 procent aanhing, daalde verder tot 84,6. Het NZI wijst er overigen op dat de bezettingsgraad nogal eens verandert. De ziekenhizen hebben duidelijke pieken in de maanden februari/maart en September/no vember. LISSABON (UPI) Een woordvoer der van het Portugese Rode Kruis heeft gisteren gezegd dat de Portu gese regering geen medewerking verleent aan de huisvesting van een nieuwe groep van 200 vluchtelingen uit de voormalig Portugese koloniën ln zuidelijk Afrika. We zouden hen graag willen helpen, aldus de Rode Kruls-man, maar dè regering heeft er zo'n rotzooi van gemaakt dat we niets kunnen doen. Hij sprak naar aanleiding van de aankomst van een groep Portugezen uit Mozambique, die het land uitmoesten omdat ze de wens te kennen hadden gegeven dat ze de Portugese nationaliteit wilden hebben. Zij verblijven nu met al hun bagage in de aankomsthal van het vliegveld van Lissabon. PARIJS (AFP) - Frankrijk heeft Algerije vereocht zijn Invloed aan te wenden om de vrijlating te be werkstelligen van zes Fransen die het afgelopen weekeinde door het Frente Polisario zijn ontvoerd bij de aanval op de Mauretaanse stad Zou- erate. Minister van buitenlandse zaken de Guiringaud had ambassadeur Med- Joel hiertoe ontboden en hem ver zocht aan te dringen op de vrijlating en te verzekeren dat de gevangenen goed worden behandeld. BIJ de aanval van de vrijheidsstrij ders uit de westelijke Sahara op Zouerate werd een Frans echtpaar gedood. Het Mauretaanse leger heeft vol gens president Oeld Deddah een dertigtal leden van Polisario ge dood, toen eenheden van deze orga nisatie zondag Zouerate aanvielen. Aanleiding om te herinneren aan die nacht, waarin het nazidom in Duits land bij de Joden de ruiten kwam ingooien, was voor Van Riel het be kladden van Wiegeis voordeur ln Amerongen een praktijk, aldus Van Riel, die is begonnen toen on langs het VVD-bureau ln Den Haag werd besmeurd met een bijzondere smerige plastticverg. Het kostte tweeduizend gulden die verf te ver wijderen, welk bedrag, zo vertelde Van Riel, de heren assuradeuren ge lukkig hebben willen betalen. Een herhaling van de „Kris tallnacht" ls nog niet ln zicht maar Van Riel meende dat er in de betrok ken onderlaag van de bevolking mensen zijn die bereid zijn tot mo lestatie en geweldpleging. Het wordt zo langzamerhand tijd voor een krachtig Justltiëel ingrijpen, zei Van Riel. „Fascistisch" Dat werknemers van de VMF ln Hen gelo niet staken maar het werk ont regelen en anderen de spoorwegen trachten te saboteren, was ln Van Rlel's ogen „een fascistische daad", een regelrechte aanslag op de sa menleving. Wanneer VMF topman Slcklnghe zou besluiten met de ac tievoerders te gaan praten, zou dat volgens Van Riel misschien wel ln het belang zijn van zijn aandeelhou ders en werknemers, maar ln strijd met de belangen van de staat. Intus sen wilde Van Riel niet over Slc klnghe oordelen: hij was alleen blij dat hij niet in 's mans schoenen stond, nu deze misschien politieke schade aan de toekomst van Neder land oet toebrengen. Gemis aan moed Als het meest fatale verschijnsel van deze tijd zag Van Riel het gemis, zowel nationaal als Internationaal aan moed om consequenties te trek ken, het gebrek aan bereidheid om vuile handen te maken hoewel Je zonder dat zelfs geen procuratiehou der van een grote bank kunt zijn, zoals Van Riel verzekerde. Hij waarschuwde dat de internatio nale politiek wordt bepaald door belangen en machtsverhoudingen en allerminst door geloof ln de goed heid van de mensheid. In dat ver band sprak Van Riel er zijn twijfel over uit of de houding van mensen als Aantjes en Boersma wel ln over eenstemming ls met de belijdenisge schriften en met het denken van Hoedemaker. ..De echte communist denkt over zijn medemens op de zelfde manier als de heren Abma en Jongeling. Hij veroordeelt de kapi talisten niet en prijst de arbeiders niet, maar ziet hen als werktuigen van het lot. Het is alleen bij ons dat men de halfzachten vindt die niet aan het spreekwoord denken: wie zich tot schaap maakt wordt door de wolven gegeten", aldus Van Riel. Strijdkrachten HIJ meende ook dat de afgelopen Jaren ls verzuimd de land strijdkrachten ln voldoende mate uit te rusten. „In tijd van nood zal de Westduitse Bundljswehr eerst aan de eigen bevolking denken en Ne derland aan zijn lot overlaten, zo vreesde Van Riel. De Bundeswehr is er niet om de aftocht van het Neder landse leger naar de Weser te dek ken, Al te goed is buurmans gek" zei hij. En: „Op dat deel van het parlement dat verhinderde dat onze bewapening werd opgevoerd, zal eenmaal een bloedschuld ten op zichte van de Nederlandse militai ren komen te rusten". Het is gedaan Over de uitslag van de komende verkiezingen was Van Riel optimis tisch: „Het zal gedaan zijn met de heer Den Uyl en die hem nalopen" Onder deze rekenden hij ook minis ter Lubbers wegens diens steun aan onrendabele bedrijven. Dat komt voorspelde Van Riel. in de richting van vriendjespolitiek, zelfs van cor- ruptle: „Dat gaat gemakkelijk wan neer een ambtenaar zo een gunst bewijst en vertelt dat hij een neefje heeft, dat weliswaar niet hoog be gaafd ls maar voor een functie als adjunct-directeur volstrekt niet te rugdeinst". Van Riel vreesde dat door het geven van „dergelijke ca- deau's" een netwerk van afhankelij- ken zal ontstaan. Van een verslaggever DEN HAAO Het Tweede- Kamerlid Beekmans-(D'66). gewe zen keel-, neus- en oorarts. heeft ln vragen aan enkele bewindslieden bezwaren aangetekend tegen het extra-weerbericht voor hooi koortspatiënten. Als minister Van Doorn en de staatssecretarissen Hendriks en Klein niet gedaan kun nen krijgen, dat de extra-weer berichten niet worden uitgezonden, zal volgens Beekmans bevorderd moeten worden dat er tussen 15 no vember en 15 maarteen weerbericht, of waarschuwingssyeteem komt voor patiënten die gevoelig zijn voor wintervoeten, wintertenen, winter- hlelen of winterhanden, aldus Beek- Peking Het Chinese volksbevrij dingsleger heeft gisteravond in een theater ln het centrum van Peking een twee uur durende show opge voerd voor prinses Beatrix en prins Claus. De groep bracht liederen ten gehore ter ere van wijlen Mao Tse- toeng en diens opvolger'als partij voorzitter Hwa Kwo-feng. Ook wer den politieke dansen uitgevoerd. Na afloop nam het prinselijk paar voor het maken van foto's plaats tussen de zangers en de dansers. kunnen van maandag tot cn met vrijdag telefonisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 16.00-20.00 uur. Ellen Goede en Anton Vlaanderen gaan 14 mei 1977 11.30 uur trouwen in het gemeente huis van Landsmeer. Huwelijksinzegening door ds. H. Bade om 1.30 uur in de Gereformeerde kerk te Landsmeer. Receptie van 3.30 tot 5.00 uur in Jachthaven „Ro binson", Dorpsstraat 6, Landsmeer. W.S. „Blauwe Engel". Stad houderskade t/o 98 Amsterdam. Dankbaar voor veel zegeningen, hopen wij met onze kinderen en kleinkinderen D.V. op vrijdag 13 mei a.s. de dag te herdenken dat wij 40 jaar getrouwd zijn J. Pierik H. Pierik-Buit Nieuwe Deventerweg 70 Zwolle-Ittersum. Gelegenheid tot feliciteren op vrijdag 13 mei van 16.00-17.00 uur in Hotel-Restaurant de Rozeboom, Nieu we Deventerweg 26, Zwolle Zacht en kalm overleed in haar Heer en Heiland Maria Engelina Cornelia Seelemeijer in de ouderdom van 90 jaar Directie, staf en personeel ..Osdorperhof" Amsterdam. 4 mei 1977 C. K. Eloutstraat 3. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 9 mei om 9.00 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats san de Kruislaan te Amsterdam. Na een kortstondig lijden heeft God tot Zich genomen mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Jan de Deugd op de leeftijd van 67 jaar. Rotterdam: N. de Deugd-Vermeer Calgary (Canada): Adri en To en kinderen Rotterdam: Frank en Lieneke en kinderen Rotterdam: Andries en Marijke en kinderen Geen bloemen. Aan het woonhuis geen bezoek. Rotterdam, 4 mei 1977. Mijnsherenlaan 23a. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Ikazia ziekenhuis. Montessoriweg 1, Rot terdam-Zuid. rouwbezoek en gelegenheid tot con doleren vrijdagavond van 7.15-7.45 uur. Er zal een dienst van Woord en Gebed gehouden worden zaterdag 7 mei a.s. in de Gereformeerde Kerk. Putseplein 27 om 10.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Zuider be graafplaats, Slinge 50 om 11.30 uur. Na een geduldig gedragen lijden heeft de Heere van ons weggenomen onze lieve zorgzame vader en opa, zwager en oom Jan de Winter weduwnaar van J. C. L. van Veelen in de ouderdom van 84 jaar. Canada: J. de Winter H. de Winter Verrijp Spijkenisse: T. Breukhoven de Winter C. Breukhoven kleinkinderen en verdere familie Spijkenisse: 4 mei 1977 Huize „Marckenburgh" Goudenregenplein 1 Corr. adres: C. Breukhoven, Zwaluwstraat 7, Spijkenisse Vader ligt opgebaafd in de rouwkamer van de „Marckenburgh". Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren zaterdagmiddag van 2.30 3.00 uur. Er zal een rouwdienst worden gehouden in de aula van de „Marckenburgh", maandagmiddag 9 mei a.s. om 2.00 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de Algemene begraafplaats „de Ommering". Opfelseweg, Spijkenisse om plm. 3.00 uur Voor ons nog onver wacht heeft de Here tot Zich genomen onze beste zwager Willem Haan Zalig zijn de doden die in de Here sterven" (Openb. 14 13) Thesinge: K Pikstra R. Pikstra-Wolgen Zuidhorn: Wed. G Pikstra- v d. Sluis Haren. Wed E Bakker- Pikstra Winschoten: J. Bakker E. Bakker-Pikstra Heden ging van ons heen onze beste vriend Ds. F. Kamphuis Familie F. Dijkstra- Abma. Heden behaagde het de Here tot Zich te nemen mijn innig geliefde man, onze lieve vader, schoon vader en opa Gerrit Jurjens op de leeftijd van 59 jaar. „En Hij zal alle tranen van hun ogen afwis sen, en de dood zal niet meer zijn." Openbaring 21 4 Ane: L. Jurjens-Hekman Bergentheim: Ina en Geert Margrefet en Gerben Zwolle: Klaas Ane: Mini Gramsbergen. 4 mei 1977 Ane B 71 A De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 7 mei a.s. op de begraafplaats te Gramsbergen. De rouwdienst zal worden gehouden in de Geref. kerk te Gramsbergen, aanvang 10.00 uur Vertrek naar de begraafplaats om 10.30 uur. Voor de dienst gelegenheid tot condoleren. Hiermede zeggen wij u hartelijk dank voor de vele blijken van medeleven voor en na het overlijden van onze lieve moeder en oma Lourensa Cornelia Biesheuvel-Brand Uw deelneming is ons tot grote steun geweest Namens kinderen en kleinkinderen L. I. van Luijken-Biesheuvel Alb. Schweitzerlaan 13 Castricum mei 1977. IN PLAATS VAN KAARTEN Dank aan onzen God voor alle bewijzen van medeleven en steun, die we ontvangen mochten van onze familie, vrienden en bekenden, ten tijde van het overlijden en begraven van onze moeder, grootmoeder en overgroot moeder, mevrouw Jesel Heule-Wijnands in begin maart 1977 te Overveen „Oldenhove". De kinderen, klein- en achterkleinkinderen. INLICHTINGEN over de aantrekkelijke advertentie tarieven van worden u gaarne verstrekt. TEL. 020-913456 toestel 743 Denim rokken in 2 modellen. Maten 36 t/m 44

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 11